DE VRIENDENKRING DE REISDUIF DENDERMONDE DENKT AL AAN 'T SEIZOEN '79 ile-Huivelde rerwacht een ileiade luivenkampioenen Jules Christiaens: 200 eerste prijzen in vijf jaar Duivenmaatschappij 'De Luchtklievers' Wieze Kort sport GROTE KAMPIOENENPARADE Eddy D'Herde Uitslag tombola H.C. Sparta EJV. Aalst 27 n| Hei Hel De Vriendenkring De Reisduif Dendermonde, een overkoepelend orgaan voor veel aktiviteiten in het duivenspal (variërend van snelheid tot zware fond) heeft het programma en de organisaties *oor 1979 reeds in de gewenste vorm gegoten. Het loont in ieder w_eval de moeite om even te neuzen in de verschillende program. Itteiapunten- serieuze vernieuwing in NOYONSPEL is het ver ruimd samenspel Nadat de rorige seizoenen de onderhan delingen spaakliepen om tot èen verbond Groot-Dendermon- ■ye te komen, werden in het 'dode seizoen de akties. ver legd en uiteindelijk kwam er n akkoord uit de bus zal nu op Noyon samenge speeld worden met Appels, 'péndermonde, Grembergen, Hamme en Oudegem. Het in dividueel extra-sportief mer- «kenspel uit Noyon zal voor de 4l3e keer worden ingericht. In 1978 speelden 98 leden mee en was er een inleg va" 50.000 te verdelen. fVoor de HALVE FOND zijn er jde blijkvangers van het Nieuw Verbond der Denderstreek met Aalst >n de derby voor jonge huiven van 8 juli 1979 uit Etampes en van 22 Juli uit )rléans De waarborg is voor I' elk van de vluchten 120 000 F met de hoofdderbypoules van 10.000 F. De prijs van de derbyringen. die in het lokaal te verkrijgen zijn, blijft onge wijzigd op 20 F Het N V.D.D richt uiteraard ook in 1979 bonserievluchten in op 6 mei 1979 uit Corbeil en op 22 juni 1979 uit St Denis. Ook voor die uitgaven zijn de bons reeds beschikbaar. De Fondclub der Denderstreek (Aalst Dendermonde Ninove) zal ook het komende seizoen eens te meer bijzonder aktief zijn en haar reputatie van fondverbond dat op de nationale vluchten het meeste duiven inkorft, in stand houden FCD waarborgt opnieuw een mooip dubbeling op alle fond- vluchten met een prachtig kam pioenschap van 60.000 F Het lidmaatschap bedraagt 250 F en vorig jaar waren er 93 ingeschrevenen. In 1979 hoopt men 100 liefhebbers aan te sluiten. De vriendenkring De Reisduif doet ieder jaar ernstige in spanningen om het fondspel te stimuleren en dit zal ook dit jaar het geval zijn. Om nieuwe leden aan te trekken staat er op het programma van de Reisduif: gratis inkorven, lo. kaal dubbelen, gratis, uitslag van de lokale dubbeling, gratis deelnemen v00r de liefhebbers uit eigen streek aan een prach tig kampioenschap van ongeveer 60 000 F 30.000 F fondspel. De streekliefhebbers krijgen mede dankzij de inspanningen van de Dendermondse bestuurs leden de gelegenheid zich te onderscheiden in de Fondver eniging Oost-Vlaanderen (FVOV) Hier ook werd het spel goedkoop gehouden. Slechts de uitslag moet be taald worden en men kan deel nemen aan een gratis kampi oenschap met 50.000 F prijzen. Tot 30 mei '79 krijgen de liefhebbers eveneens de gele genheid om in te schrijven voor het Kampioenschap van de Oostvlaamse Maraton Privé- club Het is een kampioenschap met 350 000 F aan prijzen. Voor de oude duiven worden volgende vluchten voorbehou den Brive (2 juni); Angoulème (23 juni); St Vincent (28 juli). Jonge duivenArgenton (4 augustus); Bordeaux (25 aug.); La Souterraine (1 september). Een nieuw initiatief in 1979 is een vlucht uit Limoges voor jonge duiven op 11 augustus. Het betreft een vlucht met gewaarborgde derbyseries on der de vorm van 2 duiven do drie Deze bons zijn al te ver krijgen tegen 500 F per drie duiven Pros Daman en Alfons Wuyts kunnen reeds voor bons zorgen. De derbyseries zijn 25.000 F 20.000 F, 15.000 F 3 maal 10-000 F enz... De