■I Jan Caudron ooi Amsm ÏÏèjwh* Volksunie EEST BIJ BRANKARDIERSVERENIGING LOURDESBEDEVAART EEN STAP IN DE VAKANTIE MET LENTEK0NTAKT 1979 «13 Avonden in onze dekenij...» NOG DE PERSONEELS KOMMISSIE kandidaat KAMER De Voorpost - 15-12-1978 - 5 ijVorlge zaterdag was het - naar jaarlijkse traditie - feest bij de ÏBrankardlersverenlging van de Diocesane Lourdes bedevaart Bisdom Gent». Hierbij zijn aangesloten bran cardiers, verpleegsters en een B-tal geneesheren die als vrijwil ligers elk jaar met de ziekenbe- pevaart naar Lourdes meereizen a er de medische begeleiding le verzorgen. Dit gebeurt volle dig gratis: méér nog: die mensen betalen zelf hun reis. De voorzitter (sedert 1948!) is Jozef Appelmans. De stichting gebeurde evenwel in 1920. «Dendervallei» heette de groe pering toen. die was gesticht Marcel De Bisschop, schepen van middenstand en feestelijk heden deed aan de burgemeester voor de stad een schenking van drie technische encyclopedieën en van een serie weten schappelijke woordenboeken. Deze boeken, die van grote waarde zijn, kunnen dienen ter inzage voor de studenten, ze mogen echter niet uitgeleend worden. Aalst blijft in sommige geledingen allergisch voor het nu toch officieel volkslied «De Vlaamse Leeuw». Toen die inderdaad bij de viering van de Barbarafeesten bij de brandweer gespeeld werd trokken de mannen met de standaard er ostentief vandoor. Willy Alloo. brandweerkorporaal en VU-kandidaat zegt dat dit berust op een misverstand: Vroeger werd hier nooit de Vlaamse Leeuw gespeeld en de mannen met de vlag hadden er zich nu ook niet aan verwacht, temeer omdat om redenen van praktische aard (partitu ren wisselen) er nogal wat tijd tussen beide liederen gaapte. Danspasjes bij de pompiers zijn er wel gebruikelijk. Meer was het niet». Stadssekretaris Chris Willems was de gelukkige winnaar van de hoofdprijs van de tombola op de jaarvergadering van het WAK. Hij kreeg een winterlandschap van de hand van bestuurslid en kunstschilder Francois. Allicht een toevallige kompensatie voor de vele Lamottekes die hij te Gijzegem trakteerde ter gelegenheic van zijn verjaardag op de hoorzit ting. De leiding van de Chiro Tijl en Nele uit Nieuwerkerken is wat I wrevelig op het stadsbestuur. Toen zij vorig weekeinde in hun lokalen wilden vergaderen moesten zij vaststellen dat alles er al in gereedheid gebracht was voor de komende verkiezingen. Hierbij werd het materiaal van de Chiro naar een andere plaats gebracht. De leiding van de Chiro vindt dat men best een ander lokaal, inde toch nog ruime gemeenteschool, kon gebruikt hebben. De Aalstenaars kunnen nog van geluk spreken. Zij kunnen hun stem nog gaan uitbrengen op hun eigen deelgemeente. In andere steden werd daar helemaal geen rekening mee gehou den. Alle kiezers werden alfabetisch gerangschikt en moeten zo per buro gaan stemmen. Men voorziet tegen volgende karnaval een tentoonstelling te kunnen houden in het Oud-Hospitaal. Nadien zouden die stukken verhuizen naar de oude stadshallen in de Schoolstraat om daar ondergebracht te worden in het eigenlijke karnavalmuseum, dat hopelijk tegen karnaval 1980 op zijn poten staat. Er is alvast een zeer kleine som 50.000 fr. op de begroting voorzien. Vanaf 1 januari zal het huisvuil op een andere wijze opge haald worden. Het is de bedoeling van het stadsbestuur selek- tief te werk te gaan. Er is een firma die bereid is het oud papier op eigen rekening op te halen. Het stadsbestuur zou er nog een