r9- fi EGMONT ONTHOOFT GEMEENTERAAD Raymond Uyttersprot doet 5 voorstellen inzake perso'neelsbeleii fi l\t Pleidooi voor duur zamere beplanting AALST KAN ALLEEN MAAR WEL VAREN BIJ JUMELAGE f| k( II GEMEENTERAADSELS 6 - 8-12-1978 - De Voorpost Vervolg pl op een landmijn was gelopen. De vennootschap bleef zelfs niet één dag in leven. Op 17 november viel deze een dagsvlieg beneden. (Indien onze informatie juist is, is men uitgegleden over de huiden van de geslachte beestjes, maar in dat potje gaan we nu niet verder roe ren). Het is een feit dat er sinds 17 november geen nieuwe voorstellen meer binnenkwamen, zo zei schepen Van Den Eede. Dus ging de openbare koncessie door. In principe ging raadslid Bogaert hiermee akkoord. Toch zag hij de periode waarin door de kon- cessiehouder de kontrakten moeten worden nageleefd, liever verlengd van twee tot vier jaar. Verschillende uit baters hadden immers be langrijke investeringen ge daan. Schepen Van Den Ee de kon hieraan geen gevolg geven. Er was geen tijd meer, aangezien de aanbe steding nu echt wel drin gend wordt. Deze vertraging in de procedure zou een bij komende belasting van het dossier betekenen, zo zei hij. Vervolgens kregen we nog maar een keer lezing van dit bloederig slachthuisdrama. Raadslid Redant (PVV) had blijkbaar zijn zaag goed aangespannen. Wie de cij fers nog niet mee gehoord had, kon nogmaals zijn oor te luisteren leggen. «Nu al, zo zei het raadslid, kan wor den gesteld dat op het ein de van dit jaar een exploita tieverlies van 50 miljoen zal bereikt zijn». Volgens zijn berekeningen zou het ver lies voor 1979 ruim 12 mil joen bedragen: «...ziedaar wat deze openbare dienst opslorpt aan gemeen schapsgelden...Het slacht huis moet geen winst na streven, maar voorzien in een aantal kollektieve be hoeften. Maar de prijs is te hoog opgelopen. Het finan ciële offer overtreft hier het kollektieve nut...We maken hier niet alleen het proces van het stedelijk slachthuis, maar ook van een openbaar bedrijf in het algemeen. We zijn niet rijp voor dit soort openbare bedrijven». Het raadslid draagt de openbare bedrijven dus geen goed hart toe. Maar toch zette hij nog een bloemetje naast de grafzerk. Hij gooide geluk wensen naar het stadsbe stuur omwille van het kor date optreden, en omdat het schepenkollege alles deed om het personeel te behouden. Deze uitspraak tegen het o- penbaar bedrijf, veroorzaak te kortsluiting bij raadslid Van Hoorick (BSP). Hij be weerde dat het slachthuis slechts bij naam een open baar bedrijf was. En dat en kelen dik verdiend hadden op kosten van de stad. Daarom was zijn fraktie voorstander van de konces sie: het moest nu maar eens gedaan zijn. Raadslid Bogaert hield zich aan zijn amendement om de duur tot naleving van de kontrakten op 4 jaar te bren gen. Het kwam tot een stemming waarbij de CVP zich onthield om achteraf uit te vallen tegen de manier waarop bepaalde zelfstandi gen waren bejegend. Wat de koncessie zelf aan gaat: hierin zijn niet begre pen het appartement van de huisbewaarder en het kafe- taria. Voor de rest kan het ganse kompleks met meu bilair en materiaal door de koncessiehouder worden gebruikt. De duurtijd van de koncessie is 12 jaar, en de instelprijs werd vastgelegd op 4,5 miljoen minimum. Maar meer mag ook. De koncessiehouder int de keurrechten, maar moet wel 5% overdragen aan de stad. De waarborgsom bedraagt 1 miljoen. Ook huur, gas en elektriciteit vallen ten laste van de koncessiehouder. De lopende kontrakten moeten zoals gezegd, voor min stens 2 jaar behouden blij ven. Het statuut van open baar slachthuis wordt be houden. Dat wil zeggen dat er noodslachtingen moeten kunnen gebeuren op alle u- ren van dag en nacht. Ook moet het EEG-stempel be houden worden. De konces sie gaat in principe naar de meest biedende. Maar er worden wel «morele en ma teriële garanties» geëist. Van