1978: EVENMIN VOORSPOEDIG VOOR WERKLOZEN EN BEDRIJVEN Teaterweek in Oud-Hospitaal HET JAAR VAN HET IN H0FSTADE 1979 KIND De Voorpost - 5-1-1979 - 9 De werkloosheid in 1978 in het arrondissement Aalst was zeker niet lager dan in het voorgaande jaar. We moeten daar entegen zelfs vaststellen dat gedurende het gehele verloop van dit jaar de cijfers boven deze van 1977 lagen. In januari 1978 was de werkloosheid zelfs 18,64% hoger, in september was dit nog 6,49% hoger. We mogen gelukkig wel vaststellen dat er een vertraging is opgetreden in de toename van de werkloosheid. In absolute cijfers gezien werd een hoogtepunt bereikt in januari met 9.827 werklozen, de maand met het minste aantal werklozen was juni met 8.988. (Dit betreft slechts gegevens tot en met oktober 1978, aangezien einde december het maandverslag van de R.V.A. over de maand november nog niet verschenen is). Zoals steeds zijn het de vrou wen die het grootste aandeel hebben in het totaal van de uit keringsgerechtigde werklozen. Gemiddeld hebben de mannen 38,99,% in de werkloosheid en de vrouwen dus 61,01%. Het aandeel van de vrouwen kende gedurende het jaar een gesta dige toename van 59,02% in januari tot 62,29% in septem- ber. De jeugdwerkloosheid bleef dit jaar eveneens op een hoog peil, ze bedroeg namelijk ge middeld 27,59% van de volle dige werkloosheid. Het maxi mum werd bereikt in januari met een aantal van 2.942 jeug dige werklozen, het minimum in juni met 2.283 werklozen. Tot en met juni kende men een voortdurende daling van de jeugdwerkloosheid, nadien op nieuw een toename als gevolg van de afgestudeerden die vanaf dat ogenblik opgenomen werden in de werkloosheid. Bij de jeugdige werklozen doet zich het zelfde verschijnsel voor als bij de totale werkloos heid, het zijn de vrouwen die het grootste aandeel hebben met gemiddeld 65,72%, de mannen hebben dus gemid- dels 34,28%. Tot en met juni daalde het aandeel van de mannen met 37,63% in januari tot 32,14%. In oktober bedroeg dit laatste echter opnieuw 35,24%. De gedeeltelijke werkloosheid is een goede indikator voor de ekonomische aktiviteit van een streek en moet dus zeker ver meld worden. De gemiddelde gedeeltelijke werkloosheid per maand bedroeg 7.495 werklo zen in totaal. Voor de mannen is dit 3.317 en voor de vrouwen is dit 4.178 eenheden. Gedu rende de eerste tien maanden van het jaar gingen in totaal 475.529 arbeidsdagen verlo ren. Hiervan namen de man nen 35,32% voor hun rekening en de vrouwen 64,68%. In de veronderstelling dat dit aantal gedeeltelijke werklozen goede vloerders waren en zij slechts 5 vierkante meter per dag vloer den, dan zouden zij gedurende deze 475.529 verloren ar beidsdagen 951 kilometer voetpad van 2,5 meter breedte kunnen aanleggen! (Genoeg om Aalst te voorzien van goede voetpaden, ter vervanging van de huidige, zeer slechte voet paden, vooral in deze tijd van het jaar). Deze werkloosheid werd enigszins gemilderd door de voorzieningen van het plan Spitaels. Op het einde van ok tober waren er in het arrondis sement Aalst 480 stages aan de gang, waaivan 235 voor mannen en 245 voor de vrou wen. Tot einde oktober werden 1.123 stages begonnen, 556 voor mannen en 567 voor vrouwen. Op het einde van de stages werden 256 stagairs de finitief aangeworven. Tijdens de eerste tien maanden waren er in het arrondissement 85 pro- jekten voor het Bijzonder Tijde lijk Kader die een gunstig ad vies hadden optvangen van het Subregionaal Tewerkstellings- komitee, daarbij waren 998 personen betrokken. Op het zelfde tijdstip waren er 67 pro- jekten definitief door de Minis ter aanvaard, betreffende 657 personen. Daarvan waren er reeds 536 personen aan het werk, 61,94% van de tewerk- gestelden zijn mannen en 38,06% zijn vrouwen. De graad van volledige werkloosheid blijft, zoals de voorgaande ja ren, ver boven deze van het Rijk. Voor het arrondissement Aalst bedraagt deze gemiddeld 13,63%, voor het Rijk 