S. Moorsel begint sterk aan de tweede rond 5 Wielerploeg van jeugd en ervaring Al fietsend rond de wereld H Johny De Nul sloeg omver Frans Caethoven als figurant Geweldenaar Pierre D'Haese Eddy Peelman nog niet onder dak Wielrennen Safir-St.-Louis- Ludo voor het voetlicht Vierde provinciale 24 eind support br< j spe en huize van Brouwerij De Geest werd verleden week de nieuwe ielerploeg Safir-St. Louis-Ludo officieel voorgesteld. Alles laat ;rmoeden dat de sponsors ook dit jaar hun publiciteit op een puik georganiseerde manier zullen blijven verzorgen. Dat bleek toch uit het vlot verloop van ontvangst van een aantal genodigden uit de meest diverse middens, gaande van de boksers Jean-Pierre Coop- man en Freddy De Kerpel tot senator Vernimmen en Poeske Scherens, nog altijd in kwieke doen. Uit de toespraak van de heer vloens, beheerder van de brouwerij, bleek dat de verwachtingen dit jaar toch hoger liggen. Bij blikte terug op een seizoen dat hij niet bepaald schitterend durfde noemen, maar toch van die aard om er mee door te gaan en voor een tweede maal een wielergroep boven de doopvont te houden. Safir gaat er prat op als firma de wielersport in de keizerlijke stede (en zijn eigen publiciteit, waarom niet) op dergelijke vyj- ze te propageren. De verwach tingen op prestaties van een jonge wielerploeg, geschraagd door Willem Peeters als kopman en de routine van Tony Hou- brechts zijn alleszins gefundeerd. Marcel Moens besloot zelfs een tikkeltje gedurfd met het klas sieke 'de laatsten zullen de 1ste zijn', waarmee bedoeld werd dat de voor)laatst voorgestelde nieuwe wielerploeg op het einde van het seizoen ergens anders zou staan, wat wij het sympa thieke team wel gunnen, al wordt het nog even uitkijken. De h. Van Honsebrouck, afge vaardigde-beheerder van nieuw komer in de sponsorgroep St. Louis, sprak in dezelfde zin, eerst Jean-Pierre Coopman met een paar anekdotes over zijn kamp met Mohammed Ali ver welkomend. St. Louis gueuze in het onlangs geopende café van Jean-Pierre schijnt een delika- tesse te zijn die wij ten gepaste tijde niet zullen nalaten mee te genieten. De derde man en sponsor, rijwielen Ludo, in de persoon van zaakvoerder Ludo Huygens. ging opnieuw resoluut scheep met de groep omdat de samenwerking gedurende het afgelopen seizoen vlot en kor- rekt was geweest en het ver leden met de neo-profs als een voorbereidend jaar diende be schouwd. Ludo Huygens zei dat de ploeg dit jaar ongetwijfeld kompetitief sterker zou zijn en dat het geheel krediet verdien de. Het is naar zijn zeggen in de huidige ekonomische toe stand ook allemaal niet zo een voudig dat schijnt vooral ook voor de Belgische rijwielenkon- strukteurs een feit te zijn, 'Nie mand Sant in eigen Land' vol gens Ludo Huygens, die niet ten onrechte stelde dat Belgische kwaliteitsfietsen een bikkelharde konkurrentie ondervinden op ei gen bodem vanwege buitenland se merken, maar dat niet om gekeerd het geval is. Na de toe spraken van de drie financiële vaders werd het uitkijken naar wat sportbestuurder Florent Van Vaerenbergh te vertellen had. Florent deed dat kort, eenvou dig en direkt. Willem Peeters werd door hem nogmaals als kopman bevestigd. Dat houdt voor hem ongetwijfeld zware verantwoordelijkheid in maar tevens de kans om het dit jaar verder te bewijzen. „Ik sta hon derd procent achter mijn kop man" aldus Van Vaerenbergh „omdat ik ook in hem geloof en dat doet ook de ploeg Florent was gelukkig dit sei zoen in de persoon van Tony Houhrechts de ervaren renner te hebben gevonden om ook eens 'n speciale Bordeaux-Parijs te rijden. „Dat loont eens de moei te" zei Florent „want dat was toch al altijd iets voor een Herman Van Springel". Die kan het ook, hij was toch al eens kampioen van België achter derny". Tn de klassiekers stelt A n Vaerenbergh uiteraard alle verwachtingen