IN DE KORTE Z0UTSTRAAT BLIKSEMT HET WEER ÈEM0V-AALST VORMT VERWARMINGSSPECIALISTEN DIEPVRIESSHOP De Voorpost- 26-1-1979 -7 ROOMIJS en DIEPVRIESPRODUKTEN AAN GROOTHANDELSPRIJZEN. Nestor de Tièrestraat 42 AALST OPEN alle weekdagen van 9 tol 12 u. en van 14 tot 17 u. 'g ZATERDAGS van 9 tot 12 u. teurs centrale verwarming is er nu wel een verdubbeling van het aantal samenkomsten. BIJSCHOLINGSKURSUSSEN Onder dit luik verstaat men uit gebreide. gespecialiseerde kursussen voor opleiding tot specialist in een bepaalde branche of een bepaald be roep. Deze kursussen bevatten 30 a 60 lessen. Meest gevolgd in deze afdeling zijn de kursus sen «specialist inzake olie branders», «aardgasspecia list» en «specialist verwar ming». «NACEBO» Vermits één van de taken van beroepsopleiding de vervol making is van gevestigde pa troons is er een nauwe samen werking met het NACEBO, de Nationale Konfederatie van Be roepsverenigingen uit de Bouwsektor. Ook hier vinden we o.a. installateurs van cen trale verwarming, sanitair- installateurs en electriciens. «Wanneer de noodzaak zich voordoet» zegt Nationaal Se- kretaris Roger Ost, «worden de nodige studiën, opzoekingen en onderhandelingen aangevat om bestaande kursussen aan te passen of nieuwe kursussen op het getouw te zetten. Recent voorbeeld was wel het begin 46 groepen In een vorige editie maakten wij melding van het feit dat er 43 Aalsterse groepen zouden deel uit maken van onze eenenvijftigste kavalkade. Dit gebeurde aan de hand van de officiële lijst van het Feestkomitee. Achteraf bleek echter dat er daarbij nog eens drie groepen dienden gerekend die druk bezig waren met de voorbereidingen maar die niet opgenomen werden op de lijst. De nieuwe groep 'Boeival' en 'D'Abbela- does' verklaren formeel hun inschrijvingsformulier ingestuurd te hebben. Op het sekretariaat van het Feestkomitee is daar echter geen spoor van te vin den. De Zjieperekes waren vergeten in te schrijven. Alles is ondertussen echter reeds bijgelegd. Wij kunnen u dus melden dat er 46 in plaats van 43 Aalsterse groepen zullen opstappen in onze volgende stoet. Het verdwijnen van een paar inschrijvingsformulieren zal waarschijnlijk tot gevolg hebben dat vanaf vol gend jaar de inschrijvingsformulieren aangetekend zullen moeten binnengestuurd worden. Waarnemers Tijdens de laatste vergadering werd er van de kant van het AKV gevraagd om twee waarnemers te mo gen laten plaats nemen bij de jury die de karnaval groepen moet kwoteren. Dit omdat er in het verleden meermaals betwisting is geweest omtrent de 'objek- tieve' beslissing van de jury. Vorig jaar o.a. bij het bekijken van de videoopname van onze karnavalstoet merkte men (ook de karnavalgroepen) dat een aantal juryleden liever op de markt paradeerden dan hun job te vervullen. De objektiviteit van de uitslag werd dan ook in twijfel getrokken. Als tegengewicht moeten wij echter ook opmerken dat er een aantal groepen zijn die menen 'hoe groter, hoe beter', en dat is nu ook niet altijd waar. In alle geval het AKV wou daar iets aan doen en deed het voorstel de jury uit te breiden met twee waarnemers. Dit viel echter niet in de smaak van onze gezagdragers die van mening zijn dat de jury alleen moet beslissen en dat er omtrent het oordeel van deze jury geen betwisting mag bestaan. Daarmee was de kous af. De jury wordt niet aangevuld met twee neutrale waarnemers. AKV Wie niets doet, niets misdoet. Het AKV is aktief, heeft voorstanders, maar ook tegenstanders. De gang van zaken binnen het AKV wordt wel eens betwist, maarniet-tegenstaande.dat moeten wij toch vaststellen dat zo'n 90% van de karnavalgroepen deel uit maken van het Aalsters Karnavalverbond. Van de huidige 46 groepen zijn het alleen Lotj-ons-los, de Poesjzakken, Van 't Alverdroi Donker, de Zwetmilja- ren en de Kornissensloipers die geen deel uit maken van het Verbond. Sponsoring Zoals reeds medegedeeld werd er door het stadsbe stuur een rondschrijven gestuurd naar eventuele kandidaten die in aanmerking kwamen om te sponse- ren in de stoet. Ook het AKV droeg hierin zijn steentje bij. Er waren internationale koncerns die er eventueel zouden voor gevonden geweest zijn om dertig of meer borden af te