Het gemeentebestuur van Erpe-Mere zet volgende stap naar realisatie van het multifunktioneel centrum ER WORDT WAT AAN DE INFRASTRUKTUUR GEDAAN Gemeenteraad te Erpe-Mere MET ZIJN DRIETJES LAMBIEKVISSERS IN FEEST STREEKNIEUWS Erpe-Mere 12 - 2-2-1979 - De Voorpost Tijdens de gemeenteraadszitting van 25 januari was eender punten op het programma het nemen van een beslissing omtrent de bezwaren ingediend naar aanleiding van het openbaar onderzoek inzake de grondaanwervingen te Bambrugge (Steenberg). Het was een der forma liteiten die zullen leiden tot de realisatie van het multifunktioneel centrum aldaar. Natuurlijk zou het geen echte gemeenteraadspunt geweest zijn zonder strubbelingen tussen meerderheid en minderheid. Om tot de realisatie van de plannen van het multifunktioneel centrum te kunnen overgaan was een der stappen die moesten gezet worden het voeren van het openbaar on derzoek. De mensen die een stukje grond hebben binnen de zone die voorzien is om de verschillende be stemmingen waar te maken kon den een bezwaarschrift indienen. Op de 67 percelen die te onteigenen zijn waren er 15 eigenaars die be zwaar indienden. De betrokken schepen van sport en kuituur, De Wolf, zette ze op een rijtje. We cite ren er enkele: een bejaarde zegt dat het zijn enig stukje grond is dat hij bezit en zou dus niets meer overhouden; een tweede eigenaar vraagt om de onteigening te beperken tot het wegtracé; zijn stuk grond ligt in de zone van natuurgebied; een volgende zegt dat dit stuk grond onmisbaar voor hem is. Het ligt in de zone van passieve rekrea- tie. De Wolf vond zijn redenering onlogisch aangezien de eigenaar in Brussel woont; een ander eigenaar beweert dat hij voor een ander perceel geen losweg meer zal hebben. Wat niet blijkt te kloppen. nog een andere eigenaar heeft een weekend-huisje staan op zijn stuk grond. Volgens het gewest plan staat dit in een zone waar dat niet toegelaten is; hier stemt het onteigenings plan niet overeen met wat in het kadaster aangeduid is qua grens- beschrijving; dat zou geen bezwaar zijn, aldus schepen De Wolf; deze eigenaar wil eerst een prijs kennen die zal toegekend worden vooraleer hij toestemming geeft om te onteigenen; de volgende krijgt nu een hoge huurprijs op zijn stuk grond. Hij zou deze bron van inkomsten moe ten missen; ook hier stemt de oppervlakte van het kadaster niet overeen met de werkelijkheid. Deze eigenaar zegt ook nog dat zijn stuk grond nu verhuurd is en dat hij het wil overla- ten aan zijn zoon; 1 van wie het volgende bezwaar schrift komt zal iedereen wel kun nen raden: «het is onze broodwin ning en vinden de plannen voor re- kreatie nutteloos aangezien we zelf reeds rekreatie bieden op deze plaats»; de laatste eigenaar vraagt zich af hoe ze zijn stuk grond zinvol zouden kunnen aanwenden en is niet te spreken over het feit dat hij nog achterliggende gronden bezit die door de bestemming van dit stuk minder waarde zullen krijgen. Schepen De Wolf besluit zijn op somming met het voorstel om deze bezwaren te verwerpen om tot de onteigeningen te kunnen overgaan. C V P. fraktieleider Van Laethem stelde vast dat er een grote diversi teit is in de bestemming van de gronden: groengebied, passieve rekreatie, aktieve rekreatie, zone voor openbare nutsvoorzieningen. Hij vindt het dan ook spijtig dat er geen advies gegeven is van «Regi stratie en Domeinen» over de waarde van de gronden, zodat het moeilijk te zeggen is hoe de ontei gening juist moet verlopen. Een ander bezwaar is needs van bij het begin van de besprekingen over het centrum geuit geweest. De op positie vindt het nutteloos alles te centraliseren. Akkoord met de bouw van een komplex dat de be stuurlijke eenheid, de gemeente diensten, zou huisvesten, gezien de erbarmelijke toestand waarin deze nu moet werken. Maar verder zouden de plannen niet mogen gaan. Kuituuraanzuiging en centra lisatie is nutteloos; de entiteit van de deelgemeenten moet behouden blijven. De