1 JAAROVERZICHT ERPE-I J. DE SOMERLAAN TE ERPE KRIJGT ANDER UITZICHT S5 - - 16 - 5-1-1979 - De Voorpost ERPE-MERE IN CIJFERS Voor wie graag een opfrissing krijgt van wat Erpe-Mere in cij fers voorstelt: Erpé-Mere heeft een opper vlakte van 3.402,75 ha en be staat uit 8 deelgemeenten: Aaigem (732,17 ha). Bam- brugge (288,86 ha), Burst (382,54 ha), Erondegem (317,40 ha), Erpe (828,08 ha), Mere (576,67 ha), Ottergem (155,49 ha) en Vlekkem (121,54 ha). Op 1 januari 1978 woonden er 18.522 mensen in Erpe-Mere, waarvan 9.266 mannen en 5.256 vrouwen. Op 31 mei 978 waren er dat nog 18.352 9.158 mannen - 9.194 vrou- /en). Dat betekent voor deze eriode van 5 maand reeds een aling met 170 zielen. Het be- olkingscijfer van het einde van et jaar is ons nog niet bekend, ïaar zal ongetwijfeld niet veel :ger liggen, aangezien in de ijk Groendaal voor kort nog en aantal woningen afgewerkt n betrokken werden. Geen cij- ersom te paniekeren evenmin; eze trend is in gans de streek nerkbaar. Vat onze gemeente dit jaar bij- edragen heeft tot 's lands ver- ledigingsapparaat: )e lichting '78 kende 10 onge- .chiktverklaarden, geen ont- ïeffingen, 39 vrijgelatenen jp morele grond, 17 verzakin gen, geen enkel gewetensbe zwaarde, geen uitgeslotenen, 51 oproepen voor het R.S.C. en 31 jongens in werkelijke dienst. Erpe-Mere heeft (natuurlijk) één burgemeester, 5 schepe nen en 19 raadsleden in zijn gemeenteraad, 6 postkantoren (Bambrugge, Ottergem en Vlekkem moeten er een ontbe ren, Aaigem heeft er 2), 6 apo thekers, 13 dokters in de ge neeskunde, 4 tandartsen en twee dierenartsen. Indeling van het grondgebied: Agrarisch gebied: 59%, gebie den met landelijk karakter: 9%, groen-, park- en natuurgebie den: 10%, woongebied: 13%, gebieden voor gemeen schapsvoorzieningen: 0,7%, woonuitbreidingsgebieden: 4,4%, gebieden met milieube lastende industrieën: 1,5%, gebieden voor ambachtelijke bedrijven: 1%, gebieden voor verblijfsrekreatie: 0,2%, autos nelweg E5:0,1 en spoorweg. 0,2%. POLITIEK Een titel vrijmaken hiervoor is eigenlijk nutteloos; het ganse politieke gebeuren van Erpe- Mere kon evengoed samenge vat worden in de rubriek «Aller lei». Grote politieke konfronta- ties zoals bijvoorbeeld Aalst die kent zijn aan Erpe-Mere ge spaard gebleven. Hier zijn geen mensen die met stille of luide trom uit het politieke gebeuren gestapt zijn. De drie meerder heidspartijen (B.S.P., P.V.V. en V.U.) én de oppositie (C.V.P. met 12 zetels) hebben hun be stuursmensen blijkbaar in goede banen kunnen leiden. Hevige diskussies tussen be ide kanten zijn natuurlijk legio, maar tot schuine komplotten is het, voor zover wij weten, ge lukkig niet gekomen. De gemeenteraden hebben in 1978 hun vaste plooi gekregen; gekrakeel over minieme details verdween meer en meer van het programma en iedereen was blijkbaar steeds goed inge licht over de te behandelen dossiers In de respektieve par tijblaadjes die regelmatig in Erpe-Mere verspreid worden, worden de diskussies welis waar nog wat verder uitgediept, maar tot algemene hilariteit komt het niet. Erpe-Mere blijkt aan zijn poli tieke winterslaap te zijn begon nen. OPENBARE WERKEN Buiten de gewone dienstaan- kopen (telextoestel, klepel maaier, bergingsloods...) heb ben volgende openbare wer ken de aandacht van de voor bijganger opgeëist: De kleinste gemeenten (Otter gem, Vlekkem en Aaigem) die reeds lang genoeg op een wa- terbedelingsnet zaten te wach ten, zullen afgelopen jaar in hun handen gewreven hebben. In deze gemeenten werd name lijk de laatste hand gelegd