NIET DENDEREND TE WEINIG KRACHT GEKLOPT NA EEN UUR De ongedoopte» OP DE VALREEP GECOUNTERD WIE IS WIE? Willebroek - E. Zele 1-3 Eerste provinciale Aktiieel VOETBALKALENDER VOOR ZONDAG 12 NOVEMBER '78 TE de verdienstelijke zege te WUlebroek veroverde Eendracht reeds negen punten buitenhuis. Daj wil zeggen, dat roodzwart reeds zo ver staat als verleden jaar op 12 februari. Meteen moet het gebrek aan ernst vermeld worden, waarmede de voetbalkalender werd opgestei^ Immers zes van de negen reeds gespeelde ontmoetingen dienden op verplaatsing afgehaspeld en hierdoor wordt de klubkas benadeeld. Daartegen heeft het er de j schijn van dat de roodzwai- ^^ten er voor de verdere ont wikkeling van de titelstrijd" gunstig voor staan moest men niet met de spijtige be sta ti ging zitten, dat de Een, drachters buitenshuis hun beste poeder verschieten. Het heroptreden van Janse- gers heeft er flink toe bij gedragen om een goede pres: tatie van het middenveld in de hand te werken en dit be terde nog na de ru% toen Maes naar de aanval werd overgeheveld en De Braban der ingesprongen voor De Feyter in dit ploegonderdeel een versterking bleek te zijn- Te meer omdat Cooreman en Boeykens tusen de lijnen andermaal nuttig werk ver richtten. In de konfrontatde aan het kanaal heeft Zele getoond over een homogeen elftal te beschikken, want tot werke lijke grote uitblinkers kwam het niet, maar ook kwamen er geen gaten in de ploeg voor. Wat meer is, het geheel ver tolkte een wedstrijd met 6611 bijzondere agressiviteit en inzet, zodat het gebrek aan afwerking van de aanvallers, waarbij Maes een unieke kans het liggen, misschien minder opviel omdat de puntspelers zeer oordeelkun, dig werden bijgesprongen door medemaats ufy de an dere linies. Dit alles werd opvallend on derstreept wegens het unieke feit dat de verdedigers scoor, den namelijk twee door Lam. brecht en één door Jacobs. Deze laatste die verleden jaar bijna topschutter werd meit zes voltreffers was bij zonder gelukkig, dat hij er in slaagde nog voor de rust aan Zele terug voorsprong te bezorgen. Immers deze eminente verdediger beging een flater van belang door de bal terug te spelen in de voeten van Spaenhoven, die zonder moeite de 1-1 stand op de bordjes bracht DRIE DOELPUNTEN OP HOEKSCHOP Dat Zele zeer gevaarlijk is op stilstaande fasen blijkt uit het ferit dat de 3 aangete kende doelpunten telkens op hoekschop werden genet en dat reeds d^ helft van de 18 genette voltreffers op een der gelijke manier in de netten verdwenen. Hét aandeel van de verdedi gers is groot gezien ze 6 keren viktorie kraaiden langs Ja cobs (3). Lambrecht (2) en Coles, terwijl de middenlijn langs Cooreman (2). Jan- segers en Van de Velde vier keren de weg der netten vond. Vooraan wachten we op een De Ferrerre, die door een nooit afgevende inzet er toch moet in slagen de faam van de aanvallers te verho- gen. maar spijtig genoeg werd Dirk op oefening teTug gekwetst Ondertussen is de toestand in de klassering zeer gunstig geëvolueerd gezien Jet één pun't en Vorst de volle inzet moest prijsgeven, zodat de tweede plaats nu enkel met Oudenaarde wordt gedeeld en de perspectieven gunstig kun nen gesteld worden, nochtans zal Eendracht in de naas- te toekomst voor eigen pu bliek haar herwaardering moeten onderlijnen in de thuiswedstrijden tegen Ize- gem. Oudenaarde, Roeselare, Jet en Vorst Immers in de loop van de volgende twee maanden komen deze niet te onderschatten tegenstrevers als voorname rivalen naar de Elststraaï. E- S.K. Aalst- Olsa 1-1 Wie meende dat SK Aalst hekkensluiter Olsa eerder gemakkelijk tou overwinnen had beslist een denkfout gemaakt. Weliswaar kreeg de thuisploeg vooral in de eerste speelhelft de beste score- kansen doch moest zich dan in de tweede periode nog reppen om de 11 stand op de lei te houden. Men kan bezwaarlijk beweren dat SK Aalst een denderende verrichting weggaf. Vooral na de rust kwam het na het openingspunt van Ver verken, de gevaarlijkste aanval ler, nog moeilijk tot een vol dragen aktie. Iets heter liep het dan in de eerste periode, toen de Olsa doelman een paar keer door de staak werd gered