1 HOPELOOS ERONDEGEM ZET EDE EEN HAK WIE DE KANSEN BENUT. Op de goede weg Verdiend Verdiend voor tweede time -Alleen sneeuwpret I .M K. 4 x S.K. Grembergen - Sparta Appels 0-2 LEBBEKENAAR MARC VAN DER JEUGHT SCHITTERT Vlierzele- Bambrugge 3-1 WIE 15 WIE? E. Sint-Gillis Voorde 2-1 Erpe Schellebelle 2-1 Wiirtnik-Mere 6-1 Vierde provinciale Adegem - Baasrode Robur Temse 1-2 LEBBEEKSE JUNIORES VERLIEZEN TIEN PUNTEN RAPID LEBBEKE INGEBLIKT 25 Ook Grembergen stak tegen buur Appels af toe de neus aan het venster (KAREL) Een spannende faz>a uit de derby Grembergen - Appels (0-2) (KAREL) Marc Van der Jeught heeft bij SK Lebbeke „naam" gemaakt, De „lange" kon op zijn eentje wat for ceren en woog loodzwaar op een defensie. Op be genadigde daopn was hij gewoon onhoudbaar, licht voetig, vaardig dribbelend, keihard naar doel knal lend. Mare werd door Geraardsbergen weggehaald. Hij demonstreerde in geelrode shirt af en toe zijn grote gaven, doch er zat weinig continuiteit in zijn prestaties. Niet omdat hij afgedaan had. Integen deel. Doch Van der Jeught kreeg meer schoppen en stampen dan hem lief was kwetsuren en ver wondingen haalden hem om de haverklap van de voetbalterreinen. Steeds kwam hij terug. Soms half „opgelapt", maar hij deed het. Zondag ontpopte een briljante Mar.c Van der Jeught zich tegen het bezoekende Standaard Denderleeuw tot de beste man op het veld. Hij scoorde niet al leen twee van de vier goaltjes voor zijn team, bo venop stal hij de show door de schitterende staaltjes voetbal die hij uit zijn shoes schudde. Van der Jeught kreeg tien minuten voor affluiten zijn ap- plausvervanging. De ovatie die hij kreeg toen hij naar de kleedkamer stapte, was meer dan verdiend. Niet alleen omwille van hun betere tweede helft, maar vooral omdat ze in die periode ook de beste kansen afdwongen zijn de bezoekers verdiend als overwinnaar uit deze derbyontmoetinp gekomen. Dat het bij S.K. Grembergen mangelt aan schietkracht ward weerom eens bewezen. Doelpunten scorer» Is plots uit den boze bij S.K. Grembergen dat uit de jongste zes wedstrijden amper twee punten verzamelde. Een duidelijke teloorgang of evolueerde S.K tijdens de eer. ste wedstrijden boven zijn stand Omgekeerd is het bij de Spartanen die aan een duidelijke opmars zijn begonnen. Nochtans waren het de lokalen die in de eerste helft de beste kansen creëerden langs Philippe Hooge- wijs en Leo Van Cauwenber- ghe. Maar wie doelman Van De Moortele kent weet dat die man zich zomaar niet laat Hij bewees op het veld van S.K. Grembergen weerom eens zijn kunnen. Hij kwam telkens gevat tussenbeide, was heer en mees ter op hoge balen en gaf bo- vendien zelfvertrouwen aan een verdediging die geleidelijk ster ker wordt rond Francis Van Der Straeten en Eddy Marryssen. Toen na drie minuten ln de 2e helft Raoul Abbeel voor de openingstreffer had gezorgd groeide het zelfvertrouwen bij rood-wit Het middenveld ging sterker domineren, wat uitein delijk de ideale schakel bleek voor de voorwaartsen die om de haverklap voor gevaar zorgden in de omgeving van het Grem- bergse doel. Ook langs lokale zijde kwam men em paar keer gevaarlijk voor Van De Moortele opduiken. Dat was ondermeer het geval toen een ongekoncen- tr eerde Magerman ee,, kopbal meters naast besloot, nadien toen Jan Van Damme pardoes op het lichaam van de doelman besloot en even later toen een kopstoot van Dré Heymans r.ipt naast de staander zoefde. Toen tien minuten voor het einde Dirk Frangois de stand verdub belde was de kaars uit bij de lokalen. Joris De Nijs en die zelfde Francois kregen nog ge legenheden om de stand te ver hogen maar ook hier bleef men te onbeheerst om met sukses af te ronden. Sparta kan in de toekomst nog vel punten winnen, maar dan moet men vooral vooraan met eenzelfde overtuiging aan de strijd begin-en als dit het ge val was op SK Grembergen. Voor de ploeg van voorzitter Burghgraeve