DE FALUINTJES EN ST.MACAIRE VERBROEDEREN u Wordt Aalst door epidemie bedreigd' VTI viert Sint-Elooi ALS AFSCHEID NOG EEN TENTOONSTELLING^ TANU VAN HOUTEN NAAR IJZEREN TIJDPERK Sportschuur Erembodegem opent rond Pasen 1979 1/ i lib n OPENBAAR CENTRUM VOOR MAATSCHAPPELIJK WELZIJN - AALST RUSTHUIS «AVONDZON» 4 - 8-12-1978 - De Voorpost Vervolg p 1 Uitgekeken wordt ook naar de mogelijkheid een oude dorsma chine, aangedreven met stoom of liever nog met een paarden of os- sengespan, te demonstreren en onder de aanwezigen waren reeds mensen die tips gaven waar men aan dergelijke «apparatuur» kan geraken. Gedacht wordt eveneens aan aller lei veldwedstrijden waarbij dan de klemtoon zwaarder op de veldak- tiviteiten zal komen te liggen in afwachting van de schuur- en hoe vefestiviteiten. Er komt ook een tentoonstelling waar zal getracht worden de «gro ten» uit de Faluintjesstreek aan bod te laten komen en speciaal wordt hier dan te Baardegem uit eraard gedacht aan Jan Frans Vonck, Baardegems meest illus tere zoon. Ook een reuzezandtapijt met af beelding van het Faluinen em bleem, de «Baardegemse Boer», wordt gepland en een internatio naal hoog aangeschreven volks dansgroep, «de Garve», is beide dagen van de partij. Verder wordt een unieke folder voorzien met een overzicht van de voorbije aktiviteiten in de voorbije tien jaar, de filozofie van de VVV en waarin zal worden gehandeld over het statuut van het Kravaal- bos, het fietspad in de zate van de oude spoorwegbedding, wandel paden, beplanting van bossen, een heempark en een inventaris van al wat in de Faluintjes zeker en vast zou moeten worden beschermd en bewaard. Na deze toespraak werd bij de kleurrijke dia's van Willy Per- daens in overvloeiing gebracht, nog intens genoten van het voor bije Pikfeest en kon via een reeks dia's van Paul Stockman reeds een eerste kennismaking plaatshebben met St. Macaire, 700 km van hier verwijderd. Bedoeling is met de beheerraad, een dorsploeg, de Fa- luintjeskapel en andere sympati- zanten erheen te trekken om er samen met de echtgenote eens een buitenlands Pikfeest mee te pik ken. Met een optreden van de Faluin- tjeskapel en het bekijken van de albums met kleurenfoto's Pikkeling '78 van onze fotograa Jan Muylaert werd deze gezellig! avond besloten, zwanger vat nieuwe ideeën. Lf Op zaterdag 3 december nodigde de direktie van het VTI en het bestuur van de Vriendenkring Personeel al haar sympathisanten uit voor de Sint-Elooiviering die naar jaarlijkse gewoonte begin december gehouden wordt. Ditmaal was de uitverkoren plaats voor de Feestviering «Ter Mael» Na de eucharistieviering in de Feestzaal van het VTI begaven de personeelsleden met hun gezin zich dan ook naar Ter Mael waar zij aanzaten aan een rijkelijke feestdis. Nadat iedereen zijn buikje vol had, werden de gepensioneerden van het instituut, Victor Coen, samonas De Canck, Desiré Herre- mans en Hector Steenhout eens ekstra in de bloemetjes gezet. Ook werden zo'n 25-tal nieuwe kollega's aan de aanwezigen voorgesteld. Verrassing van de avond voor de feestvierders was Stefaan Vronder, een vioolvituoos die de aanwezigen aan de tafels met Poolse muziek vergaste. Later op de avond nam de F C. Band onder leiding van Mare De Cock de taak over om iedereen uit te nodigen ten dans, en dat tot een stuk in de nacht. S.J. de Vervolg p 1 stagiairs van het parket en zo nodig de personen aangewe zen uit de kiezers van het ar rondissement, wat wil zeggen iedereen. REUMA, FAMILIEBEZOEK, TONEEL SPELEN... We moeten toegeven dat het alles behalve aangenaam is om ofwel 's morgens in een stembureau te