RAVOTTEN EN SPELEN TE H0FSTADE Expo: hoe komt topografische kaart tot stand? 10 BGJG-H0FSTADE: 10DE GROTE KWIS- EN SPELAVOND» Supportersgebaar STREEKNIEUWS Erembodegem STREEKNIEUWS Hofstade jC »h0« SI 12 - 9-2-1979 - De Voorpost TOPOGRAFISCHE TENTOONSTELLING Van 3 tot 8 maart e.k. zal in de Parochiezaal te Erembodegem een didaktische tentoonstelling inge richt worden met als tema: «Een topografische basiskaart opstel len, hoe doet men dat?» Topografische basiskaarten zijn ideaal studiemateriaal en onmis bare didaktische dokumenten ge worden. Ze vormen een uiterst ge schikte dokumentatie om wegwijs te geraken in onze onmiddellijke omgeving, onze streek of ons land. Pe belangstelling voor de officiële basiskaart van België stijgt voort durend. Het is dan ook interessant te weten hoe zo'n «stafkaart» op gesteld wordt, waardoor men te vens een idee krijgt van haar nauwkeurigheid. Deze tentoonstelling wordt orga nisatorisch verwezenlijkt door de plaatselijke VTB-VAB -afdeling van Erembodegem met de steun van het Stadsbestuur van Groot- Aalst, het Bondsbestuur van de VAB-VTB en het Nationaal Geo grafisch Instituut, evenals met het plaatselijke komitee «Jaar van het Kind». Deze tentoonstelling is kosteloos toegankelijk op zaterdag 3 maart van 15 tot 19 ,u., zondag 4 maart van 9 tot 12 u. en 14 tot 19 u. en op de andere dagen van 9 tot 12 en van 13.30 u. tot 17 u. De tentoonstelling wordt geopend en ingeleid door het personeel van het Nationaal Geografisch Insti tuut op zaterdag 3 maart te 15 u. Op maandag, dinsdag, woensdag en donderdag is bezoek in groeps verband (klassen, jeugdgroe pen...) mogelijk volgens volgend uurrooster: 's voormiddags: groep 1: bezoek tentoonstelling van 9.30 u. tot 10.20 u. film van 10.30 u. tot 11 u. Groep 2: film van 10.30 u. tot 11 u. bezoek tentoonstelling van 11 u. tot 11.50 u. 's namiddags: groep 3: bezoek tentoonstelling van 13.30u. tot 14.20 u. film van 14.30 tot 15 u. Groep 4: film van 14.30 u. tot 15 u., bezoek tentoonstelling van 15 u. tpt 15.50 u. (per groep worden er ongeveer 60 personen verwacht) Voor meer informatie en bezoek in groepsverband kunt U steeds te recht bij De Bruyn Etienne, Ver bindingsstraat 16, 9440 Erembo degem, tel. 053-77.46.60. De Smet Annie- D'Hondt, Wilg straat 25A9440 Erembodegem, tel. 053-77.44.97. DENDRIA De postzegelkring Dendria uit Erembodegem vergadert op zon dag 11 februari van 10 tot 12 u. in het Parochiehuis op het Dorp te Erembodegem. Van bestuurszijde vernemen wij verder dat met algemeenheid van stemmen de ontslagnemende voorzitter, de heer Luk D'Hondt, werd aangesteld tot ere-voorzitter. Een waarnemende voorzitter zal eerlangs verkozen worden in de schoot van het huidige bestuur. Op zaterdag 10 februari gaat in de lokalen van de «Mikisklub» in de Nieuwbeekstraat te Aalst een In- terkringenveiling door. De ten toonstelling van de loten gebeurt tussen 13 en 14 u. De veiling zelf gebeurt te 14 u. Men krijgt toe gang tot dit gebeuren op vertoon van de lidmaatschapskaart van Dendria, of op vertoon van een A.V.V.V.