mdh pikteteof FEEST OM 10 JAAR VRIENDENKRING STADSPERSONEEL u CYCLO CROSS-KAMPIOEN WERNER VAN DER FRAENEN VERDIEND GEHULDIGD SERAV STEDELIJKE EXAMENS GEBEUREN IN GROTE OBJEKTIVITEIT De Voorpost - 29-12-1978 - 3 ACHT DOAGEN noor Késtdag komt Nievejoor. Dad es alle joren azoei en da zal attoyd azoei blijven. Késtdag es verboy, Nievejoor stoo veir de deir. Twie kieren op acht doagen, dad es toch ewa veil hein? 't Er zén der die nog ni goe bekommen 'n zén van Késtdagoaved te vieren of ze moeten al verom herbeginnen meh Nievejooroaved. Meh 'n oeverloin moag, oeverboeft en oeverdoon. En alle joren hoeirde de mensjen zeggen: 'k ben bloy dat die doagen gepasseird zén, want ne mensj 'n zol da ni ooithaven zee... En toch lupt 't stad verom vol van mensjen meh pakken en pakskes. En 't werd werd gekocht en gekocht, pedes ofda 't nimmer op 'n kaan. Pier en allien den ienen ba de anderen. En vér makanderen d'oeigen ooit te steiken. Azoei es da toch ba de mieste. En in de winkel- stroten steiken de virtrins a woorlèk d'oeigen ooit. En de Kést.iekes die van ooit de looidspreikers kommen beginnen a op den dier a oeiren ooit te loeipen. En worom aal denne sjisjie? Ver toch nog mor eh wa mier ooit te geiven en de kommerse doeng te goon. Want hoeveil es 't er van aal die wensjen oprecht en gemandj? De mens jen 'n weiten op den dier allensj ni mier wa dat da wiltj zeggen as ze makanderen eh gelikkeg joor wensjen. Dad es 'n piere gewoentje geworren en anders niet. 'k Weit het: 't es na iene kier azoei en wie zal der dor naa nog iet verande ren? En 't es ni omdagge tegoor on't taofel gezeiten hetj en veil te veil g'eiten en gedronken hetj -en omdagge meh twellef ieren 't licht ooitgedoon hetj en nodin makanderen dikke beizen gegeiven en omdagge met 'nienen teigen makanderen gezied hetj;, eh gelikkeg joor dat er s'andé- rendoas al iet veranderd zal zén. Hoeveil zollen d'er na foytelèk op peizen, binsjt dat ze allemol die wensjen ooit- spreiken: awei zé, 'k zal van naan af ne kier probeiren van der iet on te doeng dagge woorlèk eh gelukkeg joor hetj? Ni veil peis ek. En toch. azoei zol 't moete zén. En da kost toch dorom ni veil moeite zee. Elk vér zén oygen kaan ne kier ooitvissen wormei dat 'n in zén oygen hooishaven al kaan beginnen. Ne kier 'n hanjeken toesteiken on a vraa 'n es na toch zoei moeilèk ni zeikes En dat doe plezier. Of de vraa die ne kier meh here maan oever zej weirk kaan klappen en toeinen da ze dor begrip vér heit... Of ne kier vraogen hoe dat zitj meh de voebaalploeg worveir dat 'n supportert, of meh zén dooivekot of meh iet anders woor dat 'n in zenne vroyn toyd meh beizeg es. En d' avers kennen ne kier on heer kinjeren vroagen of dat er nog gin nieve ploot ooitge- kommen es van here favori of hoe da 't zitj meh da lief van de léste acht doagen. En de kinjeren, ja, de die kennen op veil manieren heer avers ne kier eh plezirken doeng. Zjustekes mor 'n kwestje van der ne kier op te peizen en der willen on te beginnen. En da zol veil beiter zén as allien mor ne kier van boevenop «eh gelikkeg joor» te wensen. En ajjer hoois haven zol dor goe ba voren. En as dad azoei in alle hoois- haves zal zén, awei ja. tèn voort er ghiel de wereld goe boy. Mor da zal zeikes te schoein zén ver woor te zén? Mor 'k vin da 't toch 't probeiren weerd es. 'k Gon oeik men devoeiren doeng en der ne kier on probeiren. Lotj ons naa vér 't slooiten van 't joor ne kier oever iet anders klappen. Oever ienegte doagen komt er hier ne zwèrten, ge kentj hem allemool zee, mor 'k mag zennen noam hier ni noemen, want in de Veirpost moet alle reklam betoldj wer- ren. 