(Vnffen Ir Gans Groot-Aalst krijgt kabeltelevisie 2 - 29-12-1978 - De Voorpost OdÜ UV^/'V^li Lfv^> tbet I De mtafctie is niet verantwoordelijk voor de inhoud en heeft het rocB de teksten In te karton. zouden aanvullende werk plaatsen dienen geschapen te worden. VROEGERE PENSIONERING De pensioenleeftijd dient ook onverwijld verlaagd te worden. Voor ieder gepensioneerde werknemer zou een jongere dienen opgenomen te worden in de firma. HERVERDELING VAN DE LASTEN Als socialisten staan wij erop dat het scheppen van werkge legenheid wordt aangemoe digd. Dit vereist zowel dat (be paalde) belastingen (zoals de belastingen op het tewerkge steld personeel) als de sociale zekerheidslasten op een an dere wijze over het bedrijfsle ven worden verdeeld. In plaats van de arbeid te belasten dient de winst belast. Allerlei tech nieken die het inzicht in de be drijfsresultaten nog kunnen bemoeilijken. zoals de inflatie-boekhouding, dienen absoluut geweerd! De adminis tratieve en fiscale formalitei ten dienen vereenvoudigd te worden voor het bedrijfsleven (evenals voor de gewone bur gers trouwens) en tegelijkertijd dient de fiscale moraliteit in eer hersteld. De globale belas tingsdruk mag niet meer ver hoogd worden, maar er dienen nieuwe fiscale instrumenten geschapen. UITGAVEN SOCIALER SPREIDEN De nieuwe regering zal dienen te kiezen in haar uitgaven. Ons inziens dient de regering de voorkeur te geven aan een ac tief tewerkstellingsbeleid (voortzetting Plan Spitaels, vervroegde pensionering, hulp bij tewerkstelling van jongeren, e.d.) en aan een verbetering van de sociale zekerheid boven een onnodige en ongewenste opvoering van de defensie uitgaven. Internationaal dient er werk gemaakt van een gelijk tijdige en wederzijdse ontwa pening. Een klare keuze voor vrede en welzijn dringt zich op! VOOR EENVOUDIGE STAATSSTRUCTUREN Het is evident dat het huidig parlement, dat grondwetge vende bevoegdheid bezit, eveneens een oplossing zal moeten vinden voor de staats structuren. Belangrijk hierbij is alvast dat de toekomstige structuren klaar en doorzichtig zouden zijn, zodat ieder burger er terug zijn weg in vindt (zie het ak koord BSP-ABW). Men moet dus dringend gaan vereenvou digen en saneren. Belangrijk is ook dat de ge meenschapsproblemen vooral te Brussel een voor de Vlamin gen bevredigende oplossing krijgen: als Vlamingen willen wij om te Brussel ook onze hoofdstad thuis te kunnen voelen, wat wil zeggen dat wij als Vlamingen te Brussel op een gelijkwaardige behande ling en invloed aanspraak moe ten kunnen maken als de frans- ,taligen. 'De ontvetting van Brussel, zo wel administratief als fiscaal (belastingen te betalen waar de produktie-zetel van de firma's gevestigd is i.p.v. bij de sociale zetel!) kan best ook in gang ge zet worden! Tot slot zal dienen onderzocht te worden welke materies de gewesten best zelf ter hand kunnen nemen en welke mate ries best centraal verder be handeld worden. Dit alles zal dienen georgani seerd te worden binnen het ruimere kader van de nationale en Europese structuren, met zin voor veel (wederzijdse) so lidariteit, verantwoordelijk heidszin en realiteit. Martin Hutsebaut Pol. Secretaris B.S.P. Aalst DE BSP VERANTWOORDE LIJK VOOR DE TOEKOMST! Nu de verkiezingen achter de rug zijn en nieuwjaar voor de deur staat, past het even stil te staan bij wat 1979 ons zoal kan brengen. VOOREERST EEN WOORD VAN DANK Als socialisten wensen wij vooreerst allen te danken die ons bij de voorbije verkiezingen hun vertrouwen schonken: dank zij uw stem voor de socia listische lijst is de BSP nu veruit de 2e sterkste partij van het Ar rondissement Aalst geworden voor wat de Kamer betreft. De Socialisten zullen bewijzen dat zij uw vertrouwen waardig zijn! DE BSP VERANTWOORDE LIJK VOOR DE TOEKOMST Meer dan ooit blijkt op vandaag dat het morgen de socialisti sche voorstellen en de socialis tische ministers zullen zijn die aan de ernstige problemen waarmede