LIEFHEBBERSSPORT AALST Basketballiefhebbersverbond STUNT VAN STUDIO BORGHMANS Setok voetbal BLAUWWIT LEEUWERIK SPANNEND DUEL DE UITSLAGEN V.T.L.B. TAFELVOETBAL TWEEDE KLASSE DOEN HET GOED IN EUROWAS WISSELTROFEE P.C. APOLLO. FREDDY VAN GOETHEM IS DE NIEUWE KLUBKAMPIOEN B.G.B. FEDERATIE AALST ORGANISEERT... GOEDE KOLLEKTIEVE PRESTATIE. AAIGEM - D.HOFSTADE 1-3 BEKER VAN BELGIE: KAMILLEKES - STANDARD LUIK 24 - 3-11-1978 - De Voorpost Nadat Studio Borghmans een paar weken geleden de scalp van De Hoorn plukte heeft het nu de maat genomen van Magnetrol Bel, dat de kampioenstitel in zijn banier voert. De bezoekers werden nochtans gedurende geruime tijd in de achtervolging gedrongen, doch haar zegewil en haar enorme inzet deden het scorebord na de ultieme minuten in het voordeel wentelen. De 65-67 laten voldoende doorschemeren dat het een emotionele en spannende wedstrijd werd, waarbij Magnetrol Bel nooit een grote en definitieve kloof kon slaan. Door zijn zege met een kleine verhouding uitgedrukt heeft Studio Borghmans zijn titelambi- ties enorme kracht bijgezet. De match kende een even wichtig begin (10-9). Toen viel Borghmans gedurende een paar minuten stil zodat De Saedeleer die slag op keer raak mikte de thuis ploeg naar een grotere voor sprong tilde. In een paar minuten tijd hadden de gas ten de opgelopen averij FC Melckenbeek ondanks nederlaag toch t treffelijke verrichting. (EL) Leeuwerik «au grand complet» heeft Blauw Wit verplicht het onderste uit de kan te halen, in een geanimeerde en span nende wedstrijd die op de koop toe met negen doelpunten werd overgoten. Men mag dus stellen dat het voor «elck wat wils» was. Er werd bovenop met wisselende kansen gestre den in deze aantrekkelijke partij. Leeuwerik liet zich door zijn nochtans gereputeerde tegenstander niet intimideren. Het klom dan ook naar de lei ding mede door het feit dat Blauw Wit in die eerste speel- helft moeilijk zijn goede draai vond. De voorsprong van een slagvaardig en zegedriftig Leeuwerik kon niemand weg wuiven. Na de rust werd het zelfs 1-3 door een strafschop Toen wijzigde de thuisploeg echter drastisch haar opstel ling. Er werden liefst drie verse krachten ingeschakeld. En plots liep het dan als gesmeerd. Blauw Wit zette niet alleen de hachelijke situatie recht maar nam zelfs de leiding over (5-3). Nog ging Leeuwerik fel aan dringen en sneuvelde tenslotte toch eervol. Een spijtig incident kenmerkte de derby FC. Moerstraat - Heizijde. Net voor de rust diende de Heizijde spe ler De Feyter die even zijn be heersing verloor, zijn tegen stander Moerenhout een slag toe. Deze laatste liep een her senschudding op en moest dan ook weggebracht. De Feyter werd door een goed leidende ref Buggenhout uiteraard uit gesloten. Heizijde dat in de eerste periode voor een taaie en doeltreffende tegenstand zorgde hield nog tot in het uur stand. Toen kon Moerstraat voorsprong nemen En met een own doelpunt van Van de Von del werden de gasten definitief geklopt. Ocarina dat beter af werkte dan St.-Anna won ver diend. En met deze zege ver wierf het meteen ook twee kostbare punten. De overwin ning die Snas bij O.C. Aalst voor mekaar trapte kreeg slechts na de rust gestalte. Van der Haegen zette O.C. aan de leiding. De Coninck die een ruim aandeel had in de bezoe kende zege bracht Snas langs zij. Snas kwam dan op zijn be- beurl de leiding. De Schrijver herleidde echter tot 2-2 Daarna dreef de olie echter bo ven en de bezoekers verzilver- reeds hersteld (27-26), maar bleven toch op een schamel puntje bengelen. Magnetrol Bel sloeg dan opnieuw toe en telde bij de rust een mak- simale voorsprong van ze ven punten. 