Drie rode en drie gele kaarten te Erembodegem Voetbalflitsen Aalst huldigde BLM-kampioen Guy Van Gijseghem WIE IS WIE? Vierde provinciale KALENDER JEUGDVOETBAL UITSLAGEN JEUGDVOETBAL VELDRIJDEN PAUL DE BRAUWER EN PIERRE D'HAESE SCHITTEREN MOTORSPORT 26 V^-LTO f erjoden jubelt, G rem berg en Is ontgoochelddit Is de reaküe na het derde thulsdoelpunt. In de vierde provinciale reeks G werd de jongste voetbaldag uiteraard gedomineerd door de konfrontatle aan de top VC Ede - O. Burst. Deze spannende wedstrijd, dief zeker boven de middel maat uitreikte werd met| het miitiemste verschil door de leider gewonnen. Die kleine nederlaag heeft als onmiddellijk gevolg dat VC Ede naar de derde plaats is weggezakt, en nu twee punten achterstand telt op C. Burst. Virtueel zijn het er ^cr want de leider heeft nog een wedstrijd tegoed. De zege van Burst kon moeilijk worden aangevochten. Hel was iets meer gevaarlijk in de aanval. SK Welle dat de uitwedstrijd bij Westrem tot een overwinning omboog 't tegeno\ergestelde zou trouwens verbaasd hebben zit nu in tweede stelling, en telt twee punten achterstand. SK Welle kan vooral bogen op een sterke verdediging. Deze werd immers in twaalf wedstrijden slecht ze venmaal geklopt. Olympia Eron- degem blijft het doen. Het won nu de derby met Edixvelde.. Het scoorde een doelpunt in iedere speelhelft, terwijl zijn verdediging flink overeind bleef. Erondegeni-Edixvelde was een genietbare partij, waarin de gasten zeker hun verdiensten hadden. In de 30e minuut kwam Olympia aan de leiding. Een uitstekende aktie werd afgerond met een puike lobbal van Gun- ther Mertens. De thuisploeg die na de rust toch iets meer ag- gressief was zou met een tref fer van Johnny Van Caelen- berghe de zege vastleggen. Op grond van het feit dat het de aktfts beter besloot kon deze haar zege wel verantwoor den. Edixvelde werd immers nooit in de verdrukking ge speeld. Het bracht op zijn beurt meerdere goede kombinaties doch men kon moeilijk de laat ste stoot plaatsen. Verrassend was de uitzege van SK Helder- gem te Smetlede. Bepalend voor deze niet verwachte overwin ning was 't doelpunteninstinkt van Matthijs. Deze was aan zijn eerste wedstrijd van de huidige kompetitie in het eerste elftal toe en maakte al direkt scher ven. Heldergem dat zonder voor stopper Bracrn en Limbourg speelde, waardoor de zege nog meer glans afstraalde, kwam in de 20e minuut aan de leiding. Het was een goede kombinatie die door Matthijs gemakkelijk tot een doelpunt werd omgebo gen. Hij moest de bal slechts over de fatale lijn duwen. In de 55e min. kwam Smetlede langszij. Aan deze gelijkmaker ging insgelijks een fraai ma neuver vooraf. Het winnende doelpunt werd uitstekend voor bereid door de jonge Perre- inan. En Matthijs legde de zege vast. Vermelden we nog de knappe verrichting van de jonge Heldergem doelman Dirk Perreman. Deze had zeker zijn aandeel in het positieve rezul- taat. In de vierde provinciale H heeft men wel even de wenk brauwen gefronst bij het ver nemen van de fikse nederlaag die Erembodegem op eigen veld dan nog opliep en die een bruusk einde stelde aan de in drukwekkende reeks van wed strijden zonder nederlaag. S.K. eindigde de wedstrijd immers met acht spelers. Dusong, Varf Royen en Arijs werden immers de laan uitgestuurd. Ze keken tegen rood aan. Algemeen werd aangestipt dat de sanktie tegen laatstgenoemde speler zeker te zwaar was. Ook zwaaide scheids rechter Van Impe nog kwistig met geel. Bij de rust prijkte de thuisploeg nochtans aan de lei ding, maar kwam daarna nu meriek in de minderheid met alle gevolgen vandien. Wiche len trok dus wel een dikke streep door de SK rekening. Het is een wedstrijd zonder veel geschiedenis geworden op Lutterzele. De gehandicapte thuisploeg heeft zich zelfs niet moeten inspannen om de hek kensluiter op afstand te hou den. Reeds na 20 minuten stonden de eindcijfers op het bord. De heroptredende Fons De Man opende de 6tand en Luc Ver tongen verdubbelde de lokale voorsprong. FC Lutterzele ging zich hierop beperken tot het kontroleren van de wedstrijd. Kapitein Reid was nog de meest bedrijvige met het uitdelen van zijn bevelen, maar werd zelf nooit verontrust. Bij FC Lutterzele dacht men na de tweede treffer blijkbaar reeds meer aan de