Tweede hoorzitting verliep eerder verward. Denderland ongeschonden bewaren Eersteling van: «Rond de Zandsteen» Met SL-Antonius voor Elk wat Wils Catharinistisch banket Over autobussen, fietsers en witte lijnen! Herdersemse zakken blijven in de kou! Negen verwaarloosde honden te moorsel De Voorpost - 19-1-1979 - ■Voor de tweede hoorzitting waren verleden dinsdag in zaal ^Hcapri te Herdersem een 50-tal belangstellenden komen op' —■dagen niettegenstaande de barslechte weersomstandighe n iden. ïg in lin tegenstelling met verleden Ook jzondag in Terlinden nu in een ogel ieerder optimistische ge- ^jar- jmoedsgesteltenis liet burge een meester D'haeseleer zijn ze- iven schepenen (Mw De Maght ,'het jwas wegens ziekte veront- op ischuldigd) toejuichen waarbij ie ij, !wel eens een blos op de wan- Hei 9en verscheen. Alhoewel de ker burgemeester een rondje liet >de' aanrukken voor de hele zaal r 21 verliep het scenario, klassiek film ien reeds Qekend, eerder ver leur ward door het telkens weerke- ;t te [ren van vragen over problemen iou- :die reeds aan 15001 waren 9e_ ,der (komen. Rumoer in de zaal en lawaai van aan de tapkast in het belendend lokaal werkten evenmin verhelderend, ook al omdat de mikro-apparatuur ■"zeer vereenvoudigd werd. Van sn vaneen moderator was geen ingen spraak meer. ar zul- Stadssekretaris Chris Willems beantwoordde dan de verleden (wh)i?ar 9estelde vragen, een twin- Middenweg: gevraagd werd "dat het een «speelstraat» zou M worden althans op woensdag namiddag en zaterdag. Door het gevaar van niet permanent die funktie te vervullen, de mensen die er gebruik willen van maken moeten te veel de kalender raadplegen is de zaak nog niet rond en wordt verder onderzocht. Bedrijf Lambrecht: Niette genstaande twee onregelma tige bouwaanvragen ging de expansie van het bedrijf verder. Alhoewel het Aalsters Kollege van Burgemeester en Schepe nen de bouwvergunning voor silo's op 4 augustus 1977 wei gerde kreeg dit bedrijf, dat tot de eerste klas behoort, van de Bestendige Deputatie toelating tot september 1995. Harding: gevraagd werd dat een kaatsplein zou worden aangelegd in de wijk. Nu be staat reeds een voorontwerp voor een park met gazon, een zandbak, kinderspeeltqiaen. De bewoners van de wijk zollen tijdig geïnformeerd worden en inspraak krijgen. Gezinsraad: er werd gevraagd naar oprichting van dergelijke raad en die gebeurde dan ook. Positief. Wandelpaden en trottoirs: deze maken deel uit van een globaliteit en het vijfjarenplan. Jaarlijks wordt er een belangrijk bedrag aan gespendeerd. Op dit punt kwamen later nog vragen. Aalsterse Dreef: ook hierover werden vragen gesteld en de burgemeester verzekerde dat ontdubbeling met fietspad af gescheiden van de rijbaan is voorzien. Werken: in de A. De Cock- straat en de St-Janstraat wer den nog niet uitgevoerd daar het dossier nog in het ministerie berust voor onderzoek naar be toelaging. Fietspad naar Aalst: een vei lig fietspad naar Aalst-Centrum zal langsheen de grote steen weg worden aangelegd. Ook dit is een werk opgenomen in het 5 jarenplan. Subsidies: toelagen aan ver enigingen zijn wegens strenge budgetaire beperkingen even eens beperkt. Aalst is immers financieel deficitair. Toch krij gen de verenigingen geld na indienen van een aktiviteiten- verslag. Waterprijs: de waterprijs zou te duur zijn. Daaraan kan de stad niet verhelpen vermits ze zelf het water dient aan te ko pen. De prijs is in heel Groot- Aalst dezelfde, 25 fr/m3 en ook de terugbetalingen aan wedu- s aar 3 ver geer rkstel- dien- kt van eerst- n ge- se ktoi Imoe- Dndis- al he! grote ïroor- at het op te hulp et ar- erge- t nog arden op in in hy- t. Het het :elak- een Totj aan- n toe ït ar- >nder e de e kri- zeg-' ;t an- isse- laren n de iroep Ter gelegenheid van-hel