:ansen bij de vleet 4' V ^Verdiende gelijkmaker EINDELIJK VEEL VAN ALLES NIEUWE STUNT VAN E. NIEUWERKERKEN ERBARMELIJK 4 wg* Waanzin DP DE VALREEP \V Mere V riendschappeli jk Aktueel 19 Ti C R,onse-SK Aalst 1-1 i Aalst heeft zich gerehabilli- erd van de twee opeenvolgen- lerlagen die het tegen FC enderleeuw en FC Brakel op- Het speelde in de „kuip" Ronse een verdienstelijke edstrijd en heeft de halve in- niet gestolen. Want het mag cl worden aangestipt dat gelet de bruikbare scorekansen die beide ploegen afdwongen dat de match met een paar oclpunten verschil had kunnen innen. Aalst werd trouwens geen enkel ogenblik in de irdrukking gespeeld en kon na de rust zijn wil op en. Het had ook pech want in de 20e minuut moest Van Cauteren noodgedwongen vervangen worden. Hij liep een slcutelheenhreuk op en De Braekeleer kwam in. Ronse klom naar de leiding na de rust. Door een penalty die door Janssens werd gelukt. Hiertegen had de nochtans goed spelende doelman Guy Meersman geen verhaal. Aalst eens op achter stand trok meteen alle registers open en Ronse moest op eigen speelhelft terugplooien. De thuisploeg kon haar spel nooit ontwikkelen omdat spelmaker Cartcus door een sterk spelende André Hendrickx zo goed als uit de wedstrijd werd gehouden. De doelkansen waren legio doch konden niet verzilverd worden. De Sterk werd nog ingehaald voor Mare Rennehoog, terwijl Rcyniers die toch speelde, nog op de piek van de aanval kwam. Pech was er de medeoorzaak van dat SK tot in de 88e min. op de oververdiende gelijkmaker moest wachten. Biesemans lukte toen een centershot en de hal overschreedt net de fatale lijn iets wat de grensrechter had be merkt. Goede wedstrijd van SK Aalst dat nu zondag op eigen veld hekkensluiter Olsa moet bekampen. Er zit zeker winst in de komende thuismatch op voorwaarde dat men zich niet aan overdreven zelfvertrouwen bezondigd. JVH Voetbalkalender voor zondag 5 nov. 1978 I SC Lokeren - Klub Brugge (Schoeters) Harelbeke - E. Aalst (Buts) Willebroek - E. Zele (Boeckx) Jong Lede - Merchtem (Rivière) U. Doornik - KAVD (Goethals) Kemzeke - Hamme (Callebout W.) SK Geraardsbergen-SK Lebb. (De Saedeleer) SK Aalst - Olsa (La vent) Brakel - Nieuwerkerken (Loterman) Oo&takker- Buggenhout (Coppens) Robur - Baasrode (Mestdagh) Denderhoutem - Mere (De Winne) E. St.-Gillts - Kerksken (Van den Abbeele) Grembergen - Wieze (Anné) Vlierzele - Oudegem (Segers) W. Moorsel - Schellebelle (Van Droogenbroeck) Meerbeke - Terjoden (Slock) Hofstade - Thor Meldert (De Mey) Appels - Bambrugge (Van Impe) Voorde - Erpe (Melckenbeeck) V. Overmere - Oosterzele (De Pauw) Gijzenzele - SK Overmere (Strijpens) Bavegem - Herdersem (Flamand) Edixvelde - Oordegem (Ravijst) Erondegem - Smetlede (Leroy) Berlare - S. Moorsel (De Bosscher) Wichelen - Schoonaarde (Lambrecht) Doggen - Lutterzele (Van Imschoot) Gijzegem - Erembodegem (De Jonge) Baardegem - Boonwijk (Van Damme) E. Meldert - Opdorp (Van Herreweghe) Heikant Zele - Gerda (De Proft) 5K Lebbeke - Olsa Brakel 4-0 lang geleden dat er op het Konkelgocd in Lebbeke nog :r doelpunten vielen. Laat er ons echter onmiddellijk aan -oegen dat het er minstens nog zoveel konden geweest zijn. idden de Lebbeekse aanvallers vooral in de eerste helft wat zelfbeheersing aan de dag gelegd dan had het aan de rust minstens 40 kunnen zijn. Kansen kwamen er trouwens ten VnH'oede. was er een voor Jo Pieters mikken. Nadien trapte Herman vannp een paar meter voor Van Langenhove nog naast de ^2oc' noB <le kans zag over te hal en liet ook Frankic Van ugaletn (SK Lebbeke)uitblinker. den Broeck een kans aan de neus voorbijgaun. Dit was