Marc GALLE VLAAMSE SOCIALISTEN O prikpxardk 978: Vruchtbaar aar voor de WAK De Partij met het goede geweten. Sodiga's kunsttentoonstelling WATERSCHADE Het Programma van de Q laat aan duidelijkheid niets te wensen over. Geen ijdele beloften zoals sommigen doen (vermindering van de belastingen hoewel ze wel beter weten...), maar punten die een rechtvaardiger verdeling inhouden. Ons programma zal in de nabije toekomst worden verwezenlijkt, mede met de hulp van uw lijsttrekker voor de KAMER De Voorpost - 15-12-1978 - 7 Zeker tweederde van degenen die werden opgeroepen om de kieslokalen te bevolken, blijken ziek te zullen zijn op 17 december. Wij hebben daar begrip voor Want géén pijn is moeilijker te verdragen dan kies-pijn. Maar goed dat de verkiezingsstrijd niet langer duurt Bovenaan de lijst worden ze moe. Van het trekken. En onderaan ook: van het duwen. Verkiezingsdag: de enige dag dat bijzitten kan zonder risico's. En nu blijken er nog geen kandidaten genoeg! Er gaat hier straks geen jaar meer voorbij, of we mogen naar het stemhokje. Hoelang is het al geleden? Overmorgen kunnen we wéér. En dan in juni in het groot Maar daarna is het gedaan. In Aalst toch. Bij de koalitievorming voor het gemeentebestuur, waarbij men de kiezer een goeie lengte vóór bleef, beslist men uiteraard voor het gemak van de bevolking een gemeen tebeurt over te slaan. Zo kunnen we rustig op adem komen. Deze koalitie tekende immers voor twee legislatures We weten het natuurlijk niet zéker. Maar steeds meer geruchten in die zin stijven op. En zei de burgemeester niet op een Gemeenteraad: «daar zullen we over elf jaar nog eens over spreken...» Een sublieme verkiezingsstory, ongelooflijk en toch waar. Op de Parklaan stopte plots een zilverkleurige Jaguar, zo een van het type die nogal veel op het stadhuis staat. Zelfs de inzittenden toonden erg veel gelijkenis met personen die we ook in die omgeving al vaak hebben opgemerkt. De Jaguar stopte dus vlak voor een verkie zingspaneel waarop affiches hingen van. een zekere Louis, ook blauw, maar niet van de goeie tint. De echte Louis—of iemand die erop leek stapte uit, en trok eigenhandig de valse Louis van het hout. Als een aanplakbiljet minder nu ook nog een stem minder betekende... Nog even iets uit een voorbij Gemeenteraad. Voor één keer mocht een fotograaf binnen in deze politieke arena. Wel te verstaan om juist een foto van dit «nut voor 't algemeen» te nemen, en daarna zo vlug mogelijk te verdwijnen. Want niet alle schepenen kunnen lang genoeg overeind blijven om een fikse reportage tedoorstaan. Maar de fotograaf blééf flitsen. Zeer tot ongenoegen van... Door omstandigheden liepen de herstellingskosten van een stads- vrachtwagen op tot 120.000 F. Voor zo'n bedrag moet natuurlijk een verslag worden opgemaakt. Grote opluchting bij Openbare Werken. Het bleek een vuilniswagen. Dus van Leefmilieu. Aan het grote klokzeel dus ermee! (Dat is dan het Kollege van Burgemees ter en Schepenen). Voor eigen vergissingen in men op OW wel milder. Daar krijgt men zoiets wel op «werkingskosten». Niet iedereen heeft het geluk aan de bron van de bon te zitten. Voor ons mag er alleszins wel nog een vuilniswagen bij worden aangekocht: om dié vuiligheid op te laden. Tewerkstelling in de stad: specialisten moeten nu luisteren naar spitalisten. GUNST BIJ BEVOLKING Anderzijds kunnen de mede werkers van Sodiga rekenen op de welwillende steun van een serie sympatisanten en vrienden in Aalst en omgeving. Het is die morele opkikker die het voortbestaan van Sodiga waarborgt. Ook dank zij deze steun zijn poenakties als de kunsttentoonstelling zinnig en haalbaar. Vermelden we nu reeds dat het CSV-'t Fabriekske een oude- jaarsavondfuif houdt ten voor dele van Sodiga. De organisa tie is in