uuu w@@m+ AGRARISCHE BEVOEGDHEIDS OVERDRACHTEN IN 00ST-VLAANDEREN P K G G R.A.L. - K.P.-DEBAT Aktie veilig verkeer BELANGRIJKE VER KEERSREGELS OM NOOIT TE VERGETEN 2 - 2-2-1979 - De Voorpost NEDERLANDS VAKBONDS VOORZITTER WIM KOK IN AALST Op vrijdagavond 9 februari a.s. komt Wim Kok, voorzitter van de Nederlandse Vakbondsfe deratie (F.N.V.). Hij zal te 20 u in de congreszaal van het Huis der Socialisten spreken over de Europese Vakbondsaktie en dit op uitnodiging van de Cultu rele Centrale van het ABW. Zowel voor politiek geïnteres seerden als voor syndikaal ge ïnteresseerden - dus een inte ressante avond. DE F.N.V. De Federatie van Nederlandse Vakbewegingen is een groepe ring van het socialistische Ne derlands Vakverbond (N.V.V.) en het Kristelijke Nederlands Katholiek Vakverbond (N.K.V.). De Federatie kwam een paar jaar geleden tot stand toen N.V.V. en N.K.V. besloten de krachten te bundelen teneinde de vakbondsaktie in Nederland meer efficiënt en eensgezinder te maken. Dus handen in me kaar voor hetzelfde doel. Wim Kok, voorzitter van het N.V.V. werd tevens tot voorzitter van de F.N.V. verkozen. Wim Spit, voorzitter van de (kleinere) N.K.V. werd Federatie-ondervoorzitter. Se dert dat tijdstip treden socialis tische en kristelijke arbeiders en bedienden in Nederland gemeenschappelijk op onder het vaandel van de F.N.V. Gezien de samenwerking een sukses werd besloten N.V.V. en N.K.V. tot een volledige fu sie over te gaan in een nabije toekomst. Wim Kok zal dus op 9 februari a.s. te Aalst goed geplaatst zijn om vanuit de Nederlandse hoek, waar de arbeiders en be dienden mekaar in eensge zindheid gevonden hebben, te handelen over de Europese Vakbondsaktie, waar het pro bleem van de samenwerking van arbeiders-bedienden en kaderleden over de landsgren zen heen zich stelt. Nu wij voor de Europese Verkiezingen staan (juni 1979) krijgt de toe spraak van Wim Kok een bij zondere betekenis. De jonge Nederlandse Vak bondsleider, die bekend staat als een man die zegt wat hij denkt en doet wat hij zegt, heeft immers in niet onbelangrijke mate zijn stempel gedrukt op de Europese Vakbondspolitiek. Voor de nabije toekomst is voor Wim Kok nog een belangrijker taak weggelegd, zodat het ze ker de moeite waard zal lonen om even te komen kennisma ken met de rijzige Nederlander op vrijdagavond 9 februari te 20 u. op de Houtmarkt. Alle be langstellenden zijn van harte welkom. Vrije toegang. Martin Hutsebaut HET JAAR VAN HET KIND: «GEEN SHOWJAAR» In het jaar 1979 kan en moet in onze stad een begin gemaakt worden met het voeren van een verantwoorde kind vriendelijke gezinspolitiek. Daartoe echter is durf en initia tief nodig. De tien rechten van het kind, reeds vooropgesteld door de UNO in 1959 worden dit jaar wel zeer k'onkreet in de kijker gesteld. Eén van deze beginse len zegt dat het kind recht heeft om in GEZONDHEID op te groeien en zich te ontwikke len. Ons land kent, in verhouding tot de andere Europese landen, een hoog sterftecijfer. De voornaamste oorzaak hiervan, is de vroeggeboorte: op 100 geboorten telt men 8 te vroeg- geborenen of onvoldragen kinderen. Door een aangepaste en vroegtijdige begeleiding op medisch, sociaal en psycholo gisch vlak kan dit wellicht tot de helft herleid worden. Kan de schepen van Volksgezond heid. samen met het NWK en met de leden van de commissie van Volksgezondheid geen degelijk verantwoord initiatief nemen in Aalst? Onze kinderen zijn de minst beschermde in onze konsump- tiemaatschappij Ouders en Overheid