GEMAKKELIJK GILBERT BAYENS MANIFESTEERT Kangoeroes Aalst wacht op K. Te De verrassi 3R Officiële tennisklassementen seizoen 1979 v VOLLEYBAL V\ VOLLEYBALKALENDER BOKSEN RAPIDE LEBBEKE TENNIS 24 BEVEREN VC LEBBEKE 0-3 setstanden: 11-15, 6-15, 3hl5 Tegen degradatiekandidaat Bevere„ kon Lebbeke een rustig mees*, terschap demonstreren. Het startte met Johan Aerts, Danny Loyez, Etienne Van Uytfang, Geert Aerts, Herman Fonck en Dirk Nobels in de basisopstelling en kreeg aanvankelijk veel oppositie van de plaatselijken. Na 2-0 werd het sn®I 2-4 doch in de volgende servicewisselingen stond Beveren w^®r op gelijke hoogte (4-4). De blauw-witten sloegen een eerste kloof bij 4-7 en moesten slechts sij 9-10 enige reaktie opvangen om dan met 1K15 te winnen. Daarmee was de wedstrijd half gewonnen want c«n snelle voor- ipró-g in de 2e beurt (1-5) werd niet meer opgehaald. Via 4-10 n 6-13 werd het 8-15. De derde beurt had men var de gasten nog minder tegenstand te vrezen. Van 3-3 werd het 7-3 en maakte Lebbeke af na 10-4 stand Zaterdag reizen de Lebbekenaars naar rode lantaarn A. Brugge Sn moeten zeker in staat zijn beide punten te veroveren want itadien komen Wervik en Bredene op het programma en dat zeker andere soep. (mvw) De buitenploegen mochten er dit weekend weer niet aan beginnen. Een terechte beslissing overigens al zou het veel kwaad en problemen besparen mocht men van de volleybalsport maken wat zij werkelijk is een zaalsport, Te veel ploegen, en dan hebben we het no8 n>®t over vierde provinciale, hebben zlch tot het uiterste verzet om op het oude vertrouwde kerkplein te kunnen blijven spelen. De reden hoeft niet ver gezocht. Als zaalploeg verliest men heel wat mogelijkheden wanneer men «achter de kerk» aai.komt. Misschien heeft de ervaring van dit seizoen enkele klubverant- woordelijken geleerd en zal men tijdens de komende Alge mene Vergadering er eens. over denken ook derde provinciale te «zalen». Dat men, uit propa- gandaoogpunt, de laagste reeks nog wat vrijwaart, is begrijpe lijk Niet iedere nieuweling be schikt inderdaad zo maar on middellijk over een zaal. Op een seizoen kan men echter ver kijken... en de ervaring heeft ons geleerd dat de groot ste tegenstanders van het zaal. principe plotseling wel snel over een zaal beschikken van zodra hun eigen klub er een nodig heeft. Waar men dat zaalprobleem nie1 nodig heeft is eerste provinciale en daar heeft VK Aalst een goede stap in de juiste richting gezet. Winst tegen Wondelgem is wel niet schokkend maar toch belangrijk genoeg. Met het ver. 4. BAASRODE G. DENDERMONDE 1-2 setstandén 13.15, 8-15, 15-13, 158. 1S-13 in deze derby kwam Gilvoc aanvankelijk voor, mede door .aktisch spel van Merckx en Van Caeckenberghe (2U1) maar ïarde ops!agen van Van Wambeke Heten de plaatselijke meisjes veer aansluiten. (7-8). Toen ook De Blende erg produktief jervcerde kwam Baasrode zelfs 12-8 voor. Van Acker kon echter iet tij keren en mede door een falende service van de thuisploeg von Dendermonde nipt met 13-15. De tweede beurt kende een •.egedriftig Gilvoc weinig proble. ■nen met thuisploeg e„ leid ie voortdurend met 1-3, 4-7 en UI. ^1et 8-15 kwamen de bezoek sters op een «geruststellende» )-2 voorsprong toe geruststellend die voor sprong wel