schepen De Neve hoor den we verder ook dat de sportschuur volgend jaar rond Pasen in gebruik zal kunnen genomen worden. De burgemeester krijgt zelfs méér dan zijn wens: drie motoren in plaats van twee. Maar dan wel met 500 cc i.p.v. 1000. De motivering voor deze motorenhonger noemde raadslid Bogaert aan de magere kant. «Voor de regelmatige dienstrege ling» zei de burgemeester. «Precies of er zijn er onre gelmatige», pikte raadslid Bogaert terug. Raadslid Uyttersprot had het ook over de verspilling bij de aanplantingen op be paalde plaatsen. Daar zou elk jaar een nieuwe beplan ting plaatsvinden. Het raadslid vroeg om meerjari ge planten. Er zouden er dan ook minder verdwijnen of kapot gaan. Raadslid Stockman zocht naar een alternatief om met minder kosten hetzelfde re sultaat te bekomen in de Nieuwstraat en Grote Markt. Maar dan wel zonder luxe-bestrating. Het ver schil kan gebruikt worden voor akkomodatie voor ge handicapten. Met deze stel ling werd hij ook bijgetre den door raadslid Van Mos- sevelde. Een grappig intermezzo lag eerder op het fonetisch vlak. Raadslid Uyttersprot vroeg of er op de nieuwe straatnaamborden de afkor tingen van de deelgemeen ten niet konden vermeld worden. (Bijvoorbeeld «Ba» voor Baardegem, «Me» voor Meldert, «Mo» voor Moor- sel). «Ba, Me, Mo, Er, Ni, He, Ho,...» er zat wel klank in. Molenstraat Ba, Lange- straat Ho, Kerkstraat He,... Maar voor reizigers zou dit toch een uitstekende hulp betekenen, vond raadslid Uyttersprot. Luidruchtig werd ook stil gestaan bij het voorontwerp van de bijzondere plannen van aanleg voor het Cen trum, St.Jozefstraat en Sta tion. De oppositie trok in twijfel of er inderdaad wel inspraak wordt verleend, zoals werd beweerd. Frak- tievoorzitter Willems kon zich niet akkoord verklaren met de gevolgde procedure in deze belangrijke zaak: «Er zijn belangrijke opmer kingen gemaakt. Maar het voorontwerp is in die zin niet herwerkt. De objekties werden gewoon erbij ver meld als een soort appen dix... U vroeg dan aan de frakties dat zij kennis zou den geven van hun opmer kingen. Wij moeten hun op merkingen. Wij moeten dus een gewijzigd plan opma ken, en dus doen wat u na laat. Dat is vlucht van ver antwoordelijkheid. U voegt er de bemerkingen gewoon aan toe, i.p.v. het vooront werp te herwerken. We vra gen dus eerst uw werk te vervolledigen en het dan ter goedkeuring op de gemeen teraad te brengen». Het voorontwerp moet immers ook in Gent en Brussel wor den besproken. Gevreesd wordt vanwege de oppositie dat opmerkingen niet bin dend zijn, en dat de hogere instanties op hun beurt be merkingen kunnen maken, waardoor het geheel op nieuw op de lange baan wordt geschoven. Ghis Wil lems: «U gaf de schijn van welwillendheid. U gaf de in druk inspraak te geven. Maar in feite hield u met niets rekening». Striemende woorden dus, die door schepen De Neve werden beantwoord met de mede deling dat de bezwaren in het eigenlijk ontwerp zou den opgenomen worden. Hij wees erop dat het hier slechts om een vooront werp ging. Ook raadslid Van Hoorick legde daar de nadruk op, toch zei hij met veel in dit BPA niet akkoord te kunnen gaan. «Ik vraag me af, aldus het raadslid, of we geen psychologische vergissing begaan door dit voorontwerp nu in deze vorm goed te keuren. De mensen kennen de proce dure niet. We willen wel on ze goedkeuring geven, maar vragen toch te overwegen of er niets inzit waarmee we de geïrriteerdheid kunnen ver mijden. Raadslid Van De Sijpe: «Het plan bevat zeker waar devolle elementen. Gun ons nog één maand om te zor gen dat het ook psycholo gisch overkomt». Schepen De Neve dacht dat deze tussenkomsten adders waren in het gras om de hele opzet te vertragen. Hij zette er een andere psycho logische waarde tegenaan: «We willen gewoon zo vlug mogelijk de bestemming van de eigendommen vast leggen. De mensen