EEN (UITZICHTLOZE?) DIALOOG TUSSEN LOUIS EN LOUIS Wat met de afsluitingen? Vieren met de Gilles uw tuy)®®(f(d)+ WEER GESLAAGDE ATB-AKTIVITEIT HOOFD VAN EGMONT... MET EEN STAARTJE OPENBAAR CENTRUM VOOR MAATSCHAPPELIJK WELZIJN AALST OPSTELLER NIET-GEKWALIFICEERDE WERKMAN 8 - 3-11-1978 - De Voorpost Uiteraard met de verkiezingen voor de deur wordt door de Vlaamse PW-leiding opnieuw alles in de weegschaal gegooid om in het arrondissement Aalst tot een oplossing te komen voor de geschapen toestanden en moeilijkheden binnen de partij. Men kan inderdaad moeilijk de verkiezingsstrijd instappen met een verdeelde partij en daarbij dan nog geloofwaardig overkomen bij de kiezer. Daarom wellicht is er enige beweging op het terrein tussen de twee fronten D'haeseieer en Waltnlel. Reeds maanden hing het in de lucht dat er niet een verzoening, maar dan toch een dialoog tussen de twee strekkingen zou tot stand komen. Het waren vooral PVV-voorzitter Willy De Clercq en de ondervoorzitters van deze partij die op een dergelijke ontmoeting aan stuurden. Met de val van de regering Tindemans II in het vooruitzicht en de als gevolg hiervan al evenzeer te voorziene verkiezingen voor de deur, werd er spoed gezet achter deze plannen. Een eerste konkreet resultaat was een ontmoeting tussen Louis en Louis. Naar verluidt zouden deze twee PV V-kamphanen slechts enkele minuten eikaars bijzijn moeten dulden hebben. Want volgens boze tongen zou een al even boze D'haeseieer reeds van bij de eerste zinsneden rechtgeveerd zijn en de deur achter zich toegeklapt hebben. Bijgevolg zaten de PV V-bonzen nu met nog groter problemen. Toch zijn zij erin geslaagd na zeer moeizame konsultaties een tweede ontmoeting te organise ren. Diezelfde boze tong ge waagde toen over een zielige situatie in die zin dat de deurklapper van de eerste ver gadering op de tweede ontmoe ting een veel gemoedelijker instelling zou gehad hebben. Hij zou zijn rivaal zelfs met «Louis» aangesproken hebben. Waltniel zou toen een veel zakelijker houding aangenomen hebben zou tegenover D'haeseieer «Mijnheer» als aanspreektitel gebruikt hebben. Duidelijk hier uit is dat ieder van de twee partijen zijn eigen taktiek wil aanwenden en deze aan de andere partij wil opdringen, wat dan al een eerste sukses zou kunnen genoemd worden. Deze tweede moeizaam opgezette po ging zou tot niets geleid hebben. De twee partijen zouden na de gesprekken koel uit mekaar gegaan zijn. Geen van beide zal uiteraard de bedoeling hebben om tegen de partij in te gaan handelen of deze de rug toe te keren. D'haeseieer heeft wel ooit ge dreigd in die richting te zullen gaan. maar zoiets is vlugger gezegd dan gedaan. Nu is het wel duidelijk dat het nodig is om bepaalde geschillen en stand punten wat af te ronden om tot een vredige koëxistentie te kunnen komen. Ongetwijfeld zal de affaire Herzele hier een hoofdrol spelen. Het is quasi zeker dat D'haeseieer de ge schapen toestand zal willen behouden. Maar het is evenzeer duidelijk dat Waltniel met één imperatief naar voor zal treden, namelijk dat hij de mensen die hij door dik en dun verdedigd heeft, met alle gevolgen van dien, zeker niet wil laten vallen. Het zou wel zo zijn dat Waltniel geen exklusieven kent, maar dat de andere partij wel meerdere exklusieven zou hebben. Er zal uiteraard ook een oplossing moeten gezocht worden voor de gekke toestand rondom de arrondissementele besturen, want het lijkt ons toch wel onmogelijk dergelijke toestand te laten bestaan. Het wordt dus duidelijk dat het probleem zich alsvolgt stelt: hoe twee onver zoenbare stellingen herenigen zonder dat er een winnende of een verliezende partij is. Een basis voor een modus vivendi vindt men ongetwijfeld terug in de geruchten dat Waltniel deel zou uitmaken van de Senaatslijst van zijn partij. Volksvertegenwoordiger en gemeenteraadslid Jan Caudron wijst er ons op dat op onze vraag, in het Egmont dossier: «Gelooft u in pacificatie?» zijn antwoord hierop niet volledig zou zijn opgenomen. De ATB-natuurvrienden richtten vorige zaterdag een eerste bakschieting in te Moorsel. Zij konden hun ogen niet geloven: al vlug werd het de uitbaters van kafee «De Roos in de vuist» teveel: zo een massale opkomst was niet verwacht. Sylveer en Lea, de uitbaters, hadden echter voor een «goede» publici teit gezorgd, zodat de ATB veel entoesiaste deelnemers mocht verwelkomen. Om 19 uur stipt werd er van start ge gaan, met twaalf aanwezige spelers. Om 20 uur was er reeds plaats tekort: niet minder dan dertig bakschieters eisten een plaatsje op. Lea en Sylveer hadden een goed oog; niemand bleef met een lege pint staan, zodat de spanning rondom het gebeuren draaglijk bleef. Tegen middernacht werd het ongeveer ondraaglijk, niet min der dan tachtig deelnemers waagden hun kansen. Te Moorsel werd eens te meer bewezen dat de thuisblijvers meer dan ongelijk hebben. Voor de organiserende vereni ging was het een riem onder het hart: al ras waren er kippen te weinig. Ook de bonnetjes «goed voor één kip» gingen vlug van de hand, zodat de winnende spelers nog een te goed hebben. Zij treuren echter niet: volgende zaterdag (mor gen dus) kunnen zij hun winst gaan opstrijken... De grootste winnaars waren Guido Callebaut uit Moorsel met 17 kippen, een «grote» on bekende met 14 kraaiers en Eddy Cor mant eveneens uit Moorsel met 11 kippen. Wie doet hen dat na? Deze kampioenen zorgden eveneens voor een vrolijke stemming tijdens de wedstrij den: vlug hadden zij enkele supporters op de hand. Vele deelnemers wensten te weten waar de volgende bak schieting zou doorgaan. Ge lukkig heeft het ATB-bestuur hiervoor een gepast antwoord: op 4 november worden alle liefhebbers verwacht in kafee Capri, Abdijstraat 38 te Mel- dert. Petrus en Suzanne zullen er eveneens voor een vriende lijk onthaal zorgen en het be looft dus weer een schitterende avond te worden. Het inrich tend bestuur wenst natuurlijk al zijn deelnemers terug te zien. Zij worden van harte bedankt voor hun belangstelling te Moorsel Als uiteindelijke uitslag noteren wij nu per gemeente: Moorsel leidt met 78 punten, dadelijk gevolgd door Nieuwer- kerken met 60 punten en Gij- zegem met 41 punten. Wat er ook van zij: de ATB-de natuurvrienden gaan met rasse schreden vooruit en wensen nog verder ten dienste van de bevolking te staan. Wie inlichtingen over de ver dere akties wenst, kan zich wenden tot voorzitter Gustaaf De Vilder, Gentsesteenweg 371 tp Aakt (tel. 77.73.67) Men wordt er steeds vriendelijk ontvangen. RDv In een voorafgaandelijk ge sprek had Jan Caudron deze vraag inderdaad op volgende wijze beantwoord: (wij citeren) «Nee en Ja! Nee in die zin dat de imperialistische en ekspan- sionistische veroveringsdrang van een aantal frankofonen niet als bij toverslag kan verdwenen zijn. Vooral in de overgangs- faze zullen de konflikten niet uitblijven omdat zij zullen pro beren hoe ver zij kunnen gaan zonder op de vingers getikt te worden. Ik geloof dus niet in pacifikatie uit vriendschap of uit respekt maar wel uit noodzaak of uit franstalig eigenbelang. Het zal dus geen pacifikatie worden uit liefde, bewondering In het politiereglement worden de afsluitingen speciaal behandeld in het artikel 163. Wie een afsluiting wenst aan te brengen, wie er zopas eentje aanbracht of gewoon, wie verdere inlichtingen hieromtrent wenst, moet het hiernavolgende maar eens aandachtig lezen. Wij zijn wel zo vrij geweest na elk onderdeel een kommentaar van de Werkgroep voor Leefmilieu Aalst te noteren. Zij hebben zich im mers over het vooropgestelde -probleem- gebogen en hebben alle eer verdiend. Kunstmis Ie Oordegem opgeluisterd door de Koninklijke Harmonie St. Martinus. (EL) De Raad van het Openbaar Centrum voor Maatschappelijk Welzijn van de Stad Aalst, heeft bij het administratief- en het werkliedenpersoneel respektievelijk