MISS BETTE 1979 GAAT NAAR RIEKENLAND VEEL INTERESSE VOOR LEERLINGENKONSERT TE LEDE Peeken nam Miss Bette Het «C Volma Voor wachtl vier m Sekoz wel kot waren tolges ma jen va tot 22. I— din i/an 16 B2.30 doi vanaf van 1- J— zal Wagen tot 17 ie, een personenwej mikser, allerlei and- dikke lange salami, ïde optreden van ij :n een geweldig aai inten werd de feest» uurtjes. 6 - 26-1-1979 - De Voorpost Peeken kwam ook naar Je Miss Bette verkiezing, maar ja. 't was Jaar zo warm. en Je pintjes waren zo fris en zo bleef Peeken aan Je toog hpngenHij zou het volgende week wel allemaal in De Voorpost lezen! EDV fan die allerlei opmerkingen door de zaal slingerde. Toch liet ze zich niet uit het lood slaan! Ze gaf zelfs een humo ristische kijk op het Leedsc gebeuren weer: Als die zwemkom is zoals deze van Lee, zal ze nog overlopen van de zever die erover verteld wordt! Tot slot van haar optreden verzorgde zij nog een chanson ter ere van de vroegere en de toekomstige Miss Bette. De jury lachte ermee, maar bleef ern stig in de puntenverdeling: Myriam kreeg 15 punten, Ingrid be haalde er 24, Martine kreeg er acht 'n Tiny verwierf er 23. Tot overmaat van ramp was het niet een aantal punten dat men kreeg, maar een toegewezen plaats per jury-lid. Martine, die 2, 1, 1, 1, 1, 1, en 1 kreeg, behaalde dus duidelijk de eerste plaats De fans en supporters (hel weze ge zegd: ook van de tegenstrever) juich ten, toeterdenen riepen «Allé Martine, Allée Martine. Allé...» De kandidate in persoon had reeds in het begin van de avond verwacht (én voorspeld) dat ze als eerste zou eindigen. Er was geen spoor van overdreven entoesiasme, noch van ontroei ng te bekennen als zij de uitslag vernam. Integendeel: zij verborg zich enige minuten om niet dadelijk in de dichte drom mensen te moeten «afzien». Toch was ze zeer blij met de behaalde prijzen: een reis naar Griekenland (al les inbegrepen), een volledig gevulde reiskoffer en een beauty-case, een ver- lofverzekring, een bikini en een zon nebril, een aantal Griekse drachmen, een zomerkleed en een gratis haarbe- Miss Bette 1979 Martine vier jaar geleden dingde zij reeds mee naar de begeerde titel. Mare Corthals vroeg haar waarom ze vier jaar ver dwenen leek. Haar antwoord was een voudig en zeer oprecht: «Ik doe alleen mee voor de prijzenpot. Vier jaar gele den was het mijn eerste optreden en ik vond het wel plezant om op een po dium te staan». Als speciale boodschap vroeg zij aan haar supporters om nooit awoe te roe pen. Tini is de eerste nieuwelinge op het verhoog. Zij woont bij Els de ex- miss, in de geburen. Misschien was dat een aansporing om mee te dingen? Neen, meent de kandidate: ik ben het eerste jaar bij de Omuëgvallers en ik wil (moest) meedoen! Wat denkt Uw man hiervan? Was de volgende vraag. Het antwoord hierop bleef simpel: Oh, die trekt hem er niets van aan! Ook zij had geen pronostiek te veropenbaren. Haar woorden: «Ik hoop dat de beste zal winnen!» Myriam was de laatste kandidate, die aan de beurt kwam in deze voorstellings-scène. Zo gauw het haar beurt was begonnen de Gaasgevers echt gaas te geven: de zaal werd gevuld met het overdonderend geluid van klaksons en sirenes. Op de vraag of ze geen schrik had (zij was de jongste kandiate, amper zeventien lentes!) antwoordde ze nogal verwarrend: «nee, ik heb gene schrik, awel ja, toch een beetje». Deze studente in de verpleegkunde is wel een beetje verliefd, (niet verloofd) maar stelde de mannelijke bewonder aars dadelijk gerust: «hij is hier nie!». Op de vraag wat haar moeder denkt van haar deelname, kwam