-kaart Aalsters Ver bond Verzamel Verenigingen). De «Bailliusvrienden» te Erembodegem, overhandigden verleden zondag in hun lokaal «Rembrandt» voor de vierde maal een splinternieuwe rennersfiets aan hun «poulain» Bruno Baillius, een jonge beloftevolle renner die niettegenstaande talrijke tegenslagen en ziekte, reeds verschillende trofeëen in de wacht sleepte. In naam van het bestuur: penningmeester F. Baillius, sekretaris A. Callebaut, bestuursleden E. Baillius, V. De Saedeleer, H. Plas, E. Plas, E. Van de Weghe en talrijke supporters, overhandigde voorzitter J. Pyck na een korte maar kernachtige toespraak de nagelnieuwe fiets aan de opgetogen renner. Behalve talrijke ereleden en supporters, hadden ook schepen Monsieur en raadslid Pyck er aan gehouden op deze kleine plechtigheid aanwezig te zijn. Zij wensten allen Bruno veel sukses in het komende seizoen en de Voorpost doet er ook de zijne bij. AB OCMW-raadslid Eddy Dierickx richtte op 18 januari aan sche pen Eddie Monsieur, verantwoordelijke voor Sport, Jeugd en Vrije tijd, een schrijven waarin hij reeds vroeger geformu leerde voorstellen i.v.m. sport-, spel- en rekreatieterreinen in Hofstade herhaalde. Vermits schrijver ervan be weert dat het vroeger gemeen tebestuur van Hofstade deze sektor volledig heeft verwaar loosd dringt hij aan op een spe ciale inspanning om de opge lopen achterstand enigszins goed te maken Hij stelde dan ook voor: 1. speelplein St.-Anna: om vorming tot multifunktioneel sportterrein. Gezien de asfalt- bedekking sporten zoals basket-, volley- en handbal. Tevens oprichten van kleed kamers, sanitair en bergplaat sen voor het materiaal. Voor onderhoud zou een toe- zichter kunnen worden aange steld. 2. ravot- en speelplein Nieuwe Wijk Het OCMW beschikt er over volgende gronden sektie A 900 D: 17 are (ver pacht aan A. Moens) sektie A 969 A: 27 are (ver pacht aan A. Moens) sektie A 969 B 7,90 are, noch verpacht noch verhuurd 3. rekreatieterrein dit is voorzien op het gewest plan ter hoogte van de Korten- hoekstraat. Op 29 januari antwoordde de schepen geresumeerd - als volgt: «Over de wenselijkheid van de verwezenlijking van deze pro- jekten ben ik het met u eens, zowel voor de sportinfrastruk- tuur op het St.-Annaplein als voor de ravot- en speelruimte bij de Nieuwe Wijk en de ge plande rekreatiezone. Mijn diensten beëindigen mo menteel een studie over aanleg en vernieuwing van speel pleinen en rekreatieruimten in Groot-Aalst. Resultaat hiervan wordt een voorontwerp van een globaal «Speel- en rekreatie- centra». Na bespreking in het Kollege en in de bevoegde gemeente raadskommissie zal het ge deelte van dit plan dat betrek king heeft op Hofstade aan de bevolking van Hofstade wor den voorgelegd, bvb ter gele genheid van een inspraakver gadering. Wenselijk hierbij ware dat het plaatselijk komitee Jaar van het Kind zich samen met groepe ringen en belangstellenden zou bezighouden met het verzame len van alle opmerkingen en suggesties ter zake. Zo zou men relatief snel tot een oplos sing kunnen geraken». L.H. Eens te meer komt de dynamische VTB-VAB-afdeling Erem bodegem aan bod met een interessant en tevens origineel initatief: een tentoonstelling met steun van het stadsbestuur en met medewerking van het Nationaal Geografisch Instituut en het plaatselijk komitee «Jaar van het Kind». Topografische kaarten zijn ide aal studiemateriaal en onmis kenbaar didaktische dokumen ten geworden. Ze vormen een uiterst geschikte dokumentatie om wegwijs te worden in de onmiddellijke omgeving, in de streek, in het land. De inte resse voor de officiële basis kaart van België stijgt dan ook voortdurend. tateressant hierbij is dan wel te De tentoonstelling kan ook in weet te komen hoe dergelijke «stafkaart» wordt opgesteld waarbij u enig idee krijgt van haar nauwkeurigheid. De tentoonstelling gaat gep aard met film en diaprojekties. Ze wordt geopend op zaterdag 3 maart te 15u in de Parochie zaal in aanwezigheid van schepen Herman Roels door personeel van het Geogra