wordt bet de hoog. ste tijd dat het tij gaat keren. Anders wordt bet vast oen 2e ronde me» vele problemen. E.D.M, De Bambruggenaren toonden zich reeds van bij het begin van het seizoen onbekwaam tot het maken van doelpunten. Een to- tale onmondigheid van de voor spelers blijkt één van de oorza ken te zijn van het verspelen van meerdere punten. Men staat r.u moederziel alleen aan de staart van het zestienkoppige peloton, zodat het stilaan een hopeloze situaie word voor traL ner Schamp. Vlierzele was de ganse wedstrijd de betere ploeg en op hun over winning kon niet afgedongen worden. Zowel taktisch als tech. nisch vormden zij een beter ge heel. Dat Bambrugge en tegen doelpunt kon skoren heeft hei-, vooral te danken aan de toegeef, lijkheid van de geburenploeg. Bambrugge reist zondag naar Wieze, en ploeg die slechts drie enheden meer telt in de rang schikking en die te pakken is. W.R. De achter de bal verscholen voetballer wiens foto we onlangs publiceerden was doelman Bellinck van Olsa Brakel. Het kiekje werd tijdens de match SK Aalst—Olsa geschoten. Wie dacht dat het Johan Cruyff was, of Eddy Merckx, Helmuth Brösch, en noem maar op, sloeg de bal mis. De naam van de winnaar(s) van de prijsvraag vindt U in ons volgend nummer. Wanneer de St. Gillisse Eendrachters aan de rust met een 0-1 achterstand naar de kleedkamers trokken was dat de juiste weer gave van het vertoonde spel. Eendracht speelde krampachtig, ter wijl de bezoekers heel wat sneller akteerden. Er was evenwel een misser nodig om Fahy toe te laten zijn ploeg op voorsprong te brengen. Eendracht zou hierop even reageren maar geraakte niet verder dan de poging van Van Hecke, die eerder moeizaam kon gekeerd worden. Een resultaat voor oranje dat kan tellen. Na weken minder presteren, heeft n*ïn nu eindelijk terug kunnen aanknopen met een overwinning en wel een ruim verdiende, tegen het hoog. gekwoteerde Schellebelle. Erpe was gedurende gans de wedstrijd de betere van een te, taktisch ingesteld Schellebelle. I Voor de sympatieke ploeg van trainer Noens wordt hea langzaam I maar zeker een dramatische situatie. Met 48 doelpunten tegen en 16 voor ui, 14 matchen kan men nu nog moeilijk spreken over tegenslag. De ware oorzaak van het slecht presteren moet dan ook dieper worden gezocht. Heeft men wel genoeg talent voorhanden Legt men wel de -- nodige wilskracht aan de dag? Dat zijn problemen die dringend dienen opgelost en waar iets moet aan gedaan worden. Het is trouwens verloren tijd daar over te zaniken. Ook in deze wedstrijd is ge- i bleken dat de meeste spelers niet opgewassen zijn tegen hun taak Hun rommelig en onbe- j houwen akteren bood Winnik, dat ook niet zo hoog geklas- Trainer Pfaff doorzag vlug de situatie en maakte hiervan ook gretig gebruik om de wedstrijd naar zijn «voet» te zetten. Nau- wclijks was de aftrap gegeven of Hoepels kon de Schellebel- lense netten reeds, bol zetten. Stefaan Meert, reeds weken één der beteren in he» Erpse geheel kon later de stand opdrijven tot 2-0. Voor de koffie werd het evenwel nog 2-1 langs Van den Abeele. Gedurende de tweede periode kwamen de voorspelers van beide teams weinig aan hun trekken, de toeschouwers even min. Het spektakel bleef beperkt tot rommelig middenveldspel, zodat geen doelpunten te rote- ren waren en de ruststand ook de eindstand werd. Zondag ontvangt Erpe Wils kracht Moorsel Zo te verwach ten en interessante ontmoeting tussen twee evenwaardige ploe gen. W.R. In het Eendrachtkamp was men dan ook allesbehalve gerust in zake de goede afloop. Geluk kig zouden de Eendrachters na de kampwisseling uit een ander vaatje tappen. Ze wisten de monopolie over het leder te verwerven en naarmate de wed strijd vorderde kwam de ploeg op snee. Nadat Putteman de bezoekende doelman ei zo na op hoekschop had verrast bracht Frans Peclman de balans in evenwicht. Eendracht ging dan op zoek naar de