B H K M N 0 Q 'T In en rond Dido ©knipt: tu//en hij VIERDE DID0VELDL00P AANGEBRAND De Voorpost- 10-11-1978 - 19 Een film over ontwikkelingssamenwerking, Leen Persijn en toneelgezelschap «De lont» op bezoek, een filmforum, een uitstap naar een optreden van Herman Van Veen... da's weer Dldo op zijn >est. We zullen kronologisch zijn. )p vrijdag 10 november, dag 'aarop dit blad verschijnt, ordt de film «Ontwlkkelings- amenwerklng» gedraaid. Het is en film van Colombië met als torspronkelijke titel «Los Hijos el Subdesarollo». Producent Carlos Alvarez zegt zelf over deze veertig minuten durende prent: «De film toont ons de levensomstandigheden van de Colombiaanse kinderen, in een maatschappij waar 50 van de bevolking jonger is dan vijftien HEB STEEDS BIJ DE HAND UW n W VAN TELEFOONNUMMERS EN ADRESSEN ,RCA tel. 052-21.22.72 Kunstgalerii Tentoonstellingen - retrospectieven - openbare ver kopingen - Antikwiteiten - Dorpstraat 46. Grembergen EECKMAN 053-70.02.93 De specialist in maatwerk De laagste prijzen der matrassen Schuimrubber. Latex, Staalveren. Super-Bultex. Bergemeersenstraat 18. Aalst Kattestraat 20 Aalst - Het koffiehuis der denderstreek. 053-21.15.64 !,H0NDT SIMON Wijngaardveld, Aalst Specialist in schuifdaken, voortenten, autogarnieringen en zonne- ESMEED 052-21.27.62 metalen trappen, trapleuningen, balkon- en terrasafsluitingen, poorten, enz. M. De Backer, Kon. Albertstraat 75. Dendermonde ERMAN 052-21.38.16 Michem Tapison. nylontapijt, en andere vloerbekledingen in overgrote keus bij Herman Michem. Pohaulaan 16, St.-Gillis- Dendermonde. Vraag vrijblijvend f 0-SP0RT 052-21.17.59 Alles, maar dan ook anes van sportartikelen, alsook sportkledij en camping. Statiestraat 21, Lebbeke. Kroostrijke Gezinszegels. ,0M, LEEN GERUST 053-21.60.16 op handtekening. Hypotheken, verzekerde geheimhouding Inlich tingen bij Van den Berghe. Droeskouterstraat 12. Haaftert. EUBELEN DE WOLF De grootste meubelzaak der streek. Molendries 3, AALST 053-21.63.91 IEUWLANDT 053-70.28.61 Woonverbouwing van de kelder tot hel dak ook onderhoud, verbe teren en herstellen Langestraat 116, 9300 Aalsl. VERGORDIJNEN 052-21.35.50 pioegstoften (alleenverkoop voor het gewest) v gordijnen, gardi- sette. tergal enz... Zonneblinden. Luxaflex. Louverdrape. vouw deuren. modern fold, meten, afwerken en plaatsen. Gurdo Mi chem. Potiaulaan 11. Dendermonde UBUCITEIT 052-21.40.60 een groot woord, dat door Groep 0e Cuyper in e.en eenvoudig begrip wordt omgezet. Raadpleeg haar specialisten UAND0 052-21.40.60 om de reeks moeilijke Latijnse woordies volledig te maken quis. quid. quo. quando. quomodoenz wie. wat. waar. wanneer en hoe' Het antwoord op die vragen m verband met uw advertenties wordt U gegeven door Groep De Cuuper C0UP0NNENHUIS 053-21.27.77 Enig in Aalst en omstreken. Zelfbediening van alle stoffen (zelfs per Moorselbaan 556. Aalst. -f- y n 052-21.40.60 een toverformule? Noen een vergolijklng. Uw inbreng en onze vaklui geven samen een lijn resultaat aan uw reklameproblemep. Bel even naar Groep De Cuyper. V0NNE EN JOZEF 053-70.33.95 rijden met een bromfiets van Hofman. Schoolstraat 48, Aalst Alle nersteilingeii. i'jaar waarDorg. Gratis onderhoud. Prijzen