MORGEN SCHEREN C.V.P., B.S.P., V.U. en P.V.V. weer gratis m Omdatde K.P.B.niet te kopen is STEMK0MMUNISTNR.9 Dendria kende primeur met voorverkoop van solidariteitszegels M00RSEL VRAAGT AANDACHT VOOR DE RANDGEMEENTEN Jm, 6'*" ,,V. iJ fcKv 8 - 8-12-1978 - De Voorpost Dendria-voorzitter Luc D'Hondt dankte alle medewerkers. (SJ) Vorige week vrijdag waren heel wat personaliteiten uit diverse postzegelkringen, stadsbestuur en PTT afgezakt naar het Pa rochiehuis op het Dorp te Erembodegem om er de voorope ning van de postzegeltentoonstelling en de voorverkoop van de solidariteitszegel Pater Pire - Pater Rasschaert bij te wo nen. De regie der Posterijen bracht sinds maandag 4 december een reeks van drie bijzondere postzegels op de markt. De eerste werd uitgegeven ter ge legenheid van de 100' verjaar dag van de inhuldiging van de Synagoog in de Regent schapsstraat te Brussel, de tweede naar aanleiding van de 50' verjaring van de Katholieke Studentenaktie Jong- Vlaanderen en de derde om wille van de 20' verjaardag van de toekenning van de Nobel prijs voor de Vrede aan Pater Dominique Pire. Op 2 en 3 december ging op een vijftal plaatsen in ons land echter reeds een voorverkoop door o.a. te Erembodegem. VOOROPENING Het bestuur van de postzegel kring Dendria mocht vorige week vrijdag heel wat belang stellenden begroeten uit be vriende postzegelklubs op de vooropening van de postzegel tentoonstelling in het Paro chiehuis te Erembodegem. Van stadswege waren er aan wezig schepen Monsieur als schepen van Vrijetijdsbeste ding en schepen Blommaert die de burgemeester verving. Daarnaast waren er ook nog de afgevaardigden van de PTT waaronder de direkteur van de filatelische afdeling. Schepen Blommaert beet de spits af en las een redevoering van de burgemeester voor waarin deze voornamelijk het belangloze karakter van deze vrijetijdsbesteding belichtte. Schepen Monsieur op zijn beurt wees op de kulturele waarde van een dergelijk tijds- verdrijf De direkteur van de filatelisti sche afdeling van de PTT be lichtte daarop meer uitgebreid de solidariteitszegels 1978- 1979 België biedt op het vlak van filatelie heel wat aan de verzamelaars. Vooreerst is er het beperkte aantal zegels dat jaarlijks door de Belgische PTT op de markt wordt gebracht. De zegels die op de markt komen worden daarbij slechts op be perkte oplage verkocht, iets wat zeer aantrekkelijk is voor de verzamelaars. Daarbij wil de PTT kwaliteitsprodukten afle veren waaraan de filatelisten wat hebben. Onze postzegels zijn dan ook niet gedrukt vol gens het eenvoudige en goed kope ofsetprocéde, maar vol gens de diepdrukmethode of de heliogravure. De voorverkoop van de solida- riteitsreeks te Erembodegem heeft wat aan een zijden draadje gehangen. Het was omdat er in het Waalse ge deelte van ons land twee voor- Begenadigd door een voor de tijd van het jaar bizonder aan genaam weertje vierde de Koninklijke Harmonie St-Cecilia van Moorsel, een der oudste muziekverenigingen van de hele provincie, verleden zondag haar traditioneel St-Ceciliafeest. In stoet ging het allereerst naar de St-Martinuskerk waar de Harmonie de Eucharistievie ring keurig opluisterde. Vooral het flink bewerkte «Pavane in Blue» en het populaire «Ama zing Grace», een imitatie van met die gelden alles werd ge realiseerd Aalst had echter wél deze voor velen onrechtvaar dig genoemde belasting waar bij zij die langst op goede be strating moesten wachten sup plementair nog eens worden beginne betaald heeft deze zou terugkrijgen. Dergelijke zware aderlating, men schat ze op 400 miljoen, kan de stadskas, reeds in prekaire toestand, ge woon niet verteren. Gehoopt wordt dan ook op een gentlemans-agreement waar bij de stad de kosten tot een minimum zou herleiden. Zo er reeds een weg lag is er altans voor de wegbedekking en de De koninklijke harmonie Sint Cecilia Moorsel vierde. Hier het bestuur aan de eretafel tijdens het banket. (JM) een bekende aria voor doedel zak die onlangs verschillende malen op de TV te beluisteren was, kenden een welverdiend sukses bij de aandachtig luiste rende gemeenschap die de ruime kerk vulde. Na ledenbezoek, een pitto reske folkloristische happe ning. werd aangezeten voor de feestdis. En men liet het zich