t rode neuzen al Travolta it'ABI Alternatieve 11 november viering werd sukses Cijfers liegen niet Editie Aaist «Als de VU schepenen er zijn, pelen we de Vlaamse Leeuw» UrrlLltLt ■HGj LANCKMAN OP LANGE BAAN DE SLAG KOST GELD VAN LIMBERGEN^ \VAN LIMBERGEN J ii s m OE Dl EDRJYIDUEIl rLEijn B BilflEU En verder. DRUKKERIJ-UITGEVERIJ A. DE CUYfER- ROBBERECHT P.V.B.A. Verantwoordèlijke uitgever. A. DE CUYPER Oude Vest 34 9330 Dendermonde Tel.: 052-21.40 60 PCR 000 0115692 *8 1 Jaar Redaktie Pontstraat 64 - 9300 Aalst Tel. 053-70.41.19 vredfsfakkel werd ontstoken in ligheid van talrijke oudstrijders, militaire overheid en stadsbestuur. De Voorpost i 17 NOVEMBER 1978 31' JAARGANG NR. 46 - 20 F SSS S SS tlPPIHIPI ff" IMAI e jaarmarkt verliep dit jaar In een temperatuur die niet ver van het vriespunt lag. Het was jtend koud. Maar ook wat het aantal bezoekers betreft stond de thermometer niet zo bijster iunstig. En dat kwam dan waarschijnlijk wel door die plotse felle kou. Toch had Sint-Maarten het op zijn eigenste Sint Maartensjaarmarkt bijwijlen lastig om door de mensenzee te waden die op bepaalde ogenblikken druk en woelig om hem heen golfde. Een fel opgemerkte attraktie Uit jaar was wel de deelname van een 15-tal leden van de toneelgroep «Voor Taal en Vrijheid», die verkleed vóór de Sint Maartenstoet opstapten. Lees verder p 4 Maandagmorgen 13 november zou normaal uitspraak val: len in de zaak van de Aalsterse kollegeleraar, Freddy Lanckman, die ervan beschuldigd wordt een flinke portie staatsgelden (als directeur van jeugdwerk «Kerelsburcht») in eigen zak te hebben gestoken. We zeggen het allemaal in de zeer voorwaardelijke wijs om op die manier ook de visie van Lanckmans verdedigster Meester Van de Wiele weer te geven. Deze had in een vroeger pleidooi (op 9 oktober) gepleit dat Lanckman niet alleen geprofiteerd had van de gulle giften van Vadertje Staat. Lanckman zou enkel uitgevoerd hebben, de idee kwam echter van anderen. Een pastoor, een Aalsterse drukkerij, een vervoeronderneming en talrijke partikulieren hadden meegegeten van de bedrieglijke staatskoek. De advokate vroeg dan ook een bijkomend onderzoek naar de inbreng vandeze k'ompagnons. Rechtbankvoorzitter Hoorens ging hiermee akkoord. Hij besliste de zaak voor onbepaalde tijd te verdagen, zodat een bijkomend onderzoek mogelijk wordt. Hopelijk met nu meer licht op de volledige waarheid. 'TEÏÏr 'V°0r Taül e" Vri*Heid' vergezelde Sint-Maarten naar de jaarmarkt. Een bonte groep zo te Een burgemeester die naar een rioolputteke gaat kijken en ondertussen een bulldozer tegen een lichtreklame laaf botsen, geef toe, het is een koddige veronderstelling. Het burgervader lijk opzet bleef vraagtekens oproepen. Gerechtelijke zelfs. Want de uitbater van de Hitboetiek uit de Aalsterse Korte Zoutstraat ging prompt klacht neerleggen bij de rijkswacht tegen een burgemeester die blijkbaar iets tegen lichtende re- klames heeft Woensdag jl. kwam het gevalletje al ter sprake voor de rechtbank te Dendermonde. Daar werd beslist een expert aan te duiden die de opdracht zou krijgen de schade te berekenen die door het bulldozerlijk ingrijpen veroorzaakt werd. Daarmee is de lichtgevende kous echter nog niet af. Volgende week komt voor de Aalsterse rechtbank de schade aan de gevel ter sprake. Wie zei daar ook alweer dat burgemeester spelen geen lachertje is?! db Vrijdagavond jongstleden had voor de eerste maal in onze stad een alternatieve 11 novemberviering plaats. Ondanks de bijtende koude was de opkomst zeer groot. Vooral de aanwe zigheid van de jeugd was opvallend. Onder de personalitei ten, die aan de fakkeltocht meededen bemerkten wij onder meer Volksvertegenwoordiger Mark Galle, Schepen Monsieur en Hooghuis, alsook de gemeenteraadsleden Van Hoorick en Van Nieuwenborgh. Voorafgegaan door het trom melkorps van de Rode Valken, stapten de aanwezigen van de Houtmarkt naar het Vredeplein. Daar werd aan het Vredemo- nument de spandoek met de leuze «Nooit geen oorlog meer» afgezet. De andere spandoeken die meegedragen werden vermeldden leuzen als «Neutronenbom Neen - Ont wapenen om te Overleven en Geen geld voor wapens.» Op de (verkeersvrije) markt werden de deelnemers dan toegesproken door Maurice Van De Steen, voorzitter van het Humanistisch Verbond var, Aalst. In zijn korte toespraak