was, bewees Baas ode in de derde beurt. Via 10-8 con Dendermonde nog terugko. nen tot 13-13 doch Van der >eyl zorgde voor setwinst. Veinig voorbeeldige koncen- ratie in de vierde beurt met slech» passenspel, smashes in het net en opslagen die overal belandden behaLve op de be oogde plaats. Zo bleef het SP®' gelijkopgaan en kon Baasrode leiden met 8-7 tussenstand. Hofman zette met vier gelukte smashes 12-7 op het bord en ondanks het werk van Spitaels, De Smet of de ingekomen Van de Putte werd het 15-8. De vijfde beurt leidde Dender monde doorlopend (5-11, 9-13). De thuisploeg bleef echter door. gaan en haalde de achterstand op om deze tenslotte in winst om te zetten. Een betere ingesteldheid van Baasrode dat eerst op een 0-2 achterstand belandde besliste uiteindelijk over de einduitslag en dwarsboomt hiermee de ti- telambities van G Dendermon- de, De Gilvocreserven wonnen van Baasrode met ®"5 (13-15, 12-15, 4-15). De ploegenA. BAASRODE aVn Wambeke, Hofman R. ®n C., De Blende, Van Keer, Van den Abbeele, Van der Peyl, Mertens en Heyvaerts. G. DENDERMONDE: De Bac ker, De Smet, Merckx, Spittaels Van Achter. Van Caeckenber ghe en Van de Putte. G DENDERMONDE S.' ST..GILLIS W. 3-0 Deze topper tussen de nummers een en twee in de rangschik king werd een vlotte overwin- ning voor de thuisploeg die in de eerste set een 2-5 achter stand omboog in 9-5 en won met 15-8. De tweede beurt hepen de thuisspelers uit tot 9-2 doch lieten zich bijbenen (11-11)- Via 13-11 werd het 14-14, Gilvoc verloor dan twee setballen op 15-14. doch maakte tenslotte toch uit. De bezoekers domineerden aan vankelijk die 3e set (3-5, 5-8) doch een moedige thuisploeg maakte gelijk op 10-10 Dat was de doodsteek voor de be zoekers die geen Punt meer skoorden, BAASRODE ZELZATE 3-0 Eenrichtingsverkeer met ®®n sterke thuisploeg die 15-4, 15-10 en 15-8 liet optekenen. De Baasroodse miniemen wonnen hun laatste wedstrijd van het eerste seizoengedeelte met 5-0 tegen R. St.-Niklaas en cijfers 15-0, 15-4 en 15-8. (mvw) der wegduwen van een mede degradatiekandidaat doet men altijd een goede zaak. Met 3-0 en stestanden 15-1, 15-7 en 15-11 was de zaak rap beklon ken. De thuisploeg had trou wens slechts een 4-0 voor sprong nodig om gemakkelijk naar het orgelpunt te stomen. Bij VK Aalst zit men wel wat in met Mark Philips die er zaterdag a.s al niet bij zal zijn en vanaf 1 maart onder de wa pens. Een verzwakking die wel kan tellen. De jeugd van VK laat zich ook gelden. Ondanks het overwicht van leider Kuros Zulte hebben de Aalsterse kadetten het beste van zich gegeven. Guido De Schrijver, Jan De Smedt, Paul Boonants, Jan Standaerd, Koen Van der Beken en Koen Lau- wereys moesten het zelfs zon der hun gekwetste «kapitein» Paul Matthijs doen doch beten flink van zich af. Met 6-15 ,7-15 en 12-15 werd het geen oneervol verlies voor een ploeg die amper 6 maanden volley beoefend. Ee„ grote achter stand die zich duidelijk deed gevoelen tegen de grensjongens die al sinds hun miniemenleef- tijd rond het net geschaard zijn, Juvenes Zele heeft de komst van Bazel gebruikt om een net te 3-0 zege binnen te rijven. De Bazelaars wonnen dit jaar nog niet en zijn blijkbaar over hun hoogtepunt heen. Juvenes, tapte echter uit een goed vaat je, genoeg