vanaf 4 900 F tot.150.000. F. Alle modellen uit voorraad leverbaar jaar. Volgens de officiële gege vens sterven er in Colombië jaarlijks 90.000 kinderen jonger dan vijf jaar door ziekte of ondervoeding. Dat betekent on geveer 24 per dag. Deze erfge namen van de onderontwikke ling zijn zonder twijfel tevens de erfgenamen van het kapita listisch systeem. De film toont ons de tegenstelling tussen proletarische kinderen en kin deren van de burgerij in vier fundamentele aspekten: voe ding, gezondheid, huisvesting, opvoeding en onderwijs. Hij toont ons ook de wijze waarop op internationaal niveau getracht wordt deze klassetegenstelling op te lossen door middel van multinationale programma's van geboorteregeling, zoals deze worden opgezet door het Noord- Amerikaanse imperialisme, met medewerking van de plaatselijke burgerij. Mogen, ondanks deze strijd tot de dood van het kapitalistisch systeem, de kinde ren, die vandaag de slachtoffers zijn van de onderontwikkeling, morgen de vaders worden van de revolutie.» Een geëngageerde film dus, aanloopje naar het jaar van het kind, maar onmiddellijk aan sluitend bij de ll.ll.ll.-aktie. (20 u.l) De film Cabaret is voor zaterdag 18 september. Deze zeer beken de musical handelt over een ambitieuze kabaretzangeres in het Berlijn van het opkomende Nazisme. (20 u.) Herman Van Veen komt op 19 november naar Gent. Er bestaat erg veel kans dat Dido een bus inlegt. Doe navraag. -Wie is Leen Persijn die op zaterdag 25 november om 20 u. naar Dido komt? In 1968 behaalde Leen de eerste prijs toneelspeelkunst in het Koninklijk Konservatorium te Gent, maar toen gaf ze reeds les in plastische kunsten. Ze werkt één jaar in het koninklijk jeugdteater te Antwerpen en ze begint aan de uitbouw van een eigen karrière op freelance basis.. Ze is gastaktrice bij het NTG, in de Arena en bij diverse kamertoneelgezelschappen. Ja ren werkte ze mee met het kleinkunstgezelschap Sjante- boetiek en ze vervulde verschillende opdrachten als aktrice of chansonnière bij BRT-radio en televisie. Met «een vrouw zoals wij», haar tweede volavondprogramma komt ze naar Erpe. Hierin zoekt ze kontakt met de wonderlijke, gelukkige en pijn lijke wereld, waarin ze haar eigen onafgewerkte levensver haal overschrijdt. «Het tere gehoor, het loze woord, de scherpe vloek, het bezonken heimwee, de kreet vol pijn, het geloof inde liefde, de vraag naar het waarom, de hoop op geluk... zijn zovele, soms aarzelende, soms felle uitdagingen, waartoe zij zichzelf verplicht in haar streven naar waarachtigheid». (Ghijs Van Rhode».) 60 fr. en 50 fr. om het materieel te zeggen- Toneel werkgroep «De Lont»: «Op de man af». - Dat stuk en die toneelgroep ziet u in Dido op vrijdag 1 december te 20 u. voor 40 fr. Waarover handelt dit stuk? Over de positie van de vrouw, maar da's even weinig als veel zeggen. Nu, het stuk handelt over Brigitte en Paula, die op de drempel van het grote leven staan. Brigitte werkt in een behafabriekje en wil daar zo vlug mogelijk weg, eerst wil ze echter de zoon van de elektrici teitswinkel aan de haak slaan, bijgestaan door kosmetica, keu kenkunstjes en een «afgeperste» zwangerschap. Tegenover deze «schitterende» karrière