we nu af te rekenen hebben een oplossing zullen geven. Wanneer het Staatshoofd vo rige week de socialistische Mi nister Willy CLAES met een informatie-opdracht belastte, was cft meteen een bewijs van het vertrouwen dat het Staats hoofd heeft in de staatszin en de visies van de Socialistische verantwoordelijken en hun be weging. CONCRETE OPLOSSINGEN IN PLAATS VAN SLOGANS De problemen waarvoor we staan zijn bekend: de economi sche crisis, de werkloosheid, de financiering van de sociale zekerheid, de communautaire problemen, de budgettaire problemen, het belastingspro bleem, de totstandkoming van het verenigd Europa, de demo cratisering van onze economie, de veiligstelling van de koop kracht. .De Socialisten heb ben zich in hun verkiezingspro gramma niet bediend van goedkope en dubbelzinnige slogans, noch van vrijblijvende algemeenheden, maar hebben klaar en duidelijk positie geko zen wat de mogelijke oplossin gen betreft. Het komt er nu op aan deze voorstellingen nader uit te werken. LEGISLATUURREGERING Om ernstig regeringswerk te kunnen leveren moeten rege ringen kunnen aanblijven voor een volle 4 jaar er moet ver hinderd worden dat regeringen omwille van de één of andere politieke gril of berekening om de haverklap wisselen. De ga rantie van een legislatuurrege- ring is een belangrijk element ter vrijwaring van onze parle mentaire democratie. ÉCONOMISCHE CRISIS Als socialisten zijn we van oordeel dat, nu de conjunctuur vooruitzichten voor 1979 in Eu ropa weer beter worden, zowel de overheid als de privé- investeerders hun bijdrage moeten leveren tot de herleving van ons economisch leven en tot de opslorping van de werk loosheid. Meer dan ooit dient de econo mische groei aangemoedigd doo r een expa nsief beleid, ge richt op de schepping van nieuwe werkgelegenheid. Een verantwoordelijk prijsbeleid, niet enkel op het vlak van de produktie, maar evenzeer op het vlak van het verbruik, dient niet enkel nieuwe inflatoire nei gingen af te remmen, maar eveneens de koopkracht van de bevolking en aldus de eco nomische expansie te bevorde ren. In de komende jaren dient daarenboven werk gemaakt van een geprogrammeerde herverdeling van de beschik bare arbeid, zodat de jeugd te rug kan hopen op werkgele genheid. WERK VOOR DE JEUGD Alle ondernemingen, ook de kleine- en middelgrote onder nemingen, zouden jonge werk nemers in het produktieproces dienen op te nemen. Er kan ge dacht worden dat de overheid de lasten van de sociale zeker heidsbijdragen voor de jongere beginnende werknemers ten laste zou nemen, ten einde de inschakeling van de jongeren te vergemakkelijken. Hierdoor MET EEN RUSTIGE GEEST De kieskaarten zijn nog maar eens gedeeld Voor hoelang weet vooralsnog geen mens. In ons arrondissement zijn de verkozenen min of meer tevre den, de niet-verkozenen min of meer ontgoocheld. Er zijn er die met een ei in hun broek de voorkeurstemmen bij mekaar hebben geteld tot de verlos sende uitslag er was. Er zijn er weinigen die hun eerste kom- mentaren verder hebben laten reiken dan hun eigen persoon. Het ligt in de aard van de kam- pagnes die ze hebben gevoerd en die zich vooral hebben toe gespitst op «stem voor MIJ». Voor de kommunisten liggen de zaken fundamenteel an ders. Wij hebben de strijd ge voerd voor ons programma, dat we niet hotsebotse in mekaar hebben geflanst op het ogen blik dat het woord «verkiezin gen» is gevallen, maar dat slechts de normale voortzetting was en blijft van de objektieven die we dagelijks, ook buiten de verkiezingsstrijd, nastreven. Onze eerste zorg was dan ook niet «hoeveel stemmen heb ik of jij» maar «hoe staat het mej de uitslag van de partij». Op deze uitslag mogen we in ons arrondissement en vooral in ons kanton-Aalst met een te vredenheid terugblikken. Cijfe raars (niet uit onze rangen) hebben ons gezegd dat met een zelfde verkiezingsuitslag voor de gemeenteraadsverkie zingen de K.P. met vle^g en wimpel en met minstens