I TREFFER VAN EEN ZESTIENJARIGE Zonder Van Cauteren Punt weggegeven; Produktief Lede Voetbal aan de top DE DAG VAN WONDERKEEPERË MALFLIET r Eerste provinciale l\ Derde klasse Jong Lede - Marchienne 3-0 22 MAURICE MARTENS DOLGELUKKIG Insiders kennen de „Martensstory" weggehaald door het groooote Anderlecht bij Eendracht Aalst, kreeg Maurice bij paarswit nooit vaste voet onder de grond. Vandaag op de bank, morgen even het terrein op, een andere keer dan toch titularis. En dan niet steeds op zijn „beste plaats". Op een goeie dag verhuisde hij naar de Brusselse buren- ploeg die vandaag RWDM is. Een ruil. Jean Dockx kwam toen naar het Astridpark. Dockx is intussen uit de voetbal top verdwenen de jaren staan niet stil. Maurice Martens, verscheidene keren door kwetsuren geteisterd, doch steeds „teruggekomen", bouwde als verdediger een mooie inter nationale carrière op en is er toch nog maar 31. De „ancien" was erbij toen RWDM vorige zaterdag Ander lecht met 1-3 in de vernieling voetbalde. Hij was dol gelukkig met dat knalresultaat. Jan Ruiter, een andere „uitgestonene" van de Europese bekerhouder, niet minder. Die had immers eveneens zijn duit in het zakje gedaan om zijn vroegere vrienden te strikken, (mm) RUDI HALEYDT EEN VAN DE BESTEN De Gijzegemse supporters van Haleydt die tijdens het afgelopen weekeinde naar de Gaverbeek „autobusten" om er „hun" Rudi aan de slag te zien tegen het roemruchte Klub Brugge, hebben hun poulain in zijn beste gedaante zien akteren. De nu in het Dendermondse Schoonaarde wonende Haleydt was een van de betere spelers van het roodwitte team pijlsnel, 6teeds gepast reagerend op voorzetten van medemaats, de bal immer in één tijd en met een verbazende preciesheid doortikkend naar een goed opgestelde ploeggenoot, zelf zijn kans wagend als het enigszins kon het hoorde allemaal bij die glanspres tatie. Rik De Saedeleer, de enige échte voetbalekspert in de BRT-reportageploeg, had het eveneens opgemerkt. Tij dens zijn reportage noemde hij Rudi één van de beste akteurs op het terrein. Het kwam dan ook een beetje ver rassend over dat Haleydt, in de kwotering die een Neder landstalige krant na de matchen van de Eerste Klasse op de lezers loslaat, slechts een cijfer twee achter zijn naam kreeg. Ter verduidelijking een vier is het maksimum, een één betekent dat de speler er niet zo goed uitkwam. Eigenlijk jammer dat de piepjonge verslaggever niet eens bij een kenner als De Saedeleer te rade ging in plaats van in zijn jeugdige overmoed zélf punten toe te kennen uit zijn subjektieve optiek, (mm) RAY MOMMENS TERUG VAN (EFFE) WEGGEWEEST Ray Mommens liep er tegen Berchem weer bij. De jonge Lebbekenaar was opnieuw het (nochtans getalenteerde) werkpaard bij een soms onweerstaanbaar demonstrerend SC Lokeren, dat gedurende twee derde van de matchen de ditmaal niet negatief voetballende bezoekers voor moeilijk op te lossen problemen plaatste. Mommens, al te lang geremd door een slepend liesletsel, kwam genezen uit Denemarken terug en werd onmiddellijk in het vuur gegooid. Met sukses trouwens. Bijna scoorde Raymond op het halfuur uit aangeven van Somers. De knal pletste evenwel tegen de dwarsligger uiteen. Het goaltje dat over winst en verlies besliste was vooral het werk van Mommens, ook al kwam het op naam van het Waaltje Henrotay een voorzet van Lubanski bereikte via het hoofd van Larsen de vrijgespeelde Mommens. Die kanjerde tegen Goossens aan. Raymond tikte naar Hen rotay door en de bal „zat". Nadien zakte de Lebbekenaar een beetje af normaal eigenlijk voor iemand die in de afgelopen weken nauwe lijks had kunnen trainen. Maar dat de échte Mommens er weer is, zal in de komende dagen en weken duidelijk blijken, (mm) HAAS ANDRE RAES Op de 81ste minuut van de krachtenslopende, boeiende en denderende Anderlecht-RWDM mocht André Raes naar de bank. Hij had zijn aandeel gehad in de zege van zijn team. Raes is een haas hij loopt