kopen, maar daar stond men wat weigerachtig tegenover, zelfs ondanKs de lieve centjes. Het zou tenslotte dan één grote rekla- mestoet geworden zijn voor één bedrijf. Daarbij wou men meer de voorkeur geven aan bedrijven .uit het Aalsterse. Als alles blijft doorgaan zoals tot op heden kan men zeker en vast spreken van een suk- ses. Vorige dinsdag waren niet minder dan 22 in schrijvingen binnen. Eventjes rekenen en wij weten dat dat terug 220.000 baliekens in de karnavalslade zijn, eventuele administratiekosten niet meegere kend. Plekploasters Sponsoring, reklame, sluikreklame. Wat is het ver schil en waar ligt de grens. Het Stedelijk Feestkomi tee en de jury die onze karnavalgroepen moet beoor delen zal voor een moeilijke taak komen te staan wil zij geen precedenten scheppen. Wat is het pro bleem? Dit jaar komen de Plekploasters op de proppen met de wielerploeg van Sifar. Men moet niet veel verbeel ding hebben om de klinkers eens ori te wisselen en de naam te lezen van een gekend Aalsters biermerk. Hetzelfde lettertype en dezelfde kleuren. Het ruikt verdacht, altans volgens sommige mensen. Was dat geen vorm van sluikreklame? Brouwerij De Gheest distancieert zich volledig van het gebeuren. Zij ne men geen stelling in tegenover deze karnaval groep. Op een punt zijn zij wel formeel, zij sponsoren de groep niet. Dat er een kafe in het spel zit die toevallig bovenvermeld bier verkoopt schijnt eerder toevallig te zijn, elke groep heeft immers een lokaal. De Plekploasters zelf hadden ook geen publicitaire bedoelingen met hun onderwerp. Zij wilden alleen het minder goed presteren van de Safirploeg hekelen. Voor hen is het ondertussen een moeilijk probleem geworden. Zij investeren en investeerden geld in hun onderwerp. Indien het Feestkomitee of de jury hen nu dekwalificeert omwille van verkapte publiciteit kunnen zij naar hun premie fluiten. Wij wachten af welke de beslissing zal worden. Verwarming Het vriesweer van de laatste weken stelt voor bepaal de karnavalisten problemen. Vooral de groepen die in de Fiber zitten hebben het hard te verduren met het gure weer. Dezen die een onderkomen vonden in de Schoolstraat hebben daartegenover in feite een luk- seleven. Schepen van Feestelijkheden Marcel De Bisschop liet tijdens de laatste officiële perskon- ferentie doorschemeren een inspanning te zullen doen om de hallen in de Schoolstraat definitief voor de karnavalgroepen te bekomen. Dit zou uitstekend zijn. Het zou eventueel een uitbreiding kunnen wor den van het karnaval museum. De karnaval wagens van de voorbije stoet zouden er nog een zestal maanden kunnen tentoongesteld worden alvorens ze af te breken. Karnavaltentoonstelling Volgende week zal de katalogus van de komende karnavalstentoonstelling in het Oud Hospitaal waar schijnlijk van de persen rollen. Ondertussen staat men niet bij de pakken stil. De twee TV-reuzen, Gaston en Leo, zullen binnen een paar dagen op de binnenkoer van het Oud Hospitaal opgesteld worden als lokvogels voor de komende tentoonstelling. Ajuintje Het College van Burgemeester en Schepenen verga derde vorige keer op vrijdag, waar dat anders op donderdag gebeurt. Want toevallig hield «Openbare Werken» diezelfde vrijdag een «Studienamiddag», waar natuurlijk vooral het menu onderwerp van de studie was. Z ->u het Kollege van B en S dat dan toch opzettelijk gtdaan hebben? Een goede raad voor Schepen De Neve: nodig in het vervolg het Kollege uit! De voorzitter van het sportkomitee, M.T., heeft ge schiedenis gemaakt als spreker op de uitreiking van de sporttrofeeën. Als opwarmingsoefening had hij een receptie op voorhand meegemaakt, die hem duidelijk zwaar vermoeid had, vooral in de benen waar hij zich nog moeilijk recht op kon houden. We weten nu ook dat men een sporttrofee als assenbak kan gebruiken. Maar er volgen geen sankties, aange zien men toch volop in het jaar van het kind zit. Het stadhuis brokkelt ook ai aan de buitenkant af. Het heeft wintereczeem. Het gaat echt niet goed met ons glazen huis. De burgemeester kreeg dinsdag zijn prijs van de Aalsterse persbond toegestuurd: een citroen. Dit kan hij van de persbond niet zeggen: dat ze hem appelen voor citroenen verkocht heeft. Het