OVERTUIGEND^ Doelman in de kijker SANDERS BESTE MAN Met zeven juniores ZELFS KEEPER BIEBAUT SCOORT TWEEMAAL BAMBRUGGE VERLIEST NOG MAAR EENS DE GEYTER -SKA I Derde provinciale ROBUR REKENT OP MARC GOVAERT VOOR DERBY TEGEN BAASRODE - ütraete zette SK Grambergen geklopt door een penaftydoelpunt In de derby tegen Sparta Appels. Een doelkans voor Mere! De Winnikse keeper grijpt evenwel gepast in. Schellebelle - Erpe 4-1 Met een riante 2-0 voorsprong aan de rust kon Schellebelle tegen een niet zo sterk uit de hoek komend Erpe, de laatste 45 minuten zonder enige paniek tegemoet zien. Er kwamen achteraf nog twee goaltjes bij, met een bescheiden Erps intermezzo tussendoor onder de vorm van een door de oude Pfaff gescoord eerreddertje. De paarsjes tekenden de sierlijkste arabesken op het gras, deden Oranja meer aan verdedigen dan aan aanvallen denken. en moesten toch een half uur wachten naar een doelpunt van de geroutineerde Guy Clement. Acht minuten later viel er een penalty de onverslijtbare klassekeeper Jean-Pierre Biebaut nam achter de witte stip plaats. Meteen was de kloof tot 2-0 uitgediept. De ellenlange "basketter" Patrick Verheue zette na de citroentjes SOS met een fraaie kopbal op rozen. Even leek het er nadien op dat Erpe een vuist zou maken Pfaff "mocht" een strafschop omzetten zodat het met nog 25 minuten voor de boeg 3-1 werd. Even voor het einde zette Clement orde op zaken met een logische vierde voltreffer. Oudegem - Hofstade 3-0 De thuisploeg heeft haar supporters eclit wel verwend in de t( per en derby van deze speeldag tegen gehuur Hofstade. Men nochtans niet zonder problemen de midweektrainingen doorgel men want Oscar De Bleeckere was donderdagavond uitgcvall wegens kwetsuur. Die handicap werd nochtans goed opgevang want Hofstude was niet zo veel in de wedstrijd. Een erg offensief gericht Oudegein skoorde reeds na tien minui langs Everaert en verdubbelde de skore op het halfuur via Jong Ledenaar Gabriels. Oudegem bleef de partij kontroleren j dwong nog een mandje kansen af. Rust ging echter in met 20. Na de pauze overwegend veldmeerderheid van de thuisploeg d halfweg nog een strafschop te trappen kreeg doch Geerinck ha zag missen. Vijf minuten voor het einde legde Everaert de eirl cijfers vast. (mvw) Buggenhout - Ol. Gent 1-0 Voor een goede verpakking was in elk geval wel gezorgd. Het eerste en laatste kwar tier konden de overwegend Buggenhoutse supporters on der de circa 350 toeschouwers genieten van een Sparta Bugenhout uit zijn goede da gen met snel en gevarieerd aanvalsspel daj de tegenstre ver verplichte zich in zijn eigen strafschopgebied in te graven- Het was trouwens duidelijk dat de Gentenaars zich met graagte in een verweerrol lieten drukken om minstens een skoorloos gelijkspel op het bord te houden. Daar lukten ze bijna in, ware hei niet dat een snel genomen vrijschop op het hoofd van TiLley terechtkwam die de nochtans sekuur keepende De Wilde verraste zodat deze in een afweerrreaktie het leder in de loop van Heymans deed terechtkomen. Het werd dus 1-0 met nog amper zeven minuten te spelen Na dit doelpunt bleef Biiggenhout de forcing voeren en kregen Sanders en Van den Bergh nog gelegenheid om zich ge- Robur Morzeke is met een 02 winst teruggekeerd van Temse. Het won er verdiend dank zij twee doelpunten van De Decker. Het eerste doelpunt kwam tot stand net voor de rust na een vrij schop van Miel Pauwels door De Decker met het hoofd tot een doelpunt verlengd. In het begin van de tweede helft zou diezelfde De Decker de stand verdubbelen. Dit was na een uitstekende actie van Walter Coen die kwant opge rukt van uit het middenveld, als het ware door de lokale verdediging wandelde en toen iedereen dacht dat hij het zelf zou wagen, uiteindelijk de bal doorspeelde naar de vrijstaan de De Decker die binnenschoot. Dit wil nu niet zeggen dat de lokalen er nooit bij te pas kwamen. In de eerste helft pre velden de Moerzekenaars wel enkele schietgebedjes toen een loeier tegen hun doelhout te pletter slo*e. Maar doorgaans was Robur de betere ploeg. Vooral op het middenveld diri geerde het kalm onder impuls van een uitstekende Gerard Ver- helst die zijn rechtstreekse be lager Jaak Leemans (oud V.W. Hammespeler) als het ware voor een ganse wedstrijd uit schakelde. Robur is na de min dere inrijperiode opnieuw zich zelf geworden. Zondag krijgt het Baasrode op bezoek dat op eigen veld een 1-3 nederlaag moest