op pijlsnelle benen en kan op de koop toe nog voetballen ook. En hij laat een doelpunt ,iwcn al" na een rush naar de „vijandelijke" muit afstevent. De Aalstenaar was zaterdag avond een echte boeman voor de paarse defensie. Vooral dan omdat hij steeds in spurttempo losbrak. Scoren deed h.j ditmaal niet Gorez, Nico Jansen en Bonsink waren •de schutters die het fiere Anderlecht de das omdeden. Maar dat Raes verscheidene assists uitdeelde, was even ver dienstelijk. (mm) Ganda Sparta - SK Lebbeke 0-1 Dank zij een nipte, maar verdiende 0-1 zege op Ganda-Sparta is SK Lebheke erin geslaagd haar positie onderaan de rangschikking toch heel wat te verbeteren. Over het gebrachte spectakel kan men minder gelukkig zijn. In de eerste plaats ondervonden de Lebbeekse acteurs heel wat last van de kleine ruimte van het speelterrein en vervolgens lieten heel wat bezoekers zich vangen aan de kick-and-rushtaktiek waarmee de thuisploeg uitpakte. Laat ons zeggen dat de wed strijd werd gewonnen door de ploeg die over de meeste rou tine en na de kampwisseling op 't middenveld rustiger voet balde en daarmee de gelegen heid kreeg om de 0-1 voor sprong verworven na een knap doelpunt van de 16-jarige F. Van Den Broeck veilig te stel len. Er werd tenslotte door de Lebbeekse aanhang nog 't meest aandacht besteed niet dat SK onder druk stond naar het nieuw verdedigend duo Johan Meert-Ernie Sanders. De eerste trok goed zijn streng als flankverdediger, terwijl Sanders zuiver werk leverde als voorstopper. Tijdens de eerste helft diende trainer Fer- nand Lebeer nog enkele ploeg- wijzigingen door te voeren in gevolge het uitvallen van Jan Vermeir. Staf Van Dessel werd vanuit het middenveld naar de Achterste gelederen overgehe veld en Luc De Wacgeneer diende in het gelid te worden gebracht om op zijn beurt te worden vervangen door Her man Van Langenhove. Dat oe- fenmeester Lebeer er toen schud debollend bijstond kunnen we grif aannemen. De man heeft het lastig een „vaste" forma tie te laten evolueren. Dat schaadt natuurlijk aan de ko lles ie van het team. Lebbeke hoopt zondag a.s. nog eens extra te kunnen uitpak ken tegen Olsa Brakel om een steviger plaats in de midden moot te kunnen innemen. E.D.M. PC Brakel - SK Aalst 2-1 Ondanks de nederlaag met de kleinste verhouding uitgedrukt mocht SK Aalst op een goede wedstrijd terugblikken. Oranje- groen maakte trouwens ook in druk op de tegenstander die zeker niet karig was met zijn lof. FC Brakel, ofschoon de vooruitzichten enigszins anders lagen, kreeg het van SK zeker niets op een prezenteerscho- teltje. De ploeg van Prudent Bettens, die nu naar de leiding klom, heeft inderdaad het on derste uit de kan moeten halen om de partij met een krappe zege af te sluiten. SK Aalst kon voor deze nipte nederlaag dan nog ruime verzachtende omstandigheden inroepen. Zo moest Van Cauteren geel geschorst vervangen worden, terwijl ook Reyniers niet be schikbaar was. De speler trainer kwetste zich immers op de laatste training. Ondanks deze niet geringe handikap is het gerenomeerde en ambitieuze FC Brakel er nooit in geslaagd de Aalstenaars te intimideren laat staan te overklassen. SK lag op geen enkel ogenblik onder. En zelfs het Brakelse openings- punt kon hun geenszins uit hun lood slaan. Wat meer is SK repliceerde doeltreffend op deze treffer langs Renneboog. Dan heeft FC vrij hard moeten werken om aan de zege te ko men. SK had bovendien nog pech bij de afwerking zoniet was het zeker aan een onbe slist gekomen. Wat dan een meer rechtvaardig rezultaat zou betekend hebben. SK hoeft dus om deze nederlaag zeker niet te blozen. Het mocht gerust zijn voet naast deze van de nieuwe leider zetten. Dame For- tuna keerde Oranje-groen ech ter de rug toe. Nu zondag staat SK opnieuw voor een uitwedstrijd die eens te meer niet van de poes zal zijn. Men moet in de „kuip" van Ronse FC partij geven. Ronse zal uiteraard alles in het werk stellen