«gfa pikfefeef Veestapel bijna levend bevroren doch dierenasiel St.-Hubertus is reddende engel DE OPLOSSING SINAASAPPEL- EN CITROENPRIJS UITGEREIKT NOG MEER PAPIEREN HUISVUILZAKKENPERIKELEN EN R.G.J.G. PROTEST De Voorpost - 26-1-1979 - 3 Door de narigheid vallen de papieren vuilniszakken volledig uil elkaar. Een slimmerik had blijkbaar al twee oplossingen gevonden: ofwel een afdakje bouwen, ofwel de papieren in een plastieken zak steken. En dan maar van besparing spreken'... (EDV) er di ruit d l vei Op dinsdag 16 januari werden Herman De Poorter en Jean De Clerck, beiden inspekteurs in het dierenasiel St. Huber- tus, telefonisch opgeroepen om even een kijkje te gaan nemen in de plattelandsstreek van St. Katherina-Lombeek, waar volgens enkele inwoners op bepaalde weiden dieren stonden die reeds geruime tijd verwaarloosd werden. chief De muilezel hinkte rond op 3 poten. Zijn linkerhoef was volledig openge- ep ra scheurd. (EDV) De Verstandhouding der Aalsterse Persmedewerkers die reeds jaarlijks de figuur van het jaar verkiest, waarvoor geen politici in aanmerking komen, besliste in de alge mene ledenvergadering voortaan ook jaarlijks een waar dering uit te spreken over de houding van politici uit de Aalsterse regio. Dit ten opzichte van vrienden, politieke tegenstrevers en de bevolking in het algemeen. Deze dieren, nl. een vaars, een paard, een schaap en een ezel, behoren toe aan een eigenaar, die volgens ooggetuigen na 3 januari niet meer ter plaatse is ge weest om zijn dieren te voe deren, laat staan te verzor gen. De dieren hadden ook helemaal geen beschutting het schrale hok dat er wel stond was volstrekt onvol doende om de dieren te be schermen tegen koude en sneeuw. Het schaap had zelfs helemaal geen schut- hok, het moest zijn toe vlucht zoeken onder een aanhangwagen op het ter rein. De vacht van het dier was één grote ijsmassa, ter wijl het eelt onder aan de poten 's nachts aan de grond gevroren was, zodat deze beschermende zool er aan de linker voorpoot helemaal afscheurde. De ezel was er niet beter aan toe, diens poten waren bijna allemaal vervroren, één van de voorpoten was ook totaal kromgegroeid doordat de hoeven in lange tijd niet «gekapt» waren (bij gewerkt, gelijkgeschaafd). De vaars, die normalerwijze ongeveer 450 kg. moet we gen, woog er dinsdag am per 350, het beest was vrij dag helemaal opgelopen door die ernstige ondervoe ding. Door de toegewijde verzorging van de inspek teurs echter komt het beestje stilaan weer op krachten. Daar er enkele getuigen ter beschikking waren hebben de inspekteurs dan ook geen moment getwijfeld de plaatselijke rijkswacht te verwittigen, die deze dieren in beslag nam om onderge bracht te worden in het asiel. Het vervoer van de dieren stelde wel enkele problemen, tenslotte ging men te rade bij de rijks wacht te Liedekerke, die een voerman opriep om de verplaatsing te verzorgen. Daar het dierenasiel St. Hu- bertus niet over voldoende plaats beschikt om voor het vee onderdak te verschaf fen, bracht men het paard onder bij inspekteur De Poorter, de vaars en de ezel kregen onderdak bij inspek teur De Clerck. Voor het schaap was een hok voor handen in het asiel. De inspekteurs moesten ge ruime tijd met de wagen op zoek gaan naar geschikt voedsel voor de dieren, stro, hooi en bieten, deze zijn nl. bijna niet voorhan den in deze periode. De inspekteurs De Poorter, De Clerck en Freddy van Affelterre (asielhouder en hoofdinspekteur) hebben alles in het werk gesteld om de dieren een beetje een waardige levenssituatie te geven. De eerste dag wer den de dieren konstant ver zorgd, met veel geduld ont- vroor men de poten, op des kundige wijze werd een maal samengesteld om de dieren weer wat op krachten te laten komen. Alle verzorgingskosten en voedsel worden voorlopig door het asiel betaald, deze kosten zullen echter in re kening gebracht worden bij de eigenaar. De desbetref fende man is intussen ner gens te bereiken en niet te vinden. Dit maakt alleen dat de