jaarlijks feestmaal staken de Catharinisten de benen onder tafel en gooiden die later op de avond los op de dansvloer tijdens een zeer geslaagd avondfeest dat door Georges best voortreffelijk op de draaitafel werd opgediend. Albert Van Neck werd vorig jaar «euver-deken»Zijn plaats als deken van de Kamer werd ingenomen door Emiel Bogaert, die eveneens een toespraak hield. Het woord werd ook gevoerd door de Prins van de CaemereLudovic Moeyersoen. (WL-SJ) Ook op het gebied van verkeer en verkeersregeling kwamen te Herdersem wel wat vragen. ntop ze9" De heer Janseghers zegt 2 km D B te voet te moeten afstappen om aan een autobushalte te gera ken en vraagt of hieraan niet kan worden verholpen zoals minder bevolkte wijken in een naburige gemeente het konden bekomen. Oplossing zou zijn een omlegging van de lijn van de Rozendreef. De burgemeester zegt dat de NMBS in de rode cijfers zit en allereerst steeds een onder zoek naar de rentabiliteit doet. Toch heeft het stadsbestuur wel reeds besprekingen ge voerd i.v.m. de wijk Harding. Ook de vraag Janseghers zal worden overgemaakt. De stad zal verder de klachten steunen in verband met de verkeerde plaatsing van een autobushal te. Een voorrangsregeling wordt gevraagd voor het verkeer in de Lange Haag wat via raadslid Moens reeds in de verkeers- kommissie werd besproken en waarbij na een ongunstig ad vies nog niets definitief is gere geld. Een onderzoek ter plaatse zal gebeuren. Ook wordt algemeen gesteld dat meer veiligheidsmaatrege len zouden moeten worden ge nomen, nu zeker in het Jaar van het Kind, om het op zijn weg naar de school beter te be veiligen. Aangedrongen wordt even eens op een snelheidsbeper king in de wijk Harding waar velen, en niet in het minst bus sen, het nogal bont maken. Tenslotte is er een fietserspro bleem op de Grote Baan. Naast het centraal betonnen wegdek liggen inderdaad stroken kas sei. Hierop staan vaak auto's gestationeerd. Voor fietsers die volgens het verkeersreglement uiterst rechts van de rijbaan moeten rijden wordt het dan ook een gevaarlijk geslalom met veel risico's. Wie toch op de betonstrook blijft fietsen wordt bij ongeval in het ongelijk gesteld. Kollega De Wit vraagt dan ook dat een witte lijn zou worden aangebracht op de scheiding beton-kassei, zodat én kan worden geparkeerd én de fietsers minder gevaar lo pen. Een zeer pertinente vraag. LH neeft de fusie van gemeenten veel dorpsbekrompenheid verwijderd dan is dit beslist een pluspunt. Wel moet worden gezorgd dat samen met de bekrompenheid ook niet de gebor genheid van de dorpsbewoner verdwijnt Boven dorpspolitieke tegen stellingen kan een besef naar eenheid groeien, hetzij latent hetzij doelbewust De dorpsei genheid dient in elk geval in de mate van het mogelijke te wor den gevrijwaard, te worden be stendigd. uitgeven van een drie maandelijks tijdschriftje waarin eike vereniging, buiten de poli tiek om, aan bod kan komen en naar programma kenbaar ma- Kenwil men trachten niet alleen de initiatieven van anderen te ennen en te steunen maar ook ?e verenigingen in hun werking te stimuleren zonder een alge mene afzwakking die dreigde kan worden voorkomen. «Rond de Zandsteen» opent zijn kolommen voor elke ver eniging. Om de drie maand valt het gra tis in de bus van ieder Melder- tenaar en verhoopt wordt dat het gelezen., en zelfs bewaard zal worden. Verenigingen die teksten willen binnenleveren voor het paas- nummer moeten dit alleszins doen vóór 26 maart. Daarna worden voor deze editie geen teksten meer aanvaard. In het eerste nummer dat pas uit de stencileermachine komt vindt U mijmeringen over «het jaar van het dorp» als editoriaal en een triestig verhaal. Verder alle teksten ons door vereni gingen bezorgd, volledig zoals afgegeven. Waarschijnlijk