tegenstan der van volgende zondag E. Meldert, dc leider uit de reeks. In verband hiermede wordt ge hoopt dat een paar basisspelers speelklaar zullen zijn. Men tipt op Temmerman en Christiaens. Anderzijds zal ook Verhavert opnieuw van de partij zijn en rekent men - ook op Fons De Man, die tegen R. Lebbeke Een krant of een weekblad kan niet naar alle voetbalmatchen een reporter afvaardigen. Perskorrespondenlen zitten op zondagnamiddag eerst op een of ander terrein, spoeden zich daarna naar huis en telefoneren naar tipgevers, kontakt- mannen en klublokalen om de nodige informatie in te za melen. Al gebeurt het wel eens meer dat bepaalde kom- menUiren wat gekleurd overkomen, toch dient gezegd dat de medeuerking van de door de klubs aangeuezen „verslag gevers" erg op prijs wordt gesteld omdat die mensen mees tal nuchter genoeg zijn om een objektief relaas over de gebeurtenissen door te spelen. Vorige week, na de match Hapide LebbekeEendracht Meldert, of staart tegen kop in Vierde Provinciale H, is er wal fout gelopen na een drietal telefoontjes naar Lebbeke, kregen een paar korrespondenten een man aan de lijn die vertelde dat rode lantaarn Lebbeke de leiders met droge 40 score in de vernieling had gevoetbald. De namen van de doelschulters kregen de persjongens er als toemaatje bij. Te goeder trouw ging dit „schokkend resultaat" naar de kranten en de sportreporters zetten zich achter de schrijf machine om een stukje" aan die stunt te wijden. Nadien bleek dat in Lebbeke een flauwe pleza vracht leugens uit zijn mouw had geschud voetbalverslaggevers zonder blikken of blozi had gezet. De perskorrrespondenten uit hel Dendermondse tillen erg zuaar aan die smakeloze grap en hebben besloten voortaan geen kontakt meer op te nemen met Rapide Lebbeke wan neer die klub aan huis speelt. Liever dan weer bij de bok te worden gezel door een of andere beunhaas die thuis uaarschijnlijk de plezantste is. „De Voorpost" is er niet ingelopen, omdat de redaklie achter af de ingewonnen informatie heeft gekontroleerd. De dag bladen kwamen er belabberd uit en konden achteraf een rechtzetting publiceren. Prettig is zoiets niet. maar als men iemands goede trouw verschalkt, is daar weinig tegen Ie beginnen. Tenzij leugenaars nadien links te laten. een karre- de brave >oor schut Uit de goede antwoorden die binnenliepen heeft een onschuldige hand de winnaar getrokken. Eddy De Man, Roklijf 34, 9300 Aalst, die op doelman Bellinck van Olsa tipte, ontvangt gedurende drie maand gratis „De Voorpost". een bevredigend wederoptreden deed. Racing Boonwijk kon best met 0-5 hebben gezegevierd op Moor- sel. De doelkansen zijn er al vast gekomen, maar uiteinde lijk werd het 0-1 en dit houdt in dat Racing met de bibber heeft gezeten tot de 90e minuten rond waren. Luc Van Nuffel schoot zijn ploeg op de 20e minuut op voorsprong, maar liet dan samen met Eddy Van Ransbeek een ganse karrevracht kansen liggen om de stand ho ger op te drijven. Dit alles had tot gevolg dat Moorsel tot dc laatste minuut in wedstrijd bleef. Er ontstond zelfs paniek bij Racing toen doelman Vrij dags en achterspeler op het zelfde moment gekwetst geraak ten. Het liep uiteindelijk toch nog goed af voor Pierre Pouil- liart en zijn maats, die nu rechtstreeks in het spoor ko men van leider Meldert. ZONDAG PROV. JUN. (10 u.) KAVD AA Gent Zele E. Aalst Lede SNS PROV. SCHOL. (10 u.) KAVD AA Gent Zele E. Aalst Lede SNS JUN. C (10 u.) SK Overmere Azalea JUN. H (10 u.) Terjoden Kerksken SK Aalst St. Denderleeuw E. Aalst Mere Nieuwerkerken Ninove JUN. 1 (10 u.) Bambrugge Heikant Vlierzele Wichelen Smetlede Doggen SK Erembodeg. -W. Moorsel TK Meldert Berlare St. Wetteren E. Meldert JUN. J (10 u.) Hamrae Waasmunster Hcdersem SK Lebbeke ztn^nonhou' KAVD Sf-hoonaa-de Lokerse (oo 16.12 om 14u.30) E. St.