ooi/tot mmn* School van de Binnenstraat twintig jaar jong NEGENTIGJARIGEN IN DE BLOEMEN GEZET Keizer Kamiel voor de K.R.O. over karnaval te Oiljst Karnaval- mededelingen UITGESTELD IS NIET VERLOREN... Aan de vrienden en sympatisanten van Priester Adolf Daens De Voorpost - 27-10-1978 - 5 t vóór 1958 had Aalst langs de rechteroever van de destijds nog (lijke Dender wel een bloeiende stadsschool, die van «de Arend» st o.m. direkteur Benoit Putteraan, maar geen stedelijke school ar meisjes. uis D'haeseleer, destijds schepen van onderwijs, zorgde er voor dat Z( rgeiijke school er wél kwam in 1958, dus nu twintig jaar gelden. wijs Bert Van Hoorick had zich laten verontschuldigen zoals ook de stadssekretaris Christiaan Wiilems en kultuurattache Al- bert Van der Ghylen wegens het overlijden van zijn schoonvader. Stadsontvanger Paul Wailly was wel van de partij zoals trouwens uiteraard ook mevrouw Singe- lijn, voorzitster van de Vrien denkring. i< 5ailit tweede decennium kon teraard niet ongemerkt voor- jgaan en alhoewel men in de hooi bij monde van direktrice mla Geeroms en de heer 'illems van de vriendenkring i bamumreklame niet gesteld wilde men het heuglijk feit ch vieren, liefst dan met een ige tgezocht diner in het fraaie sr Mael. at iet alleen het kwasi voltallig pderwijzend, onderhouds- en hoonmaakpersoneel was er jnwezig maar ook gepensio- SS^eerden, leden van de vrienden- ing en talrijke simpatisanten iten er aan de feestdis. Het adsbestuur was ruim vertegen- oordigd. We zagen er burge- leester D'haeseleer en zijn ame, steeds in de aktualiteit nu et het voorstellen tot schepen zijn voorganger urgemeesterszetel en ook met historie van de flikkerlicht- klame. eerste schepen levrouw Eddie Monsieur, sche ien van financiën en mevrouw laston Van den Eede, schepen ,a. van burgerlijke stand en levrouw Edgard Hooghuys en thepen van onderwijs Herman !oels. Ex-schepen van onder- Mw Coeck. de vroegere direktri ce die samen met haar echtge noot van de Arendschool het stedelijk onderwijs langs de rechteroever zowat monopoli seerde haalde in een gemoede lijke speech allerlei herinnerin gen op uit de voorbije twintig jaren. De school beantwoordde aan een noodzaak en mw. Coeck maakte er dan ook een erezaak van ze tot echte bloei op te voeren. Ze heeft ze als het ware uit de grond gestampt. Burge meester D'haeseleer sprak over de toenmalige oprichting onder zijn bestuur en de huidige kompetente en dinamische di rektrice Mevrouw Paula Geeroms, waardige opvolgster van haar voorgangster, richtte voor een drietal iaren een Het 20-jarig bestaan van de stadsmeisjesschool Binnenstraat werd gevierd in aanwezigheid van burgemeester en schepenen met een etentje. (EDV) suksesrijk kinderdagverblijf op, stabiliseerde het lager onderwijs en bracht de kleuterschool tot een opgemerkt welslagen. Mw Singelijn dankte tenslotte iedereen voor het bijgedragen steentje bij deze grootse taak en zag in het feit dat zopas weer twee nieuwe kleuterklassen konden worden opgericht reden tot rechtmatige fierheid. Na het feestmaal, naar het schijnt van lek-mijn-lip, speel den «Los Embajadores», een Paraguaanse formatie waarvan Alfonso en Miguel de ex -«sus Carios» van Digno Garcia waren en die voor het ogenblik met «Moliendo Café» hoge toppen scoren. Ook «De Voorpost» voegt haar beste wensen voor de verdere bloei van dit eigentijds instituut. LH n aanwezigheid van