Feestkomiteevoorzitter Frans Wauters bijt van zich af MET MUSEUM VAN BAMBRUGGE AALSTERS BEDRIJF RATH D00DEHEEFVER VECHT VOOR ZIJN BESTAAN IID0 ERPE KRIJGT NIEUW 'ERMANENT VERANTWOORDELIJKE Op het sukses STREEKNIEUWS Erpe-Mere j Voorpost - 26-1-1979 - 15 De K.W.B. leiding van Bambrugge hield een informatieve vergadering over het hoe en waarom van een O.C.M.W. (VIM) Verleden week verscheen in onze kolommen een schrijven van Hu- bert De Neef, Herdersemnaar die lid is van het Aalsters Feestkoini- tee en die zijn ongenoegen uitte in verband met de bejegening van de deelgemeenten door dit Komitee. Anderzijds meldden we ook in ons verslag van de Herdersemse hoorzitting op dinsdag 16 jl. dat schepen van Feestelijkheden Marcel De Bisschop aan de Herdersemse Harmonie de «dikste toelage» beloofde en aan de Herdersemse leden van het Aalsters Feest komitee •meer haar op hun tanden». Frans Wauters, voorzitter van dit Komitee, repliceerde hierop als volgt. Het Feestkomitee, dat het wel ge- opdracht om zich bezig te houden woon wordt altijd te inkasseren, met de organisatie van festivitei- heeg nooit van om het even wie ten in de deelgemeenten, zegt Frans Wauters. Wel wordt hij wel eens uitgenodigd ze bij te wonen en dan gaat hij er ook heen. Het Feestkomitee heeft ten andere geen enkele bevoegdheid feesten «op den buiten» in te richten en wil zich dan ook niet opdringen. In de randgemeenten moeten de eigen mensen hun eigen festiviteiten blijven organiseren. Wanneer het over geld gaat dan is het weer buiten de bevoegdheid van het Feestkomitee, dat al eens verward wordt met de «Dienst Feestelijkheden» van Schepen De Bisschop. Daar is het dat een sub sidie kan worden toegekend of or ganisatorische medewerking ver leend. Het Feestkomitee heeft trouwens geen budget voor feesten buiten Klein-Aalst. De beschuldigingen van Hubert De Neef aan het Feestkomitee noemt Frans Wauters dan ook een «donderslag bij heldere hemel». De houding van het Feestkomitee tegenover de randgemeenten werd reeds vele malen in de schoot van het Komitee zelf besproken. Dat schepen De Bisschop de Her dersemse Harmonie de grootste toelage van de Karnavalstoet be looft begrijpt voorzitter Wauters evenmin. Over de som voor deel name werd inderdaad op voorhand met de muziekverenigingen on derhandeld en die staat dan ook kontraktueel vast. Er is dus niets meer te beloven! De muziekmaat schappijen weten nu al hoeveel ze juist zullen krijgen.. Ter gelegenheid van het gesprek wilde voorzitter Wauters nog kwijt dat de publiciteitsborden in de stoet aan de prijs van 10.000 F per bord sukses hebben. Een 25- tal firma's schreven reeds in zodat geld vrijkomt om het geldelijk ver lies van groepen die niet meer bui ten Aalst mogen optreden te kom- penseren. Deze borden zijn 4 m lang bij 70 cm hoog. een zich degelijke vuilnisemmers zal aanschaffen voorzien van ste vige handvatten, die gemakkelijk uit te kippen zijn. Wanneer u uw grof vuil netjes weet te verpakken zal dit het werk van de aannemer vergemakkelij ken. TONEEL Vanavond gaat in Dido de uitge stelde voorstelling door van het stuk «Op de Man af». Teater- werkgroep De Lont brengt toneel van hoge klasse. Teaterliefheb- bers worden dan ook te 20 uur verwacht in het jeugdhuis. WANDELEN De volgende wandeling van de wandelklub van Dido en V.T.B.-V.A.B. afdeling van Erpe gaat door op zondag 28 januari. Deze keer gaan de wandelaars het kasteel van Laarne en mooie om geving bewonderen. Samen komst: ofwel aan Dido te 13.30 uur of aan de kerk van Laarne te 13.45 uur. Voor wie zijn gezond heid ook in de winter op peil wil houden. JEUGDINFOBEURS Volgend weekend loopt er in Dido een Jeugdinfobeurs. Volgende week komen we hier uitgebreid op terug om te zien wat er allemaal zal te leren zijn. Het belooft in elk geval leerrijk en intessant te wor den. HET WEER Blijft voor moeilijkheden zorgen. Vooral vorige dinsdag was de dikke ijslaag er oorzaak van dat er een hoop ongevalletjes met bijna uitsluitend blikschade (gelukkig maar) op