kosten die zouden ge maakt worden om een groot kul- tuurkomplex op te richten zouden beter besteed worden aan verbete ring van de bestaande plaatselijke toestanden. Aldus het standpunt van de C.V.P. Zo was hun stand punt bij het begin van de bespre kingen over het multifunktioneel centrum en zo zal het altijd blijven voegde Van Laethem aan zijn be toog toe. De meerderheid kon echter niet vlug genoeg een beslissing treffen en wuifde de bezwaren van de C.V.P. weg in de stemming. De C.V.P. onthield zich. Deze twee tegenstrijdige standpun ten zijn nu eens niet beperkt tot de gemeentepolitiek. De ganse bevol- kinq heeft hier een keuze gemaakt. Zo is er een groep die zit te wachten op een degelijke infrastruktuur (teaterzaal, tentoonstellings- en vergaderruimtes, biblioteek en noem maar op) terwijl er een an dere groep liever zou zien dat ze plaatselijk beter aan hun trekken moeten komen. Misschien is het plakken van een stempel op deze twee groepen wat te doorzichtig, maar ergens is er toch een logische kant aan. Is het namelijk niet zo dat de eerste groep voornamelijk be staat uit mensen die geen enkele infrastruktuur ter beschikking heb ben om aan sport, kuituur of ont spanning te doen? Zijn dit niet de niet-kristelijke verenigingen of mensen met die overtuiging? Ter wijl de katolieke of kristelijke ver enigingen beschikken over paro chiehuizen, kloosterzalen en noem maar op. Deze laatsten zouden na tuurlijk liever hebben dat die be staande infrastruktuur beter zou uitgewerkt worden met gemeente hulp. Twee standpunten die verde digbaar zijn maar waarvan de men sen met die ene vertegenwoordiger méér in de gemeenteraad het dit keer zullen halen. De plannen zijn nu goed aan het rollen. De onteigeningen zullen vlug afgewerkt worden zodat kar begonnen worden aan de eersfc fase van het projekt. Maar daarvoa moet ons land eerst een regerinj hebben. Het dossier ligt namelijkt wachten op het ministerie om gete- kend te worden. Eens dat achter rug, zal de realisatie niet meer li stuiten zijn. Maar vooraleer wi daar zijn, zullen er nog vele poli tieke woorden gesproken worder in Erpe-Mere. VIN Do dit ge roi So ve Kli de ge De be Ki vo di< na ge on zij Het werd een maratonzitting, vorige gemeenteraad van Erpe-Mere. Vooral het groot aantal punten (31 in openbare zitting en 4 in geheime zitting) en het doorworstelen van de gemeentebe groting waren hier de oorzaak van. Ook deze keer verliep de zitting volgens het gekende patroon. Het spel van kat en muis tussen de meerderheid en oppositie beperkte zich enkel tot het bekibbelen van detailkwesties. Toch waren er een paar niet onbelangrijke punten. Een voor een werden ze op een gekend patroon behandeld. De zitting werd geopend met een bekrachtiging van twee bij dringendheid door de Burge meester uitgevaardigde tijde lijke politiereglementen. Een eerste stored in verband met het voeren van de verkiezings- kampagne. Gezien deze ganse affaire reeds een tijdje achter de rug ligt, werden er geen woorden aan vuil gemaakt. Een tweede punt eiste wat meer uitleg. De Goeverneur van de provincie Oost-Vlaanderen had reeds meerdere klachten doorge stuurd over de geluidshinder in de zaal «Claudia» te Eronde- gem. Aanmaningen konden de uitbater blijkbaar niet overtui gen van de hinder die het la waai van de vele T-dansants die er doorgaan veroorzaakt. Hij werd reeds geverbaliseerd, doch dat deed niets af aan de aflatende ijver van de lawaai maker. Indien de toestand zou voortduren, dan zou de zaal zonder meer, bij politiebevel gestoten worden. C.V.P.