aan de voltooiing of aanleg van een dergelijke voorziening Dat de mensen er zaten op te wachten is duidelijk; het aantal aanvra gen tot aansluiting lag verba zingwekkend hoog Vrijwel niemand liet de kans liggen om zich te laten aansluiten aan een nutsvoorziening die in andere steden en gemeenten lang in geburgerd is. Wat heel wat populariteit oog- ste is de uitbreiding van het F M. - T V-distributienet Na de moeilijkheden die er ge weest zijn bij de aanleg (wie wil er nu zo een lelijke kabel op zijn gevel) moest ook nog blijken dat de rendabiliteit lager lag dan verwacht. Hoge prijs is wel licht de oorzaak hiervan. De meeste mensen redeneren nog steeds dat ze het zo lang moge lijk met hun antennetje zullen rooien. 9 Te levi si eposten (zon der dure konvertor natuurlijk) is geen overtuigend argument om deze mensen een hoop abon nementsgeld te doen betalen. Diegenen die wél aangesloten werden zijn blijkbaar erg tevre den over de kwaliteit van het ontvangen beeld. Opmerkelijk is, dat Erpe-Mere in 2 gedeeld is wat betreft de uitbating van dit net: Mere en Erpe worden bedeeld door Denderlec, de rest van Erpe-Mere moet het van Teveoost hebben. Over de uitbreiding en moder nisering van het openbaar ver- lichtingsnet is blijkbaar even eens elk Erpe-Merenaar tevre den. Op een paar donkere hoekjes na is, wat betreft deze uitrusting, weinig aan te mer ken. Wanneer de kapotte lam pen wat vlugger vervangen werden, dan zouden we hele maal tevreden zijn. Op 22 juni werden de verbete- ringswerken aan de Eegem- straat, Landsheerstraat, Prins- daal en Katstraat te Bam brugge voltooid. Waarmee de aanpalenden verlost zijn van een langdurig modderbad. Voor de rest zijn re reeds prach tige plannen voor tal van verbe teringen aan wegen die het hard nodig hebben. 1978 is echter niet het jaar geweest om de aanvang van de werken mee te maken. Wat betekent dat ons jaaroverzicht van 1979 over dit punt een stuk langer zal worden, als alles goed gaat. HANDEL EN NIJVERHEID Ook op dit vlak heeft er zich weinig verschuiving voorge daan in 1978. Op een paar fal- lissementen en stopzettingen na, mogen we zeggen dat de ekonomische krisis in onze gemeente niet harder heeft toegeslagen dan elders in de streek. Op 31 augustus van dit jaar be droeg het aantal volledig werk lozen 533 mensen (216 man nen en 317 vrouwen). Onge veer 65% van de werkende be roepsbevolking werkt buiten Erpe-Mere en is dus woonto rens. Van de zowat 3.000 men sen die te Erpe-Mere tewerk gesteld zijn, is 25% werkfo- rens, dat is: mensen die buiten de gemeente wonen. De grote ziekte van onze streek is het gebrek aan werkvoorzie ning. Wat natuurlijk een over vloedige pendel tot gevolg heeft. Zowat de helft van onze pendelaars zoekt het richting Brussel. Een derde weet nog een plaatsje te vinden in Aalst en de rest vindt werk in Gent of elders. Gelukkig is er het industrieter rein, gelegen vlakbij de uitrit van de E5 autosnelweg, om de nood wat te lenigen. Op 31 maart 1978 stelden Evipak (plastiek verpakking), Wang Europe (kleine komputers en tekstverwerkings systemen), Cable Print (dataverwerkings systemen), Dubin-Haskell- Lining (prekonfektie van hemd- onderdelen), Berma (meubel onderdelen), B.V.M. (radiato ren), Van Den Eeckhout (Kon- fektie), Pioneer Electronics - Manufacturing (HiFi- uitrusting), Van Durme-Van Boxstael (meubelonderdelen), Abraco (Schuurmateriaal) sa men 417 personen te werk. Geen overdonderend getal, vooral als men weet dat vrij veel mensen die hier werken mee verhuisd zijn uit vroegere