gaan zitten of 's namiddags in een stemopne mingsbureau de kiesbrieven te gaan tellen. De voorzitters van die bureaus krijgen er wel 250 fr voor, maar de praktijk leert ons dat zo'n vergoeding onvol doende is. De getuigen van de partij krijgen een sandwich en een drankje, maar de officiëlen zouden op hun kin kunnen kloppen als de voorzitter niet zo loyaal is uit eigen zak voor drank en eten te zorgen. Dus een bijkomende kost en een zondag kwijt. Daar er reeds 3 jaar na elkaar verkiezingen werden uitgeschreven, trachl men beroep te doen op steeds dezelfden, dus laten zij het maar afweten, ledereen tracht het in eikaars schoenen te schuiven. Op het Vredegerecht is men daar alles behalve gelukkig om. Dinsdag 5 december waren er op de 240 bijzitters voor de pro vincie slechts 57 die de op dracht aanvaard hadden. Voor de Kamer hadden 62 van de 119 voorzitters van stembu reaus hun ja-woord gegeven. Van de 40 voorzitters van een stemopnemingsbureau waren 27 bereid gevonden. Op 240 bijzitters had men van 92 per- ke alic sonen het akkoord gekregen. aiic De telefoon stond roodgloei- je end De doktersattesten stro-(un: men binnen. Men kan natuurlijk een wets dokter sturen naar hen die eenkei medisch attest hebben voorge- ek< legd, maar wie gaat die koster od dragen? In allerijl werden naai i de weigeraars een staatstele- h gram gestuurd. Het zal een »le] wedren tegen de tijd worden nu om tijdig het nodige en valabele ïi personeel op te trommelen, trs tenzij de burger een beetje en: meer burgerzin aan de dagnd< legt. Roel Van de PlasH Vervolg pl in allerijl werden de meest noodzakelijke infrastruk- tuurwerken aangevat, maar je kan je gerust inbeelden dat er nog heel wat werk moet verricht worden. Voorzitter Julien Cooreman en sekretaris Frans De Rijbel ver tellen dat na afloop van de re ceptie in het nieuwe lokaal. Omdat het nodig was en om in orde te zijn met het brandweer reglement werd allereerst werk gemaakt van de elektriciteitsin stallatie De instuifruimte werd al gebruiksklaar gemaakt, maar wie er nu binnenkomt zal zich nog wel in een doodge wone kafee wanen. Pingpong- tafels en biljart moeten nog komen, wandversieringen, enz. Er wordt gewezen op de erbarmelijke staat waarin het duidelijk afgeleefde huis zich bevond. Ook jeugdatelier Tanu verhuist mee en krijgt lokaaltjes ter be schikking Motoklub Cobra vindt ook onderdak in het toch wel ruime gebouw Boven (er zijn twee verdiepin gen plus een zolder) krijgt de fotoklub twee lokalen. Deze klub gaat trouwens haar wer king uitbreiden Al bij al zal de verhuizing van Tanu een goede zaak beteke nen, temeer daar er ook andere plannen zijn. Zo denkt men aan de aanwerving van drie Spi- taelsers Eén zou de funktie van permanent verantwoorde lijke krijgen. Een andere zou voor het sekretariaatswerk zorgen De derde zou vrijges teld worden voor het jeugdate lier. Personen die interesse hebben, kunnen kontakt op nemen met Tanu. Terloops stippen we nog aan dat M.J.A. (Mutualisten Jonge Arbeiders) niet mee verhuisd Tanu is nu officieus geopend, later zal nog wel een heuse of ficiële opening komen. In ieder geval is alles nu in stilte voltrok ken want op de talrijke uitnodi gingen naar andere jeugdver enigingen en politieke manda tarissen werd door niemand gevolg gegeven. Wel twee ver ontschuldigingen (schepen Monsieur en raadslid Van Hoor- ick). Maar erg vindt men dit niet «Niet bij stilstaan, door werken» is nu het ongeschre ven devies van Tanu. <p.d.) In deze barre, koude dagen bloeide vorig weekeinde toch een zonnebloem open in de Sint-Annaparochie. Een zonnebloem met 30 rijpe