DE RAAD VOOR SPEK EN DONEN ALOIS VAN DEN BOSSCHE (BSP): «DE MOED TOT HET DRAGEN VAN VERANTWOORDELIJKHEID» HET OVERBODIGE GROENE STEMBILJET f?)BSP I (i) CVP iTRpB qjm\ (T)vl Bi iO; vu uriflMflDfl Stuur uwprovinciaa'l raadslid in de woestijn? De Voorpost- 8-12-1978 - 15 KIESKEURIG KIES-KEURIG KIESKEURIG KIES-KEURIG KIESKEURIG KIESKEURIG KIES-KEURIG KIESKEURIG KIESKEURIG KIES-KEURIG KIESKEURIG KIES-KEUMG KIES-KEUMG KIESKEURIG En zo wordt de demokrati- sche schijn maar weer eens subtiel opgehouden. Wij brave burgers hebben als soevereine volk het recht, wat hoor ik, de verdomde plicht om te gaan stemmen en ons eigen bestuursor ganen op deze wijze met de kandidaten van onze politieke-partij-eigen keuze op te vullen. Wij kunnen ons dan weer eens op beide oren ten ruste leggen want nu kan ons niets meer ge beuren want de bestuur- derenworden op de vinj gers gekeken en ge tikt door onze bloedei gen afgezanten ter plek ke Ooit al eens afgevraagd in wat die demokratische kon- trole precies bestaat? Na tuurlijk! Onze instellingen maken deze kontrole zon der meer mogelijk. Beide parlementen, onze provin ciale raden en onze ge meenteraden zorgen, op deze verschillende en on derscheiden niveaus, voor een direkte inspraak van de bevolking. En de bevolking dat zijn wij. Dus... geen problemen. Even naar het kieshokje, het witte, het roze en het groene stembil jet even bijwerken met het rode potlood en klaar is kees. De vertrouwensman nen van uw keuze worden aangeduid en uitgestuurd om in uw naam aan de be- leidstouwtjes te gaan trek ken. Maar doen zij het ook zoals U verwacht? Of meer nog, kunnen zij wel doen wat U normaal van hen verwacht? En hiermee be doelen wij niet dat wij zou den twijfelen aan hun be kwaamheden. Neen. Wij stellen ons alleen de vraag of uw, onze, afgevaardig den wel degelijk «au se- rieuxworden genomen en inderdaad in ons aller naam het goede en het slechte weer kunnen uitmaken. Bij de gemeenteraden blij ven wij deze keer uit de aard van de verkiezings zaak niet stil staan. Wat be ide parlementen betreft verwijzen wij naar de recht streekse T.V. -uitzendingen. Wij buigen ons voor de ge legenheid eens over de provinciale raden. Op 17 december worden op de verschillende partij lijsten elk acht kandidaten - provinciale raadsleden voorgedragen voor het kiesdistrikt Aalst, hetdistrikt waar U en wij werden in ondergebracht. Uit deze veelheid aan gegadigden blijven er na 17 december acht uitverkozenen en uitverkorenen over. Me teen hebben wij de wijze raad van onze respektieve grootmoeders opgevolgd en vooruitziend gehandeld want wij hebben ons on derdeel van de provinciale raad van onze provincie reeds nu uitgezocht terwijl het pas einde 1979 zal gebruiktdienen te wor den voor het «echte» werk. I.a.w. wij kiezen nu onze provinciale raadsleden voor oktober-november volgend jaar. Inderdaad! Want in de grondwet is vastgelegd dat de provin ciale raden slechts kunnen vergaderen gedurende een welbepaalde en aaneen gesloten periode. Deze pe riode loopt over, niet meer of niet minder, zowat een goeie maand en situeert zich tussen het ruim beme ten einde van het zomerre ces en een zeer vroegtijdig ingezet jaareinde, zo om trent de maanden oktober en november Tussendoor, over het jaar uitgespreid gebeurt het dan wel eens dat de provinciale verga deringsruimte dient gelucht en gebeurlijk verwarmt voor een of andere bijzondere zitting waarbij dan meestal benoemingen en aanstel lingen pro-forma worden afgehandeld door een demokratische stem ming». Aan één hand heb je meestal genoeg om dat soort zittingen op te tellen. Na de verkiezingen komt de provinciale raad ook nog eens samen om de be- stuursmeerderheid te vor men en om de provinciale ministers de bestendig