ves tingen van de bedrijven naar hier toe. Er is echter hoop voor de toekomst; slechts 75% van de beschikbare terreinen is be zet (dat wil nog niet zeggen: bebouwd) en er is sprake van uitbreiding. Voor de rest is Erpe-Mere stiefmoederlijk waar het op werkgelegenheid aankomt. De streek is nog steeds niet verlost van zijn stempel «textiel». De familiebedrijven hebben het moeilijker dan ooit om de laag- konjunktuur die vooral deze sektor treft te bevechten. Met de landbouw gaat het er niet beter op vooruit Terug zijn en kele kleinere landbouwbedrijf- jes over kop gegaan. E.E.G.- reglementering en de «must» tot automatisatie maken het deze mensen behoorlijk lastig. Nog een cijfer tussen haakjes: op een jaar tijd werden te Erpe-Mere 258 pensioenaan vragen ingediend. ONDERWIJS 1978 is voor Erpe-Mere geen luxejaar geweest op onder wijsgebied. Het gaat behoorlijk bergaf met het leerlingenaan tal. De sluiting van de school op de Bossestraat te Erpe is een bedroevende gebeurtenis ge weest en kenmerkt de moeilijk heden die de vele kleine wijk- schooltjes ondervinden. De één zijn dood is de andere zijn brood. Dankzij de grootse wervingsaktie die het Katholiek onderwijs van Erpe-Mere voerde, wisten zij, onder ande re, een gedeelte van de leerlin gen die op de Bossestraat op straat kwamen te staan, binnen te rijven. Niet voor niets hebben de mensen uit het Katholiek onderwijs zich ingespannen. Hun aktie heeft resultaat opge bracht en dus ook lieve centjes in het laadje gekregen. Goed bekeken van deze mensen. Ottergem en Vlekkem hebben reeds enkele jaren geen school meer. Bambrugge gaat de zelfde weg op. Geen rooskleu rige toestand dus. Om maar te zwijgen van de honderden jon gens en meisjes die dagelijks de gevaarlijke weg naar Aalst opmoeten om aan de school plicht te voldoen. Steeds meer en meer jongeren hebben het (aanvechtbaar) genoegen van het schoolbusje leren kennen. Vroeg opstaan hebben de meesten maar bij de voordelen gezet. Het Katholiek onderwijs heeft ook op dit ge bied een achterstand goedge maakt. De ingebruikname van hun schoolbusje was voor hen een ovenwinning en een feestje waard. JEUGD Of de jeugd, buiten schooltijd, voldoende aan zijn trekken ge komen is in 1978 blijft een open vraag. Veel is er niet veranderd op dat gebied. Speelruimte is nog steeds even ver te zoeken als voorheen. De opening van het K.S.A.- lokaal te Erpe op 7 mei, de prachtige reünie van alle Chi- rogroepen van Erpe-Mere op 8 oktober, de viering van 45 jaar K.S.A.-Mere en de oprichting van het heel speciale monu ment door Chiro Erondegem- Ottergem zijn zowat de enige wapenfeiten die de diverse jeugdbewegingen op hun aktief hadden. Het zou een belang rijke fout zijn de niet aflatende werkkracht van Dido Erpe ver geten te vermelden. Het is de enige plaats waar de jeugd van Erpe-Mere bijna dagelijks een plaatsje vindt om bezig te zijn. Spijtig genoeg is Horra, die nog steeds «dansklub» noemt, slechts een klein afkooksel van zijn mastodonte broer in Erpe. De ligging in Bambrugge zou nochtans prachtige perspek- tieven kunnen bieden voor de jonge mensen van Bambrugge, Burst en Vlekkem. 