10,20%, wat er op wijst dat onze streek erger door de krisis wordt ge troffen dan overige gebieden. toestand per bedrijfstak In de tekstielsektor hadden de meeste bedrijven te kampen met gedeeltelijke werkloos heid. De konkurrentiepositie van de meeste tekstielfirma's staat er weinig schitterend voor en aldus ook de tewerkstelling. Verscheidene ondernemingen, vooral gespecialiseerd in pas- sementwerken, gingen over tot afdankingen. Tijdens de maand september was er door de regeringsmaatregelen in verband met de beperking van de invoer uit de oosterse lan den, een kleine heropleving waar te nemen van onze lokale tekstielnijVerheid. In de konfektie hadden de meeste bedrijven eveneens te kampen met gedeeltelijke werkloosheid. In de maand fe bruari werden twee sluitingen genoteerd, namelijk de firma Ravolux te Oordegem en de firma Mefa te Aalst. De bedrij ven gespecialiseerd in mode artikelen zouden minder kon- kurrentie ondervinden van de import uit de lage-loonlanden. Veel bedrijven hebben schrik om, bij grotere bestellingen, over te gaan tot personeelsuit breiding, gezien er een tekort bestaat aan werkwillige be kwame stiksters. De kleding heeft dit jaar een slecht zomer seizoen gekend. Het koude en natte weer heeft daar een rol in gespeeld. In de maand augus tus was echter een herneming merkbaar van de bovenkleding voor dames, in zover dat voor de ateliers in deze sektor geen gedeeltelijke werkloosheid be stond en er een vraag naar goede stiksters en strijksters waar te nemen viel, ook thuis werksters waren toen terug aan het werk. In de meubelsektor waren de eerste maanden van het jaar redelijk goed te noemen en was er vooral vraag naar bekwame machinegasten. Vanaf april leek de toestand echter weinig betrouwbaar: het ene bedrijf had grote werkloosheid, het andere verzekerde dat er drei ging tot sluiting was als de slechte toestand aanhield ter wijl er andere bedrijven waren die het niet waagden nieuwe modellen op de markt te bren gen uit vrees niet aan de vraag te kunnen voldoen. De firma's die hun kliënteel hebben in Ne derland en Duitsland deden goede zaken, terwijl de onder nemingen die hun verkoop hebben afgestemd op Frankrijk (het merendeel) en op het bin nenland, het moeilijk hadden. Naar het einde van het jaar werd de algemene toestand echter slecht. In de bouw was een zekere stabilisatie waar te nemen in de tewerkstelling, aangezien in het begin van 1978 het aantal bouwaanvragen niet bijzonder hoog lag. Het waren vooral de grotere bouwondernemingen die met moeilijkheden te kam pen hadden. Het is vanaf de maand mei dat een lichte ver betering is waar te nemen, ech ter niet in de mate als het geval geweest is in 1977. Op het einde van het jaar moet men echter vaststellen dat deze kleine bloei zich niet heeft ver der gezet. De toestand in de metaalsek- tor is dit jaar min of meer gun stig geëvolueerd, dit was oor spronkelijk te merken aan de KMO's, waarvan verscheidene reeds in mei bestellingen had den geboekt tot het einde van het jaar. Zo is er op de 3de In dustriezone te Erembodegem door Volvo-Kaiser een nieuw bedrijf opgericht. Waar in de eerste fase slechts verkoop en service van vracht wagens wordt ondernomen, voorziet men de koetsbouw voor oplegwagens in een later stadium. Het is pas in septem ber dat voor de grotere onder nemingen eveneens een lichte heropleving is waar te nemen, deze gunstige evolutie zette zich door in oktober. Sluitingen van ondernemingen, volgens gegevens van de R.V.A. Februari: firma Ravolux - Oordegem, konf e kti en i j ve rhei d Firma Mefa - Aalst, konfek- tienijverheid. April: Firma Dieann - Oordegem, konfektienijverheid. Juni: firma Van Renterghem «Eif fel» - Aalst, schoennijverheid firma Elektrische Onder nemingen Roelandt - Erpe- Mere, elektriciteitswerken. Augustus: firma Vanda - Erembode gem, schoonheidsprodukten. September: firma De Bruyn «Primatex» Kerksken, konfektienijverheid. firma