- fraktieleider Van Laethem stelde de vraag of er reeds po gingen ondernomen waren om de zaak in der minne te rege len. De burgemeester ant woordde dat hij reeds persoon lijk tussenbeide gekomen was, maar dat dit geen enkel resul taat opgeleverd had. De oppo sitie was dan ook vlug akkoord met dit punt. OPENBARE WERKEN Niet minder dan 15 punten werden gewijd aan meestal kleine beslissingen over de openbare werken. De schepen van dit departement, De Grae- ven bleef dan ook geruime tijd aan het woord. Volgende pun ten werden zonder veel omhaal goedgekeurd. Misschien is de opsomming wat eentonig, maar we willen ze toch onze lezers niet onthouden. Voorlopige aanneming van het aangepast rooilijnplan voor de Kraai neststraat te Erpe Tij dens vorige gemeenteraad werd namelijk de bestemming van deze weg bepaald. Het gaat hierom een verharding en aanpassing als landbouwweg. Goedkeuring van gemeen telijke tussenkomst in elektri sche kabelversterkingen in de Nerenbroekstraat (10.800 F) en Kleine Steenweg (2.214 F) te Erpe. Goedkeuring van plans en bestekken betreffende nodige uitbreidingen aan de openbare verlichting langs de Dorps straat en Langemunt te Aaigem voor 29.819 F en de Putstraat te Erpe voor 270.620 F Uitbreiding van- het T.V. - F.M. - distributiekabelnet langs de Dries te Bambrugge. De gemeentelijke tussenkomst bedraagt 2.500 F Aankoop van een 15:-tal nadarafsluitingen. Het aantal dat de gemeente op dit ogen blik in gebruik heeft blijkt te be perkt te zijn om goede diensten te bewijzen. Goedkeuring van plan en bestek aangaande een aan passing van het watervoorzie- ningsnet in de Kerkveldstraat en Kerkstraat te Burst en te Bambrugge. Het bestek be loopt 894.248 F Er moet een kleine aanpas sing gebeuren aan het wegen tracé voor de inrichting van het kruispunt van Kuilstraat, Impe- straat en Gentse Steenweg te Erondegem. Goedkeuring van het ont werp van aanleg van riolering langs de Aalststraat en Hazel- straat te Aaigem. Een gedeelte van de voet wegen Boschweg te Erpe en Verbandeggenweg te Mere zul len worden afgeschaft. Na on derzoek kwam er slechts een enkele klacht hierover binnen die ongegrond bleek te zijn. De eindafrekening voor de verbeteringswerken aan de Eegemstraat, Landsheer straat. Prinsdaal en Katstraat te Bambrugge werd goedge keurd. 2.837.805 fr heeft deze zaak gekost, wat ongeveer overeenkomt met de raming. Er werden namelijk voor 474.000 fr. werken in min en voor 468.000 fr. in meer uitgevoerd. Dit laatste bedrag werd be steed aan een onvoorziene aanpassing van de riolering. De eindafrekening van de werken aan de Kattelinnestraat te Erpe werden eveneens goedgekeurd. Deze verbete ringswerken hebben 7.670.670 fr. gekost. Een ontwerp voor verbete ringswerken aan de Halfbun- derstraat te Erpe droeg even eens de goedkeuring weg van het voltallig gemeentebestuur. De uitvoering van deze werken zou in totaal 6.971.715 fr. kos ten, waarvan 60% naar riole ring en 4U% naar wegeniswer- ken zou gaan. Reden tot diskussie waren de beslissing tot het aankopen van aanvullerrtJe werktuigen voor de traktor. Het gaat hier over een sneeuwruimer en twee laadbakken. Schepen De Graeve toonde zich heel tevre den over het werk dat zijn per soneel met behulp van deze machine kon verzetten. Hij noemde de strijd tegen de sneeuw te Erpe-Mere een ge slaagde onderneming. Met re den zouden we hieraan durven toevoegen. De oppositie klaagde erover dat de binnen wegen niet genoeg aandacht WERKGROEP GUDRUN MERE Op vrijdag 2'februari komen de mensen van deze werk groep in het Hof ten Dale bij een voor een gezellig samen zijn. Vanaf 19.30 u. zullen een lekkere tas koffie en een stapel dampende wafels kunnen aan gesproken worden. Nadien zal een schoonheidsspecialiste advies geven aan al die er voor geïnteresseerd is. SCHAATSEN Wie dolgraag kennis wil ma ken met deze sport en zich op de schaats eens goed wil amu seren moet zich vliegensvlug laten inschrijven bij het be- Verleden week wijdden we een artikel aan de omschakeling van Permanent Verantwoordelijke in jeugdhuis Dido te Erpe. Hier ven we er drie die de jongste geschiedenis maakten van het jeugdhuis. Rechts Staf Van Medegael die anderhalf jaar geleden tie taak overnam van Willy Hostens de man - links op de foto die Dido groot maakte). De versbakken P.V vanaf I februari) Hendrik Muylaert in het midden voelt zich nog wat onwennig tussen de vele onbekende gezichten. (VIM) stuur van de Volksuniejonge ren van Erpe-Mere. Op zondag 18 februari gaan die mensen zich namelijk op de prachtige schaatspiste in Brugge op het gladde ijs wagen. Voor 100 F kan je al mee K.W.B.