om te winnen. I-, tweede provinciale was de derby Kukl. Aalst Kangoeroes Aalst van een spannende aard. De titelkandidaten toonden zich technisch dp sterkste en won nen ook de tweede uitgave van deze derby nu met 3-1. Door deze zege houdt Kangoeroes Aalst a"e kansen gaaf om za- Wdag K, Temse partij te ge ven... een wedstriid die dan voorafef"gaan wordt door een reproduktie van de wedstrijd uit de heenronde. Woensdag kwam inderdaad de P.K.C. zich uitspreken over de klacht die door de scheepsbouwers, werd ingesteld tegen de beslissing van de scheidsrechter. Het wordt in elk geval een belang rijke week voor de titelpreten- ties van de Kangoeroes. Bij Belsele was Springbokken Zele de sterkste na vijf sets en toonde Baasrode zich zonder problemen beter dan K. Zelzate. Weer geen punten voor Berlare dat bij NS St.-Amands.berg niets kon oogsten (3-0) Ook Z. Zele botste op een sterke tegen stander Evergem dat de ne. derlaag uit de heenronde nog niet vergeten was, speelde een opvallende partij. De thuis ploeg won met 3-2. Werd Ledp Eine uitgesteld Hofstade was wel in de clinch Het ontmoette Aaigem voor e gen pub iek en kwam niet I een overwint-ing. (1-3) Bij de dames in eerste proviil ciale moest Berlare eveneeri naar NS St.-Amandsberg kwam er niet verder dan 3-1 nederlaag. I-t tweede provincial won Zele vanBazel met 1-3 presteerde Baasrode het Dendermonde met 5-2 de 1 om te doen. Winst voor K. Aalst tegei Borsbeke (0-3) verlies Oudegem tegen Zottegem (3-0) besluiten dit overzicht. (mvt HEREN 4e nationale 18u.30 A. Brugge Lebbeke le provinciale zaterdag 17 uur: DestelbergenVK Aalst zaterdag 15 uur Vosselare J. Zele 2e provinciale zaterdag 19u.l5 K. Zelzate Kukl. Aalst zondag 17 uur: Nieuwkerken Baasrode zondag 10u.30 S. Zele Eeklo zaterdag 16 uur Kang. Aalst K. Temse 3e provinciale A zondag 16 uur: V. Kruibeke NS St.-Amandsberg zaterdag 15 uur Assenede Z. Zele zaterdag 15 uur Kalken Lovendegem zaterdag 15 uur Berlare Waasmunster 3e provinciale B zondag 15 uur Asper Hofstade zondag 16 uur Idegem Lede 4e provlrclale. zaterdag 17 uur: St.-M. OudenhoveiWichelen zondag 15 uur Oudegem-Hemelveerdegem II zaterdag 19 uur: Schellebelle T. Ninove zondag 10u.30 St.-Niklaas Dendermonde DAMES le provinciale zondag 10u.30 Berlare Oudenaarde 2e provinciale A zondag 17 uur: Dendermonde Moerbeke zaterdag 19u.30 J. Zele Aalter zondag 10u.30 Oudegem Eine zondag 10u.30 Wichelen G'bergen zaterdag 16 uur Aalst Lede TraditiegeVouw ontvingen we fn de loop van de maand januari de nieuwe tennisklassementen van de Koninklijke Belgische Lawn Tennisbond, geldig voor het seizoen 1979. een eerste vaststelling is dat de lijst van de ge klasseerde spelers en speelsters elk jaar nog wat langer wordt. Tot dit seizoen zijn er dat nationaal in totaal 15.052,11.210 mannen en 3.842 vrouwen. Ondertus sen is het lang niet duidelijk hoe het met deze unitaire KBLTB in de nabije toekomst moet en wat de bevoegdheid en auto nomie zal worden van een Nederlandstalige en Franstalige vleugel. Feit is dat er op dit ogenblik meer dan 80.000 spelers en speelsters bij de Nationale Tennisbond aangesloten zijn en dat het leeuwenaandeel, letterlijk en figuurlijk uit Vlaanderen komt. Hierdoor komt tennis in dit land als 2de sport qua beoefenaars uit de bus, zonder rekening te houden met de pakweg 100.000 die geen officiële aansluitingskaart hebben. Niet helemaal ten onrechte stellen deze beoefenaars zich al eens de vraag waarom er in onze pers toch zo weinig (St.