II papa della Madonna In hoever kennen Herdersemnaren hun dorp? KANUNNIK VAN DE VREKEN MET POLEN NAAR ROME Vriendenfeest VTI De Voorpost - 27-10-1978 - 9 HRRONDISSEMENTELE B.S.P. SPEELT VLAAMSE KAART Door de recente politieke evolu tie diende het voorziene ge spreksonderwerp enigzins ge wijzigd en aangepast. Terwijl door CSC De Rank oorspronke lijk was gepland om de inhoud van de gemeenschapsakkoorden af te tasten op hun politieke, sociaal-ekonomische en ethisch- filosofische konsekwenties voor de vrijzinnige linkse minderheid Vlaanderen bleek door de recente opdeling van de PSB- BSP in twee autoname partijen de voor de deur staande rerkiezingen het geheel een tstra dimensie te hebben :kregen samen met een ver- huiving van de te leggen tksenten. In het kort kon de ■estelde problematiek als volgt -orden samengevat: Egmont! Wat nu? Regeringskrisis!En lan? Verkiezingen! Wat wordt iet voor de socialisten in Vlaanderen? nleider Sylvain Bogaerts hoefde literaard beide sprekers. Mare Jalle en Willy Vernimmen, niet neer voor te stellen aan het Valsterse publiek. Hij drukte de loop uit dat bij ontstentenis van :mzelf, als voorzitter van de irgadering, om beide sprekers :t vuur aan de schenen te jen velen in de zaal er zouden irzorgen dat het paneel het al te gemakkelijk zou •bben. RC GALLE: «SOCIA- 1STISCH AKKOORD IETER DAN EGMONT» eerste spreker zou de irrondissementele BSP-volks- legenwoordiger de historiek in het gemeenschapsakkoord :hetsen uitgaande van de laaraan voorafgaande evolutie |n de politieke benadering van Belgisch Kommunautair robleem. Mare Galle zegde dat ij dramatische momenten bele- n. meer dan wij ons realiseren, gttfij vindt bevreemdend, de wijze aarop de ene regering zo plots Ie mist in is gegaan evenals de eghianier waarop, in een handom- lraai haast, er een nieuwe ïgering is ontstaan. Dat deze :gering van meetaf aan beslo- :n heeft ook weer maar kort aan blijven doet de vraag stellen at daar nu allemaal achter zit. Js het gemeenschapsprobleem laar weer eens tussen zit dan (tellen wij vast dat deze materie akèl van oudsher de Belgische agpolitiek doorkruist en dat na i roveel jaren er blijkbaar .nog letgeen afdoende oplossing is voor i toevonden. Vóór 1940 vroegen de #lamingen reeds zelfbestuur en topoen ook lieten de socialisten, Opfnet Camille Huysmans als een trier voornaamste tenoren, zich I dfliict onbetuigd. Echter, toen lledbeperkte de Vlaamse eis zich, ■dVp'oorzichtig door de zwakke K)kpkonomische positie van Vlaan- mrferen, tot kulturele antonomie. trfitapsgewijs en trapsgewijs werd volfiieraan tegemoet gekomen, el.bver het splitsen van de anvationale ministeries van cn- ils perwijs tot de toekenning van de Lcfculturele antonomie en de (aanstelling der kuituurraden bij urfle grondwetsherziening van a||él970. Terzelfdertijd en daartus- j yendoor deed zich een verschui ling voor op ekonomisch vlak; crljde ekonomie verplaatste zich bcl^an het zuiden naar het noorden 'an het land. Hierop kwam als :aktie de Waalse eis tot leralisering van de staat. Voor laanderen is dit federalisme liet nodig in het licht van deze 'olutie. Toch bleef o.a. een lalpartij met federalisme scher- len. Intussen zaten wij sedert lertoginnedal met een grond- :t waarin drie gewesten werden :ien. Dit is een realiteit, tecent dan werd een koncensus •onden met enerzijds drie 'esten en anderzijds twee emccnschappen als uitgangs- !Z" unt. Dit alles resulteerde dan in let zogeheten «Egmontak- 'ge oord». Volksvertegcnwoordi- l(*t er Galle doet dan het relaas van 8m e Egmontperikelen. Hij stelt er j at eenieder wist dat. in >nu epaalde onderdelen, het ak- :'1 oord grondwettelijk kan aan- .a. evochten worden, maar dat dit '•js' iet kon opwegen tegen de 'J o olitieke opties welke voor de xkomst dienden genomen. a' «alle vindt het een goed '"el kkoord voor de bescherming w0 an de Vlamingen