betrekkingen opengesteld van en De kandidaturen moeten bij ter post aangetekende brief worden gestuurd aan de Voorzit ter van het O.C.M.W. - Gasthuisstraat 40, Aalst, en dienen met de bewijsstukken uiterlijk op vrijdag 17 november 1978 ter bestemming te zijn. Bijkomende inlichtingen zijn op dat adres te verkrijgen op de personeelsdienst (Tel. 053- 21.23.93 - binnenpost 104) Artikel 163 nummer 1 bepaalt: Ie dere eigenaar van grond, gren zende aan de openbare weg en niet volledig bewerkt als landbouw grond, is verplicht deze gronden langs de openbare weg af te slui ten. Wanneer deze grond gelegen is in een bebouwde kom, moet de af sluiting een minimum hoogte heb ben van anderhalve meter. Ze mag geen openningen vertonen groter dan twintig centimer. Alleszins moet dergelijke omheining vol doen aan de voorschriften van het Bijzonder Plan van Aanleg. Ter. verduidelijking: door bebouwde kom wordt verstaan: elke groep woningen die zondanig langs de openbare weg gelegen zijn, zodat deze er uitziet als een bebouwde straat. Het feit dat deze bebouwin gen slechts langs één kant van de weg gelegen zijn. verandert niets aan de bepaling van -bebouwde kom-! Bij betwisting bepaalt het kollege van burgemeester en schepenen of een straat (of een ge deelte van een straat) al dan niet een bebouwde kom is. Het kommentaar dat de WLA- leden hierbij voorzien is: Hierdoor sluit men in feite alle groenbeplan- tingen (zoals bijvoorbeeld hagen en heggen) volledig uit. Wanneer deze gronden gelegen zijn buiten de bebouwde kom, moet de afsluiting een hoogte heb ben van minimum één meter twin tig. De afsluiting moet dan bestaan uit palen en draad. De maksimum afstand tussen de palen bedraagt 3 meter. Horizontaal moeten mi nimum vier horizontale draden ge spannen worden. Deze afsluiting mag echter ook bestaan uit een haag. De W.L.A. -werkgroep vindt dat dit artikel te vaag werd opgesteld. Men zou meer nadruk moeten leg gen op het gebruik van de beplan tingen als afsluitingsmogelijkheid buiten de bebouwde kom. Uit er varing weten de Groene Jongens dat dit reglement zelden of nooit wordt nageleefd. (Zij citeren hier ondermeer het geval in de Affli- gemdreef) Aalst treedt nooit, of dan toch zelden op bij overtredin gen. In enkele gevallen geeft het stadsbestuur zelf het verkeerde voorbeeld: zie bijvoorbeeld de beukenhaag rond het kerkhof te Moorsel, die nu dient te verdwij nen om plaats te maken voor koni- feren. Het schcpenkollegc kan voor be paalde straten of wegen een bij zondere afsluiting bepalen. Dit wordt per aangetekend schrijven aan iedere betrokken eigenaar ge meld, met de uiterste datum van uitvoering. Hier ligt misschien de mogelijkheid om te voorkomen dat milieu- of omgeving- storende afsluitingen zouden gebruikt wor den. WLA vraagt zich af of de stad kan verplichten een haag aan te plan ten. Zij vragen zich eveneens af of er van deze mogelijkheid ooit al eens gebruik werd gemaakt. Bij niet naleving van de voor schriften van dit artikel kan het stadsbestuur overgaan tot het plaatsen van een afsluiting, even wel op kosten van de eigenaar der gronden. Dit lijkt echter onduidelijk: wat bedoelt men met -Dit artikel-? Slaat het woord op het ganse arti kel 163 of alleen op de derde para graaf. Tenslotte nog dit: Dit hoofdstuk is van toepassing, twee maanden na de publikatie. De leden van de Aalstersc werkgroep voor leefmi lieu hebben overschot van gelijk als ze zeggen: -Gezien hel politic reglement reeds goedgekeurd is vanaf 25 mei 1977, zijn de twee maanden waarvan sprake, beslist reeds voorbij! Waarop wacht men dan nog om ze toe Ie passen??? RDV terwijl D'haeseieer zijn dochter op de Kamerlijst zou zien prijken. Volgens onze boze tong zou het een evidentie zijn voor de partijleiding dat Waltniel zou gekoöpteerd worden in geval hij niet rechtstreeks verkozen wordt. Dit zou Waltniel dan te danken hebben aan het feit dat hij zich tijdens de