asfalt in Aalst zit overal vol averechtse molho pen. Men kan zich hier volop in een wintersportcen trum wanen, zoals de automobilisten slalom in de straten rijden. Sedert men aan de ontgeuringsinstallatle van Amy- lum bezig is, stinkt het al véél beter in het centrum van de stad. verleden jaar verschenen Ko ninklijk Besluit waarbij een re gelmatig onderhoud van cen trale verwarming op stookolie en steenkool verplichtend werd gesteld». Deze reglementering geldt niet voor installaties op aardgas De beroepsorganisatie lichtte haar leden nopens deze nieuwe verplichting in en nam kontakt met CEMOV om dit centrum op gebied van olie branders verder te specialise ren zodat dra. zoals boven vermeld, wachtlijsten ontston den. Een ander voorbeeld van bij scholing is het aardgas. Ener zijds omwille van de snelle uit breiding van aardgasverbruik en anderzijds wegens het feit dat een aantal installateurs met deze nieuwe energiebron niet voldoende bekend zijn werd de noodzaak aangevoeld een aardgaskursus op punt te stel len Men beschikt er nu over zes installaties om de teorie aan de praktijk te toetsen. Op het getouw staan nu buiten de opleiding tot verwarmings specialist de organisatie van een tweejarige patroonskursus aardgasverwarming. Het ligt in de bedoeling een breed werkterrein te bespelen met toepassingen op alle ge bied van olie, aardgas, elektrici teit en zonne-energie. Ook op gebied van bedrijfsbeleid en marketing stelt CEMOV plan nen op. Olieketels op een rij. Studiemateriaal waarop de kursisten de teorie aan de praktijk kunnen toetsen. MOV voor bedrijfsleiders en deze kursus omvat zowel de technische beroepskennis als het kommercieel beleid. De lessen gaan over drie jaar en voor patroonsopleiding komen er nog twee jaren bij. Ongeveer 1.300 leerlingen volgen mo menteel dag en/of avondkur- sussen in het Aalsterse CE MOV. PATROONS In de tweede plaats richt CE MOV zich naar de gevestigde patroons voor beroepsoplei ding. Nieuwe technieken, nieuwe materialen, nieuwe be heersnormen vereisen een voortdurende bijscholing voor de gevestigde bedrijfsleider die wil «bij» blijven. Per jaar orga niseert CEMOV voor deze mensen ongeveer 150 lezin gen, studiedagen of semina ries. Tengevolge van de aktivi- teitsuitbreiding van de installa- Het «CEMOV», het Centrum voor MiddenstandsOpleiding en Volmaking heeft het ook nu zeer druk. Voor de 60-urenkursus voor brandtechnieker bestaat een Wachtlijst en zopas heeft direkteur K. De Troyer de kursisten yier mogelijkheden aangeboden. Gekozen kon worden, ik zeg 3.000 fr. is het handboek «De ieI kon want in een paar dagen faren alle kursussen reeds 'olgeschreven tussen: maandagavond: 15 lesda- <n van 15 januari af van 18.30 [bt 22.30 uur. dinsdagavond: 15lesdagen fan 16 januari af van 18.30 tot 12.30 uur. donderdag: 10 lesdagen 'anaf 18 januari van 9 tot 12 en 'an 13 tot 16 uur. zaterdagnamiddag: 15 les- lagen vanaf 20 januari van 13 lot 17 uur. •eze kursussen gaan door in j" de lokalen van het CEMOV. Wijngaardveld 9 (industrie park) en worden telkens ge- sen wolgd door een officieel exa- :nwe"men van het Ministerie van [.^Volksgezondheid, an Iln de inschrijvingsprijs van Oliebrander», kostprijs 750 fr., begrepen. Om orde op zaken te stellen werden telkens de eerste 12 in schrijvingen aanvaard. Voorlopig kan U hierop dus niet meer reageren maar wellicht komt er wel een andere gele genheid en als U er dan tijdig bij zijt... Het CEMOV werd opgericht door diverse professionele en interprofessionele organisaties en heeft als doel opleiden en vormen van middenstanders of bedrijfsleiders van'kleine en middelgrote ondernemingen. In ons land zijn dergelijke «Cen tra voor Beroepsopleiding» (CMO) gevestigd te St- Niklaas, Mechelen, Turnhout, Leuven, Hasselt en Neerpelt. Met de technische onderwijsin richtingen of vakscholen ko men ze geenszins in konkur- rentie maar vormen er eerder een aanvulling bij. Een groot deel van de «CMO-klanten» zijn namelijk mensen die na een paar jaar in de praktijk te hebben gestaan tot de bevin ding zijn gekomen dat ze te vroeg de school hebben verla ten en zich best nog wat zou den bekwamen om op tech nisch en/of administratief ge bied om het