RAADSLID JAN CAUDRON MET DEGELIJK VOORSTEL: KINDEROPVANGDIENSTEN IN ONZE ZIEKENHUIZEN CVP NEEMT BEPLANTINGSDOSSIER AALSTERSE KERKHOVEN OP DE KORREL KLEIN HUISVUIL KAN IN KONTAINERS OPGEHAALD WORDEN OPEN-SCHOOLDAGEN IN AKADEMIE Tot in de gemeen-; teraad was de rooÉE op te snuiven MOORSEL HEEFT ONVOLDOENDE HUURKELDERS STAD KOOPT ZEVEN NIEUWE VRACHTWAGENS AAN 6 - 9-2-1979 - De Voorpost Op de jongste gemeenteraadszitting uitte raadslid Jan Caudron een opgemerkt voorstel, dat de gemeenteraad aan het O.C.M.W. zou kunnen doen: het oprichten namelijk van twee speciale kinderop vangdiensten in de stedelijke ziekenhuizen. Een eerste dienst zou zich moeten bezig houden met de opvang en begeleiding van de gehospitaliseerde kinderen. Een tweede dienst zou moeten instaan voor de oppas van kinderen die hun ouders op ziekenbezoek verge zellen», zo formuleerde het raadslid zijn voorstel: «opdat het Jaar van het Kind niet zou ontaarden in één groot hoempapaballonnetjes- feest voor rijkemensenkinderen, moeten wij initiatieven nemen waar ook onze minstbedeelde, onze ongelukkige en onze zieke kin deren wat aan hebben». «Aalst start eerlang met de bouw van een nieuw modern stedelijk ziekenhuis, zo zei raadslid Caudron. Bij de planning van een derge lijk projekt is het logisch dat men vooruitziend en voortuitstrevend tewerk gaat. Aangezien, naast belangrijke subsidies, ook het OCMW, dus de stad een ernstige financiële inspanning zal moeten leveren, vind ik het vanzelfsprekend dat vanwege de stad aan het OCMW zou gevraagd worden rekening te willen houden met onze voorstellen». «Bij de bouw van een ziekenhuis gaat de meeste aandacht naar de inrichting van kamers, operatie kwartier, laboratorium enz.. Vaak wordt «de mens» voor wie het zie kenhuis gebouwd wordt, met zijn noden, problemen, verlangens en verwachtingen onvoldoende in acht genomen. Vooral de belan gen van de meest onmondigen, de 'infantes', worden meestal bij deze planning vergeten. Niemand zal ontkennen, zo ver- volgThet raadslid, dat er in de drukke ziekenhuiswereld wéinig tijd rest om naar kinderen te luiste ren die angstig zijn, die vaak met pijn aan vreemden worden toever trouwd, en die niet weten wat er met hen zal gebeuren. Verveling, eenzaamheid, angst hebb.en vaak een diepe weerslag op het gevoels leven en de psychische ontwikke ling van het kind. Blijvende trauma's kunnen daar het gevolg van zijn», zo zegt raadslid Cau dron die op deze manier wel bijzon der raak en treffend de diepe «tra giek» in de kinderziel weergeeft, wanneer kinderen al of niet als pa tiëntjes achter die grote glazen deur in die schrikwekkende zie kenhuiswereld binnenkomen, be vangen door die doordringende farmakeutische geuren. Jan Cau dron heeft met dit voorstel en erg belangrijk stuk kinderziel aan dit jaar van de kleinsten leven inge blazen, dat hopelijk geen vroegtij dige geboorte zal kennen. Want dit voorstel zou moeten groeien. Het raadslid vraagt zich af waarom een groepje specifiek hiervoor op geleid personeel (opvoeders, kleu terleidsters, kinderverzorgsters, ergoterapeuten) niet voor een pret tige en aangepaste animatie zou kunnen instaan op de zalen en de kamers. Deze mensen zouden geen medische zorgen toedienen, maar enkel instaan voor de opvang en de begeleiding van de patiënt jes:. spelletjes, vertellen, knutse len, luisteren naar de kinderen... Als voorbeeld met voorbééldig re sultaat haalde de interpellant het kinderziekenhuis «Gasthuisberg» te Leuven aan: buiten alle ver wachtingen. De lange jaren die we nog op ons nieuw ziekenhuis