afgevaardigden aan te wijzen. De provinciale koali- tie is sedert vele jaren reeds onveranderlijk en zal ook nu weer van te voren vast staan. Wat wel eèns voor het nodige politiek vuur werk kan zorgen, binnen de partijen van de koalitie, is de aanduiding van de «de pute es». Deze hebben in derdaad, naast een niet onaardig traktementen een soortement privé apparte ment in het goeverne- mentsgebouw, vooral een haast onbeperkte en onge- kontroleerde en zelfs bijna onkontroleerbare macht. De enige kontrole op deze provinciale depu- tees» die de eigenlijke «re gering» vormen van de provincie, het provinciaal goevernement dus, dient te gebeuren door de provin ciale raad die dat hooguit 40 dagen per jaar effektief kan doen, in een openbare vergadering. De rest van het jaar kan het goeverne ment praktisch ongekontro- leerd, althans zonder di rekte kontrole van de raad, heel wat dingen doorvoe ren. Het hele beleid echter, dat inderdaad door de raad dient goedgekeurd, wordt echter in vele honderden bladzijden lange nota's aan de raadsleden voorgelegd die verondersteld worden dit op enkele dagen door te werken en er een oordeel over te vellen. In de praktijk betekent dit dat de raads leden geen behoorlijk in zicht hebben in het beleid van het provinciaal goever nement omdat zij materieel en technisch niet in de mo gelijkheid gesteld worden om op een normale wijze deze taak te vervullen. Als U straks uw kandidaat voor de provincie uitzoekt op de lijst van uw keuze dan weet U meteen wat U in het beste geval van hem moogt ver wachten. Misschien echter wordt hij uitgekozen als «bestendig afgevaardigde» en dan... Alleszins een sterke persoonlijkheid. Iemand die beslist niet onopgemerkt blijft en waar men evenmin onverschillig kan tegenover staan. Men is voor hem of men is tegen hem. Tussenin is geen weg. Dit betekent dat Alois Van den Bossche heel wat politieke en ook wel andere vrienden en supporters heeft Maar diegenen welke hem niet in het hart drager zijn al even talrijk. Een vechter! Beslist Maar niet tegen windmolens. Geen dromer! Dat niet! Maar wel een idealist op zijn manier. Een doorzetter heelzeker en iemand die nooit toegeeft..behalve als men hem wit op zwart van zijn ongelijk kan overtuigen. Nadien merkt men dan wel dat hij op zijn stappen is gekeerd. Alois Van den Bossche stapelt een hoopje functies en mandaten op mekaar alsof het niks is. En bovendien lukt het hem nog deze allen meer dan behoorlijk te vervullen. De Voorpost: Alois Van den Bossche is zeker geen onbekende meer in de po litiek. Toch zooden wij willen vragen: Wie is deze man? A. Van den Bossche: Om te beginnen zou ik zeggen dat ik al lang geen begin neling meer ben. Ook bij de vorige ver kiezingen was ik lijsttrekker voor de provincie op de BSP-lijst. Voordien had ik Jules Van Droogenbroeck reeds op gevolgd in de provincieraad na dienst onverwacht overlijden. Trouwens, ik heb in de loop van de jaren meerdere malen op de provincieraadslijsten ge staan en op alle mogelijke plaatsen zo wat. Ook op gemeentelijk vlak was ik steeds politiek bedrijvig. Ik was zelfs nog schepen hier te Herdersem voor de fusie met Aalst. Anderzijds ben ik nog licentiaat wiskunde, en heb als leraar wiskunde verschillende Atenea doorlo pen Tenslotte werd ik direkteur van het RITO te Dendermonde en werd ook aangesteld voor een tijdje als direkteur van de Ri|kslagere Handelsschool te Aalst Voor de avondleergangen ben ik dit nog altijd daar. Momenteel ben ik dan sedert dit jaar studieprefekt van het Aalsterse Ateneum De Voorpost: Inmiddels gaat U ge woon door met aan politiek te doen. Betekent politiek niet voor U het op bouwen van een karriêre? Meestal schoppen politiek geëngageerden het behoorlijk ver in de