TWEEDE HOME NEDERLAAG UITVALLEN VAN D. D'HERT FATAAL Kort Sport RAMPZALIG HARRELL KWAM TE LAAT Ondanks dertiger van Van der Borght OVERTUIGEND Derde provinciale Doggen - Erembodegem 0 - 3 Basketbal Gaston Van den Hoecke BEVESTIGING 24 Bambrugge - Kerksken 1 4 Na een eerder bemoedigend seizoenbegin, ontgoochelde Bam brugge verder week na week en waar men nu werkelijk in een overwinning geloofde, werd het terug een ontstellende teloorgang. Tegen Kerksken, dat dit seizoen nog niet won, kon men het niet waarmaken. De Racingers konden nochtans eerst scoren langs De Rouck, doch toen scheen het of de Bambruggenaren liepen allen te dromen en spoedig keek men tegen een 1-2 achterstand op daarvoor zorgde Franchet. Na de rust overklaste het simpele Kerksken de brave Bambrugge jongens. Dit werd ook geconcre tiseerd in doelpunten, daar zorgden Allard en De Sutter voor. Het werd alzo een 1-4 eindstand. Lopen de Racingers ge frustreerd in het veld Het heeft er de schijn van. scoort het tweede doelpunt voor SK Erembodegem tegen Doggen Doelman Mare Van den Berghe (Doggen) grijpt de ba! (JM) Johny Van Goethem (Doggen) springt het hoogst EERSTE KLASSE OKAPI VERVIER S 71-76 Okapi heeft zaterdagavond zijn tweede thuiswedstrijd verloren. Het kon totnogtoe slechts eenmaal zegevieren namelijk tegen St.-Truiden. Het is dus zeker geen batig bilan dat de Aalslenaars na vijf speeldagen kunnen voorleggen. Twee schamele punten na vijf wedstrijden is inderdaad niet van aard om te juichen. Zaterdagavond kwam John Washington tot het scoren van amper vier punten. Hij kwam aanvallend dus weinig aan, zijn trekken en in verdediging had hij niet veel in te brengen te. gen Mulligan. De Verviers Ame- rikan smeerde hem fluks een .jaar fouten aan zodaj de be waking van Mulligan door Van den Broeck diende te worden overgenomen. Aalst kon in het begin van da match een vuist maken maar onder impuls voor al van Mulligan liep het score bord van 8-6 naar 15-20 Onder impuls van Schorreet die eens te meer hard werkte en van Chapman die topscorer was kon \alst nogmaals de leiding op eisen bij 31-30. Nog voor de rust kwam liep Washington al met een zware foutenlast. Van -•en 39-40 ruststand kwamen 41-48 cijfers op de lei doch Chapman zou Okapi toch in de wedstrijd houden. Ook Schor ree! deed nogmaal zijn duit in het Aalsterse zakje en het werd 67-66. Voordien bij een 57-60 fptand was Washington reeds de weg naar de bank ingeslagen. Okapi das in de rebound onder lag werd dan terug op achter stand gegooid door Jones 69-74 en het heeft deze 5-puntenach- terstand nooit meer kunnen goedmaken In de resterende 2 minuten hield Verviers, dat de zege zeker niet gestolen heeft zonder echter een grote wed strijd te spelen de bal in eigen rangen. Te vermelden nog dat tegen de Aalstenaars liefst 24 fouten werden gefloten. Naast Washington moest ook Chapman er uit doch toen stond de Aalsterse nederlaag zo goed als vast. Na deze nieuwe ne derlaag voor eigen publiek komt men tot de vaststelling dat Okapi het spoedig over een andere boeg zal moeten gooien om volgend seizoen nog tot de eerste klasse te behoren. De doelpunten Chapman 17-14. Elian 0-6. Van Cromphout 2-2 Van den Broeck, Van de Keere 4-4. Schorreel 14-4, Washington 2-2. J.V.H. De Aalsterse Amerikanen Campell en Washington kunnen slechts lildzaam toezien bij de zoveelste geslaagde rebound van Mulllgon (Okapi - Verviers) (EL) TWEEDE KLASSE NAMEN - BC AALST 111-67 De inspanning die D. D'Herdt, de beste Aalsterse