amateurs van de grote fond kunnen ook in De Reisduif te Dendermonde terecht en ook in 1979 wordt de gelegen heid geboden om op 4 grote vluchten gratis 2 duiven in te korven St Vincent, Montau- ban. Narbonne en Perpignan. Even mag nog wel onderstreept dat vorig jaar in het lokaal te Dendermonde het grootst aantal duiven werden ingekorfd BENO 'oor de maatschappij Verbroederingdie gevestigd is bij Albert en Lillane Dhollander-Symoens, Hui velde 163, wordt zondagnamid dag 28 januari een duivenhoogdag. Vanaf 14 uur wordt er een [toonstelling geopend waar verschillende kamploenenhokken met twee duiven zullen aan deelnemen. Het aktleve bestuur kon het kruim van de fond, halve fond en snelheidsspecialisten naar hun lokaal krijgen. I Het programma dat werd uit- gestippeld ziet er als volgt uit Vanaf 14 uur inbrengen der duiven. Om 16 uur ver koop van jonge duiven bons, voor jonge duiven geschonken door de verschillende kampioe nen. Om 17 uur kan elkeen een boterhammetje krijgen. Tijdens de tentoonstelling i heeft er een tombola plaats met als le prijs een zilveren i bestek. Wat de deelname van j de duivenliefhebbers zelf be- I treft kunnen «r namen geci- I teerd worden waar elkeen zijn zondagnamiddag zal willen w mee doorbrengen. Vooreerst zÜn er Raymond en Luc Verhaegen uit Eksaarde de zware fond specialisten, VI maar die zich de laatste jaren fvia als de Belgische en interna- C.| tionale Barcelona-kampioenen oft aanmeldden. Hun enige inge- korfde duif in 1978 bracht om en rond de 280.000 F naar huis. De halve fond is te Huivelde ook bijzonder sterk vertegenwoordigd met de al gemene kampioen van het Nieuw Verbond der Dender- 4 streek, Georges Roels. De kampioen met de oude B, duiven te Dendermonde en de zegekoning op de halve fond ]lr Gaston Baert is er eveneens en daarnaast de halve-fond koning EJ te Dendermonde Alfons Van Driessche. Maar daarmee is nog niet alles gezegd want de new-comers op de vluchten dtf vanaf St Denis met de jonge duiven André Geerinck en André Coppieters, verlenen eveneens hun medewerking. Het kransje van de Frankrijk spelers wordt rondgemaakt door de gevestigde waarden Al fons Ediers. Raymond Van Holewinckel, Roger Michiels en Cyriel Van Driessche. De organisatoren zorgden voor elk wat wils en kunnen de deelname aankondigen van de Noyon- en Quievrain-specialis. ten. zodat de vitesse ook aan zijn trekken komt en hiervoor zullen volgende hokken in staan Alois Temmerman. Wal ter Van Miegroet, Hubert Ver- cauteren, Eugeen Baert, Pol Van Lembergen. Richard Ver- laeckt, Rafael Vercauteren, Godfried Steeman. Hector Vercauteren, Jan Robijns, Ge rard Famaey, Spaerkeer - De Rop, Clement Philips. André Van Avermaet. Georges Van de Wielle, Aimé Van Eetvelde, Gilbert Roosenboom. Alfred Verschelden, Leo Verschelden. Remy De Brouwer, Ijugo Van Overloop, Alfons Moens, Gil bert Tcmnelier. Firmin Steve- ninck, Schiettecatte en zoon, Roger Baert, Paul Berckmoes, Antoine Van Damme, Prosper Goossens. Trifon Omen, Roger De Beule, Ivens-Smet, Jerome Van Hoeye. Emiel Pieters, Phi lemon Staes en Gregoire Bock- landt BENO MAATSCHAPPIJ VERBROEDERING - TRUYENSVRIENDEN Lokaal: Duivenlokaal, Grootzand 108, GREMBERGEN Tel. 052-21.58.87 OP ZATERDAG 3 FEBRUAR11979 Met verkoop van jonge duiven en bons voor jonge duiven Ten voordele van de maatschappij VERBROEDERING - TRUYENSVRIEN DEN wordt op zaterdag 3 februari 1979 een grote kampioenenparade ingericht met medewerking van de Grembergse kampioenen en tal van gekende duivenliefhebbers uit de Schelde- en Denderstreek. Verlenen hun gewaardeerde medewerking: De Praetere - De Lausnay (Kalken), De Busschere Pieter (Mariekerke), De Smet-Heirbout (St.