fisch Instituut. groepsverband worden be zocht volgens bijgaand schema op maandag, dinsdag, woensdag, en donderdag 5 tot 8 maart, voormiddag'. groep 1: bezoek expo van 9.30 u tot 10.20 u. film van 10.30 u tot 11 u. groep2 film van 10.30 u lot 11u. bezoek expo van 11 u tot 11.30 u. namiddag: groep 3: bezoek expo van 13.30 u tot 14.20 u. film van 14.30 u tot 15 u. groep 4: film van 14.30 u tot 15 u. bezoek aan expo van 15u tot Zangavond in de zaal van het Pa tronaat te 20 uur. Optreden v.h. Sint Jan Berch- manskoor, het vrouwenkoor hi 15.30 u. ferr Per groep worden ongeveer 60js dot personen verwacht. haa Verder is de tentoonstellinglltuui kosteloos toegankelijk op za-Lfvj/ terdag 3 maart van 15u tot 19 u.k| v0 en zondag 4 maart van 9u toL n, 12u en van 14u tot 19 u. Maandag 5 tot donderdag van 9u tot 12u en van 13.30 tLori tot 17 u na tt Voor meer informatie voor be-r9 zoek in groepsverband karr. men terecht bij Etienne Delfin^ Bruyn Verbindingsstraat 16rp 9440 Erembodegem. Tel|,ev 053-77.46.60 en AnniefS®' D'Hondt-De Smet, WilgstraaPz'ir 25a, 9440 Erembodegem. Tell®an< 053-77.44.97. pin t LHet al iserv «Singhet Vro» en als gastkoor he"1*6' parochiaal gemengd koor van MeH™ Op zaterdag 3 februari organiseerde de B.G.J.G.-Hofstade (de Bond voor Grote en Jonge Gezinnen) voor de tiende maal een grote kwis- en spelavond in de feestzaal van de meisjes school te Hofstade. Het aanvangsuur was vastgesteld op 20 uur, maar reeds geruime tijd voor het voorziene uur waren bijna alle tafels en stoelen ingenomen, of werden ze tenmin ste bezet gehouden. Wie dus had gerekend op de gebruike lijke vertraging om ook om 20.30 uur nog ruim op tijd te zijn heeft zich deze keer vergist want het publiek was zeer talrijk. Noy voor de eigenlijke avond van start ging was het sukses reeds zo goed als zeker verzekerd. Sfeer was er ook al van in het begin en de tapkraan stond niet stil. Als het pu bliek wordt verwelkomd, wordt het stil in de zaal. Het programma wordt in zijn verschillende onderde len voorgesteld: de Wies- Andersen Show, de Muziekkampi- oen, Micro-Macro, Scrabble, en «Beschuldigde, sta op». WIES ANDERSEN SHOW Deze populaire teievislekwis van weleer wordt gespeeld onder de leiding van Herman Timmerman De kandidaten zijn Rita Buys (zij speelt voor de Chiro) en Van Cae- cenberghe Jo (speelt voor de Scouts) Eerst wordt er voor de op warming een oefenronde ge speeld, kwestie van de kandidaten op hun gemak te stellen. Er wordt wel niet in de studio's van de B R T gespeeld en er zijn geen televisiekamera's op hen gericht, maar tenslotte zitten ze toch op het toneel voor een talrijk publiek het geen ze niet gewoon zijn. Zenuw achtigheid is dus wel te begrijpen, ook al zijn de meeste gezichten in de zaal niet onbekend voor de kan didaten In het paneel zitten Van Driessche Cyriel van de Fanfare Sint-CeciSa, Marcel Lorie van de Bond, Herman Goossens van het Sint-Jan-Berchmanskoor en Dirk Daeleman van de toneelvereniging «Vast als Eik». Na de oefenvraag (hoeveel tanden heeft de mens?) wordt de strijd tus sen de beide kandidaten echt aan gebonden. Dadelijk al wordt er door kwismaster Herman Timmerman een multiple-choise of meerkeuze vraag gelanceerd. Zoals op de televisie wordt er ook door de pa neelleden «gegokt», maar veel last met de gestelde vragen hadden de paneelleden niet. Dat Phom Penh de hoofdstad is van Cambodja is voor iemand die af en toe de krant openslaat of die regelmatig naar de nieuwsuitzendingen kijkt of luistert niet onbekend en dat de Mona Lisa een