stuivertje aan verdienen. De winst zal wel groter zijn als de eigen reinigingsdienst het oude papier zelf ophaalt en verkoopt. Ook glas zal afzonderlijk worden meegenomen. De stad kreeg van het Koninklijk Museum van Antwerpen een volledige set jaarboeken van het museum. Deze zijn te raadple gen in de bibliotheek van het archief. Begin deze week kwam het eerste nummer van Jeugd en Stad van de stadspers. Een 12 bladzijden tellend mooi geïllus treerd driemaandelijks tijdsschrift met een oplage van 2.000 eksemplaren. Alle verantwoordelijken in de jeugdsector kre gen een nummer toegestuurd. Vermeldenswaardig is dat op de achterpagina de lokale affiche van «Jaar van het Kind» is afgedrukt. Dromen van een nieuw zwembad aan de Albrechtlaan dat kon reeds vorige week. Toen werd immers de eerste proefpaal in de grond geleid. Op 22 december viert de Vriendenkring van het stadsperso- neel haar 10-jarig bestaan. Met een Mis ter nagedachtenis van de overledenen, een feestmaal in het Beukenhof en een dansavond wordt de gehechtheid onder het stadspersoneel nogmaals bezegeld. IX- laatste uitgave van hun boekje staat volledig in het teken van dit jubileum. Men kan er het volledig programma van de viering in vinden en een terugblik in de voorbije tien jaar met ondermeer reisindrukken, sport, een brief aan Sint Maarten, werk voor waarden en andere rubrie ken. De spuitgasten hadden het deze week zeer druk. Een overvloed van water was er de oorzaak van. Verschillende kelders waren overstroomd en ook onder de «konker» was het weer een moeras. Toen de pompiers daar kwamen pompen en hiervoor veel mate riaal meebrachten weigerde de pomp dienst. Geen benzine, wel grote hilariteit bij andere geïnformeerde mannen die kwamen kijken. Blussen en pompen is niet het enige werk van de brandweer. Toen de aanplakborden voor de verkiezingsaffiches toegewe zen werden konstateerde de KP dat zij niet over zo'n grote ladder beschikte om de aanplakbrieven omhoog te hangen. De nachtploeg van de brandweer rukte uit met haar hoge ladders en plakte zeer deskundig. Voor de PVV senaatslijst moesten ze dit alvast niet doen. Het monopolie berust in groot-Aalst immers bij de PVV kamer- lijst. De Senaat met als aanvoerders Cuvelier en Waltniel, geen goede maatjes met A a 1st er se PV V-prominenten, worden er geweerd. Er wordt terecht heel wat geld gespendeerd aan de openbare verlichting. Maar wat met de stukgesprongen lampen, moeten die niet vervangen worden, zoals in de Landbouwerstraat bijvoor beeld? Op de Grote Markt kun je nu gratis natte voeten kopen. Vorige zaterdag toch. Allesbehalve een pleziertje. De keien- beton ligt zo onregelmatig dat de Grote Markt beter de Plas- senplaats kan genoemd w orden. Men spreekt wel vol lof over de aannemer, en terecht, maar er zou toch eens een ei bij de ■Klaren - mogen gebracht worden om regen voor de zaterdag te voorkomen. Het vierjarig dochtertje van het echtpaar Mcganck uit de Edixvel- destraat te Nieuwerkerken kreeg een oproepingsbrief voor de verkiezingen van 17 december Nu kan het kind wel al kleuren met rood potlood maar... de computer vergiste zich! Robert Van Gijseghem werd dan toch niet bevorderd tot irekteur van de Akademie voor Schone Kunsten. Een Ko ninklijk Besluit werd gedeeltelijk verkeerd opgesteld op de bevoegde ministeriële kabinetten. Op 12 januari zal nu een bekwaamheidsproef worden afgelegd. Drie kandidaten wer en genoemd: Roland Dua, Hugo Sonck en Robert Van Gij zegem. Op