staat het Romantische streven naar Pau la. Zij is verliefd op een jongen, maar het valt tegen. Ze krijgt toch het gevreesde ekstraatje... Plots staat iedereen klaar met wijze raad en vooral met de wijsvinger. Ze rukt zich los uit de beknelling en beslist zelf. Wat ze zal doen moet het publiek voor zichzelf beslissen, want »de lont» wil geen wijsvinger opsteken... (pd) Voor de vierde maal reeds richtte het Erpese jeugdhuis Dido een Jeugdveldloop in. Zonder meer weer een sukses. Maar liefst 350 deelnemers vn alle omliggende gemeenten hadden de sportieve kledij aangetrokken op die bewuste negenen twintigste oktober. Reeks 1 voor meisjes gebo ren in 1971: 1. Sandra Vonck (Klooster school Aaigem) 2. Lieve De Smet (Klooster school Burst) Reeks 2 voor jongens gebo ren in 1971 1. Willem Noël van de K.S.A. Erpe 2. Benny De Frenne van het St.-Maartenskollege Aalst Reeks voor meisjes geboren in 1970 2. Annelore Janssens uit de Erpse kloosterschool Reeks 4 voor jongens gebo ren in 1970 1 Van Boterberg van de Er-» pese gemeenteschool 2. Gert De Rijck eveneens uit de Etpese gemeenteschool Reeks 5 voor meisjes gebo ren in 1968 Chantal Polaert uit Michelbe- ken 2 Christine D'Herde uit de Kloostersschool Erpe Reeks 6-A jongens geboren in 1964 1Eddy Lammens van de ge meenteschool Herzele 2. Guy Verbelie eveneens ge meenteschool Herzele Even diep uitademen... Vanavond zal Sint-Maarten allicht te weten komen dat het volgend jaar «jaar van het kind is». Een heel jaar. Misschien zal hij daar blij om zijn, hij die al zolang de goede kindervriend is.Eigenlijk kunnen we ons moeilijk een boze opgeschrikte sint voorstellen. Ik heb hem nooit anders gekend als de brave, glimlachende, zachtjes monkelende oude man die zijn pieten altijd intoomde als ze «de zak» wilden gebruiken. En stoute kinderen, nou ja, daar hoorde je wel van, maar nooit kon zijn geringde vinger in handschoen één stout eksemplaar aanwijzen. Hij past zich ook sterk aan. Soms brengt hij al eens een pop voor een jongen en een mechano voor het zusje, want al die moties van alternatieve verenigingen en petities en vooral van kinderen zelf, lieten hem niet onbewogen. En als hij dan verscheen op een alternatief kinderfeest, lijkt het haast of zijn zwarte pieten hebben het bedrijf in zelfbeheer. Erevoorzitter of zoiets is hij dan. Natuurlijk kent hij ook de Unoresolutie tegen de apartheid want er komen nu ook al witte pieten. Maar op verzoek zegt de sint nog steeds tegen Jantje dai hij braaf zijn soep moet uiteten, ook als hij ze niet lust. Nee. zo'n brave heilige zal in zijn gemoedsrust wel nooit meer opgeschrikt kunnen worden. Maar misschien weten zijn pieten het. dat er politieke wil nodig is om de situatie van het kind in de derde wereld te verbeteren. Om bij ons speelpleinen te verkiezen boven parkeerterreinen. Om het kind in de klas ook wat te laten zeggen. Om te maken dat het gastkind ook echt kind kan zijn. En waarom schenkt de sint altijd. Erg mooi natuurlijk, zijn trust werkt volop, maar waarom neemt hij niet al die geweren en kanonnen (van staal als van plastiek) terug, waarom blaast hij de kerncentrales niet op en neemt hij de werkloosheid niet mee naar de