F G H lil K STEM KOMMUNIST NR. 9 ïknipÊ 'T LAND VAN AALST: HULP AAN K.M.0.'S omdat de P.V.V. haar beurt wil om het zelfde te doen NIET OPNIEUW GEVEN EN TOEGEVEN. OMDAT MENSEN ZO BELANGRIJK ZIJN en C.V.P., B.S.P. en V.U. achttien maanden lang beslist en verdeeld hebben in het voordeel van het grootkapitaal... De Voorpost - 15-12-1978 - 13 STEEDS TELEFOONNUMMERS I (adressen; tel. 052-21.22.721 Kunstgalerij. Tentoonstellingen - retrospectieven - openbare ver- r kopingen - Antikwiteiten - Dorpstraat 46, Grambergen. IeECKMAN 053-70.02.931 De specialist in maatwerk De laagste prijzen der matrassen.. Schuimrubber, Latex, Staalveren, Super-Bultex. m Bergemeersenstraat 18, Aalst. nnTII mm gt «Uw Koffiehuis» - specialiteit van Wafels W OHTHALS Kattestraat 20 Aalst - Het koffiehuis der denderstreek. i LECTR0H0ME 053-21.89.53 Electronische componenten - telefoonbeanwtoordapparaten - toradio's - antennemateriaal - stereoinstallaties - modelbouw met I afstandsbediening. Korte Zoutstraat 12, AALST OURUREN (Pelzen) Tel. 053-77.48.54 KELLY FURS ODERMATT THEO - GeraardsDergsestraat 1 Aalst A naast PolitieBureel Pelzen voor Dames, juffrouwen en heren. Aanvaard alle herstellingen ESMEED 052-21.27.62 metalen trappen, trapleuningen, balkon- en terrasafsluitingen, poorten, enz. M De Backer, Kon. AJbertstraat 75. Dendermonde ERMAN 052-21.38.16 Michem Tapison. nylontapijt. en andere vloerbekledingen in I overgrote keus bi| Herman Michem. Potiaulaan 16. St.-Gilhs- I Dendermonde. Vraag vrijblijvend inlichtingen. KEI N HIT BOETIEK 053-77.79.63 O-SPORT 052-21.17.591 Alles, maar dan ook alles van sportartikelen, alsook sportkledij ei camping. Statiestraat 21. Lebbeke. Kroostrijke Gezinszegels. OM, LEEN GERUST 053-21.60.16l ophandtekening. Hypotheken, verzekerde geheimhouding. Inllch- tingen bij Van den Berghe, Droeskouterstraat 12, Haaltert. i EONIDAS 053-21.08.91 De beste en goedkoopste pralines Specialiteit doopsuiker Lange Zoutstraat 37 AALST IEUBELEN DE WOLF 053-21.63. IDe grootste meubelzaak der streek. Moienjries 3. AALST IEUWLANDT 053-70.28.611 Woonverbouwing van de kelder tot het dak ook onderhoud, verbe- teren en herstellen. Langestraat 116, 9300 Aalst. f VERGORDIJNEN 052-21.35.501 ploegstoffen (alleenverkoop voor het gewest) v gordijnen, gardi- sette, tergal enz... Zonneblinden, Luxaflex, Louverdrape. vouw- k deuren, modern fold, meten, afwerken en plaatsen. Guido Mi- chem. Potiaulaan 11Dendermonde UBLICITEIT 052-21.40.601 Ieen groot woord, dat door Groep De Cuyper in een eenvoudig f begrip wordt omgezet. Raadpleeg haar specialisten UANDO 052-21.40.601 om de reeks moeilijke Latijnse woordjes volledig te maken: quis, quid, quo, quando. quomodoenz: wie, wat, waar. wanneer en I hoe? Het antwoord op die vragen in verband met uw advertenties wordt U gegeven door Groep De Cuuper. letrn is een blik in het verleden. VAN LIMBERGEN RETRO, Kattestraat 73 in Aalst herinnert aan dit verleden onder vorm van meu bilair in antiek-finish. Kunstvoorwerpen, wandtapijten en reproduces van gekende meesters. Alomgekend voor salon-garnituren in leder. LEGERS 053-21.95.20 Is niet alleen gekend voor kleur T.V. maar ook HIFI en alle elctri- sche huishoudtoestellen. Lid van Expert International Leo Oe Bethunelaan 125, AALST. witserland uw juwelier 053-21.16.50 Trouw- en verlovingsringen in goud 18 kt Damesuurwerken en ringen met briljanten gemonteerd. Ook briljanten voor belegging. Vrijblijvend advies. De Interkommunale Vereniging Land van Aalst doet reeds verscheidene jaren inspanningen om onze streek aantrekke lijk te maken voor kandidaat-investeerders- Deze inspannin gen betreffen niet enkel grote ondernemingen maar tevens K.M.O.'s. De geboden hulp richt zich niet alleen tot bedrijven die van elders afkomstig zijn maar tevens tot de reeds ter plaatse gevestigde firma's die aan uitbreiding denken. De bewering datvreemde investeerders meer faciliteiten en meer steun ontvangen