37-30. Onmid dellijk na de kampwisseling ging Borghmans aan de achterstand knagen. En herleidde tot drie punten. Toen Magnetrol fluks naar 56-45 stevende en aldus de maksimale voorsprong van de tweede helft op het bord zette meende eenieder dat Borghmans regelrecht naar zijn eerste nederlaag ste vende. Van der Borght en Teerlinck zouden echter de ze benepen situatie recht zetten. Ze troffen een paar keer raak vanop halve af stand en de bezoekers kwa men weer in de match (60- 59). En men kon toen op nieuw alle kanten uit. Borghmans klom waarem- pel naar de leiding in de slotminuut door toedoen van Van der Borght en Teer linck (62-63). Men kon dan de spanning snijden. Men lukte aan weerszijden nog een korf wat de stand op 64-65 bracht. En met nog amper 23 sekonden zuivere speeltijd voor de boek kreeg Borghmans het voordeel van de bal. Onder de basket van Magnetrol Bel ontstond plots een kleine veldslag. Met het gevolg dat de be zoekers een vrijwillige fout moesten inkasseren. Van der Spiegel kon vanop de vrijworplijn slechts eenmaal raak mikken.(65-65). Daarna kreeg door balver lies bij Borghmans, Magne trol Bel op zijn beurt balbe zit. Doch Velllefon talmde net iets te lang om de bal vanop de zijlijn terug in het spel te brengen en werd prompt bestraft. Desmedt die dan de bal bemachtigde na enkele balwisselingen bij de gasten werd bij zijn doelpoging foutief gestuit. En dit leverde amper drie seconden van het einde twee vrijworpen op. Be heerst trof hij tweemaal raak en meteen kreef Mag netrol Bel de eerste maal in deze kompetitie het deksel op de neus en prijkt Studio Borghmans met nog het maksimum van de punten na vijf wedstrijden. Doel punten: Magnetrol Bel: Veillefon 16, De Ridder 5, De Wilde 8, De Saedeleer 20, Van der Spiegel 12, Van der Ghijlen 4. Studio Borgh mans: De Neef 5, Van der Borght 14, Denollin 19, De smedt 11, Teerlinck 18, Coen, Demeyer. In de kon- frontatie met Cockpit Zorba kon Pompierken dat ook de eerste punten liet noteren aanvankelijk gelijke tred houden. De thuisploeg duwde toen het gaspedaal wat dieper en meteen was het 25-14. Dan lukte de thuisploeg een 18-0. En van terugkomen was voor de gasten geen sprake meer. (rust 46-22). De rest was dus nog louter formaliteit voor de thuisploeg die ge leidelijk aan langs Fernand Van de Haute (13), Possé (29) en Guy Van den Hauwe meer afstand nam. Cockpit Zorba maakte van het enor me verschil gebruik om ook zijn invallers speelgelegen- heid te geven. Bij Pompier ken waren Van Geert (22), Cami (16) meest verdienste lijk. Hugh's Zwarte Kat dat slechts vijf spelers op het scheidsrechtersblad kon noteren bleef toch baas o- ver De Nachtwacht. De Nachtwacht kon aanvanke lijk wel het scorebord in zijn voordeel zetten langs de ge broeders Goubert maar Hiel en Bocqué maakten er fluks 10-19 van. Hugh's Zwarte Kat dat met De Kegel en Callebaut de rebound be heerste liep naar 24-40. De gasten moesten het bij een 26-43 stand met slechts vier spelers rooien. Maar die nu merieke minderheid bete kende tenslotte geen al te grote handikap. Hiel en Bocqué bleven inderdaad scoren en Hugh's Zwarte Kat won uiteindelijk met ruim verschil. De doelpun ten: De Nachtwacht: K. Goubert 13, G. Goubert 6, Van den Borre 6, De Luyck 3, Philips 5, Hugh's Zwarte Kat: Hiel 22, Bocqué 14, De Kegel 14, Demeyer 4, Calle baut 12. Olympia ging vlug weg van zijn tegenstander Beco Team langs De Neve en Van den Borre (1-10), ter wijl Gerrit Troch de bal e paar keer tegen de dakg^ van dubbele meter Van Borre joeg. Coach Lagrfc verving dan drie basissp Iers, maar nu deed d( tans goed aangeschrevj Olympiabank het nip1 Langs Stassijns zou Bef Team zelfs het scorebord!^ zijn voordeel zetten. (30-2^' Na de rust verdedigde fa lympia zeer sterk inzoveC1 dat Beco Team nog sleclH aan tien punten kwam. Da p rake afstandshots van Hijje lebroeck (16) en Van Ee(J„ hout werd het verschil ip, maakt. J.V.H. Lu De uitslagen Magnetrol Bel-Borghm. 