komt daar voor volgende editie wel enige restriktie bij. Ook een voorlopige kalender, gepuurd uit de bijdragen, vindt U er alsmede de wachtdiensten van artsen en apotekers en ook de beurtdienst in het Parochie centrum. Dat alles met een keurige om slagbladzijde met «de zand steen». Om de onkosten te helpen dek ken wordt op zaterdag 27 e.k. te 20.30 u. een dansfeest met gezellig samenzijn georgani seerd waarop we U nu reeds uitnodigen. LH wen, invaliden en gepensio neerden zijn identiek over het hele gebied. Centrale voor mensen in nood: aan dit probleem wordt een ernstige studie gewijd. Reorganisatie school: Kou- terbaan en Grote Baan vormen qua school één geheel. Het is daarenboven uitgebreid met een kinderdagverblijf, met kin derverzorgster en kokkin. Ook is er een funktionerende ou dervereniging. Verdeling subsidies: Vroeger was het de Kultuurraad Her dersem die verantwoordelijk was voor de verdeling van de toelagen. Nu is het uiteraard de dienst van financiën die hierbij optreedt. Kultuurraad Aalst: Bij de op richting ervan werden alle deelgemeenten betrokken en alle verenigingen aangeschre ven. Elke deelgemeente, en dus ook Herdersem, heeft trouwens in deze Raad een ver tegenwoordiger. Groot huisvuil: de sekretaris gaf lezing van de nu wel reeds gekende regeling tot ophaling yan dit soort huisvuil. Visvijver: de niet-beschermde visvijver aan de Ketshoek kan opgenomen worden in het Bi zonder Plan van Aanleg Bomen kappen? Ook hierbij gaf de stadssekretaris lezing van de bestaande normen om tot kappingen van hoogstam te mogen overgaan. Snoeien? Gezegd was dat de kleine boompjes langsheen de Grote Baan hinderlijk konden zijn voor het verkeer. Er werd geantwoord dat deze regelma tig gesnoeid worden en dus geen belemmering voor het verkeer meebrengen. Konijnen kweken? Principieel is het inderdaad zo dat men vanaf 6 konijnen een kweek- vergunning nodig heeft. Dit voor de stad. In woongebieden met landelijk karakter geldt dit slechts vanaf 50 konijnen. Waterlopen: worden regelma tig onderhouden. Dit probleem komt verder in de bespreking terug. LH Traditioneel vormen Openbare Werken de hoofdbrok op elke hoorzitting. Ook dus hier te Herdersem. Een oud zeer is de land schapsvernieling in het Den derland. De geplande hoog spanning langsheen de Den deren de Ketshoek werd reeds vroeger behandeld en figu reerde ook reeds op de da gorde van de Gemeenteraad. Alhoewel de Maatschappij vol gens opgevangen geruchten reeds kontakten met partikulie- ren zou hebben gehad i.v.m. het plaatsen van pilonen voor de hoogspanning, pilonen die uitermate ontsierend voor het natuurgebied zouden werken, is nog geen enkele bouwaan- vraag bij de stad ingediend. Te Aalst loopt de leiding onder de grond en de visie van het stadsbestuur is dat ook op Herdersems gebied het onder de grond zou gebeuren. Daar bij komen uiteraard wel techni sche en financiële problemen kijken. Wateroverlast stelt in de Bieststraat regelmatig proble men. Herhaaldelijk werden de diensten van Openbare Wer ken via de klachtenlijn opge roepen doch na beloften heeft men zelf de brandweer opge roepen om kelders te ruimen. Schepen De Neve geeft toe dat er inderdaad veel klachten zijn. Momenteel zelfs zoveel dat hij ze persoonlijk allemaal niet kent. Hij vraagt begrip te willen opbrengen voor de beperkte mogelijkheden van zijn onder bezette diensten. Het probleem wordt wél onderzocht. Voetpaden zijn vooral in de wijk Harding dringend nodig. Het bestuur voorziet voor Groot-Aalst jaarlijks 12 miljoen voor deze post doch er werd nog niet gespecifieerd welke straten aan bod komen. Nu gaat men uiteraard uitkijken waar de nood dringendst is en vanzelfsprekend worden voet paden bij nieuwe wegenaanleg eraan gekoppeld. Ook qua straatverlichting zijn er