PRIJSSCHUTTER GEZOCHT VAN 2-0 NAAR 2-2 Achtste drawn LEO VERHULST OP STRAFSCHOP Veel variatie... Het paard en de haver... Mommens en Hiel op sportavond te Lebbeke Voetbalkalender voor zondag 10 december 1978 Eerste provinciale Tweede provinciale 24 FC Denderleeuw - Hamme 1-1 In Hamnw weet ledereen nu al sinds het begln van de lopende kompetitie dat het beste paard zelden de haver krijgt. Op het terrein van FC Denderleeuw tekenden de Wuitens nog maar eens de mooiste arabesken op de grasmat (nou ja) en hielden aan hun demonstratie slechts één puntje over- Meteen werd dat de achtste drawn uit 14 matchen. Tel acht punten bij het huidige «bezit» cn Hamme staat °P hop Nu kijkt men tegen een kloof van zes eenheden op. Het kan even. wel verkeren. Maar dan moet zondag) afgerekend met de ex- leiders uit Brakel. Denderleeuw, dat zijn eminente doelman Rik Van Boven (me- niscusletsel) door een overigens Olsa - S.K. Lebbeke 1-1 S.K. Lebbeke heeft de halve Inzet veroverd op het veld van Olsa Brakel. Op zichzelf is dat geen slecht resultaat. Me„ zegt trouwens da» een gelijkspel op verplaatsing een zege waard is. Ergens schuilt daar wel waarheid in. Wanneer we echter de <vedstrijd ontleden, dit wil zeggen rekening willen houden met het aantal kansen die de Lebbekenaars creëerden, dan moeten we :och stellen dat er gemakkelijk winstcijfers hadden ingezeten- laar het schrijnend gebrek aan ifwerking manifesteerde zich >ok nu weer. Vooraan legt Ro- and Delsin een ganse dosis ;oede wil aan de dag. Maar de man krijgt te weinig hulp van rijn collega's en moet bet maar altijd alleen rooien. Dat is vrij wel een onmogelijke taak. An derzijds was Lebbeke deze keer flink gehandikapt. Bougalem was wegens griep weerhouden. Eugene Van Erdeghem en Jan Vermeir hadden een gele zondag te verwerken. Voor laatstge noemde was dat misschien een ideale verpozing na een volle week huwelijk. Anderzijds deed Luc De Wae- geneer na wegen afwezigheid wegens blessure zijn wederop- treden. Dat 8'ng nog niet hon- briljante Van der Eist moest vervangen, moest meer aan ver. dedigen denken dan aanvallen, wel brak de thuisploeg soms verrassend uit langs flankver dediger Van Coppenholle, doch reëel gevaar stak daar niet in. Na 20 minuten kwam Hamme aan een verdiend doelpunt. Van Buyten scoorde Even na het halfuur kwam Denderleeuw evenwel langs zij langs de ru moerige doch getalenteerde Noord-Afrikaan Ben Allal. De tweede time stond zonder enige diskussie in het teken van een Hams overwicht. Een winnend goaltje resulteerde er echter niet uit de nochtans mooi op gebouwde Hamse aanvallen Van Copperholle ontpopte zich tot een «alomtegenwoordige» mijnheer die de moeilijkste op drachten aankon. Al met al kreeg Hamme een schamel loon voor het gepres teerde werk. Het ontbreekt de Wuitens kennelijk aan een ech te puncher. Doch de «kleine Gerd Mullere» lopen er niet zo dik. Vandaar... derd procent, wat logisch is na een lange periode inaktiviteit. S.K. werd in deze weretrijd het eerst op achterstand geplaatst. Via strafschop omgezet door Leo Verhulst verhuisde de halve inzet uiteindelijk toch naar het Konkelgoed. Zondag krijgt men Lovendegem op bezoek. Zal Van Erdeghem. Vermeir en Bou galem wellicht van de partij zijn, dan rijst er wel