de wegen van Erpe-Mere plaatsvonden. Een opmerkelijk feit gebeurde te Ottergem. Vorige week publi ceerden we een foto van de Otter- gemsestraat aan het industrieter rein die vorige dinsdag een spie,- gelgladde helling werd. Sommi gen moesten onverrichterzake te rugkeren om via een andere weg of te voet Ottergem of het industrie terrein te bereiken. Zo ook verging het een begrafenisondernemer die het lichaam van een oudje uit Ot tergem, te Mere in'het Klooster overleden, op tijd voor de begra fenis moest in het dorp zien te krij gen. Onmogelijk om met de zware wagen boven de Ottergemsestraat te geraken. Dan maar op een weinig ortodoxe wijze. De kist werd op een draagbaar gezet die als slede dienst deed. Een persoon trekken en één duwen en na veel gesukkel kwam alles nog in orde. Misschien geen interessant zicht voor de omwonenden, maar de enige manier om ter plaatse te ge raken! oor nog veel te veel mensen: ongelooflijk maar waar. Erpe-Mere jeft een museum. Want zo kan je de kollektie van Jozef D'Haese uit tmbrugge wel noemen. Het b onze bedoeling van deze lente eens tgebreid rond te neuzen in de duizenden voorwerpen uit vervlogen den. We gingen echter vorige week eens kijken hoe het «Museum - Anna» zijn winterslaap doorbrengt. fie deze zomer eens niet goed eet wat te doen moet zeker aan- ipen bij Jozef D'Haese. Vlak bij t kerk van Bambrugge. in zijn it en blauw geschilderd huis, eeft hij lange jaren gespaard »n een waardevolle kollektie »n voorwerpen uit het verleden, lestijds gek verklaard door vele lensen is Jozef nu voor velen het nderwerp van afgunst van hun stro-mode. Wat Jozef in al die iren wist te verzamelen grenst an het onvoorstelbare. Er zijn hkele dagen nodig om alles van laderbij te bekijken. En dat in en prachtige omgeving. De tuin ie rond de gebouwen ligt die Hes moeten herbergen is een lust voor het oog. Er is zeifis een grot waar nog menig Bambrug- genaar enkele rustige ogenblik ken komt doorbrengen. Op de binnenhof staan banken om even te verpozen en sieren tien tallen bloemen en planten de omgeving. Met Jozef D'Haese, een man die voor niets anders leeft dan zijn kollektie. als gids kan het een leerrijk en gezellig bezoek wor den. Nog veel te weinig mensen uit de streek weten van het bestaan af van dit privé-museum. Voor hen wordt het stilaan tijd er ken nis mee temaken. Je zal echter nog moeten wach ten tot na Pasen want de oude voorwerpen zijn nu aan hun win terslaap bezig. Alles wat anders buiten staat te pronken heeft nu een plaatsje moeten vinden in één der kamertjes of stalletjes van het huis. Je kan er onmoge lijk goed bij om ervan te genie ten. Ook de vele planten staan nu ergens onderdak. Velen ervan hebben er door de strenge kou van de voorbije weken het hachje bij ingeschoten. Deuren zijn dichtgevroren en alles zit onder een dikke laag stof. Het is dus wachten op beter weer voor Jozef D'Haese om aan de grote schoonmaak te beginnen en alles tegen Pasen in gereedheid te brengen voor de bezoekers die zullen komen aanlopen. Hij hoopt dat jij er ook bij bent. Wie zich de tentoonstelling her innert die vorig jaar doorging te Bambrugge in het teken van het Jaar van het Dorp, weet onge twijfeld nog welk een schat aan oude voorwerpen er te zien was. Wel, vele dingen die toen te zien waren kwamen uit de kollektie van Jozef D'Haese. Ze sierden een der beste tentoonstellingen die ooit te Erpe-Mere vertoond werden. Ook in het teken van het Jaar van het Kind zullen te Bambrugge enkele aktiviteiten plaatsvinden. Weerom zal rijke lijk geput worden uit de bezit tingen van Jozef D'Haese. Tot dan! VIM. Enkele van de harde werkers van het Davidsfoncls die het konsert te Burst mogelijk maakten drinken een verdiend glaasje achteraf. (VIM) In de Belgische behangpapierindustire gaat het momenteel slecht. De produktie kende een beduidende daling, ook de uitvoer kende een sterke afname. Hierdoor werden meer en meer bedrijven in deze sektor gesloten en bleven er tenslotte nog drie over. Deze hebben samen 95% van de Belgische produktie in handen. •Museum St.