problemen. Op de invalswe gen naar Aalst branden slechts 1/2 of 1/3 van de lampen spijts het vele verkeer. De schepen zegt dat na 24 u 1 op 2 branden moet maar dat er wellicht de- fekten zijn. Onderzocht zal worden de lampen te 5 u te la ten aanslaan maar eerst moet de financiële weerslag van deze maatregel gekend zijn. Waterzuivering: In een uit voerige studie werd de Den dervallei in vier delen opge splitst waarvan zone Aalst vol gens het stroomgebied bevat Aalst en een deel van Asse- Terheide en Erpe-Mere. Waar dergelijke studie normaliter aan een interkommunale wordt oj> gedragen werd deze taak hier aan de stad toevertrouwd. 400 miljoen zijn hierbij voorzien op kosten van de staat. Reeds een half jaar werkt men aan deze studie qua trajekt, omvang, kol- lektoren. Te Hofstade komt waarschijn lijk een zuiveringsstation waar voor reeds ministeriële toela ting werd bekomen. Uiteraard gebeurt deze hele aktie in fa sen waartij van bij de aanvang de reeds bestaande koliekto ren zullen kunnen worden in gebruik genomen om dan toch reeds een deel van het water te kunnen zuiveren. Voor de hele realisatie is een pejiode van tien jaar voorzien. Gevraagd werd door oud burgemeester Antoon Muylaert dat er zeker geen uitbreiding 2t>u komen van het Wijngaard- veld op het grondgebied Den derland. Men schijnt het erover nog niet eens. Wel werd reeds geopteerd voor een «groene gordel» rond bedrijven en vast staat dat de bedoeling voorziet het Denderland te vrijwaren. Geroepen werd wel dat er reeds vele kubieke meter beton in het Denderland zitten en over de «paardestal» die, nu met de schouw erop, al dan niet naar een woonhuis evolueert zal de schepen kontroleurs ter plaatse sturen. De Denderbrug waarvan men te Herdersem niet verteert dat men ze al eens de Wiezebrug noemt (zoals erop vermeld staat) telt een 50-tal lampen waarvan er ternauwernood zes branden. En dit reeds geruime tijd. De schepen zegt dat het vroeger een staatsbrug was maar dat ze nu overgedragen werd naar de stad. Het pro bleem wordt nader bekeken. Drempels zijn noodzakelijk in woonwijken. Een dringend vraagstuk, zegt de schepen. Nu nadat het Centrum verkeers arm wordt gemaakt, vrucht van twee jaar studie, volgt een globale aanpak met het struk- tuurplan. Drempels kunnen niet zo maar lukraak worden gerea liseerd maar moeten spruiten uit resultaten van onderzoe ken. Ook zo met woonerven waarvan sprake kwam voor de wijk Harding. LH Herdersem is een levende en een levendige gemeenschap en wie leeft heeft problemen. Dat de «prestigieuse» Herder sem Harmonie met bijna 150 uitvoerders voor een uitstap met man en macht juist even veel subsidie ontvangt als een societeitje van dertig man neemt men te Herdersem niet. Schepen Roels zegt dat wordt vergoed per prestatie en dat het de VAM, de Vereniging van Aalsterse Muziekmaatschap pijen is, die verdeelt. Hij heeft nog nooit gehoord dat iets hier omtrent misliep. Schepen De Bisschop heeft de heer Jan seghers 100% gelijk en belooft de Herdersemse Harmonie de dikste vergoeding voor Karna val. Hij zegt inderdaad Herder sem voldoende te kennen. Hij komt er al van in de tijd van Fons Bombardon en heeft Her dersem steeds verdedigd. Aan de Herdersemse leden van het Feestkomitee wenst hij meer «haar op hun tanden» alhoewel Hubert De Neef dit naar onze mening wel niet ontbeert. Laatstgenoemde- heeft bere kend dat de vergoedingen voor de twee kermissen 45 fr per hoofd bedragen wat dan nog wordt gehalveerd door de in ning van taksen. Schepen Roels ziet heil in een voorstel aan de VAM de presta ties te differentiëren met het oog op betoelaging waarna schepen De Bisschop stelt dat dergelijke vergoedingen voor .Herdersem inderdaad maar «aalmoezen» zijn. «Volgend jaar tijdig kontakt opnemen», waarschuwt