-MERE Volgende week zaterdag houdt deK.W.B. -afdeling van Mere zijn groot winterfeest in het Pa tronaat. Het orkest Reforma tion speelt ten dans. SMAKELIJK V Z W. F C. ORANJA Erpe organiseert op zaterdag vanaf 19 uur) 3 en zondag (van 12 tot 20 uur) 4 februari een groot Kip- en Mosselfeest. De hon- gerigen moesten zich echter la ten inschrijven zodat er geen stapel mosselen of kippen te veel of te weinig waren. Wie de kans gemist heeft... mis schien volgende keer. MIS! Vorige weck kondigden we verkeerdelijk een infobeurs aan in Dido. Door omstandig heden werd deze namelijk ver schoven naar een datum in april. Tot dan! V.T.B. - V.A.B. MERE Vraagt om nog eens je agenda na te kijken of je soms niet vergeten bent het optreden van de Wiener Sangerknaben te noteren. 17 februari te 20 uur in het klooster te Mere. gekregen hadden. Fraktielei der Van Laethem vond tevens dat de bevolking door middel van een rondschrijven moest aangemaand worden om voor het algemeen belang sneeuw te ruimen op voetpaden en riole- ringsroosters vrij te maken van ijs. Schepen De Graeve vond dit laatste een goed voorstel maar vond dat de gemeentediensten prachtig werk hadden verricht en een pluim verdienden. Hij vond het dan ook het geschikte ogenblik om cijfers te noemen. Er werd vooreerst 30 ton Na- triumchloride, verpakt in zak ken, verwerkt. Nadien kwam nog 88 ton van dit goedje (niet verpakt in zakken) op de wegen van Erpe-Mere terecht. Toen "dit soort zout, wegens de lage temperaturen, niet doel treffend bleek, werd er overge schakeld op Calciumchloride. 41 ton werd hiervan rondge strooid. Wanneer we weten dat Natriumchrloride 2.000 fr. per ton kost en Calciumchloride 4.410 fr., dan leert een kort re kensommetje ons dat-er voor 416.810 fr. strooisel verwerkt werd, zonder 26 ton mechani sche gladheidsbestrijders. Ook het bezit van de loods te Erpe vond de schepen een goede zaak. Zonder die opslagplaats zouden er heel wat bewa- ringsmoeilijkheden geweest zijn voor het zout. Ook over de overname van de door de provincie te verlaten vakken aan de provinciale baan (Aalst-Oudenaarde) was er enig gekibbel. Het betreft hier stukken weg die niet meer tot de provinciale baan behoren door de recht trekking hiervan op de grond gebieden van Burst en Erpe. De provincie zou deze stukken weg in goede staat brengen en dan overlaten aan de gemeen te. De oppositie vond dat er moest over gewaakt worden dat deze overname slechts zou gebeuren wanneer de wegen in heel goede staat gebracht zijn, zodat er niet direkt zouden kos ten komen voor de gemeente. De meerderheid kon deze ge dachte bijtreden en beloofde te zullen waken over de uitvoering van de herstellingswerken. En tot dusver het hoofdstuk openbare werken. INTERKOMMUNALES In ons jaarverslag over Erpe- Mere ha'dden we het nog ver noemd: de gemeente is in twee gesneden wat betreft de di verse nutsvoorzieningen. Tot dusver waren, voor wat de elektriciteitsvoorziening be treft, de voormalige gemeenten Erondegem, Vlekkem, Otter- gem, Bambrugge en Burst aangestoten bij de interkom- munale IMMELOOST, terwijl Mere, Erpe en Aaigem bedeeld werden door DENDERLEC. Nu hebben deze en nog andere in- terkommunales onderhande lingen gevoerd om dergelijke situaties die op administratief gebied verwarring scheppen te verhelpen. Uitwisseling en overname zou de bedienings- grenzen van elke interkommu- nale doen samenvallen met de huidige fusiegemeentegren zen. Tot dusver de achtergrond van het volgende punt op de ge meenteraad. Er moest nu overgegaan worden tot de stemming over het al dan niet akkoord zijn met deze overna me. Hierdoor zouden alle deel gemeenten bevoorraad wor den door DENDERLEC. C.V.P. - fraktieleider noemde dit