LIEFHEBBERSSPORT AALST LEEUWERIK KLOPT SNAS V.K.HAMME ONTFUTSELT LEIDER EERSTE PUNT TINNEBOYS WINT TOPDERBY IN WISSELTROFEE CROSS TE BURST SOMATI STAAT ER BEST VOOR SMETLEDE-HELDERGEM i'H "k O Setok voetbal Setokdamesvoetbal Korporatief voetbal Oost-Vlaamse winnaars van de Bourgesvlucht 28 - 15-12-1978 - De Voorpost De gutsende regen is op de jongste voetbaidag als spelbreker opgetreden. De meeste speelvelden waren moeilijk en een paar ervan waren helemaal niet bespeelbaar. Zodat een drie tal wedstrijden dienden te worden afgelast. In de uitslagenta bel van de ligaklasse priemt de overwinning van Leeuwerik, met het kleinste verschil uitgedrukt, door. Weinigen hebben een zege van de bezoekers durven voorspellen. De Snas aanval bleef wel enigszins onder zijn mogelijkheden, maar anderdeels had de Leeuwerik verdediging ontegensprekelijk haar verdiensten. Eens te meer is St. Anna op eigen veld niet aan zijn trekken gekomen. Het verloor nu het Heizijde dat van een paar slip pertjes in de St. Anna verdedi ging dankbaar gebruik maakte om de wedstrijd naar zijn hand te zetten. Blauw-wit ondervond weinig tegenstand vanwege het noch tans veldvoordeel genietende Ocarina. De bezoekers bleken in alle lijnen echter een tikkeltje sterker. Een de einduitslag is zeker geen aanfluiting van de logika. F.C. Moerstraat - F.C. Sport was een spannend duel waarin de bezoekers aanval lend wel iets minder aan hun trekken kwamen, maar dan toch voor een degelijke repliek zorgden. Ondanks de minder ideale weersomstandigheden was het een vrij aardige wed strijd. En waarin de beide ploe gen op bepaalde momenten vrij goed kombineerden. Luc Wou ters zorgde voor het zeker niet onverdiende eerreddende doelpunt. In de tweede klasse zorgden V.K. Arendzonen - en V.K. Moorselbaan voor een aangenaam en degelijk voet balnummer dat op de koop toe in het teken stond van de spor tiviteit. De uitstekende leiding van scheidsrechter Deilgat was daar zeker niet vreemd aan. Redant en Beerens tilden de thuisploeg naar 2-0 voor sprong. Toen plaatsten de be zoekers voor een paar felle counters, maar Vercauteren was eens te meer bij de pinken. De A.Z. doelman zorgde eens te meer voor een paar mar kante parades. Hij vermocht echter niets tegen de knal van De Wachtelaere die de 2-1 eindstand op de lei zette. Want hoe de thuisploeg naar het einde ook dreigde het bleef bij de 2-1 cijfers. Groen Wit zette V.K. Post schaakmat. D'Hoe en Van Mol orienteerden de wedstrijd. J.V.H. Op de jongste voetbaldag beeft leider FC Hardy wel zijn eerste puntje prijsgegeven in de topper met zijn direkte rivaal VK Hamme maar zijn onklopbaarbeid is overeind gebleven. FC Hardy was vorige zondag aan zijn eenentwintigste wedstrijd zonder nederlaag toe. Wat al een indrukwekkend aantal is. Deze topmatch tussen de beide elite ploegen beeft de verwachtingen beslist ingelost. Het was een vrij hoogstaande partij, waarin ook meerdere prangende mo menten vielen. En dit voor de beide doelmonden. De beide doelpunten die deze wedstrijd opsmukten waren noch tans niet van klassieke makelij. Ze "kwamen er naar evenveel missers in de respektievelijke verdedigin gen. Het was