mensen van het asiel langer met de dieren opge scheept zitten, terwijl het asiel zelf eigenlijk niet ge noeg akkomodatie bezit voor zulke grote dieren. On dertussen blijven ook ande re problemen in het asiel niet uit, de waterleidingen zijn bevroren zodat de hok ken nauwelijks kunnen schoongemaakt worden, zelfs de teller is bevroren, ook het gas en de stookolie zijn ernstig door.de kou aangetast, en bovendien krijgt men rond deze tijd bijna konstant telefoontjes binnen van mensen die ver waarloosde dieren opmerk ten. Men kan hieruit besluiten dat het dierenasiel St. Hu- bertus op het ogenblik haast onmogelijk werk ver richt, ze spannen zich in om ook dieren een «menswaar dig» bestaan te geven. Wim Verbeiren ZWERTE SNIE hemmende lestedaogenallemol al genoeg gezing, peisek. Kom. ge meigt da na pesies ni oppakken as dammen allemol op 't verhongeren gestoon zollen hemmen of dammen in 't giel of ten diel ginnen naogel nimmer 'nzolle g'hat hemmen ver iveranst iet te krabben. Ninie, ik waa echt zeggen: zwèrte snie, 't kontrore van witte snie. Al petank dammen dènne witte snie na oeik al stillekesoon genoeg gezing hemmen. Ze kenne zeer goed zingen van ne witte késtdag, mor 't was deize kier nen natte késtdag, maar ne gralèkke witten nievejoor en tèn nog ne slibberen dor- boy. Mor ge zieg'het: witte snie 'n diert van teigewoerdeg m lank, lanst alle kanten beginne ze meh dor van alle soerten zaat op te roeien, zu lank as 't er es. En as 't er tèn gi zaat nimmern es, tèn komme ze meh slèkken op... Dor was imand die teige moy zoy: 'k wist da slèkken goe woren teigen de koykhoest. mor 'k wist ni dagge dormei snie kost doeng smeltjen! Denne mensj 'n wist ghiel zeikes ni dad dad allemol oyzerslèkken zen, allei ja, azoei van da soert hert schoym da van boeven op d' hoeigoeves droyft as ze oyzer smeltjen. En dor zegge ze nadrolleg genoeg oeik «slèkken» teigen. En die slèkken werren naa gemolen en ze doeng dor tèn nog 'n betjen oeverschot van zaat boy en dormei komme ze tèn stroein. Allei, azoei was 't dor on onzet toch.den iesten dag da 't begost te doein! Tervv ren 'n hooimen dor nog gin tieterken zaat gezing. Mor dorom ni getreird zee, domei ben ek na oeik on 'n platte schip gerokt ver de snie weg te scheppen. Want da was na zjustekes iet da 'k nog nie 'n hoy. En 't es meh veil sjans da 'ker nog oongerokt ben, want in de winkel hemme ze meh gezeid da 't stad oeveraal aal de snieschippen opgekocht hooi... Wa da ze meh aal die schippen tèn gedoon hemmen 'n weit ek ni zee. Lanst ons kanten 'n hemme ze ze toch ni gebeizegd. Mor allei, ze zeilen die platte schippen ghiel zeikes beizegen vér allemol de pitten in 't stroot toe te doeng. 'k Hem gezing da ze der toch al meh beizeg zen, want gelèk as on de Kastonjevesten en on 't Berremiestersployn zèn de dipste pitten al toegeroedj. Noor da ze vanoygest lest ne kier gezing hooin of da 't er nimand nimmer in 'loy. Da was anders nog 'n schdèin ooitvlicht vér mans die te loot thoys kwampen: vraakelief, 'k kaan der ni on doeng zee, mor 'k was dor in de Zonnestroot per malheir in ne pit gevallen en 't hei lank gedierd veir dat er meh imand kommen ooitholen es... En tèn cs 't op aal denne snie beginne regenen, "t Schantj da 't dormei rap zal doein.joot, ge moetj insj kommen! Dénnen ieste regen op de snie mokt 'n alles zu slibber as iet. Ne spiegel 'n hooi der ni oon. Ge zaogt allemaan pesies op oyren loeipen. Verzich- tekes voetjen ver voetjen en aal meh ne kier: gèrla! 't Was woorlèk ni te doeng. 'n Sjans da ze in de loeip van den dag tèn meh die slèkken gekomme zèn. Want 't wasecht eh spel va vallen of opstoon. En lotj ons na allemool eh schietgebeideken doeng dat aal da slibber dingen goed en wel weg es teige Vastelaoved. Want 't zol anders zeikes nogal ne massakker werren. Mor allei, 't es nog ienegste weiken en op dennen toyd kaan der veil veranderen. Mor 't zal noyg moete veranderen of onze Vasteloaved zal der veil flaardeirkommenasopanderjoren. Azoei wert er toch links en rechts gepreiveld. En sertoe deir de mensjen die der dichtboy zitten: de die die beizeg zen on heer woages en zoei. Want z' hemmen 't allemol reidelek slecht op. 