Roger De Geyter en De Wilde winnen eretitels Jeugdfeest bij Eendracht Opstal Halve fond en fondclub Schelde- en Durmestreek presenteert een interessant vluchtprogramma DE EERSTE OOSTVLAAMSE DUIVENDAME JIVENSPORT IN LAND VAN AALST GROTE KAMPIOENENPARADE Mevrouw De Kerpel uit Buggenhout i 27 bijzonder halvefondverbond Schelde- en Durmestreek, dat vorig seizoen 1- redelijk aan zijn trekken kwam, pak voor 1979 opnieuw met aantrekkelijk programma uit. Dit verbond omvat de maat- ippijen Eerlijk Duurt Langst Zele, de Oprechte Broeders trmere. De Vrije Vlucht Schellebelle, De Luchtklievers Kal- i De Durmezonen Lokeren. AATSCHAPPU -A daal: Mvoniokaal, 58.87 (C) ran H 052-21.51 (C) Na 108, GREMBSIGEN 3 FaittlAR11979 ml-1 n voordele van de maatschappij VERBROEDERING - TRUYENSVRIEN- :N wordt op zaterdag 3 februari 1979 een grote kampioenenparade Bericht met medewerking van de Grembergse kampioenen en tal van kende duivenliefhebbers uit de Schelde- en Denderstreek, irtenen hun gewaardeerde medewerking: ePraetere - De Lausnay (Kalken), De Busschere Pieter (Mariekerke), De net-Heirtoout (St.-Gillis-Waas), De Smet en Zn (St.-Gillis-Waas), De olf Eduard (Tielrode), Willems Adolf (Herdetsem), Cool Julien (Oude- im). Geldof Aloïs (Appels), Van Riet - De Ridder (Moerzeke), Roels Borges (Zele)Dauwe Cesar (Zele)Verlee Alfons (Zele)Van Driessche A iddershof (Hamme St. Anna), "Verstraeten Sylvain (Dendermonde), )ppe Baziel (Zele), Roels Gerard (Dendermonde), Vermeulen Gustaaf Vichelen)Idens Richard (Appels), Waegeman Marcel (St.-Gillis- end Van Hautte Omer (Hamme), Walraevens Jozef (Dendermonde), m Hollewinckel Raymond (Zele), Van Den Branden Jozef (Hamme), Van cker André (Grembergen), Van Damme André (Grembergen), Rooman chiel (Grembergen), Cool Albert (Appels), Pieters Benoit (St. Gillis- «nd.), Mevr. De Kerpel (Buggenhout), De Meyer Roger (Massemen), De tyer (Lotenhulle), Baert Gaston (Zele), Van De Putte Gilbert (Schoon de), Colman Aloïs (Moerzeke), Michiels Roger (Zele), Daman - Dierickx lendermonde), Van Den Abeele Emiel (Denderbelle), Van Vossel Louis loerzeke), Van Limbergen Gabriël (Appels), Van Limbergen Adolf (Ap- js), Baert Eugeen (Zele), Boeykens Jozef (Breendonk), Van Den Abeele jons (Oudegem), Van Den Nest Antoon (Grembergen), Philips Roger irembergen), Van Hautte André (Moerzeke), Dierick Guido (Grember- Inze Jozef (Grembergen), De Saedeleer Cesar (Grembergen), Ver- jjeman Alex (Grembergen), Louis Adolf (Grembergen), Segers Theop- «I(Grembergen), Van Meervenne Eduard (Grembergen), SegersStefaan wembergen), Claessens André (Grembergen), Dierick Florent (Grem- *Den), De Maere Adolf (Grembergen). V*r. Uytvange André (Grember- N. Van Driessche Marcel (Grembergen), Leybaert Edmond (Grember- >t), Ost Karei (Grembergen), Geerinck Karei (Grembergen). Om deel te nemen aan de kam pioenschappen, mits 100 F lid geld, moet men inschrijven voor 15 mei. Voorzitter Alfons Ver lee en zijn ploeg medewerkers hebben volgende prijzen voor zien voor de kampioenschap