het spon taan: «z' heeft gezegd, als ge de reis naar Griekenland wint, ga k' ik mee». Nadat de voorzitter van de Orde ieder een gewaarschuwd had voor het feit dat een onbehoorlijk gedrag zou kun nen aanleiding geven tot een pun ten- vermindering voor de kandidaat, wer den dan drie vragen aan de kandidaten gesteld. Eerst werd echter aan een kleine formaliteit gedacht: het trekken van het nummer om de volgorde van optreden te kunnen vaststellen. Iedere kandidaat mocht een grote omslag kie zen en Myriam kreeg 1, Ingrid trok 2, Martine zou derde optreden en tini mocht als vierde de rij sluiten. Daar de kandidaten deze «lottrekking» heel sportief opnamen, werd aan de supporters nogmaals gevraagd het even gezellig te laten verlopen en ie dereen de kans te geven zichzelf te verdedigen. De heren en dames van de jury werden respektievelijk bedacht - met een fles champagne en een bloe- menruiker. Elkeen kreeg het plaket van de Orde en het vragenstellen kon beginnen. De Orde-voorzitter gaf hierover echter enige uitleg. Vroeger kreeg iedere kandidate verschillende vragen. Na dien werd er gereklameerd dat de ene kandidaat moeilijker opgaven kreeg dan de andere Daarom werd door de Orde besloten de vier kandidaten de zelfde vragen én tegelijkertijd te laten oplossen. Nu vroeg men zich echter af hoe dit zou gebeuren. Maar de Orde zou de Orde niet zijn als ze zulke kleine problemen met van de baan kon helpen. De oplossing was eenvoudig: iedere schoonheid kreeg tegelijkertijd een gesloten omslag (met de vraag) en een bord plus stuk krijt. Zij konden dus het antwoord tegelijk opschrijven, zonder dat de zaal kon voorsteken, want de mensen kenden de vraag niet. Deze oplossing, die zeker een buiten gewoon eerlijke is, werd door iedere supporterspartij aangenomen. Er was ook geen speld tussen te krijgen. De vragen hadden natuurlijk betrek king op karnaval. Op de eerste vraag (Wie was in Lede Prins Karnaval in het kar naval seizoen 75-75?? Dus: wie was verkozen in 1976? Jempi, Mon of Etiennus?). Ingrid en Tini tipten beiden op de laat ste naam en waren hierdoor verkeerd. Myriam en Martine wisten het juiste antwoord: Mon. Op de tweede vraag: De hoeveelste podium gevallen. Uit een vuilnisbak haalde zij allerlei: papier, vodden en. boterhammen met worst. Nadien to verde ze zelfs nog een fles wijn te voorschijn. Met een schetterende stem bracht ze een roepende serenade aan het publiek, de jury en het hof der prinsen. Tot slot bracht ze een mooie lied (Als ik met karnaval op de straten ga, op de melodie van Trojan Horse), maar op een weinig glansrijke wijze. Zoals reeds vermeld is haar stem niet geschikt om door een mikro te worden versterkt. Ingrid gooide bananen door de lucht en kwam als boerinne iets vertellen over de «vra». Hier in Lee, zei ze, is alles afgestemd op de Maan. Waarom is er eigenlijk geen Orde "an de Leed se Hovaardige Boerinne? Met ,r-r../,het liedje een boerenmeid». Kandidaat Miss Bene Tiny. .T„d, v„r- Karnavalstoet gaat er dit jaar uit te Lede? wisten alle kandidaten het juiste antwoord. Het is inderdaad reeds de 27ste. Ook de derde vraag werd door allen juist beantwoord. Op de vraag «In welk jaar ging in Lede de eerste karnavalstoet uit?» antwoordden ze al len in 1953, wat korrekt was. Terwijl Inge Summerland haar eerste optreden verzorgde, een mooie uit voering van allerlei meezingers, wer den de kandidaten, de inrichters en de mensen in de zaal steeds zenuw achtiger. Men zou de optredens meemaken. Dit evenement werd rond middernacht aangekondigd. Een hoe rageroep steeg