65-67 Terlinden-De Hoorn 0-20 De Nachtwacht-Hu Zwarte Kat 41 -62 Cockpit-Zorba-Pompierk< 92-59 Beco Team-Olympia 40- De stand 1Borghmans 2. Olympia 3. Magnetrol Bel 4. De Hoorn 5. Hugh's ..Kat 6. Cockpit Zorba 7. Koszen 8. Pompierken 9. Beco Team 10. De Nachtwacht 11. Terlinden 5 5 4 4 5 4 4 3 4 3 5 3 4 1 4 1 5 1 5 0 tei Va be vk he 5 0 den knap hun aanvallen. Sp. Appels heeft het op eigen bo dem moeten afleggen tegen F.C. Sport. De bezoekers be nutten beter de score kansen en vielen daarbij ook iets ster ker uit in verdediging. In de tweede klasse heeft het veld- voordeel geen doorslagge vende rol gespeeld. Het is in derdaad zo dat geen enkele thuisploeg kon winnen. Groen Wit kwam aan een puntje in de ontmoeting met V.K. Arendzo nen zodat het puntenaandeel vrij beperkt was. F.C. Plaza won bij het niet sterke V.K. Post terwijl P.B. Zottegem afstand nam van J. Welle. J.V.H. LIGAKLASSE Blauw Wit - Leeuwerik 5-4 F.C. Moerstraat - Heizijde 3-0 Ocarina - St. Anna 2-0 O.C. Aalst - Snas 2-4 Sp. Appels - F.C. Sport 2-3 TWEEDE KLASSE Tripoli - PZN Aalst n. med. J. Welle - P B. Zottegem 1-3 Groen Wit - V.K. Arendzonen 3-3 V.K Post - F.C. Plaza 1-2 HET PROGRAMMA VOOR 4.11 LIGAKLASSE F.C. Jaca - Blauw Wit Leeuwerik - F.C. Moerstraat Heizijde - Ocarina St. Anna - O.C. Aalst Snas - Sp Appels TWEEDE KLASSE V.K. Moorselbaan - Tripoli PZN Aalst - J. Welle P.B Zottegem - Groen Wit V.K. Arendzonen - S.V. Apostelken In de heenwedstrijden \an de zestiende finales in het kader van de Eu row as wisseltrofee hebben vooral de tweedeklasser zich meer dan behoorlijk uit de slag getrokken. Bijzonder knap waren de Starters die op Jordaches meesterlijk uit de hoek kwamen: de jongens van Lewie Ophahens toonden zich in alle onderdelen heter en wonnen oververdiend met 9-15 cijfers. Ook Derby won verrassend: bij Los Nidos kunnen weinig ploegen op verplaatsing iets rapen: dit was wel het geval voor Derby dat uit erst nipt doch verdiend met 12-14 zegevierde. Vlaamse Schouwburg verdedigde zich als derdeklasser goed tegen Eendracht dat duidelijk op niet zo'n grote tegenstand had gerekend: slechts in de slotfase kwamen de bezoekers naar voor om met 12-16 te zegev ieren: in elk geval een goede repliek van de Hamsc kickerplocg. Ook Go- maarvrienden zorgde voor een verrassing: eersteklasser Gemeen- tevreinden moest met het kleinste verschil als verliezer huiswaarts keren doch in de terugwedstrijd hebben ze nog alle troeven in han den om zich te plaatsen voor de volgende ronde. Ook de overwin ningen van Night Fever, l'latlbrm en Notjcns werden voor de insi ders aanuenamc verrassingen. UITSLAGEN Night Fever-Kantientje 14-10 Colibri-Plattorm 11-15 Jorilac hcs-Startcrs 9-15 VI. Schouwburg-Eendracht 12-16 Notjcns - Sam 14-11 Los Nidos - Derby 12-14 Sotskop-Mascottcn N.G. Schuurken en Zonneboys: vrijgeloot Qucenkickcrs-Tiptop 17-8 Bccksboys-Tinncboys 11-13 Gomaaarvr.-Gemcentcvr. 13-12 Chalet-VICKY-S 0-32 Rodgers-L.ions Pub 32-0 Payottcnl.-Sparta 0-32 Terugwedstrijden worden gespeeld op vrijdag 3 november Zoals totnogtoe steeds het geval was heeft het klubkampijKt oenschap georganiseerd door P C. Apollo Aalst zich in eeij ruime belangstelling kunnen verheugen Nu ontbrak nie mand op het appel. Bij de heren hadden Daniel Hoste. Loui! Kiekens. Freddy Van Goethem en Luc Van den Bosschtev' zich geplaatst voor de halve finales. Daniel Hoste kloptt00 Louis Kiekens in een vrij spannende wedstrijd. Luc Van der Bossche moest het opnemen tegen Freddy Van Goetherrj0' en het zag er aanvankelijk naar uit dat hij het zou halen. 