-A nna - ligt er nu nog winters en verlaten bij Na Pasen zal Jozef D'Haese zijn handen vol hebben iom de talrijke bezoekers te ontvangen en rond te leiden door zijn talrijke schatten. (VIM) Een van deze drie is nu bedreigd, nl. de firma Rath en Doodeheef- ver. Het verwonderlijke hierbij is dat dit nog het enige gezonde be drijf is en de beide anderen, n.l. Balamundi Genval en U.P.L., verkeren in een doodzieke situa tie. Dat het Aalsters bedrijf in moeilijkheden verkeert is te wijten aan het herstruktureringsplan uit gedacht door de Staatssekretaris voor Waalse Streekeconomie Ur- bain. Rath Doodehoofver heeft mo menteel een aandeel van 25% in de Belgische produktie van behang papier en heeft 200 mensen in dienst. De tewerkstelling kon ech ter niet gehandhaaft worden en er gingen op korte tijd 70 werkplaat sen verloren als gevolg van de me thoden gebruikt door de beide an deren ondernemingen. De bedrijven Balamundi en U P L. hebben te kampen met een groot kapaciteitsoverschot en hebben dus een veel te lage bezet ting, als gevolg van de sterke toe name van de invoer en een daling van het verbruik. Dit probleem vangt men er niet op door sanering maar wel via het toekennen van grote kortingen alsook door de verkoop tegen zeer lage prijzen van voorraden die zich blijven op stapelen. Door deze metode van verkoop komen die twee firma's niet alleen zelf in moeilijkheden door verkoop tegen prijzen la ger dan hun kostprijs maar te vens het enig nog gezonde bedrijf in deze sektor dat gevestigd is in onze streek. Het is duidelijk dat de N.V. Rath Doodeheefver niet opgewassen is tegen deze konkur- rentie indien zij haar rendabiliteit wenst te vrijwaren. Door het plan Urbain krijgen de konkurrenten de kans hun aktivi teiten op dezelfde wijze verder te zetten en tevens hun verliezen op te vangen. Het plan omvat het op slorpen van de beide ondernemin gen door een nog op te richten holding en tevens het overbrengen van de produktie naar Frankrijk waar de loonkosten in deze sektoï ongeveer 40% lager liggen dan ih België. De N.V. Rath Doodeheefver heeft zelf ook een plan uitgewerkt dat erin bestaat de ten dode opge schreven bedrijven in faling te lar ten gaan waarna zij de gebouwen en installaties zou overnemen en ook 400 van de 725 werknemers zou blijven tewerkstellen. De Aalsterse firma tracht het pro^ bleem op te lossen door een klacht neer te leggen op Europees ni veau. G.D.B 3>et belang van Dido's aanwezigheid beperkt zich niet tot he ^rpse grondgebied. De niet aflatende aktiviteit van het jeugd- jis drukt zijn stempel op de kulturele ingesteldheid van een root deel van de, vooral jeugdige, inwoners van Erpe-Mere. Bt er deze dagen een P.V. - wisseling plaatsvindt in Dido 'iteresseert ons dan ook uitermate. Een permanent verant- loordelijke is namelijk de spil van de dagelijkse werking van |sn jeugdhuis. Er zijn zelfs jeugdhuizen die stonden of vielen oor de P V. die er huishield. Zo ook heeft Staf Van Medegael |i Dido zijn invloed gehad. on jaar en een half geleden rliet Willy Hostens Dido als I /j'.V. om sociaal werk te verrich- t Ar w in HAK te Aalst. Hij had tij- jens zijn 2 jaar aanwezigheid Ji het jeugdhuis heel wat ver- <Jgj21cht. Dido zat namelijk wat in put toen hij ér aankwam. F Jfioor zijn aanpak kwamen de ,,w,ptredens en andere aktivitei- u fnopeen behoorlijk peil. Toen ij wegging wou de Raad van Jeheer van het jeugdhuis dit jeil behouden zien. Ze lieten jch dan ook vooral door deze isie leiden bij de keuze van p]n «Jpvolger Uit een zevental kan- idaten kwam Staf Van Mege- ael als nieuw full-time P.V. uit jubi Pbus- {taf is geboren en getogen Gij- gemnaar. Op de ouderlijke lerderij heeft hij van aanpak- en geleerd. Zijn studies als ociaal Assistent hebben hem aarbij voldoende mensen- ènnis meegegeven om de ioeilijke taak van P.V aan te jnnen. i hoeverre Staf (25) invloed ehad heeft op de werking van et goed draaiendejeugdhuisis rij moeilijk uit te