OCMW-Raadsleden Mw Blanckaert- lourgeois. Arseen Carlier, Eddy Dierickx en Piet Rousseau »tte OCMW-Voorzitter Martin Van der Speeten op de hem igen gemoedelijke, humoristische wijze niet minder dan vijf legentigjarigen uit het Rusthuis St-Job letterlijk en figuurlijk D de bloemen. lijf negentigjarigen, drie da- hes en twee heren, allen nog jranig waren verleden donder- lag aan de eer. la een dankmis opgedragen joor direkteur E.H. Coppieters A de zeer stemmige, moderne fepel van dit riant rusthuis ver- emelden vele tientallen be- foners zich in de gemeen- lozefine ROBIJNS, geboren Hekelgem en gehuwd ge feest met de vóór drie jaar erleden Petrus Bruyninckx, »n Meldertenaar van Doment, 'am samen met haar man op september 1973 in het St- ibs-Rusthuis. Ze hadden drie Inderen, twee dochters en een in en drie kleinkinderen, jlet paar richtte in de Dreef, niet van het vliegveld, het eerste jafé «Sans» op waar ze zelf r aftrokken en, waarschijnlijk irin gestimuleerd door de iktijken uit de Affligemse Ab- ook cider maakten. Naar het lijnt is menig Aalstenaar er iggelend» buitengesukkeld ir kijkers waren daar geluk- og Jg niet zo veel te vinden. Dzefine, in de omgang ge woonlijk «Justine» genoemd, ajrijt haar hoge leeftijd aan haar jpak als herbergierster. Om pfé te houden moet ge sterk jjn en sterk blijven, zegt ze. [oniet gaat ge eraan ten onder jan voorzitter Van der Speeten flag Justine dan bloemen en, e kon het anders, ook presi- gelegenheidszoenen tvangen. iria CLAESSENS, Ge- imd «Célestine», geboren te it op 16 september 1888, is e. Ze had een zeer ak- leven als breister o.m. in de inestraat en in de Berge- irsenstraat in tekstielfa- iken die nu niet meer be- t>aktfaan. Sinds 26 oktober 1973 irblijft ze in het rusthuis waar zich goed voelt. Célestine jeft twee dochters en een E«on, 3 kleinkinderen en 2 ach- ileinkinderen Voorzitter fan der Speeten maakt met r een afspraak voor over vijf iristien ROELANDT, echtge- Bombeeck, is reeds vele en weduwe. Ze heeft twee zonen met samen negen plus vijf kleinkinderen. Geboren te Aalst op 22 november 1888 werd ze in het rusthuis opge nomen op 11 december 1967 nadat ze haar hele leven als huishoudster steeds zeer aktief was geweest. Kristien die uit een gegoede familie komt en wiens man een bediende was woonde in de Acaciastraat en heeft een Hcht, plezant karakter waarmee ze haar lotgenoten dikwijls weet op te vrolijken. Haar zonen komen haar zeer regelmatig bezoeken Phile mon komt met de bromfiets uit Erembodegem en op zijn komst kan men zijn klok rege len. Als ge hem op donderdag ziet komen is het juist 17.15 u en als hij 's zondags arriveert slaat de klok tien. Ook zoon Alfons komt van aan de St-Annakerk met de wagen zijn moeder regelmatig gezel schap houden. Constant BUGGENHOUT, te Erembodegem op 18 mei 1888 geboren en tot in 1972 wonend aan de St Annalaan heeft één zoon en drie kleinkinderen. Van nog uit de «goeie ouwe tijd», moest hij bij «Silviekens» wer ken vanaf zijn twaalf jaar tot aan pensioenleeftijd; slechts onderbroken door wereldoor log I toen hij werkzaam was in de dekenfabriek Leclercq. Constant heeft ongetwijfeld een leven van zware arbeid achter de rug in de tabakfabriek op de Ledebaan en voorzitter Van der Speeten weet dit dan ook gepast te onderlijnen. Michel VERBEECK, de eeu wige jongeling waarvan de moeder 103 jaar werd, moeder waaraan hij, zoals destijds de gewoonte was, tot