'k Zal allien mor zeggen dat 'n in zeh land gralek gere gezing wert want de mensjen steirven dor ver hem... As ek er nog boy zeg dat 'n vroeger bokser geweist heit, tèn es dad allien mor ver eh wa moeielekker te moaken... Awei ja, denne knol was hier tèn hein en onze Keinink most hem vanoyges ne kier ons schoei land lote zing. En meh de zwontjes op kop royn ze nor de zjie. En denne zwerte knol lonkt dor de schoein mokskes en nor da zand en nor da woter en ze trekken ne kier de dooinen in. «Zeg Keinink, zeit 'n, es dad hier na ajjer broesse?» «Bah niet jong, zeit de Keinink, da zén de dooinen!» Eb mèkkes zwoygt. En van door bolle ze nor de Kempen. Weiral zand en eh wa speirebossen «Ah teis es hier zeikes ajjer broes- se, vraagt 'n verom. «Nie zee jong, zeit de Keinink, da zén hier de Kempen, en hier zitte men in 'n natierreservoot». Den anderen 'n schein der hem azoei ni aal te best ooit te verstoon mor hè haafden toch zennen bek in zen plooimen, tot as z'in d'ardennen kwampen. Ja, ba ons 'n es dad hier ni veir vanien allemol hein. En in d'Ardennen gekommen, 'n kost 'n hem toch nimmer haven en eh es dor verom meh zén zelde vraag: es dad hier na de broesse? «Mor allei, zeit de Keinink, wa zjieverde goy dor na gedeireg oever de broesse, de broesse. Wajjer hemmen wajjer hier gin broesse en domei gedoon!» Denne zwerte knol trekt zèn kanongbalen van oeigen woydoepen en ghielegans verba- bereird vraagt'n: hoe, ge'n hetj gajjer hier gin broesse? Wor zitten tèn aal die Broesseleers woor da 'k zuveil hoeiren oever klappen hem?» DOLF. Molenstraat 70 AALST In december ook 's maandags open! Tel. 21.76.08 Bij SERAV zie je het in kleur, in 't groot, in 't klein! Prachtige posters, postkaarten en allerlei gelegenheidskaartjes van David Hamilton en andere topfotogralen. Is dit geen leuk, origineel ideetje voor de komende kadootjesdagen? Of voor jezelf, voor je kamertje, voor een briefje aan de vrienden? Kom eens kijken bij Seravl Wat al moois! En wat al waardevolle, echt persoonlijke en onverwachte kadootjesideeën Vorige vrijdag werd bij de Vriendenkring van het Stadspersoneel een jubileum gevierd op de jaarlijkse feestavond. De Vriendenkring bestaat namelijk 10 jaar. Een zeventigtal personen had ingeschre ven. Of dit een sukses is of niet, kunnen wij moeilijk beoordelen: in percentage uitgedrukt was de opkomst 10% van het vast stadsperso neel. Maar de stemming was er duidelijk wel. Vóór men de benen onder de tafel stak, namen wij de benen. Maar achteraf hoorden we dat het feest bijzonder is meegevallen. Vóór het tafelen werd eerst nog gestoeld voor een akademische feestzitting. Or- Schepen Blomntaeri hield de feestredeNaast Chris Willems, voorzitter v< >U- voorzitter van de stedelijke kultuurraad (JM) i de Vriendenkring Gilbert Claus, denkring uit een nu 10 j aar geleden opgerichte voetbalploeg. Pen ningmeester Theo Amant gaf ver volgens het kasverslag, waarna werd overgegaan tot de verkiezing van Vier nieuwe bestuursleden (uit het vast personeel) en twee aan het bestuur toegevoegde leden (een tewerkgestelde werkloze en een stagiair). Ontslagnemend be stuurslid Frans Meganck werd, op voorstel van de voorzitter, als ere-bestuurslid behouden. Gastspreker, of feestredenaar, zo je wil, was Gilbert Claus. Hij had het over de noodzaak van een der gel ijke vereniging de dag van van daag. «Ik heb de tijd meegemaakt waarop er nog geen Vriendenkring was. Toen werden de stadsaange- legenheden ook al op een pluralis tische manier aan de toog van café Riche op de Markt bedisseld. Of men stapte na het werk samen te voet op. De mensen leefden toen dichter bij elkaar.» Hij zette dan ook de noodzaak van een derge lijke vereniging dik in de verf. Schepen van personeel Blom- maert had het over de relatie tus sen het personeel vóór en na het werk. Hij prees de solidariteit en de werklust van het stadsperso neel Ook hij was ervan overtuigd dat de rol van de Vriendenkring niet te onderschatten