op. De kandidaat-miss Myriam kwam met een «echt» Charly Chaplinkostuum en begeleid met de gekende stomme-filmmuziek op het loor ze enkele punten doordat ze in verwarring kwam: tekst en orkest von den niet hetzelfde ritme. Martine stak een hele speech af. Zij verwelkomde de mensen in de zaal, het gemeentebestuur, de Aalstenaars (ten zen der nie veel, want tes woar- schijnlijk den driekeuningenoavond die nog in der moag zit!) en andere prominenten. Maar de meezinger die zij bracht, met de Black en White- Ministrelshow kreeg een enorm ap plaus en een bisnummer. Bij dit alles werd nog een vreugdeschepje opge daan: «Mee karnaval '79 gon we be- spoaren! Tot slot kwam Tiny op bezoek in een reisburo. Dit meisje kende alle tegen slagen die God op de wereld schiep: niet alleen de geluidsinstallatie die het liet afweten, maar ook een verbolgen Ofschoon de wegen er glad by lagen, kwamen heel wat belangstellen den vorige zaterdag naar het Leedse Kultureel Centrum, waar de leerlingen van de gemeenteiyke muziekschool hun onderhand reeds traditioneel concert ten beste gaven. Sekretaris Van Hauwermelren verwelkomde de aanwezigen en meende dat er minder volk was dan gewoonlijk. Hy was hierin echter verkeerd: de mensen kwamen heel eenvoudig met een vertraging toe. Omstreeks halfnegen, een dik half uur na het begin van het geplande concert, was iedere stoel bezet en stonden verscheidene geïnteresseerden tegen de muur gedrukt. De avond verliep in drie delen: na een welkomstwoord zouden een vijftiental leerlingen hun muzikale vaardigheid tonen, waarna de overhandiging van getuigschriften en diploma's zou gebeuren. Onder het aandachtige pu bliek merkten we burgemeester Gravez, de schepenen Minneboo en De Paepe en de heer De Cre- mer, voorzitter van het feestko- mitee. De heer Hermans, direk- teur van de gemeentelijke mu ziekschool meende niets te kun nen zeggen wat een niet-leek nog niet wist. Maar op een plezieri ge. waardige wijze heeft hij elk der voorgebrachte muziekstuk ken ingeleid. Nele De Koker opende de avond met Spiritoso uit .36 nummer 3 van Clementi. Zij bracht een vrolijk stukje pianospel ten ge hore. Kathleen Hunninck zocht het meer in de tijd van de wijde rokken. Ditmaal klonken de to nen van een Minuetto van Dus- sek uit de piano. Mare Hoebeeck wiens vader een gewaardeerde reputatie bezit als dirigent én als muzikant werd een prachtige wandeling toegewenst. Hij ver tolkte een Promenade van R. Clerisse op zijn klarinet. De Pre lude van J.S. Bach (oorspronke lijk gekomponeerd voor luit) werd door een bekwame Joris Bosman op de piano gespeeld. Nadien hoorden wij dat deze jongeman een prachtige stem heeft met een opmerkelijk tim bre. Adagio van Wagner werd waardevol en hoogstaand uitge voerd door Bart Verhoeven (kla rinet) Jan Bonnarens moest voor zijn medeleerlingen niet onder doen: ook hij kreeg de waarde ring van het publiek na de uit voering van een dialoog van G. Duyck op de trompet. In het gevarieerd programma, dat des kundig was samengesteld kwam ook een romantieker voor. Toen Filip Bauters zich op de piano- stoel neerzette, werd het in de zaal zo mogelijk nog stiller. Hij bracht Rondo uit Drei Kinder sonate van Schuman ten gehore. Lieve Venneman verraste de aanwezigen met Allegro uit .55 nummer 2 van Kahlau, dat ze mooi op de piano vertolkte. Het enige vokale nummer van de avond, een solozang door Pierre Lemmens, (Untreue een oud Duits volkslied) kon wegens een niet opgehelderde reden geen doorgang vinden. Maar de muziekliefhebbers konden nog hun hart ophalen aan een aan