Avanti begeeft tijdens de laatste minuten Eersteling voor Herleving A Anne-Marie Kan Nuffel primus te Meerbeke SK GREMBERGEN WINT Eerste nederlaag voor EV Aalst RB Dendermonde gelijkspel HANDBAL Dameshandbal lermart Parmentier ïervol derde in Cross der jongeren" te Waregem TAFELTENNIS in Dender-, Schelde- en Durmestreek 27 jnj [>e wedstrijden die in ■,-j aanmerking komen '*3 veldlooptrofee De Voorpost DAMES 5/11 19/11 26/11 3/12 17/12 24/12 7/1 14/1 21/1 11/2 10/3 I HEKEN 5/11 11/11 19/U 26/11 3/12 10/12 31/12 13/1 21/1 28/1 17/2 18/2 11/3 Baasrode Uitbergen Sint-Niklaas (Sinaai) Dendermonde (Grembergen) Waasmunster Ophasselt Zele Welle Opwijk Prov. kampioenschap Lebbeke Denderleeuw Zele Dendermonde Geraardsbergen Denderhoutem (Haaltert) Hekelgem Ninove Lokeren Hamme Uitbergen Prov- kamp. veteranen Prov. kampioenschap Lebbeke AVANTI LEBBEKE-SP. NEERPELT 16-20 Avanti Lebbeke heeft het kampioen Neerpelt bijzonder moeilijk gemaakt. De ploeg van trainer Eddy De Smedt, nochtans bijzonder zwaar gehandicapt wegens de onbeschikbaarheid van het duo K. Verhofstadl-E. De Batselier, heeft tot 10' voor het einde de indruk gegeven hun theoretisch oniiereikbare gewaardeerde opponenten te kunnen verslaan. Uiteindelijk moest Avanti het gebrek aan wisselspelers be kopen zodat Neerpelt tijdens het wedstrijdeinde de zege kon vastleggen. Dit Neerpelt heeft ons deze maal niet kunnen be ltoren. De ruim 600 aanwezige toeschouwers kregen het gevoel dat de Limburgers van bij het ^vedstrijdbegin de nederlaag vreesden. Neerpelt coach Vuc Roganovic had ons voor de wed strijd wel toevertrouwd dat zijn spelers nogal vermoeid waren dit kan toch de reden niet voorbereiding op haar zomeraktivltelten die vanaf volgend iizoen in funktie zijn vad de 1500 meter, nam Anne-Mari© deel in de veldloop te Meerbeke. Zij werd zeer gemakkelijk winnaar, en puike prestattie leverde ook Godelleve Roggeman. ZIJ werd r vierde. Eervol was ook het optreden van Lutgart Coppens. behaalde een 6e plaats. E UITSLAG uplllen le reeks Boel M uplllen 2e reeks Abbeloo» V, S. Hofman K. Callebaut Deneve Claeys H. Boucquet C iniemen le reeks Mertens K. 93. PtetincK C |6. Wijns K. 7. Meert M. Van Poucke C. tochÖ- Carael V. itige I. De Clercq N. Lammes R naarll- Fossella C. zoe-0- Matthijs M. ilji^llnlemen 2e reeks Jtte4. Van Winghe S. nde). De Cone C. 14e8. Carael M v« '"«Pe F Wijns K. Van Buggenhout M. De Decker Verhelen M. Van Melckebeke Boel J. Steenhout K Bodt K. letten le reeks De Groote V. Willems I. oecdB. Van Haver A. oeckp. De Pauw A. 4 410 Van Holsbeek DlrWl- Bosman A. ;eerll8. De Cock C. n 19 Noêl G. 12. Van Wemmei D. itten 2e reeks 2. Rot tiers H. 4. Cortvriend N. 7. De Ridder L. I, Berghman L. 0. Pas V 1. Van Holsbeek H. 4. Van Buggenhout Aalst Opwijk Aalst Aalst Aalst Aalst VS Opwijk VS Lebbeke Lebbeke VS Aalst VS VS N.A. VS Opwijk Aalst Lebbeke Aalst Aalst Aalst VS VS Lebbeke Aalst Opwijk Aalst Lebbeke VS VS VS VS Opwijk Lebb- Aalst Aalst Lebbeke 1T8LAGEN van andere lendrachters waren eniores 3) Parmentier Herman 20) Callebaut Pierre O Pollet Jozef |35) De Saedeleer Eric BI) Weiekens Hugo Coppens Iledwig 39) Bayens