VERBETER DE WERELD, BEGIN MET LEE LEEDSE VIJFTIGERS VOORZIEN GROOTSE VIERING! BELASTINGSDRUK STIJGT TE LEDE Lede wordt goed geboekt LEEDSE EINDEJAARST0MB0LA ZIT ER OF HEEMSCHUT LEDE RICHT ZICH NAAR DE AKTUALTITEIT 14 - 2-2-1979 - De Voorpost Onder deze nogal zonderlinge titel had vrijdag jongstleden in het jeugdhuis Leeuwerik, te Lede een eerste van twee informatieavon den plaats over leefmilieu. Als inleiding werd een diareeks vertoond van de Bond Zonder Naam onder de titel «Een gemeente voor en door de mens». Vervolgens werd door de heer Antoon Mertens, verantwoordelijke van de Werkgroep Leefmilieu Lede een opsomming gegeven van alle aktiviteiten die in 1978 in Groot-Lede onder de vlag van het Jaar van het Dorp plaatsgrepen. Hierop pikte de heer Sigfried Van Nuffel, sekretaris van de Regio nale Aktiegroep Leefmilieu Dender- en Schelde (RALDES v.z.w.) onmiddellijk in met de doelstellingen van dit Jaar van het Dorp nogmaals duidelijk te formu leren. Zich bazerend op officiële publikaties, zoals de «Dorps krant» kwam hij tot het besluit dat het de bedoeling van de initiatief nemers was om de plaatselijke landelijke bevolking tot zelfwerk zaamheid aan te sporen, en om tevens een stap te zetten in de rich ting van kleinschalige leefge meenschappen. Het doel van het Ministerie van Nederlandse Kui tuur was duidelijk een kwalita tieve verbetering van het leven te bewerkstelligen. Vertrekkend van deze vaststellin gen, formuleerde de gastspreker enkele kritische beschouwingen. Volgens hem was het Jaar van het Dorp ontspoort tot folkloristische aktiviteiten. Verder zag hij een gevaar voor toenemende grond- spekulatie, dit doordat het dorp in het brandpunt van de belangstel ling geplaatst werd. Ten derde heeft men volgens hem het volk teveel bezig gehouden met neven facetten, wat dan automatisch leidde tot éénzijdige aktiviteiten zoals ambachtsmarkten. Niettemin had de ganse aktie te maken met het ruimtelijk beleid, waartegen heel wat gemeentebe - sturen echter meer dan ooit zondig den. In Lede is er volgens de spre ker van al deze grondbeginselen echter heel weinig terechtgeko men. Men heeft zelfs geen komi- tee van het Jaar van het Dorp kun nen samenstellen. S. Van Nuffel vroeg zich dan ook af of men in Lede zoals in het verleden blijft voortslapen. Vervolgens gaf de RALDES-sekretaris zijn vizie over de gevoerde aktiviteiten, en het standpunt van zijn vereniging over de feiten, die een impakt hadden op de kwaliteit van het leefmilieu. Dit was dan de aanleiding om die per in te gaan op het Gewestplan zoals het voor Groot-Lede ver schenen is. Over dit onderdeel van de avond hebben wij het in een aparte bijdrage. Vervolgens wees hij erop dat het jaar 1979 op leefmilieuvlak slecht werd ingezet, dit naar aanleiding van het verschijnen van het K.B. van 13 januari 1979 dat enkele ar tikelen van de Bijzondere Plano logische Voorschriften, toepasse lijk op de gewestplannen, wijzigt in negatieve zin. Enerzijds krijgen bedrijven de mogelijkheid om onbeperkt uit te breiden en anderzijds mogen zij, die een exploitatievergunning be zitten, vee! langer ter plaatse blij ven dan vroeger het geval was. Zijn toespraak werd besloten met een kritiek op de werking van de plaatselijke afdeling van RAL-1 DES, de Werkgroep Leefmilieu Lede, die blijkbaar ook in slaap gevallen is. In de diskussie, die hierop volgde werd vooreerst gesproken