mmdh pikfefeof Stedelijke adviesraad «Leefmilieu» geïnstalleerd NIEUWE SERVICE KLUB TE AALST FIFTY-ONE KLUB JONGSTE SPRUIT ONDER DE AALSIEftSE SERVICEKLUBS SERAV DESIGN CENTER diJUü e- UITREIKING EHBO- DIPLOMA'S VLAAMSE KRUIS Wie helpt mee aan de 50-jarig jonge ATB-De natuurvrienden? NIEUWSTRAATSE LICHTREKLAMES INGEHULDIGD De Voorpost-3-11-1978 -3 r>8w r Het Vlaams Kruis-gewest Aalst organiseert op vrijdag 3 november e.k. in de feestzaal van het stadhuis een plechtigheid waarop aan de kursisten van 1978 hun erediploma's zullen uitgereikt worden. Vooraf spreken achtereenvolgens Dr. Speybroeck. ondervoorzitter van Het Vlaams Kruis over «Ongevallen bij kinderen». Dr. Boghaert. medisch direkteur van en hoofdanaestesist in de O.L. Vrouwkliniek te Aalst over «Taak van de ambulancier en de Psychische Benadering van de Gewonde» en de heer D'haeseleer. burgemeester. Iedereen is welkom. VEHE molenstraat 70, aalst tel. 053-21.76.08 's werelds meest gerenonieerde meubelen, exclusieve geschenken - huwelijkslijsten. rieden dinsdag installeerde schepen Anny De Maght de roo edelijke Adviesraad «Leefmilieu» in het Kasteel Terlinden, ze Raad bestaat enerzijds uit negen leden voorgedragen tor de Gemeenteraad en anderzijds uit een lid per vereni- II ig die zich bezighoudt met problemen in verband met I efmilieu. j, iorgedragen door de Ge- z ienteraad werden: 5 Muylaert, Meldert. Ie{ toon Muylaert. Herdersem. M. Janssens, Erembode- E. Goossens, Erembode- n. E. Goossens, Aalst. D Van Nuffel, Aalst Roggeman, Aalst ■g Jrcel De Bisschop, Aalst. Biebaut, Aalst. Van Overwalle, Aalst. Namens de verenigingen ze telen. Gustaaf De Vilder, Aalst, na mens A.T.B. Natuurvrienden. Frans De Saedeleer, Gijze- gem, namens Werkgroep Leefmilieu. Paul Van den Bremt, Aalst, namens De Wielewaal. Gustaaf Frangois, Aalst, na mens WAK. Luc Kieckens. Aalst, namens Werkgroep Bomen Park. Theo Huylebroeck, Gijzegem, namens VELT. Herman Crabbe, Baardegem, namens Boskanarie Baarde gem. Lambert Van de Sijpe, Meldert, namens VW De Faluintjes- streek Raymond De Smet, Aalst. Schepen De Maght verwel komde 16 aanwezige leden geassisteerd door de heer Van Geem. Ze wil de Adviesraad aanzien als een ernstig en de gelijk instrument dat voorstel len doet, informatie verstrekt, toeziet op wat wordt gereali seerd. De Raad zal aktief worden be trokken wij de verschillende ta ken als opsporen van bezoek- deling (water, lucht, lawaaihin der), sluikstortingen, strenge behandeling van de dossiers, reinigingsdienst en groen. Qua groen is er onmiddellijk de verzorging van de omgeving van het tweede zwembad. Men wil geen groene oases maar kleine bruikbare groene opper vlakten. Ook de oprichting van een bomenbank waaruit men steeds kan putten is voorzien. Met algemene instemming wordt dokter Goossens verko zen tot voorzitter terwijl Mare Simoens de rol van sekretaris zal vervullen. De voorzitter die betreurt dat de Raad zo laattijdig werd opge richt wijst op de gevaren qua leefmilieu waarbij het onze plicht is de toekomst van de volgende generaties veilig te stellen. Worden nog besproken het se- lektief ophalen van huisvuiil zowel als beveiliging van het leefmilieu als voor rekuperatie van materialen en energie. De voorzitter houdt het bij een rea listische politiek waarbij eerst wordt onderzocht wat nodig is en daarna wat ervan haalbaar is. Geen Don Quichote-politiek dus. De Dender, een open ri ool, verdient zeker ons aller be langstelling. Qua huisvuil is het interessant de bevolking te sensibiliseren om minder weg werpverpakking te gebruiken. Tenslotte wijst de schepen er, ten teken van waarschuwing op, dat één sluikstorting zo ze wordt geïdentificeerd een slor dige 5.000 fr. kost. LH WA MOAKE ME NAA MEI? 