dragen een grote verantwoordelijkheid. Wat houdt ons, beleidsmensen, die het goed menen met onze be volking, tegen om een aktie te voeren tegen het ongelukkig gebruik van de snoep en drankautomaten in vele scholen. Een ander zeer belangrijk be ginsel betreft het kind in het verkeer. Volgens dit recht moet het kind bijzondere bescherming genieten. Wordt het kind ech ter niet te veel als een kleine volwassene beschouwd? Ouders: is de kleding van uw kind aangepast aan het ver keer? Is de kinderfiets in per- fekte staat? Schooldirectie: zijn de ver- keersbrigadiertjes indien er zijn voldoende zichtbaar? Overheid: zijn er voldoende agenten in de nabijheid van scholen en op de drukke ver keerspunten van de stad? On langs nog hebben wij vastge steld dat bij sneeuw en ijzel de fietspaden meestal onberijd baar zijn en zij een bedreiging vormen voor elke fietser, ook voor de kleine. De overheid draagt hier een grote verant woordelijkheid. Elk kind heeft recht op on derwijs. Ongeacht zijn sociale afkomst of individuele be gaafdheid dient het opgevoed en begeleid te worden tot ie mand die vertrouwt op en be wust is van eigen kennen en kunnen en die zich verant woordelijk voelt voor zijn naaste omgeving en de maat schappij waarin hij leeft. De opvoeding in de school be gint bij de kleuters. Het ge meentebestuur kan en moet er toe bijdragen dat deze opvoe ding in de meest ideale om standigheden kan verlopen. Daartoe moeten al onze ge meentescholen voorzien zijn van de nodige accomodatie wat betreft lokalen, uitgeruste speelpleinen, sanitaire instal laties. Is de inventaris reeds gemaakt? Wat betreft de normen in het kleuteronderwijs dient het stadsbestuur al haar macht aan te wenden en er bij de hogere overheid op aan te dringen deze normen te herleiden tot mensenmaat. Voor wanneer een initiatief terzake? Het Jaar van het Kind is, zoals trouwens het jaar van het dorp, ontstaan uit een noodzaak. Voor het gemeentebestuur lig gen veel kansen open om aan die noodzaak te verhelpen. Wij wachten op de initiatie ven. Chris Lievens-Borms Raadslid GESMOORDE KIEZERSWIL De Regeringsformatie is in de af gelopen week in een bijna duide lijk definitief stadium getreden. Na het voorleggen van de voorstel len van formateur Martens voor een legislatuurregering aan alle partijen, is duidelijk gebleken dat de liberale familie de nadruk blij ven leggen op hun fiskale eisen (afschaffing van kumul en belas tingsvermindering voor gezinnen met één kostwinner). Wat de staatshervorming betreft, blijven de liberalen voorstander van een dialoog van gemeenschap tot gemeenschap. Wanneer de liberalen ooit aan de onderhandelingstafel zouden heb ben aangezeten, want wij waren bereid om aan het formatiegesprek deel te nemen, dan zouden terzake duidelijke voorstellen worden ge daan. Maar zover is het niet gekomen. De heer Martens gaf een duide lijke voorkeur om met de socialis ten, al moest hij er dan het FDF bijnemen, en al moet hij zijn kie zers, zijn partij en de hele Vlaamse gemeenschap verloochenen, een regering te vormen. Hel socialistisch standpunt was duidelijk: zo de formateur het ook maar zou wagen zonder de socia listen te regeren, dan zou het land op stelten worden gezet. De for mateur, aangezocht door de Ko ning, moest zich daar maar bij qeerleggen! Of de Volksunie al dan niet in de Regering komt, zal de socialisten geen zorg wezen. Dit deed alles zins de voorzitter van de partie so- cialiste, de heer André Cools niet, als de liberalen, overwinnaars van