zullen moeten wachten, zouden we intussen kunnen gebruiken om in ons oud ziekenhuis al een kinderopvang- sisteem uit te testen. En met die ervaring zou men naar een kinder afdeling in het nieuwe ziekenhuis kunnen verhuizen. In het Bijzon der Tijdelijk Kader zouden zeker werkwilligen voor dit eksperiment te vinden zijn. Zij zouden een be perkte uitwerking van dit anima tieplan kunnen realiseren. Jan Caudron was ervan overtuigd dat een dergelijk projekt, door het OCMW bij mijnheer Spitaels in gediend, in goede aarde zou val len. Een ander probleemgebied, waar het ziekenhuis zeker nuttig werk kon verrichten, was volgens het raadslid de opvang of de oppas van kinderen van bezoekers. Met kin deren op bezoek gaan is voor de meeste ouders een zware op dracht. Kinderen stil houden in ziekenkamers, en voorkomen dat ze in de gangen of liften spelen, brengt vele ouders op de rand van de zenuwen, zo zei de heer Cau dron. En we kennen dit beeld alle maal maar al te goed. Het raadslid wees erop dat enkele ziekenhui zen, teneinde raad, zelf een kin deropvangdienst inrichtten, zoals (met sukses) het Middel heimzie- kenhuis in Antwerpen, waar vrij willigers van de Bond van Grote en Jonge Gezinnen op bepaalde dagen de kinderen van de bezoe kers opvangen: «Waarom zou de stedelijke jeugddienst niet de no dige bekwame monitors (monitri- ces) kunnen klaarstomen om deze mooie uitdagende taak waar te maken? Alleen al een opvanglo- kaal bij de ingang, wat materiaal en gezelschapsspelen zijn nodig om een dergelijk projekt te doen slagen». «Bij de inrichting van de kinderaf deling van het nieuwe ziekenhuis mag men zeker niet uit het oog verliezen, zo stelt raadslid Cau dron, dat het een tijdelijk verblijf moet worden voor kinderen. Ge kleurde kamers, bedspreien, pos ters aan de muur, en een speelhoek in iedere zaal zal zeker bijdragen tot een prettiger verblijf in het zie kenhuis». Tot slot van zijn interpellatie deed raadslid Caudron nog een oproep, vooral aan de schepen van volks gezondheid, om steun te krijgen voor deze voorstellen die echt niet veel geld zouden moeten kosten. «Indien deze projekten mogen lukken, zo besloot hij, dan zullen wij kunnen zeggen dat Aalst het Jaar van het Kind in de goede rich ting heeft gestuurd». Schepen Blommaert antwoordde dat er reeds kontakt was opgeno men met het OCMW, dat plaats en personeelsgebrek in het verleden iets dergelijks onmogelijk hadden gemaakt, maar dat dit voorstel ze ker zou besproken worden. Hijzelf zou aanwezig zijn bij de volgende raadszitting van het OCMW. Schepen Monsieur voegde er op zijn beurt aan toe dat zou nagegaan worden in hoeverre de monitors van de Jeugddienst zouden kunnen worden ingeschakeld. Alleszins sprak hij er zich voor uit dat dit plan naar Minister Spitaels zou gaan. Wijzelf zouden eraan toevoegen: als er één plan is dat in het kader van het Jaar van het Kind vóórrang verdient, is het duidelijk wel dit. Want het kind staat bijzonder zwak in situaties van verdriet, pijn en ellende die het uiteraard niet in het minst begrijpt. Het leeft in de droom van een speelwereld. Het heeft nog geen weet van de oorza ken van zoveel miserie in die «grote wereld waar het naartoe moet» Laten we de kinderen vooral op hun zwakste plaatsen zoveel mogelijk beschermen, zo niet is hun leven al een katastrofe nog vóór ze er goed en wel aan beginnen. Dat heeft Jan Caudron ingezien. Het deed ons goed dit op de gemeenteraad te horen. W.L. Naar aanleiding van de goedkeuring van het uitvoeren van graafwerken voor het bouwen van huurkelders op de