willen weten waar ze aan toe zijn». Hij ging evenwel met de ver daging akkoord. En toen betrad Egmont pas voorgoed de politieke tribu nes, stevig bij de hand ge nomen door raadslid Van Hoorick. De datum 17 de cember was trouwens al va ker als een bal over en weer gekaatst, telkens gestopt door de burgemeester. Maar deze «smasj» kon hij blijkbaar niet tegenhouden. Het aanraken van het Eg- montpakt bleek nodig om uit te leggen dat onze stad bij een nationale perso neelsdienst gaat aansluiten op een ogenblik dat het land gaat federaliseren. Dit was dan ook meegepikt. We zaten duidelijk de nationale toer op. Maar voor de stad kwam het erop neer dat er onder het personeel een re ferendum werd gehouden dat zich hoewel met een kleine meerderheid, uit spreekt voor aansluiting bij de nationale dienst. Raads lid Van Hoorick liet duide lijk verstaan dat de opposi tie op het stadhuis mollen- werk had verricht om bij de grote broer aan te sluiten. Raadslid Uyttersprot veerde overeind: «Het is spijtig dat ge eerst konsultaties houdt om er nadien geen rekening mee te houden». Schepen van personeel, Blommaert, gaf wel toe dat de perso- neelskommissie niet was geraadpleegd, «Maar, zo zei hij, ik ga dat niet uitleggen, want dat gaat te lang du ren». Ook raadslid Van Mossevelde deed in naam van zijn «groep» een oproep om op 17 november toch maar niet te vergeten hoe zijn groep het Egmontpakt de nek had omgedraaid. De burgemeester vond dat hij dit raadslid toch maar beter het woord had afgenomea. «We hebben in onze groep geen last van de vakbon den» zo had het raadslid ook nog gezegd. Raadslid Bogaert infor meerde naar de weerslag van dit hele verkiezingsge- doe op de begroting. De be spreking van de interpella tie van raadslid Uyttersprot betreffende het personeels- reglement van inwendige orde, raakte verward. Er le ken wel kraaiepoten uitge strooid. En met het voorstel tot glijdende werkuren was de Gemeenteraad helemaal in een politiek mijnenveld gesukkeld. Er werd plots zo 'n mijn geraakt, en de zit ting werd geschorst voor beraadslaging. Toen de ge moederen enigzins gekal meerd waren, vernamen we nog dat de personeelskom- missie ai twee keer was sa mengekomen. Schepen Blommaert daarop: «In het vorig bestuur slechts één keer, en dan nog slechts voor twee minuten». Dat zal wel een zacht gekookt eitje geweest zijn, dat daar ge peld is. Maargoed. De ruzie liep weer hoog op. De bur gemeester klopte bijna zijn voorzittershamer stuk, waarna raadslid Vanderve- ken (BSP) deze hoogst pa thetische zin uitbracht: «Had de burgemeester de kans gehad, hij had ook zijn ontslag aan de koning aan geboden». Bijwijlen leken we inderdaad wel in een na tionaal parlement te zitten. Van Hoorick had ook nog wat op zijn lever liggen: «Eerst stookt ge het perso neel op, en nu keert ge uw kazak!» Hiermee oogstte hij storm bii de CVP, die even wel stilaan luwde. Schepen Demaght oogstte anderzijds applaus met haar oproep om een milieuvrien delijke verkiezingskampag- ne te houden. De burge meester had tevoren al de tijdelijke politiereglemente- ring hieromtrent toegelicht. Ook fraktievoorzitter Wil lems vroeg met aandrang om tegen wildplakkers op te treden. Raadslid Chris Borms had nog enige vragen omtrent de werken aan de Mustereel in Meldert, waar de Natio nale Landmaatschappij wo ningen wil zetten. Zij toon de zich ongerust omdat de aanbesteding voor de aan neming reeds was gebeurd, terwijl de toegangsweg tot de bouwwerf nog moet aan gelegd worden. En na 6 maanden vervalt de aanbe steding. De aannemer kan dan met zijn prijs omhoog. Schepen De Neve replikeer de evenwel dat bedoelde wegeniswerken door staats diensten moeten worden uitgevoerd, (infrastruktuur- werken). Hierna raakten de bespre kingen weer enigzins poli tiek verhit. Meer een echo van wat vooraf was gegaanf Een nieuwe oprisping eerj der. Erg duidelijk was hetl"1 toen allemaal niet meerf Want de burgemeester zelft® zag er niet klaar meer inf «Mag ik u vragen wie heil woord heeft?»