op hoge leef tijd al zijn verdiensten moest afgeven, is heel zijn leven werkzaam geweest op de boerderij in de Geraardsberge- straat. Te Aalst geboren op 26 juni 1888 schuwde hij steeds vrouwelijk gezelschap en ook op deze huldigingsdag was hij op het kritieke moment niet aanwezig zodat men hem op de kamer ging opzoeken. Nadat de gevierden bloemen en de mannen een «fles» had den gekregen, «bloemen die zeker vijf jaar moesten mee gaan maar de flessen zeker niet», zegde de heer Van der Speeten, kwamen familieleden allerhande met de eigen ge schenken naar voor waarna de schuimwijn even voor een wel kome verfrissing zorgde. Aan de feestdis, waaraan alle bewoners aanzaten, was er voorgerecht waarna kalkoen met peren en kroketten en ijs- room Bij de koffie volgde dan de gebruikelijke koffieklets. Uiteraard kon het feest enkel besloten worden met een heus dansfeest want de gepensio neerden houden nog steeds van enkele leuke danspasjes, ook als ze er eens op uit trek ken. De eigen orkestformatie van het OCMW-Personeel zorgde voor aangepaste mu ziek en ontspanning. Nog vele jaren en tot over vijf jaar. «En als ge dan toch zo ver zijt gekomen», zegde Martin, «trek het dan maar direkt tot honderd». Wat we ze allen graag toewensen. LH Misschien in het gedacht van velen nogal vroeg heeft men het nu reeds over -Karnaval-. In Aalst is men er in elk geval reeds mee begaan: men diskusieert over de werken aan de Fiberfleet waar de karnavalgroepen tijdig aan de slag zouden moeten kunnen gaan. men heeft reeds een typische karnavalschepen in de maak en Keizer Kamiel Sergant werd samen met een Hollandse kollega van Breda, Kees Van Pruyssen die de streek Brabant - Limburg vertegenwoor digt, door de bekende radiointerviewer Kees Schelperoort aan de dit bij uitstek ludiek gebeuren. Dinsdagmorgen zou de zesde kamer van de korrec- tionele rechtbank van Dendermonde oordeel vellen in de zaak van de Aalsterse BOB'er Pannecoucke en leraar Lanckman, eveneens uit Aalst. Beide affaires werden echter verschoven naar de zitting van 6 november. Opvallend is wel dat in de zaak van de collegeleraar geen bijkomend onderzoek nodig geacht werd. De rechtbank ging dus niet in op de vraag van de verde diger van Lanckman die op 9 oktober nieuwe feiten en nieuwe personen in een beschuldigend kleedje had gezet. tand gevoeld voor de K.R.O. -Karnaval» vierende Aalstcnaars, naar zeggen van Keizer Kamiel, reeds 5 eeuwen. Het woord -Kar naval» zelf dateert echter slechts uit 1640 en werd door de Fransen ingevoerd. In Aalst noemde men het daarvoor, en nu vaak nog, «vasteloavcd», ontstaan uit een straatkarnaval want de overheid was er in principe tegen en ver warde het wel eens met slemp- en drinkpartijen. In tegenstelling met Nederland gebeurt in Aalst alles naar vrij ei gen initiatief en vooral de jeugd is er druk doende de vijftig praalwa gens, sommige tot dertig meter lang, in orde te krijgen. Een alge meen motto of tcma wordt er niet opgegeven: iedereen werkt er maandenlang volgens eigen krea- tiviteit zonder enigerwijze zich te laten inspireren door wat gebeurt beneden de Moerdijk of in het Rijnland. Typisch was vroeger al- tans het -verwijten- doch dat schijnt nu voorbijgestreefd. Wel spot men in Oiljst graag met ge vestigde waarden. Verleden jaar was het de 50*" kavalkade met een vaste wegwijzer maar daarvoor trokken de groepen zo maar door de stad in de straten naar