Diddens-Vanasten - Aalst, konfektienijverheid. Oktober: firma Beerens - Ressegem, bouwnijverheid. G.D.B. Van zaterdag 13 tot en met woensdag 17 januari richt de Vereniging van Vlaamse toneelauteurs, met medewerking van het stadsbestuur en van de Aaisterse toneelkringen een teaterweek in. Deze festiviteiten gaan door in het Oud- Hospitaal, Oude vismarkt 13 te Aalst. De bedoeling ervan is tweele dig. Enerzijds wil men de aan dacht vestigen op het Vlaams toneelrepertoire en anderzijds meer interesse opwekken voor het medium Teater. Gedurende deze teaterweek gaan er een reeks aktiviteiten door als voordrachten, paneel- gesprekken, filmprojekties en toneelopvoeringen. Ook een tentoonstelling met allerhande zaken die verband houden met toneel en teater is gepland. De Vereniging van Vlaamse Toneelauteurs (WT) geeft jaarlijks een vijftal toneelwer ken uit en is daarbij aan haar zesde jaargang toe. Ook deze zullen in de tentoonstelling figu reren. Een nieuw initiatief van de VVT bestaat erin een abon nementsvorm een reeks kaar ten uit te geven met bespreking van Vlaamse toneelwerken. Men voorziet er circa 64 per jaar. Deze fiches, vooral be stemd voor teaterdirekteurs en amateurstoneelkringen kun nen heel wat helpen bij het sa menstellen van het répertoire. Elke toneelkring zal, naar eigen goeddunken en inspiratie, een stand oprichten. Aan de hand van foto's, affiches, brochures, maquettes, maskers e.m.a. de eigen kring belichten. Met klem wordt wel gevraagd voor al Vlaams werk in de kijker te brengen. De teaterweek richt zich niet al leen tot de talrijke toneelama teurs van Aalst maar ook tot de 65 plussers en de jeugd. In Aalst zelf zijn in de vroegere stad ruim tien kringen aktief en in de randgemeenten een vijf tal. OPENING OP ZATERDAG 13 JANUARI De opening van de teaterweek heeft plaats op zaterdag 13 ja nuari te 10.30 u. door de VVT- voorzitter Alfons Van Impe waarna Hugo Meert instaat voor de feestrede «De auteur, een levensnoodzakelijke pei ler, ook in het teater». Onder leiding volgt dan te 15 u. een paneelgesprek. Onder leiding van Toon Brou wers, dramaturg bij de KNS Antwerpen zal worden gehan deld over de «wisselwerking toneelauteur - toneelmaker». In het paneel zetelen zowel per sonen uit het beroepsteater (dramaturg, regisseur, direk- teur) als uit het amateursto neel. Ook een paar toneelau teurs nemen er aan deel. Te 10 u. volgt dan in de kapel van het Oud-Hospitaal de krea- tie van de eenakter «Op uw gezondheid» van David Meij- vis gebracht door Dolf Sedeyn en Herman Ravijts in regie van de auteur zelf. Daarna opening van de tentoonstelling door de burgemeester en bezichtiging. ZONDAG 14 JANUARI De tentoonstelling is op zondag toegankelijk voor het publiek van 10.30 u. tot 12.30 u. en van 14 u. tot 18 u. Op weekdagen slechts van 14 u. tot 17 u. De Vlaamse televisie werkt mee en zal op zondag 14 ja nuari te 15 u. één of meer tv- spelen van Vlaamse auteurs projekteren. Daarna kan een gezellig babbeltje worden ge voerd met auteurs en makers van de spelen, o.a. met Jos Van Gorp die de prachtige beelden schoot van de onlangs gebrachte «Er was eens in de cember». Te 19 u. volgt dan weer de een akter «Op uw gezondheid». MAAN-, DINS- EN WOENSDAG Vooraan op het programma staat de tentoonstelling. De opgevangen geruchten uit to neelkringen afkomstig wijzen erop dat de voorbereiding er van ernstig werd gestart. Een kring zorgt voor een doorlo pende diamontage. Een an dere brengt een overzicht van de voornaamste produkties en van de geoogste suksessen. Nog een andere beklaagt zich over de gezien hun opzet te kleine ruimte. Voor de jeugd wordt in het ka der van de kulturele animatie op maandag 15 jan. te 14.30 u. de projektie gebracht van de film van Bert Struys «Toneel, een spiegel vol leven». Op dinsdag 16 jan. te 14 u. spreekt Paul Van Morckhoven over «Teater» waarna de op voering van de éénakter volgt. Deze vertoning is bedoeld voor de scholen doch tot hiertoe was de respons van verschillende scholen eerder klein. Waren examens en vakantie hier voor iets tussen? TOTALE BETROKKENHEID Alle hierboven vermelde aktivi teiten gaan door in het Oud- Hospitaal. Filmprojekties en toneelopvoeringen in de kapel van het Oud-Hospitaal. Er zijn evenwel slechts... 