was: «wie samen werkt moet zich ook samen kunnen ontspannen». Hij bracht tot slot ook hulde aan het bestuur. Door de stadssekretaris werd ook Greta Van Bruyssel in de bloemen gezet, een naam die in de Vrien denkring blijkbaar nog altijd een hoogst sympatieke klank heeft. W.L. Niet alleen als schepen van de Sport maar tevens als waarnemend burgemeester ontving Eddie Monsieur, in het kasteel Terllnden, in een familiale sfeer ter gelegenheid van Kerstmis, cyclo-cross-kampioen In de C-reeks Wemer Van Der Fraenen, sinds 3 november pas negentien jaar oud en reeds houder van meerdere kamploenentitels. De sport zat hem inderdaad van jongs-af-aan In het bloed en eerst als loper won hij reeds verschillende crossen. wij In zijn toespraak wees de schepen erop, geflankeerd door ondervoorzitter van het Sportkomitee Van der Spie gel, dat de kampioen eerst deed aan gewone wieler wedstrijden doch daar hij het moet hebben van de macht en minder van de speed verkoos hij over te stappen naar het veldrijden waar het meer op individue le krachtinspanningen aan komt en men minder kan profiteren van de anderen. Kerstmis is voor Werner wel een heel speciale datum: verleden jaar won hij, pas overgegaan naar het veldrij den, zijn eerste cross en nu hij daags voor Kerstmis wordt gehuldigd kan hij bo gen op een waarlijk indruk wekkend palmares met in één enkel seizoen 11 over winningen en drie tweede plaatsen. Als u erbij weet dat de sprint hem nogal eens noodlottig wordt heeft u dadelijk een onvertekend beeld van zijn kunnen met dergelijke formidabele prij zenlijst. Cyclo-cross ligt hem vooral omdat hij ongeévenaarde wilskracht en moed ten toonspreidt waardoor vaak In moeilijke omstandighe den de zwaarste hindernis sen worden overwonnen. «Moest er overal zoveel goe de wil aanwezig zijn dan beleefden we nu een fantas tische kerst», filosofeert schepen Monsieur. Volgens oud-wereldkam pioen Firmln Van Kerre- broeck is Werner een ware belofte met alle kwaliteiten °m een waardig opvolger van kampioen De Vlaeminck te worden. Werner beschikt dan nog buiten zijn intrin sieke fysische en morele kwaliteiten over een zeer begrijpend ouderpaar, een schare niet afgevende sup porters en een klub «De Denderstreek» met Paul Borms die alles veil heeft voor het belang van haar leden. Beroepshalve is hij een toonbeeld. Hij staat vroeg op en traint, gaat naar zijn dagtaak in de firma van rij wielen, en kruipt te 21 u reeds onder de wol. Roken is voor hem taboe en drin ken eveneens. Wel drinkt hij de dag voor een wedstrijd een geuze, en met die ge woonte schijnt hij wel de huidige algemene trend te volgen. Het veldrijden heeft tegenwoordig wel nood aan nieuw bloed en naar de me ning van insiders kan Wer ner, die aan de Brusselse steenweg woont, tot het hoogste schavotje opklim men. Grote wens van hem is inderdaad mee te doen aan het komend wereldkam pioenschap. Hij werd inderdaad kam pioen van de cyclo-cross in de C-reeks te Aalter-Bellem waar hij vroeger reeds Oost vlaams kampioen werd In de loopcross. Aalter is hem dus Inderdaad steeds een meevaller. Na op veertien wedstrijden er niet minder dan elf te hebben gewonnen ging Werner in november, toen hij 19 werd, over naar de B-reeks, waarin hij ook Op het kasteel Terlinden werd renner Werner Van de Fraenen in de bloemetjes gezet door het stadsbestuur. EDV reeds lauweren oogstte en waar hij ook reeds met ren ners uit de A-reeks, de su permannen, aan de slag ging. Na het veldritseizoen komt Werner ook wel op de weg uit maar dan enkel als oefe ning: meedoen aan een vlugge start en dan een uur volop alles geven waarna hij zich terugtrekt: een veldrit duurt immers gewoonlijk slechts één uur. Na de huldiging trok Werner naar de cross te Wetteren en we wensen hem dan ook nu, in de voor hem zo