-Gillis Grembergen Robur Temse Baasrode Wieze 7ATERDAG PROV. KNAPEN (15 u.) E. Aalst AA Gent VRIENDENMATCHEN E-o-.degem Bavegem (min. 15 u.) TK Meldert Anderlceht (min. 15 u.) PROV. JUN. RC Gent Zele 4-5 KAVD Lede 23 E. Aalst Lokeren 24) PROV. SCHOL. RC Gent Zele 1-3 KAVD Lede 3-0 E. Aalst Lokeren 1-1 JUN I Heikant Erembodegem 2-2 Berlare St. Wetteren 0-4 Bambrugge Wichelen 0-1 RC Wetteren Doggen 3-0 Masemen TK Meldert 0-2 W. Moorsel Vlierzele 4.2 E Meldert Smetlede 1-1 JUN H Mere Nieuwerkerken 1-3 Erpe Kerksken 3-1 Meerbeke E. Aalst 1-8 St. DenderleeuwTerjoden 4.0 PROV. KNAPEN E Aalst Lede 5-0 Paul De Brauwer lapte er nog eentje bij onze grootste belofte van de Jongste Jaren had het in Asse vooral met wereldkampioen Roland Llboton aan de stok. Niet de eerste keer trouwens en ook ditmaal trok Paul aan het langste eind. De Brauwer en Liboton fietsten en liepen gezwind van alle tegenstanders weg. Het ging er zo fel aan toe< dat slechts zes renners In dezelfde ronde finishten. De overigen werden zonder pardon gedubbeld. Heel even sukkelde Liboton de A-crossers zesde en uit met zUn versnellingsapparaat, Sint-Kwintens-Lennik bracht doch een geidige verontschul. diging voor een achterstano van bijna twe>e minuten was dat niet. Een verbazend knappe Pierre D'Haese schitterde ok nu weer Winnen deed D'Haese niet, doch in Sint-Truiden moest hij slechts de knie bui. gen voor de begaafde Frans Van Eycke, een jongen die mettertijd een van 's lands besten wordt In Sint-Kwin- tens-Lenndk arriveerde D'Haese als nummer drie. Ook Gilbert Cattoir toonde zich hij werd in Asse, bij hij een 13de prijs mee. Omer De Paepe was 14de te Sint-Kwintens-Lennik D-renner Oscar Vermaeren bracht het in het verre Mau- rage tot een vierde prijs en in Dour was «Karke» zesde. Voor Gaston Rasschaert werd het een achtste prijs te Mau. rage en een tiende plaats in Dour. Rudy Van Impe vertolkte in de C-cross 'te Bellingen een hoofdrol e nfinishte als num mer twee. Ronny Dlerlckx was in Melsen vijfde. In de familie Van Gyseghem ui gisch kampioen motorcross. Het enkele jaren geledtn bij de BL de andere reed cn zich zelfs in loofde twee nationale titels op fcn in de 125 cc-klasse. Eens bij Het ouderlijk bedrijf eiste te veel Ernstig oefenen was er nooit bij en wanneer de „kampioen in de dop" de stap naar de BMB waagde, werd het duide lijk dat talent alleen niet vol doende is om aan de top te geraken. De stap van de dertig naar de vijfenveertig minuten viel te zwaar. Een beenbreuk deed hem tot de definitieve af tocht hesluiten. Kwam Geert, de tweede in hel huwelijkshoekje. Mischien even talentvol als Mare cn zelf nok Belgisch juniorskampiocn BI-B. Niet nijdig genoeg en Ie braaf. Zodat ook hier dc definitieve doorbraak op zich liet wachten. Nu is het al Guy Van Gyse ghem wat de klok slaat, de jongste, die aardig op weg is zijn tWee broers te overtreffen. In ieder geval lukte hij dit seizoen een stunt die niemand in de motorcross ooit heeft voorgedaan. Hij ging dit seizoen van start bij de nieuwelingen en reed zich kunipioen, zonder veel te genstand, stak me kop en schou ders hoven de knnkurrentie uit. it Aalst werden drie zonen Bel- hegon inet Mare, de oudste, die B van de ene overwinning naar één jaar tijd de weelde veroor- zak te steken: bij de seniores de inters bleef hij echter steken, van zijn tijd. Hij werd junior en zette de zegerccks verder, stapte over naar dc senioren en maakte met de BLM-afvaardiging de verplaatsing naar Zwitserland, waar hij tussen gereputeerde IMBA-inters op de... derde plats eindigde. Hij sloot hel seizoen of met ruim dertigji overwinningen! Guy wordt door alle kenners! als een grote belofte bekeken I en werd zondag te Aalst ge-I huldigd en gevierd. In hetl „Apostelken" te Aalst ver komde schepen van de sport de h. Monsieur, de genodigden, Guy, zijn ouders en broers, voorzitter Karremans van de B LM en vele anderen. Hij on derstreepte de verdiensten van de piloot cn wenste hem een vruchtbare loophaan. Ten «lot te werd namens het stadsbe stuur een keramiek, met het wapen van dc stad Aalst over handigd. De gevierde, die nn- telhure geschenken mocht in ontvangst moelit nemen, dank te veelzeggend: „Ik zal trach ten volgend seizoen hier terug te staan". Een geharrewar van Jewelste voor het wilskrachtdoel, doch de bal wordt ontzet (w. Hofstade Meerbeke) (EL) Roland Van de Velde (Terjoden) duelleert met Raymond Van Olenbroeck. Herrie genoeg te Erembodegem waar drie plaatselijke spelers rood kregen. Rechts met witte trui en afgezakte kous de hinkende Wictelse spits De Winter die nogal werd toegetakeld. (JM) Voetbalclub Breugelhof (Aalst), een uitstekend team in het liefhebbersvoetbal.

De Voorpost | 1978 | | pagina 26