Rita D'Haese die verrassend het openingspunt scoorde en Pascal Cornel is die al even onverwacht de gelijkmaker lukte. Beide ploegen joegen fel het winnende doelpunt na. Maar voor de rest gaven de defensies geen krimp meer. De talrijke kijkers zullen voldaan het terrein hebben verlaten. Oranje Blauw kon zoals verwacht geen vuist maken tegen Groene Duivelinnen Stekene. Uit de afgetekende cijferverhouding kan men voldoende afleiden dat het een eenrichtingswedstrijd werd. Chantal Vermeire was wer kelijk onhoudbaar. En ook in haar dagje. Ze trapte liefst vijfmaal VTLB TAFELVOETBAL raak. Marianne De Bock (2) en Fabienne D'Hollander hielpen de zware cijfers op de lei zetten. Freddy Girls-FC Leberg was een vrij levendige wedstrijd die uit eindelijk nog uitdraaide op een af getekende zege van de thuisploeg. Bij de rust kon niemand vermoe den dat FC Leberg naderhand drie doelpunten zou inkasseren. De eerste periode kende inderdaad een evenwichtig verloop. En het aantal doelkansen was insgelijks in evenwicht. Na de rust wijzigde het spelbeeld omzeggens niet. Het verschil zat toen echter in de af werking. Annick Coles maakte haar ver schijning bij Freddy Girls. En in een vrij korte tijdspanne bracht ze een hat trick op haar naam. En Freddy Girls behaalde een vrijwel onverhoopte overwinning, dank zij deze voor haar gelukkige ploegwijziging. De wedstrijd La- dies Hofstade-DN Haaltert diende te worden uitgesteld. Het terrein was onbespeelbaar. 3-0 0-8 uitg. 1-1 DE UITSLAGEN: Freddy Girls-FC Leberg Oranje Blauw-Groene Duivelinnen Ladies Hofstade-DN Haaltert FC Hardy-VK Hamme De stand: 1. FC Hardy 19 p.; 2. VK Hamme 18 p.; 3. Groene Duivelinnen 14 p.; 4 Freddy Girls 13 p.; 5. DN Haaltert 6 p.; 6. FC Leberg 5 p.; 7. Oranje Blauw 3 p.; 8. Ladies Hofstade 2 p. Het programma voor 17.12 Freddy Girls-FC Hardy dn haaltert-Groene Duivelinnen FC Leberg-Ladies Hofstade Oranje Blauw-VK Hamme JVH Op de recente kompetitiedag waren de schijnwerpers gericht op de B reeks waar de eerste twee van de ranglijst met elkaar de benen kruisten. Het is wel een hardnekkig duel geworden, maar wat men een hoogstaande partij noemt, was het zeker niet. Men kan de schuld echter bezwaarlijk op de schouders van de spelers schuiven. Het terrein was door de aanhou dende regens praktisch onbespeelbaar geworden. Vandaar dat men die akties waar enig gevaar in stak ook op de vingers gemakkelijk kon tellen. Somati kombineerde wel beter dan zijn tegenstander, maar het kon toch werkelijk dreigen. Al met al had Somati deze top per kunnen winnen.. En het sein op veilig kunnen zetten. Er vie len ook wel enkele fouten. Uit eraard door de archi slechte staat van het speelveld ook wel onvrijwillige. Voor Somati kwam het er vooral op aan niet te verliezen en men heeft deze betrachting dan ook kunnen verwezenlijken. Insgelijks in de B reeks heeft Resocub nogal gemakkelijk afstand genomen van zijn gast Tupperware, dat niet zoveel in de pap te brokken had. De bezoekers maakten slechts een vuist toen er 2-0 cijfers op de lei stonden. Reso cub was vrij snel aan het ope ningspunt gekomen langs De Pelsmaecker En het hield de Tijdens het voorbije weekeinde