ook het geval met Bougalcm. Laatstgenoemde was wel auteur van het openingsdoelpunt dat er kwam na een \oorzet van Roland Delsin. In het begin van de tweede helft kwamen de bezoekers tijdelijk wat meer aan bod. Uitgezonderd een enige kans voor Van der Strae- ten werd doelman De Paepe voor de rest vrijwel nooit be dreigd. Ook voor de Lebbeekse defensiespelers waren er nau welijks problemen om de zwak ke bezoekende aanvallen tijdig uf te slaan. Wanneer Delsin halfweg de tweede helft de stand verdubbelde na een doelpunt dat vin een bezoekend been tot stund kwam en de Noordafrikaan Bougalein kort daarop met een voltreffer van formaat voor nummer drie zorgde was de fut er volledig uit bij de bezoekers. Herman Van Langenhove zou op zijn beurt dan nog voor een vierde doelpunt zorgen. Alvast een verdiende zege voor Lebbeke tegen een degradntie- rijp Olsn. Meest opvallende spelers bij de Lchhckcnaars waren deze keer Bougalein die ul enkele weken in een reuze- kouditie verkeerd. Verder Euge ne Van Erdeghem als uitmun tende spelverdeler en Herman Vun Langenhove die nu een mindere periode tijdens de eer ste wedstrijden opnieuw naar een gewenste conditie stevend. Een mindere prestatie leverde deze keer Roland Delsin die er blijkbaar met ziin gedachten niet volledig bij was. Wanneer trainer Lebeer opnieuw op de gekwetsten Piessens, Van der Steen, Vermeir en De Waege- neer zal kunnen beroep doen moet S.K. Lebbeke bekwaam zijn opnieuw vooraan in de rangschikking te komen post vatten. E.D.M. li. fcc Meerse de K1"'*. p, leg* jbnuk genu )c lantaarn na Mere-Winnik 1-0 jongens hebben van gelegenheid dankbaar ge- gemaakt om hun rode dc match mee te [geven aan hun opponenten van Pjeze wedstrijd. Tegen wil en n |<lank moesten zij dit sieraad meenemen om tentoon te stellen in hun lokaal. ^ij wuren nochtans niet onver- n 'lienstelijk in deze eerder goede nutcli tussen de zwakke broertjes v*n de reeks. De eerste helft *'f zelfs een wedstrijdbeeld in het voordeel vun dc Winnikers, docli zij slaagden er niet in Jv«n de score te openen. De ver- j'kHiging van Mere was in deze Periode wel bij dc pinken en r w.as we' !,,,n verdienste dat "innik niet kon uitlopen. Tijdens de rust moeten de Mcre- 1 Jongens wel flink de levieten "in gelezen want volgens hun spel Ie zien hadden zij een to tale gedaanteverwisseling onder- gaun, zij legden zeer mooie voethalpatronen op de grasmat. Het was lung geleden dat dc trouwe supporters, want hier waren er nog uitsluitend 'trou we', zich konden opwarmen aan het vloeiende spel van hun ploeg. En het was invaller Geert Coppens die Mere aun de over winning hielp. Het mag wel 'n klein mirakel helen dat de score tot het einde toe behouden bleef want Mere speelde werke lijk bijna subliem. Dat was weken en weken geleden. Nu men terug het vertrouwen heeft, moet men de match van zondug tegen ex-leider Dender houtem niet op voorhand als verloren beschouwen. Een gelijk spel zou voor Mere een succes betekenen. vriendenmatch tegen Tweede Nationaler SK Sint-Nikiaas KAV Dendermonde speelde K.A.V.D. - SK St.-Niklaas 2-6 Het was geen overtrokken verdienste van de thuisploeg toen die bij de rust met 1—0 voorsprong naar de kleedkamers trok. Het dient gezegd dat de thuisploeg zich nooit van de wijs liet bren gen door de reputatie van de tegenstrever die nochtans duidelijk staaltjes van kwaliteit liet aanschouwen onder de luchters van het Grembergse voetbalstadion. Eén-nul dus na ruim 36 minuten spel met een mooi doelpunt van Van den Dungen die hiermee bewees ook als goalgetter aan zijn trekken te kunnen komen. De tweede helft bracht dan de die