zaden binnen de omtrek van haar gele kroon: de 30 verenigingen die de parochie onder haar mantel heeft. Zelfs de inrichters waren ver rast om dit sukses in de over treffende trap. Niet één ont brak! In de nieuwe zaal, de oude kerk, werd tentoonge steld wat een jarenlang vereni gingsleven naar dit St. Anna- strand had teruggespeeld. Hier keek de parochie je toe met open visier. Hier klonk het 30- voudig versterkt geroezemoes van drukke belangstelling van o.a. degenen die niet tot dan toe nog niet wisten wat er op de St Annaparochie op de tafel ligt. Wijzelf waren verwonderd over deze sporadische onwe tendheid, omdat de St. Anna parochie al twintig jaar lang het toonbeeld is van een paro chiale aktiviteit, die het reli gieuze stadsnieuws doordrenkt op een manier die de andere parochies vaak het schaam rood op de wangen legt. St. Anna is relatief jong. maar tikt hier in Aalst de stemvork aan. Tot genoegen, maar ook onge noegen van Elke vereniging kreeg dus de kans om op deze manifestatie haar wezen en zijn uit de doeken te doen. In feite was het geen tentoonstelling, maar een kennismaking met al les wat er zoal omgaat op deze parochie. Er werden ons enkele namen in het oor gefluisterd: de familie gen» of: bescheidenheid siert nog altijd een mens). En on derpastoor Ghyselen die het vanaf deze vrijdag op de St. charistievieririg (vrijdagavond met nog wat erna. We zullen e zijn... De tentoonstelling in de Sint Annazaal werd een groot sukses. EDV De Ceukelaire wat jeugdatelier en nieuwe lokalen voor de chiro betreft, Hendrik Baeyens, voorzitter van de parochieraad die zichzelf tijdens het kort ge sprek dat we met hem hadden naar de achtergrond praatte («ik zit maar een vergadering voor van bekwame mensen die het allemaal naar voor bren- Annaparochie moet laten afwe ten, omdat hij naar het Ge- raardsbergse werd opgeroe pen. Hij nam het initatief van dit gebeuren. Eigenlijk een gepast afscheid in de lijn van deze mede-pastoor die immer voor aan op de bres heeft gestaan. Vandaag vrijdag doet de paro chie hem uitgeleide. Een eu- Plaatsgebrek doet ons hier aff breken. Maar er volgt alleszinr nog een meer gedetailleerd verslag van dit bijzonder paroJ chiaal gebeuren. W.L Raadslid Bogaert vroeg het Scbepenkollege of de nieuwe sportschuur te Erembodegem zal kunnen geopend worden op de vooraf geplande datum, zjjnde einde februari van het volgende jaar. Schepen van Openbare Werken De Neve deelde hem mede dat de opening pas rond Pasen 1979 voorzien wordt oji. omdat nog een aantal kleinere werken dienen uitgevoerd te worden, zoals de aanleg van de omgeving, welke binnenkort aanbesteed wordt. Het spreekt voor zichzelf dat dit ammendement, samen met het eigenlijk kontrakt éénparij werd goedgekeurd. De Raad van het Openbaar Centrum voor Maatschappelijk Welzijn van de Stad Aalst, heeft bij het administratief personeel een betrekking opengesteld van TECHNISCH INGENIEUR OPENBARE WERKEN en bij het werkliedenpersoneel een betrekkking van GESCHOOLD METSER en een betrekking van: GEOEFEND METSER De kandidaturen moeten bij ter post aangetekende brief worden verstuurd aan de Voorzitter van het O.C.M.W., Gasthuisstraat 40 9300 Aalst, en dienen met de bewijsstukken uiterlijk op woensdag 20 december 1978 ter bestemming te zijn Overeenkomstig de bepalingen van titiel V van de wet tot economische heroriëntering van 04-08-1978, genaamd anticrisiswet, zijn de opengestelde betrekkingen toegankelijk voor mannen en vrouwen tenzij het uitdrukkelijk anders is voorzien Bijkomende inlichtingen zijn op dat adres te verkrijgen op de personeelsdienst (tel. 