werden in het kader van de «Eurowaswisseltrofee de terugwedstrijden van de achtste finales betwist. Een van de ontmoetingen die doorpriemde was uiteraard de derby tussen de Haaltertse klubs Tinne boys en Zonneboys. Vermits de heen wedstrijd op een 12-12 onbeslist was geëindigd mocht men zich aan een spannend en hardnekkig duel verwachten. Niets was echter minder waar. Zonneboys verkeerde in een off day en werd door haar tegenstander dan ook afgestraft met cijfers die aan duidelijkheid in niets te wensen overlieten. De ploeg van coach Mertens moest niet eens op de tenen om deze derby naar haar hand te zetten. Bij Vicky's Lede werd echter wel een onvervalste thriller opge voerd. De heenwedstrijd met Eendracht was op een gelijkspel geëindigd en in de «return» was spanning schering en inslag. Een dracht dat het minst door zijn zenuwen werd verraden haalde het tenslotte met het miniemste verschil (13-14). De zege danken de Aalste- naars inzonderheid aan de knappe prestatie van Van den Borre en Van Schuylen- bergh. Starters liet zich nu niet om de tuin leiden door Schuurken Hofstade. Schuurken verdedigde zich wel knap, zodat er geen al te afgetekende verhouding op de uitslagentabel kwam. Derdeklasser Rodgers had niet veel moeite om de reke ning te maken van tweede klasser Platform. De goede prestatie van Beauty Bug- genhout ten spijt kon Plat form de nederlaag niet ont lopen. Het werd zelfs met royale cijfers de das omge- strikt. Sparta was zoals wel enigszins in de lijn van de verwachtingen lag, slechts een hapje voor eersteklas ser Queenkickers. Sparta kwam slechts aan negen punten. Dit onderstreept in afdoende mate het over wicht van Queenkickers. Night Fever dat eerder van Wittekens won was dus met Starters, Eendracht, Rod gers, Derby, Tinneboys en Queenkickers geplaatst voor de volgende ronde. Ge meentevrienden en Mascot- ten spelen hun wedstrijd op een later te bepalen datum. De uitslagen:Tinneboys- Zonneboys Derby-S AM Vlcky's-Eendracht Schuurken-Starters Queenkickers-Sparta Rodgers-Platform 16-8 32-0 13-14 10-14 19-9 17-8 JVH Het was goed weer, niet te koud en niet te warm, vorige zondag voor de propagandaveldloop van Vlierzele Sportief. Nochtans lag het terrein op de -Dries- te Burst allesbehalve gemakkelijk. Ideaal voor modder'ploeteraars, dat wel. Maar het merendeel der atleten had problemen om een behoorlijk tempo vol te houden in de glibberige modderpoel. De sfeer van sportiviteit was er wel: jong en oud probeerde zijn beste beentje voor te zetten. Vlierzele Sportief heeft een afde ling in Burst, dat is gekend. Het doel hiervan is natuurlijk het aan lokken van jonge mensen naar de atletieksport die in een streek wo nen die qua sportinfrastruktuur stiefmoederlijk behandeld is. Om de zaak wat ruchtbaarheid te ge ven richt Vlierzele Sportief jaar lijks een propagandaveldloop voor heren in op de Dries te Burst. De plaats van het gebeuren is ideaal gekozen. De moderne gemeente school biedt genoeg ruimte om voor iedere leeftijdsgroep een kleedkamer te voorzien. En de weiden rondom zijn uiterst ge schikt voor de wedstrijden zelf. Eén probleem: het terrein is vrij laag gelegen en