de verkiezingen, er maar buiten gehouden worden, «terwille van de oppozitie in een parlementaire demokratie». De stem van Cools schijnt in dit verband zwaar door te wegen, al zal dat ongetwijfeld niet gebeuren ten nadele van de frankofonie, want hij moet uiteraard zijn bond genootschap met het FDF in stand kunnen houden. Het staat vast dat de Waalse socia listische voorzitter enkel een na tionale Regering in het zadel wil helpen naar het droombeeld van wat hij later in Wallonië wil ver wezenlijken. En zoals gebleken is tijdens een televiziedebat op de RTBF'rekent hij ook Brussel bij Wallonië. Hij slaat hierbij alle waarschuwin gen van Vlaamse zijde in de wind. Zoals men weet hebben alle Vlaamse partijen een staatsbestel verworpen waarin de Brusselse agglomeratie dezelfde bevoegd heden en dezelfde invloed zou hebben als de twee gemeenschap pen. Nochtans heeft de heer Wilfried Martens zijn voorkeur uitgespro ken voor een Regering van kris- tendemokraten en socialisten. Zoals het er nu aan toe gaat heeft het er alle schijn van dat hij slecht zal beloond worden. De CVP moet nu maar voor zich zelf uitmaken of zij de aanteigin- gen, de beledigingen en de hoog hartigheid van Cools al dan niet slikt. Eén ding staat vast, het FDF- programma, zo sterk aangekleefd door Cools, is voor de Vlamingen, met inbegrip van de Vlaamse so cialisten, onaanvaardbaar. Problemen dus te over voor de formateur, die echter niet langer kan dralen en dringend een part nerkeuze moet maken. Gaat hij terug met dezelfde zes aan tafel zitten, om na oeverloze ge sprekken, uiteindelijk toch te stranden en kostbare tijd te verspe len? De wil van de kiezer wordt hier duidelijk met de voeten getreden. Het feit dat nog veel politici van de door de kiezer afgekeurde uittre dende Regering hun communau taire en taalvoorstellen blijkbaar nog steeds belangrijker vinden dan de bevrijding van de alsmaar ern stiger wordende krizis, doet bij de ganse bevolking de vraag rijzen waarom men op 17 december ei genlijk naar de stembus werd ge roepen. Want juist door de aan de gang zijnde -en door de heer Martens zijn niet gewilde, dan toch toege laten touwtrekkerij tussen het frankofone front en de gewezen Vlaamse meerderheidspartijen uit de gevallen Regering Tindemans II, zullen de werknemers, de ar beiders, de middenstanders en de bedienden, het gelag moeten blij ven betalen. De kiezer had het duidelijk anders gewild, maar zijn wil werd tot in de kiem gesmoord. Willy VAN RENTERGHEM PARELS AAN HUN KROON... Beter laat dan nooit! Met ge noegen lazen we vorige week in deze «vrije tribune», dat ook Mare Galle het niet juist vindt dat de overgangsregering die daarenboven ontslag nam, nog weken totaal ongekontroleerd door een verkozen Parlement zogenaamde lopende zaken afhandelt. We moeten ons dringend daarover bezinnen, zegt hij, verwijzend naar landen waar een vaste parlementaire kommissie die «lopende za ken» in het oog houdt. De on rust van Marc is gezond, en om ons protest en het zijne te sta ven, willen we hier op 'n paar feiten wijzen. Er is ten eerste de kwestie van de staatsparticipatie in de staalsektor Voor de gewone man en zelfs voor de meeste van de parlementairen niet zo gemakkelijk te volgen of te kon- troleren. Laten we daarom in het raam van deze rubriek de kwestie vereenvoudigen en bij voorbeeld de vraag van de ge grondheid van de participatie buiten beschouwing laten Maar dan blijft in elk geval over, dat de Staat aanvaard heeft het grootste deel van de schulden