heeft geen enkele gefundeerde basis en is dus van generlei waarde. COUPONNENHUIS 053-21.27.771 Enig m Aalst en omstreken Zelfbediening van alle stoffen (zelfs per m.) Moorselbaan 556. Aalst. URWERKEN COVENS 053-70.18.20 Lange Zoutstraat 44. Aalst ergeylen R en zoon 053-21.49.91 Manufacture van bontmantels Molenstraat 58-60 - Aalst y n 052-21.40.601 een toverformule7 Neen een vergelijking. Uw Inbreng en onze vaklui geven samen een li|n resultaat aan uw reklameproblemen Bel even naar Groep De Cuyper. VONNE EN JOZEF 053-70.33.951 rijden met een bromfiets van Hofman, Schoolstraat 48, Aalst. Alle I herstellingen, i |aar waarborg. Gratis onderhoud. Prijzen vanaf 1 4.900 F tot.150.000, F. Alle modellen uit voorraad leverbaar. De doelstelling is de tewerkstel ling ter plaatse te vermeerde ren en aldus onze streek haar deel van de nationale koek te geven waar ze recht op heeft. Daartoe tracht men vooreerst verzadigde gebieden, zoals onder meer Brussel te ontvet ten. De Interkommunale Ver eniging helpt de K.M.O.'s bij de herlokalisatie van bedrijven. Men tracht met het aanbieden van zeer goede vestigingsmo gelijkheden ondernemingen in het Brusselse, waar veel Vlaamse werknemers tewerk gesteld zijn, naar onze streek te lokken. Zoals gezegd richt het Land van Aalst zich niet enkel tot vreemde investeerders maar tevens tot de hier bestaande bedrijven. Deze worden gehol pen bij uitbreiding, omschake ling en ontwikkeling. Dit zijn na tuurlijk problemen van een an dere aard. Er zijn momenteel K.M.O.'s die binnen de Aals- terse stadskern gevestigd zijn en die volkomen ingesloten zijn waardoor uitbreiding uitgeslo ten is. Binnen dezekategorie bestaan echter nog twee verschillende soorten. Sommige firma's be zitten hoog gewaardeerde panden die zij eventueel kun nen ter beschikking stellen van andere bedrijven. Met de vrij gekomen financiële middelen kunnen deze zorgen voor nieuwe, ruimere bedrijfsioka- len. Andere ondernemingen die niet beschikken over waarde volle ruimten en toch te kam pen hebben met een gebrek aan oppervlakte vormen een groter probleem. Het is meéi* naar déze laatste groep dat'de zorg van de Inter- komrTiliriéte Vereniging uitgaat. TervëiHöe dëie ondernemin gen 1 en tevens de vreemde kandidaat-investeerders te Keipen- stelt de Interkommu nale Vereniging gronden ter beschikking waarbij de beno digde infrastruktuur volledig aanwezig is. Men heeft aldus onlangs bij de 3de Industrie zone een terrein aangeworven van ca. 6 ha. dat volledig voor behouden wordt voor de K.M.O.'s. Alzo wordt getracht de kosten te beperken door een meer intens gebruik van de ter beschikking staande terreinen. Op deze wijze kunnen de on dernemingen ook de beschik king krijgen over bepaalde diensten die in het stadscen trum niet of in onvoldoende mate aanwezig zijn voor indus trieel of ambachtelijk gebruik zoals water, gas en elektriciteit. Ondanks het feit dat de tewerk stelling vooropgesteld wordt krijgen alle ondernemingen de kans zich te vestigen op ter reinen ter beschikking gesteld door de Interkommunale. In dien men te doèn heeft met niet-arbeidsintensieve bedrij ven wordt deze dan toch ge vraagd bij de uitbreiding een toename van de tewerkstelling trachten te bekomen. Verder gaat de belangstelling meer uit naar ondernemingen in spits- sektoren. Dit laatste omdat dergelijke bedrijven een lan gere levensduur waarborgen en tevens omdat er meer ver scheidenheid zou komen in de Aalsterse aktiviteiten. Op dit gebied moet men de Inter kommunale Vereniging geluk wensen aangezien de bedrij ven gesitueerd op de 3de In dustriezone te Erembodegem allemaal ondernemingen zijn uit nieuwe sektoren. Om de K.M.O.'s in staat te stel len de moeilijke periode van in vestering te overbruggen, heeft de Interkommunale Vereniging Land van Aalst drie formules ter beschikking, dit in samenwer king met de hogere overheid. Hierna volgt een kort overzicht van deze methodes: 1e formule: De lokale over heid, dus de Interkommunale Vereniging, verkoopt het ter rein aan de K.M O. tegen kon tante betaling of betaling op termijn. De Interkommunale heeft ech ter recht van opstal en verhuurt het gebouw aan de industrieel. De ondernemer bekomt aldus onmiddellijk de eigendom van de grond; hij wordt echter slechts eigenaar van het ge bouw bij het verstrijken van de overeengekomen termijn. De terugbetaling geschiedt in maximum 15 jaar bij jaarlijkse tranches. De onderneming mag jaarlijks, vrij van belasting een provisie aanleggen die ge lijk is aan de lineaire af schrijving van de kostprijs der gebouwen. 2e formule: De Interkom munale Vereniging verkoopt tegen betaling op termijn het terrein en het gebouw dat er werd opgericht door haar, ofwel kan de Interkommunale het ter rein en het gebouw dat door haar werd aangekocht, verko pen met betaling op termijn. Het terrein en het gebouw wor den onmiddellijk eigendom van de ondernemer. De terugbeta ling geschiedt eveneens in ten hoogste 15 jaar bij jaarlijks ge lijke tranches. De fiscaal toege laten afschrijvingen zijn de af schrijvingen van het gebouw 3e formule: De Interkom munale Vereniging verkoopt enkel het terrein tegen kon tante betaling of op termijn en de industrieel laat er een ge bouw op oprichten voor eigen rekening. Het terrein wordt on middellijk eigendom van de on dernemer en voor wat betreft het gebouw is er geen eigen domsoverdracht aangezien de ondernemer vanaf de bouw ei genaar is. De fiscaal toegelaten afschrijvingen zijn de afschrij vingen van het gebouw. De K.M.O.'s worden niet enkel geholpen in de vorm van het ter beschikking stellen van gron den en bovengenoemde finan ciële hulp. De Interkommunale Vereniging levert tevens imma teriële diensten in die zin dat zij de kandidaat-investeerders begeleidt gedurende de inves tering. Zij stelt samen met de onderneming een investe ringsplan op, helpt hen bij de besluitvorming en helpt hen ten opzichte van de financiële in stellingen. Het betreft echter slechts bij stand, de beslissingen moeten door de ondernemers zelf ge nomen worden, ze worden en kel tot zelf nadenken aangezet. De ondernemers worden op hun werkelijke situatie gewe zen bij het overwegen van hun investeringen. Het doel is dat de ondernemingen zoveel mo gelijk op de hoogte zijn van hun eigen kunnen en tevens van hun rechten o.a. de overheids hulp. Op dit gebied moeten we vaststellen dat de Interkommu nale Vereniging zeer goed slaagt in haar opzet en nog steeds aan belang wint ten voordele van de behoeftige on dernemers. G.D.B. EVEN DIEP UITADEMEN... Bij het ABOS werkt ze, en daar werken, in dat Algemeen Bestuur voor «Ontwikkelingssamenwerking» is toch wel een frustrerende job. Erg praatzaam is Miriam. Over grote baas Outers en zijn frankofone politiek. Over jonge mensen die er aangeworven worden, met een hoop idea len, maar vrij vlug besmet worden door dat vims van ex- kolonialen. En over haar vele reizen, nu zit ze pas echt op haar praatstoel want om informatie bijeen te zamelen (hoe gaat het met de projekten? Wat gebeurt er met de ontwikke lingsgelden?) heeft ze zowat de ganse werel al afgereisd. Ze vertelt over dat Noord-Afrikaanse land waar België een landbouwinstituut neergeploft heeft, dat nu al tien jaren aan 't zoeken is naar volledig ronde aardappelen, zonder knob bels. Daar gaat erg veel geld naartoe. En de keer dat er ergens graan geleverd werd per boot, om te verhelpen aan een natuurramp. Alles bleef liggen in de haven omdat er geen transportmid delen waren voor dieper in 't land. Ze bezocht ook Chili ten tijde van Allende. Stil zegt ze «ik kon de hele nacht niet slapen als ik hoorde dat Allende vermoord was... ik dacht aan.al die vrienden ginder die het nu verschrikkelijk hard zouden krijgen.» Bij wijze van illustratie vertelt ze over de Vlaamse pater die volledig achter de socialisering van Allende stond en de Belgische konsul tot de