de overvloedige (doch lang verwachte) regen van de laatste dagen zorgde er voor dat, na enkele rondjes, alles omge toverd was in een modderpoel van jewelste. Het zou dus een fijne strijd worden. Pronostieken wer den gemaakt en, mede door de modder, vielen meestal uit in het voordeel van de lichte, goed ge trainde jongens en mannen. Of het er allemaal, wel veel mee te maken had werd niet bewezen. In elk ge val is het zo dal je min of meer geschikt moet zijn om dat soort ierrein aan te kunnen. De mensen die daarvoor in de wieg gelegd zijn spraken zelfs van een goed terrein 2o zie je maar dat niet iedereen ^-kreunend en zuchtend verder- zwoegde. Nadat de jongeren en de veteranen et terrein hadden -ingelopen». was het de beurt aan de seniores. Alhoewel velen reeds op voorhand de uitslag wisten te voorspellen werd het een mooie wedstrijd. Reeds van bij het begin werd er pozitie gekozen en gingen de jongste seniores er keihard tegen aan. Willem Van de Eist nam on middellijk de leiding en hield het tempo hoog. Achter hem volgden Mory en Willy Godacrt. Vlak daarachter volgden dan de andere mannen die kans maakten op de eerste plaatsen. Tegen het einde van de eerste ronde waren het nog steeds dezelfden die vooraan lie pen, zei het in omgekeerde volg orde: Godaert, Mory, Van der Eist. Bij het ingaan van de tweede ronde nam Hugo Glorieus de lei ding over. Reeds werden de eerste tekenen die de te vlugge start on vermijdelijk moest maken zicht baar: vooraan viel Mory even vlug weg als hij gekomen was. Hij zou zelfs wat later uit de wedstrijd ver dwijnen. Ook achteraan waren er reeds moedigen die op hun adem begonnen te trappen. Gilbert Maesschalck. die zich tot nogtoe in een - uitkijk--pozitie gehouden had, werkte zich naar voor. In zijn spoor volgde Willy Van Mulders, die dankbaar gebruik maakte van deze remonte. Zo ging de derde ronde in: Godaer:. Maesschalck, Van Mulders, Glorieus, Van der Eist, Muylaert en daarachter was het eerste gat reeds zichtbaar. Bij het ingaan van de vierde ronde is het Maesschalck die met een korte demarage de wedstrijd -maakt». Er is niemand die zijn tred kan bijhouden. Hij heeft al vlug 50 me ter op Godaert. 10 meter daarach ter volgt Van Mulders. Op enkele meters daarachter vechten Muy laert en Glorieus voor de vierde plaats. Ze laten Van der Eist reeds enkele meter achter. Dat zijn de zes man die het meest in de pap te brokken hadden: achter hen werd er enkel nog gelopen voor een ere- plaalsje De pozities vooraan zou den zich niet meer wijzigen; er zou enkel steeds meer afscheiding komen. Maesschalck won dan ook overtuigend. Hij had zowat 150 meter voorsprong op een goed draaiende Godaert, die meer moeite met de modder bleek te hebben dan de overwinnaar. Het zou nog een tijdje duren alvorens de 45ste man over de lijn zou ko men. Acht ronden was veel! UITSLAGEN 1970 en jonger 1Vervaet H 2. Bauwens D 3. Dc GreefP..4. Cattoii K 5. De Vuyst A. Pupillen 1969 1. Vonck B.; 2. Abbcel P.; 3. Lam mens E.: 4. Vanderleyden O.: 5. Van Bockstael Y. Pupillen 1968 I. Gillis F 2 De Thaey W.; 3. Dc Vlaminck K 4. Uyttendaele W.; 5. Hacgeman P. Miniemen 1967 1. Valck G.; 2. Van den