3 li M er Th liyftt uuu ias 2 Re AALSTERSE GETUIGEN VAN JEHOVA VRAGEN OM OPHEFFING VAN ARGENTIJNS VERBOD Kamerlid Jan Caudron opM I de bres voor Middenstan»besu NIEUWE BEZEMS (PAPIEL EN VUILNISZAKKEN) VEGÈ: NIET GOED :^fl 2 - 19-1-1979 - De Voorpost L Li IJc' #8 redaktie is niet verantwoordelijk voor de inhoud en heeft het tocht de taksten in te horten. DE HOLLANDSE BEZEM Sedert Joop Den Uyl zijn profe tieën over de Aalsterse BSP is komen uitstrooien staan de Aalsterse socialistische voor mannen, Mare Galle op kop, dolgedraaid op de Hollandse toer. De PvdA (partij van de ar beid) is in de Van Miert-stijl uit gegroeid tot HET model waar naar de BSP zich denkt te moe ten spiegelen. Elke gelegen heid wordt dan ook aangegre pen om o.m. in Voor Allen de wijze woorden van vader Den Uyl te gebruiken om de eigen argumentatie te versterken. Zelfs Vernimmen neemt koene Joop onder de arm om zijn par tijgenoot en belover van 100.000 nieuwe werkplaatsen Willy Claes een steuntje te ge ven in zijn pogingen om de so cialisten voor de zoveelste keer in het troebel water van het (voor de kapitalisten) beheren van de krisis te brengen en de rekening daarvan verder aan de werkende bevolking te pre senteren. Zonder de minste schroom en zonder enige kon- krete verbintenis blijkt de «nieuwe» Van Miert trouwens onmiddellijk bereid gezwind op de Martens-kar te wippen de zoveelste kapitulatie van de sociaal-demokraten tegemoet. En het zal zeker niet Mare Galle zijn die de weg daartoe ook maar enigszins zal bemoeilij ken. Nochtans blijkt er één en ander wel bij Aalsterse BSP- voorzitter Jan Van der Veken, ook ABVV-sekretaris, in het verkeerde keelgat geschoten te zijn. In een werkstuk met de veelzeggende titel «voor eigen deur kuisen», verschenen in Voor Allen van 29 december, doet het hem werkelijk pijn een propaganda te lezen zonder socialistische slogans met de doelstellingen en de kieskam- pagne meer en meer te zien venwateren tot een fotoduel. Hij vreest trouwens (en terecht) dat een te ver doorgedreven personenkultus verkeerd is in een beweging en dat het dra gen van het vaandel niet van die aard kan zijn dat de partij staat of valt met één persoon. Jan Van der Veken noemt die éne persoon, waarmee hij blijkbaar iemand uit eigen ran gen bedoelt, niet. D%e lezer kan raden of hij daarmee het in de BSP-Aalst alles overdonde rend fenomeen Galle wil zeggen of niet. Iets verder in zijn artikel trekt hij dan van leer tegen de mandatenhonger van al te veel socialisten. En om zijn woorden te staven doet ook hij beroep op Hollandse Joop die ooit eens zei dat socialisme voor hem in houdt «verdeling van kennis, inkomen en macht». Dat socia lisme ook en vooral betekent (en slechts mogelijk is daarna) dat het kapitalistisch sisteem moet worden uitgeschakeld is bij Den Uyl en allen die hem te pas en te onpas citeren volko men in de vergeethoek geduwd en naar betere tijden in een duistere toekomst verschoven. De BSP-Aalst heeft nochtans op gebied van links imago één en ander te verejedigen. Mis schien is dat de reden waarom na al het platvloers gedoe tij dens en na de verkiezingen Links-hoofdredakteur Marcel Deneckere door de Rank werd uitgenodigd om op 18.1.79 de verkiezingsuitslagen te komen analyseren en eeps te peilen naar het waarom van het ver lies van één kiezer op vijf door de jaren heen. Blijkbaar zal het «voor eigen deur kuisen» van Jan Van der Veken voor de BSP-Aalst toch een noodzaak zijn Of daarbij de Hollandse bezem van Joop Den Uyl e.a. Henk Vredeling (om Mansholt en konsoorten niet te noemen) het beste werktuig is laten we aan de beoordeling van de Aalsterse BSP zelf over. J.D.G. 1n de lijn der verwachtin gen? De aanduiding van de heer Wilfried Martens-de man die naast de gewezen Eer- ste-Minister Leo Tindemans op de CVP-verkiezingsaffi- chen had plaatsgenomen- als formateur zal wel nie mand