KOMPETITIE WORDT HERVAT Logisch resultaat JEUGDHANDBAL AVANTI FEMINA WINT DERBY D al Verkiezing van sportlaureaten te Aalst b BASKETBAL BASKETBAL- KALENDER DAMESHANDBAL HANDBALKALENDER VOOR HET WEEKEND TAFELTENNIS in Dender-, Schelde- en Durmestreek Tijdens- liet komend weekend wordt de tafeltenniskompetilie in Oo.-t-Vlaanderen hervat zo luiden alvast de jongste berichten van het provinciaal secretariaat In hoeverre het geplande programma zal ten uitvoer worden gebracht is 'n ander paar mouwen en zul grotendeels» afhangen van de weersomstandigheden, die al dan niet verre verplaatsingen zullen toelaten. tegenslag voor - HERLEVING Voor Herleving Dendermonde het allo behalve goed Tij dens de provinciale kampioen- appen die vorige zondag te Oostakker werden gehouden kwam Jean Boudou immer.- zwaar ten val en werd met een gekomplikeerde ellehooghreuk naar een Cents hospitaal over gebracht. Voor de sympathieke jeun, die wekelijks tweemaal komt om da llerlevingskleurcn te verdedigen, en Herleving be tekent zulks een lelijke streep door de rekening. Twaalf we ken gips. er zal niet veel meer van de kompetitie overblijven. Problemen dus voor Herleving, dal nu willens nillens zijn op stellingen zal moeten wijzigen. Hit alle- heeft tot gevolg dat de Dendermondse faniohculi huur promotiekansen in tweede provinciale zal dienen op tc offeren om de A-ploeg na het wegvallen van Pieter» en Jean Bondon opnieuw op peil te brengen. De Herlevingers krijgen alvast eert weekje respijt om orde op zaken tc stellen want Melsele A vrz.orht om uitstel. VAN ELCKERLYC TOT Ilk II MME Voor Elckerlyc Aalst is 1111 de li id gekomen om de bewijzen te leveren. De fu-icclub deed hel meer dan behoorlijk in (Ie heenronde en zou logischerwijze moeten bevestigen. Eigenlijk hebben de Aalstenaars nog slechts twee konkurrenten voor de titelstrijd in tweede B til. St. Nikla.-e C. en Herleving B. Rekening houdend niet de moei lijkheden van het ogenblik bij de Dendermondse club, wordt de taak van kinck en co wel enigzins vergemakkelijk. Er liggen evenwel nog negen wed strijden voor de boeg en in de eerste plaats moet Elckerlyc A de volle inzet weten weg tc lullen bij Puk Ertvelde A, ploeg die de punten best kan gebrui ken. Ilk Ilamme A dat enkel Drive I) ucliter zich wist te houden in de heenronde en ziell alva.-t sterk zal moeten hervatten om zijn behoud in tweede provinciale te kunnen verlengen krijgt tijdens het weekend het bezoek van Temse A. De scheepsbouwers die sterk waren begonnen maar daarna volledig wegzakten en momen teel met even grote degradatie- zorgen zitten als de Hummc- naars. Wie thans het onderspit delft krijgt het zeer moeilijk achteraf nog aan te pikken. In derde provinciale wordt de schijnwerper verder gericht op Tivoli Ilamme, dat zich alvast niet zal mogen laten verrassen wil liet nog een kleine kan- behouden om Bcvcrcn A in extremis bij te benen. Van Herleving C wordt anderzijds een sterkere terugronde ver wacht om de ietswat scheve toe stand recht te zetten. In de vierde provinciale afde lingen guan Vlierkoutcr (C reeks) en Wet teren (E reeks) met promotiekansen de tweede ronde in. Krijgen de Ilainme- nuurs wellicht de sterkste te genstand vun St. Nikluse C. dun zal men te Wctteren verder rekening moeten