... r® WLfv Onlangs keurde de gemeenteraad van Aalst het basiskader en het administratief statuut van haar personeel goed. Dit vormt echter slechts een gering onderdeel van het perso neelsbeleid. Om de bijkomende aspekten zoals mobiliteit, arbeidsvoorwaarden, enz. te regelen hebben de meeste ad ministraties specifieke verordeningen of reglementen van inwendige orde uitgevaardigd. Dit gebeurde ook in Aalst waar een dergelijk reglement goedgekeurd werd in de gemeente raad van 31.3.1945! Daar dit reglement, ook omwille van de fusies verouderd is, deed oppositielid Uyttersprot op de jongste gemeenteraad een vijftal voorstellen inzake enkele «persoonsgebonden materies» VIJF VOORSTELLEN Het eerste voorstel betrof het vaststellen van de bezetting per dienst en het nemen van affectatiemaatregelen. Door een lijst zou ieder perso neelslid moeten kunnen vast stellen of alle diensten wel vol ledig bezet zijn en of er geen overplaatsingsmogelijkheden voorhanden zijn. Willekeurige overplaatsingen vb. om poli tieke redenen zouden volgens het raadslid dan onmogelijk zijn. Ten tweede deed hij een vraag tot het opmaken van een se- mestriële of jaarlijkse naam- en ranglijst van het personeel. Dit stelt de personeelsleden in staat hun bevorderingskansen vast te stellen. Deze nomina- tieve lijst kan dan ter beschik king gesteld worden van het personeel. Hierin zouden zo wel niveau, graad, rang, dienst- anciënniteit enz. kunnen vermeld worden. Het volgende voorstel was het in toepassing brengen van het K.B. van 26.5.1975 inzake sommige verloven. In artikel 3 van dit K.B. wordt aldus het part-time werk geregeld Deze maatregel kan volgens Uytter sprot zonder veel moeilijkhe den worden ingevoerd. Als voorlaatste punt behan delde hij het inrichten van een refter Uitgaande van de vast stelling dat een personeelslid niet eens over enige uitrusting beschikt om zijn maaltijd te ge bruiken, vroeg hij de oprichting van een personeelsrefter. die tevens tot een ontmoetings plaats zou kunnen uitgroeien. In de toekomst moet men er trouwens aan denken ook warme maaltijden aan het per soneel aan te bieden. Het laatste voorstel betrof het invoeren van de glijdende werktijd Als verdediging van dit agendapunt verwees de inter- pellant naar de collectieve ar beidsovereenkomst voor de openbare sektor van 28.10.1977 tussen Regering en gemeenschappelijk vak bondsfront. Spreker was zich bewust van de wijzigingen die dergelijk voorstel betekenen in de arbeidsvoorwaarden van het personeel. Voor de invoe ring van de flexibele werktijd ging hij dan ook uit van een tien tal principes. Het invoeren van de verorde ningen moet aldus de ver standhouding tussen diensten en personeelsleden onderling in de hand werken, en bijdra gen tot de materiële en sociale werkvoorwaarden van het stadspersoneel. Uyttersprot preciseerde dat het slechts ba sisprincipes betrof, die als ge- spreksbasis kunnen dienen Voor de punten 1 tot 4 stelde hij voor dat het Schepenkollege een ontwerp aan de gemeente raad zou voorstellen vóór einde juni 1979 Voor het vijfde punt stelde hij de datum van 1.4.1979 voorop. DEBAT Op alle voorstellen werd door Schepen van Personeel An- toon Blommaert uitvoerig ge antwoord Hij preciseerde on dermeer dat de aanwerving van een personeelslid nooit gebeurt in een bepaalde dienst. Een organigram is voor het personeel trouwens niet ver plichtend, enkel verklarend. De bezetting van een bepaalde post behoort tot de bevoegd heid van het Schepenkollegc. Daardoor wijzigt de feitelijke toestand voortdurend. Het tweede voorstel vond de Schepen tijdrovend en zinloos, leder personeelslid krijgt trou wens op het departement dat hij beheert steeds alle inlichtin gen. Volgens Antoon