Abbeelc G.. 3. Vermeulen M.; 4. Duquet T.; 5. Lievens F. Miniemen 1966 I D'Haesc G.; 2. Van der Eist J.; 3. Eloot D.; 4. Van de Kccre D.; 5. De Zwaef E. Kadctten 1965 I De Troyer M.; 2. Van Quaquebeke W.; 3. Van Herrcweghc W 4. Valck G.; 5. Macs H. Kadetten 1964 1. Smekens B.; 2. De Smet E.; 3. Bruylandt M.; 4. Buyle F.; 5. Buylc DE UITSLAGEN LIGAKLASSE St. Anna - Heizijde Snas - Leeuwerik F.C. Jaca - Sp. Appels Ocanna - Blauw Wit F.C. Moerstraat - F.C. Sport Tweede klasse P B. Zottegem - PZN. Aalst V.K. Arendzonen - V.K. Moorselbaan Groen Wit - V.K. Post F.C. Plaza - S.V. Apostelken Het programma voor 16-12. Ligaklasse Leeuwerik - St. Anna Snas - F.C. Jaca Blauw Wit - O.C. Aalst Ocanna - F.C. Moerstraat Heizijde - F.C. Moerstraat Sp. Appels: vrij Tweede klasse V.K. Moorselbaan - P.B. Zottegem Tripoli - J. Welle S.V. Apostelken - V.K. Post F.C. Plaza - V.K. Arendzonen. 3-5 0-1 afg. 0-3 3-1 2-1 3-1 n. mid. rest van de eerste speelhelft het heft in handen. Toch moest men tot op slag van rust op een tweede doelpunt wachten. Het was Schollaert die het op zijn naam bracht Het werd dan 2-1 maar verder kwam Tupperware ook niet. De beste bedoelingen ten spijt. Schollaert legde de eindcijfers vast. In de A reeks heeft Bank B.l. dat met slechts tien spelers tussen de lijnen kwam. zich beter verdedigd dan de 3-0 eindcijfers laten doorschemeren. Na de kamp wisseling gaf de thuisploeg zelfs geruime tijd de toon aan. Maar kon dan toch de stoere Callebaut verdediging niet voor schut zetten In het laatste kwartier brokkelde de slag vaardigheid van de thuisploeg dan geleidelijk aan af. En waar van Callebaut dan profiteerde om de stand van 1-0 naar 3-0 op te trekken. Voor Callebaut lukten Van Goethem (2) en Schockaert de doelpunten. De 0-1 stand van de wedstrijd Post Bouw was zeker geen ge trouwe weergave van het ver toonde. De thuisploeg had in derdaad een ruim haar aandeel in de aanvallen. Men faalde in de afwerking maar had ook wel pech. Zo sloeg de bal driemaal tegen de zijstaa en miste men de kans om uit een elfmetertrap een doelpunt te puren In de 16e min. stonden de eindcijfers reeds vast door een treffer van I Van Delsen. V.V.T.T.A. heeft de nederlaag die het in de heenwedstrijd bij S.A.F. had opgelopen uitgewist. Bij de rust teerde de thuisploeg reeds op een 2-0 voorsprong. degen stopte in de 15e minuut een strafschop. De S.A. doelman kon echter niet ver hinderen dat Kindermans in de 28e min. een doelpunt lukte en dat Comelis nog voor de rust er 2-0 van maakte. Martens zou dan tot 2-1 herleiden. Maar in een tijdspanne van amper vier minuten zette De Greve S A.F. voor een nog ononverkomelijke handikap. In de slotseconden trapte J.P. Martens met een strafschop de 4-2 eindcijfers op het bord. J.V.H. DE UITSLAGEN REEKS A Bank B.L. - Callebaut (a) V.V.T.T.A. - S.A.F. Post - Bouw Reeks B Resocub - Tupperware Somati - F.F.R. Het programma voor 16.12. Reeks A Gilbos - Callebaut (a) Honda - Bank B.L. S.A.F. - Post Bouw - V.V.T.T.A. 0-3 4-2 0-1 3-1 0-0 Reeks B Callebaut (b) - Resocub Intercom - F.F.R. Somati: vrij. In aanwezigheid van Voorzitter Combel (NWOl), Gust Dhondt (sekretaris generaal NWOl), Michel