GRATIS BALLON- WEDSTRIJD ooi/terg® i (andidaten Oostvlaamse irinsenverkiezing gekend MAURICE SCHELCK OVERLEDEN Op de Houtmarkt j INGERICHT DOOR HET WEEKBLAD DE VOORPOST EN HET GOUDEN BLAD INTERESSANTE PRIJZEN: o.a. 1e Prijs: Reistrip van 5 dagen naar Spanje in iuxe hotel (4 sterren) volledig gratis 2e prijs: Vliegtuigticket voor. trip van 1 week naar Spanje en gratis verblijf in appartement. De Voorpost - 10-11-1978 - 5 rOP ZATERDAG 11 NOVEMBER VAN 9 UUR TOT 14 UUR Ter gelegenheid van de faarmarkt op de Houtmarkt in de burelen van DE VOORPOST, HET GOUDEN BUD, Pontstraat 64 van 10 tot 12 en van 13 tot 18 aw. «I REGLEMENT 1De wedstrijd staat open voor iedere*» 2. De stempel van de gemeente telt em de afstand vast te stelle# 3. Alle kaarten voor 30 november teruggestuurd aan het adres vair de gerechtsdeurwaarder komen in aanmerking voor de prijzen. -> 4. De Gerechtsdeurwaarder Jan Wiaroeersch, Dendermondsesteenweg 41. Aalst zal de prijzen bekend maken. 5. De wedstrijd is volledig gratis en de gewonnen prijs is niet uitwisselbar. 6. Alle deelnemers verbaren zich akkoord mei dit reglement door hun dèétpame. hij de tweeae piaats. Hij hoopt het nu beter te doen. Als kandidaat nummer driestel len wij u Jean I uit Baasrode voor. Hij maakt deel uit van de Orde van de Palingboer Meer gegevens hebben wij over hem niet. Waarschijnlijk zal hij wel trachten iedere andere kandi daat te glad af te zijn, een pa ling waardig, om aldus de eer ste plaats in de wacht te kun nen slepen. Schepen De Neve hoopt tegen 1982 het kultureel centrum aan de Molenstraat te kunnen openen. Nadat de ruwbouw af was werd slechts in de dossiers gewerkt. De toewijzing voor de aanbesteding van ramen, glaswerk en technische uitrusting gebeurde reeds. Samen met de roltrappen wordt alles voorbereid tot plaatsing in de werkhuizen van de aannemers, plaatsing die voor begin volgend jaar, verwacht wordt. Blijft dan nog de volledige afwerking, de elektriciteit en de meubilering. In de kantine van de voetbalklub aan de Damstraat te Erembodegem Terjoden hebben onbekenden ingebroken. Ze gingen aan de haai met een voorraad snacks. In een herberg aan de Vooruitgangstraat werd een persoon uit Lede 6.000 fr. lichter gemaakt. De dieven z(jn onbekend. In een appartement aan de Geraardsbergsestraat drongen onbekenden binnen en ontvreemden, na alles doorsnuffeld te hebben, een som geld en kostbare juwelen. Voor de komende parlementaire verkiezingen werd in PVV middens beslist dat dr. Cuvelier (64) als lijsttrekker voor den Senaat zal opkomen. Voorde Kamer werd Diane D'Haeseleer als eerste aangeduid. Bij de BSP is dat voor de Kamer Mare Galle en voor de Senaat Willy Vernimmen. Jan Caudron staat weer op kop op de VU kamerlijst. Verdere inlichtingen konden nog niet bekomen worden. Marc Galle is lid voor de kommissie voor de hervorming van de grondwet. Minister Mathot van openbare werken deelde aan volksvertegenwoordiger Mare Galle mede dat een voorstel tot aanbesteding voor de aanleg van een middenberm op de H. Hartlaan en de Leopoldlaan goedgekeurd is. De kosten worden geraamd op 19,5 miljoen frank. De veiligheid van de voetganger is dat wel waard. A als te naar Guido Vinck b voor de derde maal en dit te Zweden wereldkampioen casting geworden. Casting b een eerder weinig bekende sport die uit Engeland b overgewaaid. Men zou het werphengelen kunnen noemen. Het komt erop aan het kunstaas precies op de piaats te werpen waar de hengelaar het wil. Zo'n wedstrijd bestaat uit 11 proeven. In de finale met de Aabtenaar zaten nog een Noor, een Zweed en een Bulgaar. Nog tot 17 november stelt Fred Standaerd zijn schilderijen tentoon in de galerij Palet te Dendermonde. Door Hofstade en Gijzegem sluipt een verhongerde hond die het vooral op konijnen gemunt heeft. Ten nadele van Roger Bruylandt, Dendermondse steenweg 2 werden 18 konijnen omgebracht. De rijkswacht stelde een onderzoek in. Vorig weekend b Jan