voorstel van CVP raadslid Willem Willems werd deze weck s oten een kommissie voor vreemdelingen op te richten. Roel Van de Plas De Brancardiers van de Diocesanen bedevaart schoven de benen onder de tafel voor de jaarlijkse viering. JM) gen die geconcelebreerd werd door Deken De Vos - op die dag juist 15 jaar in Aalst aangesteld - vikaris-generaal Ruts (Gent), en aalmoezenier Bekaert. W.L. Tientallen kaarsjes brandden voor het Mariabeeld tijdens de mis die de Brancardiers bijwoonden. (JM) door de heer Cercelet. In september van dit jaar trok men voor de eerste keer naar Lour des. Dit wat de bedevaart betrof. Maar de Brakardiers- vereniging» zelf werd gesticht door de heer Appelmans in 1922. De wieg stond dus in Aalst. Pas later verhuisde ze naar Gent en werd «diocesaan» Momenteel is Jacques Bosteels hoofdbrankardier. Sekretaris is Nestor Gies. Hulpsekretaresse van de diocesane bedevaart is Juffrouw Van Bossuyt. Direktri- ce van het Ziekenwerk is mevr. LuTnmerzheim. Vóór men aan tafel ging werd in de St. Martinuskerk" evenwel een Eucharistieviering c is een dekanaal opzet om tot een dieper geloofsinzicht te komen. 13 avonden lang wil men, door groepsvorming, zelf op zoek gaan op de boeiende wegen van de Bijbel. Voor de eerste maal richt het Stedelijk Feestkomitee van Aalst een vakantiebeurs in onder de benaming «Lentekontakt». Deze tentoonstelling gaat door in de Keizershallen op telkens vrijdag, zaterdag, zondag en maandag op 6,7,8,9,13,14,15 en 16 april 1979. De beurs zal open zijn de vrijdag van 18 tot 23 uur, de zaterdagen en zondagen van 10 tot 21 uur en de maandagen van 16 tot 21 uur. Het Stedelijk Feestkomitee is ervan overtuigd dat doot dit len tekontakt een leemte in het ten toonstellingsleven van de stad wordt gevuld. Het lentekontakt heeft tot doel de verkoop te be vorderen van alle materialen, produkten en diensten in ver band met kamping, vakantie sporten en toerisme, namelijk sta- en toerkaravans, motor homes, vouwwagens, kamping- aanhangwagens, kampeer- tenten, voortenten, weekend huisjes, bagagedragers, kam- peerbenodigdheden, zeil- en motorboten, watersportartike len, zwembaden, tuinmeube len, vrijetijdskledij, hengel sport, hobby's, toerisme en va kantieverblijven. Aldus kan al les tentoongesteld worden wat rechtstreeks of onrechtstreeks verband houdt met de hierbo ven vermelde rubriek van de tentoonstelling. Vooraleer dit initiatief aan het publiek werd bekend gemaakt had een voorafgaande raadpleging plaats van de middenstand. Deze vonden het initiatief ten zeerste welkom, temeer omdat men bij de organisatie van de jaarbeurs te kampen had met plaatsgebrek in de keizershal len, wat slechts gedeeltelijk werd opgelost door het bij plaatsen van een tent. Op aan dringen van de stedelijke mid denstand werd het oorspronke lijk opzet, dat zich beperkte tot één enkel week-end, uitge breid tot twee week-ends. Tot nog toe werden 600 uitno digingen verstuurd aan moge lijke exposanten. Het is natuur lijk vanzelfsprekend dat Aals- terse ondernemingen de voor keur zullen krijgen, omdat het doel het promoveren is van de eigen firma's en ook omdat deze vakantiebeurs een be perkte organisatie en zeker peen konkurrentie wil en kan zijn van grotere tentoonstellin gen zoals o.a. het Brussels va kantiesalon Van het publiek zal een kleine inspanning ge vraagd worden in die zin dat de toegang niet gratis is. De toe gangsprijs werd op hetzelfde bedrag bepaald als voor de jaarbeurs. Deze