't Es na t' hoepen dat dad es gelèk as op 'n repetiesje: as ge 't slecht op hetj, val het goed ooit.En as ge tèn vraogt worom da z' het slecht op hemmen, ten kroygde van alle antwoerden: omdat er minder groepen zèn, omdat de stoet begintj te versloyten, omdat er noor zeiven vette, zeiven maogere joren kommen, allei elk heit er nen ooitleg veir. Of es 't allien mor omdat er de stemmink ooit es? Mor kom, lotj ons dorom ni treiren hein! Lotj er ons allemol 't beste va maoken. En 'n es de stoet na ni zu lank, of ni zu groeit, of 'n zen der zu veil groeite lange waoges nimmer in, lotj er ons ten elk ver zèn oygen. ne kier ne Vastelaoved va maoken gelèk as vroeger. Meh minder stoet, mor mier verklidje. En sertoe veil mier zwans onder 't volk zelf. Want ne stoet es schoein ver nor te zing en sertoe ver de vrémde mor vroeger joren was Vastelaoved 't Fiest van ghiel Olsjt, van aal d' Olsjteneers. En ni allien 'n kwestje van ne stoet. Begintj mor al te zoeken op de zolder, nor eh ploenjeken en peist ne kier goed wa dagge gotj oontrekken. En mokt van Vastelaoved 1979 verom eh fiest van aal d'Olsjteneers! DOLF Weerzinwekkend hoe 'beestachtig' sommige mensen hun dieren behandelen. (EDV) De sinaasappelprijs wordt voor 1978 toegekend aan me vrouw Gracienne Van Nieuwenborgh, gemeenteraadslid, omdat ze aan de durf en de degelijkheid van haar poli tieke initatieven de vriendelijkheid in haar omgang met iedereen weet te koppelen. Op de laatste vergadering van de Bond van Grote en Jonge Gezinnen kwam nogmaals tot uiting dat vooral de grote gezinnen niet zo happig zijn op het nieuwe sisteem van de papieren vuilzakken, dat naar verluidt per 1 januari te Aalst ingevoerd werd. Op deze vergadering kwam het algemene ongenoegen van vele leden van de Bond nog maar eens tot uiting, daar de nu al drie weken lange ervaring met die zak ken duidelijk uitwees dat er voor grote gezinnen een drastisch tekort aan zakken zal komen. Men heeft uitge rekend dat gezinnen met meer dan drie kinderen ten laste gemiddeld per week ongeveer drie papieren zak ken met huisvuil kunnen volstouwen, zodat deze ge zinnen omstreeks eind april tot de aanschaf van nieuwe zakken zullen moeten over gaan. Dit houdt ten zeerste een diskriminatie van deze gezinnen in, die door hun omvangrijkheid alleen al aanzienlijk hoge uitgaven hebben, komt daar dan nog eens deze ekstra uitgave bij, dan merk je zelf wel dat dit helemaal geen steek houdt. Inmiddels is ook reeds ge bleken dat de weerbesten- digheid van de weledele pa pieren "zak heel wat te wen sen overlaat. Dat de stad straks bezaaid zal liggen met gescheurde recipiënten waarvan de inhoud bijge volg heren der zal verspreid liggen, hoeft niet gesug gereerd te worden. On danks alle hoopvolle belof ten zien we dat sommige dozen met volgens de voor schriften ingepakt papier en karton toch maar niet mee genomen worden, terwijl het met het glas nog erger gesteld is. Volgens de voor schriften mag er geen glas in de vuilniszakken gede poneerd worden. Volgens de heren van de huisvuilop haaldienst wordt het glas dat zich naast de zakken bevindt niet meegenomen, en volgens een daaruit te trekken konkluzie blijven de stadsbewoners bijgevolg met hun glas zitten. Nu gaan er echter geruchten in het ronde, dat als daar géén verandering in komt, er een algemene aktie zal gevoerd worden, waarbij alle glazen afval gewoon aan de voor- glazen huis dan gespro- een papieren zak te zijn... deur van het stadhuis zal ken...) (vrij naar Magenta), gezet worden... (van een Wat is het fijn wat is het fijn Wim Verbeiren De citroenprijs wordt voor 1978 toegekend aan de heer Louis D'Haeseleer, burgemeester, omdat zijn stugge hou ding er de oorzaak van is, dat hij er niet in geslaagd is de verwachtingen die in hem gesteld werden in te lossen.

De Voorpost | 1979 | | pagina 3