verschillende kerkhoven, waarover wij reeds verleden week schreven, vroeg oppositielid Raymond Uyttersprot (CVP) op de jongste gemeenteraad of het juist was dat men in Moorsel geen huurkelders meer had. Naar hij vernomen had zouden partikulieren op dit ogenblik, verplicht worden naar een wachtkelder te komen op hét centrale kerkhof van Aalst. Schepen Hooghuys antwoordde hierop dat het aangehaalde probleem een partikulier geval was. Anderzijds was het wel juist dat bij gebrek aan grafkelders in Moorsel een kist diende overgebracht te worden naar de centrale wachtkelder. Technisch is het onmogelijk om een kist in volle grond te begraven, en nadien over te brengen naar een huurkelder. Deze kist verrot immers te vlug. Door het goedkeuren van het agendapunt zou aan het probleem zo vlug mogelijk verholpen kunnen worden. VEHE tooi |oe< oriu oor itec Eén op het eerste gezicht onschuldig lijkend agendapunt leidde op de jongste gemeenteraad van Aalst tot een zeer belangrijke tussenkomst van oppositielid Paul Stockman. Als landschapsarchitekt was hij de geschikte persoon om het dossier over de aanplantingen op de begraafplaatsen van Hofstade, Erembodegem en Herdersem tot in de puntjes af te breken. Het aanbrengen van beplantingen vond hij op zichzelf goed, maar de manier waarop het dossier werd opgesteld wees hij af. Zo merkte het CVP raadslid op dat het soort rozen, dat onze kerkhoven zou sieren, veel snoeiwerk zou vereisen wat automatisch een verho ging van de personeelsuit gaven zou met zich bren gen. Na amper één jaar zou den deze rozen reeds die nen hernieuwd te worden, terwijl er andere rozen be staan, die meerdere jaren bloeien. Bij een bepaald plantpro- dukt werd in het dossier een merknaam vermeld, wat vol gens de heer Stockman niet gebruikelijk is en zelfs wet telijk niet toegeslagen wordt. Het vermelden van een firmanaam betekent e- veneens dat andere produk- ten geen kans krijgen. Hetzelfde euvel ontdekte hij bij de vermelding van de aan te kopen meststoffen. Ook hier wordt een merk naam gebruikt, maar wordt vergeten de samenstelling van het produkt aan te ge ven. De hoeveelheid meststof, die zou gebruikt worden, was trouwens overdreven Met het aanbrengen van 10 kg. per are zouden de nieu we beplantingen zeer vlug verbranden Het vierde punt van de inter pellatie handelde over het te gebruiken stalmest, dat vol gens het dossier 1000 kg. Als inleiding van het goedkeuren van het vaststellen van de voorwaarden tot het ophalen van het klein bedrijfsvuil en van vuilniskontainers van 1000 liter gaf schepen voor leefmilieu Mevr. De Maght een omstandige uiteenzetting van de regeling die vanaf heden in voege zal treden. In 1977 besliste de gemeente raad met ingang van 1.1.1978 tot het invoeren van het gebruik van vuilniszakken voor het gewoon huisvuil. Op dat ogenblik stond de stedelijke reinigingsdienst nog in voor het ophalen van gewoon en groot huisvuil in Klein-Aalst en te Erembode gem. In 1978 werd de ophaling uitgebreid tot Nieuwerkerken, Meldert en Baardegem. Gezien alle gemeenten nog niet bediend waren door de stadsdiensten, werd het verplicht gebruik van vuilniszakken uitgesteld tot 1.1. 