DAVE WILLIAMS KIJKT GOED UIT DE DOPPEN Laattijdige afgelasting PAUL DE BRAUWER MET SPIERPIJNEN UIT SACCOLONGO WEER THUIS 10GER DE VOGEL LOOPT ÏNAAR EEN EREPLAATS Mart Van de Voorde beste streekatleet te Oudenaarde Boksen te Zele: M DONKMEERMAN ROLAND BOKST TEGEN ARTONE WIELRENNEN ATLETIEK TAFELTENNIS in Dender-, Schelde- en Durmestreek Zevende veldloop AKO te Overmere BH ifte 25 tienne De Beule zijn vrouwtje kijken, hoopvol het zomerseizoen 1979 tegemoet 'aul De Brauwer heeft tijdens het wereldkampioenschap modder- iloeteren in Saccolongo slechts één misslag begaan hij bleef tot allerlaatste meter meedoen. Die keikoppigheid kan hem voor e rest van dit seizoen tot inaktiviteit dwingen. 'aul was mee toen de „bonzen" er na het startschot keihard tegen gingen. Maar lang heeft hij zich niet vooraan kunnen hand- Ie Brauwer kent zichzelf lo- is zijn sterkste wapen Hij heeft al heel veel ki- afgelegd om daar wat an te doen en de jongste we ging het uitstekend. het Italiaanse Saccolongo ras hij echter nergens. Vooral mtdat de crossers meer hinder ■ndervonden van hun fiets dan vut anders alleen op het treepje betonweg kon gereden vorden. De rest was een kolf de hand van Leon ichots, Karei Lismont, Willy 'olleunis, Rik Schoofs en an= lere „modderklievers". Reglementair moet een cyclo- trossparkoers voor twee derden perijdbaar zijn. De vroede he ren van de UCI hebben de Pgen dichtgeknepen en lieten de startvlag toch naar bene den. Voor het oog van honderd duizenden teeveekijkers. Het spektakel dat in de velden van Saccolongo werd opgevoerd, was de beste antipropaganda voor het veldrijden die ooit kon bedacht. Cyclocrossen is voor 80 procent behendigheid en durf op de fiets blijven waar anderen lopen, strompelen of vallen. Zaterdag en zondag stonden de specialisten in de kou. Letterlijk en figuurlijk. In ons landje werd jaren gele den door enkele pioniers ge pleit voor de humanisering van het cyclocrossen men liet on ze jongens door slijk en water, door sompige weiden en moe rassen ploeteren. In het buiten land was het toen anders op een parkoers waarop de akro- baten en de échte fietsers aan hun trekken kwamen, werd toen gereden en soms ook ge lopen. In Italië won een amateur wuarvan Renuto Longo, een ex-wereldkumpioen, zegt dat hij goed kan lopen doch als cyclo- crosser niet boven de middel maat uitklimt. Bij de profs haalde Zweifel het. Die is blijk baar „kompleter" dan alle kon- kurrenten. Hoe dan ook Paul De Brauwer liep tijdens die modderloop een ernstig spier- letsel op. Maar Paul is een jon gen die vecht tot hij er bij neervalt. Opgeven staat niet in zijn boekje. Hij moest ditmaal wél de pijp aan maarten heb ben gegeven. Kapot van de pijn, leeggepompt door de in spanningen, bleek hij een heel poosje te moeten rekupereren. De heren van de UCI, de in ternationale wielerunie hadden het parkoers vun Saccolongo verkend tijdens de afgelopen zomer. Geen geschikt moment om dat te doen. Kon dat vorig jaar in januari niet Als het zo voortgaat komt er een dag waarop de cyclocrossers ver plicht worden met de fiets op de rug het Noordzeekanaal over te zwemmen. de gd;De veldloop van Tildonk bracht °°k podiumplaatsen op voor ileionze crossers. Zo behaalde Roger De Vogel (AC Denderland) in enjdeze wedstrijd omringd door groot gezelschap, een uitstekende ntitweede plaats. De Hammenaar Benny Claus volgde dit goede ne; voorbeeld en tnocht na de wedstrijd bij de juniores op hetzelfde e- trapje postvatten, ije •rt;Met deze 2e plaats heeft Claus et nu al enkele opmerkelijkg re- iftjsultaten weten bij elkaar te ir-! lopen Jan Ysewijn, ook van AC Hamme, werd nog 13e. Marleen Beirnaert en Bemadet- te Buysse te Wetteren De dames deden nog beter in het voorbije weekend, Marleen Beirnaert van AC Hamme wist zelfs