1978 heeft echter niet waargemaakt. Eveneens een speciale ver melding verdienen de Volksu niejongeren (VUJO) van Erpe-Mere. Hun loofwaardig in itiatief om de basis te leggen voor een jeugdraad op de ge meente werd bij gebrek aan in teresse de grond ingeboord. De 23 jeugdverenigingen zou den er nochtans een stemmetje mee bijgehaald hebben in het beleid van de gemeente. Misschien wordt het jaar van het kind nog belangrijk voor de jeugd van Erpe-Mere. KUNST EN KULTUUR De oprichting van de Raad voor kuituur en kulturele vrijetijds besteding van Erpe-Mere is het belangrijkste gebeuren op dat gebied. Op 5 juni werden de statuten van deze, kortweg, Kultuurraad goedgekeurd. Om deze raad van nabij te leren kennen zou het heel interes sant zijn een kijkje te nemen in deze statuten. We gaan het u besparen, maar halen graag, om het geheel beter te kunnen situeren, artikel 1 aan. «De kul turele raad heeft tot doel over leg en samenwerking tot stand te brengen onder de verenigin gen, instellingen en diensten van sociaal-kultureel werk en kulturele vrijetijdsbesteding. Hij bevordert deze aktiviteiten in de ruimste betekenis, met in begrip van de kuituurversprei ding, de voortdurende vorming en de vrijetijdsbegeleiding. Hij adviseert de gemeentelijke overheid inzake kulturele aan gelegenheden en inzake plan ning en bouw van kulturele in- frastruktuur.» In het beheer van deze kuituur- raad wordt geschermd met al gemene vergadering, bestuur, erkenningskommissie en nog vele termen meer In elk geval is het zo dat 1978 nog geen echte vruchten op gebracht heeft voor deze Kul tuurraad. Een vrij onvolledige brochure met kulturele mani festaties in opgesomd was het eerste resultaat dat in alle bus sen van Erpe-Mere terecht kwam. De oprichtingsperikelen zullen wellicht niet vreemd zijn aan dit vrij mager resultaat. In elk geval biedt de toekomst nog alle mogelijkheden aan deze instelling die, onder leiding van voorzitter Dirk De Boeck uit Er pe, veel nut kan hebben in onze gemeente. Wat eveneens in het oog ge sprongen is in 1978 is het ont breken van «Mallemunt Erpe-Mere» dat het jaar voor dien iedereen met bewonde ring had geslagen. Erpe-Mere Kultureel heeft met zijn ten toonstelling van Russische ruimtevaartfoto's de leemte niet kunnen opvullen. We moeten eerlijk toegeven dat we Mallemunt gemist heb ben. De 11 -juliviering heeft dit jaar een grote duit in het zakje ge daan op het lijstje van kulturele aktiviteiten. Alkuone, Jef De- mets, Tine Ruysschaert, Luc De Mot en 't Kliekske maakten een beste beurt op deze dag. Davidsfonds Bambrugge heeft het 11-julikomitee in goede ba nen geleid. Op het toneel hebben we twee toppers genoteerd: De Mere laar scoorde hoge punten met «Hoera, 't is een jongen!» en C.S.C. Erpe-Mere haalde «De Vrek» van Molière in de per soon van Luc Phillips naar Bambrugge. Hoog bezoek was eveneens het optreden van een grootse Johan Verminnen. Horra Bambrugge bracht, in samenwerking met K.S.A., deze mijnheer die heel wat be tekent voor het Vlaamse chan son naar hun dorp. Dit jaar heeft het gemeentebe stuur speciale aandacht ge schonken aan de 30 kermissen die Erpe-Mere rijk is. Voor elke deelgemeente kwam er een speciale kermisaffiche op de proppen met het volledige pro gramma van de feestelijkheden van de «grote kermis». En als klap op de vuurpijl kreeg elke deelgemeente op kermis- maandag een vuurwerk aan geboden door het gemeente bestuur. Totale kosten: 101.000 fr. Zowat alle orgels in de diverse kerken van Erpe- Mere werden in 1978 als mo nument geklasseerd. Dezelfde eer kreeg de St.-Niklaaskerk van Aaigem en als geklasseerd dorpsgezicht wordt ook de dorpskom van deze gemeente opgenomen. 