over het probleem van de fietspaden. Ge vraagd werd of de verbreding van de rooilijnen tot 12 meter geen mogelijkheid bièdt tot het aanleg gen van nieuwe rijwielpaden. De heer Van Nuffel was van mening dat er toch niet voldoende ruimte voorhanden zou zijn om veilige fietspaden aan te leggen. Hij zag eerder een oplossing in de aanleg van gescheiden paden, langs de rijkswegen, of in het verharden van oude spoorwegbeddingen of veldwegen. Men moet volgens hem eerder, daar waar mogelijk, het gemotori- zeerd verkeer afremmen. Dit kan bijvoorbeeld door het uitbouwen van woonerven. Maar vooraleer men deze optie neemt, is echter eerst een globaal beleidsplan noodzakelijk. Het was vanzelfsprekend dat ook het gesticht van Mesen nog ter sprake kwam bij de nabespreking. Hierbij herhaalde de RALDES- sekretaris dat het gemeentebestuur van Lede, in haar eigen belang, het initiatief zou moeten nemen tot het herklasseren van gebouwen en omringend park. Dit zou beslist voordelen meebrengen bij een eventuele latere restauratie, ge zien de mogelijkheid tot het be komen van staatssubsidies. De heer Antoon Mertens pikte hier op in door erop te wijzen dat het bazisprobleem bij de besprekin gen met de hogere overheid het feit is dat men geen toekomstbes temming aan de gebouwen kan geven. Hierbij was hij van mening dat de gemeente Lede enkele jaren geleden een reuzekans miste om het goed aan te kopen en ter be schikking te stellen van de bevol king voor allerlei socio-kulturele aktiviteiten. Misschien kunnen er trouwens nieuwe voorstellen aan bod komen uit de rezultaten van een enquête, die op dit ogenblik in het kader van het plan Spitaels plaats heeft. Volgens beide sprekers over schrijdt het probleem alleszins de gemeentegrenzen. Men dacht hierbij aan de mogelijkheden, die nog bestaan, in het kader van de deconcentratie en decentralizatie van de overheidsdiensten. De heer Ruyssinck, het enige gemeente raadslid dat op de info-avond aanwezig was, kon hierbij ver melden dat binnenkort een bezoek gebracht wordt aan het Gesticht Van Mesen door afgevaardigden van verschillende ministeries. Deze informatie was de aanloop voor dezelfde interpellant tot een invraagstelling van RALDES als vereniging. De heer Ruyssinck wees hierbij op het feit dat heel wat bezwaren van RALDES op genomen werden in het uiteinde lijk Gewestplan zonder dat er enige inspraak was van de bevol king. Deze bezwaren waren trou wens nergens te bekomen. Het gemeenteraadslid schrok er niet voor terug de leefmilieuvereni ging te verwijten meegewerkt te hebben aan machtsmisbruik en machtsoverschrijding. De heer Van Nuffel was door deze aanval niet uit het lood geslagen. Aan de vraagsteller antwoordde hij kort en klaar wat RALDES was en welke haar doelstellingen wa ren. Hij gaf dan uitvoerig uitleg over de procedure, die wettelijk bestaat bij het uitwerken van het Gewestplan. Ook ging hij uitvoerig in op de procedure zoals zij gevolgd werd in de Regionale Kommissie van Advies. De heer Van Nuffel beaamde dat deze procedure on- demokratisch was, vermits er slechts één openbaar onderzoek plaats had. Nochtans diende de in breng van RALDES gerelativeerd te worden dit gezien het feit dat men zowat 10 jaar werkte aan deze plannen. Spreker ging verder met eraan te herinneren dat RALDES een ak- tieve informatiecampagne ge voerd had, om de bevolking te helpen bij het indienen van een bezwaarschrift. Hij wees hierbij terloops ook op de tegenkantingen en moeilijkheden die de verent ging zelf ondervond bij haar ver- j schillende akties. Tot slot van de avond werden doq Miek Verwerft, permanent ver- antwoordelijke van het Jeugdhui} Leeuwerik alle aanwezigen opge- j roepen om ook deel te nemen aar de tweede leefmilieuavond, dit zal plaatshebben op 23.2.1971 J onder de titel: «In welk milieu zul len wij in de toekomst leven tt Lede?