't Es woorlèk vried gelèk as men de lésten toyd meige kiezen! Allei, 't es te zeggen, vér 't ien 'n meige me spoyteg genoeg ni kiezen en vér 't ander moete me kiezen, al was 't teigen ons goeste. 'n Hejje 't ni weg? Sé, gelèk as da spel meh Marcel. En 'n zeg na ni zee dagge nie 'n wetj wie da Marcel es. Want as 'n a de lesten toyd ne kier opbeltj tèn zeit 'n't es hier Marcel...» En as ge tèn vroagt: «Marcel, wie of wa?» tèn zeit 'n «Awei Marcel - de scheipenen!» En tèn 'n moeje vanoyges nimmer twoyfelen. Al petank da ze door ghielzei- kes toch eh poeisken on getwoyfeld hemmen of da ze aal of ni hem ginke scheipenen maoken. Mor ja, hè es 't na en ge zetj zing dat 'n hem zal kléssen on 't gés. Mor ja, 't was doroever ni da 'k waa klappen, mor zjustekes oever da kiezen. Wie heit er gekoezen vér die plosj van scheipe nen? Ni veil, nor da 't schantj. Want den ienen helft stapt 'n 't af as 't op kiezen oonkwamp en den anderen helft was al op veirhand verwittigd hoe da 't most loeipen. Op 't kastilken van verdommenis was 't heer al veiregezeid... En 't er was moriene staaterikdie ni meigespeldj 'n heit. Morhooinze na de mensjen van Olsjt zelf lote kiezen, zol da tèn nog 't zelde afgeloeipen zen? Ba de Droackenieren goon ze meiren of zoei oeik ne kier kiezen. Of eh konklaaf haven as ge da liever hoeirt. Wa dat door zal werren, da weite men 't noste weik aal. Teigen Nievejoor meige men tèn allemool verom ne kier nor de kieslokolen tèrren, meh of teigen ons goeste. En ge kentj al goe zing dammen der nor toe goon want op den teivei zén z' al goe beizeg meh makanderen af te kammen en heer oygenzichzelven op t'hemelen. En van naa 'n af aal zén ze van alles on t' betoeven. Ier da 't acht doage voejer es klappe z' allemool al van minder konterbiesje te moeten betolen, en van mier verdienen meh minder te weirkdn, en van vroeger in pinsjoeng te goon en mier te.trekken en... en nog veil en veil mier. Mor spoyteg genoeg allemool te schoein vér woor te zén. Want iene kier dad alles gepasseird es en dat die menieren meh ons stemmekes op heer gemak in here zeitel zitten geer ive- rans in Brissel .vergeit het moor! 't lenegste dammen tèn nog meigen doeng es ons kas opgfretten en ver de zoei- velsjte kier zeggen: ze kenne ze kissen 't noste kier 'n goon ek allensj nimmer kiezen, zéna! Binsjt dammen weiten dammen ienegte weiken noding verom al ne kier 'n bolleken moete gon zwert (of roeid) moaken. Ver die kiezingen van d' onderneimingsroden in de fabrieken en die kommisjes van voyleghèd en gezondhèd, ge wetj wel hein. Oeik allemol klodden die veil poeng kosten en die op 't enje van 't spel toch oeik mor 'n scheit in 'n fles 'n zén! Want of dagge geh na gekozen zet in azoei eh spel of zelfs mor ramplassant, ge zotj in foyte moeten bescheiremd zén da z'n a in vier joor nimmer 'n meigen op 't stroot zetten. Mor as 't op 'n doeng komt werd er toch hanjekeplasj gedoon tissen de bozen en de sindikoten. En meh 'n brifken van doezjed ballen in a fiem meigde 't afstappen, bescheiremd of ni'k Kaan der zelf veil die had al meigemokt hemmen. Verleiden mondjag hemme ze dor op den teivei ne kier iet schoein lote zing. Azoei 'n apparélleken womei dagge van thoóis zodj kenne meispeilen meh 't gein dat er op den teivei gebeirt. Nen «terminal» noeme ze da geloeif ek. 