0| mr een bepaald moment luidde de stand 12-2, maar daarni speelden de zenuwen de jonge Van den Bossche parten er Freddy Van Goethem zette die vrij netelige situatie recht, li de finale was «suspence» trcef. De finalisten gaven elkaa geen duimbreed toe. Geen van beiden kon enige afstam nemen en twee minder goed geplaatste schuttersballer betekenden de zege voor voorzitter Van Goethem. Bij d< vrouwen werd de eerste halve finale eerder gemakkelij gewonnen door Ferdinande Ringoir op Jeanne Van de Mae Ie. Anne Marie De Ridder die als kanshebster op de tite vertrok werd echter verrast door Emilienne De Leeuw. He werd uiteindelijk 15-14. De beslissende wedstrijd was eei kolfje naar de hand van Ferdinande Ringoir die haar rival) werkelijk kansloos liet. Het werd 15-8. Eindcijfers die vol doende het meesterschap van de kampioene weerspiegel den. J.V.H De Belgische Golfbiljartfederatie Aalst heeft een paar zeker niet onbelangrijke organisaties op zich genomen. Op zon dag 5 november heeft het kampioenschap van België voor jeugdspelers plaats. Er mogen per afdeling twee spelers aan deelnemen, niet jonger dan 12 en niet ouder dan 17 jaar Voor dit kampioenschap dat vanaf 14 uur in de Kos- zenklub wordt betwist werden voor liefst 20.000 fr aan trofe eën gezorgd. Op het programma ook het kampioenschap van de beide Vlaanderen, De schrftingswedstnjden worden gespeeld op 6.7,8.9 en 10 november telkens om 19 uur en op zaterdag 11 november vanaf 15 uur. De finale heeft plaats op zondag 12 november. Alle biljarters aangesloten bij de B G.B. Fe deratie Oost en West-Vlaanderen mogen aan dit kampi oenschap deelnemen dat insgelijks in de Koszenklub te Aalst plaats heeft. Voor dit kampioenschap werden voor liefst 40.000 fr prach tige trofeeën voorzien. J.V.H. Danny Hofstade heeft in de volleybalkompetitie zijn tweede zege ingeschreven. Deze was eens te meer het produkt van een knappe kollektieve verrichting en een goed blok. Hofstade kreeg de zege nochtans niet cadeau want Ajax klampte steeds fel aan zodat alle sets slechts met een klein verschil werden gewonnen. De eerste set werd het zelfs 14-14 zodat spanning sche ring en inslag was. Hofsta de haalde het uiteindelijk dank zij een voortreffelijk blok. In de 2e set dacht men aanvakelijk dat Ajax naar een afgetekende verhou ding zou stevenen. De thuisploeg viel echter stil bij een 7-1 stand. En schonk Hofstade de gele genheid van verre terug te komen. (12-15). De derde set liep falikant uit voor Danny. De bezoekers na men wel een lichte voor sprong maar moesten dan het initiatief aan hun tegen stander laten. Deze won zonder problemen (15-16). In de vierde set kon men vermoeden dat Hofstade moeiteloos zou winnen. Het zorgde immers voor konfor- tabele 4-12 cijfers. Daarna deemsterde het echter weg zodat Aaigem opnieuw in de match kwam (12-14). Dank zij een goed samen spel werd het uiteindelijk 12-15. Op 1 november speelt Dan ny Hofstade om 20u15 in de zaal Ten Rozen een wed strijd in het kader van de «Beker van Vlaanderen». Tijdens het weekeinde zijn we aan de zestiende finales toe in het kader van de Beker van België (dames). Kamillekes moet het zaterdag opnemen tegen Standard Luik tweemaal opeenvolgend kampioen van België. De Aalsterse meisjes staan momenteel tweede in de klassering in de Oost- vlaamse reeks, met twee punten achterstand op leider Gent Kamillekes moet de niet geringe handikap torsen van de vervanging van liefst vijf speelsters. Zo zullen doel- wachtster Magda Bambust, Ingrid Peerlinck. Monique De Schrijver, Monette Van Bever en Nicole Boone er niet bijlopen. Kamillekes zal kiezen uit: Greta Van Hauwerme- ren. Hilde Sergant, Mia Sergant. Trees Haelterman, Nelly Lambert, Gisele Ghesquiere. Muriel Mac Kenzie. Anita De Freyne, Leslie Van Der Vurst. Veerle De Wint, Daisy Van Roy, Kristine Van Hende en Ingrid Van den Neucker. Het is uiteraard een hele gebeurtenis het hoog bezoek vaft landskampioen Standard te ontvangen. Standard zal met zijn type elftal aantreden. Dat wil zeggen met liefst vi|f internationalen namelijk Marleen De Corte. Louiza Dierickx. Brigitte Lemmens, Josephine Trus en Anne Van Rijmenam. Het hoeft nauwelijks te worden betoogd dat deze wedstrijd zaterdag heel wat kijkers naar het Beukenhof zal lokken, waar de aftrap om 15 uur wordt gegeven J.V.H.

De Voorpost | 1978 | | pagina 24