één verkozene de Aalsterse ge meenteraad terug zou zijn in gestapt. We benaderen inder daad in ons kanton zeer sterk de 4%. Het betekent voor ons niets meer en niets minder dan dat onze principiële houding, de konsekwente strijd voor ons programma, de inzet van onze militanten zonder enig nastre ven van persoonlijk belang, verder tot een deel van de be volking is doorgedrongen. Het betekent wellicht ook dat we ons als kommunisten beter hebben leren kennen zoals we werkelijk zijn en niet zoals de anderen ons steeds (verkeerd) hebben voorgesteld. Het bete kent vooral dat we met nog meer entoesiasme onze strijd voor de belangen van ons wer kende volk zullen verder zet ten, ons gesterkt wetend door de grotere (zij het dan nog kleine) steun van de Aalsterse kiezers. Of het nü zij, of mor gen, wat voor ons steeds fun damenteel blijft is de groei naar een steeds breder wordende eenheid in het werkende volk, voor ware demokratie, tegen de afbraak van de sociale ze kerheid, tegen de willekeur van de grootkapitalisten, voor een echt demokratische gewest vorming, voor een stap in de richting van een socialistisch georiënteerd België en Vlaan deren. In die strijd rekenen we op heel wat hulp ook uit de groep van die kiezers die nu misschien voor de eerste keer in hun (misschien nog jonge) leven voor de K.P. hebben ge stemd. In die strijd zullen we ons steeds inzetten om alle krachten van de arbeid te ver enigen tegen de krachten van de uitbuiting. We zijn ervan overtuigd dat hoe sterker de K.P. wordt hoe vlotter dit zal verlopen. J. De Geyter VLAAMS BLOK Het is zeker niet de bedoeling een polemiek te openen aan gaande de verkiezingsuitslag van 17 dec. II. Met verrassing hebben wij de nabeschouwing omtrent deze verkiezing in het weekblad «De Voorpost» gelezen. Wij noteren en herhalen letter lijk: «Het is voor iedereen duidelijk nu dat het Vlaams Blok geen volwaardige partij is aangezien niet beschikkende over het ge bruikelijke en schijnbaar on misbare partijlokaal met aan- horige gelagzaal». Ons komt deze kortzichtige in terpretatie niet alleen verras send maar ook tendentieus voor. Ons was het niet bekend dat een partij gekwoteerd wordt naargelang het al dan niet be zitten van een partijlokaal. Ons komt het voor dat het par tijprogramma in eerste instan tie het belangrijkste is. Voor het kanton Aalst werd 4,2% opge schreven voor het Vlaams Blok. Voor ons lijkt deze uitslag sprekend genoeg om een meer zinnige kommentaar neer te pennen. Maar indien het bezit ten van een partijlokaal nood zakelijk is dan kunnen wij bij een volgende gelegenheid de Keizerhallen huren daar kun nen wij aardig wat spelen met de tussenpanelen naargelang het aantal dorstigen. Partijlo kaal of niet de uitslag is voor het Vlaams Blok, zie commentaar van de tegenstrevers, meer dan bevredigend. Wij staan steevast met beide politieke voeten op de grond maar zijn zinnens onze eerlijke politiek verder te zetten. Wij danken langs deze weg alle kiezers en kiezeressen voor hun uitge brachte stem op het Vlaams Blok. 5.028 maai dank vanwege de mensen die het goed menen met de Vlaamse eisen. Namens het Vlaams Blok Willy Van Mossevelde. Regerlngsnleuws, een wachten op 1979 Informateur Willy Claes Is duidelijk niet zo optimist o- ver de crisistoestand. Im mers, hij verklaarde in de afgelopen week dat hij nog enkele weken zou nodig hebben om het terrein te effenen. En dat betekent nog niet, zo zei hij, dat de crisis dan opgelost is. Informateur Claes zou in de eerste plaats zijn Waalse partijgenoot, de heer Cools, en de Waalse socialisten er van moeten overtuigen dat ze met dreigementen en ve to's geen ernstige politiek kunnen voeren. Hij zou Cools aan het verstand moeten brengen dat het FDF niet in de Regering kan blijven zonder de Volksu nie. Het lijdt geen twijfel dat steeds meer Waalse so cialisten beseffen dat het verbond tussen de Parti So- cialiste en het FDF een tac tische fout „was en