overheidsdien sten en de ambtenarij! A.V.ILB.: Dit heeft bij mij nooit ge speeld! Weliswaar zal uiteraard zelf een ambtenaar nogal dikwijls, of steeds, met de politiek worden gekonfronteerd Inderdaad zullen er op de ministeriële kabinetten steeds politiek betrokkenen belangrijke funkties uitoefenen. Maar dat is vanzelfsprekend, de minister zelf heeft ook een politieke kleur. Als U ech ter mij bedoeld dan zijt gij er naast. Toen ik te Gent aan de R.V.G. afstu deerde moest ik echt niet in de politiek gaan om aan de slag te kunnen. Ik kon zelfs terecht in het Vrij onderwijs. Men bood zelfs 10% meer daar! V.P.: Nochtans gaan zaer duidelijk po litiek en karriêre vaak samen! A-V.cLB.: Inderdaad! Dat is trouwens nogal evident. Dit sluit trouwens aan bij het al of niet hebben van ambitie. In welke mate die ambities een allure gaan aannemen waardoor niets of niemand nog wordt ontzien hangt van de per soon in kwestie toch zelf af. Dit echt" niet goed te praten. Maar anderzi,UJ. als men meent dat men tot iets in staat is dan moet men ook de moed hebben om zich daarvoor in te zetten, met en via de beschikbare middelen, dus ook via de politiek als men langs die weg gelooft iets te kunnen verwezenlijken. V.P.: Meer konkreet echter. Waarom doet U aan politiek? A.V.d.B: In de eerste plaats omdat ik een overtuigde socialist ben. En omdat ik bovendien meen dat er al te veel beslissingen worden genomen, van boven uit. omdat zich van onderuit te weinig politiek bewusten aandienen. Daarnaast dacht ik iets te kunnen doen voor de samenleving Konkreet dan voor ons arrondissement betekent dit onder meer, en zoals U wellicht weet ben ik ook lid van het direktie-Komitee van de GOMOV, dat wij in het kader van deze gewestelijke ontwikkelingsmaat schappij reeds heel wat hebben gereali seerd dat van ingrijpende ekonomische betekenis is voor de streek V.P.: Wat onder meer? Kunt U voor beelden aanhalen? A.V.d.B: Jazeker! Zo gingen wij reeds participeren in bedrijven die met onder gang waren bedreigd, te Kerksem, Ge- raardsbergen en Ninove. Op dit ogen blik lopen er nog soortgelijke projekten. V.P.: Wat betekent eigenlijk een de gelijke participatie? A.V.&B: Dit impliceert het tot stand brengen van gemengde N.V.'s. waar veelal de overheid meerderheidsaan- deelhoder wordt. Hier blijven dan de oorspronkelijke bedrijven, zij het in een andere vorm. bestaan wat dan weer betekent, het niet teloor gaan van heel wat arbeidsplaatsen Bovendien ge beurt het veelal dat door deze inbreng de meeste firma's het tot een nieuwe opbloei kunnen brengen wat dan bete kenen gaat dat het geheel opnieuw leef baar wordt. V.P.: Blijft het bij steun aan bedrijven die in moeilijkheden zitten. En zo ja krijgt U dan het medebeheer? A.V.&B.: Wij vormen een naamloze vennootschap waar de GOM toetreedt met een aantal aandelen en op basis van die aandelen worden de mandaten ver deeld in de raad van beheer van de N V. Tot op heden ten dit alleen nog in deze vorm. Participatie in andere vennoot schapsvormen werd nog niet gereali seerd. Wij kunnen wel participeren in bedrijven, ook in K.M.O.'s, als dan een N.V. wordt opgericht. Uiteindelijk heeft de GOM dan zijn vertegenwoordigers in de beheerraad. Wij, in Oost- Vlaanderen, werkten in deze aangele genheden steeds samen met de N I M. Naast onze eigen middelen, welke in de vorm van dodaties door de regering ter ^schikking worden gesteld van de GOM's, werkten wij dus met geld van de N.I.M V.P.: Wat is de rol van de provincie in dit alles? A.V.d.B.: De provincie komt eigenlijk voor niets tussen Zij heeft wel de ver dienste gehad, in het kader van de wet op de ekonomische decentralisatie van 1970. deze G.O.M.'s te struktureren. Deze GOM's zijn samengesteld uit enerzijds