smaken! Voorzitter, gewezen burge meester Raymond Uyttersprot hield de gebruikelijke toe spraak waarbij allereerst zijn dank ging naar muzikanten en dirigent J. Muylaert, naar het bedienend personeel en de gasten volksvertegenwoordi ger Ghisleen Willems, notaris Eeman en gewezen penning meester Albert De Grauw Als vooraanstaand fraktielid van de oppositie kon Uytter sprot er genoegen mee nemen dat wegenis, gras- en zachte bermen goed worden onder houden, zulks echter na her haald aandringen bij het stads bestuur. Het onderhoud van het Moorsels kerkhof noemt hij verminderd van kwaliteit. Eveneens op aandringen van de CVP-fraktie zijn de plannen voor een moderne verlichting van de Moorselbaan klaar al hoewel het hier wél om een rijksweg gaat. Cruciaal punt voor velen is hel innen van de verhaalbelasting. De randgemeenten komen hier iti een verslechte toestand vermits in de meeste randge meenten men steeds was uit gegaan van het principe van algemeen belastingsstelsel waarbij iedereen betaalde en bedacht op een flinke aderla ting. Gevraagd werd dat de werken van vóór de fusie het nog zouden kunnen doen zon der verhaalbelasting. vraag die door het stadsbestuur werd overgenomen. In hoeverre het Kollege invloeden bij de hogere overheid heeft laten spelen om deze vraag te zien inwilligen kan Raymond Uyttersprot niet beoordelen. In elk geval kwam er een negatief antwoord. Stappen gedaan bij de Minister van Binnenlandse Zaken waarbij de heer Uyttersprot zelf aanwezig was waren in elk ge val weinig bemoedigend want het «onderhoud» gebeurde in een trapzaal, rechtstaand en sprekend tegen een Franstalig adjunkt van de minister. De hoop werd dus klein. Ook in de Kommissie van Fi nanciën kwam deze belasting uiteraard ter sprake. Er een po litieke zaak van maken is vol gens Uyttersprot niet realis tisch. De verhalenbelasting die een loopduur heeft alvast van dertig jaar kan gewoon niet af geschaft worden Afschaffing vanaf een bepaald moment zou immers impliceren dat al wie de volledige som reeds van in den zate niets te betalen tenware men tot verbreding zou over gaan. Op riolering is evenmin iets te betalen als er een vala bele riolering reeds lag. wat echter niet overal het geval schijnt te zijn. Vaak is die riole ring gewoon de som van vele pnvate initiatieven. Wanneer men echter hoort spreken door mensen die be weren het te weten dat een straat per lopende meter een verhaalbelasting van 9000 fr zou eisen zijn zulke cijfers to taal uit de lucht gegrepen. Ter vergelijking de Aalsterse Ach terweg waar geen bedekking was, geen zate dus, geen riole ring, geen voetpaden. Nu is er een weg van 6 m breed met langs weerszijden nogmaals drie meter ruimte en daar kost het per meter bijna 6000 fr... De ex-burgemeester heeft het ook over de investeringen m de randgemeenten. Al wat tot hier toe in de randgemeenten ge beurde werd nog gepland door de vroegere besturen en ge hoopt wordt dat bij de nieuwe investeringen ook de deelge meenten aan bod zullen komen op billijke wijze LH Van 9 tot 24 december brengt het Nederlands To neel Gent «De emigranten» van Slowomir Mrozek in een vertaling van Nora Pittoors ten tonele. De regie is in handen van Jean-Pierre De Decker en akteurs zijn Jef Demedts en Hugo van den Berghe. Voorstelling elke maandag, donderdag, vrij dag en zaterdag om 20.00 uur en zondag om 15.00uur. Plaatsbespreking: Sint- Baafsplein 7 te Gent, elke dag van 10.00 tot 14.00 uur en 1 uur voor de voorstel ling. Tel. 091/253208. (en kel van 10.00 tot 14.00 uur). j jBf£ iï*i -Pil I Hl.U.JI verkopen meer doorgingen dan in het Vlaamse landsgedeelte dat Erembodegem in aanmer king kwam. Hoedanook Erem bodegem had de voorverkoop. En daarvoor was Dendriavoor- zitter Luc Dhondt heel wat mensen dankbaar Het was dan ook een hele waslijst die hij in heiltempo aan de genodig den voorlas. DENDRIA De postzegelklub Dendria zag het levenslicht in 1966 Twee jaar later, in 1968 werd reeds de eerste postzegeltentoon stelling ingericht. En daar mee was de kous nog niet af voor deze aktieve klub. Regelmatig zouden zij met belangrijke akti- viteiten uitpakken. Een van de voornaamste was o.a. in 1976 de voorverkoop van de sport- postzegel met rekordhouder Roger Moens. Momenteel is deze klub aan