speler, opbracht heeft tot niets geleid. B.C. Aalst kon te Namen een afstaffing niet ontlopen. D'Herdt die 23 punten liet noteren kreeg te weinig steun van zijn ploegmaats om B.C. een meer milde nederlaag te laten inschrijven Voor Namen betekende dit ®®n eerste overwinning en hejj moest hiervoor niet eens het onderste uit de kan halen. Het gevolg van deze nieuwe nederlaag - de vijfde in opvolging - is dat Aalst nu afgezonderd aan de staart van de klassering bengelt. B.C. Aalst bij wie Dillard alweer niet op het apj>el verscheen en Harrel te laat opdaagde keek fluks tegen een 16-4 achterstand aan. Zelfs met een Amerikaan op het terrein kon men die situatie niat meer rechtzetten De partij vergt dus weinig kommentaar. Aalst kwam ampeg in de match en moest dan ook een frappante nederlaag aanvaarden. Men mag na vijf -speeldagen reeds stellen dat B.C. Aalst de degradatie niet kan ontlopen. Nu zondag moet het 'n eigen zaal Kontich bekampen en ook nu is de kans op een eerste overwinning niet zeer groot. De doelpunten D'Herdt 23, Van de Velde 6, Kesteloot 8, Van der Maelen 6, Harrel 18, De Graaf 6 J.V.H. DERDE KLASSE MERKSEM - OSIRIS 9178 Het Antwerpse ligt Osiris blijkbaar niet te best. Want nadat het reeds door Mercurius de das werd omgestrikt liep het nu bij Merksem op een counter. En dez® betekende voor de ploeg van coach Jet Troch de derde nederlaag van deze kom. petitie. Merksum trok aldus een streep door de rekening van Osiris. Doch ook de wedstrijdleiding bouwde mee aan de bezoe kende nederlaag. De verdediging van Merksem was immers allesbehalve «pro per». Zo werden Ceupens - die 5 op liet noteren en Danny D'Herdt tegen de vlakte ge haald. Voor laatstgenoemde be tekende dit meteen ook het einde van de wedstrijd. Hij kwam inderdaad op zijn zopas geheelde knie terechj en ver dween naar de invallersbank bij een 65-63 en op een ogen blik dat Osiris flank aan het terugkomen was. Miele Ceup- pens werd door Braekman, die top-scorer was look een paar keer in de maagstreek bewerkt zodat ook hij er meerdere mi nuten uit moest En dit alles gebeurdtj onder het oog van de scheidsrechters Goffinet en Vas. seur, twee franstalige Brusse laars. En dat mocht. Winst zat er evenwel in voor de bezoekers dig weliswaar een paar slipper tjes maakten in verdediging maar op en bepaald ogenbik in de tweede periode een betere indruk lieten. Merksem klom wel naar de leiding 27-22 maar amper een paar minuten later was het al 29-34 vooral door toedoen van een bijna feilloos afwerkende Miele Ceuppens. Bij de rust telde Merksem een punt voorsprong (43-42). Maar Danny D'Hert die inkwam toen Ceup pens door de Merksem verdedi ging brutaal het zwijgen was opgelegd gooide fluks zesmaal de bal door de Merksemse bas ket en Osiris kreeg opnieuw wind in de zeilen. D'Herdt die een bestendig gevaar betekende moest er dan ook maar uit. Braeckman gelaste zich ook met deze karwei en toen D'Herdt verdween kreeg Merksem op nieuw de touwtjes in handen. De scheidsrechters sloten voor dig alles de °8<m inzoverre dat Merksem bij al dat geweld slechts elf fouten moest noteren en een technische voor de coach. Een minuut voor tijd moest Van Keer er uit wegens vijf persoonlijke fouten en Merksem stevende nog naar een meer afgetekende verhouding. De doelpunten Van der Spiegel 6, Van Keer 14, D'Herdt 12, Ceuppens 10, Schorreel 10, Campbell 26. Biesemans, Hey. vaert. Zaterdag speelt Osiris in eigen zaal tegen leider Tempo Kessel Lo Het wordt dus ongetwijfeld een spannend