Lees verder p 4 BRUIDSLIJSTEN Hoogstraat 28 Kattestraat 73 AALST Tel. 21.23.22 Tel. 21.56.00 AALST fce Vlaamse Leeuw, het lied dat ontstond in 1847 in de Gentse vereniging Broedermin %n Taelyver en ingevolge het dekreet van 6 juli 1973 van de Nederlandse Kultuurraad J»et volkslied van de Nederlandse kuituurgemeenschap in België is, blijkt niet zo oeliefd bij de vaderlandse verenigingen. Eerder schreven we al dat sommige oud- itrijders bij het horen van de eerste tonen van dit Vlaamse volkslied de gewoonte hadden de kerk te verlaten bij vaderlandslievende plechtigheden. Het ging zelfs lover dat een dame, postgevat aan het portaal van de kerk de deuren openmaakte lodra de eerste noten te horen waren. 11.11.11. moeten er soms zandkoekjes zijn? Rijkshogere handelsschol bestaat dertig jaar Maurits Schelck: kunst maakte zijn leven ge makkelijker Philemon De Somer overleden Folkdriedaagse in 't Fabrieksken: onverschil ligheid weer troef! - Rotary Aalst Noord bestelt nog eens 30 alarm toestellen KWB info-avond over OCMW was één bron van infdrmatie 250.000 verslaafden in ons land: redding is mogelijk! Straatnaamwijziging te Lede pas na de volk stelling Tentoonstelling Daensisme te Burst ging op in de mist A.C.V. eisenpakket Tijdens het Te Deum in de Sint Martinuskerk op 11 november bleef iedereen rustig op de plaats. Wie nu dacht dat de pa triotten verdraagzaam waren geworden heeft het verkeerd voor. Van de Vlaamse Leeuw geen noot. Wel klonk vanop het orgel de Brabangonne in volle glorie. Deze anti-Vlaamse- leeuwers hadden voor de gele genheid onze burgervader aan hun zij gekregen. Hij had im mers verbod gegeven dit lied te laten weerklinken, en organist Kristiaan Van Ingelgem volgde. TWEE HYMNEN HAND IN HAND Voor een paar maanden, zo rond eind september werd in het Kollege van Burgemeester en Schepenen beslist om bijof ficiële plechtigheden de twee hymnen te spelen. Voor kort werd wel eens de vraag gesteld «Wat zijn officiële plechtighe den?». We namen kontakt op met de protokoldienst en die beschouwt officiële plechtig heden zijnde diegene die door de openbare besturen worden ingericht naar aanleiding van herdenkingen op enkele data. Het Koninklijk Besluit van 5 juli 1974 omtrent de bevlagging en de hymnen citeert de officiële plechtigheden o.a op 17 fe bruari, op 5,8 en 15 mei, op 11 en 21 juli en op 3, 11 en 15 november. Het zegt verder en wij vulganiseren, dat op 11 juli de Vlaamse Leeuw moet en het Vaderlands Volkslied mag ge speeld worden. Bij de andere data is het net het tegengestel de. Wat de bevlagging betreft worden aan openbare gebou wen steeds twee vlaggen ge- Het is weer zover, de verkiezingen staan voor de deur. Wellicht krijgen we op 17 december terug bolletjeskennis. Voor wie we gaan stemmen? Misschien voor dezelfde als vorige keer. Waarom veranderen? Ons stemgedrag is standvastiger dan dit van sommige politiekers. Waarom we voor mevrouw of mijnheer X stemmen? Men heeft ons een dienst bewezen, of we hopen eens beroep op die of gene politieker te kunnen doen. Een vorm van wederdienst. Verhoudingsgewijze zijn er heel weinig politieke militanten, mensen die iets doen voor de partij. De massa slikt maar de beslissingen te Brussel, genomen met of zonder de goedkeuring van hun vertegenwoordigers van het volk. Maar zijn die volksverte genwoordigers nu echt representatief voor hun arrondisse ment? Buiten veel beloven en weinig realiseren, zijn ze echt aanwezig tijdens de openbare zittingen in het parlement? Beste lezer, wij gingen het voor U na. In het parlementair jaar 77-78 waren er 114 openbare zittingen of vergaderingen. Jan Caudron (VU) was 73 keer aanwezig. Diane D'haeseleer (VV) was 26 maal op het appel. Mare Galle (BSP) kreeg 89 streepjes achter zijn naam. Ghis Willems (CVP) was 61 maal inde Kamer. We geven het toe. de kommissievergaderingen zijn er niet bij gerekend. We hebben het hier dus (we leggen er de nadruk op) enkel over openbare zittingen van de kamer van volksvertegenwoordigers. Kommentaar is hier overbodig, cijfers spreken voor zichzelf. Beslist hebben we met elke lijsttrekker (of eerste Aalstenaar op de lijst) een interview. Wij zullen hen over dit groot of klein absenteïsme vragen stellen, 't Kan interessant worden! Roel van de Plas EEN UITGAVE VAN

De Voorpost | 1978 | | pagina 1