tal mooi uitgevoerde nummers. Danny Moens bracht Epitaphe van J. Absil op de trombone. Katherina Eloot speelde Grazio so van Rulst Rema op de klarinet, terwijl Christel Van Den Broeck het Adagio sostenu- to uit de Mondscheinsonate van Beethoven op de piano speelde. Eveneens op dc piano bracht An Geldhof Allegro uit de sonate nummer 15 (in ut maj.) van Bij de heer P. üosterlinck werd in dezelfde discipline een grote onderscheiding toegekend aan Peter Bonnarens in de voorbe reidende lage* klas. Ook Chris tine Delens en Fabienne Delens kregen deze eer. Benedicte De lens behaalde onderscheiding in deze klas. Smedt (middelbare A) en Hilj| Verhoeven (voorbereidend ger) kregen dezelfde punten v de heer F. Saeys. De heer F. Van den Haujl moet wel plezier beleven in zil trompetklas: Jan Bonnarens icEMt Steven De Smedt verdiendtva^Y grote onderscheiding in de mi\afstei De leerlingen van Je gemeentelijke muziekschool gaven een konsert in het Kultureel Centrum van Lede W.A. Mozart. Tenslotte speelde Pierre Lemmens Andante Can- tibile van F.C. D'Haeyer op de klarinet en bracht Roger Hooge de suite (4 delen) van O. Gibbons op de trompet. Hierna was het de hoogste tijd voor de huldiging van de ver dienstelijke leerlingen. Onder de deskundige leiding van de heer J. Heiremans kregen Els De Mil en Veerle De Smedt een grote onderscheiding voor notenleer, lagere graad. In de middelbare graad A werd de grote onderscheiding toegekend aan Bart Cormu, Lieve De Roeck, Leen Van Leuven, Lieve Cobbaut, Geert De Deyn, Wim Van Leuven en Steven D'Hondt. In de middelbare graad B kregen Rita Van Wesemael, Annick Messeby, Piet Ruys- sinck, Fabienne Delens en Johan Peirlick een onderscheiding. In de hogere graad werden diplo ma's uitgereikt aan Joris Bos man en Marleen Van den Broeck, beide uit Lede en met een eervolle prijs met de grote onderscheiding. Een eervolle prijs met de voldoende wijze werden toegekend aan Dirk Os- selaer, Sybille Tombeur, Lieven Goeman, Mark D'Haese, Piet Bliki, Ilse Cornu, Elsy De Gey- ter. Jan Bonnarens. Stijn De Smedt, Freddy Schollaert, Ann Gijssels, Katrien Goeman, An- dré D'Haese. Geert Rosschaert en Dirk Annaert. Bij de volwas senen van het eerste jaar ver diende Luc Cannoot een grote onderscheiding, terwijl Lieve Bonnarens en Anne-Cathérine voldoening behaalden. In het tweede jaar verkreeg Etienne D'Hondt een grote onderschei ding. In de afdeling piano, onder de leiding van de heer A. Scheepens behaalden Erik De Loose (voor bereidend lager), Pierre Lem mens (lagere A). Joris Bosman (lagere B). Ann Geldhof en Kris tel Van den Broecke (hogere A) een onderscheiding. In de lagere A was het Christel Bosteels en in de lagere B waren het Nele De Koker en Kathleen Hunninck die eveneens een onderscheiding in de wacht sleepten. Hilde Coppens en Filip Bauters verkregen deze eer in de voorbereidende middelbaar. Ook in de afdeling viool werd een grote onderscheiding uitge reikt: Peter Bonnarens was de eerste in de lagere A. In dezelf de afdeling, die geleid wordt door de heer Z. Eeckhout. werd een onderscheiding toegekend aan De Smedt Geertrui. Sybille Tombeur (lagere A), Dirk Ver hoeven (lagere B), Joost De Smedt (middelbare A) en Luc Van Hauwermeiren (middelbare B). De heer De Brauwer R. mocht zich in de afdeling klarinet verheugen in heel wat onder scheidingen: Geert Leeman, De heer De Brauwer R. mocht zich in de afdeling klarinet ver heugen in heel wat onderschei dingen: Geert Leeman, Dirk Mertens, Hadewyck De Smedt en Hilde Peirlinck in de voorbe reidende lager. Verder kregen