't Was in da spel van mikromakro. Mor ghiel dennen ooitleg van da speildingsken 'n hem ek ni verstoon zee. 't Was 'n betje gekomplikeird. Mor 't komt door op neir dagge van in anne zeitel eh soert van telex kentj stieren nor den Bei-Ei- Tei en dagge kentj lote zing dagge thoois de slimsten zét. Of allei, T trekt er toch op. Zé, zolle ze na de spelleken ni kennen verbeiteren, dammen domei zollen kenne meispei len in T GEMINTJEBESTIER, OF IN DE Koamers en al was T MOOR IN DE PROGRAMS DIE Z' ons op den teivei opstampen. Wajjer 'n zollen ons nimmer moeten déranzjei- ren vér gon op te schooiven on de kiesburoas. en deir dat er letterkes opstoon oeik zolle men ons gedacht ne kier kenne lote zing. En ons vergif ooitspaven,Peis da ze geer vieze dinges op here kadaver zolle kroygen! Ver 't gemak zolle ze dor nog ienegte toesjkes mier kennen opzette meh woerden op die ge nimmer in heer ghielen zotj moeten daven, mor die zeikes 't miest zolle veirkommen. Azoei gelèk as: foert - lupt nor de... zjievereer... en wer de goegeloeivegen «bra- vao». Mor da zal ghielzeikes toch verom al ne kier iet zén da te schoein es ver woor te zén. En dobboy. godweit wa kost azoei 'n klodde? DOLF Ook ik kom stillekes een brief in Uw hemelbus stoppen, 't Is te hopen dat er hier weer geen fotograaf van da vuil gazetje rondhangt. Want eerst dacht ik het niet te doen. Eerlijk gezegd, ik geloofde niet in U. Maar de laatste tijd hoor ik zo vaak zeggen: «Gij gelooft nog in St. Maarten zeker», dat er dan toch iets van waar moet zijn. Aan U kan ik het verklap pen: ik zit in de put, zo diep als de markt. En ik heb een hóóp problemen, zo hoog als het Belfort. Ik ben al stoten tegen gekomen, de laatste tijd! Vanuit Uwen hemel, moet g'er al van weten. Ik ben er kapot van! Ik moet mijn hart eens luchten maar aan wie? Gij loopt ook over, maar dan van liefde voor de sukkelaars. En da bennekik. Maar kannekik da nu zeggen? Ik heb veel te vragen, lieve Sint. Ik zal maar beginnen. Kunt ge aan Zwarte Piet niet zeggen dat hij wat lijm in zijne zak moet stoppen als g'aan Uwen toernee begint. Iets in de zjaar van den dienen waarmee ze lijsters vangen, maar dan voor schepenen. Want da wordt hier een echt duivekot. Hoe r, kannekik nu serieus aan mijn beleidsnota werken als ze gedurigaan den til uitvliegen? En sebiet zijn 't weer verkie zingen. Apropoo, van verkiezingen gesproken. Ik heb ie mand in mijn familie die op de lijst gaat staan. Daar kunt gij niets aan doen, zeker? Wat ik nu ga vragen is ook niet min. Maar ik weet dat ge zowat van alles kunt. De vrachtwagens van 't stad zouden moeten vervangen worden. Ze kantelen zo gemakkelijk als ze in een verzakking komen. Overlaatst ook nog, en 't was dan nog aleens geen diepe. Hij rijdt erin, en patat, 't was gebeurd! Ne lichtreklam kapot. Mensen, dat heeft hier een txink gegeven in Aalst. Dat heeft hier geflikkerd, zeg! Ik verschoot er zelf van. Tot in Brussel hebben ze d'ervan jehoord. En da's nog niets. Maar Dendermonde! Allee, [g'hebt er daar misschien ook iets van opgevangen, van da laleur. Kunt ge niet voor een paar andere kamions zorgen? j't Is zo gevaarlijk, ziede. Met mijn schepenen heb ik soms ik last. Als ze daar van voren op een rijtje zitten in de meenteraad, zoudt g'het niet zeggen hé. Maar ik zal U [ééns teken doen als g'eens moet komen kijken. Ge gaat verschieten. 