meesterwerk is van Leonardo da Vinci is geen probleem. De ver tegenwoordiger in het paneel van de toneelvereniging Vast als Eik weet natuurlijk ook dat het de En gelse politicus Winston Churchill was die de gekende woorden uit sprak: «Ik kan U niets anders belo ven dan bloed, zweet en tranen». Politieke vragen vormen geen en kel probleem. Van Den Driessche Cyriel weet vanzelfsprekend dat Boumedienne de president was van Algerije. Na vier vragen is de stand met veertig-twintig in het voordeel van de Chiro vertegen woordigd door Rita Buys Voor de meerkeuzevraag, wat is een laar zenknecht, moet er «gegokt» wor den, De uitleg die logisch is en het meest voor de hand ligt is altijd ge vaarlijk maar toch wordt deze mo gelijkheid gekozen. Een laarzen knecht is inderdaad een instalment om de laarzen uit te trekken dat werd uitgevonden in de bergstre ken, Na deze vraag komt de Chiro op 92 en de Scouts op 89 punten. Dat een psalter een dertiensnarige soort harp is was voor velen onbe kend maar niet voor herman Goos sens. De kandidaten zetten hun punten dan ook meermaals op laatstgenoemd paneellid Meestal met sukses, want de uitleg die hij geeft aan het spreekwoord «haar liefde rijdt op een korte wagen» wordt door «Wies Andersen» goedgekeurd. Het is een liefde die van korte duur is Beide kandidaten houden de hoogste punten tot de laatste vragen om ze in te zetten Uiteindelijk wordt de strijd beslist. De kwis is spannend geweest want het puntenaantal is gelijkmatig op gegaan. Toch zijn het de Scouts die uiteindelijk de overwinning behalen met 224 punten tegenover 218 punten voor de Chiro. Het edel moedig gebaar van de Scoutskan didaat die zijn eerste prijs afstaat aan de Chiro wordt door de zaal op prijs gesteld en op handgeklap ont haald. De spelleider dankt de kan didaten en daarna valt het doek over de Wies - Herman - Andersen Timmerman Show die bijna een volledig uur van de avond in beslag genomen heeft Vooraleer met het volgende onderdeel van het pro gramma van start te gaan wordt er een pauze gehouden zodat de enige kellner in de volle zaal de gelegenheid kreeg om zonder sto ring de tafels te bedienen. DE MUZIEKKAMPIOEN Voor dit onderdeel wordt door spel leider Jan Mornae medewerking uit de zaal gevraagd. De families De Schepper, Van Essche en Joli bie den zich aan. Oscar De Schepper moet van plan zijn te winnen, want vooraleer plaats te nemen op het podium trekt hij eerst zijn vest uit. Het reglement van het spel is een voudig. Wanneer een muziekstuk wordt ingezet moeten de kandida ten naar de bel springen, uiteraard zo vlug mogelijk en om het eerst en daarna het antwoord geven. Na tuurlijk liefst het goede. De jury, samengesteld uit twee leden, De Bruyn en H Timmerman, houdt de ganse bedoening nauwlettend in het oog. De muziekstukken werden gekozen uit alle genres zowel marchmuziek, oude en nieuwe toppers, maar de kandidaten heb ben het niet gemakkelijk. Behalve De Hofstaadse BGJG richtte met groot sukses hun tiende kwis- en spelavond in. EDV wanneer de tonen van Stille nacht, Heilige nacht worden ingezet Deze melodie is overbekend zodat alle spelers rechtveren en tegelij kertijd naar de bel stormen met het gevolg dat Oscar De Schepper bijna van het podium dondert en in het publiek terechtkomt. Bijna het zelfde resultaat wordt bekomen nadat twee tonen van «Twee ogen zo blauw» uit de luidsprekers kwa men. Bij de hitparade-platen is het natuurlijk de jeugd die het haalt. Bij een volgende vraag springt de echtgenote van Oscar De Schep per zo stormachtig