enige twij fel rond De!sin die aan de wed- strijd op Olsa wellicht een spier- scheuring heeft overgehouden. Kan men deze voetballer alsnog rekupereren dan treedt men aau grand complet» tusen de lijnen. Meteen een gelegenheid om de supporters op een uitmuntende partij en dubbele winst te ver gasten. E.D.M Aftrap te 14.30 uur Waregem - SC Lokeren (15 u) (Van Melkebeke) Boom - E. Aalst (15 u) (Biron) E. Zele - Roeselare (Goris) Oudenaarde - J. Lede (Peterkenne) KAVD - RacGent (15 u) (Driesen) SK Lebbeke - Lovendegem (Taeleman) Hamme - Brakel (Lavent) SK Aalst - Geraardsbergen (Amou) Nieuwerk. - FC Dender!. (Vercauteren) Baasrode - Vrasene (Van Nieulande) Buggenhout - St Gillis-W. (Van Acker) Maldegem - Robur (Van Cauwenberghe) Mere - Petegem (Lippens) Terjoden - Grembergen (Sadones) Schellebelle - ESt Gillis (De Bruyn) Oudegem Appels (De Mey) Wieze - Bambrugge (Coo reman) Hofstade - Meerbeke (Van Droogenbroeck) Erpe - W Moorsel (Slock) Thor Meldert Vlierzele (Lenaerts) Laame - Val. Overmere (De Buck) SK Overmere - Lochristi (Eeckeman) Serskamp - Aaigem (Rottiers) Erondegem - Edixvelde (Strijpens) Smetlede - Heldergem (Lievens) Lutterzele - R. Lebbeke (üe Pauw) Schoonaarde - Baardegem (Verheyen) S. Moorsel - Boonwijk (Lambertln) Gijzegem - Opstal (Callebaut) Opdorp - Doggej, (Van Gijsel) Erembodegem - Wichelen (Van Impe) Moerbeke - Heikant Zele (De Brauwer) Vandaag vrijdag 8 december, wordt in de zaal „Prado", Kerkstraat 38 te Lebbeke een hele schare sportvedetten verwacht. Ze zul len er deelnemen aan een groots opgezette sportavond en aan de aanwezigen voorgesteld worden door presentator Frans Van Boven. Zijn o.a. van de partij Francois Willem» en Benoni De Ridder (Atletiek Club Lebbeke) Johan Keppens (Hundbalclub Avanti) Johan Boskamp en Mauriec Martens (RWDM) Raymond Mommens en Maurice De Schrijver (Lokeren) Francois Van der Eist (Anderlecbt) Dirk Hiel (La Louvière) De gebroeders Janssoonc en Brussrlmans (Lokeren) Patrick Moens Boksen) Florent Van Vaerenbergh en Fred De Bniyne (sportbestuurders) Luc Maes (junior). Dirk Roel» (liefhebber) en «Ie beroepsrenners Johnny De Nul, Oscar Dierickx, Rik Caclhovcn, Patrick Lerno, William Tackuert en Dirk Heirwcgh. De toegang tot deze manifestatie bedraagt 50 F. Ol. Gent - Buggenhout 21 Ondanks de nederlaag waren er weinig lange gezichte» bij het Buggenhoutse bestuur. Sparta was er namelijk in geslaagd een van haar beste wedstrijden van het seizoen af tu haspelen op een speelveld dat vele kwaliteiten bezat behalve dat van voetbalterrein. De thuisploeg begon erg sterk en kwam reeds na zeven minu ten op voorsprong toen doelman Maes zich verkeek. Ronny Sanders deed dat t'en min. later vergeten met een knappe irtzet die de gelijkmaker tot gevolg had. De Buggenhoutse doelman Maes was niet in zijn beste dagje want op de 26e minuut liet hij een vrijschop uit de handen bol len en 2-1. Een zware slag voor een moedig Buggenhout dat nog voor rust bijna weer scoorde toen Heymans op door- steekpaa van Van Parijs alleen voor de Gentse doelman ver scheen doch hoog over schoot. Na de rust vermelden we nog een Gents schot op de paal (62'). het enig wapenfeit v®n de thuisploeg in een helft die vol ledig door de bezoekers werd gedomineerd. Eerst kopte