1979. Tot deze datum werd het klein bedrijfsvuil van winkeliers en andere zelfstandige onder nemers stilzwijgend meegeno men met het gewoon huisvuil. Het kollege van burgemeester en schepenen besliste ondertussen in haar zitting van 12.10.1978 tot het selektief ophalen van papier en glas. Het ophalen van oud papier kwam zeer gelegen voor de talrijke winkeliers, die geen blijf wisten met allerlei verpakkingsmateriaal. Op dezelfde zitting van het schepenkollege werd ook beslist het gewoon vuil éénmaal per week op te halen en dit om volgende redenen. Hierdoor zouden alle inwoners van Groot- Aalst gelijk zijn. Men zou komen tot een vluggere ophaling van het vuilnis. De stad ging terzelfdertijd over tot het opha len van het vuil te Hofstade, Gijzegem, Herdersem en Moor sel, wat een gunstige weerslag zou hebben op de begroting. Voor het ophalen van het klein huisvuil kunnen dan afzonder lijke kontrakten worden geslo ten. De schepen voor leefmilieu verduidelijkte terzelfdertijd dat men in 1980 zou trachten een tweede ophaalbeurt over het ganse grondgebied van de stad zou hebben. In haar zitting van 9.11.1978 besliste het schepenkollege dan tot de aankoop van 50 kontai- ners van 1000 liter. Deze kosten heden zowat F. 16240 fr., BTW inbegrepen. Deze zijn ondertus sen eigendom van het stads bestuur. 16 kontainers staan in diensten van het OCMW, 9 kontainers werden reeds ter beschikking gesteld van de inwoners van de Dewaco-ge- bouwen aan de Rozendreef, de rest bevindt zich in stedelijke diensten. Indien noodzakelijk zullen meer kontainers worden aangekocht. Hier dient wel bij vermeld dat de levensduur geschat wordt op 10 jaar. Voor het huren van een dergelij ke kontainer werd een bedrag van 2.500 fr. per jaar voorge steld, alle kosten inbegrepen. In feite komt het hier op neer dat een kleinhandelaar of bewoners van appartementsgebouwen een kontainer kunnen huren. Men dient naast de huurprijs wel 100 fr. per m3 huisvuil te betalen. Een overeenkomst terzake wordt opgemaakt op basis van het volume huisvuil dat gedu rende 2 maanden wordt mee gegeven. Betrokkene krijgt daarop een kostennota met verzoek het verschuldigd bedrag te betalen. Indien het volume groter is dan eerst berekend, dan wordt een aanvullende kostennota opge stuurd. Het feit of het bedrijfsvuil al dan niet in een kontainer is heeft geen belang op de prijs. Het blijkt nu al dat heel wat instellingen reeds zelf een kon tainer aankochten. Bergt men hier gewoon huisvuil in dan wordt een bedrag van 100 fr. betaald per ophaling van een kontainer van UXX) liter. Voor appartementsgebouwen diene nog vermeld dat elke bewoner de gewone huisvuil belasting van 500 fr. dient te betalen. Hiervoor krijgt hij dan wel 50 zakken gratis. Stapt men het vuil in een stadskontainer dan betaalt men supplementair 2.500 fr. huur het jaar plus 100 fr. per keer dat de kontainer wordt leeggemaakt. Signaleren wij hierbij dat deze principes reeds goedgekeurd waren door de Adviesraad Leefmilieu en door de betrokken gemeente raadskommissie vooraleer het punt op de agenda van de gemeenteraad ter sprake kwam. Over het opmerkingen van de gemeenteraadsleden op dit alles en over de interpellatie van Bert Van Hoorick over de ophaling van het huisvuil hebben wij het in aparte bijdragen. VEHE Zoals reeds verleden week in dit weekblad vermeld, zal het stadsbestuur binnenkort overgaan tot de aankoop van zeven lichte bestelwagens, en dit voor de globale prijs van 1.233.750 fr. Een Renault 4 zal gebruikt worden voor de dienst van Schepen Hooghuys, twee wagens voor de dienst leefmilieu en 4 afgedankte wagentjes zullen vervangen worden door nieuwe. Bij de bespreking van dit punt zegde CVP-fraktieleider Ghis Willems dat zijn partij zich niet akkoord kon verklaren met deze aankoop. Hij wenste dat het stadsbestuur eerst een plan zou opmaken van de behoeften aan nieuwe en het gebruik van bestaande wagens. Hierop reageerde burgemeester D'haeseleer