Roland 41) Van Boxtael Patrick 44) Coppens Yvan 82) De Vuyst Luc 83) Coppens Dirk 93) Thijs Eddy 87) Buyle Alex 123) Rottlers Erie 24) Eockstael Erie 8» Coppens Walter 05) De Backer Luc 32) Beek Jozef 35) Huylebroeck Marcel 46) De Vlsscher Jean-Pierre 85) De Bruyne Andre 78) Van der Stickelen Jan ®6) Schelfthout Fons zijn voor hun weinig overtui gend spelpatroon. In elk geval de Lebbeekse 3-2-1 verdediging met een bijzonder hard wer kende F. Cornelis „op" Dirk Verhofstadt, bezorgde Neerpelt heel wat problemen. Trainer De Smedt mag in ieder geval de verdienste opeisen aan Avan ti een stevige verdediging te hebben geschonken. Aanvallend moesten de Lebbckenaars het vooral hebben van Ebel die een formidabele eerste helft speelde. Na de rust leek de WR 15. Coppens H. VS 17. De Pauw N. VS 21. Hautekeete K. Opwijk 22. De Troyer C. Aalst 23. Van Wemmei C. Lebb. Scholieren 1. Berghman G. Opwijk 3- Geeroms G. Lebbeke 5. De Mey A. Opwijk 6. VD Bossche Aalst 7. De Rycke H, VS 8. Eemans Aalst 10. Hautekete F. Opwijk 13. De Mey C. Opwijk 15. Boeykens G. Lebbeke 16. Seminck Aalst 18. De Troyer Aalst 19- Hautekete N, Opwijk 23. Geeroms E. Lebb. 25. Meert L Lebbeke 28. Van Wemmei R. Lebbeke 29- Claeys Aalst 32. Boel C Aalst Juniores 1. Buysse B. Zele 4. De Ridder G. Opwijk 6. VD Meersche Aalst 7. Van Nuffel Aalst 8. Cosyn B. VS 10. Meuleman R. Aalst 11. De Backer M VS 13. Van Buggenhout Lebbeke Seniores 1. Van Nuffel A.M. Aalst 4. Roggeman G. Aalst 6. Coppens L. Aalst 12. Van Den Sompel D. VS 13. Van Wemmei M Lebbeke 15. Eemans H. Aalst 18. Cnapelinckx L. Lebbeke 19. V. D. Stuyft R. VS 20. V. D. Broeke C VS 22. Van Bellingen VS 23. Van Schelvergem VS 24. Sere M. Aalst 25. Eloot Ch. VS 26. Hautekeete C. Opwijk 28. Jansegem A. Opwijk 36. Boeykens M. Opwijk 42. Peasemier M. Opwijk Het bestuur van AC Meerbeke- Zova danken alle deelneemsters Duitser ons duidelijk vermoeid en indien hij dan even had kunnen uitblazen was het rezul- taat wellicht anders geweest. Een „dode" periode van 20' is inderdaad niet gans normaal. Vooral daar Eddy De Vlieger voor eenmaal moeilijk los ge raakte en meer dan eens zijn schoten gestopt zag door een goede keeper Paessen. Wie de rol van Ebel overnam tijdens de tweede helft was de meer om meer de verwachtingen in lossende H. Vermoesen. Deze jonge Avanti speler wordt on tegensprekelijk een van de Avanti basispionnen. De wed strijd kende een eerder aarze lende start. Nadat Ebel er 1-0 had van gemaakt via een 7 m.- worp werd het eerste kwartier afgesloten met 3-3 cijfers. Even konsternatie bij Avanti als een numerieke meerderheid niet kon benut worden en het integendeel Dirk Verhofstadt was die er op penalty 3-5 van maakte. Ebel maakte echter gelijk 8' voor de rust en via Eddy De Smedt, te rug over al zijn mogelijkheden beschikkend en zeer beweeglijk, werd het 6-5 met nog 5* te spe len in de eerste helft. Het werd zelfs langs een uitstekende Ebel 8-6 maar Dirk Verhofstadt kon een strafworp benutten om de ruststand op 8-7 te brengen. Het voor Avanti steeds moeilijk 3de kwartier leek opnieuw fataal te zullen worden. Na 5' in de 2de helft had Dirk Verhofstadt