met een grootse ver stomming geslagen heb ben. Maar, de aanduiding van formateur Martens houdt voor ons, Vlamingen, niet de minste geruststelling in. Hij was immers één van de hardnekkigste verdedigers van het Egmontakkoord. Zijn enorme flater heeft hij slechts erkend, nadat hij in zijn eigen partij tot verloo chening van zijn eigen handtekening werd ge dwongen. Wat erger is, informateur Willy Claes had zelfs een paar dagen voor de aanwij zing van Martens als infor mateur verklaard dat de vol genderegering het beruchte Egmontakkoord ten belope van ten minste 85 th. zou doen herrijzen. Meer dan waarschijnlijk is de Keer Martens het hiermee roe rend eens. Het heeft er alle schijn van dat zij die-in het vooruit zicht van de voorbije parle- mentsverkiezingen-Egmont hadden veroordeeld, ten al le prijze bereid zijn hun af gekeurd bondgenootschap te hernieuwen en het ak koord weer op te nemen in dien Martens in de plaats zou treden van Tindemans. Waartoe heeft dan het ont slag van de regering Tind'e- mans II gediend? Waarom dan de ontbinding van het parlement en de verkiezin gen van 17 december jl? Dit alles zal tot niets hebben gediend als al deze gebeur tenissen slechts zullen uit monden in een voortzetting van een avontuur dat door de kiezers werd afgekeurd. De voorzitter van de frans- talige socialisten, de heer André Cools, heeft reeds zeer duidelijk in zijn kaarten laten kijken door te verkla ren dat hij een vernieuwing wil van de uittredende coali tie. Wie Eerste Minister wordt is blijkbaar van on dergeschikt belang, als het maar een voorstander is van de Egmontovereenkomst en als Tindemans er maar uit gegooid wordt. Het door slaggevende argument blijkt voor Cools nog altijd «de meerderheid in ieder van de drie gewesten te zijn». Hiermee bedoelt hij ontegensprekelijk de CVP, het FDF en zijn eigen partij, de PS, die tevens de drie ondertekenaars van het vol- strekt onaanvaardbaar «franstalig Manifest» aan het bewind brengt. Indien Martens zou zwich ten voor de eisen van de franstalige bondgenoten, dan neemt hij ongetwijfeld onverdraagzamen en onver- zoenlijken mee in de rege ring waardoor een ah of niet gewijzigd Egmontakkoord wordt verwezenlijkt bij de machtspositie van de CVP in Vlaanderen, de PS in Wallonië en het FDF in Brussel wordt doorgedrukt. Dit ten koste van alle ande ren) Lag dit in de lijn van de verwachtingen van het Kie zerskorps? Willy Van Renterghem ONHEILSPELLENDE VOORTEKENEN Aalst is de na-fusieperiode bin nengegleden in een vreemd- aandoende sfeer: een volgens sommigen betwistbaar-grote fusie met mopperende mensen uit de Brabantse hoek; een samenge trokken administratie, blijkbaar goed voorbereid, waar overvloe dig aangedikt met nieuwe krach ten; een schepenkollege met pe riodieke mutaties zodat de indivi duele bevoegdheid zelfs na twee jaren veelal slechts vermoed kan worden; niet in het minst, een ge strenge leiding met weinig marge voor hartelijkheid, zodat de sfeer te veel disciplinaire gehoorzaam heid uitstraalt. En nu deze week nog eens: na vele haperingen en incidenten, breuk met de georganiseerde plaatselijke pers. Of hoe moet men anders het burgemeestersbesluit interprete ren waarbij alle persconferenties voor onbeperkte tijd afgeschaft worden? Een onverdiend lot, zou ik zo zeg gen, voorde Aalsterse perscorres pondenten en een blijk van kleine waardering! Laat het dan wezen dat de een al vollediger is en de andere ervare ner, van alle perscorrespondenten mag getuigd worden dat hun in spanning om informatie te bezor gen aan de goegemeente groot is en... eerlijk. Maar voor wie de waarheid kwetst als ze niet immer lovend is, geldt die appreciatie waarschijnlijk minder. Het zal ons niet weerhouden te ge tuigen dat het verrassend sterke team van Aalsterse perscorres pondenten een rijke aanbreng be tekent voor het openbaar gebeu ren. Het treedt op