-Gillis-Waas), De Smet en Zn St-GilIis-Waas)De Wolf Eduard (Tielrode), Willems Adolf (Herdersem), Cool Julien (Oude gem), Geldof Alois (Appels), Van Riet - De Ridder (Moerzeke), Roels Georges (Zele)Dauwe Cesar (Zele)Verlee Alfons (Zele)Van Driessche A Riddershof (Hamme St. Anna), Verstraeten Sylvain (Dendermonde), Poppe Baziel (Zele), Roels Gerard (Dendermonde), Vermeulen Gustaaf (Wichelen), Idens Richard (Appels), Waegeman Marcel (St.-Gillis- Dend.), Van Hautte Omer (Hamme), Walraevens Jozef (Dendermonde), Van Hollewinckel Raymond (Zele), Van Den Branden Jozef (Hamme), Van Acker André (Grembergen), Van Damme André (Grembergen), Rooman Achiel (Grembergen), Cool Albert (Appels), Pieters Benoit (St. Gillis- Dend.), Mevr. De Kerpel (Buggenhout), De Meyer Roger (Massemen), De Meyer (Lotenhulle), Baert Gaston (Zele), Van De Putte Gilbert (Schoon- aarde), Colman Alois (Moerzeke), Michiels Roger (Zele), Daman - Dierickx (Dendermonde), Van Den Abeele Emiel (Denderbelle), Van Vossel Louis (Moerzeke), Van Limbergen Gabriël (Appels), Van Limbergen Adolf (Ap pels), Baert Eugeen (Zele), Boeykens Jozef (Breendonk), Van Den Abeele Alfons (Oudegem), Van Den Nest Antoon (Grembergen), Philips Roger (Grembergen), Van Hautte André (Moerzeke), Dierick Guido (Grember gen), Inze Jozef (Grembergen), De Saedeleer Cesar (Grembergen), Ver- anneman Alex (Grembergen), Louis Adolf (Grembergen), Segers Theop- hiel (Grembergen), Van Meervenne Eduard (Grembergen), Segers Stefaan (Grembergen), Claessens André (Grembergen), Dierick Florent (Grem bergen), De Maere Adolf (Grembergen). \l*r. Uytvange André (Grember gen), Van Driessche Marcel (Grembergen), Leybaert Edmond (Grember gen), Ost Karei (Grembergen), Geerinck Karei (Grembergen). De naam Jules Christiaens wordt misschien wel vereenzelvigd met één der grootste Quievrain-specialistein uit onze streek. Een normaal duivenseizoen betekent voor Jules zowat tussen de 30 en 40 eerste prijzen. Alleen al om die reden wordt a's de r.ummer één op de vitesse aanzien. Maar deze vroegere vlasser is om organisatorische reden verplicht zijn duiven te verdelen. Inbrengen der duiven tussen 13 en 14 uur. Om 17.30 uur verkoop der geschonken bons of jonge duiven. Voor de tentoonstellers gratis eetgelegenheid in het lokaal. Wij hopen U daar zeker welkom te mogen heten, ten bate van de duiven sport In één lokaal spelen is zoveel als de ondergang van die maat schappij en voor de vraag van een lokaalbaas heeft hij wel gehoor. Hij begrijpt de situatie, maar anderzijds is het niet zijn schuld dat hij over de beste vliegers beschikt. Elke zondag korft hij dan ook in verschil lende maatschappijen duiven in en dit is dan gelijk aan een omtrek voor fondspelers, Het is geen uitzondering dat hij meekamp, te Beervelde, te Uitbergen, te Overmere, te Berlarp en te Zele en dat hij overal langs de kas passeert SPRINTERS De Zeienaar die zijn weduw- naarshokken aan de Gentse steenweg heeft, terwijl zijn jonge duiven in de Kouterbos- straat bij zijn zoon gehuisvest zijn. heeft een ras van sprin ters Dit is nodig om op korte afstand te spelen. Jules is de mening toegedaan dat alle duiven bijna even rap van Quievrain kunnen komen. Het is dan van groot belang dat de duiven over een eindspurt be schikken, die hen als meteoren naar hun hok doen vliegen en die bij hun thuiskomst niets mogen verletten. Indien die voorwaarden vervuld zijn, be schikt men over de beste Quie- vrainvliegers en die heeft Jules Christiaens op zijn hok zitten- Hijzelf is een veel te beschei den man om met grote woor den en veel bijvoeglijke naam woorden over zijn prestaties te spreken. Hij bekijkt het altijd nuchter. Het is en blijft een hobby voor hem. Hij verzorgt zijn duifjes tot in de puntjes en bereidt ze