houden met Elckerlvc C Noor ploegen al- Lebbeke en Wichelen zit er evcneen- nog een reide kan- in. Rekening houdend dat ze evenwel ook nog tegen elkaar in de clinch moeten, worden de kansen op rechtstreekse pro- De vooruitzichten t an hel ueA De end i hei le Provinciale 'i" Herleving A-Mclsele A ui» 2e Provinciale J br Melsele B-llerlcving B Vu IIlx Ilamme A-Temse A E( Peuk A-EIckerlyc A lal 3.. Provinrhlr Herleving C-Tivoli Ilumme ar Elckerlvc B-Galmaarden B I' |b V Provinciale k' Mu.lelon-Temse C J I" Wichelen B-Wichelen A 11 N'lierkouter-HK I lamme B ls ,chbeke-Ilerlcv ing I) SN P (h ut B-NVetteren A Elckerlvc C-EIckerlyc E Atoni-EIckerlvc 1) EERSTE KLASSE OKAPI-FRKSH AIR 86-99 Fresh Air maakte zaterdagavond te Aal.-t een goede beurt. Vooral dan in de eerste speelhelft. Het heeft daarbij duidelijk gesteld dat het niet toevallig lijstaan voerder is. De Brusselaars be haalden een vrijwel onbespro ken zege. Misschien kon Okupi, dat zich naar het beste ver mogen verdedigde, als verzach ting inroepen dat het niet be schikte over Mare Elia.- (ziek), terwijl een gegriepeerde Chap man niet over al zijn mogelijk heden beschikte, dan ook niet aan zijn normaal rendement kwam en vooral in de eerste .-peelhelft in de afwerking niet aan zijn trekken kwam niet 'n 3 op 8 shotprestatie. Ook Fresh Air had een handikap te tor sen al bleek deze dan toch minder zwaar. Het liet John Peeters op de bank. Het zag er ook even naar uit dat de wedstrijd niet zou plaatsvinden. Immers scheidsrechter Ponce- let zat door de harre weersom standigheden klem was het wel verantwoord de ploegen en scheidsrechters de verplaatsing te laten maken en kon natuurlijk niet aanwezig zijn. Er waren heel wat palabers en Fresh Air aarzelde 0111 de Aals- tenaar Luc De Saedeleer als assistent van scheidsrechter Bue- lens aan te duiden. Uiteindelijk kreeg de vroegere Okapi speler die echter als scheidsrech- •T zijn strepen reeds verdien- !e in de tweede klasse het luitje. Met ongeveer vijftien linuten vertraging liep de par- j van stapel. De Aalstenaars, ie in de heginfaze even aan de iding kwamen, werden echter in die eerste periode reeds in de nederlaag gedrongen. Ze luk ten toen inderdaad een graat magere 15 op 37 sliotprestatie, zodat het niemand verwonderde dat ze hij de rust in het krijt stonden. Op de koop toe lie ten ze meerdere gelegenheden tot scoren aan de vrijworplijn liggen. Ze konden immers slechts 4 van de 15 vrijworpen tot een punt ombuigen. Na de rust, die met een 41-55 stand was ingegaan, liep het dan toch meer gesmeerd in de Aalsterse rangen, inzoverre dat Okapi toen een puntje meer liet no teren dan de leider. De ver houding voor de tweede periode luidde immers 45-44. Na de kampwisseling liudden Van den Broeck en Terry die de niet gemakkelijke taak hadden de Amerikanen Washington en Heath te schaduwen, toch meer vat op hun rechtstrekse tegen stander, ofschoon Van den Broeck met zware fouten- last toch uiterst voorzichtig moest verdedigen. In die 2de periode liet anderdeels Schorret* een markante shotprestatie no teren. Fresh Air van zijn kant verdedigde toen echter oor deelkundig zijn voordien ver worven voorsprong en Okapi kon dan ook slechts een puntje van zijn hij de rust opgelopen achterstand