Blankaert uit de Arbeldsstraat, slachtoffer van een verkeersongeval op 17 oktober aan de opgelopen verwondingen bezweken. Désiré De Ville, een alleenstaande bejaarde die aan de ingang Levinois, Hoogstraat woont, was rees een hele tijd niet meer opgemerkt. Buren van de man verwittigden de politie die zich toegang tot de woning verschafte en het reeds in ontbinding verkerende lijk aantrof. De man was reeds enkele weken een natuurlijke dood gestorven. Zaterdag 11 november heeft er te Aabt een alternatieve 11-november-viering plaats. Een fakkeloptocht werd er georganbeerd door de kommunbtische, socialbtbche en liberale jeugdorganbaties. Ook de sociale dienst gastarbei ders en de vereniging emancipatie vrouwen Aabt werken mee. Waarom delen de krbtelijk geïnspireerde verenigingen niet mee? Omdat de humanbtbche jongeren meewerken? Kom jongens, waar b de pluralbtbche geest in Vlaanderen? De avondfeestmarkt, georganiseerd ten voordele van het kinderfonds van de Verenigde Naties UNICEF bracht 27.032 fr. op 20.000 fr. werd reeds overgemaakt. Het batig saldo van 7.032 fr. zal eveneens aan UNICEF worden uitbetaald. We berekenden op basis van 80.000 inwoners hoeveel elk heeft gegeven, nl. 0,33 fr. Wat zijn wij een vrijgevig volk! En dat met het Jaar van het Kind voor de deur! Het doet goed ook iets positiefs te kunnen schrijven, sommige «politici» zeggen nu al dat we een roddelkrant zjjn. (maar dat vinden we best leuk!) Het schepenkollege nam een wjjs besluit, zij zjjn ervan overtuigd dat het geen voldoening geeft de natuur op een afstand te bekijken; daarom hebben zty de reglementering versoepeld op het gebruik van de parken. Drie stukjes natuur zullen voortaan meer genietbaar zijn. Iedereen mag de grasperken aan het Kasteel Terllnden, het Stadspark en het Koningin Astridpark betreden en er naar hartelust wandelen. Wij van onze zijde hopen nu maar dat er voldoende zelfdbcipllne aan de dag wordt gelegd op deze perken niet te bevuilen. Bij K.B. van 27.9.1978 wordt de rechtspleging op de onteigening goedgekeurd voor de uitvoering van de verbeteringswerken aan de buurtweg nr. 16 Bredeweg te Aalst. De stad wordt hierbij gemachtigd tot de onteigening van de percelen over te gaan. (Belgisch Staatsblad van 7.11.1978) Bij K.B. van 7.9.1978 (B.S. van 25.10.1978) b besloten dat het BPA nr. 6 «Schaerbeek» genaamd, dient te worden herzien. Dit BPA was reeds goedgekeurd bij K.B.'s van 29.4.1957, 22.2.1958,10.12.1958 en 3.4.1973. In de bijlagen van het Belgisch Staatsblad van 26.10.1978 verschenen de statuten van de v.z.w. «Samen Leven». De zetel van deze v.z.w., die de integratie van de licht en matig mentaal gehandikapten in de maatschappij tot doel heeft, is gevestigd te Aalst, Grote Markt, 3. In de beheerraad zetelen onder meer burgemeester Louis D'Haeseleer, en de schepenen Hooghuys en Roels. Wij vinden het heel ongewoon dat een privé-vereniging zijn zetel heeft op het stadhuis. Betekent dit eveneens dat de v.z.w. ook beroep doet op personeelsleden en financiën van onze stad? In de jongensschool aan de Driesleutebtraat ontstond een begin van brand die door een spoedig optreden van de brandweer toch beperkt bleef. Niettemin nog heel wat schade. Freddy Stummens uit Aalst verloor de kontrole over zijn wagen in de bocht van de Zeebergbrug en kwam in de zijarm van de Dender terecht. Ooggetuigen konden hulp bieden zodat de gewonde man uit zijn vernielde wagen kon gered worden. De werken op de Grote Markt waren er de oorzaak van de enkele bewoners het een namiddag zonder elektriciteit moesten stellen. Het aannemersbedrijf had schade toege bracht aan een elektrische leiding Vorige week werden de politie en de brandweer vanuit een telefooncel in de Denderstraat te Erembodegem opgeroepen vooreen grote brand aan de Parklaan. Ook de hulpdienst 900 werd verzocht dringend hulp te bieden. De politie is nu op zoek naar deze onbekende flauwe grappenmaker die regelmatig dergelijke