in een onont beerlijke funktie, maar in de toe komst nu met wat minder vrijheid en faciliteit. Het onderbreken van de georganiseerde nieuwsstroom vanwege de overheid is, zo zegt men, te aanzien als een strafmaat regel omwille van te weinig volg zaamheid aan een autoritair gezag. Of om een koleire in eigen partij uit te werken? Het leven van de pers verzuren is iets wat wij nog zagen in andere regimes. Echt beklemmend. GHIS WILLEMS De onderhandelingen voor het vormen van een nieuwe rege ring schijnen volop aan gang. Met spanning kijkt men uit naar wat het wordt. Gemakkelijk zal het niet gaan, om alle ingenomen standpun ten te verzoenen. De Volksunie staat meer dan ooit achter het huidig bestuur. De verkie zingsnederlaag heeft de over tuigde militant niet klein gekre gen. Het door de partijraad in genomen standpunt draagt de algemene goedkeuring weg. Vlaanderen is akkoord om tot de staatshervorming over te gaan; maar alleen dan als de verandering ons nader brengt naar het doel: «Een Vlaamse Staat». Een Vlaamse staat waarin wij Vlamingen het voor het zeggen hebben, waarin wezelf over ons tot lot en levens wijze kunnen bestemmen. Om dit te bereiken is het nodig dat alle partijen zich klaar en duidelijk hetzelfde doel voor ogen stellen, dit: «Vlaanderen Eerst». We weten dat de huidige eko- nomische toestand ons ver plicht bij de hervorming hier mede rekening te houden. We weten dat er dringend ekono- mische en sociale maatregelen moeten getroffen worden. We weten echter ook dat het ene samenhangt met het ande re. Zoals we voor onszelf vrijheid en welstand verlangen is het zeker niet onze bedoeling, en zal het ook nooit zijn, datzelfde aan eender welk ander Volk te ontzeggen. We wensen een gezond en voorspoedig levend Wallonië. Om dat alles te berei ken is het echter nodig dat men gaat inzien dat alleen wanneer men langs beide zijden voor el kaar respect en eerbied op brengt dit voor de beide volke ren mogelijk is. We willen in vriendschap leven met onze zuiderburen. We wil len echter niet langer over heerst worden door francofone bourgeoisie, noch uit Vlaande ren, noch uit Wallonië, noch uit Brussel. Het moet geweten zijn dat men ons niet kan dwingen het ge west Brussel als een derde fe derale staat te aanvaarden. We menen dat de taak van Brussel groot genoeg is indien deze stad de rijksstad van België wil zijn; De stad waar we allen heen kunnen, waar we allen ons eigen leven kunnen leiden. Dat moet en zal voor een stad die een§ de hoofdstad van Eu ropa worden wil reeds een zware opdracht zijn. Het blazoen van de Vlaamse Beweging is steeds geweest: Eerlijkheid en Rechtvaardig heid. Dat willen we voor ons en zullen het ook anderen nooit ontzeggen. Naast dit mag er slechts een devies zijn, een opdracht: vor ming van een gezond Vlaande renDit kan slechts wanneer wij allen die het goed menen met ons Volk, eensgezind gaan samenwerken. Laat ons alle twisten, zowel po litieke, godsdienstige, persoon lijke enz... terzijde schuiven en voorlopig laten rusten. Nu meer dan ooit moeten we allen samen werken voor dat wat ohs allen lief is: Ons Vlaams Volk. Piet Heymans geen eenvoudige opgave in de huidige omstandigheden, al hoewel iedereen met zin voor verantwoordelijkheid zal inzien waar de huidige problemen lig gen, welke oplossingen moge lijk geacht mogen worden en last but not least dat de rege ringscrisis best niet te lang aansleept. Drie weken geleden stipten we hier reeds een en ander aan wat we als socialisten belang rijk achten bij het uitstippelen van het toekomstig regerings beleid. Ons gaat het erom dat de nieuwe regering vertrekt met een degelijk programma en tevens de kans krijgt om dat programma uit te voeren. LEGISLATUURREGERING En om met dit laatste te begin nen hebben wij duidelijk geop teerd voor een legislatuurrege- ring d.w.z. een regering die normaal voor 4 jaar aan