IK VOEL MIJ STERKER DAN VORIG JAAR "k Beperkte bedrijvigheid SPORTBESTUURDER FRED DE BRUYNE: "MET DE JEUGD OP EEN GEZONDE BASIS WERKEN NEO-PROF WILLIAM TACKAERT: PAUL DE BRAUWER IS EEN CYCLOCROSSER, GEEN SKIER VOLLE YBALK A LENDER Oscar De Keyser derde in nationaal kampioenschap ploegkoers SPORTMAGAZINE pr VOLLEYBAL Maurits Van Damme (Lebbeke) geschorst? 24 ff Het kan zeker niet geloochend worden dat Fred °e Bruyne in onze kontreien eian grote bijdrage heef, geleverd om de wieler sport levendig te houden. In zijn rennerstijd was hij blikvanger nummer één en die status kon hij vele jaren ophouden- Achteraf bleef hij in <fc belangstelling ais TV wielerjoemalist en ook dat bleef van invloed op de entourage van bet wielrennen in onze streek. Zijn taak ligt nu op een ander vlakals sportbestuurder meent hij dat hij nog bijzonder nuttig werk kan leveren. In die optiek hadden we een praatje met Fred. Hetgeen ons bijzonder bezighield was de plaats die hij had voorbehouden aan de streekrenners Dirk Heir- weg, William Tackaert en Etien. ne Van der Snickt. Wij vroegen aan Fred hoe hij zijn taak ziet als sportbestuur der van een jong onervaren team in een nieuwe sportgroep. «Ik heb bewus, voor die for mule gekozen», aldus Fred De Bruyne. «Ik wou met geen vedetten meer werken, alhoe wel ik kon. Ik was in ver ge vorderde onderhandelingen met Joseph Bruyère Maar ik vroeg me uiteindelijk af waartoe het diende Ik heb nu bij Daf- Trucks een stel jonge kerels, waartussen er zeker zitten die aangenaam kunnen verrassen. Het voorbeeld dat ik wil cite, ren is mijn antwoord op de vraag wat ik naar de Ronde van Frankrijk ga doen. Mijn antwoord is eenvoudig gewoon meerijden. Wij gaan niet die jongens leren en goed uit de ogen kijken en ons daarenboven aandienen als een groep die goed gedisciplineerd is, waar ze zullen naar opkijken en de dag dat het lokt dat er één van de mannen bij is, dan durf ik wel zeggen dat we ons zullen laten opmerken». DE MENS IN DE RENNER Ook verduidelijkte Fred De Bruyne zijn visie over het lei. den van een sportgroep. meer bepaald over de ploeg waarmee hij de komende maanden de dans in moet. «Er is vooraf geen sprake van kopmannen. Elkeen krijgt z'jn kans als ze zich voordoet. Al is het zo dat «k wel bepaalde renners heb aangeworven, die zich vooraf akkoord verklaar den om a's helper te fungeren en voor die jongens, heb ik een enorme waardering. Ik zal met alle jongens praten. We zullen samen de mogelijkheden be spreken. de koerswending kan de ene dag die naar voor bren gen, de andere dag iemand an ders Hoofdzaak is dat ik ze voor elkaar wil leren werken en er een groep kameraden van maken. Jongens die besef fen dat men 'angs de wieler sport om ook als mens hoog gewaardeerd kan worden». «Daarom wil ik nog even terug komen °P het vorig seizoen. In het team waar ik toen sport bestuurder was. liep het m's alleen omdat er te veel waren die wilden bevelen of die op drachten wilden uitdelen. Dat gaat niet en met vedetten in de ploeg komt daar vroeg of laat herrie van. Ik kan U ver zekeren dat ik vorig seizoen veel heb afgezien. Ik heb gele den, die situatie deed mij enorm pijn. Alleen mat die filosofie in het achterhoofd, zal dit met die jonge manne„ niet gebeu ren. Tijdens het trainingskamp zal ik veel tijd spenderen om de visie van elkeen te aan horen. Ze zullen vrijuit hun me. ning kunnen zeggen en even tuele suggesties naar voren brengen. In die methode zie ik veel heil voor een seizoen dat we ais een leerschool aanzien, maar waar in we toch, als het mogelijk is, niet zonder ambitie zullen zijn.» «De groep Daf-Trucks houdt van orde en organisatie. We zullen dan ook als ploeg zo naar buiten treden. Het zal de renners aan niets ontbreken. De verplaatsingen gebeuren met een bus die miljoenen heeft ge- kost e„ waarin een volledige akkomodatie is voorzien zowel voor de renners, de verzorgers als het materieel. Dit is uiter. mate belangrijk. Aan begelei ding zal het zeker niet ont. breken.» STREEKRENNERS W,e vroegen Fred De Bruyne of hij bewust koos voor