op pogingen van Vervecken, Reynicrs en Mare Renneboog. In de 46e minuut kwam dan het doelpunt dat voordien in de lucht hing. Renneboog be reikte toen Vervecken in ide ale omstandigheden en deze maakte de roos. Tien minuten later stonden de 1-1 cijfers op het bord. Dit tegendoelpunt zet te SK als het ware schaakmat. En er was een goede Meersman nodig om Olsa nog van de zege te houden. Zo stopte de Asl- sterse doelman een hard en goed geplaatst schot van De- ferrecuw en moest even later ook op de proppen bij een po ging van De Bruync. SK zal het zondag in de derby met Nieuwerkerken alleszins beter moeten doen wil het iets oog sten. Eendracht verloor wel met afgetekende cijfers te Brakel, maar het bracht zeker geen slechte wedstrijd. Het wordt dan ook vrij moeilijk voor SK dat zijn opstelling wel eens zou mogen herzien. Zijn laatste overwinning dateert immers van de vijfde speeldag. Toen het Lovendegem met de kleinste verhouding klopte. J.V.H. De thuisploeg speelde boven dien met meer overgave en kre- eerde zich driemaal meer kan sen dan SK. Dat spelsysteem van Grraardsbergen bekwam ons helemaal niet en bovendien had onze verdediging meer dun de handen vol met ex-clubgenoot Mare Van der Jeugt, die zijn wederoptreden dit seizoen vier de met een daverende prestatie. Zonder de nederlaag te willen minimaliseren wil ik nochtans onderstrepen dat onze mindere prestatie wel enigszins in de hand werd gewerkt door de „ge- ,luksopcningstreffer". Tot duar de analyse a la Huygens. Laten wc er nog aan toevoegen dat in het middenveld Bougalcm en Eugéne Van Erdcghent niet in hun gewone doen waren. Doel man De Pacpe treft geen schuld aan de nederlaag evenmin als E. Sanders, die als de beste ver de- v* i» Verveeken (SK Aalst) was DE boeman voor de Olsa-verdediging FC Brakel - Nieuwerkerken 5-1 Geraardsbergen - Lebbeke 2-0 In hel midden van SK Lebbeke was men het er zondagavond roerend over eens dat Geraardsbergen op verdiende wijze als triomfator het terrein heeft verlaten. Clubleider Gustaaf Huygens ontleedde de wedstrijd o.m. als volgt „We stonden tegenover een tegenstander die de zaken heel wat krachtiger aanpakte dan onze jongens. De beste bedoelingen ten spijt is Eendrarht Nieuwerkerken er niet in geslaagd bij Brakel iets van de koek te peuteren. Wel is "het erin gelukt op bepaalde momenten een sterke vuist te muken. Want hoewel de afgetekende eindcijfers het tegenovergestelde zou den laten vermoeden, lieten speler-trainer Paul Janssens en zijn ploegmauts zieli toch niet goedschiks maneuvreren. digcr mag geciteerd worden. Jo- han Pietcrs en Leo Verhulst (spierscheuring) werden nog vervangen door Luc De Meers man en Eddy Van den Steen, maar deze ploegwijzigingen werkten toch een zekere des organisatie in de hand. Zondag komt ter gelegenheid van de komst van FC Dender leeuw St. Maarten op bezoek op het Konkelgoed. Rond kwart voor drie zal hij voet ballen uitdelen aan de spelers die deze vervolgens tussen het publiek te grabbel zullen gooi en. Bovendien zit de kans er in dat de jeugdige supporters met allerlei lekkernijen zullen overstelpt worden. Of St. Maar ten nadien gaat supporteren voor SK laten we aan de be slissingen van deze kindervriend over. EDM. Ze hebben inderdaad meer dan een uur flink stand gehouden. Men kan hen dan ook bezwaar lijk met een minder goede wed strijd krediteren. Ze werden eenvoudig geklopt door een ploeg die er werkelijk zin in had en over zijn beste opstel ling beschikte. Elendracht heeft voor een manhaftig verweer ge zorgd. Een offensief begonnen FC Brakel dat de match naar een tamelijk hoog tempo tilde had een eerste sukscs in de 20e minuut. Dit openingspunt werd echter prompt beant woordt. Paul Janssens schakel de in cfcn direkte snelle tegen- aktie een paar tegenstanders uit en liet naamgenoot Bruno de bal tegen het FC net knik ken. Brukrl kwam waarrmpel meerdere minuten onder de in druk van deze plotse rounter en liet Eendracht toe zijn stem pel op de spelontwikkeling te drukken. Doch Brakel nam daarna het heft over en kwam na iets meer dan een half uur wedstrijd opnieuw op voor sprong. Onmiddellijk na de