winninggoal. Die kwam er op_de 62e min. na een nieuwe flater in de be zoekende defensie, waarbij de doelman en achterspeler De Bruyne elkaar hinderden, zo dat Van Hecke ongehinderd kon binnenkoppen. Langs Peel- man, Putteman en Van Hecke kreeg Eendracht nog nieuwe kansen om de stand op te drij ven. Het bleef evenwel bij de 2-1 score, wat natuurlijk voldoende was om de volle inzet binnen te rijven. Uiteindelijk toch nog een goed resultaat na een wedstrijd waarin Eendracht zeer aarzelend en krampachtig speelde in de eerste helft, maar na rust twee flaters in de be zoekende defensie wist af te straffen. seerd staat, de gelegenheid de Meerse jongens af te slachten. Toen Winnik na 3/4 wedstrijd voorstond met 6-0 mocht kapi tein Eliano ook een doelpuntje maken. Hij was trouwens nog maals de beste man in de zout loze Meerse ploeg. Zondag ont vangt Mere Petegem. zoals het nu allemaal reilt on zeilt *.al uit deze ontmoeting ook niet veel te rapen vallen. Of wel misschien W.R. tal un gt Binnenkort mogen de Baasroodse voetballer» nogmaals naar Ade- pt( gem trekken. Net voor de aftrap moest de scheidsrechter van jW dienst er een streek ondertrekken. Het terrein van Adegem lag dj onder de sneeuw met daarop een laag ijs zodat voetballen er ge- va woon niet mogelijk was. Uitgesteld is echter niet verloren, (mvw) Olympia Erondegem heeft O. Burst een enorme dienst bewezen. Olympia duwde innners VC Ede in zijn eerste nederlaag. En deze heeft als onmiddellijk gevolg dat Burst de leiding heeft over genomen. Burst speelde immers een wedstrijd minder dan VC Ede. Het zag er bij het eerste inrukken echter niet naar uit dat Eron degem de wedstrijd zou winnen. Het keek inderdaad tegen een 0-2 achterstand aan. Men kon zeker niet stellen dat •lie voorsprong onverdiend was. VC Ede was immers niet alleen meest maar ook gevaarlijker in de aanval geweest. Daarna echter zou de druk en de in spiratie fel verminderen. Daar bij tapte de thuisploeg in die tweede periode uit een heel an der vaatje. En de bezoekende doelman kwam dan ook in ge vaar. In een tijdspanne van slechts een tiental minuten zou Verhwlst en Lelie (Robur) in strijd met de Temsedefensie de voorsprong teloorgaan. In de 60e kreeg Ede voor de eerste maal het deksel op de neus. En het tegendoelpunt van André Coetsiers sloeg de vlam in de Olympiapan. Tien minuten later zou Hans Baeyens dan de basis leggen van de tweede roos. Hij rukte uit de laatste lijn on weerstaanbaar op en bracht de hal keurig in de voeten van de van Panters Okegcm overgeko men Gunther Mertens. En deze rondde deze werkelijk splijten de beweging zegevierend af. Gunther Mertens zou dan ook VC Ede de das omstrikken met een derde doelpunt. Erondegem was meteen aan zijn achtste wedstrijd zonder nederlaag toe. Het verwezenlijkte een verba zingwekkende terugkeer, want na vier speeldagen bezette het de weinig benijdenswaardige voorlaatste plaats van de kias- sering. Ook vorig seizoen kende Olympia een minder goede kom- petitieaanhef om dan plots uit zijn krammen te schieten. Het is naar de vijfde plaats opge rukt, en zal zijn klassering, zo als het momenteel reilt en zeilt, nog verbeteren. Dc derby Hel- dergcm-Aaigem was niet rijk aan inhoud. Op het terrein ston den twee onmondige ploegen die zich hooguit over de ganse wedstrijdduur een paar halve kansen konden scheppen. De 0-0 stand was dan ook onder alle opzichten verantwoord. Want gelet op het voetbal dat werd geproduceerd kon werke lijk geen van heiden op de volle inzet aanspraak maken. Edix- Velde speelde vorige zondag stukken heter dan in de nm- mocting met VC Ede de tevoren het geval was. De eind uitslag was dan ook navenant. Edixvelde kon opnieuw rekenen op Mare Baetens en zijn weder- optreden na een gele schorsing bracht de verdediging heel wat zelfvertrouwen bij. Bij de rust was Serskatnp reeds op een 2-0 achterstand gezet door doelpun ten van