pen. (De kampioenschappen worden gewonnen met de twee eerst afgegeven duiven op de aangeduide vluchten, voor oude en met 24 juni 79). cn jaarlingen alle vluchten tot Voor de oude duiven 1500 F trofee, 1000 F, 700 F, 500 F, 300 F. Voor de jaarlingen dezelfde prijzen en voor de jonge dui ven 1500 F trofee, 1000 F, 700 F, 500 F, 500 F, 500 F, 800 F. In iedere reeks is er voor de asduif een trofee voorzien. De algemene kampioen ontvangt een trofee 1000 F. Meeste prijzen in alle reeksen met de le en 2e afg. duif op de aange duide. De koning, meeste prij zen op de aangeduide vluch ten 1000 F trofee. De vluchtkalender is de vol gende 6 mei Corbeil 13 mei Dourdan 20 mei Etampes 27 mei Dourdan 3 juni Etam- pes 10 juni Dourdan 17 ju ni Etampes 24 juni Orleans 1 juli Corbeil (oude, jaarlin gen en jonge); 8 juli Etampes (derby jonge duiven) 15 juli Dourdan 22 juli Etampes 29 juli Dourdan 5 aug. Etam pes 12 augustus Dourdan 19 augustus St-Denis. De halve fondomtrek werd als volgt bepaald Zele, Dender monde, Grembergen, Appels, Oudegem, Schoonaarde, Bcrla- re. Wichelen, Schellebelle, Uit bergen, Overmere, Kalken, Wet- teren, Laarne, Beervelde, Zeven eken, Eksaarde, Lokeren, Sinaa> Daknam, Belsele, Waasmunster, Elversele, Tielrode, Hamme en de gemeenten vallende tussen de grensgemeenten. Voor de derby Orleans Ereprijs Raoul Calle en zoon van 24 juni ko men er bij Gijzenzele, Melle, Westrem, Massemen, Stekene, St-Niklaas, Buggenhout, Baas rode, Lebbeke, Lochristi, Zaf- felare, Destelbergen, Moerbeke, St-Gillis-Waas. NIEUWE FONDCLUB De maatschappijen te Wanzele, Zele, Kalken en Schellebelle zijn de stuwende krachten ge weest tot het oprichten van een nieuw fondverbond. Hun eer ste jaar staan er zes vluchten op het programma te begin nen op 19 mei met Chateauroux (495 km) en vervolgens vijf Poitiers vluchten (555 km) op 2, 16, 30 juni en 14, 28 juli 79. Voor hun eerste jaar hebben ze ook voor een interessant kampioenschap gezorgd, waar aan men, mits een lidgeld van 100 F kan-deelnemen. Algemeen kampioen wordt de gene met de meeste prijzen, oude, jaarlingen en jonge dui ven (dubbelen inbegrepen) 1000 F trofee. Koningschap oude le en 2e getekende duif 1.000 F trofee, 750 F, 500 F. Jaarlingen le en 2e 1.000 F trofee, 750 F, 500 F. Om voor de nodige spanning te zorgen wordt er eveneens een ploegenkampioenschap in gericht, mits inschrijving 500 F per ploeg. Ieder kiest zelf zijn ploegmaat. De omtrek die het fondverbond bestrijkt is de volgende Dendermonde, Baas rode, Moerzeke, Mariekerke, Oppuurs, Hingene, Puurs, Lon- derzeel, Liezele, Steenhuffel, Merchtem, Opwijk, Mazenzele, Meldert, Hekelgem, Teralfene, Welle, Haaltert, Mere, Otter- gem, Impe, Erondegem, Wan zele, Lede, Schoonaarde, Oude gem, Temse, Hillegem, St Lie- vens Houtem, Letterhoutem, Bavegem, Balegem, Smetlede, Serskamp, Schellebelle, Over mere, Zele, Herzele, Wou- brechtegem, St. Antelinks, Ne- derhasselt, Aspelare, Outer, Appelterre, Ninove, Okegem, Asse, Mellem, Uitbergen, Oos- terzele, Gijzenzele, Melle, Laar