dat het FDF geen pacificatie wil in Brussel. Vandaar dat de VU voor een belangrijke keuze kan ko men te staan. Wil ze In de Regering blijven, dan rijst de vraag welk regerings compromis voor haar aan vaardbaar is. Niemand be twist de falrplay en de Vlaamse staatszin van de Volksunieleldfng, maar de ze moet inzien dat vele Vlaamse nationalisten dui delijk hebben gemaakt dat ze te ver is gegaan in de toegeving. Belangrijke politieke kant tekening, die de informatie opdracht van Willy Claes In een bepaalde richting kan duwen, is de suggestie van de ACV krant, «Het Volk, om Tindemans kamervoor zitter te maken. Dit kan men bezwaarlijk als een proef ballon aanzien. Het ACV wil hiermee een duidelijke toe geving doen aan Cools om een tweeledige Regering te vormen van christendemo craten en socialisten. De vraag is natuurlijk of de CVP-leiding Iemand anders dan Tindemans kan voor dragen als kandidaat Eerste Minister. Tenslotte hebben de socialisten de verkiezin gen verloren. De verkiezingen hebben dan ook weer de zoveelste duis tere politieke akkoorden aan het licht gebracht, deze keer in verband met de sa menstelling van de besten dige deputatie der provincie Brabant. Erg zou zijn moest men op nationaal niveau naar een voortzetting gaan van de Egmontcoaiitle eerst Tindemans wegpro moveren waarna Martens of een andere Egmonter het heft In handen zou krijgen om de beloften na te leven onthuld door de Gazet van Antwerpen met betrekking tot de aanwezigheid van de CVP en BSP in het Vlaamse Gewestbestuur, die van PSC en PS In het Waalse gewestbestuur en de weder uitgave van de Egmontcoa- litie In het Brussels regio naal bestuur. Met de nederlaag van de Volksunie is deze toestand echter gewijzigd. Het gevaar is reëel dat door achtergrondgevechten In bepaalde partijrangen, de wil van het kiezerskorps nogmaals genegeerd wordt. Zei Informateur Willy Claes immers niet dat het Eg- montpakt voor 85% bruik baar blijft? Het lijkt wel of het er de informateur om te doen is de uiteengespatte coalitie op te kalefateren en het heeft er alle schijn van dat zijn uitspraak past in het spel dat in de CVP aan de gang is om Tindemans af te zonderen. De verwijdering van Tinde mans is inderdaad een ver plichte passage voor de voorstanders van het Eg- montpakt. Het heeft er alle schijn van dat Wilfried Martens, ter zelfder ure, met het Eg- montpakt terug ten tonele verschijnt. Hiermee zou ons land verre van gediend zijn. De verkie zingen hebben uitgewezen dat ons land liever afstand neemt van onbezonnen ver bonden van louter partijpo litiek alooi. Gij zijt zo ver... Gij zijt zo ver, o kind van Betle- hem! Uw zwakke schrei in die verval len schuur dringt niet tot ons, wij vieren uw met wierook en met kandelaars en met een kerk vol licht, een orgel en muziek. Wij willen wel de engelen zijn maar niet de herders die bij beesten waken, rond een vuur. De kunstenaars, ze hebben het wel groots gezien; het goddelijk licht heeft 't kind verwarmd en engelen vlogen af en aan. Waarom ook niet? Hier lag Gods zoon! Geen kleur was mooi genoeg geen woord te zacht, geen klank te zoet gevoosd. Een lust voor oog en oor. Was't dan geen arm kind? Of heeft de liefde het zo voor gesteld? Gij zult wel altijd teken zijn van tegenspoed, mijn kind Wij stonden rond de boom en rond de krib, uit alles sprak tevredenheid. de tafel rijkgedekt, het huis gezellig-warm. De pakjes lagen uitgestald, in kleurpapier voor ieder zijn cadeau. Het kiezen was karwei ge weest- Wat heeft hij niet? Of zij dat wel gebruiken kan? Als 't nu eens tegenvalt? O, gaven wij, niet elk geschenk een stukje van ons hart! We bleven naar de kinderen zien en hoorden dan het lied van stille nacht en herders in het veld Wat gaat de tijd toch snel! We droomden onze eigen jeugd terug: hoe kerstdag toen voor ons een wonder was van stilte en een wachten op de sneeuw, de sterren in een klare nacht, de maneschijn, de voettocht naar de kerk. Er