van de betrokken bedrijven ten zijnen laste te nemen en dit on der de vorm van het kopen van aandelen. Op dat ogenblik stelt zich dus de vraag: tegen welke prijs? Welnu, waar men aanvankelijk op het ministerie de gemid delde beursnoteringen had ge nomen verhoogd met 10% omdat deze bedrijven zonder staatstussenkomst toch geen winsten zouden hebben ge maakt en zelfs naar het failliet stevenden, is er heel wat an ders uit de bus van de onder handelingen gekomen. De bonzen van de holdings die de staalnijverheid kontroleren, met de hulp van de Bankkgm- missie, kregen het van de overgangsregering gedaan met de CVP, met de BSP, met de VU en noem maar op dat de aandelen van Cockerill beursw. 450 fr. voor de staat op 1.300 fr komen, deze van Hainaut-Sambre gaan van 700 fr. naar 1.300 fr, en deze van Thy-Marcinelle van 800 fr. naar 1.500 fr. Moet er nog zand zijn? Zelfs de aartsreaktionaire «Libre Belgi- que» noemt dit vanwege de onderhandelaars van de Gene rale Bankmaatschappij een merkwaardig sukses! Er is ten tweede, de aankoop van de Hawk-Helipraketten, voor de bagatelle van 4,5 mil jard. Daarrond is onder meer ook door BSP-voorzitter Van Miert een ganse teorie gewe ven over allerlei voordelen aan deze aankoop verbonden. Bijna een mop, indien het niet zo ongehoord was, is het ver haal dat het leger en het minis terie van Landsverdediging nu hun jaarlijkse overschotten zul len moeten afstaan, dat ze hun tienjarenplanning zullen moe ten herzien, en noem maar op. Wie bestuurt er eigenlijk dit land, Landsverdediging inbe grepen? Maar er is beter! En die beter zijn de kompensaties in Ameri kaanse bestellingen, dus werkgelegenheid. Is België niet groot genoeg om zelf vier en half miljard in werkgelegenheid om te zetten, zonder dat daar raketten aan te pas komen die de spanning in Europa nog ver scherpen en de bewapenings wedloop in de hand werken? Maar er is ook de vraag: welke werkgelegenheid? Hoe de Amerikaanse ekonomische reuzen die werkgelegenheid zien blijkt uit enkele frappate voorbeelden. Te Herstal wordt het Amerikaanse RCA-bedrijf op 15 februari gesloten: 500 werklozen. Te leper wordt Klippan te koop gesteld door de Amerikaanse multinational Allied Chemical Corporation: 200 tewerkge steld bedreigd. Te Lokeren stoot de Amerikaanse multina tional Interpace Corporation het bedrijf Hart-Cooley af: 200 werkers met stempeltoekomst. Wat gaat België nu doen? Nog wat raketten kopen? En dat alles door een over gangsregering die ontslag nam, en zonder kontrole van het Parlement. Of wil dit in an dere woorden zeggen dat hoe dan ook CVP en BSP niette genstaande de komedie Tin demans het al lang over alles eens waren? En BSP-senator W. Vernim- men, lid van het BSP-bureau, dan maar schrijven over «klaarheid bij de regerings vorm», en de raadpleging van de basis eisen! D Ray De Smet HET JAAR VAN HET KIND 1979 begon als een kinder droom alles was witverla ten wegen om slede te rijden zachte sneeuw om in te spelen harde sneeuw om sneeuw mannen te maken. Het was een wereld waarin trager en meer in kleine gemeenschap geleefd werd een kwetsbare wereld waarin de techniek ergens te kort schoot maar waar ook tijd was voor bezinning. Wat willen we voor de kinderen doen dit jaar? Misschien allereerst dit: even nadenken over het doel van onze opvoeding: kinderen gelukkig maken. Welke kwali teiten zijn daarvoor belangrijk? Met B. Russell zouden we vitali teit als een eerste gunstige fak- tor willen stellen een stevige gezondheid is hiervoor nood