De Gouwie, voorzitter invaliden, Ongena, voorzitter van de Prov. vlucht op Bourges en meerdere anderen heeft be stendig afgevaardigde Remi Timmerman hulde gebracht aan de inrichters van de Natio nale Bourgesvlucht. Nadat de prijzen per arrondissement uit gereikt waren, feliciteerde de heer Ongena de Oost-vlaamse duivenliefhebbers. die reeds zovele jaren helpen om de nood van de oorlogsinvaliden te helpen lenigen. Tot hiertoe werd globaal en nationaal reeds meer dan 7 millioen af gedragen door de duivenlief hebbers tenbate van dit werk en nu werd provinciaal weer een check van 22.000 fr. afge dragen. die de heer Remi Tim merman overhandigde aan voorzitter Michel De Gouwie. die dankte voor de blijvende dankbaarheid en liefdadigheid van de duivenliefhebbers De prijzen: Pnjs van de Gouverneur van O-VI.: H Boterberg, Aalst. Prijs van de stad Gent: Daniel De Deyne, Gent. Prijs van de stad Oudenaarde: Hilaire Van WetterePrijs van de stad Ronse: Roger Rubbens, Ronse. Prijs van de stad Temse: Rene Van de Walle, Temse 2e Ver- dickt - Pauwels Tielrode. Prijs van de stad Dendermon- de: Gerard Roels, 2e Gerard Bracke, Dendermonde Prijs van de gemeente Zele: Gilbert Van Assche. Zele Prijs van de gemeente Bug- genhout: Mevr. De Kerpel, Buggenhout Prijs NWOl arr. Gent: L. Messi- aen, Grammene. Prijs NWOl arr. Aalst: Hector Boterberg. Aalst Prijs NWOl arr. Eeklo: Gebr. De Laere. Adegem. Prijs NWOl arr. Oudenaarde: Et. Rasschaert, Zwalm. Prijs NWOl arr. St. Niklaas: Fe lix Smits, Melsele. H. De Jonghe Veteranen I. Van der Hoeven F.; 2. De Groot L.; 3. Goossens G.; 4. Mory O.; 5. Bau- ters E. Scholieren 1963 I. Van Vrekkem G.; 2 Blancquaert P 3. Heiremans R 4. De Donckcr S 5. Van den Broecke G. Scholieren 1962 I VandcrSijpcP.;2. VanderHoevcn L.; 3. De Lausncy R.;4 De Vos M 5. Pelsmaeker M. Juniores 1. Van der Hoeven M.; 2. De Wilde D.; 3. Bccckman F 4 De Palmenaer R.; 5. Cosijn D. Seniores I Maesschalck G 2. Godaert W.; 3 Van Mulders W 4. Glorieus H.; Muylaert D.; 6. Van der Eist W.; Van Impe E.; 8. De Vriezc A.; 9. De Groot F.: 10. Eeckman A. Met een gehavende ploeg namen de gasten uil Heldergem de aanvang legen een elftal dat hen juist vooraf ging in hel klassement. Het was dan ook de thuisploeg die het eerste halfuur het initiatief in handen nam. afgewisseld met enkele plotse tegenaanvallen van de gasten die resulteerden in een doelpunt aangebracht door Leus en afgewerkt door Matt hijs. Met deze stand was men dan ook tuin de koffie toe. De tweede helft kende een felle start met Smetlede aan hel kommando. maar goed opgevangen door de verdediging van de bezoekers, die lot de 65 ste minuut geen steek hadden laten vallen. Toen kreeg de trainer van de thuisploeg een mooie schietkans die hij ook niet onbenut liet. Zo werden de bordjes in evenwicht gebracht en kreeg de wedstrijd een nieuwe start. Nu was het echter Heldergem die met felle tegenstoten meerdere doelkansen kreeg. Een verre voorzet van Perreman werd opnieuw door Matthijs met een keihard schot tegen de timwen gewerkt. Deze skore werd dan met hand en tand verdedigd en tot einduitslag vastgelegd. tEDV-WDH)

De Voorpost | 1978 | | pagina 28