en J. Schuerman er 8-10 van ge maakt en aangezien Ebel nu zwak en onjuist begon te beslui ten vreesden wij voor de thuis ploeg. Een degelijke keeper Mer tens vroeg toen om vervanging en Ladhari nam op even bevre digende wijze zijn taak over. Toen volgde hel kwartiertje van II. Vermoesen. Hij zorgde er voor dat de nodige Lebbeekse doelpunten gescoord werden mnur elf minuten voor het einde leidde Neerpelt toch met 12-15. Tijdens de volgende minuut zouden Ebel en De Vlieger dan opnieuw de hoop aanwakkeren wanneer zij er 14-15 van maak ten 9' voor het einde. Dan brak echter de weerstand van Leb beke en met nog 5' le spelen stond de Limburgse zege vast (14-18). Een mooie lob van Eddy De Smedt en toch nog een treffer van Eddy De Vlieger konden het tij niet meer doen keren. Avanti leed de eerste thuisnederlaag maar de talrijk opgekomen toeschouwers heb ben zeker waar voor hun geld gekregen. Ploegen Avanti Mertens, Ladhari, Ebel 7, R. Van Der Cammen, F. Cor nells, E. De Vlieger 2, A. Maes, E. Moonen, Eddy De Smedt 3, H. Vermoesen 4, L. Batselier I. De Pauw. Neerpelt Paessen, J. Van Wer- de, D. Verhofstadt, L. Schuer- mans, J. Schuermans, H. Schuer- mans, P. Smeets, H. Van Werde, Schutters, Van Herck, Kenis en Tielens. RESERVEN AVANTI-NEERPELT 13-12 Rust 6-5. Scoorden M. De Proft 4, Keppens 1, De Pauw 3, J. De Proft 3, De Vilder 1, H. Maes 1. BEVORDERING SK GREMBERGEN-TEMSE 17-11 De wedstrijd was pas 5* oud als Grembergen reeds met 5-1 leidde. Waar men toen dacht een demonstratie te zullen bijwonen van GSK werd het plots gans anders. De Grembergse aanval bleef stom gedurende 15' en het waren de bezoekers die na 20' met 5-6 leidden Cornells heeft zich bij Avanti Lebbeke opgeworpen tot een onvervangbaar verdediger (EVA) TWEEDE NATIONALE JS HERSTAL-EV AALST 17-16 Na zes wedstrijden zonder nederlaag heeft EV Aalst nu toch kennis gemaakt met de eerste kompetitienederlaag. Voor de Aalstenaars beslist geen ramp al is het spijtig dat dat ene doel- puntje te kort hen fataal werd. De Eendrachters speelden een minder goede wedstrijd te Herstal en voor eenmaal werden de instructies van trainer-coach M. Janssens niet totaal opgevolgd. De tweede lijn van Eendracht bleef enigszins in gebreke zodat het gebrek aan een „sturmer" nu nog duidelijk tot uiting kwam. GSK schrok toen blijkbaar wak ker en via 6-7 werd de rust bereikt met een 11-8 score. Tijdens het tweede wedstrijd gedeelte liet de thuisploeg zich dan niet meer verrassen en via 15-9 na 45' werd het eind resultaat bereikt. Scoorden Seghers 6, Trienpont 6, Heirman 1, Van Haut 1, Dauwe 1, P. De Swaef 2. AVANTI III 8 SPARTA AALST II 22 Een ontgoochelend Avanti III heeft bijzonder weinig kunnen inbrengen tegen Sparta II waar hij M. Verlé nog maar eens voor 10 treffers zorgde. Tijdens de eerste helft klampte Avanti III nog enigszins aan (rust 4-7) maar daarna werd het echt la mentabel bij de thuisploeg. Scoorden Sparta II M. Verlé 10, F. Bo- mon 6, R. Ganzeman 3, G. Bo- mon 1, M. Lootens 1, K. Bo nton 1. Avanti III Van Nuffel 2, De Smedt 1, R. Moyersoen 1, M. Sanders 4. JOCHEWOA AALST 20 LOKEREN 12 Jochewoa heeft heel wat meer moeite