ne, Beervelde, Eksaarde, Ber- lare, Wetteren, Kalken, Loke ren, Westrem, Hamme, Masse men en al de gemeenten ge legen binnn deze omtrek. Beno. In de ruime en gezellige kantine van E. Opstal had het jaarlijks jeugdfeest plaats. Voorzitter J. De Baerdemaeker noemde iedereen weHcom. Het bleek dat welrigen zich door het barslechte weer hadden laten afschrikken want geen enkele, van de 130 stoelen bleef teeg. -tengen der duiven tussen 13 en 14 uur. P 17.30 uur verkoop der geschonken bons of jonge duiven. de tentoonstellers gratis eetgelegenheid in het lokaal. "l hopen U daar zeker welkom te mogen heten, ten bate van de duiven- Daarna nam sekretaris Miel Van Mol h^ woord en begon het meer officiële gedeelte. Nadat de jeugdtrainers A. Vanden- bergh en T. Drieghe samen met hun dames in de bloemen wer den gezet, werden ook de men. sen achter de schermen die voortdurend bereid zijn de han den u't de mouwen te steken niet vergeten. Ook de voorzit ter werd nog eens extra ver. meld voor de vele uren werk die hij de week voordien aan de verwarmingsinstallatie had besteed. Dan kwamen de jeugd trainers aan het woord In hun inleiding besteendden zij aan dacht aan de voorbije prestaties van miniemen en scholieren. Zij brachten dan de criteria naar voor die gehanteerd wer den om de meest «verdienste lijke speler» te kiezen. Hierbij werd niet alleen rekening ge houden met talent en produkti- viteit. maar speelden ook ar gumenten als inzet, goede om- gansvormen en kameraadschap een grote rol. Schepen P. Stallaert overhan digde dan dez,, trofee aan Dirk Van Damme bij de miniemen, terwijl deze eer te beurt viel aan Jan Van Nieuwenhove bij de scholieren. Naast deze ge- lauwerden werden bij de scho lieren ook nog kapitein Dirk Van Heygem en de opgeroepe- n©n voor de provinciale selektie doelman J.P. Laureys en Rudy Wauters onderscheiden. In naam van de scholieren werd nog een geschenk over handigd aan sekretaris Van Mol voor zijn verdiensten voor de klub in het algemeen en als afgevaardigde van de scholieren in het bijzonder. Hierna diende een gezellige kwis met mooie prijzen, onder leiding va-, Etienne Servaes, als overgang tot de hoofdbrok va„ de avond een dolkomische film. Aan iedere jeugdspeler werd dan een waardevol geschenk aangeboden. Als besluit van de avond nam Schepen van Sport F. Jacobs nog even het woord en werden de meer dan vijftig prijzen van de tombola getrok ken. Het bestuur van Eendracht Opstal mag terugblikken op een zeer geslaagd en goed georga. niseerd jeugdfeest. Het heeft aangetoond dat een kleine klub één grotp, familie kan zijn, waarin het aangenaam is om te worden in opgenomen. Met zijn prachtige akkomodatie en toe. gewiide bestuursleden en jeugd trainers zal de aantrekkings kracht op de Opstals,, jeugd er zeker niet °P verminderen Er liggen v°or de Opstalse voet- balklub, die volgend seizoen 25 jaar voetbal bij de K.B.V.B. viert ongetwijfeld nog mooie da. gen in het verschiet. geven. PRESTATIELIJ ST Het loont