naar voor dat ze in de coulissen terechtkomt, maar met «Qu'e sera sera» goed te her kennen brengt ze haar familie toch op vier punten, de tweede plaats, voor de familie Joli 3 punten en de familie Van Essche 11 punten. De puntenstand -wordt deze keer niet bijgehouden door een «lieftallige» sekretaresse. maar door de heer R De Ridder De familie De Schepper waagt dikwijls haar kans maar niet iedere keer met sukses. Annie De Schepper kan zich het telefoon nummer van Will Tura (797204) niet goed meer herinneren en ze maakt er 171206 van of iets derge lijks. Toch zijn ze de familie Van Essche reeds tot op drie punten genaderd De klassieke muziek biedt soms wel moeilijkheden. De melodie is genoegzaam bekend maar de juiste naam van het stuk blijft soms wel eens achter. Liedjes 'echter zoals Kalinka, melodieën zoals de Blauwe Donau vormen niet de minste hinderpaal, maar toch blijft de familie Joli na 35 lied jes of melodieën achteraan benge len met 4 punten. Op 5 kansen van het einde staat de familie Van Es sche aan de leiding en hoe Oscar De Schepper of zijn echtgenote ook hun best doen. ze slagen er niet in de koplopers in te halen. Een paar maal dient de jury, sa mengesteld uit de heren De Bruyn en Timmerman de knoop objektief door te hakken wanneer twee spe lers bijna op hetzelfde ogenblik de bel in de hand hebben. Voor elk punt wordt gekampt. De familie De Schepper weet de leider Van Es sche tot op twee punten te naderen maar moet toch de tweede plaats blijven behouden met dertien pun ten. De heer en mevrouw Van Es sche halen vijftien punten en derde is de familie Joli met vijf punten. Van de veertig melodieën werden er dus vijfendertig goed herkend en vermits er zoals gezegd uit veel verschillende genres en tijden werd gekozen, is daarmee wel bewezen dat op gebied van muziek de inwo ners van Hofstade op de hoogte zijn. Dat deze kwis een zo vlot ver loop kende was vooral te danken aan het feit dat de muzikale realisa tie perfect verliep zonder de minste hapering Het zou dan ook een fout zijn niet te vermelden dat deze technische kant van de zaak in de bekwame handen was van Willy Hertsens en Gilbert Van Heek. MICRO-MACRO Ook voor Micro-Macro worden acht mensen van verschillende gezin nen uit het publiek gevraagd. De geestdrift is nog in het geheel niet gekoeld. In minder dan geen tijd staan de acht kandidaten op het podium. Er wordt een eerste ronde, een halve finale en ten slotte een finale gespeeld. In elke ronde zal een kandidaat moeten afvallen. In alfabetische orde komen in de eer ste ronde tegen elkaar uit: De Paepe-Gielens. Haantjes- Keymeulen, Uyttersprot-Van Cae- cenberghe en de zusters Van Pe- teghem tegen elkaar Het spel bestaat erin de naam te raden van een bekend figuur aan de hand van letters van zijn naam die een voor een op het bord wor den geschreven gevolgd door een korte beschrijving zoals bijvoor beeld een Gentenaar die in Brussel werkt, die altijd lacht, weer of geen weer Bij dit laatste weet Gielens dat Armand Pien wordt bedoeld zodat Geert De Paef>e in de eerste ronde moet afvallen. Om de ■>ede bekende te raden wordt er aai.;, bracht dat het een Aalste- naar is van politieke afwisseling houdt en o^ zijn vrienden Marcel genoemd wordt. Op dat moment,™ weet men dat Marcel De Bisschoc wordt bedoeld. Nu is het Keymeu] len die moet afvallen. Van Caecenl berghe weet dat Micha Mara is di{|| reeds jarenlang denkt te kunnei zingen en dat ook probeert zodal Uyttersprot moet afvallen In laatste ronde voor de halve final^' moet een