bijdrage is fi nancieel gezien niet noodzake lijk aangezien de huurprijzen gevraagd aan de eksposanten voldoende zijn om de inrich tingskosten te dekken De be doeling ligt op een ander vlak, men wil namelijk geen massale toeloop van niet- geïnteresseerden. Veeleer wenst men een publiek met be langstelling voor het tentoon gestelde, want het doel is ten slotte, zoals reeds vermeld, het bevorderen van de verkoop. Een bijkomende intentie van het inkomgeld, is het vermijden van een groot aantal «spelen de» kinderen tussen de stands. Men wil dus de Keizershallen niet omvormen tot een over dekt speelterrein. Dit alles zou het kommerciëel sukses van deze vakantiebeurs moeten verzekeren, aangezien de in richters er van overtuigd zijn dat er voldoende belangstelling bestaat bij het publiek. G.D.B. Aan de bron van dit initiatief la gen een aantal studieweekends in Lichtaart en Oostmalle, samen met een team van priesters. De Bijbel- en Evangeliestudie vorm den daar het gesprekstema, met de nadruk op het groepswerk. Deze weekends bleken een zodanige re velatie, dat vandaaruit gevraagd werd ook hier op dekanaal vlak iets dergelijks te organizeren. En nu is het dan ongeveer zover. Ie dereen die geïnteresseerd is, mag kontakt opnemen op de navol gende adressen. Waarom deze 13 avonden? «In onze tijd hoort men overal de woorden 'inspraak' en 'medever antwoordelijkheid'. Men kan die •ook omzetten in de kerk. De men sen van de dekenij uiteraard ruim opgevat over heel groot Om nog even op de gemeenteraad terug te komen. Raadslid Chris Borms vindt, dat wat de perso- neelskommissie- betreft, het Kol lege zijn woord gaf aan de refe rendumuitslag. En weet zich daar ook aan te houden. Gevreesd werd misschien dat het CCOD teveel invloed in de perso- neelskommissie zou krijgen, ook in Aalst. Het raadslid wijst erop dat ze evenwel volledig onafhan kelijk zou werken. De deelge meenten waren trouwens allemaal al vroeger bij het nationaal ver bond aangesloten. Vanaf februari vorig jaar vroeg ent raadslid al de diskriminatie tussen Aalst en de randgemeenten te willen wegwer ken. Maar toen ging men daar nooit op in. Ook klaagt Chris Borms het feit aan, dat een refe rendum we(d gehouden zonder voorafgaande raadpleging van de personeelskommissie. Zij hoopt dat er op de volgende gemeente raad een goede beslissing zal val len, en dat de nodige kredieten zul len voorzien worden. WL Aalst krijgen de kans om elkaar te ontmoeten en samen gelovig op zoek te gaan» Elke maandagavond vanaf 8 ja nuari tot en met 9 april '79, van 20 tot 22.30 uur kan men terecht in het Jeugdcentrum Zonnestraat te Aalst. «Er worden geen voor drachten of lessen gegeven. Het worden 13 avonden van zoeken, ontmoeten, luisteren, ontvanke lijk zijn, naar elkaar toe groeien inzicht verdiepen in geloof en leven bezinning en inzet voor en samen met ande ren Bij de animatoren kan u uw naam opgeven en meer inlichtingen be komen: Rik De Brauw, St.-Jobstraat 181, Aalst - Tel. 053-70.25.56 Guido Debree, Jebron: Be gijnhof 1, Aalst - Tel. 053- 77.63.89: Capucienenlaan 95, Aalst - Tel, 053-21.46 74 Rufin en Agnes De Pourcq- Haerens: Immerzeeldreef 208. Aalst - Tel. 053-21.96.10 Kris Das: Kerkhoflaan 8, Aalst - Tel. 053-77.62.57 Etienne en Margriet Souf- freau: Zandberg 53, Aalst - Tel. 053-70.36.25. WL Als de lezer weten wil hoe ik erover denk dan leest hij mijn VU- bijdrage in de politieke tribune op bladzijde 2 sociaal en federaal

De Voorpost | 1978 | | pagina 5