-. VEHE Na lang zoeken naar «oude» vrienden, na veel bespreken en uitnodigen, gepaard gaande met meerdere vergaderingen, zijn de mannen en vrouwen van 1928 er eindelijk in geslaagd een kompleet feestprogramma voor te schotelen. Alle perso nen die geboren zijn in 1928 en de ex-gemeente Lede bewo nen, kunnen deelnemen aan dit veelbelovend avondje-uit. Hierdoor wensen de inrichters iedereen de kans te geven even terug te blikken op een halve eeuw, die ze achter de rug hebben. Door de dagelijkse beslommeringen, door het gezin of het werk zijn de vroegere vrienden van elkaar afgedwaald, leder is zijn eigen weg gegaan. Sonck, één van de initiatiefne mers, meent dat de mensen van '28 op een keerpunt van het leven gekomen zijn. Meer nog: hij zegt dat zij reeds op de terugweg van het leven zijn! Dat dit niet steeds een vaste waarheid is, zal de betreffende avond wel bewijzen. Toch is het een mooi initiatief: het zal zeker prettig zijn oude vrienden weer te ontmoeten, te kunnen praten en vertellen over vervlogen schooljaren, interessante vrija ges, gezinstoestanden, en noem maar op... ledereen heeft wel een spe ciale herinnering of een anek dote uit zijn schooltijd, die nu zeker de aandacht zal krijgen. Om elkaar te kunnen zien, sa men te eten en te dansen, is er een rendez-vous-datum vast gesteld: alle vijftigers zijn wel kom op zaterdag 17 februari. Hoe meer zielen er zullen zijn, hoe groter de vreugde zal wor den Daarom is er nu reeds be sloten dat de wederhelft van de jarigen eveneens uitgenodigd zijn. Het programma is niet overladen, maar houdt veel be loften in. Zoals het past, begin nen de feestelijkheden met een plechtige misviering. Om 18 uur worden de feestvierders verwacht in de hoofdkerk, waar voor hen stoelen in de midden- beuk zullen gereserveerd blij ven. Dit is echter niet verplich tend. De vijftigers die niet wen sen ter kerke te gaan, kunnen ondertussen op de Markt een pintje gaan pakken... Rond 19 uur wordt het plezie rige gedeelte aangesneden: dan voorziet men het drinken van de feest-wijn. Een half uurtje later start men met een koninklijke kip, geknikkerde soep en een gebraad met een krans van groenten en kroket ten. Reeds om 21.30 uur kan men de «zotskap» aantrekken: er zal een discobar zijn die een muzikale omlijsting uit de «kin derjaren» van de vierders zal verzorgen. Men verwacht eveneens een hoop schoollied jes en vertellingen... Het einde is nog niet voorzien. Wanneer de vierders zullen thuiskomen staat dus nog niet vast! Per persoon wordt er slechts 500 frank gevraagd, waarin dan ook alles is inbe grepen. Wie wegens gezond heidsredenen of een andere stoornis niet kan deelnemen aan de feestmaaltijd, is nog even welkom vanaf 21.30 uur Die personen hoeven dan slechts 150 frank bij te dragen. Zoals velen reeds zullen weten heeft het feest plaats in de zaal «Harmonie», Nieuwstraat 32 te Lede. De inrichters hebben nog een nood aan oude foto's