de streekrenners Heirweg, Tackaert Van der Snickt. Zijn antwoord was eenvoudig «Ik koos die jongens zeker niet omdat ze uit niijn streek zijn. Ik was in be„ geïnteresseerd omdat ik de mening ben toege daan dat er nuttig mee te wer. ken is en ik wil ze dan ook de mogelijkheid geven zich in die zin te ontbolsteren. Of ze zul len doorbreken zal ook groten, deels van hen zelf afhangen. Er hard voor werken en er naar toe leven is een stelregel die ik hen kan aanbevelen. Voor de uitvoering is er de grootste medewerking van hen zelf ver eist. Ik ben er van overtuigd dat ze mej goede intenties be zield zijn en dit is de hoofd zaak voor mij». GEEN ZORGEN OM SLECHTE WEERSOMSTANDIGHEDEN Het seizoen staat voor de deur. Verscheidene renners of groe. penz ijn reeds vertrokken of vervroegen hun vertrek naar meer berijdbare wegen. Over dft huidige situatie maakt Fred zich geenz orgen. «We zullen onze startdatum naar het zuiden niet vervroe gen Het blijft *2 februari. Het tekort aan kilometers moet men met een korreltje zout nemen. Ik vind het geen noodzakelijk, heid duizenden kilometers in de benen te hebben bij het sei- zoenbegin. De strenge winter tijd hebben vele jongens uit mijn ploeg gebruikt om zich op hun manier fit te houden en de bijkomende rust komt hen misschien achteraf ten goe. de. Ik heb ook in mijn renners- tijd eens veel geschaatst op het Donkmeeer en ik begon het seizoen met 1800 km trai. ning. De eerste wedstrijd was ik er bij mmar moest op het einde lossen wegens krampen. Maar dezelfde week begon Pa- rijs-Nice en het werd een aan eenschakeling van suksessen. die het ganse seizoen doorgin gen». Uit bet interessant gesprek met Fred De Bruyne hebben we kunnen opmaken dat bij het goed meent met zijn ploeg positief is zeker de grootmen selijkheid en de fairplay waar mee hij zijn taak ziet. Dit is wel belangrijk in een periode waarin de wielersport momen teel laboreert. Hij wil de jonge renners in de eerste plaats op leiden als gezonde sportbeoefe naars waar de mens centraal blijft en die visie kan het wiel. rennen best gebruiken. Het kreeg de laatste jaren genoeg klappen te inkasseren waarin de humane kant van de medail. Ie zeker niet de beste was. Een vernieuwing in de zin die Fred De Bruyne voorhoudt is beslist op zijn tijd. BENO. Bij het begin van bet seizo>en 1979 zal de verongelijkte van de Nurnburgring William Tackaert aan de start staan bij de prof. rijders. Eerder onverwacht. Williams uitzicht was om 1979 in de amateursrangen te beginnen en Pas nadat de hoofdbrokken achter de rug ware,, bij de beroapsrenners, naar die kategorie over te stappen- Maar een renner wikt ®n de omstandigheden beschikken. William ondervond dat het mid den het seizoen moeilijk is om een plaats te krijgen in een wielerploeg en daarenboven kreeg hij de kans bij Fred De Bruyne. Over die keuze heeft hij zeker geen spijt. Integen deel. Ook hij is vol lof over de opvang in zijn nieuwe om. geving en dit vindt William belangrijk om de belangrijkste stap uit een wielerkarrière met kans op sukses te ondernemen. De prestatiecurve van Tackaert is steeds crescendo gegaan. Hij heeft er nu 8 s.eizoenen opzit ten en in die periode won hij 49 wedstrijden, waarvan 20 in het laatste seizoen, met a^s uitschieters winst in de Ronde Van Zeeuws Vlaanderen, de Tour of Cotswolds, de Omloop van Midden Vlaanderen, de Grote Prijs te Dour, de Bloe. menroute te Laarne en een vierde plaats in de Belgische titelrace. Die krans blikvangers steekt schril af tegenover zijn beginperiode. In 1971 en 1972 geraakte hij nie, als eerste over de streep. Hij moest wach. ten tot ziin derde jaar. Dit was nog geen aanloop naar een de finitieve doorbraak In 1975 won hij als tweede jaar junior 9 keer. Maar zijn amateursde- buut werd gehinderd door zijn legerdienst, maar de zeven overwinningen waren een eer ste teken aan de wand, dat er meer in William zat dat een meelopersrol en dit heef, hij ondertussen bewezen. KANS GRIJPEN «De overgang boezemt me wel ontzag in», aldus William, maar echt schrik heb ik er niet