'tZijn godv..., oei pardon, 't zijn sloebers, hoor! En ik vermoed dat er bijzitten die een ander gedacht durven hebben, als ik mijne rug gedraaid heb. Verstade gij da nu, allee? A ja, voor ik het vergeet: nog enige stoelen erbij voor mijn personeel. Ik hebbekik eigenlijk personeel te veel zulle, maar Spitaels, hé, kend'em, En witte verf. Om lijnen te trekken in de gangen van 't ^[Stadhuis. Ja, ge kent ze ook zeker, die mop van 't Ministerie, 'an dedie die te laat binnen kamen en te vroeg buiten gaan ié Haha, eengoei. hé. Maar da's daór nie alleen, zulle, da s lier ook! En dan nog iets. Iets da 'k bijna niet durf vragen. Want ge zult er niet voor zijn. Maar ik heb gehoord dat ze in Duitsland nieuwe tanks maken. Leopard II. Heel zeker nog beter dan den eerste Leopard. En soms moet ik eens een karwei gaan opknappen in de stad. Maar da materiaal van 't stad, hé. Jo'ne Leopard zou mij beter liggen. Met al die putten in 't itad. Zou da veel kosten, zo énen? Want soms moet ik Brgens de regels gaan leggen, ziede! Met die ambtswoning s 't niet gelukt, hé! Ja's spijtig, 'k Peis er nog op. Maar allee. Maar die escorte-brommers hé. Die zou ik toch graag heb ben. Want 't is 't een en 't ander in Aalst nu. Ik heb er bijna eens een half uur over gedaan van aan de post tot aan 't gat van de markt! En al da werk da ligt te wachten ondertussen. "KZal er waarschijnlijk ook nog middenstandszaken moeten Jijnemen... Allee, 'k moet nie verder zeggen, hé! En in de itadskas durf ik ook niet meer kijken, ik heb hoogtevrees, (unt ge daar ook niets aan doen? In de gemeenteraad zit er daar altijd 'nen ambetanterik te zagen over «luxe-beleid Voeren wij nu luxe-beleid? Een stad als Aalst mag toch ook iets hebben zeker. En daarbij, ik kom van Brussel. En daar zijn ze nog wat anders gewoon. Van Brussel gesproken. Diene joernalist van die gazet daar die 't allemaal beter wist over mijn werk in Brussel. Staat er 'oor den dienen zo geen goed boomke langs de weg? ieve Sint, ik word langs alle kanten belaagd. Kunt ge mij echt niet helpen? Ik heb nog veel meer te vragen. Maar voorlopig wil ik het hierbij laten. Om u niet te overboeffen, ziede. Want er zijn nog andere kindjes ook. Ik begrijp dat. Op vrijdag 20 oktober 78 had in de feestzaal van de firma GILBOS te Herdersem Aalst de stichtingsvergadering plaats van Fifty-One Klub Aalst. De stichting te Aalst heeft plaats dertien jaar nadat de Fifty-One beweging werd opgericht. F.O. is de eerste internationale serviceklub welke zijn oorsprong vindt op het europese vasteland. De beweging is ontstaan uit een kem van leden van Round Table Belgium die de ouderdomsgrens bereikt hadden. Het doel van de beweging is: -bevorderen van vriend schap, verdraagzaamheid en achting. -beleggen van bijeenkom sten om wederzijds begrip te ontwikkelen. -dienen door initiatieven te begeleiden en te steunen. Om het dynamisme van de beweging te behouden werd een "formule aangenomen naar dewelke de beweging genoemd werd: F.O. bestaat uit jonge en misschien wel iets oudere mannen, de gemiddelde leeftijd van de klub mag echter de 51 jaar niet over schrijden. Het aantal leden per klub is beperkt tot 51 De klub te Aalst bestaat momenteel uit 16 stichten de leden. Het voorzitter schap wordt waargenomen door Willy Van Den Bos sche, ondervoorzitter