50 zitplaat sen. Zo maakt Aalst ook kennis met het «kamerteater», in casu het «kapelteater», een nieuw te ontdekken evenement: de veel nauwere betrokkenheid met het gebeuren. De toeschouwer zit"bijna In de aktie en wordt er onwillekeurig door meegeno- VOLAVONDSTUK Als slot brengt de Teaterweek op woensdag 17 jan. te 20 u., maar dan wel in de stads schouwburg, Vredeplein, een opvoering van een volavond- stuk. Het wordt «Verlengd Weekend» van Lode Pools. Deze opvoering wordt verzorgd dooreet Augustijnerteater uit Antweipen en staat onder de auspiciën van het Departement van Nationale Opvoeding en Nederlandse Kuituur, Bestuur voor Volksontwikkeling en Openbare Lektuurvoorziening. Meldenswaardig is zeker dat de aktiviteiten gratis worden aangeboden door de WT. Dit werd mogelijk door de loyale medewerking van het stads bestuur en van de plaatselijke toneelkringen. Eén uitzondering echter: voor de opvoering van «Verlengd Weekend» wordt 40 fr. inkom geld gevraagd. Werkende le den van toneelverenigingen en 65 plussers hebben 50% re- duktie. De ingangskaarten zijn enkel te verkrijgen bij de be stuursleden van de diverse to neelverenigingen. L.H. Het jaar van het Kind belooft in Hofstade in geen enkel geval onopgemerkt te zullen voorbijgaan. Het jaarprogramma werd reeds samengesteld en aan een aantal aktiviteiten zal in dat jaar speciale aandacht geschonken. Op 28 december van het vorige jaar werd voor alle kinderen van Hofstade een marionettenteater georganiseerd in de turnzaal van de Gemeentelijke Jongensschool in de Zijpstraat. ling ingericht. Indien met Pasen de Op 5 maart 1979 is er een gespreks- avond gepland met als thema dat het basisonderwijs moet aanleu nen bij de leefgemeenschap van het kind. Gaan ook de vernieu wingen in het onderwijs die kant uit? Deze en andere thema's zullen die avond aan bod komen. Als gastspreker werd door het ouder- komite van de Gemeentelijke La gere school van Hofstade reeds kontakt opgenomen met de Heer Professor Dr. De Block evenals met de Heer Hautphenne, adviseur van de Vereniging van Belgische Steden en Gemeenten. De volledige organisatie, waarvan de bedoeling is het stedelijk on derwijs nogmaals in het daglicht te plaatsen, zal met de Heer Schepen van Onderwijs en met een verte genwoordiger van de permanente kommissie van het officieel neu traal gesubsidieerd onderwijs ver der uitgewerkt worden. Op die avond zal de schepen of iemand van het stadsbestuur een balans opmaken van «het Stedelijk On derwijs driejaar na de fusie», wat reeds werd verwezenlijkt en wat er nog op het programma staat. Tijdens het Paasweekeinde wordt er een dia- en voordrachtavond verzorgd in samenwerking met de Vlaamse Automobilistenbond. Op 14 en 15 april wordt, eveneens door de V.A.B. een tentoonstel turnzaal zou hersteld zijn, hetgeen vanzelfsprekend wordt gehoopt, dan zou met Pasen de plechtige inhuldiging daarvan kunnen plaatsvinden. Naast de reeds voorziene tentoonstelling van de V.A.B. zou dan eveneens een ten toonstelling van de kunstschilder Teugels ingericht worden. Aan de Schepen van Onderwijs werd ver zocht er bij zijn kollega van Open bare Werken op aan te dringen de werken zo spoedig mogelijk te laten aanvangen. Iade periode van 3 tot 16 juni is er dan de week van de Gemeente school, tijdens dewelke kontakten met de ouders zullen gelegd wor den. Ook het schoolfeest voor en door de leerlingen is in diezelfde periode gepland. Op zaterdag 3 november is het Sint Maartenfeest voor de kinderen op het programma voorzien. Op een nog te bepalen datum en in sa menwerking met de meisjesschool