gun stige kerstperiode, het bes te. Onlangs had bij het stadsbestuur van Aalst een examen plaats voor 53 betrekkingen, waarvoor heel wat gegadigden (men spreekt van meer dan 1000 personen) hun kandidatuur hadden gesteld. Naar wij konden vernemen gebeurden deze examens, voor de eerste maal In de geschiedenis, in de grootste objektivi- teit. De kandidaten werden on dervraagd door een jury, waarin naast een aantal on afhankelijke examinatoren, ook drie schepenen alsook een aantal leden van de CVP oppositie zitting hadden, leder lid van de jury kon vragen stellen aan de kandi daten. Alle antwoorden op de gestelde vragen werden dan in verzegelde omslagen gestoken, die pas geopend werden, in het bijzijn van alle juryleden, door de onaf hankelijke techniekers. Op basis van hun beoorde ling zijn dan de aanstellin gen en bevorderingen op het jongste schepenkollege van 21.12.1978 goedge keurd. Tijdens onze enquête heb ben wij geen bevestiging kunnen krijgen van de be wering dat één van de BSP- schepenen over deze gang van zaken zo verbolgen was dat hij op één van de exa mens de deur kwaad achter zich toesloeg. Het is alleszins een feit dat er de jongste tijd een gun stige wind schijnt te waafen in het personeelsbeleid van de stad en dat schepen varr Personeel Antoon Blom- maert zijn wil wenst door te drukken om te komen tot een objektieve en realisti sche personeelspolitiek. Wij denken hierbij ook aan de veelvuldige inspraak die aan het personeel en haar syndlkale vertegenwoordi gers wordt gegeven. VEHE eid Op deze zitting werd met wierook gezwaaid naar drie verdienstelijke irdtibestuursleden die niet alleen aan de wieg maar ook aan het kraam bed van de Vriendenkring gestaan hebben: Clement Muylaert, Ro- main Van Der Snickt en Eugeen Huybrechts. De eerste rede werd gehouden door Stadssecretaris Chris Wil lems, voorzitter van de vereni ging. Hij herinnerde aan de aktivi- teiten gedurende die 10 jaar, aan de vreugde, het geluk, de gezel ligheid en vooral de ongedwongen vriendschap. «Wij wilden een eenvoudige en vrijblijvende wer king ontwikkelen met enkel vrien den die belust waren op wat zij bij ons kwamen doen. - Aan de reac ties die hij in de loop van de wer- king had gekregen, meende de stadssekretaris hierin op de goeie iar weg te zitten. Hij zette vervolgens deaktiviteiten van de gelauwerden I uiteen. Clement Muylaert noemde 178 h'j «de echte, de gedroomde sekre- mS taris voor de Vriendenkring. De man die zonder veel tamtam aan alles denkt»De man ook die er de goede luim, het goed humeur en de lach in hield: «eenreuzekerei». Over Rómain Van Der Snickt: «Hij werkte 10 jaar in het bestuur alsof het zijn eigen zaak was. En over Eugeen Huybrecht: «Hij zit slechts 9 jaar in het bestuur, maar is in feite toch 10 jaar aktief in de Vriendenkring, want hij was de eerste voetbalcoach van de ploeg». Chris Willems bedankte ook het stadsbestuur voor de steun, en cle medewerkers voor hun inzet. Clement Muylaert verfde ons de geschiedenis van de Kring met een borstel die diep in een pot vol ple zierige anekdoten was onderge dompeld. «De Vriendenkring, zo zei hij, ontstond uit een noodzaak aan ontspanning: ontspanning na het werk, want tijdens het werk was er al ontspanning genoeg... In 1947 was wel de-Verbroede- ring» gesticht, maar die was ook weer spoedig verdwenen. Oor spronkelijk ontstond deze vrien- Na de akademische zitting van 10 jaar Vriendenkring van het stadspersoneel, werd de schuimwijn of het pilsje aangesproken. Nadien schoof een deel van het personeel de benen onder de feesttafel. (JM) De vijftigste karnavalstoet kreeg het bezoek van koning en koningin. Een deel van het personeel tijdens de akademische zitting van 10 jaar Vriendenkring van het stadspersoneel. (JM)

De Voorpost | 1978 | | pagina 3