vele bespre kingen over de staatshervorming in de verschillende kommissie- vergaderingen als een zeer aktieve partijpion gedragen heeft. Dit ook voor de vergade ringen tijdens de verlofperiode. Dit zou niet kunnen gezegd worden van alle PVV-mandata rissen van ons arrondissement, aldus nog die boze tong. Als besluit kunnen wij stellen dat het de bedoeling van de ontmoetingen zou zijn, om uiteindelijk tot een situatie te komen waar de twee Louis's naast (en niet met!) mekaar in vrede zouden leven. Dit zat er zeker nog niet in na de twee eerste ontmoetingen, zodat wij zeker mogen veronderstellen dat nog meer ontmoetingen zullen volgen, gezien de inzichten van de partijleiding. Brieven waarvan de afzender niet aan de redaktie bekend is, komen niet voor plaatsing in aanmerking. De redaktie behoudt zich het recht voor de tekst te bekorten. Publikatie betekent niet dat de redaktie achter de inhoud staat. OPEN BRIEF AAN DE H. D'HAESELEER BURGEMEESTER TE AALST Heer Burgemeester, De bewoners van de Bremtstraat te Nieuwerkerken, vernomen heb bende dat U zo snel hinderlijke gevallen kunt doen uit de weg ruimen, zoals lichtreklames en- zomeer, willen U langs deze weg vragen of het ook niet mogelijk is de hinderlijke varkenskwekerij op de Bremt waarvoor reeds von nissen van sluiting werden uitge sproken maar die door duistere politieke machten gesteund steeds de buurt hier blijven verpesten met hun stank per soonlijk te komen sluiten. Eveneens de twee garages op de Bremtstraat, die reeds lang moe ten afgebroken worden bij vonnis maar ook mogen blijven staan (met wiens hulp?), kunt U terzelf der tijd laten inslaan. Mogen wij op uw hulp rekenen? De Bewoners van Bremtstraat.! of simpatie. maar doodeen voudig om hun eigen bestuur zo ongehinderd mogelijk te la ten draaien dat de Franstaligen zullen zoeken naar overleg en dialoog Na een moeilijke roda- geperiode, waarbij trctsingen niet te vermijden zijn, zullen de franstaligen heel goed begrij pen dat het nogal wat gemakke lijker is van ons het geld en al de rest te geven waar wij wette lijk recht op hebben, wat wij toch kunnen afdwingen, zonder dat wij moeilijkheden maken, want dan worden zij ook met rust gelaten. Dit is de grote vooruitgang in Brussel namelijk dat wij daar tot een overleg- en dialoogstruk- tuur kunnen komen waarbij een betrekkelijke Godsvrede zeer goed mogelijk wordt.» (einde ci taat). Nadien hebben wij een soortge lijke vraag meer uitgediept, en verder reikend geformuleerd en op dezelfde wijze aan alle betrokkenen gesteld waarop ook volksvertegenwoordiger Caudron heeft geantwoord. Vraag en antwoord vindt u te rug in «De Voorpost» van 2010 1978 op pagina 16 onder het nummer D.V. 7. Wij laten aan de lezer over om te oorde len of er door het niet opnemen van het eerst geformuleerde antwoord, afbreuk werd ge daan aan de betekenis, de draagkracht en de intentie welke uit dit antwoord diende naar voor te komen. Wij nemen inmiddels het zekere voor het onzekere en hebben ons ge haast dit aanvullend antwoord meteen te publiceren. E.V. PLANTEN WEL, DIEREN NIET? Onlangs werd het park, welke het kasteel Terlinden omringt, open gesteld voor het publiek. Dit lo venswaardig initiatief heeft voor gevolg dat iedereen kan komen genieten van de rust en de stilte in dit stukje groen. Dat men reeds lang voor het kasteel Terlinden werd aange kocht door onze stad rustig kon komen verpozen tussen de bomen, wordt daarbij niet vermeld. Een zeer positief initiatief van ons stadsbestuur dus. We blijven echter niet alleen bij het openstellen voor het publiek. Eén van onze geachte schepenen wordt er opmerkzaam op gemaakt dat de bomen van het park Terlin den enorm te lijden hebben van de aldaar geparkeerde wagens. Geen nood! Een verbodsteken aan het hekken van het park houdt ie dereen behalve dan de talloze wagens van de -genodigden» op officiële gelegenheden buiten het park. Of deze wagens aange