maken, ijn invloed beperkte zich Dornamelijk in het stimuleren an de klubleden. Hij bouwde )nd zich een goed draaiende nimatieploeg (dat zijn werk- eesten in de dagelijkse wer- 1405 ng) die hij onopvallend leerde >418 p eigen pootjes te staan. Ook I 259 e start van een redaktieploeg >924 50r het driewekelijkse tijd- Shrift «Loe» van het jeugdhuis ag aan zijn «stille kracht» egeschreven worden. Daar- j mag de uitbouw van de di- >rse hobbyklubs (pitriet, ma- amée,lederbewerking) en fo-groep ook aan hem toege- stoel of die de barkruk aanbid den. Een jeugdhuis wordt ge maakt door de leden en niet door de P.V. Staf Van Mede gael heeft uit die werkwijze sukses gehaald. Zoals gezegd was hij stimulator van velen. P.V. blijf je niet tot je pensioen in een jeugdhuis. Enkele koos zijn studierichting om in het onderwijs te kunnen begin nen en voldoet voor het ogen blik nog tot eind februari aan zijn militieplicht (burgerdienst bij de Burgerbescherming van Liedekerke). Hij is vol overtui ging om aan zijn nieuwe taak te beginnen. De 300 leden van Staf Van Medegael laat in Dido een moeilijke karwei aan zijn opvolger. (VIM) 2.V.- :.v.- schreven worden, bj stat heo- ben de jeugdhuisleden geleerd dat een P.V. niet mag zijn wat hij of zij in andere jeugdhuizen betekent. In het Aalsterse zijn daarvan diverse voorbeelden; te dikwijls worden de toog-, schoonmaak-, herstellings- en andere karweitjes aan de P.V. overgelaten. «Die wordt er toch voor betaald» is de veel ge hoorde redenering van de niet nadenkende leden. In Dido is die visie geiukkig doorbroken. Er wordt over gewaakt dat de P.V. niet de slaaf van het jeugdhuis wordt. Hij krijgt er armslag om stimulator te zijn van de jongeren die te gemak kelijk wegzinken in hun luie maanden gehuwd, moeilijke werkuren en vooral de kans om samen met vrouwtje Sonja een kinderboerderij te starten in Erembodegem hebben Staf er van overtuigd dat zijn Dido- periode er moest aan geloven. Het werd dus voor Raad van Beheer en Animatieploeg en zoeken naar een opvolger. Nog maar pas waren de aankondi gingen van de vakante betrek king verschenen in de diverse dagbladen of ons bereikte het bericht dat alles al in kannen en kruiken is. Hendrik Muylaert (bijna 24) noemt de nieuwe P.V. van Di do. Geboren Aalstenaar, woont nu nog te Groot-Bijaaarden. Dido kijken verwachtend uit naar wat hun nieuwe P.V. te vertellen heeft. Nu we toch over Dido bezig zijn; daar loopt voor het ogen blik een interessante fotowed strijd. ledereen kan er zijn kans wagen om op kinderfoto's die er nog een tijdje tentoon han gen mensen te herkennen die op een of andere wijze met het jeugdhuis te maken hebben. Geen gemakkelijke opdracht om mensen van de Raad van Beheer, Animatieploeg, D.J.- ploeg enzoverder te herkennen op foto's die dateren uit lang vervlogen jaren. Een plezante wedstrijd met enkele mooie prijzen. Even in Dido aanlopen! VIM OPHALEN HUISVUIL De dienst leefmilieu van de ge meente Erpe-Mere brengt ter ken nis aan de bevolking van Erpe- Mere dat het GROF VUIL een eer ste maal in 1979 zal worden opge haald op volgende data: Op maandag 22 januari 1979 in de deelgemeente Mere Op maandag 29 januari 1979 in de deelgemeente Erpe Op maandag 5 februari 1979 in de deelgemeente Bambrugge, Otter gem, Vlekkem Op maandag 19 februari 1979 in de deelgemeente Erondegem Op maandag 12 maart 1979 in de deelgemeenten Aaigem en Burst. Men herinnert er de bevolking aan wat volgens de bepalingen van het lastenboek dient te worden ver staan door: 1Huisvuil: is alle afval en vuil, voortkomende van in het huishou den gebruikte produkten, waren en materialen, met uitsluiting van grond, steengruis, afbraak van ge bouwen, ijzer en staal, doch met inbegrip van hofvuil in zoverre dit reeds een uitdroging heeft onder gaan. b. Grof vuil: zijn niet verpakbare of zeer moeilijk te verpakken ge bruiksvoorwerpen zoals fietsen, kinderkoetsen, peluwen, matras sen, metalen emmers, enz... Tevens rekent men erop dat ieder-

De Voorpost | 1979 | | pagina 15