goedmaken. Bij Okapi wees men er inzonder heid op dat de afwezigheid van Mare Elias toch wel enige invloed had gehad bij het af wikkelen van de match. Okapi heeft al een vrij beperkt spe- lerspotentieel zodat men een speler van de waarde van Elias moeilijk kan vervangen. Men bracht Hendrickx in, maar deze toch wel vaardige jongere mist de ervaring. Anderdeels was men akoord met de bewering dat Okapi in de eerste speel helft heslist onder zijn moge lijkheden was gebleven. En dat deze minder goede verrichting de nederlaag als gevolg had. Trouwens men vocht de over winning van de leider zeker nie: aan. Zaterdag reist Okapi naar Limburg waar het St. Trui den moet partij geven. De Lim burgers kon men zondagnamid dag aan het werk zien op het scherm in de wedstrijd tegen Standard. En eerlijk gezegd de ploeg van coach Goyens heeft indruk gelaten. Men mag dus geredelijk aannemen dat de Aalstenaars aan het kortste eind zullen trekken. Met een even tuele nederlaag verzeilt Okapi dan opnieuw in de degradatie- Scoorden in de wedstrijd met Fresh Air: Chapman 22, Van den Broeck 8, Van de Keer 12, Schorree! 16, Terry 25, Hen drickx 6. Van Poppelen (Sinf-Truiden) duelleert met Van de Ke«re (Okapi Aalst) (EL) le afdeling heren 20u 30 (20.1): St.-Truiden Okapi Aalst 2e afdeling heren 17u.30 BC Aalst Blankenberge le afdeling dames 15u 30 DBC Aalst Monceau 3e afdeling Heren A 20u.30 (20.1) Osiris Schelde Gent 4e afdeling Heren A 16 uur O.S.J B.Panters Baasrode 18 uur Cabrita Zele leper le provinciaal dames 15u.30 Aurora Lokeren 2e provinciaal dames lOu.30 Lede Robac le provinciaal heren 20u.30 (20-1) The Tower Laarne 20u30 (20.1) Hemaco Were Di 2-a provinciaal B 11 uur De Pinte Kangoeroes 15u.30 Viane Grembergen 15u 30 Erpe Mere Velzeke 3e provinciaal A 10u 30 Haaltert Sleidinge 11 uur The Donalds Moerzeke lOu.30 Lede Ebes 3e nrovfrciaal B 15u.30 Erembodf><?emRimbo Zele 1 Ou.30 (0.1) Dendermonde Melsele 15u-30 Red Bovs Buggenhout Heden vrijdag wordt om 20 u. in de feestzaal van het stadhuis te Aalst door het Stedelijk Sportkomitee overgegaan tot de ver kiezing van de sportlaureaten van Groot Aalst. Het is de eerste maal dat drie laureaten zullen bekroond worden namelijk voor de kompetitiespurt een klub of ploeg, een individuele sport beoefenaar van de kompetitiesport en een beoefenaar van de re creatiesport. 1 iteraard liepen meerdere kandidaturen op bet sekreta- riaat van het Stedelijk Sport komitee binnen. Voor klubs of ploegen stelden de K.A.C. Eendracht Aalst, de K. Balboog- maatschappij, de basketbalclub B.B.C. Okapi, de voelbalklub Eendracht Nieuwerkerken en de volleybalklub Kangoeroes Aalst zich kandidaat. Voor de kom petitiesport individueel zijn de kandidaten Renno Roelandt K.A.C. E. Aalst 1, voor bal- boog Willy Yinck, voor hand bal M.J. Hutsehaut, voor de judo.-port Freddy Bellon en An dre Esselén en voor de motor sport Guy Van Gijneghem. Kan didaat voor de rekreatie- .