op Willem Pee- ter^ Met een overzicht van het direkte programma, met onder meer deelname aan de Catalaan se week als voorbereiding op de Ronde van Vlaanderen, en een vertrouwen wekkende toe speling op de geest vïü ka meraadschap in de ploeg, bc- >loot de ervaren ploegleider zijn toopraak. Het klonk allemaal hoopvol er -teekt ongetwijfeld muziek in de nieuwe formatie van 17 beroepsrenners waarvan 7 voor de tweede maal deel uitmaken van de wielergroep. Wij waren echter ter plaatse om ook even te praten met drie -treekrenners \stii de groen waarvan er twee op de drer- taan van hun •erste profseizoen. Wij kwamen v« rieden week trouwens in on ze sporteditie al uitvoerig tot een voorstelling van deze jon geren. Ze liepen er losjes hij in hun nieuwe sportkledij, zichtbaar in hun schik met de belangstelling die met dergelijke voorstelling gepaard gaat, dan zeker als he: de eerste keer als prof het geval is. De eerste neoprof waarmee we praatten was RIK CAETHOVEN 22 jaar jong en geboren en getogen Zeienaar in de voet sporen van de al even erg door de wielersport gebeten papa. Rik vertelt ons vlot dat hij één van de jongsten is en dat het allemaal nog wat afwachten wordt. Wij rijden uiteraard in dienst van kopman Peeters' zegt hij 'maar in een mindergrote koers mogen we natuurlijk, als de gelegenheid zich voordoet, onze eigen kans gaan'. Het is hem zo aan te zien dat de jongeman vastberaden is om iets te bewijzen en de werk gever te tonen dat hij inder daad wat in de mars heeft om zich al eens in de belangstelling te fietsen. Dat zit er trouwens in zonder grootsprakerig te doen wou hij toch aan ons kwijt dat hij met de beroepsrenners al wat had meegekoerst en ver leden jaar nog in Putte Kapel len achter Jos Jacobs tweede eindigde. PATRICK LERNO is eveneens eerstejaars beroepsrenner in de Safirgroep. 'Het scheelt maar een paar dagen met Rik' zegt hij, 'maar ik ben op één na de Benjamin van de ploeg'. Ook voor Patrick is het uiteraard 'n volledig nieuwe start. Ondanks de nabije ernstige seizoenvoor- hereiding denkt hij het in de eerste helft van het seizoen kalm aan te doen. 'Voor de seizoenstart bij de profs stel ik mij niet direkt grote dingen voor' zegt hij, 'Ik ben trouwens niet dadelijk de man van de grote konditic in het begin en dan zeker niet voor een eerste jaar als beroepsrenner maar ik ga er toch volledig tegenaan en neem me voor ook al eens op te vallen in een meer plaat selijke koers. Dat is ook be langrijk'. Tot «laar de jonge Berlarenaar, die wij komend seizoen ongetwijfeld ook ergens eens op het voorplan verwach ten. Ondertussen is ook OSCAR DIERICKX bij ons groepje ko men staan. „Tweede profjaar" zegt «le Baardegemnaar ons „en hopelijk wat heter dan vorig jaar". Daar mee bedoelde hij natuurlijk de tegenslag van verleden seizoen, toen hij in de Omloop van de Westkust in De Panne bij een val een armbreuk opliep die de rest van het seizoen verbrod de." De Ronde van Zwitserland was een nieuwe test nadat ik twee maand uit kompetitie was. Het ging echter al stukken beter hij het einde van het seizoen", vertelde hij nog. „Door mijn type als renner riid 'k uiteraard in dienst van de -loei*: ik hen nu eenmaal rr" specifiek spurter" zegde ons een bescheiden tweedejaars- urof. die door Marcel Mocn* in zijn toespraak terecht een 'veelzijdig renner' werd ge noemd waarin men dit jaar heel- wat verwachtingen koesterde. De nieuwe Safir-St. Louis-Ludo ploeg is een jong team dat, geschraagd door een vakken ner ads Florent Van Vaeren bergh, «le routine en ervaring van wegkapitein Houbrcclo- «Ie klasse van Peeters, zonder enige twijfel gewapend is om met behoorlijke prestaties uit «Ie hoek te komen in 1979. De kwaliteit van onze jonge streek- renners die r thans lid van zijn. Iaat wmoeden dat «Ie optimistische sfeer die bij «le ze voorstelling