uit zijn duim gezogen oproepen doet. Nadat de vb van de parkrijver naar gezondere oorden was gebracht merkten enkele parkbezoekera vorige zaterdag bij de dam onder hoge brug nog een grote paling op. De vb was één meter lang en had een arm dik te van ongeveer zes tot zeven cm. Wat er met de paling gebeurde b ons niet bekend. De Bank Brussel Lambert heeft het initiatief genomen een voordrachtavond te organiseren over «Overheidshulp aan de K.M.O.'s». Hiervoor werd een beroep gedaan op één van de naaste medewerkers van de Staatssekret»ris voor streek- ekonomie om deze krisiswet in detail te belichten. De avond gaat door op donderdag 16 november 1978 om 20 uur in de Bank Brussel Lambert N.V. Eddy Dierickx, sekretarb van A.C.O.D. ontving van Minister van Nationale Opvoeding J. Ramaeckers een bericht betreffende de oprichting van een nieuwbouw aan het R.I.B.T.O. De minister deelt mede dat de aanbestedlngsdo- kumenten goedgekeurd zijn en dat de Inspekteur van Financiën zjjn vbum hechtte aan de voorlopige vastlegging en dè werken nog dit jaar aanbesteed zullen worden. Ze worden geraamd op 300 miljoen frank. De huidige gebonwen werden opgetrokken in 1965 voor maximum honderd leerlingen. Momenteel zijn er om en bij de driehonderd mentaal gehandikapte leerlingen. Amylum deed een bouwaanvraag om een toren van 27 m. hoog te bouwen. Enkel Raldes diende een bezwaar in. Het schepenkollege bracht een negatief advies uit. Schepen Jan De Neve liet ballonnetjes 27 meter hoog stijgen en legde ze op de gevoelige plaat. Ze konden de leden van het kollege zich een idee vormen van de hoogte van deze silo. Ter gelegenheid van de St-Maarten-Jaarmarkt op de Houtmarkt kan U morgen zaterdjqg ll november 's voormiddags een voorsmaakje krijgen van wat «De Gecroonde Leersse», op te voeren op 25,26 en 27 november, worden kan. U ziet er de spelers in autentieke, zelfgemaakte klederdracht uit de periode van Pieter Brenghel. Buiten die data kunnen ook verenigingen vragen bij hen te komen spelen. Dekor, kostumering en aksessoria worden meegebracht. Uitkoopsom 15.000 fr. Eerst voorzien voor dinsdag 14, maar uiteindelijk uitgesteld tpt 22 november zal in de feestzaal van het stadhuis de tiende raadszitting worden gehouden. Het wordt een cijfer-avond waar schepen Van Den Eede en raadslid Bogaert de hoofdrollen zullen spelen. De stadsbegroting 1979 moet goedgekeurd worden. Een week later is er dan gewone gemeenteraad. Roe, de Pla, Wordt Prins Michel I Prins Oost-Vlaanderen? We duimen mee.' Kandidaat nummer vier is André I uit Tielrode (Temse) Hij was aldaar in 1978 prins. De zevende in de rij. Hij wordt o.a. geruggesteund door de Tiel- roodse karnavalgroepen «De Kliek», «De Capaertsvri^n- den». «De Hogen Akker», enz. Kandidaat nummer vijf, een kandidaat waarvoor alle Aals- tenaars wel zullen duimen en die hier eveneens zijn kunnen al heeft bewezen is niemand minder dan onze bloedeigen Prins karnaval 1978, Michel. Wat hij zal uit zijn rpouw schud den is nog niet bekend, maar het zal alvast niet zijn Muppet- show zijn, want die behoudt hij voor zijn eigen bal. en of hij ge lijk heeft. Prins Michel is in alle geval een zeer sterk kandidaat. Aangezien er in het verleden gewoonlijk geen Aalsterse kandidaten bereid gevonden werden om mee te dinger^ staan we dus terug voor iets nieuws. Michel kan door het nieuwe Aalsterse reglement niet meer meedingen naar de Aalsterse prinsentitel '79. dus doet hij het nu maar eens op provinciaal vlak. Wij wensen hem alvast veel sukses toe. TIPS Om op de avond zelf alles vlot te laten verlopen geven wij nog graag volgende tips: De deelnemende groepen worden beleefd verzocht op voorhand toegangskaarten te bestellen. Elke vereniging als dusdanig gemeld ontvangt drie herinnenngsplaketteh van de verkiezing. Gelieve bij het betreden van de zaal uw vereniging aan te mel den, dit om de volgorde van het oproepen te vergemakkelijken. Aan verenigingen en enkelin