zakelijk. Vitale kinderen. Vitale mensen beleven alles intens en hebben belangstelling voor de buitenwereld. Moed met over winnen van angst is een tweede voorwaarde; de juiste weg dient gevonden te worden tussen roekeloosheid en vrees. Om mens te zijn met de mede mensen blijft «sensibiliteit» onmisbaar. Het aanvoelen en medeleven van vreugde en leed vormt de kern zelf van het leven en de enige weg naar rechtvaardigheid. Kinderen moeten leren wat vriendschap is en in liefde opgroeien. Kinde ren moeten ook gevoel voor schoonheid meekrijgen en deze intens kunnen aanvoelen en genieten. Belangrijk blijft uiteraard het ontwikkelen van de «intelligentie» weten schap moet niet enkel passief verwon/en maar vooral aktief waargenomen worden. Nieuwsgierigheid, die zich uit in de eindeloze kindervragen is het middel om de wereld te ont dekken. Hierbij kan opvoeding tot kriti sche beschouwingen, tot ver gelijken van levensvisie's naar voor worden gebracht. Zin voor humor en relativering moet dit afronden. Ik weet het dit heeft weinig te zien met een opzien barend programma voor het jaar van het Kind. Maar als we ons twaalf ma< den lang speciaal om het kii willen bekommeren dan mi ten we dit kind ook centraals len, niet als Feestvarken als opgroeiend wezen. Oudei leraars, opvoeders, openbare; diensten van onderwijs en tuur moeten zich terug leren leven in de leef- en denkwen van de kinderen. Kinderen spelen graag dat is een blijk van vitaliteit geef ze er voldoende tijd voor. Spo bevordert moed en uitbou dingsvermogen laat dit nic ontaarden in kompetitiegeer en afgunst. Neem het gevoelsleven van dej kinderen «ter harte», kinderen hebben behoefte aan eer woord van lof en aanmoediging maar ook aan tastbare gè negenheid. Laat hen niet in de! Kou staan leer hen ook zor gen voor anderen, voor mervi sen, dieren en planten, vooral wat leeft. Bevredig hui nieuwsgierigheid al speleni leren kinderen het best. Le raars hebben een zware opd racht: boeiend en levensech onderwijzen; kinderen moeter aanvoelen wat belangrijk is. De volwassenen vergeten va< hun eigen jeugd en verwachfe teveel van de kinderen. Als hi Jaar van het Kind enige bet( kenis wil hebben dan moetei we ons inzetten om de kinderet te laten opgroeien tot levei te laten opgroeien tot levei lustige, moedige, intelligent liefhebben en die vreugde be leven aan het grote avontuur dat uiteindelijk het leven is en blijft. Dr. Anny Dierick. Brieven waarvan de afzender niet aan de redaktie bekend is, komen niet voor plaatsing in aanmerking. De redaktie behoudt zich het recht voor de tekst te bekorten. Publikatie betekent niet dat de redaktie achter de inhoud staat. OCMW VERSLAG VAN EEN PERSKONFERENTIE Na de laatste perskonferentie van het OCMW, blokletterde het weekblad «De Voorpost» op haar frontpagina: «Het OCMW neemt geen biezondere maatregelen in verband met de huidige weersom standigheden». Na alle inspanningen en verwe zenlijkingen van het OCMW in de beperkte tijdspanne van anderhalf jaar, komt deze hoofding eerder pijnlijk over. Volgende bedenkingen ten be hoeve van de redUkteur en de le zers van «De Voorpost»: De huidige organizatie en werking yan haar hulpdiensten laat het OCMW inderdaad toe, in deze barre weken, geen «biezon dere» maatregelen te treffen. Immers, het OCMW is vandaag niet meer van de bevolking afgc-- zonderd in bureaus en verzor gingscentra. Dagelijks zwermt een legertje me dewerkers uit over gans het grondgebied van Groot-Aalst: so ciale assistenten, bejaardenhelp