Vat den Bergh naar de winkelhaak nadien schoot De Wandel staal hard naar het doel. Tweemaë i redde een formidabele plaats» lijke doelman gemaakte doelpun ten. En het was nog niet ge Bi daan want °P de 77e' trapte I> .f Wandel nipt over en trapt! Boons een van zijn haarfijn! d' vrijschoppen zo gevaarlijk <1« or er weer een knappe save vat de Gentse doelman nodig wa W( om de gelijkmaker te beletten Een Pluim dus voor dit Buggen hout dat zondag start aarr <k D eerste van twee opee^volgendf thuispartijen Nu gaat bet teget St.-Gillis-Waas. Knoopt me weer aan met de overwinning! (mv* Robur Temse 1-2 650 betalende toeschouwers voor deze wedstrijd die eigenlijk tot e®n aangename en gevarieerde partij is uitgegroeid. Zowel de bezoekers als de lokalen wisten geregeld mooie aktles op touw te zetten. Rekening houdend met het vertoonde spel en de verschillende kansen die werden gecreëerd had een puntendeling allicht een logischer weergave gewest. Nochtans waren het de bezoe kers die het best van stapel liepen. In de eerste periode lie. ten ze bovendien een reuzekans a»n de neus voorbijglippen, ter wijl Verberckmoes net voor de rust de bal mee een kracht om een stier te splitsen tegen het doelhout joeg. Dat w'l nu niet zeggen dat d® lokale» er niet aan te pas kwamen. Integendeel Ze toonden zich sterker in de omgeving van de middencirkel en waren zelfs op het halfuur op voorsprong gekomen na een aktie van Wielandt die door Le. lie met een doelpunt werd af. gerond. Wie dacht dat Robur ln de tweede helft verder zou uitlopen moest v'u8 zijn mening herzien. Nochtans verliep vierde kwartier overduidelij in het voordeel van de lokali Een vluchtschot van Verberd moes vanop een tamelijke stand verrasttc doelman vaert. Toen de lokale doelmi nadicn nog een bal loste en ei verdediger de hand als laats! redplank moest gebruiken verde de daar uit voortvloeien! strafschop winst op voor de zoekers. Een duidelijke sti door de rekening van de pi' selijke aa-hang die het aan rust beel wat optimistische hl verhoopt. IK Steenhaudt (Nieuwerkerken) kopt naar het Lokeree doel na een hoekschop van Roelandt S.K. Aalst - F.'C. Ronse 1-1 Had men bij S.K. Aalst gehoopt uit d® komende vier thuiswed strijden zeven op acht te halen, dan trok F.C. Ronse al een eerste streep door die rekening Voor Ronse dat net als SK in nauwe schoentjes zit, omdat inzonderheid de aanval ook geen potten breekt, betekende dit gelijkspel zeker een winstpunt. Voor S.K. Aalst een verliespunt. Men had inderdaad vast op een overwinning gehoopt maar de werkelijkheid lag helemaal an ders. SK had zich nog niet ge- organizeerd of het Keek reeds tegen achterstand aan. De bal stak in het Aalsteree doel net toen de secondewijzer nog geen volle omwenteling had gemaakt. Toen profiteerde Malfroid van een slippertje in de defensie. Aalst moest 'n d® achtervol ging. Bij Ronse dirigeerde Sado nis echter uitstekend het m'd- denveld. terwijl laatste man Carteus de aanvallers in Be greep hield. Vandaar dat Oranje- Groen slechts de eerste maal de neus aan bet venster stak toen er reeds meer dan een kwartier wedstrijd opzat. Toen vertrok een schot van Zouai, die toch een paar goede invallen had, doch doelman Van den Heede was bij de pinken. De laatste man