ffldh piktei@[f ÏSPRAAKVERG ADERING SKONOMISCH BELEID ;TAD AALST SLACHTHUIS: OOK OPENBAAR WAS HET TE BEHOUDEN SLOTVERGADERING BPA'S CENTRUM, ST. JOB EN STATION PROTEST BIJ DE HAND AALSTERSE TOPDAGEN 1979 SERAV DESIGN CENTER )e Voorpost - 27-10-1978 - 3 )e slotvergadering van de 3 BPA's bracht niet zoveel nieuws onder de pen op deze vergadering, de otvergadering na de drie Inspraakavonden In het stadsmidden waarop de betrokken bewoners hun pnierkingen konden kenbaar maken, had voorzitter Bogaert het eerst over de Massificatie van de gedane oorstellen: de voorstellen die aangenomen waren, de voorstellen die eigenlijk strikt genomen met het PA niets te maken hadden, maar wel het doorgeven waard waren, en de voorstellen die nog te bespreken aren. Schepen De Neve zei evenwel dat alle schriftelijke opmerkingen beantwoord zouden worden. Hij klasseerde de opmerkingen en antwoorden volgens de zeven beleidslijnen die door het depar tement Openbare Werken wa ren uitgestippeld. Die opmer kingen waren van meer algeme ne aard. Het betrof hier eigenlijk niet de laatste kans waarop opmerkin gen konden gedaan worden alvorens de BPA's de weg naar het KB opgingen. Maar om het publiek toch enigzins tot stel- lingsnamete dwingen, en dus de opinie's terzake te kennen had men gezegd dat bezwaarschiften uiterlijk tot 19 oktober kónden worden ingediend. Toch bestaat die mogelijkheid nog tot 30 april volgend jaar. In theorie althans. Want op 1 mei moeten alle ontwerpen binnen zijn. Dus wacht men best niet tot 30 april om opmerkingen te maken. Wat betreft het openbaar ma ken van het privé-groen aan de Hugo Lefèvrestraat: dit gaat niet door. Onrust was er ook wat betreft het voorgenomen «renovatiege- bied». Duidelijk werd nogmaals gesteld dat aan de bestaande bedrijven niet in het minst wordt geschaad. Pas wanneer de aktiviteiten er worden gestaakt, kan de stad ingrijpen op deze eigendommen, uiteraard mits aan vooraf vastgelegde voor waarden te voldoen. Er werd ook geopperd dat de stad met voldoende in de gelegenheid was geweest om zich van de plannen op de hoogte te stellen. Dit werd evenwel tegen gesproken. daar men zich plaatselijk heel goed kon infor meren terzake, langs de pers om. De parkings vroegen ook hier veel aandacht op. De stad zou het «Haantje» aan de Hopmarkt aankopen.. En ook de Hout markt zou als parking beter uitgerust worden. «Het feit dat men na de pauze nog weinig opmerkingen te maken had, zo besloot schepen De Neve, bewees dat men dan toch tot een zekere concensus was gekomen. Hij dankte de medewerkers van deze inspraak avonden. evenals het publiek. W.L. stadhuis te Aalst. (EL) I Een gedeelte van de fanfare van het stedelijk brandweerkorps dat zondag ter gelegenheid van de herdenkingsplechtigheid speelde, trad op zonder uniform. Hiermee wilden ze protesteren tegen het I feit dat hun uniform niet meer aangepast is. (EDV) Vorige maandag ging in het Apostelken een vergadering door voor «alle personen die betrokken zijn bij het behoud van het openbaar slachthuis». Raadslid Bogaert, oud-schepen van Financiën schetste de hele historiek van het slachthuis. Hij dankte het stadsbestuur om ingegaan te'zijn op de suggestie van de minderheid om de mogelijkheid van concessie in te zien. zodat het slachthuis in regie kon blijven bestaan. Maar heel deze materie komt uitvoerig op de gemeenteraad van deze week aan de beurt. Gedebatteerd werd wel over de financiële toestand en de eko- nomische exploitatie. Ook de bestaanszekerheid van werkne mers en zelfstandigen kwam uitvoering aan de orde. Enige deining ontstond wel toen bleek dat de onderscheiden vakbon den niet op de hoogte waren gesteld niettegenstaande aan getekend schrijvenvan de geplande wijzigingen. «Maar aangezien er geen stadsperso- neel wordt afgedankt, zo zei