was ons medelijden met het kind dat in een stal geboren werd als 't winter was, en bitterkoud. We weten wel dat er nog overal op deze dag, en even arm als Hij, een kind ter wereld komt en in een appelsienkist ligt. Niet daaraan denken we, laat hen die onze kinderen zijn dit kort geluk, dit ogenblik ge borgenheid. Zij hebben later tijd genoeg om achter krib en licht het kruis te zien, en te gewennen aan bedrog en haat aan oorlog en geweld, aan pijn en marteling. Wat voor een wereld laten wij hen na? Hoe komt het God, dat Gij, naai die tijd ons leven nog de moeite vindt? Weer ging een jaar... Niet dro men nu! Laat ons vandaag gelukkig zijn om al het liefs dat ons nog blijft, be pe dat God ons gunt: een cadeau uit het hart. Dat het rpag vrede zijn in 't jaar dat komt. O kerstekind, maak het toch waar! We zijn het twisten beu en nodeloos gepraat 't verdeeld zijn: man en vrouw of blank en zwart, rijk en arm. En al die onzin over links en rechts als onze linkerkant zijn eigerj leven leeft, onze rechterkant alleen bestaat' Dat er geen enkel traan wordt geschreid door onze fout, ons hardheid van gemoed. Dat er geen enkel kind wordt gedood of gekwetst door onze schuld, door onoplettendheid Dat al ons doen door kinderen mag gezien Dat wij geloven dat het beter kan: door onze inzet, nu! Aan allen die wat macht gekre gen hebt waar het ook zij, in politiek of op 't bedrijf in kerk of maatschappij, inivr school of krant bij lied of spel, door hand ofkl geest. Aan u, mijn mensen, die een- or voudig zijt jtie en stil, die werkt voor 't dage-jkl lijks brood. Is,: Aan allen een gelukkig jaar,iw' een warm hart. God zegene u! Ul Kerstdag 1978 h'. F. Moyersoons tai be lij Hopelijk is die tijd in 1979 voor ons land nu gekomen. Willy Van Renterghem HET VERHAAL VAN DE VERH AALBELASTING Het scénario is eenvoudig: gans de gemeenteraad vindt de verhaalbelasting op nieuwe wegenuitrustingen onrecht vaardig, vooral voor de deel gemeenten waar die belasting vroeger niet bestond Een an dere (meer billijk, meer ge spreide) formule zou moeten gezocht worden want de op brengst van deze belasting (450 miljoen) kan de stadskas blijkbaar niet missen. En om dit inkomen dit jaar niet te ontbe ren moet op de laatste raadszit ting van het jaar gestemd wor den. De C.V.P. doet een middel aan de hand: twee besluiten achter elkaar nemen die alternatief toepasselijk zijn. In de laatste dagen van het jaar echter overheerst het gevoel van veiligheid en eenvoud en heeft men tenslotte nog weinig oor voor juridische formules, twee alternatieve besluiten nemen betrekkende het ene (goede) besluit telt voor zover de hogere overheid het niet vernietigt; en in dit laatstej geldt het andere (sleet sluit dat opgeschort werd tot zo lang de hogere overheid het eerste besluit niet had vernie tigd. De toepassing dus van een eenvoudig rechtsbegrip. De paniek van het laatste ogenblik roept echter enkel on geloof op en de meerderheid stemt dan maar de manke op lossing, want wat het grootste gegeven van het ogenblik is, is de schepen van Financien heeft geld nodig. Op het eerste zicht dus een te genslag voor die juridische op lossing en voor hen die er fis- kaal voordeel moesten uit ha len. En toch was de balans van de discussie positief want de op positie speelde eens te meer haar opbouwende rol eh de ganse raad besprak een be langrijk punt op een niveau, een stad als Aalst waardig. Tenslotte ook positief omdat het voor de C.V.P aangenaam-verrassend is vast te stellen, ook al vallen er voor de rest bij de bestuursmeer- derheid weinig kruimels van ta fel, dat deze voorlopige be windslieden van Aalst tenmin ste toch luisterbereid worden. Zo zien wij ze liever dan wan neer ze baden in hun perma nente feestroes. Wanneer op het einde van de raadszitting de nieuwjaars wensen klonken, was de eens gezindheid roerend. Vanwege de C.V.P., zalig en gelukkig nieuwjaar. Ghis Willems Amnestie Is verzoening Zolang er In