-port zijn: Gustaaf De Luyrk en Gustaaf N an Londerselc (wandelen), Remi De Thaye en Frans Dierickx wielertoerisme. Het hoeft nauwelijks te wor den aangestipt dat de jury eens te meer voor een drlikate op dracht staat. Het is inderdaad vrij moeilijk de prestaties van de diverse klubs en sportbeoefe naars tegenover mekaar af tc wegen. Ook wordt eens te meer Heath slaat de armen open om (da weggedonken) Chapman het scoren te beletten (Okapi - Sint-Truiden) (EL) Terry (Okapi) onderneemt Sint-Truiden) een geslaagde doelpoging Het scholierentornooi voor jongens geboren in 1960 en 1961 in gericht te Antwerpen kende voor de Oost-N iaamse vertegen woordigers een hoopgevend verloop. Onverwacht maar tevens verdiend winnaar werd de ploeg gecoacht door M. Janssens. Onder de naam Ajax Lebbeke werd deze Lebbeekse-Aalsterse selectie de openbaring van het tornooi. Het ongenaakbaar gewaande Sasja werd verslagen met 8-7 cijfers en hierdoor eindigde Ajax onverslagen eerste. Ook Avanti Lebeke liet zich te Ant werpen niet onbetuigd. De ploeg van Eddy De Vlieger werd derde en bevestigde hiermede de sterkte van het Oost-VIaamse jeugdhandbal. Te Hasselt won zoals verwacht Club Mechelen voor Hechtel en alles laat voorzien dat uit deze tornooien die ingericht werden als voorbereiding voor de selectie voor de landelijke scholierenploeg verschillende Oostvlamingcn zullen uitgepikt worden. De uitslagen Luchtbui Antwerpen Sasja-Kapek 9-4 Zwijnaarde-Avanti 5-5 Kapck-Ajax 5-11 Sasja-Avanti 6-3 Ajax-Zwijnaarde 13-4 Avanti-Kapek 9-7 Zwijnaarde-Sasja 3-12 Avanti-Ajax 5-16 Kapek-Zwijnaarde 10-5 Ajax-Sasja 8-7 Rangschikking 1. Ajax 8 p. 27 2. Sasja 6 p. 16 3. Avanti 3 p. 12 4. Kapck 2 p. 8 5. Zwijnaarde 1 p.23 Hasselt-Runkst Initia Hasselt-IIouthalen 12-3 Hechtel-Cluh Mechelen 4-6 Houthalen-Neerpelt 10-6 Ïnilia-Club Mechelen 7-10 Neerpelt-Hechtel 4-12 Club Mechelen-Houtbalen 11-3 Hechtel-Initia Husselt 10-8 Club Mechelen-Neerpelt 17-7 Houthalen-Ilechtel 6-14 Neerpelt-Initia Hasselt 11-22 Rangschikking 1. Club Mechelen 8 p. 23 2. Hechtel 6 p. -f 16 3. Initia Hasselt 4 p, 15 4. Houthalen 2 p. 21 5. Neerpelt 0 p. 33 Avanti Lebbeke bij de minie men In de miniemenkompetitie is de heenronde achter de rug. Avanti Lebbeke prijkt zonder nederlaag aan de leiding voor EV Aalst. Het is duidelijk ge worden dal tussen deze twee klubs zal beslecht worden wie aan de landelijke eindronde zal deelnemen. Ajax Lebbeke lijkt goed op weg 0111 zich als derde te plaatsen. De twee Dender mondse ploegen betalen leer geld maar Dendermonde II is er toch reeds in geslaagd drie punten te verzamelen. In de kadettenkompetitie is het pleit nog lang niet beslecht. Avanti, Ajax en EV Aalst tellen alle drie reeds één verliesmatch zodat de terugronde nog veel spanning belooft. Buggenhout, als debutant, moet nog zijn eerste su ?es boeken maar dit iijkt ons normaal. Miniemen Uitslagen DB Zwijnaarde-Avanti EV Aalst-Ajax Avanti-Dendermonde II Ajax-Avanti Denderm. II-Denderm. I DB Zwijnaarde-EV Aalst Dendermonde I-Avanti Dendermonde II-EV Aals DB Zwijnaarde-Ajax EV Aalst-Avanti DB Zwijnaarde-Denderm. Ajax-Dcndermonde DB Zwijnaarde-Denderm. Ajax-Dendermonde II Dendermonde I-EV Aalst Rangschikking 1. Avanti Lebbeke 2. EV Aalst 3. Ajax Lebbeke 9-13 17-3 30-2 7-15 7-3 4-14 0-42 t 4-21 7-11 14-15 II 5-5 32-0 I 19-2 17-4 2-20 5 10 5 8 5 6 4. Zwijnaarde 5. Dendermonde II 6. Dendermonde I Kudetten Uitslagen DB Zwijnaarde-Avanti EV Aalst-Ajax Avanti-Buggenhout Ajux-Avanti DB Zwijnaarde-EV Aalst Buggenhout-EV Aalst DB Zwijnaarde-Ajax DB Zwijnaarde-Buggenh. EV Aalst-Avanti Ajax-Buggenhout