heerste, hocg«- naamd niet ongewettigd i«. Ben Coignau Johny De Nul, de Schoonaardse prof die voor de allereerst^ keer ln zijn loopbaan met het wereldje van de zesdaagse, renners gekonfronteerd ward, startte onder een zeer ongelukkig gesternte reeds op de eerste dag van de Antwerpse sixulays sloeg hij met hebben en houdcfj, tegen de piste. Johny was groggy na die plets. De Nul is een taai ventje en beet door. Hij bteef in de wedstrijd. Met de groten wedijveren was er vanzelfsprekend niet bij. Maar wat zou je willen Johny en de andere figuranten werd«an zonder veel voorbereiding ln de wedstrijd gedropt. Tegen routiniers als Sercu, Pijnen en noem maar op, is geen kruid gewassen. Die zijn als het ware op een wielerbaan geboren. (mm) Voor neoprof Frans Caethoven is de zesdaagse pa Ant werpen een meepakkertje de Zeienaar uit.... Antwerpen had wat anders om handen dap koereurtje spelen «te beslommeringen rond zijn huwelijk hielden hem meer in het Zelzaatse dan op de trainingsfiets. Frans maakt er samen met zijn twee partners het beste van. En al worden de kleintjes op vele ronden gefietst door de grimmige vedetter, ze helpen mee het spektakel maken. En dat betekent al na al toch ook wat. (mm) Pierre D'Haese is geen man die rekensommetj«as maakt erin vliegen is zijn leuze. Dat was nog maar eens het geval in de cyclocross voor A-rennars te Borsbeke. Als een katapult vloog Pierre weg nadat de startvlag naar beneden ging. Langer dan een ronde bleef hij niet aan het kommando Rik Amouts en Eons Van Parijs fietsten hem voorbij. Er was zelfs geen ereplaats bij voor de vliegende postman uit het Leedse Impe pech sloeg D'Haese nog wat meer naar de "bagage". Het werd ten slotte een 14e plaats. In Beveren.Waas finishte hij als nummer 11. (mm) Eddy Peelman hoeft in zijn "goeie tijd" gouden jaren gekend. In Spanje was hij erg populair. Meer dan eens stond hij aan het eind van een Vueltarit met de bloemen te wuiven. Wanneer cols moesten beklommen worden, was het g®*n kermis voor de Baasrodenaar Maar de vlakke etappes Een kolfje naar zijn hand. Dat is allemaal voorbij. Dit iaar 's er misschien zelfs geen Vuclta. Peelman deemsterde weg, toonde af en toe een flits van zijn talent, doch er lag geen kontinuïtcit meer in zijn prestaties Eind 1978 stond hij figuurlijk en letterlijk in de kou hij kon nergens een kontrakt losweken. En ook nu viel nog niets uit de bus. Toch bestaat er een kans dat nog wat "it dc bus komt. (mm) De voetbalkompetitie in de vierde provinciale afdelingen nam zondag insgelijks een nieuwe start. Na deze wekenlange onder breking rees uiteraard de vraag hoe de ploegen op deze inaktivi- teit zouden reageren. In de reeks G kwam Erondegem, dat na een eerder aarzelend seizoenbegin eeit steile opmars maakte, best aan zijn trekken. Olympia vloerde F.C. Oordegem op eigen veld, met cijfers die aan duidelijkheid niets te wensen overlaten. Het klom door deze overwin ning naar de tweede plaats van de ranglijst, omdat S.K. Welle het bij V.C. Ede liet afweten. Heldergem speelde te Sers- kamp geen onverdienstelijke partij en kreeg met de halve inzet dan ook loon naar wer ken. Sportkring kon zelfs de openingstreffer voor zijn reke ning nemen. Groebbens die, na een meniscusoperatie aan een bevredigend heroptreden toe was, scoorde het. In de 40e minuut zou Serskamp dan het evenwicht op het scorebord herstellen. Na de rust was Hel dergem aanvankelijk meest ag- gressief. Het noopte in het vier de kwartier de Eendracht ver dediging tot bestendige waak zaamheid. Daarna sloop de ver moeidheid echter in de rangen. Doch dit was ook het geval bij de thuisploeg. Zodat het alleszins met een zucht van ver lichting was dat de tweeëntwin tig akteurs het eindsignaal hoor den weerklinken. Heldergem moest het rooien zonder zijn geroutineerde Paul Menschaert, die de verdediging organizeert. Hij