1978 was natuurlijk het jaar van het dorp. Spijtige zaak is het om de haverklap gebruik maken van deze naam geweest. Zo wat alles wat georganiseerd werd gebeurde in het teken van het Jaar van het Dorp. Of was het hen op de goedkope affi ches te doen? Een vermelding waard zijn zeker de tentoonstel lingen van Davidsfonds Burst, Open Kring Mere en de gepen sioneerden van Bambrugge die stuk voor stuk op hun eigen (degelijke) manier op de retro- tour gingen. Heemkundige Kring deed het professioneler door een doekje van de sluier op te lichten over de diverse bronnen die ons iets leren over de geschiedenis van alle deel gemeenten In Bambrugge sloegen verschillende vereni gingen de handen ineen om di verse wandelingen en een (we liswaar uitgeregende) sport- en spelnamiddag in elkaar te bok sen. Het boekje dat ze erbij uit gaven spande de kroon op hun werk. Open Kring Mere opende dit jaar zijn zoveelste tentoonstel ling van werk van plaatselijke kunstenaars. C.S.C. deed het hen vorig jaar reeds na en her haalde hun opzet in 1978. Om het helemaal te gek te maken sprong Vlaams Centrum Mere eveneens op het onderwerp en maakte de serie meer dan af. Enkele goede tentoonstellin gen zouden, ons. lijstje kunnen afmaken: Harold Van De Perre in Dido, «het Daensisme in het Land van Aalst» in Bambrugge en werk van Herman De Schut ter zijn een greep uit de vele. SOCIALE VOORZIENINGEN EN LEEFMILIEU Het OCMW heeft in Erpe-Mere niet de infrastruktuur ter be schikking die elders hun be staan vergemakkelijkt. Hun voorlopig onderkomen in de gemeenteschool van Bam brugge laat hen nauwelijks toe hun taak naar behoren te ver vullen. Hun werk beperkt zich dan ook meer tot het beheer van hun gronden dan tot hun ware taak. Wat betreft de sociale woning bouw heeft vooral de afwerking van Groendal te Mere de aan dacht gevraagd. De huizen werden er in 1978 met een re gelmaat van een klok afge werkt en in gebruik genomen. Aanvragen genoeg, dat wel Een lange wachtlijst is een be wijs dat dit soort woningen enorm in trek is. Voor de men sen die geen plaatsje vonden zal de aanvang van de werken voor de optrek van de huizen aan Duynaertweg en Omme gangstraat te Erpe een nieuwe hoop betekenen. In het afgelo pen jaar hebben deze plannen definitieve vorm gekregen en 1979 wordt het jaar waarin de eerste schop aarde zal verlegd worden. De plannen voor «Dorp Burst» zijn nog niet in die faze. De grondregie, van start sedert 1 januari '79, zal wellicht de problemen hieromtrent uit diepen en vaste vorm geven aan de plannen. Erpe-Mere kreeg er in 1978 ook een nieuw bejaardente huis. «Avondzon» werd het prachtkomplex van de kloos tergemeenschap van Erpe ge kroond. De bouwvallige ge bouwen van het vroegere rust huis werden hier ingeruild voor prachtige blokken. Mooi... maar duur. Voor het leefmilieu werden geen extravagante initiatieven genomen. De oorspronkelijke plannen voor het hoognodige waterzuiveringsstation moes ten lichtjes gewijzigd worden. Het was voorzien om ingeplant te worden vlak tegen Steen berg (grens Bambrugge en Me re) maar moest verhuizen rich ting autosnelweg wegens de plannen voor het Multifunktio- neel centrum dat er zou komen. SPORT EN VRIJETIJDSBESTEDING 63 verenigingen houden zich hiermee,bezig. De een wat in tenser dan de andere. De Sport raad, voorzitter Paul De Leen heer, probeert een koördine- rende hand boven het hoofd van deze groep te houden. 