uitbuiters rekende. Over de beginnende gelijkheid, bv. door het afschaffen van een tweede eigendom. Ze springt nu van de hak op de tak en stipt vlug nog aan waarom die projekten in 't algemeen zo mank lopen. De geldschietende landen moeten kiezen uit het lijstje dat het betrokken ontwikkelingsland opstelde en vaak erg prestigieus en niet-kontekstgericht is. Er zullen ook wel handelsmotieven van bij ons tussenzitten, maar zover komt de diskussie niet, want daar hobbelt ze al op haar stokpaardje «Oost-Europa» Vooral in Roemenië heeft ze veel vrienden. «De angst om niet verraden te worden door buren of vrienden is echt reëel.» In haar eigen autootje werd aan een pompstation een afluisterapparaatje beves tigd, pas na lange tijd ontdekte ze 't spul. Ze huivert ook weer als ze opnieuw denkt aan het grensrestaurantje. Daar zat ze samen met een andere Vlaming ervaringen uit te wisselen en eens goed gal af te spuwen. Niemand die erop lette dat naast hen twee Roemenen aan 't eten waren, want wie begrijpt nu Nederlands? Toen die twee rechtstonden en in keurig Nederlands «Heeft het gesmaakt?» vroegen, moet het inderdaad wel erg stil geweest zijn..Die wereld van ons, hij mag best wel eens opnieuw gesmeerd worden. Rechtzetting: Tanu van houten naar IJzeren tijdperk Vorige week zijn in onze bijdrage over de verhuizing van jeugdklub Tanu een paar fouten geslopen. Hopen dat intus sen niemand echt woest geworden is. Toch graag een rechtzetting: De wrijvingen die er waren, en de kelderruimte die in bruikleen mocht genomen worden op de Houtmarkt was niet met de B.S.P., maar wel door en met de V.Z.W. Huisder Socialisten waar de meerderheid van de Raad van Beheer afgevaardigden zijn van de mutualiteit Bond Moyson. «La ter zal misschien uitmaken dat wij moesten plaatsruimen voor de jeugdorganisatie van Bond Moyson, nl. de M.J.A.». Op de opening van het IJzerenweg Tanu waren er wel twee mandatarissen aanwezig: Bert Van Hoorick en echt genote en Eddie Monsieur. Er was één verontschuldiging: Marc Galle die zitdag had te Herdersem. Van de overige mandatarissen werd inderdaad geen nieuws ontvangen. Dido in Gent Zo'n 32 kranige Didoleden waren op Sinterklaasdag in Gent. Gewoon een bezoekje brengen aan de Didomensen die er hun broek verslijten op akademische en andere schoolbanken. Er was ook een flinke delegatie uit Leuven aanwezig. Hoeft het gezegd dat dit intiem samenzijn geze gend werd met vele liters vocht? 't Fabrieksken op kamp Hebben ze verleden jaar ook gedaan, er rustig opuit getrok ken, weg van de eindejaarssleur. Dit jaar gaat het C.S.V. weer «inboorlingsken» spelen. Zeven dagen lang op kamp in Galmaarden, het Vlaamse ardennendorp. Van dinsdag 26 december tot maandag 1 januari gezellig onder mekaar kokeneten, takken en boomstammen halen voor de open haard, en wat leuke dingen nog meer. Aktiviteitenkalender in het jeugdservicecentrum In het Aalsters stedelijk jeugdservicecentrum (Kapellestraat 15) is vanaf 1 december gestart met het bijhouden van een aktiviteitenkalender. Deze kalender is ook zichtbaar vanop de straat. Op die manier kunnen verenigingen hun aktivitei ten kenbaar maken en zich voor overlapping behoeden. Neem kontakt op met Hilde De Vos. Op het jeugdservicecentrum is men ook bereid kaarten te verkopen van de geplande aktiviteiten. Wel wordt voorge steld om indien mogelijk een prijsvermindering toe te staan voor CJP-houders (daar dit paspoort nu toch reeds door vele jongeren aangekocht wordt). Nieuwe afgevaardigden in Bestuur van Jeugdraad In het bestuur van de (Aalsterse) jeugdraad zijn twee nieuwe gezichten. De vakante plaats bij de kristelijke orga nisaties wordt ingenomen door Geert De Moor (KSA Sint- Jozef - Aalst). Voor de niet-strekkingsgebonden organisa ties waren twqf vakante plaatsen. Er was echter maar één kandidaat zodat enkel Gi Van Moesieke (p.v. van jeugdhuis Kreja) kon verkozen worden. (Pd)

De Voorpost | 1978 | | pagina 13