reeds na twee minuten de doelpunten. Het begon met een gelijkmaker konden netten omsingeling door de klaasjes langs Veyt. Diezelfde Veyt had Lokerse - Nieuwerkerken 0-2 In de hoogste provinciale afd. maakt Eendracht Nieuwerkerken momenteel het voetbalnieuws. Het bracht op de. jongste speel dag opnieuw „dc" verrassing. Want nadat hel de week voor dien hij SK Geraardshergen 'n punt ging meegraaien en SK leider uf maakte won het nu „zonder pardon" hij het noch tans vooraanstaande en ambi tieuze SV Lokerse. Eendracht alhoewel nog niet op volle oor logssterkte kruidde zijn flinke prestatie met twee fraaie doel punten. Zij het dan ook dat het eerste uit een stilstaande faze werd gescoord. Bij een vrij schop tilde Paul Janssens vaar dig de bal over de laatste ver dediger net op het hoofd van naamgenoot Bruno. En tegen diens fikse kophal had de S.V. doelman niet liet minste ver haal. Lokerse was erg onder dc Baasrode - Adegem 1-3 Geen hoezcegeroep vanuit het Baasroodse voetbalcen trum waar men getuige kon zijn van een minderwaardig vertoon tussen twee stunte lige ploegen «De minst slech te won zodat dc logica ten slotte toch nog geëerbiedigd werd» seinde men vanuit Baasrode, Adegem starte erg sterk en had reeds na 10 minuten een 0-2 voorsprong bijeenge- speeld. Baasrode trachtte wel te replikeren doch het spel miste te veel diepgang om afdoend te zijn Even voor het rustsignaal geraakte Ade. i Wt amper vijf minuten later een tweede gaatje geboord terwijl Spanoghe een blijvend vech tend Dendermonde toch op ge lijke hoogte bracht na 55 mi nuten. Toen Nijs en Van Hae- ver binnen de twee minuten (56 en 57e min.) hun ploeg op 2-4 brachten was de paarsblauwe kaars ver uitgebrand. Dender monde bleef wel replikeren doch beet de tanden bot op een fysisch en taktisch ster ker St-Niklaas dat op de 66e en 75e min. langs resp. De Rae- ve en Wilcock de score op dreef tot 2-6. Verheugend feit voor de paars blauwe aanhangers was wel de knappe bewegingen die Dender monde plotseling in huis had. De uitslag tegen een dergelijk sterke tegenstrever heeft inder- duad weinig belang. Hij geeft alleen weer dat de. bezoekers weinig nodig hadtien om te scoren en de Dendermondse de fensie vrij vaak werd betrapt op schoonheidsfoutjes met de noodlottige gevolgen vandien. Hopelijk hebben de plaatse lijke spelers nu genoeg ver trouwen uit deze wedstrijd ge put om de zware verplaatsing naar U. Doornik te maken. Hun prestatie op Latem met het domweg verloren punt bewijs dat KVD elke tegenstrever kan bedwingen. (mvw) indruk van deze plotse spelonl- wikkeling en geraakte dan ook vrij moeilijk overeind. Vandaar dat de Eendracht verdediging die stevig op de benen stond voor weinig of geen problemen kwant te staan. In de 55e min. werd de thuisploeg dan „out" geteld. Door een zo nnar voor bereiding als naar afwerking knappe treffer. De aanval werd opgezet in de laatste lijn. Dc hul werd keurig van man tot man getikt cn De Wolf rondde dc zaak af met een felle knal. SV speelde zonder overtuiging verder en Nieuwerkerken be heerste verder het gebeuren. En dit met verbazend gemak. Een dracht moet nu optomen tegen leiiler FG Brakel en zal alles in het werk stellen om ook daar een sprekende uitslag te ver werven. Daarna staat de derby met SK Aalst op het program ma. JVH gem zelfs aan een derde doelpunt zodat er al rara dingen zouden dienen gebeu ren om de Meetjeslanders van zege te houden. Baasrode ging na de pauze resoluut twee vervangingen invoeren en het dient wel gezegd dat de ploeg zich ietsje strijdlustiger ging op stellen. Adegem moest zich wel beperken tot tegenaan vallen