1978 was het jaar dat deze raad van start ging. Hun eerste aktiviteit was het aanduiden van een sportlaureaat. Op een viering op 28 april werden Willy Goddaert uit Mere en Jozef Verbraeckel uit Bambrugge gehuldigd voor hun uitzonder lijke sportverdienste. Er werd tevens een voetbaltomooi ge organiseerd tussen de verschil lende voetbalploegen van Erpe-Mere. De overwinnaar van dit tornooi zal eerlang uit de bus komen. Wie afgelopen jaar minder ge lukkig was hoeft wellicht niet vernoemd. De basketploeg van Erpe-Mere en de volleyploeg uit Aaigem moesten beiden een kategorie lager. Het is geen uit de lucht gegrepen be wering dat de oorzaak moet gezocht worden in de omstan digheden waarin beide ploegen hun sport moeten verrichten. Op Erpe-Mere is nog steeds geen overdekte sportruimte. Hoe wil je dan dat onze spelers in topvorm geraken. Trieste ba lans in een gemeente die an dere sporters aanbidt. Die andere is Lucien Van Impe geweest. 1978 is het jaar ge weest waarin de populaire ren ner niet kon waarmaken wat door vele Merenaren verhoopt werd; de «Tour» winnen en al dus zijn overdonderend sukses van '76 overdoen. Lucien Van Impe heeft letterlijk de benen genomen; hij verliet zijn ge boortedorp om te gaan wonen in het dorpje waarnaar hij ge noemd is: Impe. Het werd een stil afscheid voor de man die twee jaar ervoor de grootste in tocht gekregen had. Wie meer sukses oogste was de klub die het van het groene laken moet hebben. Loebes overrompelde alle golfbiljart- klubs uit de streek met biljart spel van topklasse. Ze ver dienden een pluimpje op hun hoed. ALLERLEI We gaan deze rubriek kort houden en niet vervallen in een opsomming van alle faits diverj die Erpe-Mere in 1978 rijk ge weest is. Vooreerst was er de groep te- werkgestelden volgens het^fl plan Spitaels die een grootse studie maakten over Erpe- Mere en de inplanting van hel veelbesproken Multifunktio- neel ontmoetingscentrum Steenberg. Het komt er, staat zo goed als vast, maar wanneer is een andere kwes tie. Het gemeentebestuur stemde in met het principe op 15-9-77, stemde de gron- daanwerving op 3-11-77 en gal zijn fiat aan de opmeting en opmaken van ontwerpen op 31-8-78. Schepen De Wolf is de grote bezieler geweest van het projekt en hij zal in 1978 weinig rust gekend hebben door het werk dat hij ervan ge maakt heeft. Wie herinnert zich niet de re- kordverbetering van het haasje-over-springen. De Chi rojongens van Erondegem- Ottergem wisten het 30 km en 480 meter vol te houden. En wie kan er nu de prestatie van Marcel Lievens vergeten? Na Afrika, Australië en Azië te zijn doorkruist en 70.000 km op zijn motor te hebben afgelegd, kwam hij moe maar gelukkig en boordevol verhalen op 1 tember terug thuis. We hadden een lang gesprek met hem waarin hij zijn ganse reis aan onze lezers vertelde. En dan was er nog... veel meer; we hebben gepro beerd een keuze te maken uit het belangrijkste dat 1978 ons te bieden gaf. We hopen dat het voor onze lezers een prettig geheugenopfrissertje was! 1979, het Jaar van het Kind, staat voor de deur. Wat het ons zal bieden is een vraagteken. We hopen dat het voor Erpe- Mere een onvergetelijk jaar wordt, gevuld met dingen die de mensen plezier kunnen doen. We hopen... VIM Het bijzonder plan van aanleg (BPA) nummer 2 Jozef De Somerlaan te Erpe, om het kind bij zijn naam te noemen, ia voor het ogenblik aan zijn derde openbaar onderzoek toe. Nog tot 20 januari kan elkeen die ook maar enig belang heeft bij de realisatie ervan zijn wensen en grieven kwijt bij het gemeentebestuur van Erpe-Mere. Het is een feit dat de betrokkenen er alle belang bij hebben de zaak van nabij te volgen om eventuele verrassingen te vermijden op het ogenblik van realisatie. De Jozef De Someriaan zal immers enkele belangrijke wijzigingen ondergaan. De Jozef De Somerlaan is een doodlopende zijstraat van de Sevecootstraat. Op het gewestplan is de