Yvan Schockaert. De bezoekers waren omzeggens nooit gevaarlijk geweest. In de tweede speelhelft kwam dan Van den Brempt in voor Schockaert. En deze was amper op het terrein of hij lukte de eindcijfers. Naast Van den Brempt speelde William Van Impe insgelijks een jongere speler, die al se dert een paar weken procf- stoomt, een goede wedstrijd. Smctlcde heeft op eigen veld de duimen moeten leggen voor Oordegem. De thuisploeg keek op een bepaald ogenblik tegen een 0-2 achterstand aan. Ze hoog deze daarna tot een 3-2 winst om. Maar in de slotminu ten verwierf Oordegem een niet meer verwachte overwinning. In de vierde provinciale reeks H heeft Opstal na vier nega tieve uitslagen de vlag opnieuw aan de mast gehesen. Het won met het kleinste verschil van Moorsel dat het aanvalend niet kon waarmaken. En eindelijk nog eens een doelpunt van een voorspeler bij Opstal. Heyvaert lukte de enige doch winstop- levercndc goal. Het bleef ten slotte hij die Arsenalscore on danks het feit dat Moorsel op geen inspanning keek om gelijk te stellen. Met dc halve inzet uit Wichelen naar dc Boonwijk terugkeren betekende een verliespost lei der Melden won immers met 0-4 bij Rapide Lehbeke. Boon- wijk had op Wichelen noch tans een goede start genomen knet een openingstreffer van Eddy Van Ransheeck op de 4e minuut. Raring scheen op weg naar een zege temeer daar nog heel wat doelkansen werden geschapen, die door Eddy Van Ransbeeck en Veldeman onbe nut werden gelaten. Na rust trof Van Nuffel de staak. Het spclbeeld ging zich uiteindelijk nog wijzigen toen Peetcrs een kwartier voor tijd een steek liet vallen en doelman Vrijdags mocht vissen. Lutterzele moest met de halve inzet vrede nemen, dit bij Op- dorp. Het ging aanvankelijk vlot en met een openingstref fer van Vertongen op het half uur zat alles blijkbaar wel save voor de Lutterzcienaars. Er werd snel en goed van een 4-4-2 opstelling overges liakeld naar 4-3-3 en omgekeerd. Het draaide rond. Wanneer de Lut- terzeelse defensie in off-side geloofde liet de ref van dienst evenwel vervolgen en de bord jes hingen meteen in even wicht. De thuisploeg ging aan voelen dat er ook voor haar mogelijke winstcijfers inzaten kwani dan bepaald drukken, maar de Lutterzeelse defensie hield gemakkelijk stand. Doel man Raid werd regelmatig aan het werk gesteld maar wist wel raad met de pogingen, die uit eindelijk ook niet zo gevaar lijk bleken. Een einduitslag die beide ploegen kon bevredigen en Lutterzele toch opnieuw 'n puntje dichter bij de top brengt. Een streep door de rekening voor het Lebbeekse juniorselftal dat als gevolg van een slechte interpretatie \an een geboortedatum van één van zijn voetballers tien punten kwijt speelt. Het gaat om Mare Vereeeken die aan vijf wedstrijden deelnam met de junioren, die in die ontmoetingen tien punten verzamelden. Vereeeken had een ruim aandeel in die winst. Als midvoor was hij auteur van heel wat doelpunten. Ook tegen S.V. Temse dat met 101 werd ingeblikt, had Vereeeken weerom ruim zijn aan deel. Iemand van de bezoekers had de lijst met geboortedata van de Lebbekenaars naderhand overlopen. Meteen kwam de kat op de koord. Een klacht bij de voethalbond leverde het verlies van tien punten op en een fikse boete voor de Lebbekenaars. Een les voor de bestuurslui om in de toekomst heter op te 'e,,en- E.D.M. De Lebbeekse nieuweling Rapid, d'e dit seizoen voor het eerst uitkomt in de officiële kompetitie vierde provinciale won niet tegen leider Melder! zoals in alle dagbladen stond afgedrukt. Het werd met dezelfde cijfers ingeblikt. Tot op heden won de Leb beekse neofiet nog geen enkele wedstrijd. Het had al te mooi geweest had men dat tegen de leider kunnen realiseren. Uiter aard is de rangschikking ook niet juist. Rapid houdt het bij zijn schamele twee punten terwijl leider Melder! twee eenheden mag hijtellen. E.D.M.

De Voorpost | 1978 | | pagina 25