tot een degelijk be drijfsleider te brengen. Anderzijds kunnen er terecht voor een patroonsopleiding mensen tussen 14 en 18 jaar. Tenslotte, en dit is zoals hier boven vermeld het geval, wor den er ook aan reeds geves tigde zelfstandigen vervolma- kingskursussen gegeven. Op gebied van vervolmakings- kursus voor installateurs voor centrale verwarming is Aalst, altans tot op heden, een uni- kum in ons Vlaamse land. De dinamische direkteur Karei De Troyer beschikt er met zijn uitgebreide staf over volledig uitgeruste ateliers voor de vor ming van electrotechnische in stallateurs, voor installateurs van centrale verwarming, voor steenkappers, fiets- en brom fietsmecaniciens. garagisten, plaatslagers, koiffeurs en beenhouwers-spekslagers. Uiteraard vergen dergelijke ate liers, die qua machines en uit rusting steeds up to date moe ten blijven, enorme kapitalen. Dat de financiële inspanning die dus hiermee gepaard gaat renderend is blijkt wel uit het groot aantal mensen die hier verdere bekwaamheid kwa men zoeken en ook meestal vonden. Het is opnieuw zover. Komt Hit weer in de hit-parade? De lichtre- klame van deze roemruchte boetiek is in zijn oorspronkelijke vorm hersteld. Dit verwonderde ons, omdat we van oordeel waren dat er nog geen uitspraak was gevallen in deze zaak. Hier en daar gingen we dus ons eigen licht opsteken, en puzzelden we de resultaten even bij elkaar op gerechtelijk vlak schijnt er al een uitspraak te zijn gedaan, indien onze vermoedens juist zijn. De burgemeester zou ook dezelfde advokaat onder de arm genomen hebben als het organisme dat de stad voor alle gerechtelijk onheil onder de vleugels neemt. Het «ge beuren» in de Zoutstraat vorig jaar zou dus een ongeluk geweest zijn: dat is een geluk voor de burge meester die bij andersluidende uit spraak wel eens voor zijn burge meestersjerp kon vrezen indien deze sneeuwbal verder zou rollen. Maar anderzijds horen we dat men van de burgemeester vorig jaar, is de lichtreklame terug hersteld. Erg logisch, enerzijds. Want indien het inderdaad een on geval betreft, moet alles weer in de oorspronkelijke staat hersteld worden. En het zou dus een onge val geweest zijnl Toch is er nu geen groen of rood licht meer bij. Daar had de politie destijds moei lijkheden mee: groen en rood zijn verkeerskleuren. Maar als «kom- pensatie» slikkert de reklame nu nog wat sneller Wat ons in deze zaak andermaal verwaarloosd lijkt is het feit dat de omwoners opnieuw danige hinder hebben van de vernieuwde licht reklame. Hier is duidelijk opzet in het spel, zo vermoedt men. Met opnieuw alle ongemakken waar het destijds om begonnen was Zelf zagen we nochtans dat de re klame zowat een week lang brandde zonder hinderlijk geflik ker. Het kon dus toch! Maar voor o.a. de familie «Grimm» van rech tover begint nu de miserie op nieuw. Uitspraak of niet, wat meer duidelijkheid in deze zaak zou toch niet ongelegen komen. Maar zolang er geen uitspraak is, kan men geen juridische stapjjen meer ondernemen, tenzij men aan de noodrem trekt en een kortge ding aangaat. Maar er is nog geen uitspraak, dus spreken wij ons evenmin uit. We vragen ons alleen af waarom men zijn geburen zó de pest aan doet. W.L. :ns \CEMOV beschikt over degelijk uitgeruste ateliers waar de kursisten hun ïndjvakkennis kunnen verrijken. Ultra-moderne meetapparatuur voor het m*afstellen van branders. BEDRIJFSLEIDERS In de eerste plaats zorgt CE- We moeten geen oude wonden terug openen. Maar Hit-boetiek heeft zijn flikkeremie lichtreklame terug. Dat wil niet zeggen dat de eigenaar gelijk kreeg op de rechtbank. Een vonnis werd nog niet geveld. Wel moest alles in de oorspronkelijke toestand terug worden gebracht. (VIM) in Dendermonde met de zaak toch nog niet klaar is. Of beter: drie zaken zijn aan de gang. Stede bouwkundig had men vragen om trent de plaatsing van de lichtre klame. Was het flikkeren wel in overeen stemming met de vergunning? Dan was er de «bouwpolitie die eveneens vragen had omtrent deze reklame. En tenslotte moest de politie zich nog beraden over orde- en rustver storing. Niettegenstaande aanma ningen om het flikkeren toch te staken, en het «kranig» optreden

De Voorpost | 1979 | | pagina 7