c Cerde gaf meer dan eens een krimp binnen de tien minuten Nog steeds geen uitzege Flash SPORT M A R 1 VOETBAL Tweede klasse C. Brugge - E. Aalst 3-0 Derde klasse Crossing - Jong Lede 1-1 VOETBALUITSLAGEN Vierde klasse Braine - KAV Dendermonde 2-1 23 SCHOOLSTRAAT M KOOLSTRAAT 15» AALST (053/21.25.56) GROOTHANDEL SPORTARTIKELEN DE GROOTSTE SPORTZAAK ijks Zeggen we dat de eindcijfers waarmee Eendracht Aalst uit het Olyinpiastadion stadion stapte toch wel overdreven waren. Het had, gelet op het aantal klare kansen die de beide ploegen te beurt vielen een billijker einduitslag op het scorebord kunnen zetten. Eendracht kon immers een drietal ruime gelegenheden tot scoren afdwingen doch benutte deze niet. Al had het eens pech toen op het crueiale moment een kei van Arnolis tegen het doclhout spatie. Als de eerste speclhelft met een 00 stand werd afgesloten dan kon men hiermee vrede nemen. Het is inderdaad zo dat Een dracht nooit onder lag en de wedstrijd tot boven de middel maat hielp uittillen. Het moet inderdaad aangestipt dat Aalst zeker niet vernederd werd. Beide ploegen pakten inder daad uit met aantrekkelijk voetbal en Aalst bouwde al even keurig zijn aanvalsakties uit als de ploeg die een paar uur later aan de leiding van de klassering zou prijken. Na dat Beheydt de bal tegen de Aalsterse doelman bad getrapt, Van Geersom vermocht niets tegen de voltreffers, was het de beurt aan Eendracht om gevaarlijk voor Van der Schom- men te komen. Er was toen een fel opgemerkte inspanning van Van Roy die zijn opmars met een preciese voorzet aan (Arnolis afrondde. Laatstge noemde liet echter de beste kans van die eerste periode glippen. Hij trapte de bal naast het doel. Ook Marievoet toon de zich opnieuw heel bedrijvig en was moeilijk te stuiten. En zo moest zijn onmiddellijke be lager Schepens eens naar de noodrem grijpen om hem te stoppen. Voor deze fout had scheidsrechter SchiUemans wel geel mogen trekken. In de 2de speelhelft zou Brugge dan toch aan de leiding komen. Toen de Aalsterse verdediging aan buitenspel dacht kon Veenstra die na de rust zijn verschijning op het veld had gemaakt, sco ren. Eendracht liet zich door deze opdoffer niet uit zijn lood slaan. Het maakte al direkt een vuist en dwong een paar kansen af. Arnolis werkte hard en de Cerclc defensie moest het spits- duo Marievoet-Van Roy voort durend in het oog houden. Maar kon toch niet beletten dat het dicht bij de gelijkmaker kwam nadat het Van der Schommcn meerdere bange momenten had bezorgd. Arnolis knalde de bal tegen de dwarsligger. Indien Aalst langzij was gekomen dan bad de wedstrijd wel een an dere richting kunnen inslaan. In plaats van 1-1 werd het 2-0 en nadat de Cercle defensie nog maals een krimp had gegeven. Een strafschop was de aanlei ding tot het tweede Brugse doelpunt. Van der Schommen liet ook die kans niet liggen en Van Geersom werd door zijn vis a vis met een felle pre ciese trap geklopt. Meteen was het te harde verdikt over Een dracht gevalen. Aalst blies als gevolg van deze opdoffer stoom af en moest dan nog een 3de doelpunt toestaan. Witzwart ging eebter niet zonder ver diensten uit het veld. En men was het zelfs eens met de be wering dat Eendracht in het Olvmpiastadion zijn beste wed strijd van het seizoen totnog toe had gespeeld. Niemand viel trouwens uit de toon en het werd een goede kollektieve ver richting die jammer genoeg niet beloond werd. Ook een opmerkelijke verrichting van Ronny Eysackers die nu toch al in een paar wedstrijden aan toonde wel degelijk een aan winst te zijn. Al met al mag men stellen dat Eendracht ge rust zijn voet naast de beste ploegen mag zetten. Nu zon dag staat het opnieuw voor 'n uitwedstrijd en wel te Boom, dat vorig seizoen nog tot de hoogste afdeling behoorde, doch ook moet knokken om uit de degradatiezone te blijven. Het wordt dus voor beide ploegen een belangrijk duel. Jong Lede is en blijft voor Crossing Schaarbeek een moeilijk te maneuvreren tegenstander. Indien ons geheugen ons niet in de steek liet kunnen we aanstippen dat het niet