slikken. De Moerzeke naars zijn gemotiveerd. Boven dien hebben ze in Mare Govaert (29) een doelman ontdekt die te Temse bewees over voldoen de capaciteiten te beschikken. Hij is kalm, komt gepast uit zijn kooi en legt een duidelij ke autoriteit aan de dag. Dat zijn waarden die belangrijk zijn voor een doelman. Het vertrou wen van zijn medemaats kan er maar alleen door aange scherpt worden. EDM. Wieze - Meerbeke 4-1 F.C. Wieze heeft afgelopen zondag tegen Voorde een verdiende zege in de wacht gesleept. Die is er gekomen dank zij de volle inzet die de lokalen negentig minuten lang aan de dag wisten te leggen. Bovendien komt in Wieze de jeugd sterk aan bod. Niet minder dan zeven juniors waren de voorbije speeldag lid van het eerste elftal. Een kopduel ulj de derby Bambrugge - Bambrugge - Vlierzele 1-2 Secretaris Moens is ervan over tuigd dat er volgend jaar mu ziek in zit, tenminste als die jeugd er in slaagt zich dit sei zoen in derde provinciale af deling et handhaven. Aan ma turiteit ontbreekt het weliswaar nog. Dat is ook logisch voor dergelijke jonge voetballers. Maar de inzet kan wonderen verrichten. Dat heeft men in Wieze tijdens de recente speel dag ondervonden. Al na tien minuten in de eerste helft bracht Ronny De Wolf een eer ste roos op het bord. Dat doel punt kwam tot stand na een solorush van Van Vaerenbergh die vanuit de achterste gelede ren kwam aangerukt en op de gepaste tijd oordeelkundig het leder in de omgeving van Ron ny De Wolf slingerde. Nadien hebben de Wiezenaars wel en kele kwade momenten doorge maakt, wat resulteerde in de bezoekende gelijkmaker. Ook in de eerste minuten van de tweede helft zag het er naar uit dat de lokalen fors op de tanden zouden moeten bijten om de halve inzet in het bier dorp te houden. Maes echter zorgde voor opluchting toen hij een voorzet van Ileyvaert tot een doelpunt kon verlen gen. Van dan af hadden de lokalen opnieuw de juiste ka- dans te pakken. Ronny De Wolf deed nadien nog de harten sneller kloppen en Francois Merckx zorgde uiteindelijk voor een eindstand waarop niemand "ad gerekend. vaarlijk an te stellen. Aan de overzijde trok Olympia Gent steeds massaal in de aanval en moest Buggenhout nog bibbergeld betalen na twee vrijschoppen vanop de ideale afstand tijdens de laatste twee minuten. Voor de pauze kon Buggen hout drie gevaarlijke stand jes voorleggen. Eerst was een kopstoot van Heymans ge vaarlijk dich naast de kooi van de bezoekende keeper te rechtgekomen, even ilater liep een Gents verdediger een in zenden van Sanders, de beste man op het veld. bijna in eigen doel. Tenslotte zou een persoonlijke poging van diezelfde Sanders nog aan Cauwenberge de kans geven een hard schot af te vuren dat mm naast ging. Daar tegen stelde De Wit een knappe kopstoot die met een prachtige save door Maes werd' gered. (mvw) Voorde - Eendr. St.-Gillis 0-2 In een spannende en vrij hard betwiste wedstrijd is Eendracht meester gebleven over Voorde. Rik De Geyter die in voor noemde wedstrijd als verdedi ger van start ging werd rond het halfuur naar voor gescho ven en lukte even later de openingstreffer. Toen even na rust Mare De Barker uitviel kreeg Rudy De Wolf zijn kans. Na ruim een jaar afwezigheid werd het voor Rudy en Een dracht een meevaller, waardoor trainer Aerts toch ook op nieuw meer armslag krijgt. Met Frans Peelnian in het midden veld werden de spitsen regel matig aangespeeld en het feit dat Rik De Geyter opnieuw zijn trefkracht bleek te hebben teruggevonden opent voor Een dracht nieuwe perspectieven. Een winstpunt was eveneens het feit dat toen doelman Mare De Clerck, die in de eerste speelhelft tweemaal op schitte rende wijze redding had ge bracht, onklaar geraakte, de ploeg doelbewust terugplooide om kalm en beheerst de lokale stormloop op te vangen. Was men in het Eendrachtkamp na afloop gelukkig met de ze ge dan heerste er wel enige bezorgdheid rond de kwetsuren bij Mare De Backer en vooral bij doelman Mare De Clerck. Men was trouwens niet erg ge lukkig met de harde aanpak die Eendracht bij Voorde heeft moeten ervaren en die moge lijks bij De Backer en De Clerck gevolgen zal hebben. V.C. (AN) Voor Wieze staat er nu een moeilijke uitwedstrijd op het programma. S.K. Grembergen dat nu de volgende tegenstan der is verloor op Sparta Appels. Wil die ploeg in de tred van leider Oudegem blijven mag ze geen puntenverlies lijden. Wij voorspellen de Wiezenaars geen pandoering maar we