een zege in de wacht te slepen bij de seniores. Na een paar wedstrijden in de kijker te lopen, werd het zon dag te Wetteren een zege. De poulain van trainer Tassent van AC Hamme geeft blijk van de grote konditie. Te Zele hebben we ook haar grote klas- se kunnen bewonderen waar zij soepel rond het sneeuw- parkoers draaide. Zondag greep zij verdient naar de bloemen. Godelieve Roggeman (AC Aalst) kwam ons ook verrassen met haar 3e plaats wat alleszins prima mag genoemd worden voor deze veterane Bernadette Buysse (AC Zele) kend„ geen tegenstand en wist haar zoveelste zege te behalen in deze veldloop in de junio- resreeks. Het wordt nu uitkij ken naar de provinciale kam- De ex-liefhebberskampioen van Engeland die in meer dan 70 kampen bijna de nederlaag niet kende, werd bij zijn overgang naar de beroepsklasse en zijn aansluiting bij het team Van Driessche van Boxing Club Zele het slachtoffer van alleriei mani pulaties. Deze Brit, die aan bijziendheid lijdt, maar wiens ge zichtsscherpte nog een stuk boven de normen ligt door de boks- federatie gesteld, moest als het ware een kruistocht doormaken van de ene oogspecialist naar de andere om dan eindelijk zonder voorbehoud, om de twee gevechten een nieuw attest, het fiat te krijgen van Je boksbond. tussen de ring en na een halve ronde kon Dave Williams zijn tweede profzege uit twee kam pen halen. Zijn tegenstander stond er on gelovig en verdwaasd bij te kijken. Williams noemt zijn houding alleen de wil om hel te doen. Een zeer karakter- sterke jongen die geen ver moeidheid wil kennen, die niet wil of kan stoppen. Zijn boks- wijze zal nog veel kandidaten voor de limiet doen sneuve len, maar degenen die zijn stijl appreciëren, worden zeker fervente supporters van de En gelse Zeienaar. BENC Als men de rompslomp die Boxing Club Zele en vooral het tweetal Van Driessche- Raeindonck kreeg voorgescho teld op een objektief rijtje plaatste, zou het meer dan een langspeelplaat worden. Vele in siders begrijpen niet goed de houding van leidende figuren uit de boksfederatie. Het komt er eigenlijk op neer dat ze hun verkeerde interpretatie van som mige handelingen niet willen toegeven en nu proberen via veel kronkels zo weinig mogelijk gezichtsverlies te lijden (om in de sfeer te blijven). Het voornaamste voor de boks- liefhebbers is dat Dave Wil- liafs 'n vergunning heeft en over de hoede van Boxing Club zijn groot talent kan laten ontbols teren. Hij wordt beslist een trekpleister in de ring. We geven toe dat hij niet kan ge- kwoteerd worden als een ver fijnde vuistschermer. Integen deel. Het is een karakter dat eens de gongslag gehoord te hebben, zich eerder als een vechtmachine aanstelt en zijn tegenstander onophoudelijk be stookt. Hij laat hem geen se conde respijt dit moest vo rige vrijdag ook de Fransman Moulin ervaren. Hij moest reeds na 30 seconden knielen onder de slagen in het lichaam van Williams. Van zich te her vatten, te recupereren of even uit te blazen was geen sprake. Toen de scheidsrechter opnieuw het teken „boks" gaf, stond Dave opnieuw oog in oog met de fransman, die wel probeerde te reageren, maar niets kon tegenzetten tegen het onophou- dnd komen van Williams. Na een tweede knock down wierp de Franse trainer de handdoek Roland Baeyens, een man die in de gezonde Donkmeerbuurt woont, is er de jongste maanden als bokser flink op vooruit gegaan Willy Baeyens, een naamgenoot van de bokser, en sinds een poosje trainer-manager van BC Kalken, heeft een meeting opgezet waarin Roland de hoofdkamp bokst op zaterdag 3 februari klimt Roland tussen de touwen in de gemeentelijke feestzaal aa,, de Schooldreef te Wetteren. Zijn tegenstander is de in Wallonië verblijvende Italiaan Bernardo Artorte, een mannetje dat aan zijn 17e profkamp toe is. Naast