de eerste maal was dal Jong Lede op het veld van de „Ezels" kompetiliepuntcn raapte. Vorige zondag gooiden beide ploegen het op een gelijk spel. En men kreeg meteen ook een reehtvaurdig resultaat op bet scorebord. De druwn die Lede verwierf en die beslist een zege waard is, straalt nog meer glans of als men weet dat het opnieuw in zijn invallerspotentitxd moest tasten. Mare D'IIondt was er nog steeds niet bij. Evenals Eric Delmulle die bankzitter was. Op de koop toe kon men ook niet beschik ken over Ivan Bombekc, de week tevoren in de wedstrijd met Racing Jet goed voor twee kopbaldoelpunten, die don door Kino werd vervangen. In de wedstrijd zelf had Jong Lede ook nog pech. Immers in het uur maakte Bert Mees, de au teur van de gelijkmaker een verkeerde draaibeweging en zijn knie liet het plots afweten. Del- mulle kwam dan in, en gelukkig ondervond deze weinig of geen hinder meer van zijn spierver- rekking. In de eerste tien min. van een toch wel pikante match stonden de eindcijfers reeds vast. Crossing verraste de groen witten door een bliksemstort en had sukses toen de seconden- wijzer nog geen volledige toer bad gemaakt. Lede was in het geheel niet aangeslagen door deze vroege opdoffer. Het zou dan geen inspannjngen schuwen en zich zeer aanvallend opstel- Lokeren - Antwerp 2-2 Cercle Brugge - E. Aalst 3-0 Cross. Schaarb. - J Lede 1-1 Menen - E. Zele uitgesteld Braine - KAVD 2-1 FC Denderl. - Hamtne 1-1 SK Aalst - FC Ronse 1-1 Nieuwerk. - Lokerse 2-2 Olsa - Lebbeke 1-1 01. Gent - Buggenhout 2-1 Robur - Temse 1-2 Adegem - Baasrode uitgest. Winnfk - Mere 6-1 E St Gillis - Voorde 2-1 Grembergen - Appels 0-2 Vlierzele - Bambrugge 3-2 W. Moorsel - Kerksken 1-0 Meerbeke - Wieze 3-0 Hofs.tade - Oudegem 1-1 Erpe - Schellebelle 2-1 Th Meldert - Terjoden 0-2 Val. Overm. - HO Kalken 2-4 SK Kalken - SK Overm 1-1 Welle - Herdersem uitgest, Edixvelde - Serskamp 3-0 Erondegem - Ede 3-2 Smetlede - Oordegem 3-4 R. Lebbeke - E Meldert 0-4 Berlare - Baardegem 4-1 Wichelen - Boonwijk 1-1 Opstal - S. Moorsel 1-0 Gijzegem - Schoonaarde 2-1 Opdorp - Lutterzele 2-1 Heikant Zele - Meerdonk 1-1 len. Met als gevolg de gelijkma ker in de achtste minuut. Toen bracht Mees een van zijn drub- belnummertje, die vaak door de Lede supporters worden beknib beld, en zette daarbij de Cros sing doelman op het verkeerde been. Deze gelijkmaker stimu leerde Groenwit naar een voor treffelijke 1ste speelhelft waar in dan ook de Schaarbeek ver dediging een paar keer vun ge luk mocht spreken. Lede pro duceerde ontegenspreklijk het beste uanvalsspel, tikte de bol meermaals uitstekend van man tot man, maar bleef verder toch van doelpunten verstoken. In de tweede speelhelft zouden de be zoekers dan aanvankelijk in de aanval blijven. En verwekten dan ook de eerste score doch Roger Mergeay kon deze niet tot een tweede doelpunt om buigen. Stilaan kwani de thuis ploeg dan meer in de match om- dat Lede don meer en meer aan het rezultaot ging denken. Van den Bossche moest dan ook 'n paar keer op de proppen. En toonde zich ook nu al even at tent als betrouwbaar. Zo voor kwam hij dank zij een fel op gemerkte parade een tweede Crossing doelpunt. Zo parreerde hij het schot waarbij de bal naar de winkelhaak vertrok van Van ile Velde en dook in de voeten van Ferrara om averij te voorkomen. Lede zou dan nog het evenwicht kunnen her stellen en zelfs langs Uyttenhove en Kino die telkens goed uit de laatste lijn werden gelan ceerd een paar stekelige akties opzetten. Waarbij dan de Cros sing defensie ontgrendeld werd, colega Van den Bossche bij de doch doelman Cneudt net als pinken was. Het bleef tenslotte bij deze 1-1 stand wat een sukses betekende voor Groenwit in het vooruitzicht van de kon- frontatie met Oudenaarde. Naast het voortreffelijke rezultaat was er echter nog een positief punt. Patrick Van Impe, die Mare D'Hondt verving, speelde zich immers in de kijker. In de wedstrijd met Racing Jet was Van Impe al best aan zijn trek ken gekomen, maar hij bracht nu opvallend de bevestiging van zijn technische