iGMONT ONTHOOFT GEMEENTERAAD WORDT AALST DOOR EPIDEMIE BEDREIGD? solbemol De Faluintjes en $L-Macaire verbroederen RODE HAAN KRAAIT IN WINTERSE NACHT Tanu van houten naar ijzeren tijdperk Editie Aalst Waar woorden en daden soms niet samengaan iende Faluintjesfeest aan vernieuwing toe iiniuHiiiimiiisi Kiezers in lege stemlokalen? Jeugdklub beter behuisd EN VERDER... Kies-keurig DEK0RATIEVE LAMPEN De Voorpost EEN UITGAVE VAN VRUDAG 8 DECEMBER 1978 31' JAARGANG NR. 49 - 20 F I DRUKKERIJ-UITGEVERIJ A DE CUYPER- ROBBERECHT P.V B A. Verantwoordelijke uitgever: A. DE CUYPER I Oude Vest 34 I 9330 Dendermonde Tel 052-21.40 60 PCR 000.0115692.6 3 maand: 2M F 6 maand: 475 F 1 Jaar 900 F I Redaktie I Pontstraat 64 - 9300 Aalst Tel. 053-70 41.19 Arthur Praet en René De Witte openen vandaag 8 december^ Sluierstraat 1 9300 AALST (Zijstraat Zoutstraat) Kom met hen uit de pan swingen 'oor de tweede keer in acht dagen tijds konden we naar de gemeenteraad toe. Buiten rerwachting zaten er wel verrassingen in. De zitting werd zelfs even geschorst. Maar tovenal werd ze misbruikt als springplank naar 17 december. Vooraan op het agenda itond ook de slachthuisproblematiek. De beestjes zullen dan toch maar in openbare ;oncessie worden geslacht. Het lint van deze gemeente raadszitting werd geknipt 'jdoor raadslid Bogaert. Zijn ierste vraag betrof het schepenambt dat door schepen Bourlon was vo gelvrij verklaard. Wat was de bevoegdheid voor de op- iiniimiiifliiiifiiiii volger? Van de burgemees ter hoorden we dat er twee kommissies komen: één voor ekonomische zaken en Ruim 150 medewerkers van allerlei pluimage zaten verleden vrijdagavond in het Herdersems Paro chiaal Centrum broederlijk aan een eenvoudige doch zeer geapprecieerde feestdis waar frieten en stoverij door een jeugdige ploeg in tempo opgediend heerlijk smaakten in het toch wel koude winterweer. land- en tuinbouw (voor de burgemeester), en één voor feestelijkheden en midden stand (voorschepen De Bis schop). Namen wou de bur gemeester nog niet kwijt. Er wordt verder ook nog ge twijfeld of middenstandsza ken wel thuishoren in de tent van de feestelijkheden. Raadslid De Turck (CVP) krikte de zaak anders wel aardig op in de richting van de burgemeester: midden stand hoort thuis bij ekono mische zaken, zo zei hij. En uiteraard is dit een logische bedenking voor zover het o- ver cijfers gaat. De burge meester nam dan ook dank baar akte van wat het raads lid vertelde. Het volgend vermeldens waardig punt betrof het zor genkind dat maar niet van moeders rokken geraakt het slachthuis. De stad zal het evenwel toch van zich afschudden. Schepen Van Den Eede (financiën) lichtte dit toe. Het bleek dat de samenwerkende vennoot schap (van bij het slacht huis betrokken zelfstandi gen) die in de gemeente raadszitting van oktober met de reddingsgordels was komen aandraven. c Lees verder p 6 i Omstreeks halfvier zaterdagochtend brak brand uit in de Waeverstraat 62 te Moorsel. De omwonen- i den. gewekt door stukspringende dakpannen verwittigden de brandweer. Toen deze ter plaatse verscheen had het dak hel reeds begeven. Toen de blussingswerken beëindigd waren vond men het i verkoolde lichaam van de heer Jef Van De Steen. Het parket stelde een onderzoek in. (EDV) Rmiiiiiiiiiiiiiii |/n Herdersem ging het bedankingsfeestje door voor de medewerkers I Quasi dc hele beheerraad en zeer vele Faluincn die aan Pikkeiing '78 op enigerlei manier meewerk- Iten waren aanwezig en op de glun- Icrende gezichten kon men zo af- 1 lezen dat ze nog nagenoten van dc zomerpret te Herdersem, pret die I nu terug wordt voorbereid voor het I tweede lustrum reeds te Baarde- Igem. Na de hoofdschotel en vóór de I koffie met koekjes dankte voorzit- llcr van de VVV »Dc Faluintjcs- Istreek Lambert Van dc Sijpc de opgekomenen en hoopte weer op hun totale inzet te mogen rekenen bij de rcalizatie van de tiende oogstfeesten waaraan wel ver nieuwing te pas komt. Volgende Pikkeling staat uiteraard in het teken van de verbroedering met de organizatoren uit het -pays d'Anjou-, o.m. bekend voor dc - rosé d'Anjou», die te St. Macaire en Mauges hun «fête des battages» vieren het weekend na. Baarde- gein. Uit deze verre streek komt hopelijk een -groupc folklorkjuc- het Pikfeest 1978. (JM) met schitterende typische kleder dracht en imponerende realizaties. De Faluinen van hun kant trekken dan ook voor een paar dagen (2, 3?) naar St. Macaire en willen er bovendien een toeristische trip van maken waarbij vb. ook de kastelen van de Loire kunnen worden aan gedaan. Wie het eerste weekend van augustus '79 vrij is en graag meewil nemen reeds nu kontakt op met J. Muylacrt, Dorp 63, Mel ded- Lees verder p 4 Rond 17 december zal er een ware epidemie in het Aalsterse uitbreken. We stellen ons zelfs de vraag of de scholen niet zullen moeten gesloten worden bij gebrek aan leerkrachten. Schijn baar is de «carottier-ziekte» uitgebroken, want