Stijn De Smedt, Rita Van Wese mael (lagere A). Piet Ruyssinck (lagere B). Pierre Lemmens (middelbare A) en Bart Verhoe ven (middelbare B) dezelfde on derscheiding. In de afdeling dwarsfluit werd Marie-Berthe Chanterie eveneens met een on derscheiding vereerd. Bij de heer R. Lamon kreeg Johny De Neef in de middelbare A een onder scheiding. Cello-spelers Nele Van Flete- ren (lagere A), Machteld De delbare A, terwijl Johan Meyer een onderscheiding beurt viel. Tenslotte verzeilen wij in c dictie-klas van de heer M. Vi Wesemael. In de voorbereidei de graad kregen Bart Van Hat wermeiren en Rutger Lasuy e< grote onderscheiding. Onde scheiding werd toegekend Veerle Keppens. Lieve Roeck. Kris Van Hauwermi ren. An De Clippeleir, Leent Van Langenhove, Inge en Joi De Clippeleer, Hilde Van Lal genhove, Hilde Blondeel, SasI' Van Wesemael, Carla De Gt ter, Dirk en Ingrid Lievens, Verstruyft en Anja Coppens. de lagere A behaalden Greet Wim Lanckman een grote derscheiding. Luc Van Ha^ wermeiren. Ides en Krista Bli deel. Geert Lievens en Lieve Gi le kregen een onderscheidii Tenslotte werden in de B niets dan grote onderscheidi gen uitgereikt. Lieve Vent man. Machteld en Stijn Smedt en Alexander Van Oete ren vielen deze eer te beurt. Wij kregen bewondering voor d Leedse gemeentelijke muziel school! De leerlingen toonden stuk voo stuk dat ze met «hun» instn ment kunnen omgaan. Dt verklaard zeker de intense aat dacht van de vele aanwezi gen, die een verontwaardigd zicht trokken toen een onschul dig kinderstemmetje even d muzikale rust verstoorde. Kandidaat miss Bette Ingrid. De stemming was opperbest en bet schuimend vocht vloeide overvloedig. Rond 22.30 u. was ieder zenuw achtig. De oud-Miss Bette dankte al len voor het plezier en dankte speciaal haar eredames die haar een gans jaar trouw «gediend» hadden. Zij sprak de hoop uit dat de kroon, die zij nu moest afstaan, op een goede plaats zou te rechtkomen. De aftredende prins had nog een beetje hoop: maar hij gaf toe dat het met hem binnen 27 dagen en nog enkele uren ook «gedaan» was. Ook hij dankte Els, de Orde en alle aanwezigen. Hij ver dedigde zijn gemeente: Lee karnaval leeft en onze karnaval moet blijven bestaan! De ex-Miss Bette én de vier kandida ten kregen van hem een bloemeke aan geboden én een medaille van de Leedse Kalveren. Hij besloot met: «in Kandidaat Miss Bette Myriam. mijn hert hèm ik ook een favoriet, moar k' en zeg toch nie wie!» Daarna wenste prins Gilbert alle vier de kandi daten evenveel sukses en verliet het podium met de woorden: «'k Hoop da'k oan een pint gerodk, want t' es hier triestig mè die troage garsons!» Hierop werden de kandidaten nog maals aan het publiek voorgesteld. Martine was aan haar tweede deel name toe. Vorig jaar behaalde zij een tweede plaats. De kandidate beweerde dat ze nochtans haar devoren had ge daan en dat ze het fijn vond om weer mee te doen, al was het nu voor de titel! Een tweede plaats doet echt geen pijn, zei ze nog, ik ben steeds een sportieve verliezer geweest! Toch vraag ik al mijn supporters om sportief te blijven, wat er ook gebeuren mag. Ook Ingrid was niet meer «nieuw»: Smak... en 't is gemeend zo te zien. (EDV) afscheid van de Leedse bevolking. (EDV) Prins Gilbert telt spijtig zijn dagen af tot zijn opvolger hem aflost. (EDV) handeling, een haardroger en een ooo de lologne, een schaal en een prijzen en een Met een twee Summerland en een schuimende pinten werd de ring voor Martine en het verlies de overige kandidaten verder tot... nou ja... de vroege

De Voorpost | 1979 | | pagina 6