te Brussel. Hij mcl telt vast dat de CVP-rechterzij- 'c,r ehet heeft gehaald onder druk an de konservatieve krachten et 8 n het V.E.V. Het was duidelijk 'P- en konflikt tussen Martens en /c>> indemans, aldus Mare Galle. ,c j toor de CVP handelwijze wordt zaJ e toekomst van het land in het 'ntl Jdrang gebracht. Als Vlaamse or a Xialisten. aldus Mare Galle, :tm linnen wij eveneens heel wat aeh tzwaren tegen Egmont formu- c B *en. De vroeger reeds tot stand 'J ekomen interne socialistische «koorden tussen de PSB-BSP - 0 l het BW-FGTB waren zeker "nstigcr voor de Vlamingen te 1 nissel. Wij hopen dat voor de ïjde oigendc kommunautaire ronde in 9 iti-B dit dokument als basis kan dienen. De overgangsregeling, in afwachting van een latere grondwettelijke aanpassing, vindt hij in het Egmontakkoord een goede formule omdat dit toelaat om na te gaan hoe alles zal funktioneren vooraleer men alles definitief vastlegt. Ook vanuit zuiver socialistisch standpunt is Egmont aanvaard baar omdat elke decentralise ring van de macht een socialisti sche aspiratie is. Nochthans stelt zich het probleem van het onevenwicht op onderwijsvlak in het geregionaliseerd Vlaanderen waardoor deze materie voorlo pig licht onder het nationale en centrale schoolpakt dient te ressorteren. Hij vindt de verkla ring van PSB voorzitter Cools, over de regionalisering van het onderwijs, onbezonnen en ge tuigend van een gebrek aan socialistische solidariteit. Wel licht, aldus de BSP volksverte genwoordiger nog, is dit later door een Vlaams schoolpakt op te vangen. Hierbij merkt hij echter op dat pakten steeds het nadeel inhouden een situatie te bevriezen en op die wijze de minderheid definitief terug dringen. De huidige VDB over gangsregering zou alleen de grondswetherziening en verkie zingen voorbereiden. Binnen zeer kort zullen de Vlaamse socialisten nu voor het eerst op eigen benen staan, dit als gevolg van de decentraliserende krach ten ook binnen de socialistische beweging. De Vlaamse socia listen zoeken weliswaar nog naar een juiste partijnaam maar inhoudelijk zullen zij reeds alsdusdanig aantreden. WILLY VERNIMMEN: «VLAANDEREN BLIJFT EKONOMISCH OOK VRA GENDE PARTIJ» Ook senator Vernimmen maakt een korte historiek van zowel de recente politieke gebeurtenissen als van de rol van de socialisti sche beweging in de evolutie naar de nu aan de orde zijnde struktuurhervormingen. Wie de ontwikkeling van nabij heeft gevolgd zal hierover trou wens niet verrast zijn. Weliswaar waren het de Waalse socialisten, in de jaren 1958-1958 met ABVV leider Renard te Luik, die voor het eerst federalisme op ekonomische basis eisten. Op het Kongres van Klemskerke werd voor het eerst dan een Vlaams geluid op dit vlak gehoord en het arrondissement Aalst heeft door sterk toe bijgedragen onder impuls van Bert Van Hoorick. Op dat moment werd reeds geopteerd voor struktuurwijzigingen en voor een nieuwe aanpak waar door het vertrouwen van de gewone man in Vlaanderen in het socialisme versterkt kon worden. Toen was er het kongres te Gent waar een inventaris werd opgehangen van wat in Vlaan deren leefde en op hes werden genomen om aan die verzuch tingen te beantwoorden. Te Marcinelle dan werd er gepleit om de twee gemeenschappen beter tot een eigen uiting te brengen en de Vlamingen te Brussel in vrijheid te laten ontplooien. Willy Vernimmen raakt ook het socialistisch kommunautair akkoord aan waarvan hij eveneens zegt dat het minder negatief uitviel voor Vlaanderen dan het Egmont akkoord. Destijds werd het socialistisch akkoord o.m. door de V.U. afgewezen en uitge spuwd. In verband met het Egmont-regeerakkoord stelt de BSP-senator dat premier Tin- demans er zelf nooit heef ingeloofd. Het is trouwens bekend, aldus Vernimmen, dat verschillende CVP-mandataris- sen zegden dat dit alles maar strategie was en dat er een onderscheid diende gemaakt tussen