nummer waarin Osiris zich alleszins de even knie van Tempo zal willen to nen. Naast de «suspence» die er zal heersen moeq deze kon- frontatie zeker tot ver boven de middelmaat uitreiken J.V.H. EERSTE PROVINCIAAL GENTSON - BBC IRTABOX AALST 93-91 Een gemotiveerde Aalsterse ploeg liep bij Gentson van sta pel net zoals 'n 4® openings, wedstrijd. Coach Van der Veken opteerde andermaal voor een snelle ploeg en liet Peter Praet op de bank en Lud Brijs kwam in de basisvijf. Brijs kweet zich voortreffelijk van zijn taak. Gentson begon met een stugge mandekking en het was inzon derheid aan een uitstekend scheidsrechtersduo te danken dat de wedstrijd in goede banen bleef. De door Dirk De Schaep- drijver gemiste pogingen wer den goedgemaakt door intercep ties. He^ bleek achtei* alras dat Aalst met s,echtfl vier slagvaar dige spelers op het terrein stond. Raleigh Heath bleek vaak inge dommeld en krasselde daarbij in alle wijzen en tijden zodat coach Van der Veken verplicht was zijn Amerikaan naar de bank te halen. Gelukkig voor BBC Irtabox was er een knap afwerkende Van der Borght die de tegenstander nooit afstand liet nemen. Rust 51-42. Na de rust kwam Heath terug maar sloeg spoedig opnieuw de weg naar de bank in. Nu echter we gens vijf fouten Gentson moest echter de pannen van het dak spelen om de gasten bij te hou. den. Aalst klom trouwens naar dei leiding (75-78). De fouten last was er uiteindelijk de me deoorzaak van dat BBC Itra- box met kl®»n verschil verloor. De statische Raleigh Heath was de hoofdschuldige. Indien de Amerikaan zich met evenveel wilskracht had ingezet als zijn ploegmaats dan had Aalst de match nooit verloren. DoelpuntenDirk De Schaep- drijver 15. Luc De Schaep. drijver 15, Heath 13, Brijs 10. Vander borght 31, De Neef 2, Praet 4 J.V.H. RIMBO ZELE EREMBODEGEM 74'57 Een slechte start is niets nieuws voor de 'thuisploeg. De achter stand bleef nu toch beperkt tot 13419 aan de 10e minuut en aan de 15e minuut stond Rimbo opnieuw op gelijke hoogte van Erembodegem (25-25). Van dan waren de thuisspelers uitge sproken de sterkste. Werner Van Miegroct organiseerde op perfekte wijze de verdediging ell Willy Philips mikte bijzonder precitp met een 4 op( 5 in de eerste helft. Ook) De Loos4 scoorde in 20 minuten een twintiger zodat de ruststand 44-00 een juiste weergave was van de overtuigende Rimbo prestatie. In de tweede helft kon Erembodegem hoofdzakelijk nog op Tas rekenen om te scoren, want De Wolf kwam minder aan bod, zodat Van Langenhove en Van Mieghem er voor zorgden- dat de bezoekers nooit dichter kwamen dan 57-49 aan de 10e minuut om naar het einde opnieuw verder uit te lopen. Punten Goeman, Van Lyssebetten 0-2. Van Miegroet 4-4, Van Langenhove 0-8, Van Mieghem 6-5, Vehent. De Prouw 4-0, Philips 10-0, De Loose 20-11, Vanderburgt. BENO Basketbal beker van Oost-Vlaanderen Woensdag 1 november 15 30 u. 19.— u. 15.30 u. 1030 u. 20.30 u. 10.30 u 10.30 u. 15 30 u. 15.30 u. Erembodegem 4- 10) - Hemaco Dendermonde The Tower Aalst - Dendermonde 10) Erpe Mere - Hellas III 5) Panters Baasrode - Kangoeroes Hamme 10) (2/11) Osiris - Maldegem 20) Bavo Moerzeke - Sp Temse Grembergen - Oostakker 5) Buggenhout 5) - Batavo Scheldejeugd Temse - Rimbo Zele 5) BASKETBALKALENDER le afdeling heren 20.30 uur (28.10) Andenne Okapi Aalst 2e afdeling heren 17.30 uur BC Aalst Kontich le afdeling dames 15.30 uur DBC Aal&j Esneux 1 3e afdeling heren 20.30 uur (28.10) Osiris Tempo Kessello 4e afdeling heren 20.30 uur (28.10) Linkeroever