het bewind blijft. Deze legislatuur- regering heeft niets te maken met volmachten, wel integen deel, maar wil enkel verhinde ren dat regeringen om de ha verklap over de kop gaan zodat geen degelijk regeringswerk meer mogelijk is. Zowel voor het.beleid zelf als voor de de- mokratie is een zeker stabiliteit inzake politieke bezetting een absolute vereiste. Het verheugt ons dan ook dat de recentste stellingnamen van ongeveer alle partijen ero^wij- zen dat deze idee blijkbaar in alle middens als dusdanig aanvaard wordt. PRIORITEIT VOOR DE SOCIAAL-ECONOMISCHE PROBLEMEN Wat ons ook verheugt is dat een meerderheid in dit land van oordeel is dat de sociaal - eco nomische problemen prioritair dienen aangepakt te worden. Hier zal het er op aangkomen er over te waken dat de voor stellen van de formateur reke ning houdt met de verzuchtin gen van de werkende bevol king en van de sociale organi saties. Bepaalde problemen zijn zeer dringend aan een op lossing toe, bv. de sociale ze kerheid. De toekomstige regering moet dringend werk maken van een herverdeling van de sociale las ten. In het belang van de bedrij ven (en de tewerkstelling) in onze streek moet de bijdrage tot de sociale zekerheid op een andere leest geschoeid wor den. Daarbij moet de tewerk stelling aangemoedigd i.p.v. bestraft te worden. Voor de te werkstelling van jongeren dient de overheid zelf een speciale besparing te doen. Op deze wijze dient de werk loosheid een stuk terugged rongen te worden. Ook aan K.M.O.'s dient gedacht omdat ze een bijzondere bijdrage tot de twerkstelling kunnen leve ren, echter met inachtname van alle sociale verplichtingen. Hierbij direkt aansluitend ach ten we het absoluut noodzake lijk de fiscale lasten te herver delen: ook hier gaat onze eer ste aandacht naar een fiscaal systeem dat de tewerkstelling bevordert i.p.v. af te remmen en de winsten belast. De belas ting op het tewerkgestelde per soneel moet verdwijnen. Ook dient werk gemaakt van een fiscale decumul voor echt genoten, werkelijk een totaal verouderd en a-sociaal sys teem. De laagste inkomend dienen eveneens' fiscaal ont last te 'worden, terwijl ander zijds allerhande fiscale voor rechten dienen geëlimineerd te worden. Ook dient een belas ting op grote vermogens inge steld te worden en moet de fis cale moraliteit hersteld worden. Een specifiek tewerkstellingbe- leid dient gevoerd tesamen met een economisch structuurbe leid dat aan onze economie (en tewerkstelling) een toekomst verzekert. EN GELOOFWAARDIGHEID IN DE POLITIEK. Er dringen zich ook een aantal maatregelen op teneinde de politiek zelf meer geloofwaar- dig te maken. Dit heeft te ma ken met het henwaarderen van het parlementaire werk, een bevredigende regeling voor het politiek verlof, het reglemen taire van de cumul (zowel poli tiek als machtscumul), het reg lementeren van de propaganda (moet informatief en thema tisch zijn, met alle boeken openl) en tot slot zouden we er de doorzichtigheid van het poli tiek en administratief mecha-, nisme willen aan toevoegen. Politiek moet immers maat schappelijk dienstig zijn! Martin HUTSEBAUT BSP-partijsekretaris De komende paar weken zulleri Jehovah's Getuigen van de stad Aalst en omgeving het publiek een uitgave van hun tijdschrift «Ontwaakt» aanbieden met een uitvoerig verslag over de vervolging van hun geloofsgenoten in Argentinië. De heer Van Huff el, ouderling in de gemeente Aalst oost, gaf als kommentaar dat door Jehovah's Getuigen tevens een aktie wordt op touw gezet om via brieven een beroep op de autoriteiten van Argentinië te doen. Dit gebeurt in vele landen. KIEZEN VOOR EEN TOE KOMST MET TOEKOMST Na de verkenning en effening van het politieke terrein door Willy Claes werd Wilfried Mar tens door het staatshoofd be last met de vorming van een nieuwe regering. Voorwaar «In september 1976», aldus de heer Van Huffel, «kondigde