wat naar buitenuit wordt verklaard en tussen wat binnen in de intenties zijn. Door de handelwijze van PSB-voorzitter Cools heeft deze tenminste de verdienste een kwalijk gezwel opengesneden te hebben als stelt Willy Vernimmen zo zijn reser ves tegen de wijze waarop dit gebeurde. Het bestaan van een afzonderlijke Vlaamse socia listische partij betekent niet dat de socialisten de nationalistische toer opgaan. Wel is het duidelijk dat moet ingespeeld worden op welbepaalde aspekten, o.m. de ekonomische. welke zich in Vlaanderen verschillend aan dienen. Toch mag van dit Vlaams gelaat op zichzelf niet alle heil worden verwacht. Als de burgerlijke pers nu suggereert dat de Vlaamse socialisten ideologisch een andere koers zouden gaan varen dan vergis sen zij zich. Men moet niet verwachten dat deze partij een soort SPD zal worden. Het zou een historische fout zijn om. vóór de verkiezingen, niet na drukkelijk de socialistische uit gangspunten te benadrukken. Ekonomisch blijft ook nu nog Vlaanderen de eisende partij, aldus BSP-senator Vernimmen. Dat het Vlaanderen van morgen een socialistisch Vlaanderen zou zijn is even aktueel als vroeger. Over de huidige overgangsrege ring zegde hij verder nog dat geen foto mag worden uitge voerd van de anti-krisiswet. Ook pleitte hij voor een werkelijk toegepast solidariteitsbeginsel als basis voor de sociale zeker heid. Over de socialisten kan geen enkele twijfel bestaan, besloot Willy Vernimmen, zij stellen zich zonder enige elekto- rale berekening op als radikale partij, Vlaams gericht en groot wat de socialistische inhoud betreft. VRAGEN EN ANTWOOR DEN BU DE VLEET Voor het stellen der vragen werd vooraf afgesproken dat drie aspekten zouden worden be licht. In grote trekken waren dit de sociaal-ekonomisch proble matiek, de kommunautaire ak- tualiteit en de politieke verwach tingen. Op de, weliswaar door een beperkt aantal militanten, talrijk gestelde vragen werd dan door Mare Galle en Willy Vernimmen afzonderlijk of aan vullend samen geantwoord. Zo zegde senator Vernimmen niet te geloven in een specifiek Waals en Vlaams kapitalisme, en een daar bij aansluitende verschil lende ekonomische problema tiek. Ekonomisch federalisme beantwoordt niet aan de werke lijkheid en biedt geen bredere perspektieven voor een socia listische maatschappij opbouw, veeleer integendeel. WeLis een regionale ingreep in de ekono mie mogelijk, aldus Vernim men. op een specifieke wijze. Wat het hete studentenhangij zer. het inschrijvingsgeld be treft. bleef de senator op de vlakte en gaf toe de materie onvoldoende te doorzien. Het bezwaar, van zijnentwege, tegen een soort SPD socialisme is gebaseerd op het afwijzen van het in Duitsland toegepaste medebeheer, door de eenheids vakbond, van het kapitalistische waardegoed. «Als socialisten willen wij niet medeverantwoor delijk zijn voor de kapitalisti sche maatschappij» aldus Ver nimmen. «Wij staan de arbei- derskontrole voor». Wat het kommunautaire luik betreft bevestigde Mare Galle nogmaals dat hij de Egmont-re- geling voor Brussel, met het opgeven van de pariteit aldaar, epn betere oplossing dan een schijn-pariteit. De Brusselse minderheidsregeling is goed opgebouwd. Het inschrijvings- recht heet hij onzinnig en zinloos maar ziet het als een slag in het water een soort alibi voor het FDF dat weinig zal betekenen. Mare Galle ziet niet zo vlug de arbeiders uit de inschrijvings gemeenten en wijken met hun persoonsgebonden pakket naar Brussel trekken. Hij gelooft dat Brussel voor een belangrijk deel zal worden ontvet. Wat de kulturele materies betreft vindt de BSP volksvertegenwoordiger ATB en CSC De Rank richtte een voordrachtavond in over het Egmontpakt en het Vlaanderen van morgen. (EDV) dat er te vel naar de gemeen schappen werd doorgespeeld in de gegeven situatie waardoor de filosofische en ethische minder heidsgroepen