haar vijfde post zegeltentoonstelling toe en aan haar derde voorverkoop ZEGELS De solidariteitsreeks 1978- 1979 bestaat uit drie zegels. De heeft een waarde van 6 ïBELGÊfö De genodigden en deelnemers van de vijfde postzegeltentoonstelling te Erembodegem. (SJ) fr. en een toeslag van 2 fr. De afbeelding op de zegel stelt het karakteristiek gedeelte van de synanoge voor. het interieur en het tabernakel. De tekening is van de hand van O. Bonnevai- le Het beeldformaat is 24.5 mm x 44.5 mm en de kleuren zijn bruin en grijs. De tweede zegel heeft een waarde van 8 fr. met een toe slag van 3 fr. De afbeelding stelt een evokatie voor van de werking van de kulturele bewe ging die de KSA-VKSJ is. De tekening is van de hand van J. Keymolen en het beeldformaat bedraagt 37,2 mm x 24,5 mm. De kleuren hier zijn blauw, geel. zwart en groen. De derde zegel tenslotte heeft een waarde van 14 fr. en een toeslag van 7 fr. en stelt de eltenis en de evokatie voor van het werk van de Nobelprijswin naar van de Vrede! Dominique Pire Het ontwerp is van O. Bonnevalle en heeft een beeld formaat van 37,2 mm en 24,5 mm. De kleur is polychroom De diepdrukgravure is van de hand van J. De Vos en de he- lioölinders van J. Malvaux. SOLIDARITEIT Bob Van den Bergh overhan digde als voorzitter van de zus- terklub «Filatelia Alosta» een prachtig boek aan Luc Dhondt en hoopte in de toekomst «soli dair» met deze klub te kunnen samenwerken. Ook voor de aanwezige sche penen had ex-prins Bob nog een vraagje. Zou het niet moge lijk zijn om eens een grote in spanning te doen omdat Aalst naar aanleiding van zijn karna val eens met een speciale ze gel en afstempeling zou kun nen op de proppen komen. Een hoopvolle vraag, gesteld in aanwezigheid van de grote mannen van de PTT. die de aanwezige schepen Monsieur even het kleurtje van zijn partij deed aannemen. Niet verwon derlijk: ingewijden zullen wel weten dat Aalst reeds twee maal de kans op een speciale postzegel naar aanleiding van karnaval zag voorbijgaan om dat door nalatigheden en ad ministratieve rompslomp de aanvragen ofwel te laat bin nenkwamen ofwel politiek ge boycot werden. TENTOONSTELLING Op zaterdag 2 en zondag 3 de cember ging dan ook nog naast de voorverkoop van de solidari- BELGOJEBEU teitsreeks in het Parochiehuis te Erembodegem de vijfde postzegeltentoonstelling door waaraan drie kringen hun me dewerking verleenden. Voor de postzegelkring Den dria waren de eksposanten Merckx R. met een reeks over het eiland Jursey.Demaret F. met beroemdheden en ge kende personaliteiten Van Habost K. met oorlogen, Del- cambe R met zegels van Ko ningin Elisabeth II van Enge land. en Ghijssens J. met ze gels over Israël (met zijn reeks behaalde hij reeds brons te Gent) Voor de postzegelkring Rosa Luxemburg eksposeerde Lam pen s E. met een reeks over het honderdjarig bestaan van de postzegel en een serie zegel op zegel Filatelia Alosta was vertegen woordigd door Keymeulen die de Barokschilders als or derwerp had, een reeks waai mee hij op prijskampen reed zilver behaalde Verder was ook nog Coppens D met pos' stempels uit Aalst en Van De Bergh R. met een serie Postg* tuigen van onze taalperikkelei Met deze laatste reeks tx haalde Bob in 1976 de schai Singelijn. Naar aanleiding van deze ter toonstelling en de daaraan gr koppelde voorverkoop was t ook een speciale postafsten peling. Het ontwerp van dej stempel was gemaakt door <j Erembodegemnaar Piet 0 Schrijver. De tentoonstelling genoot e« grote weerklank bij postzege liefhebbers uit het ganse lar die er als de kippen bij war* om een zegelreeks in voorvë koop te bemachtigen. Uit al hoeken van onze gewet* kwamn zij dan ook opdage De inbreng van de autochtor bevolking was daarmee vergi leken slechts gering. Gebrt aan belangstelling? De kolle tie die er tentoongesteld we had nochtans een fantastiscl waarde, niet alleen inhoudeli, ook waardelijk. Om een voc beeldje te geven, de tentoo stelling was verzekerd teg 1.5 miljoen frank. De waardje, volste zegel (Israel een van voorlopers') had trouwe# reeds een waarde van onq te veer 1 miljoen frank. Zij die d" dus niet heen gegaan zijn ha f3' den voor de zoveelste m^hc< ongelijk. S dir be- led po; Dc dut dat toi bv\ Eet

De Voorpost | 1978 | | pagina 8