vertegenwoordigers van de partikuliere sektor, zoals partronaat, vakbonden, middenstandsverbond, boerenbond en anderzijds de overheid met afgevaardigden van de provincie raad. Als onderbouw was er reeds de bestaande EROV (ekonomische raad van Oost-Vlaanderen) waarop alles verder werd uitgebouwd. Deze EROV bestaat nu nog weliswaar op papier maar de taak ervan werd in de aktivitei- ten van de GOM opgenomen Ook de personeelsinfrastruktuur van deze EROV kon zo meteen naar de GOM worden overgeheveld. Hierdoor kon deze maatschappij praktisch onmiddel lijk effektief gaan werken meteen reeds bij de oprichting V.P.: Wat doet de GOM eigenlijk. Hoe werkt deze en op welke wijze! A.V.1B: Dit zou ik als volgt kunnen omschrijven Het is een orgaan dat in eerste instantie moet trachten het openbaar initiatief waar te maken. Het is ook niet ondenkbaar dat de GOM zelfs een eigen bedrijf zou oprichten. Op dit moment zi|n er zelfs onderhandelingen in die richting aan de gang in ons eigen arrondissement met een privé partner Het zou over de ekploitatie gaan van een nieuw procédé, een nieuwe uitvinding V.P.: Wordt dit dan toch woer een gemengd bedrijf? A.V.d.B Wel, kijk eens. Ik weet wel, de harde lijn in de BSP zweert bij het zuiver over heidsinitiatief Mij schijnt dat mogelijk te zijn in een socialistische maatschap pij Dit is echter niet het geval. Op dit ogenblik ben ik dan ook voorstander van gemengde bedrijven. V.P.: Stapt U dan af van de socialisti sche stellingen terzake? A.V.d.B.: Absoluut niet! Het streefdoel blijft het zuiver ovérheidsinitiatiefin elk geval. In de huidige omstandigheden is het utopisch. V.P.: Een bijzondere reden waar U precies op die provincie-lijst fungeert? A.V.d.B.: Ja. inderdaad, er is een bij zondere reden voor. Op een bepaald ogenblik ben ik ooit eens op een ver kiesbare plaats terecht gekomen op de provincieraadslijst. Dit als gevolg van een bewuste keuze van de federatie Aalst die op provinciaal niveau voor stond dat er mensen aan bod zoude komen met materiekennis wat het tech nische onderwijs aanging En zoais U wellicht weet heb ik vijftien jaar aan het hoofd gestaan van een officiële techni sche school zodat het niet toevallig is geweest dat de keuze op mij viel Ook Jules Van Droogenbroeck stond daar ooit nog achter. Maar sedertdien is het aksent gaan ver schuiven van het onderwijs naar de ekonomie. Dit lag eigenlijk voor de hand omdat ik altijd van mening ben geweest dat de ekonomische problema tiek zeer belangrijk is voor een samen leving. Zo ben ik ook via de provincie raad voorzitter geworden van de Inter- kommunale voor het Land van Aalst die op initiatief van minister Moeyersoen werd opgericht destijds V.P.: Die is geen minister meer, meer. ik te weten! A.V.d.B: Inderdaad! Maar hij is het driemaal geweest en wij noemen hem nog steeds zeer devoot «Mijnheer de minister». V.P.: Gaat U verder. A.V.d.P.: Toen burgemeester Frans Boel van Erembodegem als voorzitter van deze Interkommunale wegviel ben ik dan zijn opvolger geworden. V:P.: Zeer tot ongenoegen van de Aalsterse burgemeester toen... Een duidelijke CVP-BSP afspraak tegen de PW. A.V.1B: Ik steek dit met weg. Er waren zekere afspraken tussen bepaalde par tijen. En aangezien ik in de BSP zowat diegene was die zich vnl. op de ekono mische problematiek had toegelegd ben ik gewoon vrij en vrank mi|n kans gaan wagen V.P.: Met bet bekende gevolg...en even bekende ongenoegen dus. A.V.d.B: Inderdaad. Dit strookte hele maal niet met de plannen van sommige mensen die zelf hadden gehoopt in de voorzitterszetel terecht te komen. V.P.: Hoe lang zit U reeds in die pro vincieraad? A.V.1B.: Het zal nu de tweede keer zijn geweest. Een eerste maal was het al opvoiger van Jules Van Droogenbroeck