over hun jeugd. Wie er nog in zijn bezit heeft, wordt vriendélijk verzocht ze even te lenen. Alle foto's worden onder album ge bracht. zodat ze tijdens de fees telijkheden door iedereen kun nen bekeken en besproken worden. Natuurlijk krijgt ieder een zijn uitgeleende eigendom nadien terug! Momenteel zijn er reeds 218 kandidaat feestvierders genoteerd. Zij worden (hopelijk allemaal) verwacht op de laatste verga dering, welke doorgaat op dinsdag 6 februari om 20 uur in de zaal «Harmonie» Dan wórden de laatste schik kingen aangaande het feest programma van 17 februari be sproken. R. Devijver 1 De inrichters zouden de deel- v nemers ten zeerste danken, in- j dien zij hun inschrijving moch- ten ontvangen voor 1 februari.! Wie nog geen uitnodiging met een overschrijvingsbulletin ontvangen heeft, kan terecht bi een van de volgende komite® leden: Frederik Sonck - Julienne D'Haese, Oude Wichelsëj! steenweg 3 (21.60.66). Roger Van Acoleyen - Anna De Craecker, Olmendreef 19 (21.00.48). Evarist Beelaert, Bellaertstraal 35, Maria De Craecker, Smis- weg 43 A, Rosa De Wolf, Nieuwstraat 18 (21.65.23), Ro bert Droessaert, Keiberg 18, ol bij Alfons Van Den Bremt op de Kleine Kouterrede 10. Op de eerste gemeenteraadszitting van 't nieuwe jaar te Lede, werden heel wat moeilijkheden verwacht rond het stemmen van de opcentiemen. Vooreerst stond op de agenda een be spreking van de heffing van opcentiemen op drijfkracht, nij- verheidspersoneel en drankslijterijen. Het betreft hier een belasting voor twee jaar geldig. Om aan de wensen tegemoet te komen, gezien de bedrijven reeds heel wat moeilijkheden kennen, stelde burgemeester Gravez, dat de heffing op de drijfkracht op 300 opcentiemen behouden blijft Om dezelfde redenen én om de inflatie te bestrijden, werden de opcentiemen voor het nijver- heidspersoneel verminderd tot 200. De drankslijterijen blijven 300 opcentiemen betalen zoals vroeger. Raadslid Ruyssinck vroeg het woord om even te bedanken. Hij meende «Ik hoop dat ge zo voort doet met de andere belastingen». Ook raadslid De Brouwer dankte de burgemeester en de schepen van financiën om dit voorstel, dat natuurlijk door iedereen aanvaard werd. Het tweede punt leek echter reeds aange- brander. Hier sprak men over de heffing van de aanvullende gemeen tebelasting op de personenbe lasting. Het zou hier gaan om 6 procent, gedurende twee jaar geldig. CVP-gemeenteraadslid Emest Galle vroeg hierover enige uitleg: Gezien de werk loosheid, zijn er reeds minder ontvangsten. Nu zullen de mensen meer moeten betalen op wat ze eigenlijk verdienden. Het gaat niet om een peulschil, want men rekent op ongeveer 9,5 miljoen! Dit is naar mijn ge voel een abnormale stijging van de personenbelasting. Vo rige gemeenteraadszitting ver stond ik dit niet, wel nu versta ik het nog steeds niet! aldus woordvoerder. Toch schijnt ons dit een toestand die in Lede blijkbaar een gewoonte is: le vert men altijd kritiek op natio nale beslissingen? Men kan er toch niets aan doen! Het derde punt, heffing opcentiemen on roerende voorheffing 1979, kreeg wat meer aandacht van de raadsleden. De verhoging van 1.200 naar 1.400 opcen tiemen werd ingevoerd. Bij dit voorstel gaf burgemeester Gravez enige uitleg. Hij meende dat er meer opbreng sten nodig waren en dat 't ge meentebestuur gemeend had deze verhoging te moeten doen. Hij wees er op dat er te Lede nog minder betaald