- (St.- D'Hollander A. (Hamme) D'Hollander K. (Hamme) Flies J. (Temse) Huyghe A. (Temse) Matthys M. (Reinaert) Merckx C. (Temse) Pelicaen H. (Dendermonde) Possenier L. (Aalsterse) Schoepen V. (Hamme) Van Bogaert M. (Hamme) Van Daele K. (Temse) Van Eetvelde S. (Beukenhof) Van Raemdonck B. (St.- Niklaas) Verbeke I. (Temse) C 30,2 Baert R. (St.-Niklaas) Bauwens H (Beukenhof) Berkers A. (Scheldedreef) - Bohyn N. (Wase) Buekens T. (Aalsterse) Callebaut J. (Zeelse) Claes S. (St.-Niklaas) De Gendt K. (Dendermonde) De Leenheer G. (Vlaskia) Van Caelenbergh Y. (Kanga roos) De Man G. (Vlaskia) De Pauw S (Reinaert) De Ruysscher C. (Scheldedreef) De Smet J. (Galenus) De Vooght Y. (Wase) De Witte A. (Vlaskia) Ediers I. (Hamme) Huylebroeck M. (Aalsterse) Keppens M. (Reinaert) Keymeulen J (Beukenhof) Leenaerts W (St.-Niklaas) Lenssens M. (Wase) Lentacker M. (Wase) Meirte M. (Reinaert) Meul A. (Reinaert) Peeters L. (Hamme) Peeters N. (Temse) Sax E. (Wase) Segers C (Vlaskia) Smet N. (St.-Niklaas) Tas C. (Scheldedreef) Thuy C (Wase) Van Cauteren T. (Hamme) Van Den Eeckhoudt M. (Aals terse) Van Hootegem E (Kangaroos) Van Hoyweghen K. (Temse) Van Lysebeth G. (Vlaskia) Van Rompaey A. (St.-Niklaas Verhelst O. (St.-Niklaas) Vietti C. (Wase) Vlaeminck N (Vlaskia) Waegeman A. (Hamme) Waegeman M. (Hamme) Waumans G. (Dendermonde) over deze sport verschijnt. Dm aan deze lacune enigszins tegemoet te komen ligt het in de oedoeling van de Voorpost, zij net dan meer beperkt tot Oost-Vlaanderen, een ver slaggeving over de verschei dene tomooien en tennis- nieuws te brengen. Wij geven hierna een eerste publikatie van een lijst die reprezentatief zou moeten zijn voor het Voor- postgebied, met name Het Land van Waas, Dendermonde en Aalst. Dat de snelle opgang van de tennissport in deze kon- treien een feit is, blijkt trouwens al uit de noodzaak om de eerste lijst voor de mannen te beper ken tot en met het klassement .C 30. Wij voorzien een 'tweede (C 30,2 en C 30,4) voor een volgende Voorpostuitgave, maar de vrouwen krijgt u kom pleet! BEN COIGNAU MANNEN B - 2/6 Claeys L. (Wase) Fontaine A. (Wase) Verzele F. (Wase) B 4/6 Claeys H. (Reinaert) Cole R. (St.-Niklaas) B 2/6 D'Haeyer R. (St.-Niklaas) Hambersin M. (Reinaert) Keppens P. (Reinaert) Lebeer L (Reinaert) Smet W. (Wase) Van Nieuwenborgh E. (Kanga roos) Van Overloop M. (St.-Niklaas) Van Raemdonck W. (St.- Niklaas) Vermeulen R. (Dendermonde) C 15 Anthonis L. (St.-Niklaas) Bonduelle J. (Dendermonde) Claessens J. (Hamme) De Clerck F. (Temse) De Clerck P. (St.-Niklaas) De Prijcker L (Wase) Hermes J.-P. (St.-Niklaas) Keppens J. (Reinaert) Pelicaen P. (Dendermono -) Vanrfpr Gucht P (Tem<ua) Van Hoorde J.-L. (Wase) Weynants L. (Wase) Wielandts J. (Dendermonde) C 15,2 Cornelis M. (Kangaroos) Dhondt R. (Dendermonde) Eemans E. (Aalsterse) Pelicaen J. (Dendermonde) Van Acker H (Reinaert) Van Nieuwenborgh L. (Kanga roos) Vuylsteke B. (Hamme) C 15,4 Abbeloos G. (Kangaroos) Bellon P. (Beukenhof) De Biere L. (St.