gen wordt met aandrang ge vraagd op het feest de nieuwe stelregel van de inrichters van provinciale en nationale prin senverkiezingen te eerbiedi gen, die het aanbieden of leu ren met allerlei steunkaarten. karriavalattributen, enz. aan de bezoekers, ongepast en onge wenst vinden. Dit in het belang van elke rechtgeaarde karna- valist die naam waardig. S.J. In Gent is vorige maandag Maurice Schelck overleden In maart van volgend jaar zou deze vermaarde kunstenaar van Aalsterse afkomst drieënzeventig zijn geworden. Schelck wordt vandaag begraven in het dorp waar hij sinds 1962 zijn atelier had, St. Martens - Latem. Scheck begon zijn loopbaan als schilder op vrij jonge leeftijd Toen hij zeventien was eksposeerde hij al in de toen vermaarde Brus selse Galerij Giroux. Hii blokkeerde zelf zijn felle opqanq door tussen de dertiger en vijftiger jaren weinig of niet met zijn werken buiten te komen. Tussen 1927 en 1934 was hij leraar schilderen aan de stedelijke akademie van Aalst. In de jaren vijftig begon Schelck zijn come-back in het milieu met een opzienbarende ekspositie van abstrakt werk. Weinigen kennen deze periode van Schelck goed. Later keerde hij terug tot het post-expressionisme waarin hij zou uitblinken. Onder het kuituur-schepenambt van Bert Van Hoorick richtte de stad in het Oud-Hospitaal een retrospektieve in. Schelck is in meerdere Aalsterse privé kollekties goed vertegen woordigd Alhoewel hij sinds jaren buiten de stad leefde is Schelck een van de voorname vertegenwoordigers gebleven welke «Aalst» buiten haar grenzen artistiek, belangrijk hebben gemaakt. ROGER DH0NDT )p zaterdag 18 november gaat dank zij de Gaa-Lowies de rins Karnaval verkiezing van Oost-Vlaanderen voor de vijfde naai door te Aalst. Aangezien er heel wat volk verwacht wordt n de zaal de vorige jaren te klein bleek te zijn keek men nu uit aar een groter onderkomen, en dat vondt men bij de Black loys, Corneluskaai 2 te Aalst waar men op bovengenoemde atum vanaf 20u terecht kan voor een gezellige avond karna- aleske sfeer. de laast de verkiezing van Prins amaval van Oost-Vlaanderen :al tevens op diezelfde avond «Doctor Humoris Causa 978» van de vereniging wor- len bekendgemaakt. Hij zal in evena's zijn voorgangers e versierselen van zijn waar- )v< igheid mogen in ontvangst v lemen :n wie deze voorgangers zoal Wjnaren; wel dat waren: De hr 'an Os uit Nederland, de ak- 5ur Jo De Meyere. James K.ummings. wereldrekordhou- fer pannekoekbakken. Keizer .amiel van Oostakker, Frans Vauters, voldoende gekend, 'ustaaf De Stobbeleir. Oudste lalsterse karnavalist. Walter louquet. journalist Raf Bonte n huidig schepen van Feeste- jkheden. Marcel De Bisschop. >e kronologische volgorde is «et juist, maar we menen ze och allemaal opgesomd te lebben. Vie de kandidaten voor dit jaar :ijn is misschien binnen de ver- iniging wel reeds gekend, naar daarover piept men nog liet. Op die wijze heeft men in ille geval op 18 november nog ten verrassing in petto. (ANDIDAAT PRINSEN )it jaar is de opkomst bijzonder iroot. niet minder dan vijf kan- Maten kwamen opdagen voor Ie begeerde titel Onder hen én Aalstenaar. Vooreerst is er leizer Maurice I uit Zelzate. Hij al het vooral moeten hebben an zijn rijke fantasie. Hij is een »tstekend fantasist en hoopt ip die wijze de titel in de wacht slepen. Hij wordt daarbij ge- Jiggesteund door de 'Gilde der olkaheertjes'. Als referenties unnen wij nog opgeven dat André I. Prins Karnaval van Tielroite. Maurice in 1978 tevens Prins was van Zelzate en dat hij om wille van deze derde prinsenti tel aldaar tot Keizer werd uitge roepen. Als tweede kandidaat hebben wij dan ook nog Roland I uit Wetteren. Over hem hebben wij niet zoveel gegevens, maar toch kunnen wij u verklappen dat hij aldaar reeds tweemaal lot prins werd verkozen. Vorig jaar nam hij ook deel aan de verkiezing van de Oostviaamse prins te Aalst en toen behaalde

De Voorpost | 1978 | | pagina 5