vaardigheid en zijn doorzicht. Van Impe heeft aangetoond dut men gerust op hem beroep kan doen. Hij loste de beloften volledig iij. Nu zondag speelt Lede te Ouden aarde. Roger Mergeay zal meer dan waarsehijnlijk met 'n nieuw probleem worden gekonfron- teerd namelijk de vervanging van Mees, van wie men vreest dat hij meniscusletsel opliep. Toch meent men zich bij Lede niet kansloos na de goede prestatie die te Schaarbeek voor het voet licht werd gebracht. Na afloop van de wedstrijd was iedere aanwezige Dendermondse aanhanger het er roerend over eens, Dendermonde verspeelde «en eerste uitzege. Tegen een technisch weinig onderlegde thuis, ploeg dat haar kick.and rushsysteem paarde aan een tomeloze Inzet startte Dendermonde erg goed. Reeds na zeven minuten drong Danny De Vos gepast naar binnen en versloeg met «en geplaatst schot de plaatselijke doelman (0-1). Dat lokte wel wat reaktie uit bij dc plantselijken die nochtans niet verder kwamen dan enkele hoekschoppen. men vrij optimist mei be- trekking tot de kwetsuur van deze twee spelers. Als alles wat meezit staat niets hun optreden voor de derby tegen Racing Gent in de weg Vooral voor Burssens moet deze wedstrijd wat beteke nen. Indien hij er in slaagt te «ontploffen» zou hij zijn ex-ploegmaats» wel eens een «raar* geschenk kunnen meegeven Alleen al om dit duel is een verplaatsing naar het Grembergs voetbalstadion de moeite waard. Trainer Mcrtens maakte er geen geheim van dat zijn ploeg voor de wedstrijd te gen Racing Gent enkele wij. zigingen zou ondergaan. Zo te zien worden de plaatjes duur bij Dendermonde Hope. lijk komt dit de kwaliteti van het spektakel en de algemene rangschikking ten goede. (mvw) Net toen leek dat paarsblauw die stormloop wel te boven zou komen kwam Braine aan de gelijkmaker Een hoek- «chop zeilde voorbij het Den. dermondse doel cn bereikte een ongehinderd opgekomen achierspeler die raak trof. «Zoiets mag toch niet gebeu. ren. aldus trainer Mertens, omdat de spelers duidelijk geïnstrueerd waren over der. gelijke spelsituaties" Ieder zijn man houden en zich niet laten afschrikken door wat afstand. Snelle verplaatsin gen zijn namelijk het sterk ste wapen van dergelijke ploegen.» Dendermonde bleef erg goed replikeren en dwong even- eervs enkele kansen af. Met J-l ging men rusten. De tweede helft begon weer goed voor de bezoekers. De plaatselijke doelman mocht a! onmiddellijk dc handen Ult de mouwen steken, al was het zijn tegenbuur die omstreeks het. uur d0 bal voor de twene maal uit zijn netten mocht halen «Weer een verdedigingsfout, zegt oefenmeester Mertens hierover, al liet de scheids rechter voorafgaandelijk een vrij zware fout van een plaatselijke voospeler op onze verdediger ongestraft en kon Braine uit de uitloper van deze fase het winnende doel punt scoren.» Het pleit inderdaad voor de paarsblauwen dat ze zich niet voetstoots hebben neergelegd bij dcze verrassende treffer. Men bleef met dezelfde over gave kampen voor de punten. Braine had het echter wel begrepen Het speelde nu zuiver het resultaat en haal de dan ook met winst het einde. Halverwege de wedstrijd moest de Dendermondse traL ner nog overgaan tot ver vangingen Eerst ging Danny De Vos, gekewtst, eruit voor Norbert Van den Dungen, na. dien stapte Schampaert, ook niet zo fit meer. op voor Burssens. In Dendermondse kringen is S.K. Aalst- F C. Ronse 1-1 Hl Zouai (SK Aalst) tracht door do Ronslsche defensie te dringen doch Cuveller waakt Een dubbeltje op zijn kant, die WaregemSC LO KEREN van volgende zondag. Dat de Westvlamingen in Anderlecht flink op hun donder kregen mag geen maatstaf zijn. In de buurt van de Gaverbeek tonen de roodwitten zich onder een totaal andere ge daante. Een en ander betekent allesbehalve dat de trikoloren kansloos starten. Wijzelf pronostikeren een drawn. Wie naar Waregem reist ziet twee streekvoet- ballers aan het werk Raymond Mommens en Rudi Haleydt. En misschien zelfs Maurits De Schrijver. Misschien... De nederlaag op Cerkel Brugge mag voor EEN DRACHT AALST geen reden tot nieuwe paniek be