in de best mogelijke omstandigheden voor op de vluchten, maar de onderlinge kontakten blijven voor hem even belangrijk. Hij hield het op Quievrain omdat alles 's zondags dan vlug is afgelopen en er nog tijd over blijft om met de vrienden in het lokaal een Pintie te drin ken en een boompje op te zetten over de duiven. Dat is pas voor hem het echte duiven- spel Aan Jules moet men geen mooie geklasseerde of gebun delde uitslagenlijsten vragen. Dié worden niet bijgehouden Eigenlijk spijtig voor degenen die zouden twijfelen aan het geen ziin duifjes zoals vliegen. Daarom alleen hij benadering het aantal eerste prijzen en die geeft hij dan nog eerder aan de lage kant en normaal heeft hij meer duiven die de eerste zouden zijn, maar ze worden meer dan eens geklopt door een duif van het eigen hok 25 jaar zorgt Jules Christiaens voor die uitslagen en nog steeds met dezelfde basis. De origine wordt gesitueerd bij het ras Van Hauwermeiren uit Lede. R. D„ Vos uit Zeveneken en Van Herck-Bergmans uit Alsemberg en de grote naam die momenteel voor de suk- sessen zorgt is de "Ouden Blauwen". Een duiver van 1969 die Jules zelf kweekte e-, die hij bestempelt al& een uitzon derlijke duif. Als weduwnaar vloog hij ontelbare le prijzen en als kweker is hij de vader talen. g iJzel en sneeuw, doch oyer enkele weken het weer ontzettend druk in de duivenlo»- (C) OP ZONDAG 28 JANUARI 1979 van 11 tot 17 uur Op zondag 28 januari richt deze maatschappij een grote KAMPIOENENPARADE EN DUIVENSHOW in die plaats heef, in de TURNZAAL, Streekbaan te WIEZE. In deze ruime, goed verwarmde zaal. ons door het Schepen college ter beschikking ge steld. zal de inrichting en de beste verzorging naar be horen kunnen geschieden. TOEGANG GRATIS Voor het wellukken van de ze duivensportdag, rekenen we op de gewaardeerde me dewerking van al onze «LUCHTKLIEVERS» KAM. PIOENEN 1978, (met liefst 4 duiven), op de le PRIJS WINNAARS (met 2 duiven) en op nog verschillende be kende liefhebbers uit de streek PROGRAMMA I) Van 9u.30 tot 11 uur: inbrengen der duiven <af- geven bon) 2) om llu.15 welkomwoord en opening der tentoon stelling door Ere-Voor- zitter de Heer Frans Mertens, 3) om 15 u Verkoop van geschonken bons voor jonge duiven 1979. 4) Rond 16 u. Tombola van een grote hoeveelheid waardevolle Prijzen (dui- venmateriaal, eten, bons, enz waarvoor bij de in gang of later in de zaal tombolanummers worden aangeboden. ('s middags is 'er GRATIS, boerenbrood met kop voor de tentoonstellers) Liefhebbers !aat deze gelegenheid niet voorbijgaan - HOUDT DEZE DATUM VRIJ en profiteer er eens van om met uw sportgenoten een duiven- praatje te kunnen houden. Men is nooit te oud of te w;js om som van and=ren ook iets leerrijks te verne mer.. van een reeks zonen en klein zonen, die in het spoor van de stamvader lopen. Jules geeft top dat goed vliegen en goed kweken het best op Quievrain volgens Jules, want een duif die niet goed verpluimd zal dit het volgende seizoen op de uitslagenlijst wel laten blijken. Jules is geen liefhebber die het alleen met de weduwnaar? doet. Ook met zijn jonge dui. ven is hij steeds paraat. De zondagen zijn geen uitzonde ringen, dat hij in 1 lokaal 7 tot 8 prijzen in dp eerste tien speelt. In het begin past hij Jules Christiaêns ult Zele. kan. Iemand die op langere afstand speelt zou die duif als vlieger vluggen doen stoppen en hem toespitsen op de kweek. DieOuden Blauwen vloog bij Jules tot in '77 le prijzen. Maar hij heeft het vaandel, overgedragen op zijn afstam melingen en de prestaties lij den er niet onder. Men heeft dus al lang begrepen dat Jules aan dichte familiekweek doet en zolang hij zich goed weet te klasseren wordt er geen afbreuk van gedaan. De laatste