beslist de moeite om even een paar uitslagen onder de loupe te nemen. Op de provinciale erelijst werden volgende vermeldingen behaald of de grootste onderscheiding om in onderwijstermen te blij ven. Snelheid 4, 10, 36, 40, 57, 63 65 Halve fond 6, 8, 12, 15, 18, 33, 34, 35, 36, 40, 45, 47 Fond 17, 20, 26, 27. Lokaal Den Belg Buggenhout Noyon le kampioen met de eerste afgeven duif 2e kam pioen met de eerste afg. oude le kampioen met de twee eerst afgegeven oude asduif jaar- lingn 2e kampioen met de eerst afgegeven jaarling le kampioen met de twee eerst afgegeven jaarlingen asduif jonge duiven; 2e kampioen met de eerst afgegeven jonge duif eerste met ingeschreven jaar lingen. Verenigd Grensverbond Dour dan (12 lokalen) Algemeen kampioen jaarlingen kampioen twee eerst afgegeven oude asduif jaarlingen 4e kampioen met de twee eerst afgegeven jaarlingen 2e asduif oude. De Reisduif Dendermonde Fond 1 ploegenkampioenschap jonge duiven en 4e met de oude dui ven en de reeks gaat verder. Enkele vluchtuitslagen 10-6 Chateauroux 120 jaarlin gen 5 duiven 7, 8, 13, 23, 24. 22-7Tulle Dendermonde 120 duiven 5 d. 1, 8, 12, 23, 32. nationaal 3372 d., 5 d. 30, 144, 233, 335, 656. 23-7 Orleans - Dendermonde 207 jaarl. 4 d. 16, 19, 40, 58. 1720 jonge duiven 5 d. 12, 35, 241, 305, 560. 19-8 Bourges - Dendermonde 565 jonge duiven 9 d. 1, 3, 5, 45, 78, 93, 172, 197 - FCD 1397 d. 9 d. 2, 5, 18, 103, 186, 216, 370, 421 - Provinciaal 3494 d. 9 d. 2, 18, 60, 307, 539, 614 - Nationaal 24.682 d. 9 d. 20, 103, 357, 1597, 3321, 3674. Dourdan 11-6 628 oude duiven 11 cl. 22, 40, 45, 54, 55, 59, 62, 80, 104, 109, 110. 528 jaarlingen 12 d. 2, 4*V9, 13, 25, 60, 83. 3-9 200 jonge duiven 8 d. 1, 5, 11, 12, 17, 22, 60, 65. Dit is een greep uit het uit zonderlijke palmares van mevr. De Kerpel, die dit met haar gevleugelde vrienden jaren na elkaar verwezenlijkt. Beno Het echtpaar De Kerpel (Buggenhout) poseert fier met één van d© provinciale kamploentjes (C) De titel die we voor dit stuk kozen is zeker niet ingegeven als bamumreklame voor de Buggenhoutse kampioene, maar steunt op de pure realiteit. Tijdens de jongste "provinciale kampioenschappen te Gent klas seerde Mevr. De Kerpel 24 duiven op de provinciale hitlijsten, met daarbij de bronzen erevermelding van algemeen provinciaal kampioen. Weinigen kunnen zo allround presenteren, met daarbij nog het pluspunt dat hun palmares zowel op de snelheid, de halve fond als de fond werd behaald. De intekenbenaming Mevr. De Kerpel Buggenhout was aanvan kelijk de vlag die de lading moest dekken, maar dat er aan de Hooilaart sedert 1973 hoge toppen worden geschoren is een groot deel haar werk. Het duivenspel heeft de fa milie altijd intens beziggehou den. Vader De Roock en schoon zoon Mon De Kerpel vormden halfweg de jaren vijftig een tandem die in het ninoofse de pannen van het dak speelde op de vitessevluchten. In 1971 bouwde het echtpaar De Kerpel te Buggenhout een riante landelijke woning en men dacht onmiddellijk aan de toekomst en in