schepen Van Den Ede die een toelichting gaf omtrent de concessie, bestaan er allang terzake ook geen problemen. tenminste wat de werkgelegen heid betreft («De vakbonden zijn er dus ook niet té vlug bij!) Terzake kwam ook de kostprijs van bij te voegen koelruimte roet in het eten gooien. Van de kant van de «Boeren bond» werd de vraag gesteld waarom openbare besturen geen beter bestuur kunnen waarbor gen. Er werd ook over de begroting gepraat. En de concessie werd scherp onder de loep genomen. Zelfs in de nieuwe begroting zal het slachthuis nog zwaar verlies latend zijn: de afschrijvingen moeten doorgaan. Voor raadslid Van De Sijpe waren twee vragen van belang: hadden de vakbonden zelf tijdig een standpunt ingenomen, en ten tweede: hadden de vakbon den dan geen officiële uitnodi ging gekregen van de stad om zich over de problemen te buigen. De vraag werd ook gesteld wat er zou gebeuren indien de concessionaris over de kop ging. Deze mogelijkheid schijnt evenwel niet tot de mogelijkheden te behoren. Een nieuwe concessie is dan wel mogelijk. WX. werd er vantoyd gezeid, oever iet da ni aal te goed of ni aal te schoein 'n es. Van teigewoerdeg 'n est 't in weirkelekhèd wel ni van t' alverdroy donker, mor 't'n schiltj toch ni veil. Ne mensj goot al stillekesoon meh den donkeren nor zè weirk en komt meh den donkeren nor hoois. En wad hejje tèn nog van annen dag? Jakken. Niks nimmendalen. Opstoon, eiten en wassen, gon weirken, nor hoois kommen, rezzekes 'n betjen a gazet leizen of ne kier nor den teivei zing en verom nor annen beddebak. Dad es 't leven in de donkere peri- oede wor dammen nortoe trekken. Mor t' alverdroydonker es oeik de sittewoosje woor dammen den dag van vandoag inzitten. Allei, 'k hem 't ajjer verleide weik nog gezeid hein: wa goot er allemol om? En alles goot van langsom rapper en rapper. Zé, wad es 't er op die acht daogen allemol al ni gebeird? Booiten de normole dinges van aksidenten meh zoeiveil of zoeiveil doei, de staokingen, den opslag van 't ien noor 't ander, brandstichten en moeirden, hemmen op ie- negte daogen toyd nen nieve Paas en nen nieve scheipe nen. Awei ja, 't es te zing wa dagge wiltj «nief» noemen... Wajjer zollen beiter spreiken oever nen «andere» Paas en nen «andere» scheipenen. Want «nief» 'n zen ze ensj van twien ni. Al petank dat 't rooi gebeirt dammen ne Paas kroygen die nog ni aver 'n es. En 't es tèn nog deize kier allesj ginnen Italjoon. 't Es ne Poel. Mor 'k weit op deize moment nog attoyd ni ofda 't nen Noerd of ne Zooidpoel es. Of bestoot er azoei nog iveranst iet tissenin? Oever den andere scheipenen zal d' er hier van deis weik wel op 'n ander plosj genoeg geschreiven werren en deir ander mensjen die da veil beiter kennen as ek ik. Mor 'k vin 't toch straf dammen naa in 't joor van de droy Paasen ne scheipenen kroygen die Biskop es en doboy nog berremies- ter geweist heit. Ja, zé, in Olsjt moeje ofwel gepansjonneird zén ofwel kenne leven zonder weirken wijje kennen schei pene werren. Want as ge ne kier goe ziet en hoeirt wat dat die mensjen allemol moeten doeng ver heer weirk kennen af te kroygen, dad es 't ien en 't ander zee. Wa zeggen de sèndekoten door tèn af? Naa dammen nog attoyd meh d' achtierenwet zitten en dat er spraok es van da nog in te kérten? Mor in de plosj van acht ieren op nen dag, moet er ne scheipenen die zè weirk goe wiltj doeng, te minsjten ting of twellef kloppen. Dad es gi leven nemier hein? En 't es domei vanoyges dammen den ienen noor den anderen zing kommen - en nog rapper - goon. Mor ne kastaar gelèk as onze Marcel, den dienen zal dad af kennen! Hè heid al ander woterkes deirzwommen. Hè was op ne zeikere mo ment nog veil mier as scheipenen allien. Hè was berremies- ter. hè was lid of ierelid van didde en 't gein, hè was