een belangrijk probleem; met de dood in het hart zouden ze de overname aanvaarden. Met deze uitdrukking erkende hij de onmogelijke weigering. Hij stelde aan de gemeente raad voor om voorwaarden te koppelen aan deze overname. Hij had twee voorstellen Voor eerst zou van de overnemende maatschappij geëist moeten worden, dat ze eveneens alle geplande werken zou overne men en uitvoeren Daarnaast vond hij het noodzakelijk dat de maatschappijen een techni sche beschrijving zouden ge ven van de moeilijkheden die de overname zou meebrengen. Zo houden bijvoorbeeld be paalde bedelingslijnen op een bepaalde plaats (de vroegere grens) op. Van Laethem vond het belangrijk te weten hoe deze problemen zouden opge lost worden en wat de weerslag zou zijn op de kwaliteit van de bediening. Schepen De Lange gaf toe dat het schepenkollege niet zo ver op het probleem, dat ze als vol dongen feit zagen, waren inge gaan. De gemeenteraad was het dan ook unaniem eens dat deze voorwaarden zouden vermeld worden in de aanvaar dingsakte Met uitzondering van raadslid Vindevoghe! die niet wou beslissen zonder op de hoogte te zijn van de voor- en nadelen van de verschil lende maatschappijen. Hij ont hield zich bij de stemming. Ook het volgende punt had heel wat voeten in de aarde. Er zou beslist worden of men zou toetreden tot de Interkommu- nale Vereniging voor investe ringen in de Elektriciteits- en Gasdistributie in Oost- Vlaanderen (IVIEGOV). Deze interkommunale heeft tot doe de investeringen van de ge meenten te vergemakkelijken investeringen die dienen orr elektriciteits- en gasdistributie te verwezenlijken. De oppositie vond dit een niet noodzakelijk lidmaatschap er wou klaar en duidelijk gestipu leerd zien of de 150 fr. per in woner die dient betaald te wor den bij de toetreding eenmalig is of zou terugkomen bij he: jaarlijks hernieuwen van hei lidmaatschap. De bezwaren van de C.V.P. werden wegge stemd en de toetreding were goedgekeurd. De oppositie kor niets meer dan tegenstemmen ONDERWIJS Na het vastleggen van de va kanties en vrije dagen in hel gemeentelijk onderwijs voor hel schooljaar 1979-1980 werd beslist om plans, lastenkohiei en bestek te laten opmaken voor het plaatsen van centrale verwarming en elektriciteit in de gemeenteschool Honegem te Erpe. Er zal via een beperkte offerteaanvraag nagegaan worden wie de werken zal mo gen uitvoeren. De oppositie zou graag zien dat ook voor de andere gemeentescholen zou uitgekeken worden om deze hoognodige installaties te plannen. Ook hier was de ganse ge meenteraad het eens dat hel hier om een noodzaak gaat. EN VERDER akkoord voor het aangaan van gemeenteleningen ter fi nanciering van de aankoop van een bergingsloods 271.000 fr en 551 watermeters (693.000 fr.); goedkeuring van de af te sluiten overeenkomst met hel O.C.M.W, inzake verhuring van een gemeentegebouw te Bam brugge. IN GEHEIME ZITTING In geheime zitting werden nog enkele weddes en be zoldigingen vastgelegd van gemeentelijk personeel, werd Wilfried Van Acker aangesteld als lager onder wijzer aan de gemeente school te Erpe, werd in de vervanging voorzien van dl- rekteur van een gemeente school Frans Fouquaet en werd de ontslagaanvraag van veldwachter Cesar Scheerlinck aanvaard. De andere belangrijke onder werpen van de gemeente raad doen we voor u nog eens apart uit de doeken. VIM te rul Vc Zondag vierden de Lambiekvissers hun kampioenendag. Als klubkampioen werd Gustaaf Delsemme gehuldigd. Koning werd Roger Vinck en de kampioen van de juniors werd Marnix De Sutter. Bij de veteranen kreeg Alfons Van den Bossche depluimen. Het hoogtepunt van de viering was de huldiging van de leden die de wisselbeker van Groot Aalst hadden veroverd. Voorzitter Van Eeckhaut drukte tijdens zijn speech op het belang van deze trofee en spoorde de leden aan tot regelmatig oefenen. Paul Schuuppe, niet alleen voetballer maar ook kok, zorgde voor een uitstekend feestmaal

De Voorpost | 1979 | | pagina 12