Blom maert werd het K.B. van 26.5.1975 reeds toegepast in de stad Aalst, onder meer wat de verloven betreft, waar hij een aantal voorbeelden bij vermelde. Wel was hij akkoord dat het reglement van inwen dige orde van 1945 dringend aan verandering toe was. De oprichting van de perso neelsrefter noemde hij een probleem van ruimte en van in vesteringen. De uitwerking van de flexibele werktijd stelde volgens hem tal rijke problemen. Men hoeft maar te denken aan het kontro- lesysteem dat perfekt en uitge breid moet zijn. Een aantal per soneelsleden zoals politie, brandweer, reinigingsdienst enz. komen hiervoor bij voor baat niet in aanmerking. Het systeem zou dus enkel kunnen gelden voor het administratief personeel, maar dan moeten enkele primaire voorwaarden vervuld worden. De Schepen beloofde alleszins de voorstellen voor te leggen op de volgende vergadering met de syndikaten, die tot op heden geen enkele vraag ter zake aan hem gericht hebben. CVP-er Uyttersprot was niet zo gelukkig met het antwoord van de Schepen van Personeel. Hij Op vrijliggende stroken aan de «Ingang Deprez» zullen aangepaste beplantingswerken uitgevoerd worden. Raadslid Uyttersprot, die op de jongste gemeenteraadszitting zeer aktief was. maakte van de gelegenheid gebruik om het stadsbestuur te vragen de mogelijkheid te onderzoeken voor het aankopen van meerjarige beplantingen. Hijzelf had immers aan het monument van de gesneuvelden te Moorsel bemerkt dat nieuwe planten na amper enkele maanden uit de grond werden genomen en op een hoop werden gegooid, dit omdat ze niet tegen de vorst bestand waren. Hij drong dus aan op meersoliede planten, zodat de stedelijke bcplantingsdienst niet steeds tot dezelfde vernieuwingen zou dienen over te gaan. Schepen van Leefmilieu. De Maght die akte nam van het positief voorstel, diende te bekennen dat in het verleden inderdaad ieder jaar nieuwe planten dienden aangekocht te worden. De interpellant kreeg tenslotte voldoening met zijn tussenkomst vermits de burgemeester het agendapunt afsloot met de woorden: «Wij zullen uw voorstel in de praktijk uitvoeren». VEHE wees er vb. op dat het nemen van reafektatiemaatregelen de doodgewoonste zaak is in de Ministeries. Het belet trouwens de willekeurige overplaatsin gen. Een personeelslijst be staat anderzijds in ieder minis terie en hij wordt ieder jaar aan alle werknemers opgestuurd. Spreker bekende wel dat men op het departement van Sche pen Blommaert zonder moei lijkheden inzage van de perso neelsleden krijgt. Wat de refter betreft herinnerde hij eraan dat geen enkel privé- bedrijf zich zou kunnen veroor loven wat de stad Aalst zich veroorlooft. Voor de lexibele werktijd tenslotte drong Uytter sprot nogmaals aan op een in tegrale toepassing. Burge meester D'Haeseleer ging niet in op de vraag om stemming over de besproken voorstellen, omdat hij het antwoord van de heer Schepen bevredigend vond. Hierop kwam raadslid De Pau\ (CVP) tussen met de bemerl king dat een personeelslijst wa in het OCMW bestaat. Hq moet dus ook mogelijk zijn eet dergelijke lijst op de stadsadj ministratie in te voeren Mevr. Lievens-Borms vrc terloops of men in Aalst c zomeruur kon invoeren, zoall in zoveel andere steden bef staat. Dit lokte reaktie uit I PVV-er Marcel Lorie, die zei dat in de ASLK, waar hij werlJ een dergelijk zomeruur nJ korte tijd terug werd afgeschaft] Van Hoorick (BSP) besloot hel debat met het voorstel de punj ten te bespreken in de persd neelskommissie, die dan ze|_ een termijn van uitvoering kal vaststellen. Hij wees er terf loops op dat het invoeren vai de glijdende werktijd ook negaJ tieve aspekten heeft, zoals hel invoeren van een prikklok. VEHS" Op de jongste: Gemeenteraad hield raadslid Chris Borms eererd up oe jongste uemeenteraad hield raadslid Chris Borms eererc pleidooi voor verzustering van onze stad met een andere. ZL eri haalde de woorden van Kanselier Adenauer aan, uitgespro...! ken n.a.e. de ig° verjaardag van de «Raad van Europese Ge» a. meenten»: «E^tppa kan niet worden verwezenlijkt tenzij mer U "™^yjijker flat nne ifArUinflt flaM ...mI U ken n.a.»r. de 10' verjaardag van de «Raad van Europese Gei ie£rH it c ns op te wekken...» De Belgische van die «Raad yan.Eur. Gemeenten» viert thans haar 25 jarit bestaan. en v Het raadslidweel'erop dat steeds meer''gemè^hten ver- zusteringsakkoorden afsluiten met gemeenten uit de E.E.G.