vrezen er voor. EDM Sparta Appelsmoeizaam winnaar tegen buurploeg Grembergen. Het mag een geluk heten dat de voornaumste tegenstrevers van Bainhrugge die strijden voor de laatste plaats ook ver loren of de Racingcrs werden nog verder in de vernieling getrapt. En toch hebben zij dit seizoen nog geen meeval gehad. Nu ook deze keer, heide ploe gen nainen elk ren helft voor hun rekening doch de Sport- kringers maakten van hun over wicht gebruik om tweemaal te doelen. De Haeingers konden dat slerhts eenmaal. Tijdens de eerste helft scoorde Meuleman tweemaal voor Vlier zele en in «Ie tweede periode was het Andre Van den Bos sche die de score kon mildere^ doch een tweede goal kwal kon Racing terug inbinden. Het hoogtijd dat er iets gaat gebet/ de ploeg van train£ Schamp want 't degradatiespo rliijnt al op proppen gekomen en het dw ergens rond in de omgeving v»|^ het voelhallokaal van Bambrua f ,i,„i .De match naar Appels van z.otta^ dag hint ook niet veel R0,'«CSI voorspellen. Zij wonnen thuismatchen en versloegen ni ook leider Grembergen. Eerste provinciaal. terecht die met alles raad wist. De ploegen Bij Sparta mag de ganse ploeg op een degelijke verrichting te rugblikken en men wees vooral in de rirhling van de jeugd Van Couwenbrrghe, Francois, Den Roover, Marissen zijn namen om te onthouden. SK Grembergen was iets minder dan wat ze ons hij een vorige gelegenheid lie ten zien. Dat een paar spelers nu gekwetst waren zat er wel voor iets lussen. Het neemt niets weg van de grote verdiensten van Sparta dat uitgerekend legen Grembergen wilde winnen en uiteindelijk zijn doel bereikte. Sparta Appels Van De Moortel Marissen, Van Couwenhergh«?t Van Der Slraeten, Verbestekm. Moyson, Ahbeel, Den Roov«Ü ke Muernaut, Van Couwcnbrrgh ige J., Francois. Res. De Riddel^ d De Boek, Dierickx. SK Grt ibergen Buert, Muger man, Van Damme, Van Cuu wenherghe, Buydts, Merten: Tonnelier, Hoogewijs, Van Meli Heyman, Mouton. Res. Va Lemhergen, Buydts, De Lalhou i Tegen Terjoden was het voor de Thorlanen uit Meldert voortdurend verdedigen geblazen. (SJ) Sp. Appels - Grembergen 1-0 aantekening. Een lob stelde de Appelse doelman weer voor pro blemen maar met een katte- sprong wierp hij zich achteruit en kon het leder over de dwars ligger tippen. De Grcmbergse kluhafge vaardigde Burghgraeve hoorden we toen zeggen „wint ge dan maar wanneer dat alles er wordt uitgehaald, die doel man heeft de match gewonnen". Het werd dus een wedstrijd die spannend bleef tot de laatste seconde. Grembergen «lat regel matig de huilenspelval open zet te bleek in dat spel onderdeel heel sterk te zijn. De enkele ke ren dat er dan toch werd door een geflitst was er dan een Ap pelse voorlijn «lat er geen doel punten wist uit te halen of doel man Baert die zijn verdediging een handje toestak. Appels dut „Offside" val kreeg hel dan wel liet niet moet hehhen van de enkele keren hard te verduren muur hier was er dan een doel man Van De Moortel waarvoor men heel wat lof over had en Achteraf hekeken heeft de wedstrijd Appels-Grembergen zieli rond twee strafschoppen gesitueerd. Sparta Appels dat dank zij een elf- metertrap op winst kwam, Grembergen dat een strafsehop niet benutte zodat de score 1-0 bleef. Wat niemand toen wist dat de stand, ondanks de vele kansen die er nog Ie noteren vielen langs heide zijden, niet meer zou gewijzigd worden. SK Grembergen had pech in die zin dat ze op een doelman suitte die werkelijk alles hield. Het was dan ook niet verwon derlijk dat we na «le match door de thuissupporters hoorden zeg gen „de doelman speelde zijn beste weilstrijd van wat we tot nog toe -zagen". Sparta kreeg de kansen vooral langs Mocr- naut hij enkele splijtende rushes verscheen hij alleen voor «loel- uian Baert maar telkens miste hij van een niet de goede rich ting. Neen voor Moernaut mocht het zondag niet. Op «le 8ste min. kreeg hij een strafschop voor hem om. Wanneer na een goed halfuur spel ook Van Damme voor Grembergen die kans kreeg mistte hij. Van Dammc noch tans een speler «lie heel wat weg aflegt maar zotidag dan toeh deze kans jammerlijk naast zond. Bij andere pogingen stond doelman Van De Moortel op zijn plaats. Wat deze goalie alle maal uitspookte heeft hem op slug een goede naam bezorgd. Eenmaal zagen we hem versla gen muur toen redde De Bock op «le lijn «lit wunneer velen meenden dat de hul de lijn overschreden had. Op de 70e nog een

De Voorpost | 1978 | | pagina 20