ondervonden om de ze ge te behalen dan de eindcijfers laten uitschijnen. Inderdaad, *t waren de bezoekers met een briljante keeper Van Varenbergh die na 13' mét 1-5 leidden Een zwak spelend Jochewoa kwam duama toch iets meer aan bod zodat de rust aanbrak met 7-6 cijfers. Na de rust dreef de thuisploeg de voorsprong op (11-7) maar 14' voor het einde was Lokeren opnieuw tot 12-10 genaderd. Pas dan brak de weerstand definitief hij de be zoekers die via 17-10 nog een 20-12 nederlaag moesten incas seren. Scoorden Jochewoa Huylebroeck 6, E. Verhoeven 1, De Moor 1, Moens 3, Huybrechts 4, De Vuyst 2, Van Der Spiegel 3. BUGGENHOUT 8 SPARTA AALST I 27 Jammerlijke wedstrijd voor de thuisploeg die na 20' keeper Tot de laatste kilometer moest worden gewacht om te kunnen ronostlteren wie van de'ltwee Pannen tiers 2© zou worden. De Innaar, Guy Marzee had ondertussen reeds een veilige 200 m •oorsprong verworven. Armand Parmentier van Waregem. die en 1500 m loper is, was bij het einde duidelijk sneller dan lerman, zodat de Aalsterse atleet genoegen moest nemen met en wellswaar zeer eervolle 3e plaats. Ook Pierre Callebautt liep een uitstekende wedstrijd, hij werd 20e. Van hem mogen we keel zeker nog iets verwachten deze winter WR Ook verdedigend bleef Een dracht toch wel onder de moge lijkheden. De in gestalte en 6chietkracht bevoordeelde thuis ploeg imponeerde wellicht de Aalsterse verdediging zodat er regelmatig gcflaterd werd. Niet temin blijft men er te Aalst van overtuigd dat dit J.S. Her stal te „pakken" is in de terug ronde. Wanneer Van Der Borglit even voor het wcdstrijdcindc via een penalty Eendracht op .16-16 bracht leek Eendracht toch een puntje te hebben ge red. Twee seconden voor het einde slaagde Herstal er toch nog in te werpen en meteen zat de nederlaag erop. De eerste 15* was het nochtans Aalst ge weest dat lichtjes domineerde. Dit resulteerde dan ook in een 5-6 score na een kwartier spe len. Dan klikte het ergens niet meer bij de bezoekers en hier van kon JS Herstal gebruik ma ken om te gaan rusten met een 11-8 voorsprong. Na de rust ging Eendracht het dan opnieuw beter doen en via doelpunten van de kwikzilveren J. Steemans werd het 13-12 na 41'. De wed strijd kende toen een gelijk- opgnand verloop wat de score 15-15 5' voor 't einde duidelijk aantoont. Via 16-15 werd het 16-16 langs Van Der Burght maar uiteindelijk scoorde JS Herstal het winnende doelpunt 2 seconden voor het einde. Scoorden M. Bayens 6, Van Boxtael 1, Stecmans 4, Van Der Burght 4, D. Bayens 1. RB DENDERMONDE IN. HASSELT 8 De Dcndcrmondse daniesploeg heeft ter gelegenheid van het bzock van Hasselt haar stijgen de vormkurve onderstreept. De Dendermondse meisjes spelen steeds beter handhal en dit re sulteerde zaterdag in een ver diend gelijkspel. Nadat de be zoekers tot 0-3 waren uitgelopen zorgden Doorns en Melis voor de nodige doelpunten zodat de rust aanbrak met een 5-6 score. Tijdens de tweede helft hield een goed sluitende verdediging met een uitstekende keepstcr De Donder in het doel, het hoofd koel en via een 6-8 stand kon de thuisploeg even voor het einde gelijk stellen. 