tekenen. Wat voorbij is, komt nooit weer. Het wordt denken aan de konfrontatie te Boom. De steenbak kers brachten in Hasselt een stunt op en lopen er waarschijnlijk me een opgekikkerd moreel bij. Hoe dan ook de discipelen van Henk Houwaert kun nen, in het beste geval, op een (kostbaar) punt hopen. Eerst naar Crossing, nu naar Oudenaarde, de an dere koploper. JONG LEDE kon het beter getroffen hebben. Oudenaarde scoorde thuis twaalf keer en stond slechts drie tegengoaltjes toe die vaststelling biedt stof tot nadenken Als één man voor een brok buit strijden, kan tot wonderen leiden. In Lede ge looft iedereen in dat wondereen drawn afdwingen. EENDRACHT ZELE heeft de tijd gekregen om de wonden te likken in Menen werd zondag niet ge voetbald. Met Roeselare als gast en gereputeerde awayploeg zal roodzwart er met veel overtuiging moeten tegenaan gaan. Niet van de eerste tot de laatste minuut voor de punten knokken, zou wel eens de proloog tot een tweede thuisnederlaag kunnen betekenen. Racing Gent heeft dit seizoen op verplaatsing nog geen erkele maal gewonnen. Dit zou KAV DENDER MONDE moeten stimuleren om de stropkes te- stroppen. SK LEBBEKE krijgt een „lastige klant" op bezoek Lovendegem. Geen ploeg die druipt van het talent, maar „opzitters" die steeds en overal hun huid duur verkopen Al na al geloven we toch dat de zege op het Konkelgoed blijft. Het fiere Brakel komt met geschonden blazoen naar HAMME in Kemzeke liepen de ex-leiders tegen een fameuze counter. De Wuitens verdienden in Denderleeuw meer dan een drawn. Als er ergens nog een heel klein beetje logika in voetbal zit, dan moet Hamme het halen. Op voorwaarde dat niet te veel doelrijpe kansen verkwanseld worden. Gemakkelijk krijgt SK AALST het in Geraardsbergen niet. Integendeel er zal meer aan verdedigen dan aan aanvallen moeten gedacht. Hopen op een mi rakel Nee spelen voor wat men waard is, moet het devies zijn. Want zelfs de nieuwe leiders zijn niet onklopbaar. En EENDRACHT NIEUWERKERKEN Roodgeel ver baasde totnogtoe vriend en tegenstander. Wie Paul Janssens and his boys een kaartje heen en terug voorspelde, kijkt erg sip. Een zege tegen het nog al wispelturige FC Denderleeuw behoort tot de mogelijkheden, al zal daar stevig moeten voor ge knokt worden. BAASRODE heeft het met de verrassend goede nieuwkomers uit Vrasene aan de stok. Geen oefen- matchke, als u het ons vraagt. Geelblauw zou moeten winnen om geen kontakt te verliezen met het „peleton". Veronderstellen dat Sint-Gillis-Waas een zacht hap je wordt voor SPARTA BUGGENHOUT, zou totaal verkeerd zijn. De. Waaslanders begonnen, na een rampzalige kompetitiestart, aan een fameuze re monte. Het is dus oppassen geblazen. ROBUR moet naar het Meetjesland en voetbalt er voor één punt. In MERE luidt de noodklok. Rood zwart bengelt, samen met Huise, aan de staart. De trip naar Winnik werd een nieuwe en zware neder laag. Als nu ook tegen Petegem aan het kortste eind wordt getrokken kan nu reeds over degraderen worden gepraat. JEen kanjer van een derby wordt OUDEGtEM-APPELS. *Op papier staan de filozofen er het best voor, maar tegen hun buren kunnen de Spartanen steeds wat meer. SCHELLEBELLE—EENDRACHT SINT-GILLIS is een „open match", met een lichte voorkeur voor de zeer wispelturige thuisploeg. WIEZE kan misschien een puntje losweken tegen BAMBRUGGE en in TERJODEN is GREMBERGEN op bezoek dat de jongste weken al een paar steken liet vallen. Voor THOR MELDERT wordt het een lastig karwei tegen het gesmeerd lopend VLIERZELE. Wint ERPE nu ook tegen de bezoekers van WILKSKRACHT MOORSEL In Vierde C maakt SK OVERMERE het waar tegen Lochristi, doch de VALENTINO'S moeten zich te Laarne geen illusies maken. ERONDEGEM—EDIXVELDE is voor beide klubs be langrijk verliezen betekent waarschijnlijk voorgoed „afhaken". Ook in EREMBODEGEM staat veel op het spel WICHELEN speelt er immers zijn (voorlaatste) titel- kans uit. Voor BOONWIJK is het bij SCHROEVERS MOORSEL oppassen geblazen groenwit is immers steeds groot in grote omstandigheden.

De Voorpost | 1978 | | pagina 23