die profkamp over zes rounds, hebben de organisatoren een meer dan aanlokkelijk nevenprogramma uitgebouwd Mare De Letter, een Wetteraar die destijds (onverdiend) puntenverliezer werd verklaard na zijn kamp tegen de Gelenaar Van Hove, krijgt zijn revanche. Nog meer amateurs trekken de handschoenen aan Ongenae, Matthijs, De Wilde, Vervaet, Troch en noem maar op. Zij krijgen (vooral) Italiaanse inwijkelingen als tegenstanders. pioenschappen. Carine Van Der Meirssche, AC Aalst, kwam met een 5e plaats uit dit treffen en dat is een van haar beste prestaties die we mochten no teren dit seizoen. Claeys ein digde op de 9e plaats. Bij de scholieren zorgde Karine Van Hecke (AC Zele) voor een knappe 2e plaats en bij de kadetten werd dit overgedaan door Van Holsbeeck, Aalst. Ingrid Bauwens (AC Baasrode) komt nu als beste streekatlete naar voor in de wedstrijd te Grimbergen waar zij als 10e over de streep liep. In haar gezelschap was het Lebbeekse meisje Monique Van Wemmei die 12e werd. Bij de juniores valt °ns de 2e plaats °P van Carine Van De Moortel (AC Denderland) die weer in haar beste doen was op dit parkoers, Knap ook was de 5e plaats'di^ Monique Van De Voorde (AC Baasrode) haal. de. vóór Lieve Bauwens die iets terugkrabbelde en nu 8e werd opgetekend Scholiere Geeroms van AC Leb- bek,, kwam er best uit en werd puik 2e. ANDRE Beirnaert (Hamme) won vorige zondag te Wetteren (AN) Mare Van De Voorde (AC Baasrode), de eerstejaars senior, blijft het goed doen in de veldlopen waarin hij nu eerste streek atleet werd te Oudenaarde. In deze veldlopen zljn leder jaar talrijke atleten uit ons gewest onder deelnemers. Mare fi nishte als 14e in een veldloop waaraan werd deelgenomen door de beste atleten. Het P.C. Oost-Vlkanderen heeft de wedstrijden van de 2e speel- week afgelast. Ietwat vrij laat. gezien reeds enkele wedstrijden werden afgewerkt en anderzijds spelers op weg waren om hun kompetitiematch te gaan be twisten. Hoe ook de tafeltennisbedrij- vigheid bleef beperkt. Bij Her leving vonden toch twee wed strijden plaats. De C-ploeg kreeg het bezoek van Temse B. De wedstrijd bleef spannend tot het einde maar de weder- optredende Jef De Maeyer vond geenszins zijn draai. Het werden uiteindelijk dan ook 7-9 ver liescijfers voor Jaak Van Ex- tergem en zijn maats daarwaar het bes, een overwinning had kunnen zijn Jaak Van Exter- gem en Pierre Eemans waren alvast de besten in het lokale kamp, waar ook Steiger zich moedig verdedigde. De Den dermondse C-ploeg hoopt nu alvast tegen Small Street B zaken recht te zetten. In vierde provinciale reisde Her. leving D naar HKH Hamme B. Dirk Van Damme, Linde en Ger- da Van Langenhove met Mare Van der Mieren zorgden er voor een flinke prestatie (5-11). Zowel Herleving A als B zagen hun wedstrijdvoor de tweede opeenvolgende week afgelast, terwijl ook de dames nog wach. ten om in de dans te springen. Hugo Glorieux (Vlierzele) werd 15e, en Lebbekenaar Hans De Coster mocht same,, met de atleet van de heer De Nooze de eer opeisen zich in de eerste 20 van deze cross te kunnen Zondag 4 februari 1979 af Sekrotarls De Craecker (Vlierzele) met belofte Nelly Cortvrlendt Voor n iet-aangeslotenen en voor aangesloten leden V.S. Start om 14 u., omloop Ge meentepark Overmere. Kleedkamers Damesbij de heer A. Bracke (rechtover het park) Heren pup. min. kad in de gebouwen aan het Gemeente huis, vanaf schol. in wasserij "Gu- crun" :>ij de heer Vervaet Prijsdelingin de parochiale Kring (naast de kerk) Begin na de wedstrijd van de kadet ten heren REEKSEN Dames le reeks pup. geb. 2e reeks pup. geb. 3e reeks pup, geb 4e reeks pup. geb. 5e reeks min. geb. 6e reeks min. geb. 7e reeks kad. geb. reeks kad. geb. '68 450 tn '67 650 m '66 650 m '65 1000 m •64 1000 m 450 m 450 m 450 m 9e reeks schol geb 63-62 1300m Horen 10e reeks pup 1971 450 m 11e reeks pup! 1970 450 m 12e reeks, pup. 1969 450 m 13e reeks pup. 1968 450 m 14e reeks min. 1967 650 m 15e reeks min. 1966 650 m 16e reeks kad. 1965 1550 m 17e reeks kad. 1964 1550 m 18e reeks schol 1963 2700 m 19e roeks schol. 