onmiddellijk, met een stemming, zodat de aankoop goedgekeurd werd meerderheid tegen oppositie. Ook raadslid Willy Van Mosselvelde keurde de aankoop goed. Enkel Lambert Van de Sijpe (CVP) onthield zich op dit vlak, omdat hij het jammer vond dat punten die samenhoren (zoals de aankoop van een nieuwe rioolkolkenzuiger) ook samen dienen besproken te worden. Hij verweet de meerderheid dat zij wel verbaal op bezuinigingen aanstuurt, maar dat zij niet bereid is op dit vlak iets reëels te doen. VEHE Van maandag 12 tot zaterdag 17 februari gaan in de Akademie voor Muziek, Ballet en Toneel open-schooldagen door. Be doeling is de ouders direkter met de aktiviteiten In de akade mie in kontakt te brengen. De hele week is er vrije toegang tot alle klaslokalen. Het is een gelegenheid om te 14 uur in de auditiezaal van nauwer vertrouwd te worden met de verschillende discipli nes van het kunstonderwijs, met de leerkrachten enerzijds en de prestaties van de leerlin gen anderzijds. Niet alleen de ouders doch ie der die interesse heeft voor het kunstonderwijs is er welkom In bijgaande lijst vindt U het lessenrooster en verhoopt wordt dat iedereen voor zijn bezoek dit stipt in acht neemt. Verder wordt uw biezondere aandacht gevraagd voor vol gende prestaties tijdens deze week: maandag 12: Lerarenkonsertin de feestzaal van het stadhuis. 18.30 uur. Vrijdag 16 optreden school- harmonieorkest te Herzele. 19.30 uur Zaterdag 17: Leerlingenauditie de akademie Op woensdag 14 is er perskon- ferentie. MAANDAG 12 FEBRUARI 1979 Notenleerklassen: C. DE VOS-1A - 2A - 16.30 uur - 16.30 uur Klas Vredeplein. A. DE GUSSEM: 5A - 17 u. - 18.30 uur Klas Vredeplein Balletklassen: J. WEBER - 2B-3A - 16.30 uur - 18.30 uur Balletzaal Instrumentenklassen: 16.30 uur - 18.30 uur. Piano, gitaar, dwarsfluit, hout-slagwerk Zangklassen: 17 uur 18.30 uur. Lerarenkonsert: Feestzaal - Stadhuis 19.30 uur DINSDAG 13 FEBRUAR11979 Notenleerklassen: L. Van Ins- berghe: 1B-2B-3B: 16.30 uur 18.30 uur Klas Vredeplein A. DE CUSSEM. 5C-5D - 17 uur - 20 uur. Klas Vredeplein. Balletklassen: C. DE WILDE: 3B-7-9: 16.30 uur, 20.30 uur Balletzaal. Instrumentenklassen: 16.30 - 20 uur. piano, viool, hout. Zangklassen: 17.30 uur-20 uur. WOENSDAG 14 FEBRUARI 1979 Notenleerklassen: O Van Geert: 1C-2C-3C - 13.30 uur - 16.30 uur Klas Vredeplein L. Van Insberghe: 1D-2D-3D - 13.30 uur -16.30 uur Klas Vre deplein. P. VAN DE MEULEN: 4A-4B - 13.30 uur - 16 30 uur Klas Vre deplein Balletklassen: C. DE WILDE - 6A-6B-7 13.30 uur - 17.30 uur Balletzaal Instrumentenklassen: 13.30 uur - 20 uur. Piano, viool, cello, blokfluit, hout, koper Zangklassen: 15.30 uur - 21 uur Diktie-Voordracht: 13.30 - 20 uur Repetitie Schoolorkest: F SCHOLLAERT 18uur - 20 uur. Balletzaal. DONDERDAG 15 FEBRUARI 1979 per are zou bedragen. Met een dergelijke hoeveelheid zal het, volgens het raadslid fameus stinken op de kerk hoven. Voor deze opmer king kreeg hij een open doekje van de burgemeester himself. Na ook gewezen te hebben op het onaangepaste gras zaad dat zal gebruikt wor den, werd gesproken over de 100 liter onkruidbestrij dingsmiddel, dat zou aan gekocht worden. Niet alleen wordt hier opnieuw een merknaam gebruikt, maar de aan te kopen hoeveelhe den zullen tot gevolg heb ben dat alle planten samen met het onkruid zullen ver nietigd worden. In feite zal dus alles, na amper één jaar, te herbegin nen zijn, met alle gevolgen vandien. De besparingen, die de in terpellant voorstelde zijn niet zo groot (ongeveer 50. 