handen van «de klink» een overlegorgaan tussen Telebouworde, Hak, Jebron, CSV, Wetswinkèl en Sodiga. (w.h.) aanwezigheid van schepen De Maght, stadssekretaris hristiaan Willems en van een honderdtal leden van de WAK Ie Vereniging voor Aalsters Kultuurschoon) ging in de feest- ial van het stadhuis verleden zondagnamiddag de jaarlijkse gemene vergadering door, de zesentwintigste in dé reeks. wrzitter Jan Van der Hulst ees op de geest van samen- irigheid die in de WAK- milie heerst. De idee van «het ine» moet de gist zijn van duele, sociale, ekonomi- :he, industriële, administra te, politieke, wetenschappe- te en godsdienstige aspekten het menselijk leven. De mens ift voortdurend in een esthe- che bewogenheid en talrijke omenten ervan zijn gekristal- rd in monumenten die er in ook als levende elementen n de stad willen beschermd bewaard zien. schiet het Schepenhuis led op en is de Belforttoren et de mens verbonden via de liaardkonserten. Zo is de fAK verheugd om de werken in het Huis Van Langenhove larbij aandacht moet worden sschonken aan de mer kaardige geskulpteerde deu- Ook restauratie van St- artinuskerk. Stadhuis, Oud- )spitaal en H. Geestkapel imen wel aan bod. Dringend irk te doen is er alvast aan de ►gijnhofkerk en aan het huis ad Antwerpen. Bij de gewone jns is nu reeds de interesse or restauratie groeiend en de suwbouw houdt ook reeds eer rekening met de omge- ng. Mentaliteitsverandering, ker. de autotocht door de fusie- imeenten werd de noodzaak jezien een inventaris op te aken van landschappen die jke ®eten bewaard blijven, lijst i,e. dan moet worden doorge deeld naar het groot publiek ,|als bvb reeds gebeurde Kravaalbos te Meldert, Faluintjes en de St- ^argaritakerk te Baardegem. ^nPorzitter Van der Hulst kant 'gl^fch ook tegen hoogbouw in nt^elgemeenten en betreurt dat het Aalsters kerkhof de ge denksteen van Colinet, geleerd ai_prmanist, verdween? iHet is qe_ n taak van de gemeenschap q a|ftar privé-initiatief ontbreekt in gn_ springen om dergelijke nrdevolle stukken, band n het verleden en de toe- st, voor de gemeenschap bewaren. Tenslotte doet de voorzitter be roep op de frisse ideeën en de rake suggesties van de leden voor verdere werking. Mejuffer Van den Steen, sekre- taris, bracht dan verslag uit over de werking in het voorbije jaar. Hierbij dan, in telegramstijl, de verschillende aktiviteiten: opening van de zaal Dr Sie- rens in het Oud-Hospitaal. Ho pelijk evolueert het verder gun stig klasseringsprocedure Stad Antwerpen en Osbroek dokumenten overgemaakt aan Priester Daensfonds straatnamen in Horebeek- veld en Verbindingstraat Erembodegem heemkundig en historisch verdedigd in de be voegde kommissie deelname aan aktiviteiten van de stedelijke kultuurraad lijst monumenten en ge denkplaten overgemaakt aan schepen Roels, op te nemen in BPA's schilderij van Antwerps mecenas ontvangen werken aan huis Van Lan genhove Oud-Hospitaal dringend aan herstellingen toe. In de oorspronkelijke staat komt het wellicht niet meer maar die kan dan wel benaderd worden Luc Robijns behaalde het postgraduaat restauratie op een memorandum over «Stad Antwerpen» en is doende aan de inventaris van de St Marti- nuskerk een plaats wordt gezocht voor de witmarmeren gedenk plaat van de abdij van Drongen WAK is 25 jaar en «Mede delingen» is aan het eerste de cennium de St Amanduskapel van Erembodegem bleek een prik- spijker met een happy-end. Er komt een fermette, de St- Amandusbron blijft bewaard en de omgeving ongeschonden. Wel meldde de Kommissie dat enkel de kapel en niet de om geving beschermd is. tal van wandelingen en tochten als «Van Kapucijnen tot Sterrevesten». «Brakel- bos». de kermisreis naar Moer- Jaarlijkse vergadering van de WAK waarop de prijs voor de restauratie van een