eigen believen. Benevens de karnaval groepen die in de kavalkade gaan en daarna in het centrum van het ene kafc naar het ander gaan zijn er ook wel groepjes personen die liedjes maken over toestanden uit het voorbije jaar en daarmee voor de nodige stemming zorgen. Blaaskapellen zoals bvb. Breda er vele tientallen heeft die alle de ge kozen kamavalschlager spelen hebben wc in Aalst niet. (veel). Wel zijn er steeds elk jaar verschil lende typische kamavalsliedercn die bepaalde toestanden trachten te hekelen. Ook begint in Vlaan deren en dus ook in Oiljst de jeugd het enigszins anders te zien en bij het uitleven van hun feestgevoe lens vallen er wel eens brokken zodat in het centrum alvast vele cafébazen stoelen en tafels ge woon uit de gelagzaal halen zodat er subsidiair dan ook meer ruimte komt en een deel schade voorko men wordt. Kamiel vindt dat een kamaval schlager best wordt gemaakt op een reeds bestaande en gekende melodie zodat vlug iedereen mee kan zingen, zoals nu bvb «'k Ben Blij... Als enerzijds Keizer Karnaval na mijn drie suksessen als prins en anderzijds voorzitter van het Aals- ters Kamavalverbond word ik zo wat aangezien als de public- relationsman van het Aalsters Karnaval, en ben ik wellicht de grootste zot van Oiljst, Karnaval heeft me dikwijls tot tranen toe bewogen. Karnaval vieren kost aan de stad uiteindelijk niets. Nu hebben we 3,5 miljoen gevraagd maar die som krijgt de stad zeker terug via de verpachtingen aan attraktics op de pleinen en langs de gevraagde sommen voor deelname aan de re- klamestoct die de eigenlijke ka valkade voorafgaat. Elke karna- valgroep moet zelf wel zorgen voor de financies want met wat van de stad wordt ontvangen komt men niet ver als men iets degelijk wil realiseren. Er moet wórden ge leurd met fanions of zelfklevers of men moet een dansfeest of een Breughelavond inrichten, om zich zelf te kunnen bedruipen». Tot zover de Vlaamse Karnaval- ambassadcur Kamiel Sergant. L.H. Karnaval 1979 begint meer en meereen realiteit te worden. Het is dan ook niet verwonderlijk dat men vanaf nu reeds druk bezig is met de organisatie van 't Aalsters grootste festijn. AKV. Vanwege AKV-zijde wordt het uit te beelden onderwerp voor 1979 reeds verwacht tegen eind oktober. Dit om eventuele groepen die met dezelfde on derwerpen voor de pinnen ko men de kans te laten nog van onderwerp te veranderen. GROEPEN De karnavalgroepen die zich wensen in te schrijven voor de 51e karnavalstoet op zondag 25 februari en maandag 26 fe bruari '79, kunnen dit doen tot uiterlijk 31 december 1978. De deelnemingsvoorwaarden en de inschrijvingsformulieren kunnen verkregen worden op het sekretariaat van het stede lijk feestkomitee, Stadhuis, Grote Markt 3, 9300 Aalst. MUZIEKKORPSEN De muziekkorpsen die zich wensen in te schrijven kunnen dit doen tot uiterlijk 30 novem ber 1978. De deelnemings voorwaarden en inschrijvings formulieren zijn eveneens te verkrijgen op bovenvermeld adres. PUBLICITEITSKARAVAAN De personen of firma's die met één of meerdere voertuigen wensen deel te nemen aan de publiciteitskaravaan die de 51e karnavalstoet zal voorafgaan worden verzocht zich zo spoe dig mogelijk, maar alleszins vóór 31 januari 1979 in te schrijven op het eveneens hierboven vermeld adres. PRINS KARNAVAL- VERKIEZING 1979 Prins karnaval 1979 zal verko zen worden op zaterdag 10 fe- .bruari 1979. De deelnemings voorwaarden zijn: geboren zijn voor of op 10 februari 1958 en de titel van Prins karnaval Aalst nog niet verworven hebben. Een meer gedetailleerd deel nemingsformulier evenals de inschrijvingspapieren kunnen verkregen worden op de dienst feestelijkheden. Stadhuis, Grote Markt 3 te Aalst. De kan didaturen dienen per aangete kend schrijven ten laatste op 31 december 1978 in de post te worden afgegeven, op het door het stedelijk feestkomitee ter beschikking gestelde formulier S.J. In verband met de verwijdering van een flitsende lichtreklame ontvingen we van de CVP volgende mededeling «Het partijbe stuur van de CVP-Afdeling Aalst heeft met verbijstering kennis gekregen van het optreden van burgemeester Louis D'haeseleer die met een kraanwagen overgegaan is tot de verwijdering van een lichtreklame in de Korte Zoutstraat te Aalst Het bureau begrijpt ten volle dat de lichtreklame hinderend werkte voor de omwonenden, maar stelde anderzijds dat voor de regeling van het geschil naar een behoorlijke oplossing diende gezocht te worden. De brutale wijze waarop nu een einde gemaakt werd aan een, zij het hinderlijke toestand, waarvoor nochtans door het stadsbestuur aan de eigenaar destijds een vergunning werd gegeven, hoort niet thuis in een demokratische samenleving.» Het mecenaat van de Lions Klub «Dirk Martens» heeft ervoor gezorgd dat het boek «De Vroedkundige Oefenschool» van J B. Jacobs heruitgegeven werd. Direkteur van de verloskundige kliniek aan de Gentse Rijksuniversiteit Professor M. Thierry schreef het inleidend woord. Het boek, een zeer verzorgde heruitgave telt 433 bladzijden, voorafgegaan van een voorrede en een inhoudstafel. Het is geïllustreerd met 21 platen koperdruk. Het is ingebonden in kunstleder en versierd met het wapenschild van het Land van Aalst. Informatie kan men bekomen bij stadsarchivaris Karei Baert, Vrij heidsstraat 65 Aalst. Kinderen, meestal argeloze slachtoffers in het verkeer vragen de aandacht van de weggebruiker. De politie zal in haar kam- pagne ter bescherming van het kind verscherpt toezicht houden op de volgende bepalingen van het verkeersreglement: art 40: het gedrag van de bestuurder tegenover voetgangers (kinderen) vooral aan de ingang van scholen en aan de haltes van schoolbussen. art 41.1. 2": het verbod te breken door een groep kinderen of scholieren. art 42: de regels die door de voetgangers (kinderen) moeten in acht genomen worden. art 43: de houding van de bestuurders van tweewielers (kinde ren). art 44.2: het verbod kinderen vooraan te laten plaatsnemen in personenwagens. Tot op heden was het optreden van de politie preventief maar vanaf 1 november wordt de aktie meer repres sief. In een kapel gelegen aan de Langestraat hadden dieven het op de inhoud van de offerblokken gemunt. Zij gingen er met het geld vandoor. Er werd klacht ingediend bij de politie door Octaaf Van Hauwermeiren. Op 1,2,3,4,5 november stelt Frans De Vree werk tentoon in het medisch - pedagogisch instituut en het dagcentrum, Vurstjen 21 te Evergem. Het is de vierde kollektieve tentoonstelling. Vic Gentils, Octaaf Landuyt en Roger Wittevrongel, om maar een greep te nemen uit de 52 namen stellen er ook tentoon. Wan neer Frans De Vree op een Aalsterse affiche? Zowel op de affiche als op de persoonlijke uitnodigingen voor de «Elfde Nacht van de Volksunie» werden alleen volksvertegenwoor diger Caudron en schepen De Neve vermeld. Zijn de schepenen