hij. Ook i.v.m. de laattijdigheid van het klaarkomen van de kermi- saffiches zijn er grieven. «Ik zou ze gewoon niet meer heb ben aangenomen» zegt raads lid De Sutter. De schepen zegt dat de drukkerij overbelast is en dat zelfs schepen Monsieur de affiche «Jaar van het Kind» niet tijdig klaar kreeg. Men is op zoek naar een betere behuizing voor de stadsdrukkerij. Daarbij verklaart Hubert De Neef nog dat hij gepoogd had de affiches in de private sektor te laten drukken maar dit zou voor de schepen van financiën proble men hebben gesteld. Langs verscheidene zijden werd aangedrongen op een vereenvoudiging van de admi nistratieve rompslomp doch de bestuurders kunnen qua admi nistratie de wettelijke verplich tingen niet ontgaan. Belastingen op tewerkgestel- den van de KMO's zouden moeten worden afgeschaft. In tegenstelling zouden er moe ten subsidies zijn voor meer tewerkstelling, wordt gepo neerd. De burgemeester zegt dat KMO'ers geen financiële voor delen betrachten op dit gebied. Het ware slechts een druppel op een hete plaat. Wel nodig hebben ze informatie en die kwam via de nieuwe brochure. Weldra komt in een nieuwe be leidsnota meer klaarheid op dit stuk. Tot slot kwamen ook de vuilniszakken aan bod met de traditionele grieven. Me§r spe ciaal dan te Herdersem dat de officiële zakken die werden ge spaard en het embleem van «Herdersem» dragen niet werden meegenomen bij de laatste ophaling. Verklaard werd dat de mannen van de reinigheidsdienst, waarvan ge zegd was dat ze in het begin tolerant zouden optreden, de instrukties nogal letterlijk heb ben opgenomen en dat daar mee de zakken waar wel een officieel embleem op stond, dat van Herdersem maar niet dat van Aalst, bleven staan. In de kou. Daar wordt nu wel aan verholpen. De burgemeester deelde dan nog mede dat eind april het tweede vademecum van de stadsdiensten van de pers komt. LH Hierbij, schematisch aangegeven, een zeer gestof feerd kermisprogramma van de eerste kermisviering 1979 in Groot-Aalst. Woensdag 17: 19u: St-Antoniusmis Vrijdag 19: 17.30ugesonoriseerde diaprojektie in de raadszaal 20u: simultaanschaakavond van «De Toren» Zaterdag 20/ 17u: pensenkermis «De Sportvrienden» op de Kou- terbaan 18.30u: avondmis 19u: uitbeelding St-Antoniuslegende 21 u: 2e Dorpsbal, zaal Capri. 50fr. 18u: pellepetatten met bakharing, autokrossklub, Cockstraat 20u: belottersprijskamp St-Antonius Gr. Baan 215 Zondag 21 8u: St-Antoniusmis 10u: hoogmis opgeluisterd door zangkoor 11 upensenkermis «De Sportvrienden», Kouterbaan 15u: folkloristische stoet met harmonie, St. Anto- nius, H. Gudula, bloemenfee, prins Karnaval, Hon derdman, St-Antoniusgilde, Feestkomitee, enz. 15u: receptie 16u: pensenworp voor kinderen «zilveren pens» 16.45u: pensenworp voor volwassenen «gouden pens» 18u: pellepetatten met bakharing, autokross, Cock straat, doven van het vuur Maandag 22 10u: «Moorselse Bedevaartmis» 11u: pensenkermis «Sportvrienden» Kouterbaan Ziet U er wat in? LH Meer .dan ooit is er nood aan dierenbescherming. Allerlei feiten wijzen er inderdaad op dat enerzijds verwaarlozing en anderzijds mishandelen van dieren in stijgende lijn gaat. Nu vooral met het harde winterweer is het bvb. noodzakelijk dat paarden en runderen moeten kunnen beschikken over enige beschutting zodat men geen paarden meer vindt die met de hoeven in de grond zijn vastgevroren en moeten losgekapt worden. Meer bepaald te Poorsel stelden afgevaardigden van de Dierenbescherming Spittaels en De Becker vast dat een werkloze van de wijk Kruisabeel niet minder dan negen verwaarloosde honden had. Bovendien had hij geen vergunning om dieren te houden of te verhandelen en moest dan ook de dieren afstaan. De rijkswacht deed ter plaatse de nodige konstataties. LH

De Voorpost | 1979 | | pagina 9