de Argentijnse regering aan dat het Jehovah's Getuigen in Ar gentinië verboden werd hun re ligie te beoefenen. Veel tijd- opslokkende wettelijke proce dures volgden aangezien Je hovah's Getuigen via de ge rechtshoven in Argentinië te gen het verbod in beroep gin gen. Tot ten slotte in februari 1978 de Argentijnse nieuws bronnen verklaarden 'Opper ste gerechtshof handhaaft besluit van president, Jeho vah's Getuigen blijven ver boden.' En sindsdien is het verbod in alle hevigheid van kracht gebleven. Hun verga derplaatsen voor bijbelstudie zijn gesloten, kinderen zijn van school gestuurd, volwassen Getuigen zijn uit overheids dienst ontslagen, er zijn inval len geweest in partikuliere wo ningen, personen zijn gearres teerd en zelfs lichamelijk mis handeld.» Na het verbod onrechtvaardig te hebben genoemd, gaf de heer Van Huffel vervolgens een beschrijving van de aktiviteiten van Jehovah's Getuigen in Ar gentinië. «Jehovah's Getuigen», zo ver telde hij, «vormen een organi satie van vreedzame kristenen De 33.000 Getuigen in Argenti nië komen net als de Getuigen in België en de 214 andere lan den waar ze aktief werkzaam zijn, geregeld bijeen om de bij bel te bestuderen en andere personen te helpen meer over Gods voornemen te vernemen. Zij propageren trouw aan de morele maatstaven van de bij bel, liefde voor God en de naas te, en een goed kristelijk ge zinsleven». Met betrekking tot de wijze waarop de Getuigen rege ringsautoriteiten bezien, ver wees de heer Van Huffel naar de bijbel en zei dat in Titus hoofdstuk 3, vers 1, staat dat kristenen 'onderworpen en ge hoorzaam dienen te zijn aan regeringen en autoriteiten als regeerders' En dat standpunt nemen de Getuigen over de hele wereld, ook in Argentinië, in. Jehovah's Getuigen zijn geen revolutionaire elementen. Zij zijn kristenen die respekt hebben voor de wetten van het land en de aanbidding van hun God op de eerste plaats in hun leven stellen. Gevraagd naar de aard van de brieven die werden geschre ven, antwoordde de heer Van Huffel dat. daarin een beroep werd gedaan op het toepassen van gerechtigheid. Sommige valse beschuldigingen dienen te worden weerlegd waaronder het toestaan van kannibalisme, rituele moord of polygamie. Zelfs personen die maar op pervlakkig met Jehovah's Ge tuigen bekend zijn weten dat deze beschuldigingen volledig uit de lucht zijn gegrepen. Trouwens alle vergaderingen zijn openbaar, iedereen kan zich komen vergewissen wat er gebeurt. Opmerkenswaardig is dat in de Belgische pers de laatste tijd veel werd geschreven over sekten die zich aan buitenspo righeden zoals personenkul tus, hebzucht en onttrekken van jonge mensen aan de ou derlijke invloed, schuldig ma ken. Getuigen worden door de pers als in een schrille tegenstelling Een best Omdat sommige middenstanders van bij ons en elder^andighe het land last hebben van oneerlijke koncurrentie van vóór eer paalde scholen is volksvertegenwoordiger Jan Caudronrzien wo de dag van zijn eedaflegging in de Kamer In zijn yi/anneei geklommen om bepaalde misbruiken aan te klagen. s de bre de ministers te weten 9erna|j rd word In een parlementaire vraag, gericht tot de ministers van Nationale Opvoeding en van Financiën, protesteert hij tegen het feit dat bepaalde scholen hun leerlingen ver plichten een aantal school- benodigdheden zoals boe ken, turnuitrustingen e.a. in de school zelf te kopen in de plaats van bij de gespe cialiseerde handelszaken van bij ons. De schooldirek- ties, die geen handel mo gen drijven omdat zij niet over een BTW-nummer of handelsregister beschikken kopen deze artikelen recht streeks bij de fabrikanten, meestal zonder er BTW op te betalen, om ze nadien met winst te verkopen Kamerlid Caudron wil van men of zij ook van men"7~ zijn dat de taak van'rderde; school zich moet bepeiF1' L tot het verschaffen vani nil derwijs en opvoeding, vc al