Roels en Blommaert ook al geen lid meer van de partij? Of is er in deze partij ook al een schepenwisseling op til? Sinds enkele maanden is het beeldhouwwerk verdwenen dat op de Graanmarkt stond. Blijkbaar heeft men deze verdwijning op het Stadhuis zelf nog niet gemerkt, want er wordt in alle talen over gezwegen. Waarom? Meer dan één jaar geleden werd door het stadsbestuur een advies kommissie opgericht die de plannen diende uit te werken tot het oprichten van een karnavalmuseum. De leden van deze adviesraad werden wel aangeduid, maar daarbij is het gebleven. De nieuwe Rijksweg Aalst - Ninove, ter verdubbeling van de bestaande rijksweg krijgt stilaan vorm. Ten bewijze twee Ko ninklijke Besluiten waarbij overgegaan wordt tot onteigenen van gronden op het grondgebied van de gemeenten Ninove en Denderleeuw. Vijfendertig jaar was het geleden dat sommigen mekaar nog zagen. Studenten die in het jaar 1942-43 in het Koninklijk Ateneum op dezelfde banken zaten zijn nu bijeen gekomen. Firmin Palsterman en Willy Panné uit Aalst en Jule Strijmeersch uit Drongen hebben deze ontmoeting gepland nadat zij in de archieven van de school en van de bevolkingsregisters de 60 namen weer op het spoor waren gekomen. En of het gezellige bedoening werd! Er werden meteen al plannen gemaakt voor de volgende lente. Tijdens het banket van de PVV wijkklub Schaarbeek hield bur gemeester D'haeseleer een fel opgemerkte toespraak. In zijn behandeling van de plaatselijke politiek stelde hij vooral de afbraakpolitiek van de CVP-oppositie aan de kaak. Verder somde hij de verwezenlijkingen op van de PW - BSP - VU meerderheid die zaken realiseert waarover men in de CVP tientallen jaren heeft gesproken, aldus D'haeseleer. Vorige week had in de Keizershallen een referendum plaats. Het stadspersoneel heeft gekozen of voor een eigen sociale dienst, of vooreen gemeenschappelijke. Nadat schepen Blommaert zijn per soneel verwelkomde nam Chris Wiilems het woord om nog eens klaar en duidelijk het verschil tussen beide diensten aan te tonen. Er werden 486 stemmen uitgebracht waarvan 482 geldige. 245 stemden voor de gemeenschappelijke sociale dienst en 237 voor de eigen sociale dienst. Hieruit kan men besluiten dat meer men sen onder het personeel meer heil zagen in een gemeenschappe lijke dienst, waar alles schijnbaar objektiever gebeurt zonder poli tieke inmenging. Dinsdagavond, voor de KMO-avond in het Beukeihof, was de belangstelling aan de matige kant te noemen. Buiten zes leden van het schepenkollege waren van stadhuiszijaè 3 gemeente raadsleden, 1 moderator, 3 chauffeurs, 2 elektriekers, 2 foto grafen, 4 personeelsleden van de dienst informatie, 2 hostes- sen en 3 stadhuisbedienden aanwezig. Daar tegenover 18 geïn teresseerde burgers. Roel Van de Plas Vroeger brachten de Daensisten ieder jaar op de vooravond van Allerzielen de groet aan het graf van de familie Daens op het stedelijk Kerkhof. Deze traditie wordt hernomen. Op zondag 29 oktober in de morgen gaan leden en sympatisanten van het Priester Daensfonds stoets gewijze naar het graf van de gebroeders Daens. Ze worden begeleid door het nieuwe muziek-korps «Tot heil des volks». Warme oproep tot alle sympatisanten van de familie Daens om samen te komen op het stadhuis, Grote Markt. Op zondag 29 oktober 1978 om kwart over tien 's morgens, om stoetsgewijze naar het kerkhof te gaan.

De Voorpost | 1978 | | pagina 5