voejaz- jeir vér Karnaval en hè trok reigelier nor de vrémden. Domei kaan 'n van alles meiklappen. Oever zèn pértie woor dat 'n zuveil joren in gezeiten heit en woor dat 'n oeik van alles meigemokt heit. En binnen 't kért oever de pértie woor dat 'n naa binnegeslibberd es. Elke verver wetj dagge meh geel en blaad kentj groeng maoken, mor Marcel den dienen kaan nog iet veil strawer. Den dienen kaan meh geel en groeng, blaad maoken. Probeirt er goy mor insj oon! Ge meigt er tèn van toyd tot toyd nog 'n betjen ander kolérkes tissemingelen. Of dat da wel eh schoein en zooiver blaad zal zèn, dad es 'n ander kelkesjoos. Mor ja. oever smaoken en koleiren 'n moeje ni disketeiren. newoor En domei kroyge men naa op 't stadhoois 'n betje van alles Scheipenen in 't roeid, in t zwert. in 't blaad en ja, wa tèn nog? Dad 'n ne goeie scheipenen va Karnaval zal zèn. door 'n es gienen twoyfel oon. Hè heit de leste joren oever anders niet geklapt of op anders niet gepeisd En es 't iveranst iet te doeng Marcel es 't er rap boy. En lifst nog as 'n hem kaan verklien! Doveir 'n heit 'n ni veil vandoeng newoor. Zèn vest agaa 't binnest' a booiten gekierd en 't es gebakken! 't Es doroon dagge kentj zing dat er ver de rechteplosj toch attoyd ne rechte maan kaan gevonne werren hein Al most 'n doveir noor zoeiveil joren van 't ien gedacht nor 't ander overwippen. Dad es mor eh gedacht weirk... Op de scheipenen die on 't enjeken van zè koeireken ge- kommen es en de poyp on merte moete geiven heit, dor wert er nimmer op gepeisd. Door werd er nimmer oever geklapt, den dienen es allensj nog ni bedankt... Wie heit er dor van ze leven ne kier gesproeken oever da peerd en die haover? Wie wetj 'n zal Sintjemerten ne kier ni op hem peizen... en Sintjemerten was oeik nen biskop... DOLF. ar toe wordt gebracht, kunnen alle* tin deze foto. Oj is dit weer e In het kader van het open beleid van de stad Aalst werd op dinsdag 24 oktober laatstleden een eerste van een reeks inspraak- en Informatievergaderingen georganiseerd. Een uitgebreide delegatie van het stadsbestuur was aanwezig, namelijk de heer D'haeseleer, mevrouw De Maght en de heer De Neve, de heer Monsieur evenals de heren Blommaert en WUlems. Als moderator was de heer Rtyckaert, medewerker van de R.U.G, aanwezig. Voor de eigenlijke opening van Aalst, het kultureelcentrum en de vergadering wou de heer D'Haeseleereen misverstand uit de weg ruimen. Het is namelijk niet de bedoeling kleine arbeids intensieve bedrijven uit het stadscentrum te weren. Deze kunnen blijven waar ze momen teel gevestigd zijn indien ze niet milieu-onvriendelijk zijn. Ver volgens legde de burgemeester de absolute nadruk op het feit dat de gronden van de landbou wers zullen gespaard blijven. Aan de hand van een korte dia-montage werden nadien de belangrijkste elementen van het beleidsvoorstel voorgesteld. De ze voorstellen omvatten onder andere het inrichten van een promotie-, informatie- en do- kumentatiecentrum met een gegevensbank en een permanen te tentoonstelling van monsters of produkten van de Aalsterse bedrijven. Vervolgens de organi satie van een kursus eksportbe- vordering. een symposium over een aantal praktische proble men die in de praktijk veel voorkomen voor K.M.