omge ving van deze rustige straat aangeduid als zogenaamd woonultbreidingsgebied. Het vroegere gemeentebe stuur achtte toen reeds het ogenblik gekomen om van deze bestemming gebruik te maken. Er werd een BPA opgemaakt. Ter informatie: een bijzonder plan van aan leg wordt (meestal) opge maakt door een gespeciali seerde firma, volgens de normen van Stedebouw, ge westplan en alles wat zijn zegje heeft in het optrekken van gebouwen, en dit In op dracht van een gemeente- Beste lezer, en in het bijzonder; beste lezer uit Erpe-Mere, 1978 zit er op. En het is me een plezier ge weest u als trouw lezer van ons aller pennevruchten te hebben geweten. Het is mijn eerste nieuwjaar bij de Voorpost en ik weet dat er te Erpe-Mere nog heel wat braakliggend terrein voor ons blad moet liggen. Wel licht wordt 1979 het jaar waarin u alle wel en wee te Erpe-Mere fn De Voorpost zal kunnen le zen. Mijn speciale nieuwjaars wens voor u allen is: moge en kel het «wel» aan uw kant staan in het komend jaar en moge het «wee» u een jaartje vergeten. Tot ziens.. Marc Van Impe bestuur. Het is niet uitge sloten dat het bij deze plan nen blijft. Wat echter niet de oorspronkelijke bedoe ling was. Wanneer nu deze plannen klaar zijn, gaan de ze in openbaar onderzoek. Dat wil zeggen dat iedereen aanmerkingen kan maken op de plannen. Vooral men sen die nauw betrokken zijn bij de realisatie van de plan nen hebben er alle belang bij kennis te nemen van het dossier. Niet moeliijk, je stapt bij het gemeentehuis binnen en vraagt om de plannen te kunnen inkijken. Wanneer het openbaar on derzoek afgesloten is, wor den eventuele binnengeko men opmerkingen ter studie genomen en eventueel aan vaardbaar verklaard. Waar na de plannen aangepast, opnieuw in openbaar onder zoek gaan enzovoort. Om een lang verhaal kort te ma ken: het BPA nr 2 J. De So- merlaan-Erpe is voor het o- genblik aan zijn derde open baar onderzoek bezig. Wat ons het meest interesseert is hoe deze plannen er uit zien. De bijgevoegde schets moet het wat duidelijker maken. Dit BPA omvat de bestemming van de gron den gelegen aan de Seve cootstraat, Erondegemkou- terweg, gedeelte van d< KruiskensstraatGrott Gentweg, Nerenbroek straat, Kouterstraat en Jo zef De Somerlaan. Voor hel grootste gedeelte blijft alle: zoals het is. Dat wil zeggen bestaande huizen blijven, tot ze ooit gesloopt worden, wat ze zijn. Nadien moet de bebouwing strikt gebeuren volgens wat het BPA voor ziet voor dat perceel. Ooi de perceelsgrenzen blijven voor die gedeelten onaan geroerd. Nu is er echter hel gedeelte tussen J. De So merlaan en Grote Gentweg, nu landbouwgrond. Hiei zouden nieuwe wegtracéea komen, herverdeling (lees verkaveling) van de gronden en percelen voor open, half open en gesloten bebou wing. Wie .de verkaveling zou doen is een vraagteken wordt het de pas opgerichte Grondregie, zou het een pri- véfirma zijn of houdt het gemeentebestuur alle touw tjes in handen? Feit is dat er zou geëist worden dat de vroegere eigenaars voor rang zouden krijgen om op het stuk grond dat eens hen toebehoorde te bouwen. Natuurlijk nog steeds vol gens de normen van het! BPA. Een mooi plan is het wel degelijk. De uitvoering ervan ligt natuurlijk nog niet in de nabije toekomst, maar- wordt wellicht een feit, BPA! 's gaan niet zomaar voor dej grap van start. VIM StVEUXTT-STHAAT oieuw weG-, Zo ziet hei BP. A nr. 2, J. De Somerlann er ongeveer uit. Dit is het wegentrace De bebouw ing is verspreid over de ganse lengte van dit trace.

De Voorpost | 1979 | | pagina 16