paste banden hebben waar de bo men geen hinder van ondervinden laten we hierbij in het midden In het park huizen echter sinds lange tijd nog twee andere bewo ners: twee sierlijke zwanen, die tot voor kort majestueus de vijver beheersten. Nu echter lopen deze twee dieren de bezoekers aan het park achter en voor de voeten om toch maar een stukje brood te be machtigen. Heeft ons milieube wust stadsbestuur deze dieren ver geten, of zijn (slechts) twee gan zen niet spektakulair genoeg voor op te komen? Wij hopen dat men niet alleen oog heeft voor de grote of flikkerende zaken in Aalst, en dat deze dieren voorzien worden van voedsel en drank gedurende de wintermaan den (zoals bij de vroegere eigenaar van kasteel Terlinden gebeurde). Misschien kan daarbij wel over wogen worden om een zwaan van het mannelijk geslacht bij deze twee wijfjes te voegen, zodat zij niet elk jaar opnieuw op een nest onbevruchte eieren hoeven te zit ten broeden. Daniël HOSTE Geachte Redaktie, Ik stuur U twee foto's van de toe gang tot het Stedelijk Zwembad op de Capuciencnlaan met reklame- affichc van de V.U. en van Cau dron. Er hebben heel wat mensen hun verontwaardiging uitgesproken over het aanplakken van deze affi ches op deze plaats. Als dat toege laten is, dan kunnen de andere par tijen daar ook mee beginnen en dan begint het cirkus. Ik vind het erg dat de Volksunie, doordat zij schepenen heeft in de stad, meent morele druk te mogen uitoefenen op plaatsen waar het echt niet mag (maar waar alle schoolkinde ren passeren!) partijaffichen te doen ophangen. Maar ja, van welke paftij zien wij steeds op nieuw de straat volgeplakt zondci toelating en op niet toegelaten plaatsen? Van de Volksunie et van haar alleen! Ik wilde daar ook eens de aandach op vestigen omdat ik tegen de hui chelachtigheid niet meer kan: in het stadsbestuur beslissen dat ei niet meer mag geplakt worden maar tegelijkertijd - militanten- de straat op jagen om in het donker de beslissing te gaan overtreden De publikatie van mijn brief kan er misschien toe bijdragen om deze praktijk te doen ophouden Hoogachtend. J.R., Nieuwerkerken Een groep als de «Aalsterse Gilles» onderhouden is, ook financieel geen sinekuur. Met o.a. als doel de kas even te helpen spijzen wordt café «De Raap» op de hoek van de Geraardsbergsestraat en de St.-Kamielstraat gedurende de maand november door de Gilles opengehouden Hun «Stamineiken» is op 1 en 2 november open vanaf 9 u 's morgens. Benevens verfris sende dranken kan men zich eventueel opwarmen met koffie of een lekkere tas «ajoin- soep». Ook op vrijdag 3 no vember is het stamineiken van 's morgens 9 u. open en te 20.30 u. volgt dan de offidéle opening. Vertrokken wordt te 20 u. vanaf lokaal Bistro op de Grote Markt en met muzikale begeleiding trekt men via de Zoutstraten, de Zonnestraat, de Maanstraat, de Watertoren en de St.-Kamielstraat naar het stamineiken dat er door sche pen van Feestelijkheden Mar cel De Bisschop zal worden geopend, waarschijnlijk in bij zijn van politieke personalitei ten en leden van het Feestko- mitee en het AKV Ook de volgende dag, zaterdag 4 nov is het open vanaf 9 u. en hi In tie to< gaat te 20 u. een «Breugheli- aanse Karnavalavond» door waartoe alle karnavalgroepen en simpatisanten zijn uitgeno digd. Een DJ zorgt er voor de (*9 ambiance en hongerige mager te kunnen worden gevuld met kop en echte Vlaamse «trippen». he' Ook op zaterdag 11 november is het cafeeken open ter gele- gi°è genheid van de St.-f M aartensjaarmarkt Op zaterdag 18 november volgt dan de eerste belottersprijs- kamp «Gustaaf De Stobbeleir» met 2.000 fr. vooruit. Op zaterdag 25 nov. worden alle gilles, muzikanten en sim patisanten uitgenodigd tot een groots «Familiefeest» metp" smulpartij. Ook elke zondag van novem ber is het stamineiken open vanaf 's morgens en is er genheid tot kaarten, bakschie- ten en vogelpik. Hie

De Voorpost | 1978 | | pagina 8