hemel? Ach, we nemen dat die goedige man niet kwalijk, tenslotte komt hij hier enkel ongegeneerd zijn verjaardag vieren, en koopt hij ook wel een 11.11.11. biljetje,... Misschien durft hij dan wel te sympatiseren vanuit den hoge als er straks 365 kinderfeestda gen komen. Dat zou fijn zijn, lieve sint. Rockkenliefhebbers... Tanu heeft de zaal Madeion gereserveerd op vrijdag 24 november, en dat zal menig Rockliefhebber verblijden. Om 19 u. ziet u daar The (alomgekende en geprezen) Plastic Chocopot en als toemaatje Joystick (gewezen Irish Coffee, voor wie zelfs dat niet mocht weten). Uw deelname in de kosten beperkt zich tot 50 frank. Kursus lederbewerking Toch al aankondigen. Jeugdklub Dido start vanaf vrijdag 22 december een kursus lederbewerking. Marieken Eeckhout zal een initiatie geven. Het kursusgeld voor deze op te merken hobby bedraagt 100 fr. voor de acht lessen. De lessen gaan door telkens op een vrijdag; dus tot 9 februari. Telkens van 20 u. tot 21.30u. Inschrijven in Dido. Films in Eureka Jeugdhuis Eureka laat ons op haar beurt het filmjaarpro- gramma kennen. Noteren dus maar. «Er was eens in het Verre Westen» verschijnt op het doek op 25 november en op 18 december «Rollerball». In januari, de zesde «Een brug te ver» en de 27ste «Voor een handvol dollars». Op \~f februari «De snul» (een Bourvil en De Funèsprent) en op 17 maart «Netwerk «One flew over the Cuckoo's nest» wordt gedraaid op 14 april en begin mei gaat de première door van de film «Eurekaans klubleven». waar de eigen leden de «vedetten» zijn. De vertoningen beginnen telkens op 20 u. zeer stipt. En mocht je daèr aan twijfelen, de zaal is goed verwarmd! Het leperikskc: nieuw! Het Lepcrikske (blad van de Leeuwerik) heeft zich in een nieuw (offset) kleedje verstopt er. dat maakt een fraaie indruk. Overigens blijft de betrokken redaktie een veelzijdigheid in de bijdragen nastreven (JK-nieuws. boeken, poëzie, film, moppen...) wat de inhoud ten goede komt. De leek in de kerk van morgen De parochiale jeugdraad Sint-Jozef-Aalst organiseert op zondag 12 november om 19.30 u. een gespreksavond in het lokaal van chiro Sjaloom, Meuleschettestraat, Aalst. Men praat over «De leek in de kerk van morgen». Men zal er praten over het slinkend priesteraantal en de gevolgen hiervan voor de kerk van morgen. Alle jonge mensen vanaf 16 jaar zijn er van harte welkom. Stedelijk jcugdservlcecentrum Op vrijdag 17 november wordt het stedelijk jeugdservicecen- trum (Kapellestraat 15. Aalst) officieel geopend. Ter gelegenheid van deze plechtige gebeurtenis zal ook het eerste nummer van «Jeugd en stad» (bedoeld als band tussen stad en jeugdorganisaties) verschijnen. (pd) TANU Vrij 10: kaderdag rond «drugs» te 20 u. Zat 11viering van de wapenstilstand met gezelschapsspe len van 14 u tót 17 u. Bezoek aan de jaarmarkt te 10 u. Zon 12: autotocht en bezoek aan alle Aalsterse jeugdklubs. Vertrek te 14 u. Zon 19: winterspelen in het parkvan Aalst. Vertrek om 14u. YPSILON Zat 11: Sint-Maarten-TD. TERLINDEN Zat 11: Sint-Maarten gaat bij de ouden van dagen en bij de kinderen en vanaf 19.30u is er te zijner gelegenheid een groot feest in het jeugdhuis. Zon 12: kinderoppas - wandeling in