-Niklaas) De Cock J. (Wase) De Cock W. (Wase) De Graeve G. (Dendermonde) De Wilde G. (Temse) Merckx J. (Temse) Mertens R. (Beukenhof) Pelicaen R. (Dendermonde) Pi ret A. (Dendermonde) Van Biesen G. (Dendermonde) Van Royen G (Temse) Verschueren M. (Wase) Viaene R. (Wase) C 30 Behiels L (Wase) Bourgeois R. (Wase) Busschaert V. (Temse) Cassiman G. (Beukenhof) Christiaens J (O. Zele) Claeys R, (Reinaert) Qleyman C. (Wase) Colman J. (Galenus) Coppieters R. (Scheldedreef) De Brabander P. (Hamme) De Caluwe P. (Temse) De Clopper M. (Scheldedreef) De Decker D. (Dendermonde) De Groot E. (Beukenhof) De Groote A (Beukenhof) De Kok C. (Wase) üelannoy G. (Wase) De Mets J. (Zeelse) De Mey G. (Hamme) De Potter H (Hamme) De Wilde K. (Temse) D'Hooghe E (St.-Niklaas) Dierickx G. (St.-Niklaas) Du Caju J.-L. (Kangaroos) Eeman D. (Aalsterse) Elshout W. (Wase) Flies T. (Temse) Gargam G. (Aalsterse) Hens W. (Temse) Jacobs J. (Dendermonde) Leenaerts L. (St.-Niklaas) Lenssens R. (Wase) Lippeveld P. (Wase) Mechant A. (Pavinom) Meert M. (Aalsterse) Meert S. (Aalsterse) Meskens E. (Dendermonde) Mets J. (St.-Niklaas)* Moeyersoen P. (Aalsterse) Muylaert J. (Reinaert) Pannier T. (Wase) Peeters K. (Temse) Pieters H (Reinaert) Poppe L. (O. Zele) Renaer R ('t Hof Texel) Rouvroy W. (St.-Niklaas) Schollaert G. (Beukenhof) Snick S. (Wase) Strens L. (Kangaroos) Stroobants J. (Temse) Thienpont J. (Reinaert) Thuy E. (Wase) Thuysbaert D. (Hamme) Van Acker F. (Reinaert) Van Den Berghe A. Niklaas) Van Den Branden L. Niklaas) Van Der Biest F. (Beukenhof) Van Der Haeghen G. (Den dermonde) Van Der Meersch R. (Hamme) Van Der Stichelen P (Wase) Van De Velde G. (Hamme) Van Driessche P. (O. Zele) Van Gucht J. (Kangaroos) Van Hautte L. (Dendermonde) Van Mele M. (Hamme) Van Nieuwenborgh G. (Aals terse) Van Raemdonck A. (St.- Niklaas) Veekmans G. (Wase) Vehent A. (O Zele) Vermeire S (Temse) Verschelden'L. (Hamme) Verschueren G. (Wase) Waegeman E. (Hamme) Walraeve A. (Zeelse) Wauters L. (Galenus) VROUWEN REEKS A Dewitte M (Wase) B O Mespreuve G. (Wase) B 2/6 Manigart C. (Wase) C 15 Merckx I. (Temse) Restiau T (Wase) Sax D. (Wase) Verbeke P. (Temse) Verschueren B. (Wase) C 15,4 Boel G. (Temse) Bral E. (Reinaert) C 30 Adriaenssens S. (Beukenhof) Bellon L. (Beukenhof) Biesemans L. (Hamme) Boel A (Hamme) Claeys B. (St.-Niklaas) De Caluwe L. (Temse) 'aul loet» al e res 'aul ome: au 1 .en inula inde icho 'oile De Zeelse Lichte weiter heeft er nu twee hcroepsseizoenen op zitten. In die periode leverde hij 10 kampen waarvan hij er 7 won, twee inatchnuls en 1 verloor. De 9 op 10 zonder nederlaag is voor een ambitieuze jongen als Gilbert zeker de grootste onder scheiding waard en die appreciatie moet hem sterken om er mee door te gaan. Bayens is een sportman die enorm veel van zichzelf vergt. Dit is possitief. icht C 30,4 Baeckelmans B. (Temse) Baeckelmans E (Temse) Baeyens A. (Beukenhof) Boemans A. (Beukenhof) Bracke V (Beukenhof) Coppieters H. (Scheldedreef) De Cleen L. (Hamme) De Cordier F. (Beukenhof) De Corte L. (Scheldedreef) De Graeve L. (Beukenhof) De Kok K. (Wase) De Mets A. (Zeelse) De Meulenaere N. (St- E«*n sporter die vlug met zich zelf tevreden is, zal nooit hoge toppen scheren. Gilbert heeft gezond verstand genoeg om te heseffen dat hij nog veel moet leren. In