van, een eventuele deelname aan de Ronde van Frankrijk uit gezonderd. Dp voorbije seizoe nen kan ik niet alleen mijn regelmaat voorleggen maar ook mijn prestaties gingen steeds de hoogte in. Ik zie niet in waarom ik het bij de beroeps. renners niet zou kunnen voort zetten «Het voorbeeld waarnaar ik mij richt is dit van de nederlander Johan Van der Velde Voor 2 seizoenen zat ik met hem in de Ronde van Luik. We werden goede maatjes en ik ervaarde dat ik hem de baas kon. Hij is intussen uitgegroeid tot een heel sterk beroepsrenner, die reeds een prachtig palmares bij. eenfietste. Ik probeer mijn re denering door te trekken». VROEGE KONDITIE William Tackaert is niet de enige die zit U springen van ongeduld om dp baan op te kunnen «Ik geef toe da, ik ongeduldig w^ordt Dit heeft te maken met miin manier van voorbereiding De ver ine reizoenen kon ik «='eed« bogen op een vroege forme en dit zou in mijn eerste b^roensiaar ook gelegen komen. Als ik vroeg in konditie ben. geraak ik misschien vlug in de kiiker en dit kan een selek- tie in de p'oeg beïnvloeden Het is interessanter om onmid. dellijk in de ploeg te zitten, dan' achteraf te moeten knok ken nm «r in te geraken.» -,Ik voel mij sterker en ge zonder dan vorig jaar deze Op het tenbal van Dirk Heirweg had Fred De Bruyre een medewerker Beno Van Winckel ftgt'll vertellen („ml Vorige zaterdag werd in het Antwerpse sportpaleis het nationaal kampioenschap ploegkoers verreden. Onder de deelnemers ook Oscar De Keyser. die voor de gelegenheid was gekoppeld aan Danr.y Lauwers, de jongste broer van de legendarische pistefiguur "Rupske" Lauwers. Zat er voor dit talentrijke duo tot 7 ronden voor het einde een klinkende overwinning in en meteen een eerste nationale titel, dan werd wel een domper op de vreugde gezet toen het duo de titel langs hun neus voorbij zagen gaan in de slot- ronde. Normaliter moest Oscar De Keyser van start gaan met Walter Huybrechts maar deze meldde zich zaterdag ziek, zo. dat naar een andere partner diende uitgekeken. De keuze viel op Danny Lauwers en dat hij het geen slechte gok wasf"'* v wezen beide jongeren duif tijdens de wedstrijd. w. Van de trip naar Kopenhi z' waarvoor Oscar De K was uitgenodigd, kwam het slechte weer niets in telle De meeting werd er int.,., afgelast. Zondag was Oscar De Kv dan aan he, werk in het se sportpaleis, waar hij ir 1 puntenkoers over 5 km aai.' tijd. Ik win steeds aan kracht. Ik heb de wintertijd gebruikt om oefeningen te doen, die mij moeten toelaten vlugger te rekupereren. De powertraining was gericht om mijn weerstand te verhogen. Voor de sneeuw reed ik dagelijks in de Gratie- bossen op een crossparkoers. Nu verdeel ik mijn tijd over schaatsen en footing" ,,Ik ben iemand", aldus Wil liam, ,,die alles gi"aag uitpluist en het voor zichzelf eens uit probeert Gans de winter pas ik de ijsberenmetode toe. Uit het bed wippen en naar buiten hollen 'n bloot bovenlijf en me wassen me, koud water en nu met sneeuw. De voor bije maanden ging ik veel zwemmen. Dit keek ik af van Roger De Vlaeminck, die ook zijn beste seizoen kend,, na een winter van veel zwemmen. Mijn voeding is gericht op k-uiden en 'hee Ik heb mijn hooo gesteld in een homeo- paat. Ik heb er reeds goede ervaringen mee Zodat ik haas» kan zeggen da, ik een vpgetariër ben Charcuterie en varkensvlees staan reeds lang nie* meer od mijn menu- Ik heb alles v«i' om er te komen" BENO De eerste vier van de ploeg Van Damme na de "sneeuwcross" i„ het Dendermondse Luttern> Pierre De Baerdemaecker, Julie,, Van Assche, Robert Cobau, Antoine Michiels j - Paul De Brauwer werd niet geklopt door een sterker» Roland LibotO;, die in Koersel natioraal veldritkampioen bij de amateurs werd. Veeleer was ói hoogblonde Paul het slachtoffer van het onmogelijk parkoers da, veeleer voor skiërs dan voor veldrijders was. De bevroren sneeuw en be, ijs maakten er een glijbaan van ii",,r val hem de allerlaatste 'rdM& Nap .jftl De Brauwer ging er reeds van na het startsein met veel over tuiging tegenaan. Terwijl Li- boton poeslief de kat