8 Scoorden Dooms 4, Melis 4. AVANTI FEMINA 21 ANDERLECHT 4 Zege zonder problemen voor een veel vlotter spelend Avanti Fcmina dat bij de rust reeds een 10-4 voorsprong telde. De karwei werd afgemaakt met tij dens de tweede helft nog elf maal raak te treffen zonder dat de bezoeksters er nog in slaagden keepster Van Langen- hove in gebreke te vinden. Avanti Femina M. Van Lan- genhove, K. Bieseinans, V. Lis- sens 2, P. Van San 1, Hauwe- laert L. 3, K. Van Damme 4, R. De Meersman 1, S. Muy- laert 7, AM Bleyaert 1, A. Veireman 2. Vermaesen verloor met 'n duim- breuk. Invallersdoelman Poppe werd tijdens de laatste 10' in het aangezicht geraakt wat met een een neusbreuk opleverde. Deze vlug en hardnekkig be twistte wedstrijd kende noch tans een sportief verloop en na dat Aalst een voorsprong had opgebouwd speelde Buggenhout goed mee zonder evenwel kee per Van Delsen echt te kunnen bedreigen. Sparta leed wel op vallend veel balverlies maar daar zat de aanpassing aan het buitenterrein wellicht tussen. Scoorden Buggenhout De Maeschalck 3, Brouillurd 2, Bas 1, Van Keer 1, Van Haever 1. Sparta W. Van Delsen 1, K. Boinon 2, W. Bonion 2, Mens 7, Van Delsen 4, S. Bomon 8, Van Der Meersche 1, J. Bomon Handbalkalender voor het weekend Zaterdag 11-11 te 20u.30 Flémalle-Avanti Lebbeke te 20u.45 EV Aalst-Stenor te 21 u. HBC Dendermonde-Haachtse te 18u.45 SK Grembergen-Buggenhout te 17u.30 Maasmechelen-Rosis Aalst te 17u.45 DB Zwijnaarde-Avanti III Zondag 12-11 te 15u.l5 Brabo-Ganshorcn te 16u.l5 Jochewoa Aalst-Ajax Lebbeke I te 16u.30 Ajax Lebbeke II-Temse Sparta Aalst 11-Lokercn Dames Zaterdag 11-11 te 17u.3Ó Anderlecht-RB Dendermonde te 18u.l5 EV Aalst-DHC Duffel Zondag 12-11 te 17u.30 Spado Woluwé-Avanti Femina te 15 u. Aalst Sportief-Uilenspiegel f KADETTEN I 11) Mievis Alfons KADETTEN II 5) Pottle Senne 49) Van der Biest Jan 86) De Backer Luc SCHOLIEREN I 8) Adriaens Paul 11) Van Goethem Rudy 44) Van Hauwermelren Geo 53) Van d. Stlchelen Stefaan 78) Bastlaens Pascal 84) Van den Abbeel Hans SCHOLIEREN II 13) Pas Geert 17) De Boeck Freddy 61) De Block Yvan 83) Leroy Pascal JUNIORES 12) De Schrijver Johan 77) Kinoo Danny 83) Adam Patrick 117) GlUes Guy 124) Mabilote Mare 125) Schelfthout Guldo Vreugd© bi] Herleving om de eerste zege van dt) A-ploeg, dij) na een moeizame seizoenaanhef Feestklanken ook te Aalst om het feit dat Elckerlyc, zij het dan moeizaam voorbij de St-Nlklase klip is gekomen en als dusdanig ongeslagen aan da leiding blijft in tweeda provinciale. EERSTE PROVINCIALE: HERLEVING KLOPT SMALL STREET (13-3) Op bezoek bij Small Street Genj C heeft Herleving A zich niet laten pramen. Kopman Dany Vermeulen en veteraan Marcel De Bruyne wonnen er op vlotte wijze hun vier wedstrijden. Herman Ploters liet z'°h slechts éénmaal verrassen, terwijl Jean Boudou goed bleek voor twee wedstrijden. De( eerste zege van Herleving A komt op zijn tijd en met het bezoek van Artemis A in het vooruitzicht zit de kans op aansluiting bij de hoofdgroep er alvast in. TWEEDE PROVINCIALE ELCKERLYC ZET DOOR Van een leien dakje is het niet gelopen bij St Niklase D. De Aalsterse fusieploeg diende tQt het uiterste te