en de keer daarop, bij de vorige verkie zingen dus, ben ik rechtstreeks verko zen. Het zal deze keer dan de derde achtereenvolgende keer zijn. V.P.: En zo te zien inderdaad dient li aan Uw verkiezing niet te twijfelen. Maar heeft die provincieraad eigen lijk wel zin? A.V.B.B.: Bah ja! Dit heeft zeker zin. Neem bvb de provinciale begroting, deze bedraagt meer dan één miljard. Dat zegt toch al iets. met waar!? V.P.: Maar als wetgevend orgaan... A.V.d.8.: Naast de begroting is de pro vinciale raad zeker niet zonder beteke nis op het terrein van bvbde G 0M V.P.: Dat willen wij graag aannemen. Maar de provincieraad alsdusdanig, de vergadering van die raadsleden die op een provinciale lijst straks weer, per distrikt, gaan verkozen worden, wat houdt dat in? A.V.ILB.: Wel. luister, daar is heel wat kritiek op en ikzelf heb daar ook heel wat kritiek op. Als U de werking van de provinciale raad zelf bedoel moet ik echter opnieuw teruggaan naar de be groting om een en ander duidelijk te maken. Zoals gezegd, de raadsleden zelf, dus met diegenen welke behoren tot het heiligdom van de bestendige deputatie, delen zich vooraleer de openbare zittingen beginnen, in be paalde kommissies op. En als deze kommissieleden dan worden opgeroe pen dan krijgen die vandaag een dossier met 500 S 600 bladzijden tekst waarin al hetgene is samengevat waarover zij zich over acht dagen moeten uitspre ken, waarover zij moeten stemmen. In werkelijkheid betekent dit dat de meeste raadsleden hetzij het dossier amper kennen, ofwel reeds van meetaf aan het zinloze ervan inzien en het zelfs niet meer inzien. V.P.: Wat doet U daar nu tegen? A.V.tLB.: Men kan daar doodgewoon mets tegen doen. Op een bepaald mo ment heb ik o.m. in de BSP fraktie dit probleem gesteld Bij nader inzien, en zeer terecht, heeft de deputatie mij geantwoord dat dit niet anders kan lo pen omdat de vergaderperiode van de provinciale raden nu eenmaal grond wettelijk zijn vastgelegd. Men kan ook niet de vergaderingen spreiden, zoals bvb. bij de gemeenteraden. Men kan ook geen vergaderingen bijeenroepen naargelang zich de problemen stellen. Het is zo dat de provincieraad aan een stuk door dient te vergaderen en dit gedurende de maand oktober. Daarbui ten zijn er wel enkele speciale zittingen maar dat aantal is zeer beperkt. V.P.: U hebt daarnet gesproken van de «heilige deputatie»... A.V.&B.: Zoals U weet is de macht van een bestendig afgevaardigde zeer groot. Vooral als kontrolerende over heid ten aanzien van de gemeenten. Ik ben dan ook van oordeel dat voor een arrondissement, en voor een politieke partij, een bestendig afgevaardigde ze ker even belangrijk is als een parlemen tair. V.P.: Wij nemen aan dat U ambities hebt in die richting. A.V.dLB.: Nee, helemaal niet. Als pre- fekt van het Koninklijk Ateneum zou ik dienen te kiezen tussen beide En mijn keuze is reeds gemaakt, ik verkies in het onderwijs te blijven. V.P.: Inmiddels werden reeds plannen gemaakt om de provincies op te doe ken. Wat dacht U hierover? A.V.ILB.: De provincies hebben onbe twistbaar diensten bewezen Anderzijds als politiek orgaan, met de nadruk op politiek, is het een feit dat de invloed van de provinciale raad zeer klein is, praktisch zeer weinig betekend. Ik meen dat het als politiek orgaan door wat anders moet vervangen worden. Of dit nu in de vorm van sub-gewesten moet zijn, is weer iets anders. V.P.: Ziet U de sub-gewesten tot stand komen? A.V.d.B.: Zoals de situatie vandaag de dag is geevolueerd, is het onvermijde lijk geworden dat er nieuwe organen tot stand komen. Trouwens, het wordt tijd dat er een einde komt aan al die kommu- nautaire strubbelingen. En als er dan toch wat te gebeuren staat dan moet het maar meteen liefst zo snel