sters, schoonmaaksters, bedelers van warme maaltijden, klusjes mannen. Zij hebben o.a. de op dracht alle noodgevallen die zij zelf ontdekken of die door derden worden gesignaleerd onmiddellijk aan de Sociale Dienst van het OCMW over te maken, die op zijn beurt zonder dralen optreedt en daarvoor over voldoende midde len beschikt. Dank zij herhaalde oproepen in de nieuwsmedia is de bevolking voldoende gesensibilizeerd om noodgevallen in haar omgeving op te sporen en bekend te maken. De laatste vier weken ontvingen we slechts drie meldingen van noodgevallen die het OCMW niet bekend waren. De Sociale Dienst zorgde voor een vlugge en af doende tussenkomst, volgens een efficiënt hulpverleningssysteem dat gans het jaar, winteren zomer, in voege blijft en dus niet als «bie- zonder» kan worden gekenmerkt Het is normaal dat we gedu rende deze uitzonderlijke winter aan onze bejaarden denken. De ervaring leert echter dat de gevaar lijkste tijd voor de alleenstaande bejaarde dikwijls niet de winterpe riode is, maar de maand juli. De bejaarde die gedurende het zomerverlof plots ziek wordt loopt het riziko gedurende lange tijd niet te worden bezocht door familie of buren die dan aan zee, in Spanje of Frankrijk te vinden zijn. Het wordt ook in deze periode als zeer nor maal ervaren dat deuren en rollui ken dagen na elkaar gesloten blij ven. Niet alleen het OCMW heeft de plicht, in de huidige omstan digheden, hulp en bijstand te ver lenen aan de bejaarden en andere hulpbehoevenden In de huidige omstandigheden is «BURENHULP» noodzakelijk. Een kleine boodschap en een kort bezoek kunnen heel wat oplossen voor de bejaarde of invalide. Namens het OCMW De raad. leiden, moeten dezelfde regels naleven als de voetgangers. De voetgangers moeten de begaanbare trottoirs of ver hoogde bermen volgen en, zo er geen zijn, de begaanbare ge- lijkgrondse bermen. De minder-validen die een voertuig besturen dat zijzelf voortbewegen of dat uitgerust is met een motor waarmee niet sneller dan stapvoets kan ge reden worden, mogen even eens de trottoirs of bermen vol gen. De personen die een fiets of een tweewielige bromfiets aan de hand leiden of die veel plaats innemende voorwerpen vervoeren, moeten de rijbaan volgen zo zij in aanzienlijke mate de andere voetgangers hinderen. Zijn er geen begaanbare trottoirs of bermen, dan mogen de voetgangers de andere ge deelten van de openbare weg volgen: 1) Wanneer de voetgangers het fietspad volgen, moeten zij voorrang verlenen aan de fiet sers en bromfietsers. 2) Wanneer de voetgangers de rijbaan volgen, moeten zij zich zo dicht mogelijk bij de rand van de rijbaan houden en behoudens bijzondere om standigheden links in de door hen gevolgde richting gaan. De personen die een fiets of een tweewielige bromfiets aan de hand leiden, moeten even wel rechts in de door hen ge volgde richting gaan. Stoeten, processies ei voetgangers in groep verge} zeld van een leider, mogen d( rijbaan volgen; in dat geva moeten zij rechts gaan. De voetgangers moeten d( rijbaan haaks op haar aslij oversteken: zij mogen er, zon der dat het nodig is-, noch sier teren, noch blijven staan. Wan neer er op minder dan onge veer 30 meter afstand eei oversteekplaats voor voetgan gers is, moeten de voetgangerj deze oversteekplaats volgen. Op de plaatsen waar twee kleurige voetgangerslichten zijj aangebracht, mogen de voel gangers zich niet op de rijbaai begeven zolang de lichten huj dat niet toelaten De bestuurder van trek-j last- of rijdieren en van vd moet, in