in de verdrukking dreigen te raken. Hij hoopt dat hier een «pakt» als nog mogelijk zal zijn. Over het al dan niet samengaan van een internatio naal gerichte socialistische ideo logie met een toch eng-Vlaamse opstelling zoals nu blijkt, be toogt Mare Galle dat dit zeker niet tegenstrijdig is. Toestanden veranderen en verschillen in de tijd en in de ruimte. Ook als socialisten moet men zich aan passen aan de mentaliteit van de mensen tot wie men zich richt. Bert Van Hoorick, als toehoor der, voegde daaraan toe dat het socialisme van bij het begin op de dubbele idee is gestoeld van enerzijds het internationalisme en anderzijds het zelfbeschik kingsrecht der volkeren tot en met de afscheiding. Deze ge slaagde avond werd besloten met de internationale: de Vlaamse Leeuw behoort inmid dels nog niet tot het patrimo nium. E.V. Met enkele tientallen in België verblijvende Polen trok Ka nunnik Staf Van de Vreken verleden vrijdag naar Rome om er de ambtsaanvaarding van Kardinaal Wojtyla, aartsbisschop van Krakau, bij te wonen. Geland op het vliegveld Leonardo da Vinei kwam deze groep, een initiatief van de Poolse Missie in België, vrijdagavond aan en logeerde niet ver van de kerk van St-Jan in Lateranen. Zaterdagmorgen werd een bezoek gebracht aan het graf van Petrus en aan de graven van de laatste pausen waar voor de pas overle den Johannes-Paulus I een mach tige graftombe werd opgebouwd terwijl bij Paulus VI een zeer een- voucige marmeren steen staat. Uiteraard werd door de Kanunnik de perskonferentie bijgewoond de plaatsgreep in de bovenzaal van de basiiek en door ruim 2000 perso nen werd bijgewoond De Paus sprak zeer lovend over de perslui waarvan hij de objektiviteit, de ak- kuratesse en de gedegen achter grond apprecieerde Wat U op de televisie zag is voor de Paus echter onvoldoende. Achter het beeld moet men trachten de depere zin ervan te ontdekken en er zich van doordringen. Jan-Paulus II deed een oproep alle vertrouwen te stel len in Maria. Na een eenvoudg maal in een ty pisch Italiaanse Albergo kon de Kanunnik aan de Zuidslavische in Rome studerende geestelijken een som overhandgen want steun aan deze personen is een van de vele projekten van SPES. Te 18 u had dan in de zeer grote kerk van St. Stanislas een Mis plaats waar zeer vele Polen aanwezig waren. Kard- naal Wiszinsky hield er een 50 mi nuten durende homilie waar hij de Polen lof toezwaaide voor het be waren van het geloof. Ingezet door Kardnaal Hlond, de vroegere Pri maat, beleeft Polen een relance van godsdienstig leven. Dat de Poolse Kerk zou konservatief zijn, te beginnen met de Primaat, wijst de 77-jarige Kardnaal af. Staf Van de Vreken die een aantal gekende bisschoppen ontmoette waarmede hij in het Duits en ge deeltelijk in het Pools konver- seerde had het voorrecht, als in Po len benoemde kanunnik bij het voorgaan in de Eucharistie de mooiste kazuivel uit de kast voor hem te zien halen en de ampullen te mogen gebruiken van de bis schop zelf. Na de mis volgde een daverend «Wij willen God», waarna op de straat een echte overrompe ling volgde. Bij de vele bekenden zag onze Kanunnik ook de Rektor van de bibliotheek van Lublin. Over wat U zag in «Panorama» op de BRT wil Staf toch een en ander kwijt. «De dame die het had over de bedevaart naar Czestochowa, een voettocht van 260 km in 9 dagen, zag er enkel boeren in In werke lijkheid zijn er ook veel intellektue- len en studenten in. De man die stelde dat de Kerk in Polen achter uit gaat heeft het volgens onze zegsman eveneens verkeerd voor want van verlies van haar positie is geen sprake.» Op zondag waren onze Polen reeds te 7 u onder de kolonnade van St-Pieter en te 9 u mochten ze door een bareel om de hun voorbe houden plaatsen, onderaan op de eerste rij. in te nemen. Fel toegejuicht werden de aanko mende personaliteiten, vooral de Poolse dan en de in de States