op het Ministerie van Justitie staat de telefoon roodgloeiend van mensen die trachten zich van hun burgerplicht te onttrekken. Een 800-tal personen werden in dit distrikt opgeroepen om als voorzitter of bijzitter in de stembureaus ('s morgens) en stemopnemingsbureaus ('s namiddags) dienst te doen. Om allerlei redenen trachten veien nu te ontsnappen aan een namiddag tellen door met medische getuigschriften hun weigering te motiveren. De dokters doen dus goede zaken De titel van onderhavig artikel weze een allusie op het feit dat jeugdklub Tanu verhuisd is: van de Houtmarkt naar de IJze- renwegstraat. Met flink wat Tanuleden stond een Tanuvaan- del te wachten zaterdagochtend 2 december in het Volkshuis aan de Houtmarkt. Er werd nog een traan gepinkt om de kelderruimte van die building waar men een goeie twee jaar jeugdhuis gehouden heeft. Netjes met zijn allen op het voet pad richting Sint-Annabrug. Dan de tweede kafee op de rech terkant, rechtover den IJzerenweg met opschrift nog steeds «Ten Anker»...Daar is't» wist iedereen en daar zal een nieuw Tanuhuis ingericht worden. lokaal en daar is razend naar gezocht Uiteindelijk werd het een kafee. al in drie maanden niet meer opengehouden (Ten Anker). Veertien dagen vóór de opening werd die beslissing genomen. Lees verder p 4 Kerstdag: geen dag om alteen te zijn De raad voor spek en bonen Vrouwenhuis wordt binnenkort geopend Martens en Tindemans vorstelijk onthaald in Keizershallen. Onze politie krijgt drie motorrijtuigen Gemeenteraadszitting te Aalst en Lede Karnavalhutsepot In Oud-Hospitaal: Herman Verbaere schildert rustig Duivels behagen Sint Antonius te Herdersem Brits Koor in Sint Martinuskerk te Lede WIE WORDT OPGEROE PEN? In het distrikt Aalst zullen er op 17 december een 40 bureaus worden geïnstalleerd. Een stembureau bestaat uit een voorzitter, vier bijzitters, vier plaatsvervangende bijzitters en een sekretaris De bijzitters en plaatsvervangers worden door de voorzitter ten minste 12 da gen voor de verkiezingen aan gewezen uit de jongste kiezers van de stemafdeling die op de dag van de stemming ten min ste 40 jaar oud zijn en kunnen lezen en schrijven. Een stemopnemingsbureau bestaat uit een voorzitter. 4 bij zitters. 2 plaatsvervangende bijzitters en een sekretaris. De voorzitter van het kanton hoofdbureau wijst achtereen volgens de voorzitters van de stemopnemingsbureaus en de stembureaus aan. Vervolgens de bijzitters en plaatsvervan gende bijzitters van de ste mopnemingsbureaus (of telbu reaus). Rechters in de recht bank van eerste aanleg, in de arbeidsrechtbank en de recht bank van koophandel zijn de eerste gegadigden. Nadien komen de vrederechters en rechters in de politierechtban ken aan de beurt. Ook advoka- ten en notarissen staan op de lijst der verkorenen. Deze kategorie schept geen problemen, het vormt als het ware een deel van hun beroep, zij aanvaarden zonder te mor ren. Het spreekt van zelf dat er on voldoende rechters en advoka- ten aanwezig zijn in een kanton om dit grote werk alleen aan te kunnen Dus wordt er beroep gedaan op het onderwijzend personeel, Lees verder p 4 De geschiedenis van Tanu loopt over tien jaren en nu al drie lokalen. Oorspronkelijk was Tanu gevestigd in de Schoolstraat (nu is dat een poëziezoldertje geworden van de Akademie voor Muziek. Bal let en Toneel). Dan was er de Houtmarktperiode waarbij gra tis een kelderruimte in brui kleen gegeven werd door de B.S.P. Tanu wil echter het B.S P.-imago kwijt en er waren ook wel wrijvingen met de par tij. Gevolg van een en ander was uitkijken naar een nieuw HHMH—81—-WOl Een goede week scheiden ons nog van de nationale verkie- zingen. Deze week leest U in De Voorpost een interview met de i lijsttrekkers voor de Senaat en de Provincieraad die in het f verspreidingsgebied van De Voorpost wonen. Volgendei week kunt U dan kennismaken met de lijsttrekkers van de J Kamer. lokaal Vele Tanu leden aanwezig bij de opening van hun nie (EDV) i Bij de Stedelijke Brandweer kwamen al enkele honderden dekoratieve lampen binnen. Zoals men weet verzocht het Ministerie van Volksgezondheid deze uiterst gevaarlijke siervoorwerpen binnen te brengen bij de brandweer. De S vloeistof, met zeer hoog kookpunt, die bij verwarming in het glas een kringloop maakt naar boven toe. is uiterst giftig, en brengt bij onstsnapping een levensgevaarlijk gas voort. Voorlopig worden deze lampen die alle mogelijke vormen en grootten hebben, in de brandweerkazerne gestockeerd, en vervolgens naar de Burgerlijke Bescherming in Liede- kerke gebracht, waar ze vernietigd zullen worden zodra de geschikte manier hiervoor gevonden is De toeloop is mo menteel sterk afgenomen. De meeste lampen zullen nu wel binnen zijn. Er werd ook gevraagd de lampen in geen geval bij het huisvuil te gooien. Maar schijnt men zich daar toch niet aan gehouden te hebben. W.L.

De Voorpost | 1978 | | pagina 1