wordt dan in andere gemeenten. De meeste buur-gemeenten heb ben een opcentiem gaande van 1.600 tot 2.000. Lede ligt dus aan de lage kant. voegde de burgemeester er nog aan toe. Raadslid De Cuyper vroeg zich echter af waarom. Hij betoogde dat het batig saldo van de ont werpbegroting van de ^vorige gemeenteraadszitting, ten be drage van ongeveer 7 miljoen, verdwenen is. Hij meende dat men het dan ergens anders wil gaan zoeken, namelijk bij de mensen die «hebben»! De heer Ruyssinck bleek niet zinnens de verhoging te stem men. Hij meende «Wij zitten in het bestuur van Lede! De an dere gemeenten moeten maar hun eigen boontjes doppen! Wordt deze verhoging mis schien ingesteld met het oog op belangrijke werken, een sport terrein misschien? In de begro ting vinden wij anders niets over dergelijke plannen. Het enige wat wij lezen is dat er een baantje hier of daar een beetje verbeterd werd, maar dat is toch niets bijzonders! Tegelijkertijd vraag ik mede raadsleden of zij «voor» kun nen stemmen. Moeten de be lastingen niet lager? Er zijn hier mensen die een belastingver laging op hun kiespamfletten hebben gezet, die kunnen toch niet vóór stemmen? Volgens het ontwerp kunnen wij vast stellen dat men er in geslaagd is het overschot weg te werken. Er rest nu nog slechts één mil joen! Tot slot: wij hopen dat de mensen die verhoging niet stemmen!» Schepen Cyriel Noël gaf echter een antwoordje: «De houding van de PW is inderdaad de be lastingsdruk te verminderen geweest. Maar de gemeente is een afzonderlijke zaak. Het gaat hier niet om nationale be lastingen. Dit voorstel op onze gemeenteraad heeft dus niets te zien met het nationaal vlak!». Hierop gaf raadslid Ruyssinck een gevat antwoord: «Dat vind ik echt onproper! Wij bedoelen die belastingen niet! Maar de belastingen verminderen, dat kunnen wij in Lede, in onze gemeente. De belastingbetaler is toch dezelfde. Hier kunt ge uw woorden in daden omzet- ten.» letswat verveeld, nam oelt burgemeester Gravez het sch0 woord. \boei Hij meende dat het raadslid de bal missloeg, en dat met de enige bedoeling de andere aanwezigen te intimideren om de belasting niet te stemmen] Men zou dadelijk overgaan tot de stemming. Daar mevrouw Siau weer aan wezig was, bleek de vroegere «meerderheid» nu in de mire™1" derheid en werd het voorstel met 13 ja-stemmen tegen li afde neen-stemmen aanvaard. 1 jol RDv Qp Boeken wordt hier niet gebruikt in een financiële beteke nis, maar in een letterkundige betekenis. Enige weken geleden verscheen het prentenboek «Lede...in prenten van weleer». Dit interessant werk dat door de Leedse Heemkun dige Kring wordt uitgegeven, hebben wij hier toen reeds uitvoerig behandeld. Blijkbaar stonden wij toen niet alleen met onze posi tieve beoordeling voor deze geslaagde realisatie. Wij blijven bij dit standpunt, ondanks bepaalde opmer kingen die wij een enkeling hoorden maken. Deze kriti- kaster moet wel vrij alleen staan met zijn opvatting als we het sukses dat het werk je kent onder ogen nemen. Op dit ogenblik zijn reeds zo'n 500 eksemplaren aan de man gebracht. Het is vol gens de leden van de Heem kundige Kring wel opval lend dat er ook zeer veel interesse bestaat voor het boek vanwege Jonge gezin nen en gezinnen die in Lede ingeweken zijn. Alles laat dan ook verhopen dat einde van deze maand de voorraad van 700 eksemplaren ver uitgeput zal zijn. Voor de