kunstwerk wordt uitgereikt. (JM) vaart en Krekelroute, de bota nische wandeling in het stads- ipark, het bezoek aan kasteel Ten Berg en de herfsttrip door de fusiegemeenten. Penningmeester Clement Uyt- tersprot bracht dan verslag uit over de financiële toestand en suggereerde, niet mis te ver staan, dat elk lid de eigen bij drage van 100 fr vrijwillig met 50 fr zou verhogen teneinde verdere aktie mogelijk te ma ken. Het bestuur, gedeeltelijk aan herverkiezing toe, ontving geen nieuwe kandidaturen en werd dus in zijn mandaat bevestigd. Lie M. Cherreté komt als frisse kracht het bestuur versterken. Paul Matthijs bracht dan nog een filmreportage van een be zoek door de fusiegemeenten van Groot-Aalst waaruit bleek dat ook «op de buiten» merk waardige historische zaken te zien zijn maar dat er ook op dat gebied nog een en ander te doen is. LH De brandweer had zaterdag de handen vol met het leegt rekken van de kelders rond de Zeebergbrug. Zoals steeds bij harde regenval liep de weg onder de viadukt op de Dendermondscsteenweg weer one er water. Het verkeer moest gedeeltelijk omgeleid worden. Wanneer zullen hier eens afdoende maatregelen getroffen worden.' Misschien door één van de veelbelovende momenteel.' {EDV) de koper is er goed mee en So diga heeft er ook wat aan. Noteren we dat deze kunstten toonstelling één van de vele in itiatieven is om poen bijeen te rapen. Sodiga is een perma nente sociale dienst die op geen enkel inkomen kan reke nen. Het kafee aan de Gheer- aerdtslaan is hoogst onvol doende om de dagelijkse wer king te kunnen dragen. Daarom worden geregeld initia tieven genomen om financieel boven water te blijven. «Het is feitelijk een schande dat So diga op geen subsidies kan re kenen» zei ons een vrijwillige medewerker. «Het is noodza kelijk dat er zo'n dienst werkt waar er een tamelijk groot aan tal gastarbeiders gevestigd zijn. Het onthaal hier moet ver zorgd worden, opdat zij zich zo goed mogelijk aan onze situatie en aan onze kuituur kunnen aanpassen en wij aan hen. le dereen heeft er baat bij, zodat het onthaal een opdracht is voor de gemeenschap. Het is duidelijk dat ons werk door de regering onderschat wordt». Dit weekend loopt er in 't Apostelken een kunsttentoonstel ling van allerlei exotische voorwerpen. Initiatiefnemer is de sociale dienst voor Gastarbeiders, Sodiga. Hiermee zijn ze aan hun tweede editie toe want vorig jaar bracht hetzelfde projekt heel wat belangstellenden op de been. De verkoop is ten voordele van Sodiga. DATA De tentoonstelling van kunst voorwerpen uit Azië en Afrika opent vandaag vrijdag. 15 de cember, te 17 uur in 't Apostel ken. De eerste avond loopt ze nog tot 21 u. Voorts is de ten toonstelling open op zaterdag en zondag 16 en 17 december van 14 tot 21 u. en zondag voormiddag van 10 tot 12 uur. POENSLAG Het is de tweede keer dat So diga, de sociale dienst voor gastarbeiders te Aalst, een be roep doet op de Witte Paters van Afrika om de verkoopsten toonstelling te organiseren. Niettegenstaande de toegang gratis en vrij is, is het de bedoe ling dat er gekocht wordt. De opbrengst is dan voor de aktivi teiten van Sodiga. De organisa tie vorig jaar heeft immers ge leerd dat exotische kunst een enorme bijval geniet en dat zo'n initiatief wat in 't laatje brenqt. Feitelijk zijn de tentoonge stelde voorwerpen relatief goedkoop. De import gebeurt via de eigen missiediensten en niet via de internationale han delswegen. Op die manier ko men de voorwerpen vlotter naar Europa over. Geen tussenpersonen, die overal hun winstmarge moeten hebben. De mensen van So diga zeggen dat het hier om een buitenkansje gaat voor zij die eens een schone vaas of een mooi ivoren stuk willen ko pen. Het is een twee-snijdend mes:

De Voorpost | 1978 | | pagina 7