opvoeding in de bur(,nha|en zin, aan onze jeugd. f de jn t( Tenslotte wordt de vrj,t vóór ei gesteld welke maatreg^ voetga de ministers voorzien jr het vei deze onwettige handtdt door praktijken met de daarin of doo verbonden fiskale fraudeDe besti de oneerlijke koncurrer verand op te sporen en te beteuenen ac len. aan de v Wij zijn benieuwd naar ©re del antwoord van de twee inbare w nisters en zullen niet nPe besti ten onze lezers op de ho, te te houden van de sit tie. Brieven waarvan de afzender niet aan de redaktie bekend is, kom< niet voor plaatsing in aanmerking. De redaktie behoudt zich het recht voor de tekst te bekorten Publikatie betekent niet dat de redaktie achter de inhoud staat. isteelT eel met 2 itter v van de s aeseleer Het invoeren per 1.1.79 en veralgemenen van het sisteem jstischge de verplichte papieren vuilniszakken met stadsembleeiT^he taal Aalst is bij de bevolking op heel wat ongenoegen gebotst^ iette ongenoegen kwam o.m. tot uiting op de algemene Ie0| mijn w vergadering van de K.P.-Aalst op zaterdag 6.1.79 II. Volge^eleefd- bezwaren werden daar heel duidelijk geformuleerd metsping w beslissing erbij die langs de pers aan de bevolking kenba^ van de maken en ze ook doorheen de advieskommissie-leef mijmet de' aan het stadsbestuur door te spelen. stadsper OU verli< komplementair ophalen klein bedrijfsvuil zal gebe met een kontrakt en een t .mende betaling van 100 F kubieke meter. één van de redenen vanl invoeren van de papieren zj ken is het feit dat plastiek? ken niet door alle sister kunnen worden afgebrolf maar wie gaat en kan kontrfl ren of binnenin de papieren!' het vuil niet zit opgeborger kleinere plastiekzakken. hierbij op de mentaliteitsverfs(e loer dering van de mensen berCjk te kunnen doen en hun burcL wat^e| zin te scherpen zou de stad|spcrson voorbeeld moeten geven 0J^vre( niet een duurder sisteem i| njet a] de bevolking opdringen. fs Ziedaar de hoofdzakelijke L zwaren die de K.P.-Aalst <f het stadsbestuur voorlegt if de verwachting dat het best deze met de nodige ernstj I onderzoeken, het regleni I zal aanpassen en in elk ge de nodige soepelheid zal be nen wanneer het sisteem v der zonder enige toegevi aan de bevolking wordt opt drongen. K.P.-Ai We zetten op een rijtje en zon der voorkeur in de volgorde: de prijs van 10 F. daar waar de stad de zakken koopt voor iets meer dan 6 F. en men voor dezelfde prijs vier plastiekzak ken kan kopen met op zijn minst de dubbele inhoud van de papieren zak. het afleveren aan huis van de zakken wat door de dienst zeker niet overal is gebeurd en waarbij de vergetenen hun zakken zelf mogen gaan halen, vijftig zakken met een serieus totaal gewicht en een volkomen onhandelbaar formaat. Wie geen auto heeft begint er best niet aan. grote gezinnen (die op wa terverbruik wel vermindering krijgen) worden hier extra be last daar ze onmogelijk met één zak per week het vuil kunnen weren. het formaat en het gewicht van de zakken maakt het op bergen vooral in appartemen ten tot een moeilijke taak. twijfels werden sterk uitge sproken i.v.m. de vochtbesten digheid. niemand ziet eigenlijk goed zitten hoe het sisteem van het 1 niet t ef verz yi i staand tot dergelijke praktijken, beschreven. «Alles wat wij trachten te doen», vatte de heer Van Huffel samen, «is met alle respekt de Argentijnse autoriteiten ertoe aanmoedigen de nodige stap pen te doen om Jehovah's Ge tuigen, een kostelijke minder heid, hun vrijheid te hergeven.» ledereen die bezorgd is om vrijheid van aanbidding kan zich bij deze aktie aanslui door te schrijven naar de| gentijnse autoriteiten, waan een lijst met namen en adfl sen te vinden is in het tijdst* «Ontwaakt» van 22 jani 1979. Exemplaren van dit schrift kunnen buiten de n male verspreiding ook word aangevraagd op de telefoc nummers 66.96.93 of 66.8r Kim, papa makt

De Voorpost | 1979 | | pagina 2