kampwisseling ging Nieuwer kerken achter de gelijkmaker jagen. Gedurende een kwartier moest FC Brakel zijn toevlucht tot een stug verdedigen nemen. Paul Janssens had toen pech toen hij na een zeer goede aktic de hal tegen de staak kopte. No iets meer dan een uur kreeg Brakel dan de volle greep op de match en dit zou dan nog in drie doelpunten re- zulteren. Eendracht moest im mers Paul Janssens vervangen. En meteen verdween ook de Wisselspeler Luc De Meersman (SK Lebbeke): verdienstelijk (V) Goals voor Schoonaarde In Schoonaarde wordt door- lopend steen en been ge klaagd over het feit dat de Juventus&pitsen zo moeilijk scoren. In da derby te Wichelen is aan die traditie afbreuk gedaandrie goal- tjes vielen in het Wichelse net- De Wichelse defensie, in zeven matchen slechts twee keer gepasseerd, moest de jongste twee zondagen zes voltreffers inkasseren. Te veel om normaal te zijn. (mm) Andrê Raesgoal De voor RWDM voetballen, de Aalstenaar André Raes zette In Winterslag zijn ploeg op het goede spoor. De Limburgers liepen op een vroege 2-0 voorsprong en dreigden de Brusselaars weg te spelen. Een goaltje van de hazewind veranderde de de situatie grondig en ten slotte kwam RWDM nog aan een (omstreden) drawn. (mm) Het verschil tussen dopen en doping Het eerste ge beurt met wijwater. Het tweede door middel van een chemisch wondermiddel dat door onvermoeibare vorsers is „gevonden" en samengesteld. Ongedoopt zijn de mees te atleten van achter het „Ijzeren gordijn" alleszins. Van doping en doperen kennen ze blijkbaar alles. En als dat niet het geval is, dan weten hun begeleiders alleszins van wanten. Uitgerekend vier Russische „kampioenen" en één deelnemer uit Roemenië zijn betrapt op hormonale doping tijdens de Europese kampioenschappen. Niet al leen mannen werden kunstmatig opgefokt. Qok vrouwen. Intussen is ook gebleken dat één van de Ryekavoetballers die vorige week een grimmige match speelden te Beve- ren-Waas, „gepakt" Is. Een labo te Dendermonde vond sporen van pervitine In de urine van één van de drie gekontroleerde Joegoslaven. Omtrent de doping In de wielersport wordt reeds Jaren misbaar gemaaktrenners worden aan de schandpaal geplaatst, verzorgers verdacht gemaakt. De „koereurkes" halen krantekoppen. Terecht ot ten onrechte. Doch het Is nu ook bewezen dat de wielrennerij niet de enige discipline Is waar de kwaal woekert en de resultaten vervalst. Bovenop zijn de beoefenaars DE slachtoffers. Voor een sponsor, voor de baas, voor de „heilige natie" komt het er In de eerste plaats op aan roem en glorie te oogsten. De enen om financiële redenen. De anderen om wille van de onbetaalbare propaganda die glansprestaties op het hoogste vlak voor hun land, hun politiek, hun Ideologie uitstralen. De naam van de superstars heeft veel minder belang vandaag Is het Jan en Mie, morgen Sus en Sofle. Alleen het merk van de „geldschieter" ol de nationaliteit telt. Wie vandaag aan de top staat, Is morgen leeggeperst als een spons en gaat onverbiddelijk naar de vergeethoek. Intussen staan reeds verscheidene anderen van ongeduld te trappelen voor een (eventueel) vrij plaats je In de nationale selektles ot In de „kern" van een team. Het kan cynisch klinken, doch zo Is de realiteit nu een maal. De vijl atleten worden (waarschijnlijk) levenslang ge schorst. Een blaam voor de USSR en voor Roemenië. De begeleiders zullen wellicht hun handen In onschuld wassen en misschien streng optreden tegen de zondaars. Wat de voetballer uit Ryeka betreft, liggen de zaken an ders het Is niet onmogelijk dat het kapitalistische België er van beschuldigd wordt een linke toer te hebben uitge haald om een „demokratlsch land" In diskrediet te bren gen. Intussen Is het echter ook uitkijken naar de reaktle van de UEFA die er goed zou aan 'doen op eigen Initiatief de strijd tegen de doping aan te pakken. Het wordt blijk baar de hoogste tijd. Mare MARCEL Beveren - SC Lokeren Bambrugge - Voorde (Ponnet) (De Cock) E. Aalst - St-Truiden Erpe - Hofstade (Fontaine) (Van Acker) E. Zele - Izegem T. Meldert - Meerbeke (Deroulou) (De Proft) Menen - Jong Lede SK Overmere - Balegem (Bosschaerts) (Lenaerts) KAVD - Edingen Bottelare - Val. Overmere (Matagne) (Kneuvels) Lebbeke - FC Denderleeuw Oordegem - Welle (Praet) (Redant) Hamme - Boelare Serskamp - Bavegem (Callebaut R.) (Lambrechts) Nieuwerkerken - SK Aalst Herdersem - Burst (Delombaerde) (Van Droogenbroeck) Baasrode - O.Gent Westrem - Erondegem (De Neve) (De Pauw) Buggenhout - Zelzate Smetlede - Edixvelde (Matthijssens) (Van Imschoot) Adegem - Robur (11.11) Lutterzele - Wichelen (Vervaecke) (Heiremans) Mere - Rorsbeke Schoonaarde - Berlare (Kielemoes) (Teugels) Terjoden W. Moorsel S. Moorsel - R. Lebbeke (Van der Abbeele) (Speleers) Schellebelle - Vlierzele Boonwijk - E. Meldert (Lambrecht) (Michiels) Oudegem - Gremhergen Opdorp - Gijzegem (Lauwereys) (Rottiers) Wieze - E. St-Gillis Erembodegem - Opstal (Van Leuven) (Baudewijn) Kerksken - Appels WB St.-Niklaas-Heikant Zele (Staes) (De Kimpe) organizatie uit de ploeg. Met alle gevolgen vandien. Een dracht hoeft echter om deze nederlaag niet te blozen. De aanvalskracht was ook wel af gebot door het feit dat Steen- hout, slechts het laatste half uur op het terrein stond. Nu zondag speelt Nieuwerker ken de derby met SK Aalst als tegenstander. De beide ploegen stonden eerder in kom- petitieverband nog nooit tegen over elkaar. Het wordt alles zins een kasnummer. J.V.H. Kemzeke-VW Hamme 1-0 Op het gemeentelijk stadion te Kemzeke heeft HammS gedurende anderhalf i-ir voeftballes gegeven. En toch moesten de Wuitens met de nederlaag afdruipen. Mooie arabesken op het gras tekenen, goede aanvallen opbouwen en de tegenstander op bepaalde momenten va* het kastje naar de muur manden, volstaan evenwel niet. Dat is zondag nog maar eens gebleken. Het lag er van bij de aftrap vingerdik op dat de roodjes er zich van bewust waren dat dat ze voetballend niet konden wedijveren met hun tegenstanders ze opteerden onmiddellijk voor een streng defensief bord en poogden het volle pond te halen uit enkele schaarse tegenstoten. Hamme was uitgesproken de baas in het middenveld doch iets konkreets resulteerde daar niet uit Keeper Van Cleemput kreeg alleen wat plukwerk op te knappen. Of toch één keertje moest de man zich reppen dat was bij ene schot van «duiveltje» Luc Schuddinck Na de citroentjes veranderde het spelbeelö' niethet werd gewoon éénrichtingsvoétbal- Maar die demonstratie hielp Hamme geen duimbreed vooruitin de grote recht, hoek viel alles stil bij ge- brek aan goede ideëen en ook wal omdat de zwartrode defensie mat man en macht voor de lonende 0-0 vocht. Zoals al meer is gebeurd, viel «het» doelpunt in de verkeer, de goal Een stomme treffer eigenlijk achterspeler Van de Stael zette een van de schaarse Ken^zeekse aanval len op., Joos kopte de bal achterwaarts in de richting van zijn keeper, doch laatst genoemde was op dat moment al uitgekomen, zodat met nog vier minuten voor de boeg een onrechtvaardige 1-0 score op het bord' stond. Hame werd dus op de val reep gecounterd door een be scheiden ploegje dat uit 6611 minimum aan kansen steeds het volle pond puurt. Een onverdiende nederlaag, dat wel Maar wie met tot sco' ren komt, mag zo knap voet balen dat vriend en tegen stander er met veel lofwoor- den over spreken punten meepakken, kan pas als je meer dan op je beurt de bal teegn het net van de «vijand» trapt. Van der Jeught De Lebbekenaar Marc Van der Jeught voetbalde zondag in Geraardsbergen tegen zijn vroegere ploegmaats. Eerst trok De Bleeckere een spoor door de Lebbeekse defensie, doch het doelpunt van Mare, waarmee het lot van de Kon- l kelgoedjongens definitief f werd beslecht, was een pa- 't reltje. Marc Van der Jeught schitterde dus weer. Het was een tijdje geleden want <J hij zat meer op het gekwet- stenbankje dan ergens an- j ders. Dat is blijkbaar het kei- harde lot van getalenteerde ij aanvallers in deze tijdens van «realistisch voetbal». (mm) -.v. Wie «aait achter deze bal schuil Wie juist raadt, kan e«n gratis abonnement op "De Voorposit" winnen. Inzendingen worden tot 25 november ingewacht op volgende adressen Pontstraat' 64, 9300 Aalst of Oude Vest 34, 9330 Dendermonde.

De Voorpost | 1978 | | pagina 23