om de twee punten aan zijn aktief toe te voegen. En zich daarbij ook naar een iet wat betere bestemming te hij sen. Bij Aalst zal Van Cauteren hcroptreden en wellicht zal ook Reyniers van de partij zijn. In zijn beste opstelling staat SK zeker niet kansloos. Het kan zelfs voor een verrassing zor gen. JVH Jozef De Visscher, de nieuwe voorzitter van SK Lebbeke R. Wetter en - VW Hamme 1-1 Toen de nog jonge referee Defevere zondagmiddag de time affloot, wisten de dirigenten van VW Hamme de dik zweetdruppels van het voorhoofd vier keer had doelman Malfl een half mirakel getoond. Twee keer verkleinde hij door ff'PfN en onvervaard uitkomen de schiethoek, zodat de geïsoleerde Ierse klasman Paul Walraet niets anders kon dan tegen lichaam van de getalenteerde Hamse „laatste man" kogelen. 1 andere maal graaide hij met een zweefsprong een grvaarlij kei uit de winkelhaak, en om het allemaal nog mooier te mak duikelde hij nog eens de bal uit de voeten van een alleen hem afstormende Wetteraar. !Hrt Malf liet hield zijn ploeg in die storm dus overeind. Het waren nochtans de Hamme- naars die met fraai demonstra tievoetbal gedurende de 18uan- vangsminuten de 750 toeschou wers hadden hekoord. Fraaie, in één tijd doorgevoerde kom binaties stuurden de roodgroe ne defensie van het kastje naar de muur en in het middenveld kreeg Wetteren al evenmin voet aun de grond. Het werd slechts tien minuten wachten op een Hams goaltje Luc Schuddinck vuurde een afstandsschot af, de bal devi- eerde op Romain Van Stichel en doelman Van Herreweghe was een verslagen man. Acht minuten later viel de gelijk maker. Verbustel stuurde een slordige voorzet naar zijn cen trale verdediger, doch daar slak de bijdehandse Walraet een voet tussen en ging na die mo numentale blunder van Verbus tel ongehinderd op de machte loze Malfliet af 1-1 dus. De match kon herbeginnen. Voor Wetteren was dat geschenk- doelpunt een ideale springplank let iji om er nu flink tegenaan f gaan De Schaepmeester en hroekzakvoetballer SonnevJ, kregen meer inspraak in het rr dcnveld en vooraan zaaiden twee snelle jongens Walraet De Jagher voortdurend hen Malfliet bleef echter als rots overeind. Na de citroentjes zakte Wi ren stilaan af. Sehuddinck echter aan banden dat v het werk van de oude do klasrijke De Korte. D<- besl ,n sende „goede voorzet" bleef - de Hamse shoes steken, o al omdat Wetteren op de diei ten van een geroutineerdi vrij homogne verdediging rekenen. Eigenlijk kreeg fliet nog het moeilijkste in die periode De Jaghrr totaal weggedeemsterd Walraet, een 19-jarige di tertijd een „grote" wori en bleef een paniekzaai zijn eentje hield hij de Ham verdediging aan de praat. Al na al kan Hamme, op grol van het eerste kwartier en e 3CB betere tweede time, de draf' verrechtvaardigen. Ie De Dendermondse politie stond regelrecht tegenover de politie van de zustergemeente Geldrop, doch op sportief vlak. D« voetbalwedstrijd werd door Geldro gewonnen. Zittend de Dendermondse ploeg. (V Bevordering Latem - KAV Dendermonde 2- Voor de wedstrijd tegen Marchienne werd Mare D'Hondt, kapitein van Jong Lede, door spelers, supporters en bestuur gehuldigd voor 250e match in het fanionteam (EL) De overwinning die Lede in de wedstrijd met het niet zo gunstig geklasseerde Marchienne boekte lag wel in de lijn van de vooruitzichten. Aan deze 3-0 cijfers kleeft zeker geen smet en de cijferverhouding had zelfs nog hoger kunnen liggen. Vooral na de rust drukte groen-wit fel op de versterkte bezoekende ver dediging die echter niet meer begaf. Lede had trouwens in de eerste speelhelft een geruststellende voorsprong verworven. Mees had al vroeg een slip pertje van de bezoekende doel man afgestraft en Delmulle en Kino zetten de Walen verder op afstand. Deze onbesproken zege viel samen met de hul diging van kapitein M. D'Hondt die aan zijn 251e match toe- was. Het was misschien wel de beste wedstrijd die Jong Lede in