is Jan Wigerinck, sekretaris Nor- bert Van Imschoot, tresau- rier Emiel Frangois, proto- kolchef Roger Haeck. Leden Jan Adriaenssens, Roger Coppens, Willy de Brucker, Walter De Jonge, Gilbert De Pelsmaeker, Henri Elias, Andre Gabriel, Alfons Moereels, Eddy Muylle, Herbert Van Leuven en Eric Van Mossevelde. Einde '76 werd te Aalst ge start met het beleggen van kontaktvergaderingen onder leiding van de nederlands- talige F.O.Klub Brussel, die optreedt als peetklub. Begin 1977 werd de eerste officiële vergadering gehou den. Deze stichtingsverga dering is het resultaat van de inzet der stichtende le den om te Aalst de F.O. beweging uit te bouwen. De bekroning van hun inzet is de Keureoverhandiging die zal plaats hebben in de loop van de maand februari 1979. De stichters mochten zich verheugen op een grote be langstelling. Niet alleen het Stadsbestuur had eraan ge houden aanwezig te zijn in de persoon van schepen Antoon Blommaert, doch ook tal van Serviceklubs uit Aalst en omgeving hadden een delegatie afgevaardigd. Wij noteerden o.a. de aan wezigheid van delegaties van: Kiwanis Aalst, Lions Dirk Martens Aalst, Ronde Tafel Aalst en Ninove, Orde van de Prince, Marnixkring, Soroptimist Antwerpen en Jong Ekonomische Kamer Aalst. Talrijke klubs en prominen ten uit eigen beweging wa ren aanwezig Philippe Maertens, gouverneur D. 102, Alphonse Van Eupen, past-gouverneur, Stanley De Bock, vice gouverneur, Henri Bultynck, algemeen sekretaris en Emile Cuve- lier, gouverneur D.101 Volgend jaar zal er gefeest worden op de Houtmarkt: de Aals- terse ATB viert dan haar 50-jarig bestaan. Ter die gelegenheid zal een feesttent rechtgezet worden om... nu ja, dat verneem je later nog wel. Om de feestelijkheden zo vlot Vindt u meer heil in een gezellig mogelijk te laten verlopen, doet samenzijn of verkiest u voor- het bestuur van deze vereni- drachten en filmavonden of ging een oproep: zij vragen aan diavoorstellingen? alle geïnteresseerden hun Laat het weten. Schrijf een voorkeur kenbaar te maken, eenvoudig briefje (of u nu lid Daarom dit: wenst u dat er uit- bent of niet doet er niet toe!) stappen, wandelingen of auto- aan de sekretaris van de ver- tochten ingericht worden? eniging: P. Van de Winckel, Bolleweg 96, te 9300 Aalst. Ook de men sen van de fusiegemeenten worden dringend gevraagd aan deze oproep een gevolg te wil len geven. Op 16 december wordt er een algemene openbare vergade ring gehouden in het Volkshuis, Houtmarkt 1. Daar zullen vanaf 20 uur alle binnengekomen voorstellen besproken en mis schien georganiseerd yvorden. Naar aanleiding van de inhuldiging der lichtreklames in de Nieuwstraat, gaf hel bestuur van de dekenij een receptie in het hoofdgebouw van de Generale Bankmaatschappij. Er werd getracht naar een gezellig samenzijn van alle middenstanders uit de Nieuwstraat, om door deze onderlinge kennisma kingen een betere samenwerking te bevorderen Mevrouw Mally, voorzitster van de dekenij, hield een korte inleidingstoespraak met historiek van de sfecrscheppende verwezenlijkingen en dankte de aanwezigen voor hun steun en medewerking om dit projekt tot stand te brengen. Ze liet daarna het woord aan resp. de direkteur van deG.B. Jo Van Mol en schepen De Bisschop, die beiden niets dan lovende woorden konden uitbrengen over de verwezenlij king van dit projekt Schepen De Neve luisterde aandachtig toe. Wim Verbeiren

De Voorpost | 1978 | | pagina 3