voorkomend geval door een voldoende aantal be geleiders bijgestaan worden. De bestuurder en de be<_ leiders moeten voortdurend de nabijheid van de dieren ven, ze kunnen in bedwar houden en kunnen beletten zij het verkeer belemmeren ongevallen veroorzaken. Binnen de bebouwr kommen is het verboden de gespannen of de bereden dii ren te laten galopperen. Vanavond vrijdag 2 februari wordt in het Landhuis (Grote Markt) om 20 u. een uiteenzetting gegeven over bet tema «De K.P., welke weg naar het socialisme?». Spreker is Francois Vercammen, lid van het politiek bureau van de RAL. Deze avond, die uitmondt in een diskussie, is de eerste openbare vormingsavond van de Stichting Léon Lesoil (in samenwerking met RAL-Rode Mol). Men weet dat deze stichting tot 1978 de kulturele en vormingsorganisa- tie was van de Radikale Arbei dersliga. Sinds dat jaar is het evenwel een autonome organisa tie geworden, waarvan de marxistische visie toch min of meer aansluit bij die van de RAL. Ze bestaat uit vier onderafdelingen: Marxistische vorming, de school voor strijd- kultuur, het uitgavenfonds en het studie- en dokumentatie centrum. Deze avond belooft in ieder geval boeiend te worden, aange zien de Aalsterse K.P.-afdeling liet weten dat ze tegenwoordig zal zjjn. Hard tegen hard of het prille begin van een progressieve frontvorming? (pd) Het huis land aan Aals Voor voetgangers: De personen die een fiets, een tweewielige bromfiets, een kruiwagen, een kindenwagen, een ziekenwagen of een wa gen voor minder-validen, of enig ander voertuig zonder mo tor dat geen bredere dan de voor voetgangers vereiste ruimte nodig heeft, aan de hand Dezer dagen greep in het B B.-Centrum te Gent een plechtigheid plaats waarhjj ere-gedeputeerde E. De Wiloe door een aantal land- en tuin- bouwprominenten gehuldigd werd. Na het eerder verdwijnen van de heer De Wilde als voor zitter van de Provinciale Land- bouwkamer, viel deze plech tigheid nu ook samen met zijn ontslag als voorzitter van de B.V.O.-Wetteren en T.B.S. Aalst. Aldus betekenden deze laatste feiten het verdwijnen van de heer De Wilde uit de provinciale agrarische beleids sectoren. Derhalve reden ge noeg om een huldiging op te- zetten. Hierbij werd het woord gevoerd door bestendig gedeputeerde Etienne De Cuyper, voorzitter van de Provinciale Landbouw- kamer. Deze laatste huldigde zijn eminente voorganger als de grote provinciale beleids- man, daarenboven landbouw- voorman, en wees op diens tal rijke realisaties en zijn grote be tekenis die zelfs de provinciale grenzen ver overtreft. Voorts werd o.m. het woord gevoerd door heer Etienne Stautemans, directeur B.V.O. en consulent Verbond van de Siertelers. Hij vertolkte de waardering dank van «het beroep». De Raden van Beheer van Bedrijfsvoorlichtingsdienst O.VI. (B.V.O.) - Tuinbouwstich- ting Snijbloementeelt (T.B.S) en van het Proefstation voor de Boomkwekerij, benoemden eerder tot opvolger van de heer De Wilde, als voorzitter, be stendig gedeputeerde Etienne De Cuyper. Deze laatste is thans in de provinciale agrari sche setor reeds voorzitter van de Provinciale Landbouwka- mer, het Provinciaal Comité voor de Melkkwaliteit, de v.z.w. Varkensstamboek van Oost- Vlaanderen, e.a. Hij heeft in de schoot van de Bestendige De putatie tot zijn bevoegdheden cultuur en socio-cultuur, land en tuinbouw, polders en wate ringen, waterlopen en grond water, en recreatiedomeinen. Hierl voor adm inhoi te w raad de r 31 J£ dien noq aan vine Dit,

De Voorpost | 1979 | | pagina 2