uit de boom keek, fietste Paul naar de onmiddellijk weggesprongen Norbert De Deckere. In de derde ronde "ging" Liboton. De Deckere, De Brauwere en Van Eyke zaten achter de wereldkampioen aan. De Bra bander. een akrobaat. nam meer risiko's dan zijn konkur- renten en werd eigenlijk nooit mee; bedreigd. Vooral omdat De Brauwer al eens meer tegen een streepje aardbol plofte. Paul kon in de gegeven om standigheden niet beter dan voor de 2e plaats strijden. Zelfs die troost was hem niet gegund, want op het moment dat hij zijn "vrienden" had afgeschud, ontnam een nieuwe Hij was 5e. Geselekteerd het wereldkampioenschap Italië is De Brauwer alles Het is slechts logisch, "crosser"-me, 15 oven gen last je niet thuis, kan ginds DE verrassing den. Sommige "experts" weren da, de snee er beetje af is bij de kam 'f$ van Oost-Vlaanderen. in de afgelopen maande veel heeft gereden. Alll larie Paul was gewoon in zijn sas op de Koei iisbaan Dat is alles. In Si; longo wordt het misschien' kolfje naar zijn hond. Rud' Als onze rekenmachine- evengoed fungeert a's die van het verbond, zal de Lebbeekse trainer-coach nu een zestal strafpunten ver. gaard hebben. Schorsing zou dus normaal moeten volgen. De kans is niet denkbeeldig dat de partij tegen Beveren wordt aangeduid om restitu tie te doen. (n*> v) \V at is dr zin van een küuipetitieliervatting wanneer een pak wed strijden dienen uitgesteld om redenen die al*weken sudderen. Een beperkte voileybalbedrijvigbeid die trouwens ook de supporters niet aanzette de verplaatsing te maken. In eerste provinciale ver loor Ju\. Zele wel verrassend van G. Gent al kunnen de Zeie naars wel het gebrek aan training als verontschuldiging inroepen. De bar van de Zeelse sport hal ging in de vlammen op zo- du! ook de sporthal zelf niet van kwetsuren gespaard bleef. Met dezelfde 3-1 cijfers won N K Aal.-t van kopploeg Vo«- selare en bewijst daarmee dal de optimistische berichten van voor de juurwisseling wel de gelijk op een grond van waar- beid berusten. Juvenes be kleedt nu de achtste pluats met toch nog twee punten bo ni op VK Aalst dat tiende ge klasseerd stuat. Hopelijk be leven we nog een spannen de eindfase want met een Kruiheke, dat hoopt binnen kort weer over al zijn spe lers te kunnen beschikken, zal men zeker terdege rekening dienen te houden. In tweede provinciale is bet jong en ge talenteerde Elversele weer ver schenen. Het klopte Baasro de niet 1-3. Stekene maakte door een 3-1 zege tegen Sp. Zele flunkbuar gebruik om naar de derde pluuts te klim men. Kang. Aalst, waar trui- ner-speler Van Heekc de laan werd uitgestuurd en vervangen werd door bet duo Van Calen- bergh en Bosman, had geen moeite niet Eeklo dat een 0-3 te slikken kreeg. Kuklo» Aalst siieelt zijn wedstrijd tegen K. Temse op een nog nader te bepalen dutum. Praktisch geen wedstrijden in dei de en vierde provinciale. Tegen Watervliet, en we zijn dun al bij de dames, haalde Bcrlare niets. Het werd een 3-0 nederlaag wat de puitjes echt in slechte papieren brengt. In tweede provinciale verloor Zele van leider Stekene met 3-1 en won Dendermonde \un Bazl met 1-3. K. Aalst, in der de, verloor met 3-0 bij Ge- raardsbergen. (mvw) 4e nationale A zaterdag 19u.30 Lebbeke Lennik le provinciale zaterdag 18u.30 Wondelgem Lebbeke zaterdag 20 uur Kruibeke VK Aalst 2e provinciale A zondag 10u.30 Sp. Zele Steendorp zaterdag 16 uur EWersele Kukl. Aalst Kang. Aalst Baasrode 3e provinciale A zaterdag 15 uur Berlare Kruibeke zaterdag 18 uur Lovendegem Z zaterdag 15 uur Kalken Wachtebeke 3e provinciale B zaterdag 18 uur: Ronse Lede zaterdag 15 uur: Herzele Hofstade 4e provinciale A zondag lOu 30 Hemelveerdegem li-Wichelen zaterdag 19 uur: SchellebelleAppelterre II zondag i0u.30 TT Ninove Oudegem zondag 10u.30 Berlare Gent 2e provinciale A zaterdag 19u.30 J. Zele De Klinge zondag lOu 30 Ursel Baasrode zondag 17 uur G Dendermonde Aalter 3e provinciale A zondag 10u.30 Wichelen Zottegem II zondag 10u.30 Lede Oudegem 3c provinciale B zaterdag 16 uur Lebbeke Temse II

De Voorpost | 1979 | | pagina 24