P. Baasrode 18 uur Cabrita Zele Houtland Dames le provinciaal 11 uur Lokeren Aurora Zele Dames 2e provinciaal 10.30 uur Buggenhout Akron Ronse 10.30 uur Robac Grembergen Lede Heren le provinciaal 20.30 uur (28.10) Hemaco Denderm. - The Tower Aalst 2e provinciaal B 11 uur Hoger Op i Grembergen 11 uur Kang. Hamme Gembas 15.30 uur Erpe Mere Kluisbergen 3e provinciaal A 10.30 uur Lede Sleidinge 19 uur Hansbeke Moerzeke 10.30 uur Haaltert Assenede 3e provinciaal B 20.30 uur (28.10) F.ksaarde Rimbo Zele 11 uur Dendermonde Rubac 15.30 uur Erembodegem Buggenhout Oscar Vermaeren De «omnisportman» Oscai Vermaeren is nu aan cyclocrossen geslagen gewezen keeper van Sparti Appels deed het uitstekent in de D-kategoriein Sint Agata-Berchem finishte hi ais vijfde en uit Aspe bracht de Wichelen aar eei zesde prijs mee. (mm Pierre d'Haese Pierre D'Haese, de vliegen de postman uit Led®, crosst nu bij de échte amateurs. Met vee' sukses trouwens hij hield aan het jongste weekeinde twee tweede prij zen overte Destelbergen, b« waar Martin De Cock won, fe en in Grammene, waar Jos zo Thielemans het zegegebaai maakte. (mm)j Sterke Werner Van der Fraenen Werner Van der Fraenei blijft zijn tegenstanders ii de verenieling crossen jonge Aalsterse veldrijde maakte er weer een «twee op twee» vanin Erwetegen liep Dirk Coolens een ach terstand van 50 sek. on en te Grammene finishte Patrick An nee our bijna an derhalve minuut later dar Wemer. (mm Gilbert en Jean Gilbert Cattoir kwam uit dt B-veldrit <te Destelbergen me een negende prijs naar Ber lare. Voor Jean De Bondt een stevige belofte, were het een twaalfde plaats ii d, de A-koers te Erwetegem. (mm Ronny Dierickx Uit Ronny Dierickx groeiti" een veldrijder die meer dar begaafd lijktte Grammen» werd het een derde prijs j( achter de ongenaakbare Van |C der Fraenen en de «rijzende ster» Annecour. In Aartse laar werd het een zevende '1 prijs. (mm) »c Etienne De Wilde Nee. Etienne De Wilde zal niet pogen naam te maken (t als cyclocrossen wél startte K hij in Destelbergen om dc^ organisatoren een vrienden W| dienst te bewijzen. Hi M bracht het er ten slotte nog er goed vanaf ook Etienncf; finishte als nummer 14 (mm De VWB-renners reden tt Schriek een wegkoers ovei 84 kilometer. Dat de mes ten nog lang niet kocrsbei zijn. bewees het aantal doel. nemers, aan de A-race 62 Gaston Van den Ho« - kwam als zesde over d' 3 eindstreep (mm MELSELE B.B.C. DENDERMONDE 65-78 P Op het terrein te Melsele he* BBCD een hoopgevende verric ting geleverd. Tegen deze mee kandidaat stijger hebben de t zoekers nogmaals bewezen ov een sterke ploeg te beschikke die ook in de uitwedstrijden autoriteit aantoont Zonder Vl Causbroeck en met een pas g huwde Van Leemput, waardo ook zijn medespelers nog feestvieren ondervonden, ze eingenlijk nooit in moeilij heden geweest. Het kleins verschil was er bij de rust 36-40. Dendermonde trok zit op aan een bijzonder attent Coeckelberg, die zowel op il terceptie als met drives d thuisverdediging zodanig teiste de dat er vlug 10 punten ve schil in de score was met 14-2 en 24-36. In de tweede heil zorgden Goossens vanop afstan en De Cock met pivotkorve dat de onzekerheid vlug vei dwenen was via 44-58 aan d 10e minnut. De uitzege moet de BBCD sp« Iers sterker» om volgende we«l op eigen terrein de ongeslagd leider Rubac partij te geve-1 Winnen betekent mee op ki komen. PuntenCoeckelberg 27. D Smet 2. Piron 5. Van LeempU f) Goossens 23. Decock 12. BENO

De Voorpost | 1978 | | pagina 24