ver blijvende Breszinsky wiens naarr langdurig werd geskandeerd. Ook Grace Kelly, Sofie en Juan Carlos en prins Albert (zonder de Itali aanse Paola) kregen applaus. Na de mis kwam de Paus op eer tiental meter van ons groepje voor bij en zijn verschijnen in het venster eindigde hij met een kwinkslag «Ge hebt waarschijnlijk allemaal honger Ik ook Smakelijk!» Kanunnik Van de Vreken ziet in de nieuwe Paus een man die zijn ge loof ten volle beleèft en wil doen beleven. Van zijn pontifikaat zal zeker wat uitgaan en Mariaal wordt het alleszins want in elke toespraak heeft hij het over de Moeder Gods. Waarschijnlijk komt er een ency cliek over het geloof of over Maria. Insiders van het Vatikaan verwach ten van zijn pausschap een zegen voor de hele kerk maar voor Polen en het Oostblok in 't bizonder. Teo- logisch wil hij wellicht de eeuwige waarden behouden (wat men soms «konservatief» noemt) maar pasto raal en sociaal is hij absoluut een progressist, een realist en zeker geen zwever De Paus komt over als een gewone man. een man van een roggebo terham en een stuk spek, een pragmatikus. Vermoed wordt dat na een bedenktijd in de Curie wel een en ander zal veranderen In Polen was de reaktie op de aan stelling fantastisch, een ware ex plosie, zo bij katolieken als kom- munisten In de zondag te Krakau opgedragen middernachtmis was niet alleen de kerk te klein maar stond het grote kerkplein vol Na enige aarzeling is in Italië de reaktie alleszins zeer positief. Naast de vele hamer en sikkelsim- bolen die men er aantreft, - meèr dan in om het even welk land uit het Oostblok -, waren er duizenden aankondigingen van de ambtsaan vaarding in zeer lovende bewoor dingen. De Kanunnik ontmoette er ook nog Kardinaal Tomaszek die hem een dringende oproep meegaf naar lektuur. Gespeekt werd door hem aan de nood van kristelijke lek tuur te trachten te verhelpen door het bezorgen van godsdienstige lektuur in het Frans, het Duits of het Itaiaans. In de Gesukerk had dan zondagavond te 18 u een koncele bratie plaats waaraan alle Poolse bisschoppen deelnamen en maan dag was er nog een speciale au diëntie voor de Polen. Strooibriefjes met de tekst «Grazie Giovanni Paolo II di essere II Papa della Madonna» vond men eV bij duizenden. Toch wel betekenisvol! LH Kanunnik Stal an de reken, bezieler \an SPES, wonende in de Arbeidstraat nr. 42 te Aalst, vertrok verleden vrijdag met een gecharterd vliegtuig naar Rome aan het hoofd van een belangrijke delegatie van de in België verblijvende Polen, landgenoten van Paus Johannes-i aulus II, gewezen Pools Kardinaal VVojtila. Deze priester die de wijding ont ving in Zuidslavië doch niet zo lang geleden, om bewezen dien sten en als erkenning van zijn akti- viteiten, tot kanunnik werd verhe ven in het Pools bisdom Chelmon, kent de nieuwe Paus persoonlijk. De eerste maal ontmoette hij Hem wanneer hij gelegenheid kreeg.de laatste week van de derde sessie van het Concilie mee te maken. Dadelijk kwam hij onder de indruk enerzijds van de gemoedelijkheid in de omgang doch anderzijds zeer streng in de evangelische bele- v ing. Drie jaar terug zag hij de Kardi naal in Polen zeilmeer bepaald in diens eigen bisdom Krakau waar hij nogmaals mocht erv aren dat de In het kader van de aktie «Jaar van het Dorp» beleeft Herder- sem door de werking van de plaatselijke Davidsfondsafdeling en de medewerking van de KSA, de Chlro, Wielertoeristen- klub «Chambrolle», de Koninklijke Harmonie, de Landelijke Gilde, de KVLV, de Bond voor Grote en Jonge Gezinnen en de KWB onder koördinatie van gemeentesecretaris Karei Van Mulders een hoogdag met de Kwis «KEN UW DORP». Gans Herdersem wil inderdaad dit evenement meemaken dat wil uitgroeien tot een denderende, interessante ontspannings avond over «hun» Herdersem. Journalist Louis De Lentdecker is kwismaster en zal samen met een bevoegde jury borg