zou een sportnamiddag worden gehouden voor de kinderen van Hofstade. Reeds twee werkgroe pen van het ouderkomité houden zich aktief bezig met de wedstrijd ingericht door de Koning Boude- wijnstichting, en door de Volks verzekering.' De eerste werkgroep onderzoekt de mogelijkheid tot het bekomen van een speelstraat of een woonerf in de nieuwe wijk. De tweede groep werkt samen met de schoolkinderen aan het inrichten van de schoolspeelplaats. De basketlessen die elke woens dagnamiddag reeds plaatsvinden werdea ingericht met het oog op een blijvende aktiviteit in het ka der" van het «Jaar van het Kind». A.D.B. Ook al is papier «verduldig», het mag je dan toch een «ge lukkig nieuw jaar» worden. Vooral als je daar veel van ver wacht. Zie je, daarom wens ik er een aantal dingen bij. Een fijne droom om naartoe te leven bv. Sterke benen ook om er niet bij omver te vallen. En nog: wij dopen ogen, zonder oogklep pen of zonweghoudende don kere brillen. De nodige guitg- heid ook van Uilenspiegel om er .alle serieuzigheid mee weg te lachen. En de grote, volwas sen, mensen krijgen er nog wat bij: een heel jaar van het kind! Opnieuw als een kind de dagen instappen... zou dat niet een «gelukkig nieuw jaar» kunnen betekenen? Peter Dauwe Driekoningenfeest Morgenavond 6 januari zal de realiteit uitwijzen of het nu zo druk reeds bekritiseerde, vernieuwde, Driekoningenfeest het zal waarmaken. Zoals wel eens meer gebeurt in karna- valmiddens zijn hierover de meningen verdeeld. Ongelo vige Tomassen en ook zij die eens lekker hutsepot willen smullen kunnen morgen terecht in de Keizershallen voor een flinke portie en drie konsumatiès. En dit voor het Feest- komiteegunstprijsje van 250 fr. Sponsoring Tot op heden werd het vernieuwde karnavalsreglement dat bij sommige groepen op protest stootte, verrechtvaardigd met beloften te zoeken naar andere metoden die geld in het kamavalslaadje kan'brengen en met de goede wil dit alles waar te maken. Het bleef bij beloften, en iets konkreets kwam er nog niet uit de bus, zodat sommige karnavalisten zich, misschien zoals gewoonlijk, terug vragen begonnen te stellen. Het reglement kwam er rap, maar gaat het finan ciële verlies zo snel gedelgd worden? Op 28 december 1978, U hoeft helemaal niets te gaan zoeken achter deze onschuldige datum, kwamen echter de eerste bewijzen van goede wil te voorschijn. Door het Ste delijk Feestkomitee werd een omzendbrief gestuurd naar alle bedrijven die zouden kunnen geïnteresseerd zijn in publiciteit tijdens onze karnavalstoet. Na een korte uiteenzetting over het belang en de uniciteit van onze stoet, evenals over de inbreng van de talrijke karnavalisten daarin, gaat men over tot de kern van de zaak: koken kost geld, de kamavalgroepen leveren reeds voldoende financiële en manuele inspanningen, de midde len van het Feestkomitee zijn ook beperkt. Er dienen dus andere fondsen gevonden. De aan de firma's aangeboden publiciteit omvat: 1De firma wordt vermeld als sponsor in een folder die op tenminste 50.000 eksemplaren zal worden verspreid in Groot-Aalst en omgeving. Deze folder zal zeer attraktief zijn met talrijke kleurenfoto's en met zeer gegeerde informatie, zoals o.a. het trajekt van de stoet en het volledige pro gramma van karnaval. 2) In de stoet zelf zal een reklamepaneel vóór elke groep worden meegedragen. Deze reklamepanelen zullen door het Feestkomitee zelf op uniforme wijze worden vervaar digd. De dragers van deze panelen worden naar keuze door het Feestkomitee of door de firma zelf geleverd. En wij citeren verder: «Gelet op de enorme publieke be langstelling en de plaatsing van uw publiciteit in de stoet menen wij dat het tarief dat vastgesteld werd op 10.000 frank zeer interessant kan genoemd worden. Daarenboven blijft de mogelijkheid bestaan om deel te ne men aan de publiciteitskaravaan aan de prijs van 5.000 frank per voertuig. Voor al deze prestaties zal een faktuur