Ó.'s die niet eksporteren. Een brochure met beschrijving van ons pro- duktieapparaat wordt eveneens voorzien, alsook een kampagne voor de lokale handel. Speciaal voor de landbouw wordt vooral aan verdere bezoeken aan Rijks stations en modelbed rijven ge dacht. Na deze voorlichting werd aan het weinig talrijk publiek de mogelijkheid gebo den vragen te stellen omtrent het stadsbeleid. Er werden aldus konkrete vra gen gesteld zoals in verband met het Denderprobleem, wegwijze- ring naar de industrieparken te de projekten in verband met jeugdcentra. Op al deze vragen werden zeer bevredigende ant woorden verstrekt door de desbetreffende schepen, alhoe wel duidelijk werd dat verschei dene projekten nog jaren vergen. Vanwege het publiek werd het voorstel omtrent de oprichting van een promotie en dokumen- tatiecentrum zeer warm ont haald. Er werd echter op aangedrongen hiermee niet te stoppen. De kennis van de lokal^ produktie is veel te klein op plaatselijk vlak, op nationaal vlak en zeker op internationale basis. Het stadsbestuur deed de formele belofte de inspanningen om de streek van Aalst bekend te maken op een zo wijd mogelijke basis te voeren en geen genoegen te nemen met de realisatie van een brochure. Enkele voorstellen uit de zaal werden met belangstelling geno teerd door het stadsbestuur. Een eerste was het organiserende van kontaktavonden tussen de K.M. O.'s ten einde gemeenschappe lijke problemen onderling te bespreken en eventuele oplos singen te kombineren. Een ander voorstel was de inzameling van de problemen door een kontaktpersoon die zelf naar de ondernemingen gaat om de drempelvrees vanwege de kleine ondernemer om kontakt op te nemen met officiële instanties te breken. De burgemeester verzekerde de aanwezigen dat de geformuleer de voorstellen zeker zullen onderzocht worden en dankte tot slot de aanwezigen. G.D.B. Op initiatief van het Verbond van de Aalsterse Dekenijen zal in de maand mei van volgend jaar voor het eerst een «topdag» gevierd worden. Het hele centrum zal op die dag volledig verkeersvrij zijn, en op zijn kop staan. Animatieploegen allerhande zullen van ver buiten Aalst de grote massa aanlokken. De negen handelsde kenijen van Aalst organiseren aantrekkelijkheden, samen met de Jonge Kamer en alle verenigingen die zulks verlangen. Met de steun van het stadsbe stuur en de stedelijke midderv standsraad wordt hier een nieuwe uiting van feestelijke Aalsterse levensvreugde gebo ren, die tot ver buiten Aalst zal moeten weerklinken en een vaste traditie zal worden. Aan de basis van dit initiatief ligt dus de bedoeling de stad Aalst beter kenbaar te maken op na tionaal vlak. Aldus zou aan het publiek getoond worden wat onze stad nog te bieden heeft naast het reeds beroemde kar naval. Enkele konkrete voorstellen werden reeds gedaan. Zo zou men onder andere in de Hoog straat pogen de sfeer van de dertiger-jaren op te roepen, waar in die tijd te Aalst de eer ste dancings geopend werden. De Nieuwstraat zou een openlucht-modeshow organi seren en in de Molenstraat is men van plan een klucht op te voeren over de Aalsterse (poli tieke) toestanden. Dit laatste zou plaats vinden vanop de eerste verdieping van het nog steeds onvoltooid kultureel centrum. Een ander initiatief gaat uit van het Autohandelsverbond van Groot Aalst. Dit verbond zal op een van de pleinen een grote openlucht-garage opstellen waar het publiek gratis nazicht van zijn auto kan bekomen. Op het einde van deze kontrole krijgt men dan een gezond- heidskaart van zijn voertuig overhandigd, zodat men even tuele gebreken kan laten her stellen. Het initiatief wordt eveneens gesteund door de brandweer, die op deze dag een voettocht zal organiseren waarbij ge hoopt wordt op een duizend-tal deelnemers. Het is duidelijk dat voor de organisatie van een dergelijke manifestatie enorm veel inzet en medewerking no dig is van alle mogelijke perso nen. Voor de konkrete uitwer king van dit plan werd op 23 oktober 1978 een werkgroep samengesteld met daarin ver tegenwoordigers van de ver scheidene dekenijen. Deze werkgroep zal ons op de hoogte houden van de resulta ten, waarvan later nog verslag in dit blad. G.D.B. molenstraat 70, aalst tel. 053-21.76.08 's werelds meest gerenomeerde meubelen, exclusieve geschenken - huwelijkslijsten. T'ALVERDROY DONKER

De Voorpost | 1978 | | pagina 3