Vlaanderen geen Amnestie komt kun nen wij niet nalaten er voor te ijveren, er over te spreken en te schrijven. Dat wij dit reeds drie en dertig jaar lang moeten volhouden pleit niet voor de geest van verzoening In België. Ons standpunt betekent niet de goedkeuring van de kollaboratie tijdens de laat ste wereldoorlog, maar is louter Ingegeven door hu manistische en krl8telijke overwegingen. Het valt niet te ontkennen dat de politieke kollaboratie In Vlaanderen voornamelijk teruggebracht kan worden tot een poging zelfbeschik kingsrecht te bekomen voor het Vlaamse volk. Dit on danks het feit dat het tegen overgestelde bereikt werd en de Vlaamse ontvoogding sterk teruggeslagen werd. Het Belgisch establishment schoof deze kollaboratie In de schoenen van de Vlaam se beweging, wat gold als een ekskuus om een ware heksenjacht te ontketenen tegen al wat Vlaamsgezind was. De hele naoorlogse repres sie Is dus veel meer een wraakoefening geweest te gen de Vlaamse beweging als zodanig, dan wel een bestraffing van konkrete kollaboratiefelten. Het re pressieapparaat Is daarbij tevens volslagen ongenuan ceerd tewerk gegaan en heeft geen rekening gehou den met diverse gradaties en motiveringen binnen de kollaboratie, die konden va riëren van idealisme tot winstbejag. Daarenboven had de bestraffing van de oorlogsfeiten een duidelijk klassekarakter: de grote e- konomische kollaborateurs werden, mits steekpennin gen aan de weerstand, on gemoeid gelaten, de fa- briekswachter of de arbei der die om den brode naar Duitsland ging werken, pak te men bulten alle verhou dingen aan. Hoeveel dul- zende Vlamingen werden na de oorlog, zonder enige vorm van proces, zomaar geschorst uit hun ambt of dienst? Welnu, voor de be rekening van hun pensioen, wordt de tijdelijke verwijde ring uit de dienst als een onderbreking beschouwd, derwijze dat niet alleen die jaren, doch ook de daaraan voorafgaande dienstjaren niet kunne meetellen voor de berekening van de i dienstanciënnltelt. Voor de-1 ze gevallen vragen wij geen genade omdat hier niets misdreven werd. Hier kun nen wij alleen recht eisen 1 Traditiegetrouw heb Ik ge durende de laatste gemeen- teraadszltting een amnes tiemotie ter stemming voor-Sr gelegd die, op één onthou-va ding na, óénparlg werd goedgekeurd. Deze motie bevatte niet het radlkale VU-i# standpunt nl.: algemene,:! onvoorwaardelijke en on middellijke amnestie en« eerherstel. Zij was zodanig 1 opgesteld dat, zo hoopten wij, elke fraktle van de ge meenteraad ermee kon ak-N koord gaan Terloops wil Ik hier wijzen ta op de verdienstelijke Initla-K' tleven die door de VU-lel-°' ding en onze ministers in de ra regering werden genomen ten bate van de slachtoffers 'o van de repressie en epura- (n tie. Een studiegroep wasg(. klaar met haar besluiten en Hr h< heel wat gevallen van oor- logtschade, eretekens en pensioenen werden gere- reld. Op een ogeblik dat wij w ons aan een ware stroom-, versnelling mochten ver-I wachten werd de regering ten val gebracht en ligt nu s| weer alles stil. w De «harden», die beweren )e dat de Volksunie achttien k( maanden aan een stuk niets voor amnestie heeft gedaan vergissen zich of zijn echt niet van goede wil. V( Vlaanderen Is reeds lang 0, voor Amnestie gewonnen, d( België niet! h| Een reden te meer om met w dubbele kracht te ijveren voor een eerlijk federalisme w of indien dit onmogelijk blijkt voor een zelfstandige w Vlaamse staat, waar vrede, p voorspoed en verzoening di heerst onder alle burgers. ej Jan Caudron u Volksvertegenwoordiger b, di Naar aanleiding van een vraag van de Interkommuna- le Edas aan de stad Aalst om een lening te waarbor gen van 58.067.500 fr wist schepen van Openbare Werken Jan De Neve te melden dat tegen eind 1979 alle straten van Groot-Aalst door de kabeltelevisie zullen bediend worden. De waarborg voor de lening werd dan ook unaniem door de gemeenteraad goed gekeurd. VEHE Z(

De Voorpost | 1978 | | pagina 2