die optiek wer den er duivenhokken geplaatst en de duiven werden op naam van Mevr. De Kerpel ingeschre- Renée De Kerpel-De Roock werd uiteraard qua afstamming in de watten gelegd. Uit Ni nove kwam de Catrysse soort mee en om zich op de Dour- danvluchten te specialiseren, 'n voorkeur van Mon De Kerpel, werd er naar versterking ge zocht en gevonden met for midabel succesgeluk of een klare kijk, we denken zeker aan het laatste. De nieuwe be woners van het De Kerpels- kweekhok kwamen van Miel Denijs uit Zulte waar Stichel- bauts werden gevonden van Maurice De Rijck uit Wetteren; van Jozef Damien uit Kruis houten), maar ook het Van Hees en het De Norre's bloed zat er tussen. Met die bloed- stromingen werd het gouden kweekhok De Kerpel gevormd, dat zich telkenjare met succes van Noyon tot Tulle in de kijker speelt. Al hecht men te Buggenhout veel belang aan de verzorging en beiden verdelen hun vrije tijd om de duifjes in de beste omstandigheden gezond te hou den en naar de goede kon- ditie te voeren, toch wil men er geen kasplantjes van maken. De duiven worden zo dicht mogelijk bij de natuur ge houden en dit blijkt duidelijk uit de struktuur van de hok ken zowel voor jonge duiven al6 voor de weduwnaars. En eens het vluchtseizoen er is denkt men er niet zo direkt aan om de duifjes te sparen. Degene die fit zijn worden in gezet en daarom spelen de De Kerpels graag Dourdan. De vliegers kunnen iedere week mee en maken meer dan eens harde vluchten mee. Daar leren ze taaiheid en doorzettingsver mogen. De zwakken gaan er zo tussenuit. Prestaties met jaar duiven spreken Mon De Ker pel altijd aan. Een goede jaar ling zijn twee duiven, aldus deze leraar in de scheikunde. Men kan ze dubbelen tegen de oude. Een principe waar men aan de Hooilaart wel bijzonder aandacht aan besteed, is het tonen van de duiven aan de weduwnaars. Daar wordt bij zonder voorzichtig mee omge sprongen. Men wil een plotse forme vermijden en dan ook uiteraard een vlug dieptepunt vermijden. De stelregel wordt gehuldigd met weinig beginnen en stelselmatig opdrijven. Maar het voornaamste is alleszins dat de sterke inteelt stam van mevr. De Kerpel over DE kwa liteiten beschikt waarmee men in de kijker blijft sterk vlie gen en goede afstammelingen Jonckheere 2 Alfons Bauwens 3 Dhaese-Van der Eecken; 4 René Ottoy Jaarlingen 1 Octaaf De Bruyn Remy De Wilde 2 Beirens Mare Slots en zn 3 Raoul De Jonck heere 4 Arthur Menens Jonge duiven 1 Cherie De Saedeleer 2 Gerard Bracke 3 Mare Beirens 4 Frans Govaert Asduiven oude: Paul De Graeve; jaarlingen Remy De Wilde; jongeCherie De Sae deleer. MERKENSTRUD NOYON 1 Francois Kinders 2 Alois Becqué 3 Joris De Wilde 4 Frans Wesemael 5 Julien Cool 6 Camiel Cardon 7 Remy De Wilde 8 Kamiel Schockaert 9 Petrus De Meyst 10 Alex Putteman 11 Baziel Poppe 12 Roger Schollaert 13 August Van den Abbeele 14 Karei Everaert 15 Paul Cool 16 Philemon Van den Abeele 17 Jean Pauwels 18 Cyriel Abbeloos MERKENSTRUD HALVE FOND 1 Roger Ponnet 2 Paul De Meerleer 3 Remi De