deze kompetitie totnog toe voor het voetlicht bracht. De ploeg draaide inderdaad uitstekend en trainer Roger Mergeay had alle reden tot te vredenheid. Het elftal gaf een goed kollektieve verrichting weg. Het speelde zeer beweeg lijk en men bereikte elkaar ook zeer goed. Opvallend was daarbij dat uit die snel uitge voerde bewCging heel wat doel kansen tot stand kwamen zo dat de rekening voor Marchien ne nog goedkoop uitviel. Lede speelde niet alleen degelijk maar ook produktief voetbal en men liet zich nu niet ver leiden om het spel van de Wa len mee te spelen. Lede speel de zijn eigen partituur en die zege heeft als gevolg dat men nu naar de zesde plaats is op gerukt en slechts twee puntjes scheiden het nog van de leider Crossing. Er zit dus nog van alles in. Een groen-wit kan ze ker zijn minder goede kompe titie aanhef nog goedmaken. De situatie is voor Lede dus enorm verbeterd. Het neemt nu stilaan plaats in de klasse ring in die met de mogelijk heden van de ploeg overeen komt. Roger Mergeay kon op geen uitblinker tippen. Hij meende dat de recente zege voor alles het produkt was van een komplete kolektieve handeling. Er staan de Groen witte supporters nog wel mooie dagen te wachten. Dat is de conclusie die men uit de jongs te verrichting *kan trekken. JVH Een verbolgen oefenmeester Mertens voer scherp uit tegen het takti6ch flateren van de paars-blauwe verdediging zodat Latem in de ultieme minuten nog aan een 2-1 voorsprong geraakte. Maes haakte inderdaad te snel af zodat zijn rechtstreekse tegen stander gemakkelijk kon binnenleggen. schot van Van den Dung Amper enkele minuten la lag een dekkingsfout aan basis van de plaatselijke t ninggoal. Zaterdag te 20 uur speelt D dermonde aan huis een oef partij tegen St. Niklaas door winst tegen Tongeren aan de leiding staat in twe< nationale. Er zal dus wel h wat belangstelling zijn „wonder" aan het werk te zi Dendermonde zal waarschi lijk enkele eksperimenten gen ook al omdat Maes de wedstrijd tegen U. Door zal afwezig blijven weg overdosis aan gele kaart Ook Norbert Van den Dung tegen Latem weer geel v opmerkingen aan het adres rerht'dienaar, nadert vaarlijk dicht de kaap van punten. (m Die nederlaag was nochtans 't rechtstreeks gevolg van het niet uitvoeren van de taktische richtlijnen die oefenmeester Mertens aan zijn spelers had meegegeven. Het was de bedoeling, aldus de h. Mertens, dat er in een soepele 4-4-2 zou gespeeld 'worden met een geduldigde opbouw vanuit het middenveld zodat de aanvallers niet te nu meriek in de minderheid zou den worden gespeeld, een aan- valslijn, nog pril van jaren en dus met weinig ondervinding tussen de ribben." Dat gebeurde net niet. In een bevlieging alles zo snel moge lijk te willen uitvoeren werd het leder meestal rechtstreeks vanuit het middenveld doorge speeld naar de „eenzamen" De Vos en De Lentdecker, die, begraven in een woud van La- temhemden, weinig anders kon den doen dan vroeg stoten op een afgeslagen aanval. „Een duidelijk gebrek aan ma turiteit", aldus de dender mondse oefenmeester, die veel verwachte van Norbert Van den Dungen. De dendermondse middenvel der skoorde wel het gelijk makende doelpunt doch ging voor de rest nogal onbesuist te werk zodat des trainers toorn over zijn hoofd werd gestort. Trainer Mertens was erg reso luut in zijn uiletg wanneer hij verklaarde zelfs nog met winst uit Latem te zijn teruggekeerd mits het team de opdrachten had uitgevoerd. „Het is een kwestie van tijd, vervolgt de h. Mertens, onze ploeg is nog jong en ik ver wacht dan ook rond de jaar wisseling de definitieve door braak." De wedstrijd zelf is snel ver teld. Latem kwam reeds na luttele minuten op voorsprong en geraakte nadien niet meer door de bezoekende verdedi ging. Dendermonde kwam dan, na 'n ploegwijziging waarbij Norbert Van den Dungen naar de voorlinie schoof, op de 83' op gelijke hoogte met een ver

De Voorpost | 1978 | | pagina 22