de naaste omgeving. Do 16: bezoek aan het Koninklijk Ballet van Vlaanderen. Zat 25: optreden van Jan De Wilde en Is Cuma Liom. MARCELLINOKLUB Zon 12: Heksen en bezemstelen, (een heks op zoek naar haar toverformule). Zon 19: De wereld van de toekomst (een futuristische stad vol robotten). Telkens aanvang om 14 u en einde rond 16.30u. DIDO Vrij 10: filmvertoning «Los Hijos del Subdesarollo» (ontwik kelingshulp). Zon 12: Sint-Maartenbal vol verrassingen. Zat 18: film «Cabaret». Zon 19: 14.30 u voetbalmatch Dido-Familie Silon. Zon 19: 13.30 u: de wandelklub doet het Palokespad in herfsttijd. (zie aparte bijdrage rond Dido). LEEUWERIK Zon 12: Sint-Maartenfeest, aanvang 20 u. TEATER LANSELOET In zaal Kapelleken, Meuleschettestraat, Aalst: opvoering van het kindertoneel «De toverzalf» van Robert De Bondt. De vertoningen vinden plaats op zaterdag 18 november om 19 u, zondag 19 november om 15 u en woensdag 22 no vember om 14 u. Alle kinderen en ook ouderen zijn welkom!! KREJAX Vrij 10: 20 u: film «One flew over the Cuckoo's nest» (kon testatie en maatschappijkritiek). Woe 15:20 u: filmvertoning «De weg naar het leven» (een opvoedkundig eksperiment door A. Mararenko in Rusland). Bijfilm: «tucht zonder repliek, losbandigheid, zelfbeheer sing». (deze bijfilm is de uitgebreide filmversie van de eer der getoonde «Methodes»), Bijdrage in de kosten: 30 fr. Vrij 17:21.30 u tot 22.30 u: kursus notenleer (vanaf 16 jaar) o.l.v. Dirk Putteman. Gratis deelname. Voortaan iedere vrij dag van 21.30 u tot 22,30 u. Voor de jongere jeugd komt er een gratis kursus notenleer op zaterdagvoormiddag. In schrijvingen in de infodoorgang van het jeugdhuis. Zon 19: 20 u: optreden van de Schepdaalse rockgroep Humdrum. Toegang 40 fr. Vooranimatie vanaf 19 u. Reeks 6-B jongens geboren in 1968 1Guy Matthijs van de Rijksba sisschool Erpe 2. Marnix Van Impe uit het St.-Maartenskollege Lede Reeks 7 meisjes geboren in 1967-1966 1Fabienne Van Impe voor de Kloosterschool Mere 2. Chantal De Corte eveneens uit de Meerse Kloosterschool Reeks 8 jongens geboren in 1967-1966 1. Hugo De Schutter van de gemeenteschool Erpe 2 Jons Van der Eist van het Koninklijk Ateneum Aalst Reeks 9 meisjes geboren in 1965-1964 1. Vera De Groot van de Chiro-Erpe 2. Van Den Broeke van het St.Jozef Mere Reeks 10 jongens geboren in 1965-1964 1. Patrick Annaert van het V.T.I. 2. Guy Van Boxtael van het Ly ceum Aalst Reeks 11 meisjes geboren in 1963-1962 1Hilde De Rijck van de Chiro Erpe 2. Brigitte De Troyer van de St.Jozefsschool Mere Reeks 12 jongens geboren in 1963-1962 1 Dirk Matthijs van de KSA Erpe 2. Geert Van Den Broecke van SMIW Aalst Reeks 13 meisjes geboren in 1961-1962 1. Lutgard Lemaire van de Chiro-Erpe 2. Martine Baeyens eveneens van de Chiro Erpe Reeks 14 meisjes geboren in 1959 1Annie Broeckaert 2. Maria Van Volder Reeks 15: jongens geboren in 1953-1961 1Jos Van Herreweghe 2..Dirk Siau Reeks 16: jongens geboren in 1952 en vroeger 1. André Eckeman 2. Alfons Janssens. p.D. De skouts van Lede druk aan de slag mei hei bereiden van.hun wafels, EDV Dal ze d'er maar veel (wa fels) laten aanbranden dacht Jantje, ik lust ze zo ook wel.' (EDV)

De Voorpost | 1978 | | pagina 19