de hokszaal van Zele heeft hij onder de hoede van trainer Jef Van Driessche e» met ervaren en internationaal gereputeerde sparringmaats als Carmeliet, Tshinza, Van Torre, daartoe de gelegenheid. Ondanks een overduidelijke puntenzege was Gilbert vrijdag avond niet volledig tevreden over zijn kamp tegen de En gelsman Wood» die hem alleen in de eerste twee ronden met snelle counters even kon be dreigen. Voor de rest was Bay ens de meester in de ring, die via talrijke links-rechtse series en dikwijls gevolgd door een rake uppercut een karrevracht voordeelpuntcn verzamelde, 't Zog er op bepaalde ogenblikken zelfs naar uit dat Gilbert de overwinning voor de limiet zou behalen. De reden waarom dit niet zo was, is dat Wood de Bay ens-aanvallen probeerde te De Schepper B. (Hamme) Dobbelaere C (Reinaert) Drieghe M. (Vlaskia) Duerinck A.-M. (Zeelse) Fierens C. (St.-Niklaas) Hunninck L. (Corona) LebeeT A. (Reinaert) Leboeuf P (Reinaert) Lievois D (Vlaskia) Matthys K. (Reinaert) Potums L. (Kangaroos) Roelandt J. ('t Hof Texel) Schollaert N. (Corona) Stilten M. (Vlaskia) Van Daele B. (Temse) Van Den Berghe M. (Dender monde) Van Der Brempt M.-N. (Aals terse) Van Gucht O. (Kangaroos) Van Herrewegen C (St.- Niklaas) Van Mechelen M (St.-Niklaas) Veekmans (Wase) Veldeman N. (Corona) Vermeylen A. (St.-Niklaas) Verswijver M. (Temse) Vijt R. (Reinaert) Waterschoot A. (Wase) Wauters D. (Galenus) Weemaes G. (Hamme) breken via onregelmatig boksen. Hij kreeg hiervoor trouwens twee publieke vermaningen. Maar na de wedstr jd wees Gil bert in de richting van een gekwetste linker vuist, die flink was opgezwollen. Bayens liep die kwetsuur op in de eerste ronde toen hij met een upper cut zijn tegenstrever counterde. Hij had achteraf niet genoeg kracht meer om een beslissende eindstoot te plaatsen. NERVEUS De Zelenaar gaf ook toe dl hij nerveus tussen de touwi klom. Hij bokste de hoofdkam| en droeg enigszins het gewicl van de vrijdagavond meetin) een experiment dat Boxii club Zele in de toekomst wil herhalen. Ondanks dat hij veel goede zaken demonstreerd» was Gilbert er van overtuigd De nog beter te kunnen. Hij wilde onz» een te perfekte konditie en deze was de laatste dagen cnigszini twe< overtruind in het entoesiasme vooi waarin hij naar de kamp toe-'trap leefde verspeelde hij een beetje van zijn frisheid, maar Gilbert zal, indien hij dezelfde inzet en liefde voor de stiel blijft behouden, een mooie hokscur- ricre ophouwen. Met Onlangs werd de pers in het ootje genomen door een nog onbekend gebleven «verslag gever» die telefonisch had meegedgeeld dat Rapide Leb. beke koploper Eendracht Meldert (4e prov.) met 4-0 had geklopt. Het resultaat was andersom Er werden zelfs details over dp «doel- schutters» verteld. De klub heeft zich bij de Dender- verontschuldigd. Die ver ontschuldigingen werden tij den dp jongste algemene vergadering aanvaard, maar er is beslist dat de schrij. vende jongens uit de Ros Beiaardstede Rapide voor de verdere duur van het sei zoen gewoon laten voor wat de klub waard is en er geen woord aan wijden. Later kan een andere houding worden aangenomen (mm) seizoen vijf jaar De koninklijke Aalsterse tennisklub, die bestaat, huldigde de kampioenen 1973 (XL)

De Voorpost | 1979 | | pagina 24