worden afgeleverd. De opbrengst van deze publiciteit zal, na aftrok van de werkingskosten, onder de vorm van een bijkomende toela ge, aan de kamavalgroepen worden uitgekeerd.» Wie reeds inschreef voor de publiciteitskaravaan kan zich nog altijd bedenken en omwisselen. Wie geïnteresseerd is in een van beide formules kan zich steeds wenden tot het sekretariaat van het Stedelijk Feestkomitee, Stadhuis, Grote Markt 3,9300 Aalst, alwaar men u ook verdere inlich tingen en inschrijvingsformulieren kan bezorgen. Houdt er rekening mee, de inschrijvingen worden verwacht voor 15 januari ek. AKV De Tettemoechen De Tettemoechen schijnen er een jaarlijkse traditie te zullen van maken omtelkenjare meteen reklamebrochurevoorde pinnen te komen. Deze jonge groep bestaat een jaar. Enkele mensen vonden het tof deel te nemen aan de vijftigste Karnavalstoet en vormden een groepje. De eerste uitbeelding was de Aais terse stadstrommelaar Dolfke, goed voor een twaalfde prijs inde kategone zonder wagen. We zagen deze groep ook op diverse manifestaties zoals op het Driekoningenfeest, de Dekenijfeesten te Erembodegem, in Levensvreugde en on langs ook op het kerstfeest van de Oud-Krijgsgevangenen. Steeds hadden zij ook een shownummertje bij de hand voor de sympathisanten en geïnteresseerden. Een dynamische groep die misschien niet over de middelen beschikt maar toch de wil heeft het waar te maken. Gillesnieuws I Ook de Gilles pakten terug uit met een reklamebrochure die van deur tot deur werd verspreid in Klein-Aalst. Na het voorwoord van «Weir doen voesj-man» Keizer Kamiel, een woordje tot alle karnavalisten van voorzitter Gustaaf De Stobbeleir, en de betekenis van onze gilles in de 51° kaval- kade van erevoorzitter Bert Van Hoorick, heeft sekretaris Rony De Bruyn het over de toekomst van de Aaisterse Gilles. Daarna volgt het programma voor de komende kar- navalsgebeurtenissen. In burgerkledij, maar met repetitiebellen, klompen en de bezem, zullen de Gilles tijdens de vooroptochten terug door de straten van Groot-Aalst dansen. Zaterdag 6 januari 1979, vooroptocht te Herdersem. Ver zameling in het kafe «zaal Capri», Grote Baan, om 15 u. Vertrek om 15u30 stipt. Op zaterdag 20 januari vinden we hen terug te Erembode gem. Daar verzamelt men in het kafé «Den Uil», Station straat, eveneens om 15 u. Vertrek 15.30 uur. Op zaterdag 10 februari zijn zij te gast in Moorsel waar zij om 15u verzamelen in het kafé Breugel, Aaisterse steen weg, om om 15u15 stipt te vertrekken. In al hun pracht en praal zullen zij te zien zijn op zondag 25 februari om 13u30 tijdens de 51° karnavalstoet. 20.000 appelsienen zullen dan te grabbelen worden gegooid. Om 19u30 doen zij hun rondedans op de Grote Markt van Aalst. Gedurende een gans uur zal er worden gedanst, met appelsienen geworpen, enz. En dit alles onder een sprook jesachtige verlichting. Op maandag 26 februari om 13u45 starten zij nogmaals voor een rondgang langs de foor. Een rondgang die om 16u besloten wordt met het opstappen in de tweede rondgang van de Aaisterse groepen. Slotstuk van het karnavalgebeuren wordt om 20u30 de tweede rondgang van de Gilles, dit maal op het Station plein. En tot slot volgend briefje Geachte Heer, ,^iiermede ben ik zo vrij u mijn officiële kandidatuurstelling mee te delen voor de titel prins karnaval 79 Het heeft misschien wel wat lang geduurd maar ik houd er aan dit te doen, en beschouw het als mijn plicht deze presta tie te leveren voor vastenavond en mijn stad. Ik hoop dan ook dat ik op de geschreven pers hun mede werking kan rekenen. Als karnavalist, die reeds meer dan dertig jaar deel uitmaakt van de kavalkade, en als voorzitter van de Matotten, en bestuurslid van het A.K.V. reken ik eveneens op alle «ajoinen» en karnavalisten om mijn kan didatuur te steunen ten bate van ons oiljst en onze unieke wastelavond Ondertekend Paul De Wever Polle keipernoagel

De Voorpost | 1979 | | pagina 9