Wilde 4 Gaston en zn Slots 5 Hok Bosseman 6 Roger De Geyter 7 Dom. De Vulder 8 Octaaf De Bruyn 9 Walter Van Dur- me 10 Mare Beirens 11 Julien Cool 12 Karei Eeckhout 13 Van de Sype e„ zn 14 Gustaaf Van Herreweghe 15 Van Mige rode 16 Raoul en zn Galle 17 Bosseman en klz 18 Jozef Callebaut MERKENSTRUD FOND 1 Dhaese-Van der Eecken 2 Mare Beirens 3 Emiel Bauwens 4 Remi De Mol 5 Remi De Wilde 6 Gerard Bracke 7 Gaston en zn Slots 8 José Hendrickx 9 Raoul De Jonck heere 10 Bosseman en klz 11 Theo Van den Bulcke 12 Jean1 Veldeman 13 Frans Schelfout 14 Alfons Bauwens 15 René Ottoye 16 Roger De Geyter 17 Firmin Boterbergh 18 Dom De Vulder. De koningstitel van de mer- kenstriid 1978 op Noyon, Halve Fond, Fond ging nur Remi De Wilde mer 1560 punten voor Julien Cool met 1260 punten. Gaston Slots 1120 punten ®n Octaaf De Bruyn 765 punten BENO. ROGER PONNET: HALVE FOND WINNAAR De koningstitel op de halve fond ging naar Roger Ponnet uit Burst met 45 prijzen met zijn le en 2e getekende duiven op de 3 reeksen. Oude duiven 1 Gaston en zn Slots 2 Paul pe Meerleer; Remy De Wilde; Roger Ponnet 3 Walter Van Durme. Roger De Geyter 4 Dominique De Vulder Jaarlingen1 Walter Van Durme en Roger Ponnet 2 Octaaf De Bruyn 3 Paul De Meerleer 4 Dom. De Vulder Jonge duivenRoger Ponnet 1 .Raoul De Jonckheere 2 Julien Cool 3 Paul De Meerleer 4 Mare Beirens Asduiven oude: Slots en zn jaarlingen Walter Van Durme jonge duiven Roger Ponnet GASTON EN ZOON SLOTS FONDSPECIALISTEN Met 20 Prijzen met oude, jaar lingen en jonge duiven met de le en 2e getekende verhuisde de koningstitel op de fond naar het h°k van Slots. Oude duiven1 Rauol De >r (links) en Rik Bourgeois (rechts) uit Denderbelle Land van Aaïst Is een naam als een klok in onze streek- nsport. Het is een lokaal dat °P diverse vlakken bijzonder en zich bijzonder inspant op het v,ak van de kam- ichapp^n en vee' aandacht besteed aan de merkenkam- Als we de verschillende vaandeldragers van bekijken, komen wet tot de vaststelling dat eens de allerbesten met de mooiste trofeeën naar huis gingen FRANCOIS KINDERS: NOYONKONING De Dendermondenaar Francois Kinders stond bovenaan met zijn Noyon-prestaties. Zijn le em 2e getekend,, duif in de 3 reeksen zorgden voor 52 prijzen. Oude duiven 1 Roger Schol laert 2 Willy Vermeulen 3 Frans Wesemael 4 Julien Cool Jaarlingen 1 Camiel Cardon 2 Willy Vermeule,, 3 Frans Wesemael 4 Joris De Wilde Jonge duiven1 Alex Putte man 2 Frans Wesemael 3 Joris De Wilde 4 Julien Cool Asduivenoude duiven: Roger Ponnet; jaarlingen Francois Kinders; jonge duiven: Fran cois Kinders. koningstitel, die krijgt die de prijzen wint °P 81,6 van het programma jaarlingen en jonge werd gewonnen door Geyter uit Lede, die sterk seizoen rug heeft en dit met 437 prijzen, op Noyon, 250 alve fond en 55 op de us een allround-hok. kampioen kwam uit Aalst op was de melker en 2e aange- de meeste prijzen op voornoemde vluchten. won 83 prijzen of 35 op on, 36 op de halve fond H 12 prijzen op de fond.

De Voorpost | 1979 | | pagina 27