gaan om de volle inzet naar aich hoe te trekken. Kinck werd zelfs tot tweemaal toe door de Waaslandse jeugd spelers verrast, maar Flou. reek zette flink gesteund loor Tas en Mare Dc Bock de toe stand recht (7-9) Herleving 3 kreeg Temse A op bezoek en deze wedstrijd groeide uit tot 'n spannend kijkstuk. Het., tor Inze en Karei Mestdagh hielden vaart in de Dender mondse E ploeg, waarin Van Langenhove ditmaal beneden de verwachtingen bleef en Guldo Ring ftelkens iets te kort schoot (8-8). Voor de Hammenaars, die het zon der Luc Verschelden moes- ten klaren is de trip naar Melsele B op een nieuwe ne derlaag u!tgelopen. Drieghe en Straetman poogden er wel iets aan te doen. maar uitein delijk werden de Hamme naars ge we gen en te licht be vonden (12-4). DERDE PROVINCIALE TTVOLI LEIDT DE DANS Tivoli Hamme ging nu ook de volle inzet weghalen bij Kleldrecht B. De Keyzer en co kregen er wel felle re pliek maar wisten de wed strijd toch In hun voordeel te oriënteren. D© Hamme naars kijken nu verlangend ui,t naar het treffen me't Beveren A, dat tot op heden ok ongeslagen bleef Ook Herleving C bracht het tot een uitzege Bij Melsele E beten vooral Jaak Van Ex- tergem en Detlef Steiger sterk van zich af. Pierre Ee mans en Gerda Van Langen- hove brachten eveneens hun steentje bij en dit alles was goed voor een (7-9) uitslag of de tweede uitzege voor de Herleving C ploeg. Elcker- lyc B langs zijn kant liet geen kans aan Meteor Ou denaarde B. (12-4) De ge- hroeders Pauwels in hun best© doen zorgden voor een vroege afscheiding Vic De Smet en De Bock zorgden voor een flinke ruggesteun en meteen was deze zaak voor elkaar. VIERDE PROVINCIALE LEBBEKE AAN DE LEIDING De Lebbeekse jeugdploeg heeft ook Haasdonk geen kans gelaten. (12-4). Het feit dat Vlderkouter vorige week een puntje liet bij St-Nlklase G brengt de jongens van de Lebbeekse Casino nu alleen aan de leiding, Vlierkouter volgt op één punt want voor eigen volk lieten de Hamme naars zich alvast niet verras sen door Temse C (15-1). Madeion Opdorp, waarvan we reeds zegden dat er een frisse geest door de gelederen waai de, Is er thans in geslaagd een eerste overwinning te be. halen Dit hij Wichelen B (5-11). De Wichelse A-ploeg langs haar kant veroverde de de volle inzet van HKH Hamme (4-12). Sinds Fonteyne zich opnieuw voor de wagen heeft gespannen zit er wel meer muziek in het Wichelse tafeltennis- Herle ving D tenslotte verdedigde zich flink tegen St^-Niklase G maar moest uiteindelijk toch de volle inzet afstaan. Jef De Maeyer en Linda Van Langenhove waren de besten in het thuiskamp, al dient gezegd dfat ook Theo Troch en Heirweg zich terdege heb ben ingespannen. Het zat evenwel niet altijd mee. (6- 10). Samenvattend kan ge. zegd worden dat het wel een goed beurt is geworden voor de streekploegen- He,t volgend wekend is er on derbreking in het kampioen schap op uitzondering voor de veteranen die in de dans springen Voor Herleving be. tekent zulks onmiddellijk de vuuurdoop met de komst van de kampioenenploeg va.i vo rig seizoen Small-Street In - h©t Herlevingkamp wordt ge. rekend op een revanche.

De Voorpost | 1978 | | pagina 27