spekulanten kunnen we wel bevestigen dat er geen zul len bijgedrukt worden. Misschien zal men dan over een paar jaar ook bereid zijn voor dit prentenboek meer dan het dubbele te betalen van de huidige kostprijs, net zoals dit nu reeds het geval is voor «De geschie denis van Lede» door E.H. Jozef De Brauwer. Van dit werk is er geen enkel eksemplaar meer te verkrij gen. Geruchten deden wel de ronde dat de Heemkun dige Kring dit werk zou la ten herdrukken. Maar deze kring staat daar eerder te rughoudend tegenover. Wel is al het fotografisch druk- materiaal en het nodige pa pier klaar om aan de her druk te beginnen in de druk kerij van het Psychiatrisch Ziekenhuis. Volgens laatst opgevangen berichten zou 4 f. wor tone rico den! Lede mag terecht fier zijn op een zeer aktieve Heemkundige Kring. Alhoewel deze heemkundigen heel wat werk in stilte verrichten, komen zij bij gelegenheid ook naar holten met één of andere realisatie. Deze realisaties zfjn dan steeds de getuigen van die noeste arbeid in stilte. Zie bijvoorbeeld bon jaarlijkse uitgifte van het tijdschrift «Ken uw Dorp», de speciale fusiebrochure hiervan in 1976, de resente uitgifte van het boekje «Lede... in prenten van weleer». Soms krijgen heemkundigen wel eens kritiek op het feit dat zij enkel zitten te neuzen in stofferige en vergeelde doku- menten uit het verleden, terwijl zij de aktualiteit uit het oog verliezen en aldus nalaten de belangrijke feiten uit het dage lijks leVen voor de volgende generaties vast te leggen. Deze kritiek, die soms wel gefundeerd is, gold tot voor enige tijd ook voor de Leedse heemkundige kring Heemschut. Op de alge mene vergadering van de Socio- Kultureie Raad vorige week maandag deelde waarnemend voorzitter Marcel de Fruytier mee dat de heemkundige kring zinnens is hierin verandering te brengen. Als heemkundigen snuffelen de leden regelmatig in het verleden om allerlei te weten te komen over Lede. Doch bij iedere vondst bleek dat dit reeds vermeld was in het lijvig werk van E.H. De Brouwer «De geschiedenis van Lede». Omdat dus telkens weer gekonstateerd werd dat het Leedse verleden zeer goed gekend en beschreven is, heeft de Heemkundige kring nu de zorg uitgesproken om nu meer de gegevens uit het resente verleden (vanaf de zestiger jaren) en het hedendaagse veilig te stellen voor de toekomst. Hier toe zou de Heemkundige Kring onder andere een soort samen vatting maken van alles wat de Leedse verenigingen laten ver schijnen aan eigen publikaties. Hiermee' en samen met nog andere gegevens zou een tijds beeld opgebouwd worden. De heer de Fruytier wees er evenwel opdat hiervoor wel de medewer king nodig zal zijn van de Leedse verenigingen. De Heemkundige Kring zou hiertoe kortelings een schrijven richten aan de ver schillendeverenigingen om hier bij te helpen. Een ander interessant hulpmid del zou zijn om oudere mensen die over één of andere gebeur tenis uit hun verleden heel wat weten, dit te laten vertellen en op te tekenen of te registreren op band. Dus wordt ook gerekend op de aktieve medewerking van personen die oudere mensen met een nog fris geheugen in hun familie- of vriendenkring heb ben. direkteur Emiel Vinck er aan Ma; denken om dit werk van De Brauwer desgevallend zon der de medewerking van de °P Heemkundige Kring te her- rich drukken. Dit zou dan echter zaal pas gebeuren nadat het huw en dige projekt dat de heer P*f