van Ronse zou trouwens later nog de gelegenheid krij gen om zich te tonen. Zo in de 30e min. bij een kopbal van Vervecken. Op slag van rust kwam dan de eindstand op de lei Zouai maakte toen de roos. Men meende dat Aalst zich ver der aan deze gelijkmaker zou optrekken, doch Van den Heede verhinderde een P®ar keer de Aalsteree overwinning. Want na de rust bracht de thuisploeg het beslist tot betere handelin gen dan voordien het geval was. Carteus (Ronse) is Zouai (SK Aalst) een voetje te vlug af Het verwekte toe» ook meer gevaar maar Mare Renneboog en Zouai ontbeerden een tikkel tje meeval om voordeel te ha len. In de 35e min. dacht men dat Mare Renneboog dan toch de fel begeerde en fel nagelopen zege zou vastleggen, maar op nieuw was er Van den Heede. Zodat men zich met een gelijk spel moest tevreden stellen. Nu zondag krijgt SK de leiderefor matie op bezoek. S.K Geraards bergen zal aan de «Haring» op zijn sterkst aantreden. Zodat het voor oranje-groen een moei. lijke opgave wordt. (EL) J.V.H. Roland Delsin (SK Lebbeke) onzeker voor zondag Iracht op- En men t binnen-| et wordt ■.C. Den.; de Inzet voor de wimblael\ L'OCIAEIT Nieuwerkerken - Lokerse 2-2 E. Nieuwerkerken was vorige zondag aan zijn vierde opeen, volgende wedstrijd zonder nederlaag toe. Me mag hieruit kon- kluderen dat de ploeg van Paul Janssens zich reeds uitstekend heeft aangepast. Ook vorige zondag kondigde de wedstrijd met het vooraanstaande Lokeree S.V. zich als zeer gunstig aan. Want vlak na de rust klom Eendracht naar een zeker niet onverdiende 2-0 voorsprong. Toen P®s schoot de tegenstan der wakker. Eendracht was im mers zeer goed aan deze wed strijd begonnen. Het bouwde zorgvuldig zijn aanvallen op. Het middenveld werd behoorlijk bezet en Lokerse dat eerder afwachtende houding aannam werd gedomineerd. S.V. dat zijn spelwijze op de tegenaanval had afgestemd kwam toch moei lijk in de omgeving van Van Mossevelde. De uiterst aandach. tige en nauw sluitende verdedi ging beletté dit. In de 20e min. kreeg Nieuwerkerken dan toch loon naar verdiensten. Eddy Roelandt scoorde het openings- punt.Toch bleef Lokerse ondanks deze opdoffer dezelfde spelwij ze aar kleven. Rust 1-0- ln de 46e minuut knalde Bruno Jans sens de bal net onder doelman Smolders door. En toen pas realizeerde S.V. zich de moge lijkheid van een nederlaag. Het begon toen meer aanvallend te spelen. En met een tegenpunt binren de twee minuten als ge volg. Toen moest de thuisploeg gedurende een kwartier haar toevlucht tot een versterkte ver. dediging nemen om verdere ave rij te voorkomen De gasten speelden toen alles voor en zouden dan slechts een tal minuten voor tijd stoom laten. Toen kwam Eendracht nieuw in de match, meende de twee punten binnen-j schot. In de 85e minuut was er echter P'ots een laatste splijten de counter van Lokerse en Van Damme lukte de gelijkmaker. Alles bij mekaar genomen min of meer logische omdat de thuisploeg baas voor de rust en daarna het initiatief aan zijn stander moest lMen. Nu speelt Nieuwerkerken voor eige-j publiek. Het een s'reekderby met F.C. derieeuw Ook ru is zeer belangrijk. En dit beide ploegen. Denaert (Lokerse) poogt Roelandt (Nieuwerkerken) in de luren te leggen (EL) Vl

De Voorpost | 1978 | | pagina 24