inbreng kwam van Staf De Wilde van Lochristi en van Georges Van der Hey- den van ®t Gillis en die dui- vinnetjes gepaard aan de "Ou den Blauwen"-duivers zorgen voor de toekomst. LUCHT EN LICHT Jules is een zeer goede lief hebber, maar in zijn beschei denheid haalt hij nog altijd voorbeelden aan van melkers, die hij hoog schat. Elkeen heeft zijn eigen prin cipes en bij Jules zijn die heel eenvoudig. Zuurstof is voor hem de belangrijkste faktor om dp duiven gezond te houden. Lucht en licht, zegt Jules, en daarbij zich niet bezondigen aan overbevolking. Persoonlijk houdt hij aan lichte voeding voor de duiven. Uit ons gesPrek dat we met Jules over duiven hadden kon den we ook afleiden, dat de aanpak van de duif van initi aal belang - is. De liefhebber moet zijn kolonie in handen houden. De duifjes moeten we ten wie hun baas is. De baas moe, hen vertroetelen en er heel zacht tegen zijn. Dan bekomt men de goede ko- ordinatie tussen melker en duif en dit kan de grondslag zijn van suksessen. Met zijn duifjes zachtjes praten en ze liefde voor hun hok doen krij gen. is een eigenschap die in he, speelseizoen misschien wel een le prijs oplevert. Hoe zacht Jules ook met zijn duiven is, des te strenger toont hij zich bij de schifting. Om een woonbak te hebben op het weduwnaarshok moeten er le prijzen achter de naam staan, zoniet wordt men nie, opge nomen in het Jules Christiaens.- team. In 1979 zal Jules starten met 17 weduwnaars, waaronder 8 jaarlingen maar die l-jaarse vliegers gaan vlugger moeten tonen welke kwaliteiten ze in de vleugels hebben zoniet za^ hun zitplaats rap vrij komen. Dit moet men kunnen om aan de top te blijven meedraaien. De vliegers mogen ieder jaar 2 ronden kweken Jules heeft daar de beste ervaringen mee, inzonder me, de jaarlingen, die hij moe, overwennen, hokvast te maken en het risiko niet te lopen na enkele weken het weduwschap beu te zim Dat hij misschien he, speelseizoen met. ziin oude nie» zolang kan rekken als sommigen is geen nadeel Eens half iuli zijn de beste brokken voor de oude duiven en jaarlingen al verdeeld en JuV»s k»n zii„ duiven dan klaarmaken om in naseizoen- periode in nest nog iets te presteren en anderzüds hebben ziin duive-i een goed» rui Een periode die heel belangrijk is het systeem van de gescheiden geslachten toe en achteraf laat hij zijn jonge duiven in nest komen, want september en oktober is voor snelheids&pecia. listen als Jules de periode van de kermisvluchten en daar krijgt hij ieder jaar een ruim deel van de koek van. Dat Jules een kompleet duiven- liefhebber is, wordt bevestigd door de vele liefhebbers die lukken met zijn duiven. Hij kan er zonder overdrijven zo een 25-tal op een rijtje zetten Eigenlijk niet abnormaal want de intense familiekweek en de waarde van de Ouden Blauwen en zijn afstammelin gen staan er borg voor. BENO Samen met De Bisschop toert Eddy D'Herde rond in de toekomstzesdaagse te Rotterdam De amateur uit Nieuwerkerken draait mee met de besten. (mm) Hierna de nummers van de eerste 15 prijzen die kun nen afgehaald worden in lo kaal Tramhalte, lokaal H.C. Sparta. Ter plaatse kan men de volledige uitslag vinden 3175 12083 4927 2702 6358 7534 4554 8585 9956 7071 9565 9101 5744 4556 11126 EVA E.V. Aalst kon zaterdag de verplaatsing niet maken naar Visé omdat de au tobusuitbater, gezien de slechtP toestand van de we gen, weigerde zijn autobus te laten uitrijden. Aange- zien er laat op de avond diende gespeeld te worden kon ook geen gebruik ge maakt worden van het openbaar vervoer. Eendracht verwittigde alle bereikbare instanties en hoopt nu maar op voldoende begrip en ge zond verstand om de forfait nederlaag te vermijden. EVA

De Voorpost | 1979 | | pagina 27