1962 2700 m 20e reeks Overmerenaars 2700m 21e reeks vet. VS 4500 m 22e reeks juniors 4500 m 23e reeks seniors 8000 m plaatsen. Op een behoorlijk resultaat mocht ook nog Frans Baerens (Vlierzele) beslag leg gen als 21e. Laurent Vrancken van AC Baasrode, blijft één van de regelmatigste atleten uit ons gewest. Zondag werd hij 24e. DE RIDDER TWEEDE De Lebbeekse veteraan Benoni De Ridder, waarvan we vorige week schreven dat hij een mindere periode doormaakte, schijnt daar al doorheen te zijn. Te Oudenaarde werd hij knao 2e Freddy De Feyter (AC Lebbeke) kwam met een 4e plaats uit de junioreswed- striid en blijft dus ook in deze kategorie met de besten wed ijveren. SCHOLIER VAN LYSEBETTENS (ZELE) De Zeelse scholier Van Lijsse- bettens bevestigde andermaal en liep vlot naar een 2e plaats. Nog enkele streekatleten ,ie' pen er »n de kijker: Van Goole-v (Lebbeke) werd 5e en A Bauwens van Baasrode ver overde een 8e plaats vóór Peter De Feyter (Lebbeke) Kade, Bruyland, van Vlierzele Soort'ef klom eveneens op het nodium als 2e uit deze veldloop ANDRE WEEKEND MET VRAAGTEKENS Het komend weekend wordt met zowat gemengde gevoelens tegemoet gezien. Het gebrek aan kompetitie enerzijds en het onbeschikbaar zijn van een paar basisspelers stelt in de eerste plaats bij Herleving een reeks vraagtekens In eerste provinciale ontvangt Herleving A niemand minder dan titelkandidaat St.-Niklase B. In de heenronde werd het een zware nederlaag voor de Herlevingers, die zich vooral bek!oegen om de sfeer in het WaaslandSg klublokaal. Door de onverwachtse komeptitiestop is Herleving nu precies niet naar deze wedstrijd gaan toe groei en. En toch verwachten we een sterke repliek van Danny Ver meulen en zijn maats. De vraag blijft met welk team Herleving de Waaslanders zal tegemoet treden. Hernia,, Pieters is al vast uit de basisploeg verdwe nen, zodat vermoedelijk Karei Mestdagh zijn kans krijgt om zich waar te maken in de Den. dermondse fanionploeg. In tweede provinciale afdeling zitten er alvast overwinningen in voor de streekploegen. Her leving B mag zich alvast bij Drive C niet laten verrassen en hetzelfde kan gesteld worden voor leider Elckerlyc bij Drive D HKO Hamme dat voor eigen publiek mag uitkomen zou Peuk A toch op afstand moeten houden, wil het n°8 verder uitzicht op redding behouden. In derde provinciale afdeling moet Tivoli Patro ook de ver plaatsing naar Melsele E tot een goed einde weten te bren gen, daar waar Herleving C tegen Small Street E de kans krijgt zich te hervatten. Elcker lyc B langs zijn kant doet er best aan De Pinte A niet te onderschaten. In vierde provin ciale gaat de volle belangstel ling naar Vlierkouter St.-Niklase G met de leiding van de vierde C als inzet. Lebbeke-HK Ham me B en Temse C-Wichelen B zijn wedstrijden waarin vooral de jeugd op de voorgrond moet terden. Wichelen A - Herleving D en Haasdonk Madeion kun- nen best gezienw orden in het teken van de revanche. Alles same en met medewerking van de weermaker kan bet best e€n interessant weekend worden. VOORUITZICHTEN le provinciale Herleving A St.-Niklase B 2e provinciale Drive C Herleving B Dive D Elckerlyc A HKH Hamme A Peuk A 3e provinciale Melsele E Patro Tivoli Herleving C Small Street E Elckerlyc B De Pinte A 4e provinciale Lebbeke HKH Hamme B Wichelen A Herleving D Vlierkouter St-Niklase G Temse C Wichelen B Haasdonk Madeion Wetteren A Elckerlfyc E HNO Gent A Elckerlyc D Elckerlyc C HNO Gent B Atom Wetteren B

De Voorpost | 1979 | | pagina 25