- landen, en haalde ook enkele voorbeelden aan van Aalsterse verenigingen die hiertoe al waardevolle initatieven hadden genomen, gaande van sport manifestaties tot kulturele uit wisseling en studentenvakan ties. Na deze drie noemde het raadslid ook een vierde ak koord zeer belangrijk: de han delsrelatie tussen twee of meer steden van de EEG. Op de vooravond van de eenwording van Europa, kon Aalst onder zoeken op welke wijze het aan deze aktie kon deelnemen: een eerste stap zou zijn kontakt op te nemen met de Belgische Sektie van de Raad der Eur. Gemeenten om te vernemen welke steden van gelijke be langrijkheid een jumelage ver langen. Onder jumelage, zo zei het raadslid, verstaan wij een ontmoeting van twee of meer gemeenten van de E.E.G die verklaren dat zij zich verenigin gen om te handelen in een Eu ropees perspektief. Dit kan vrij blijvend aangevraagd worden Een nog belangrijker mogelijk heid was volgens het raadslid aandringen opdat Aalst zou aangeduid worden bij de ste den en gemeenten die deel uitmaken van de «Europese Vereniging van Lokale Bestip, ren», die zetels als advieso a gaan bij de Raad van Europi r. en waar de bestuursaangeli<ke genheden en opdrachten va ur" de gemeenten worden besprtFar' ken. Aangezien Aalst aangeslotelk is bij de vereniging van Belgfrr v sche Steden en Gemeentel >'se vroeg het raadslid dan ook iat het Kollege van Burgemeest en Schepenen al aangedror gen had om ook tot die steek te behoren die deel uitmakt van de Europese Verenigini Het wil ons voorkomen, zo sloot mevrouw Chris bori haar interpellatie, dat op vooravond van de regionalis ring er dus een Vlaamse af< ling van die Belgische federal zal opgericht worden, waarc wij ons moeten voorbereide 1 Zij stelde dan ook voor dat h ej Kollege de zaak ter studie z( !r'ai nemen, en bij de betrokk<Btz' verenigingen plus de minist van Binnenlandse Zaken ze?' e zou aandringen opdat de kaï didatuur van Aalst zou aa Brie vaard worden voor deelnaifds t aan de aktiviteiten van de E ropese Federatie van de loka '9ar en regionale besturen ar 'c De burgemeester antwoord! 8 v0 dat dit inderdaad zou gebe r9elP ren. Jn W. iet a angr en e tget et rej Ml- -01 ck fl Omwille van het smeer, likt de Raad de daeseleer. Een schepen. «Ik ga het u niet uitleggen, want dat zou te lang duren». Het stadspersoneel wil aansluiten bij de nationale bond. Een fraktievoorzitter van de meerderheid: «eerst maakt de oppositie het personeel op om vóór te stem men bij het referendum. Nu zijn ze tegen. Straks moeten wij nog tegen ons eigen gedacht stemmen!» De Raad gleed uit op de glijdende werkuren van raadslid Uyttersprot. De zitting werd geschorst nog vóór er met dossiers kon gepaard worden. Het was een prikkelende Gemeenteraadszitting. Hevige diskussie of er dan weer een prikklok komt of niet. In het vrouwenhuis komt er dan misschien een prikkelklok? Ze gingen daar weer hun blauw boekje te buiten. Zelfs de burgemeester raakte er niet meer wijs uit: «Mag ik vragen wie het woord heeft?» En een raadslid vroeg of hij mocht weten wat hij voorgesteld had. Iemand uit het publiek: «Er zijn zeker verkiezingen op komst?» ve •zen erd that et re Dor c ale k Dorle aafd den, n vc nde 1st hi et r( ikter leid )p de jan s Ingsti oenir 'artir chap Dgeh inden niks ans v Je v pee di

De Voorpost | 1978 | | pagina 6