staan voor een vlot, aange naam en eerlijk verloop van deze kwis. Vragen zullen worden gesteld over geschiedenis, folklore, gebouwen en monumenten, fi guren en het verenigingsleven. Als een rode draad zullen twee eenvoudige praktische proe ven tussendoor worden inge last. Elke ploeg moet verte genwoordigd zijn door drie le den die echter per onderwerp mogen wijzigen zodat er in to taal per ploeg maksimaal acht tien leden kunnen worden in gezet. (De twee praktische proeven gelden als één onder werp). Per onderwerp zijn er 100 punten te verdienen zodat in totaal zal worden gekwo- teerd op 600. Vragen dienen binnen de aangegeven tijd spanne schriftelijk te worden beantwoord op een apart ant woordformulier en onmiddellijk ter verbetering aan de juryle den worden voorgelegd. Vragen zouden bvb kunnen zijn: «Wie is de oudste inwoner van Herdersem? Hoeveel bur gervaders heeft Herdersem gekend? Wanneer werd de Kapel Ten Beeldeken geklas seerd? Welke is de spotnaam van de Herdersemnaren?» enz Het stadsbestuur verleent aan deze kwis waarbij de toegang totaal gratis is zijn medewer king Er zijn 10000 fr waarde volle prijzen voorzien en bo vendien krijgt e)ke deelne mende ploeg een herinne- ringsplakket. De Kwis vangt aan te 20 u in het Parochiaal Centrum, Grote Baan 214 op vrijdag 27 okto ber. Wedden dat het boek van Jozef Vermoesen over de Geschie- Wojtila. latere paus een diepgelcn ig man was, veeleisend voor zich zeil en voor zijn priesters. Kanunnik Van de Vreken heelt goede hoop dat deze Paus heel wat dat in de Kerk verkeerd was gelo pen zal kunnen rechttrekken en dat wat beslist werd in Vaticanum II nu ook werkelijk aan bod zal ko men. Bedoeling is de Polen de ge legenheid te geven hun aanhanke lijkheid aan hun paus, hun landge noot. te laten tonen als een echte erv aring. een nooit te v ergelen be- levenis en levens de bekroning na zoveel lijden van het Poolse volk Reeds vrijdagavond kwamen ze aan te Rome en rond 23 u. waren ze in hun hotel. Verleden zaterdag bezochten ze, onder leiding steeds van de Kanunnik, de Eeuwige Stad en zondag maakten ze de ambtsaanvaarding van Paus Johannes-Paulus II mede. In een volgend artikel hopen wij L de indrukken die Kanunnik Van de Vreken in Rome opdeed te kunnen mededelen. LH denis van Herdersem deze week druk in de belangstelling zal staan als ideale voorberei ding van dit interessant gebeu ren! LH Zaterdagavond 21 oktober. Alle VTI-ers en aanverwanten haalden hun smoking of avond kleed uit de kast en stevenden uitgedost en wel naar het groot VTI vriendenfeest in de Keizershallen te Aalst. De leraars mochten hun vrouw, de leerlingen hun lief meebrengen (zoniet hun ouders) en iedereen genoot van het gezellig samenzijn Het feest werd opgeluis terd door de Sanderus Band, een hyperdynamisch orkest dat menig vastgeroest leraar weer deed swingen. Marcel Crombeen gaf een openingstoespraak ten beste, eregenodigden waren Louis D'haeseleer, Valeir van Haver en Eddy Monsieur (die zich liet verontschuldi gen). De vlotte bediening van konsommaties lag in handen van leraars en leerlingen, later op de avond waren ook de dienstertjes niet te versmaden (cfr. Lieve). Je kon er. naast de gebruike lijke drankjes, verschillende wijnsoorten proeven in een speciaal daarvoor ingericht wijnhuis, en de hongerigen konden zich tegoed doen aan demokratisch geprijsde toost en belegde broodjes Het hele gebeuren werd georganizeerd door het sociaal fonds van het VTI. met de bedoeling hierdoor een flink bedrag te verzamelen ten voordele van minder begoede leerlin gen in het instituut. Dit fonds omvat een onderzoekskommissie. die nagaat welke leerlingen er in aanmerking komen om materiële steun te genieten. Deze personen kunnen dan zeer voordelig boeken en materiaal bekomen, alsook zwemmen en films bekijken ten koste van het fonds. Wim Verbeiren

De Voorpost | 1978 | | pagina 9