053-21.23.93 - binnenpost 104) Aanleiding tot deze vraag was het agendapunt 26. waarbij de jongste gemeenteraad zich dien de uit te spreken over de voorwaarden voor openbare ver pachting van het recht tot uitbaten van de cafetaria in de nieuwe sportschuur. Schepen Monsieur maakte van de gelegenheid eveneens gebruik om de raadsleden te wijzen op het feit dat voor de eerste maal ernstig werk werd gemaakt van het afzonderlijk aanrekenen van warmte, water en elektriciteits verbruik. Op dit ogenblik er vaart men op dit vlak immers in sommige stedelijke sporthallen heel wat moeilijkheden met uitbaters van cafetaria. Schepen Van den Eede diende op de Raad zelf nog een amendement in op artikel vijf van het oorspronkelijk kontrakt «om te bewijzen dat het stads bestuur de belangen van de middenstanders daadwerkelijk behartigt». Hij stelde immers voor dat de concessionaris, vanaf het tweede jaar van de exploitatie, de huurrechten die op zowat 200.000 300.000 fr. geschat worden, per kwartaal zou kunnen afkorten, wat ruim- mere betalingsmogelijkheden biedt. Het eerste jaar wordt wel geeist dat de totale som in éénmaal in de stadskas zou worden gestort. In 1976 verbruikte iedere A- merikaan 27,7 liter ijskreem hetgeen vier maal zoveel is als de Duitsers per hoofd (4,8 liter). De Verenigde Sta ten worden echter op de voet gevolgd door Australië Nieuw-Zeeland, Canada en Ierland. De kleinste verbrui ker per inwoner is Spanje met 2,7 liter en Frankrijk komt nog net iets achterop met 2,3 liter. Openbaar Kunstbezit, 17e jaargang, zal gewijd zijn aan volgende afleveringen: «Retabels», «Textielkunst», «Elektricisme», «Taptoe». De abonnementsprijs be draagt 495 fr. Inlichtingen en inschrijvingen: Open baar Kunstbezit in Vlaande ren, Jan Van Rijswijcklaan 28 te 2000 Antwerpen (tel. 031/376180) of de abonne- mentendienst Kees. tlaan 2/20 te 2100 Deurn* (tel. 031/245962). Op 19 november jl werd het nieuw bejaardentehuis «Avondzon» te Erpe-Mere officieel ingehuldigd door Mgr. Van Peteghem, Bisschop van Gent. Vooraf was het een krachttoer geweest om alle bejaarden op twee dagen tijd van het oude rusthuis naar het nieuwe over te plaatsen Soms dienden familieleden van de oudjes in te springen om de kloostergemeenschap, die het rusthuis be heert, te helpen de verhuis tot een goed einde te brengen De inname van het nieuwe tehuis betekende tevens niet dat alle werken er reeds voltooid zijn. Wie toevallig een bezoek brengt, bemerkt nog regelmatig vaklieden die de laatste hand leggen aan een aantal uit te voeren werken. Dat dit soms met het nodige lawaai gepaard gaat hoeft niet ver meld te worden. Maar de direktie heeft het belangrijker geoordeeld van iedereen zo vlug mogelijk een moderne individuele kamer ter beschikking te stellen. In het oude tehuis dienden een aantal pensionnairs immers nog in za len te verblijven. Een punt dat bij sommige bejaarden wrevel opwekt is de verhoging van de dagprijs. Deze bedraagt op dit ogenblik 500 fr. per dag en per persoon. In deze dagprijs zijn dan ook alle kosten inbegrepen, uitgezonderd de medische- farmaceutische kosten, die ten laste vallen van de mutuali teit. Voor diegenen, die deze nieuwe prijs niet kunnen betalen, wordt een overeenkomst getroffen met de familie of met het OCMW van de gemeente waar betrokkene ingeschreven is in de bevolkingsregisters. Ondanks de minieme moeilijkheden die op dit ogenblik gerezen zijn en die van voorbijgaande aard zijn. mag de oprichting van het rusthuis «Avondzon» als een prachtig initiatief bestempeld worden, de Erpse gemeenschap ten bate.

De Voorpost | 1978 | | pagina 4