werd echter uitstekend ver vangen door de jonge Ronny Perreman. Deze zeventienjarige beschikt reeds over een ruime voetbalbagage. F.C. Smetlede stond aan de schietbarak en F.C. Westrem moest dan ook zeven treffers toestaan. Men mag stellen dat in deze reeks nog heftig om de tweede plaats zal worden geduelleerd. In de schaduw van leider Burst, die op een vei lige voorsprong teert, op voor waarde dat het zijn inhaalwed strijden wint, knokken Eronde gem, S.K. Welle, V.C. Ede. In de vierde provinciale reeks H heeft leider Meldert pro bleemloos zijn uitwedstrijd te Baardegem gewonnen. De eind cijfers lieten doorschemeren dat het een eenrichtingsvertoning werd. Eendracht liep zo over zijn tegenstander heen en met alle gevolgen vandien. S.K. Erembodegem speelde op haast hetzelfde ritme als voor de kompetitieonderbreking. De ploeg van trainer Charlv Van de Perre liet bovenop vijf tref fers noteren. Waaruit dan ook blijkt dat het niets van zijn schietkracht had verloren. Wi chelen werd te Moorsel met klein verschil in de nederlaag geduwd. „Schroevers" kon im mers een paar gekwetsten re- kupereren en dit was duidelijk merkbaar. De ploeg speelde stukken beter dan voordien en alles laat nu voorzien dat het zich binnenkort naar een be tere bestemming zal loodsen. „Het is immers zo" zegde de klubvoorzitter ons „dat we in de loop van deze kompetitie ruim ons deel van de pech kregen. Dit alleen verklaart on ze momenteel ongunstige klas sering". Wat de wedstrijd zelf betrof kon de overwinning van Moorsel bezwaarlijk worden aangevochten. Het nam in de eerste speelhelft de leiding langs Miel Guns en daarna verdub belde Luc Van Biesen de voor sprong. In het laatste kwartier zou Wichelen milderen. In de Testerende minuten hield de Groenwitte verdediging het been stijf. Edixvelde kon het jaar met geen overwinning begin nen. Ofschoon deze er in de wedstrijd met Massemen zeker inzat. Edixvelde was echter aan vallend niet in zijn dagje en verknoeide een paar klare kan sen. Al stak men de loftrom pet voor de afweer van de te genstander. Wie dacht dat Racing Boonwijk na het nachtelijk feest van za terdag inzake schiet- en tref kracht zou hebben ingeboet, kwam bedrogen uit. Met drie treffers uit iedere helft onder streepten de Racingers hun mo gelijkheden en ambities, tegen de weliswaar zwakke tegenstan der die Rapid Lebbeke is. In de eerste helft schoot Pierre Peeters tweemaal raak, terwijl Luc Van Nuffel nummer drie binnenkanjerde. Na de kamp wisseling opende Vleminck de feestelijkheden, die dan werden voltooid door de invallers Pier re De Feyter en Michiels, inge haald voor Segers en Medard Van der Meerssche. FC Lutterzele heeft zich voor eigen publiek niet weten waar te maken. De bezoekers na men vrij snel het initiatief in de wedstrij«l, maar dii toch tot de 43e min. te wi ten om langs Luc Vereet de stand te kunnen Na de kampwisseling Lutterzele even terug en een vrijschop langs Temmei belandde het leder bij Hecke, die knap doorscl naar Luc De Bruyne welk« stand in evenwicht wist te b gen. Niet voor lang ecl want Opstal heel wat be\* 1 lijker drukte de thuisploei haar doelgebied terug om een vrijschop op de 69e opnieuw de leiding te r met een tweede treffer var eecken. De thuisploeg bier dit treffen ver beneden de wachtingen. De meeste sp j£V misten zichtbaar konditie liepen op lome benen. eizo :n) i en 1 gch ichn «vil Drie ionge streekrenners op een rijtje, graag vertellend voor de Voorpost... Rik Caethoven met de nleuwta uitrustlrg, hem overhandigd door schepenen van Sport van Aalstj Kortenberg, de heren Monsieur en Bogaerts. Oscar Dierickx met oud-Eendracht Aalst doelwachter Marcel Kiekens, één van de trouwe Patrick Lerro, een neoprof met nieuwe uitrusting, met BWB afgevaardigde Hemmereyckx en stuurder Van Vaerenbergh.

De Voorpost | 1979 | | pagina 26