Rangschikking 1. Ajax Lebbeke 2. EV Aalst 3. Avanti Lebbeke 4. Zwijnaarde 5. Buggenhout AVANTI FEMINA-AALST SPORTIEF 15-12 De wedstrijd tussen de twee aartsrivalen Avanti Fcmina en Sportief, is uitgegroeid tot een zeer aantrekkelijk kijkstuk, klubs streden met een totale overgave en het heeft lang gedui|| voordat Avanti Feminu een beslissende voorsprong kon neml Vooral tijdens de eerste helft verliep de wedstrijd helemaal gelijdert opgaand. A. een volle stadsfcestzaal ver wacht. Het programma dat aan de verkiezing van de sportlau reaten verbonden is moet im mers de belangstelling wekken. Het is als volgt: inleiding en welkomwoord door de heer E. Tavernier voorzitter van het Stedelijk Sportkomitee toe spraak door sportjournalist Boh Deps met als onderwerp de voet bal-port in het algemeen en de NN ereldhekcr 1978 in het bijzon der uitreiking trofeeën sport week en intcrscholenwedstrijden 1978.; huldiging verdienstelijke leden van Sportverenigingen proklamutie van de sportlau reaten van de stad met over handiging van de brevetten en herinneringen aan de andere kandidaten: slotwoord door de I-eer E. Monsieur schepen van Sport, Jeugd en Vrije Tijd. De toegang is kosteloos. Nadat Sportief in de 4e minuut had gescoord, duurde het tot de 10e minuut vooraleer Lebbeke langs S. Muylaert voor het eerst op voorsprong kwam (3-2). Vijf minuten later had Aalst op nieuw de leiding overgenomen (3-4) en 7,0 ging bet gans de eerste helft. Om beurten kwa men de ploegen aan de leiding zodat de 8-8 score aan de rust bet juiste spelbeeld weergaf. Onmiddellijk na de rust was het Sportief dat opnieuw de leiding in handen nam maar Hauwelaert en Van San deden het scorebord weer in het voor deel van de thuisploeg overhel len. Tijdens de daaropvolgende minuten kon Avanti Femina 'n drie doelpunten voorsprong op- pees. gr pleit definitief in hun voord^oin deed heslissen. Via VeirenL, en weer Muylaert werd het lf een kwartier voor het eii* Het werd daarna nog 13-10' In een laatste forcing van \jr Sportief strandde op een 13f ,'el score 4' voor het einde. M twee nieuwe treffers van Het Muylaert werd de eindscore lienil reikt. Deze wedstrijd was dij (lelijk propaganda geweest viic de dameshandhalsport. 'j k; H Noor Avanti Femina spceldrf jo N an Langenhovc, Bieseman, ^v.rr Blevaert, Cools, De Meersman»*" li*gg' tanii lam lemc Foil elaert 1, Muylaert 10, Van San 2, Veircman [aml lam Eddy De Smedt, trainer-speler bij Avanti Lebbeke, staat voor •2en bijzonder zware taak ter gelegenheid van de verplaatsing naar Sasja. Kan Eddy het opnieuw waar maken (EVA) Dames Zondag 21-1 te 15 uur Aalst Sportief - HC Duffel Zaterdag 20-1 te 14 uur Ton geren - EV Aalst Zondag 21-1 te 19.30 u. Sp. Evere - RB Dendermonde Heren Zondag 21-1 te 15 30 uur Sasja - Avanti Lebbeke Zondag 21-1 te 16 uur Antwerp - HBC Dendermonde Zondag 21-1 te 15 uur Br Denderb. - Heist-Zuiderk mnt Die lat Zondag 21-1 te 18 uur Temse - DB Zwijnaarde Zondag 21-1 te 16.30 uur Ajax Lebbeke 11 - Buggenhot>)> Zaterdag 20-1 te 20 uur Visé - EV- Aalst c Zaterdag 20-1 te 21 uur Hecerna - Rosis' Aalst Zaterdag 20-1 te 19 Zaterdag 20-1 te 20 15 uur j Sparta Aalst I - Avanti III 1,1 Zaterdag 20-1 te 17.30 uur PjL Lokeren - SK Grembergen ^'GO

De Voorpost | 1979 | | pagina 26