van de zusters Van Pel teghem de duimen leggen. De viei overblijvers voor de halve finale zijil Gielens, Haantjes, Van Caecenf" berghe en Van Peteghem Hier zijig" de twee afvallers Haantjes en VaiL Caecenberghe. Zij hebben de bel roepen niet kunnen raden zodaf Gielens en Van Peteghem naar d&, finaleronde mogen overstappen, om een naam van acht letters te raden. De aanbrengen zijn niei m: eenvoudig: in werkelijkheid bestaatuw u hij niet maar is veel besproken, hei nj( is een televisie vedette die no^g j. niemand heeft gezien Uiteindelijk.^., zijn er zeven aanbrengen nodig oir de naam te kunnen vinden vat*1' Adelbert, het zoontje van Jommfc» ry Dockx uit het TV-feuilleton De Cor lega's Gielens wint de finale e^n u b Van Peteghem is tweede. café hero [erda; Dit gekende gezelschapsspel zate wordt opnieuw door vrijwilligers uïj,, het publiek gespeeld. Het is voor het grootste deel aan deze werk-m^j wijze te danken dat het enthou siasme in de zaal nooit verflauwt?0 u De programma-onderdelen volger,on'1 elkaar soepel op en het zijn de toei i schouwers zelf die spelen en niel alleen maar mogen toekijken. Voo A elke kwis zijn er dan ook elke kee VIK medewerkers genoeg en zelfs t&n, n veel. Omdat het dit jaar toch heif jaar van het kind is wordt scrabbli r dan ook door kinderen gespeeld De spelleidster moet de zaal1 meermaals vragen de kinderen me P te helpen bij het vormen van da,, woorden Misschien waren het drL' SCRABBLE 'ADS febn fr. 1 prij: :lo' ouders die natuurlijk hun eiger erbij kroost willen zien winnen. ottin Op het einde van de over de gehelr e Ka lijn geslaagde avond werd een ori ginele tombola georganiseerd Onder de aanwezigen werden om slagen verkocht met daarin kaar ten. Op sommige daarvan stonder letters uit de zin «Jaar van hel Kind» Elkeen die het geluk had op zijn kaart een van deze letters aan te treffen werd op het podium uit genodigd om een prijs van 100 frank te komen afhalen Op som mige kaarten werd een vraagteken aangetroffen. Deze winnaars kre gen 5 papieren vuilniszakken van de stad Aalst. Iemand uit de zaal vestigde de aandacht erop dat er ook koordjes moesten bijgeleverd worden BESCHULDIGDE, STA OP Na de tombola werd achter de schermen het toneel in gereedheid gebracht voor het eindspectakel: «Beschuldigde, sta op». De rol der magistraten werd ge- speeld door Marcel Lorie, voorzitter 1 van het Hof en Oscar De Schepper, Openbaar Ministerie. De zaal is rumoerig en de voorzitter van het Hof moet ermee dreigen de zaal te laten ontruimen De beschuldig- den, onder andere Mevrouw Goos sens die ervan verdacht wordt een gifmengster te zijn. de Heer De Ridder beschuldigd van contract breuk, de Heer Van Nuffel, omko perij in een voetbalmatch, worden onderworpen aan een soort Gods oordeel zodat het van zelf spreekt dat de rechten van de verdediging tamelijk veel geweld werden aan gedaan Na deze «Beschuldigde, sta op» liep dezê eigenlijke kwis- en spela vond naar zijn einde toe Er werd gezorgd voor stemmige muziek, een deel van de zaal werd vrijge maakt zodat p: kon worden danst. neer de laatste man de zaal verliet zal het wel at zondag morgen geweest zR** avond kan dus over de .1 een sukses worden g...;„...J. enige nadeel dat er echter aan ver bonden is, is gelegen in de om standigheid dat er een vol jaar moet worden gewacht op de 11de kwis- en spelavond A.D.B. Vii Me Cl( Lie Co Ari De Wi De Poi ssei De Di< De Ro Ar; Co De V. Ste Pie Igen febn I zate 'P-bi EV Var sch: !ed( VI\ In d het seer bu: Hoi febr

De Voorpost | 1979 | | pagina 12