doch deed dat niet zonder gevaar. Tweemaal ontsnapte het Baasroodse doel aan doorboring. Naar het einde toe kon Van der Veken dan de eer redden, (mvw) Kapitein Paul Eliano (Mere) In een keihard duel mef, een aanvaller van het bezoekende Winnlk. (SJ) Is een match voor de Europacup dan toch zo be langrijk dat de trainer van een team aangevallen wordt door tot het hysterische toe opgepepte fans van de „vijand" Het lijkt er een beetje op. Hoe kan het anders verklaard dat Raymond Goethals, de roemruchte generaal van paarswit Anderlecht door ziedende heethoofden werd bestookt in Barcelona, één van de slagaders van Catalonië Na de veldslag in het Astridpark die in een 3-0 op doffer voor de Barcelonezen resulteerde, is in de Spaanse pers nogal wat misbaar gemaakt over de brutaliteit van de „Belgen". Met in springstof ge drenkte pennen is nadien de lichtontvlambare Bar- celonafan heetgestookt langs de kranten om. Er is, zoals Jan Wauters woensdagavond over de telefoon aan de BRT-luisteraar vertelde, een „nationale zaak" van gemaakthet Catalaanse heir moest die bruten uit het Noorden verslaan. Ze genadeloos uit de „cup" wippen. Vooral dan omdat ze in Brussel als rabauwen te werk gingen tijdens de heenmatch. De goeden dienden gerechtigheid te laten geschieden en de „slechten" eens en voor goed afgestraft. Voor al Goethals kreeg er van langs lag die snoodaard destijds niet aan de basis van de uitschakeling van Spanje in een of ander belangrijk kampioenschap Werd Nielsen in Brussel niet de laan uitgestuurd Kreeg Poep Hanon, de ex-internationaal van Ander lecht, jaren geleden ook niet de buitenwacht tijdens een internationale „kamp Goethals werd bij zijn aankomst in Barcelona aan een kruisverhoor onderworpen door een meute ver slaggevers- De vragen waren pikant, recht op de man af en ook wel eens uitdagend. De zenuwen bundel Goethals antwoordde op „zijn" manier. Vrank en zelfs „stout". Wat hij vertelde werd gretig aan het publiek doorgespeeld. Met de nodige kommentaar. Olie op het vuur was dat. Met alle gevolgen vandien. Het leek niet alleen op intimidatie het was dat ook. Met alle mogelijke extrasportieve middelen werd ge poogd de Anderlechtfalanks murm te maken vooral eer de ref de kick-off van ,de returnmatch had ge floten. Voetbal zou een spel moeten zijn, doch in de ge geven omstandigheden was het bloedige ernstde Anderlechtkolonie voelde zich lijfelijk bedreigd er werd zelfs geëist dat FC Barcelona eigen mensen mee In de bus zou stoppen die de Brusselse voet ballers naar het stadion moest brengen. Het kan onwaarschijnlijk lijken, doch het is alles behalve een hoofdstuk uit een science-fictionverhaal. Hoe kan van „a game" worden gewaagd als zioh rond een voetbalmatch dergelijke gebeurtenissen af spelen Inderdaad er zijn miljoenen gemoeid met het al dan niet „overleven" in een tornooi als de strijd voor een Europabeker. Maar of daarvoor het laatste greintje moraal mag overboord gegooid, mensen die om den brode tegen een bal trappen als nietsont ziende krijgers tegenover elkaar mogen worden ge plaatst, een door volksmenners opgehitst gepeupel alle zin voor het relatieve op dit aardbolletje mag verliezen, is een andere zaak. Als het zo doorgaat zou het misschien aangewezen zijn in de toekomst een eventuele Barcelona-Anderlecht in één enkele keer te laten beslechten- Liefst ergens in Australië. Maar met dat voorstel zal wel geen van beide klubs akkoord gaan. Miljoenen zouden verloren gaan waar zouden de 100.000 vandaan komen die er woensdagavond wél waren, en prompt diep in hun geldbeugel tastten Mare Marcel

De Voorpost | 1978 | | pagina 19