mogelijk ge beuren. Het is duidelijk dat de ekono mische problematiek, en hier zit ik te rug op mijn stokpaardje, voorrang moet hebben op al de rest V.P.: Maar een sub-gewest raad op hetzelfde patroon als de huidige pro vincieraden verwerpt U nemen wij aan? A-V.cLB.: Zeer zeker. Dit zal in elk geval anders dienen te zijn. Dit was trouwens voorzien. Er zouden zeker belangrijke materies onder de direkte bevoegdheid vallen van de sub-gewesten. Onder meerde huisvuilverwerking. Tussen haakjes, wat dit laatste betreft werd op dit ogenblik voor de streek van Aalst in samenspraak van Inter-kommunale en provincie een oplossing gevonden voor dit probleem. Er komt een verkleinings installatie welke te Vlierzele zal worden opgericht; een verdichtingssysteem met zeer moderne apparatuur. V.P.: Dan wordt te Vlierzele opnieuw huisvuil gestort op dat ogenblik. A.V.1B.: Ja, maar op een andere wijze dan tot nog toe. Het wordt een sanitair stort en de volumes zullen vele malen kleiner zi|n. V.P.: Dient hierbij ook niet vooruitge- dacht aan de «kompaktering» van het slib-afval dat binnen afzienbare tijd door de waterzuiveringesstations zal worden voortgebracht Kan dit alles niet beslist in een geheel worden ge zien? A.V.4.B.: Natuurlijk. Daar wordt aan gedacht. Trouwens de Interkommunale heeft reeds de optimalisatiestudie voor de koliektoren aanleg gedaan en heeft nu weer zijn diensten aangeboden aan de stad Aalst om ook de studie van het zuiveringsstation uit te voeren in op- j dracht van de stad. V.P.: Even overwippen naar de verkie zingen nu. Wat dacht U, wordt het een maat voor niks? Wordt het géén maat voor niks en sleept de CVP een abso lute meerderheid in Vlaanderen in de wacht? A.V.CLB.: Ja. Men heeft het over de CVP-staat. Als zodanig is dit niet on- L denkbaar maar volgens mij niet reali- seerbaar. Als, vooral dan van Waalse socialistische kant over CVP-staat i wordt gesproken dan geloof ik dat dit te M verklaren is door hun vrees voor moge- ii lijke onverdraagzaamheid welke er uit j J voort zou vloeien Ik betwijfel dit zelf echter ten zeerste, zowel de haaibaar- |j heid van de CVP-staat als de onver-1 draagzaamheid als dit toch mocht gebeu ren Toch meen ik dat daar waar een absolute meerderheid van een partij be staat dit finaal nooit een goede zaak is. Men is beter af met de openblijvende mogelijkheid tot koalitievorming. Dit hebben wij te Herdersem aan den lijve kunnen ondervinden. Na zovele jaren homogeen bestuur zijn wij er voor de fusie toch nog in geslaagd om met een CVP-BSP-koalite iets nieuws los te ma ken en de gegroeide verstarring te doorbreken. De geest in het dorp is anders geworden. V.P.: Maar de BSP sluit nu al jaren op provinciaal vlak een akkoord met de CVP af. Dit wordt toch ook stilaan een onveranderlijke meerderheid. Is daar zo iets als een ekslusieve tegen een andere koalitie... A.V.d.B.: Dit is geen homogeen be stuur. Men dient er steeds rekening mee te houden met de andere strek king, wederzijds. Persoonlijk vind ik een CVP-BSP de beste formule. En in j de mate van het mogelijke wordt ook met de andere partijen rekening gehou den, zoals o.m. bij de verdeling van funkties, bij de aanstelling van ambte naren enz. V.P.: Wat verwacht U nu voor de so cialisten in Aalst? A.V.1B.: Op zijn minst datgene wat vo rige keer werd behaald. Maar ik geloof dat wij zelfs vooruitgang mogen ver wachten. vooral omdat hier in het Aals terse de PW, die er steeds een onna tuurlijke sterkte heeft gekend, door re cente evoluties en tribulaties wel een stuk van haar kiezers kan verliezen. De BSP kan hier zeker een stuk meer stemmen uit halen. (geintervieuwd eind november door Erik Van der Eist) DE MAN DIE HET 2AL WAAQMAKfhJ

De Voorpost | 1978 | | pagina 15