Vinck opgezet heeft van de persen gerold is. Dit projekt de is de geschiedenis van de 0p Maricollen en het huidig wa Psychiatrisch Ziekenhuis. Gei Dit werk dat door direkteur wa Vinck samengesteld is, zou kor eerstdaags in druk gaan. MonDQ -IE' op jeu vol I Bri Aa Ook voor 1980 heeft de Heem kundige Kring al plannen. In dat jaar immers zal het Julius de Geyter-jaar plaatsvinden. Het is dan 150 jaar geleden dat deze dichter te Lede geboren werd en tevens 75 jaar geleden dat hij overleed te Antwerpen. In dat jaar 1980 zal de Heemkundige Kring dus zeker de nodige aandacht besteden aan deze; gekende Ledenaar. MOND.G. Het hoofdstuk Leedse Elndejaantombob^van VTB-VAB Lede en de plaatselijke NCMW afdeling, werd vorige week zaterdag zo goed als definitief afgesloten met een gezellig samenzijn voor de deelnemende handelaars en de gelukkige winnaars. Ook deze editie van de eindejaarstombola heeft bet steeds groeiende sukses van deze organisatie bevestigd. Dat deze Eindejaarstombola tot ver buiten de Leedse grenzen weerklank gevonden heeft, is een feit. Dit wordt gewoon bewezen door de winnaars van de hoofdprijzen. Net als vorig jaar, toen iemand uit Wichelen de personenwagen won, is deze begeerde hoofdprijs ook ditmaal buiten de Leedse grenzen ge wonnen geworden, namelijk in Hofstade. Doch nog andere hoofdprijzen werden door niet- Ledenaars in de wacht gesleept. Van de tien hoofdprijzen zijn er tot nogtoe reeds acht bekend en amper de helft hiervan zijn door Ledenaars gewonnen. Naast de grote hoofdprijs die dus naar Hofstade verhuisde, werden andere hoofdprijzen gewonnen door personen uit Lokeren. Erembodegem en Wichelen. Al de gekende winnaars waren vorige zaterdag aanwezig op het gezellig samenzijn in de zaal Volkskring. Zij mochten er simbolisch hun prijs in ont vangst nemen. Samen met de deelnemende handelaars en de organisatoren mochten zij ook aanzitten aan een lekkere feest dis. Ook aan de uitgave voor volgend jaar werd reeds gedacht. De organisatoren denken om dan nog meer hoofdprijzen in te schakelen, vijftien of misschien tot twintig. Dit zou evenwel niet onmiddellijk een verhoging van de te winnen geldbedragen meebrengen. Tot nogtoe zijn dus reeds acht winnaars gekend, dit zijn voor de eerste prijs, een auto Taunus, gewonnen door Eddy Dierickx, Hof te Wachenestraat 2, Hofsta de; tweede prijs waardebons voor 75.000 fr. gewonnen door Octaaf Bael, Geraardsbergse- steenweg, 110 te Erembodegem; de derde prijs een stereo-rack door Van Lysebeth, Vrijdag markt 34. Lede; de vierde prijs een vliegtuigreis door Henri Galle, Kerkevijverstraat 24 te Lede; de vijfde prijs een geluids filmset gewonnen door Herman De Bock. Kleine Ommegangweg 18 te Lede; de achtste prijs een mini-wijnkelder gewonnen door Willy Haegen, Hannusdreef, 43 te Lokeren; de negende prijs voor 15.000 fr. kleding gewon nen door M. Buyl, Brugstraat 24 te Wichelen en de tiende prijs een linnendroogkast, gewonnen j door mevrouw Eeckhoudt. j Blomstraat te Lede. Twee prij- j zen zijn nog niet gekend, I namelijk de zesde prijs een vloertapijt werd gewonnen door het nummer 903.291 uit het warenhuis Nopri en de zevende j prijs, het nummer 889.004 van Tricot-Lux wint een heren- en damesfiets. Deze prijzen kun nen nog afgehaald worden tot 4 februari, daarna worden de j reservenummers geldig. Dus nog vlug eens kijken. MOND.G.

De Voorpost | 1979 | | pagina 14