000 fr) maar hij achtte ze toch voldoende om het gan se dossier opnieuw te her^' zien. Zolang dit niet gebeur de, kon de CVP niet ak)e be koord zijn met het voorgetverh stelde agendapunt. ran f In zijn antwoord bedanktdum schepen Hooghuys de sprejenbl ker voor de gegeven sugpelgi gesties. Hij wees er wel opranc dat de onkruidverdelgingse Uk stoffen gebruikt wordemont voor de voetpaden op daatst kerkhoven en niet voor dmiljoi beplantingen errond. Toctijn ir was de schepen voorstannen e der om het dossier vollediflaar te herzien en het volgendinder maal te hernemen. Dit vooéeslis stel werd dan ook unanieneid aanvaard. Met zijn tusseninlan komst heeft CVP-er Stoel® op man alleszins bewezen da|elijk ervoor de oppositie een beigen langrijke taak weggelegd ilchtii in het grondig bestuderetfevrc en eventueel bekritisereDp dl van de ingediende dossiers® fu VEHI5, dl eeds 3chef »enar iale ti tig. H De rook, meer bepaald van de brand in de Akademie vo( Schone Kunsten. Raadslid Gracienne Van Nieuwenborgh ha daar een zware vraag over: Was het wet verantwoord in een dergelijk oud gebouw met houten vloeren, nog met ka chels te verwarmen? Het raadslid had het over de plannen die op de tekentafel zouden liggen. Het voornoemd gebouw zou afgebroken wor den. Het reeds aangekocht ge bouw van de SULBB zou plaats moeten maken voor een nieuw gebouw waarin de dagschool zou ondergebracht worden. Daarna zou de oude vleugel van de Akademie afgebroken worden en terug heropge bouwd, en tenslotte zouden beide gebouwen met elkaar in verbinding gesteld worden. Alle afdelingen (ook van de Nieuw- beekstraat) zouden hier dan verenigd worden. Twee archi- tekten zijn reeds aangesteld om samen met een architek- tenwerkgroep van de Akade mie zelf een plan uit te werken. Raadslid Van Nieuwenborgh wou nu weten waarom er nog niet konkreet werd gestart met de werken, vooral ook omdat het geen zin heeft nog grote kosten te maken aan een oud gebouw indien er op korte ter mijn een andere afdeling zou zijn haai Notenleer: C. DE VOS 1A-2A- 3A -16.30 uur -18.30 uur Klas Vredeplein. A. DE GUSSEM 5A-5B -17 uur 20 uur Klas Vredeplein Balletklassen: C. DE WILDE 5A-5B-9 16.30 uur - 20.30 uur Balletzaal Instrumentenklassen: 16.30 uur - 20 uur Zangklassen: 17 uur - 19 uur. Diktie-Toneel: 16 uur - 20 uur. VRIJDAG 16 FEBRUAR11979 Notenleer: L. VAN INSBER GHE- 1B-2B-3B - 16.30 uur - 19 30 uur Klas Vredeplein. A. DE GUSSEM 5C-5B - 17 uur - 20 uur. Instrumentenklassen: 16.30 uur - 20 uur. OPTREDEN SCHOOLOR KEST- 19.30 uur te H ERZELE ZATERDAG 17 FEBRUARI 1979 mogelijk blijken. Anderzijq moesten er toch dringende ve ligheidsmaatregelen getroffa worden indien dit niet het gevf zou zijn. «Zelfs al wordt er eerstdaagl met de werken gestart, zo ze< het raadslid, dan nog dient gezocht naar een andere, veilf ger manier om het gebouw tj verwarmen. Het gaat hier int mers niet alleen om die oudj vleugel zelf. maar ook om ha museum van de stad, dat doei zijn aanpalende ligging, zei Eige eens gevaar kan lopen bij eej gem uitbrekende brand (ondanks d| De bestaande beveiliging)». gem Schepen De Neve zei dat d ll,ec algemene inzichten van dt Sch< ontwerpers eerlang verwacH 'er"j worden. Herstellingen in dl "md mate van het mogelijke zoudel t*en: aangebracht worden, en 0 zouden nu aardgasradiatorej komen. deG Raadslid Van Hoorick weef van eveneens op de hoogstnooo om zakelijke veiligheidsmaatregel len die moesten genomen won den: «Want indien er niet toe J vallig iemand was teruggeka voori men, was dit een ramp ge "*crs weest». ",cu' 1 0.a. landl Indu •Ij weet W.li Notenleerklassen: O. VAI GEERT: 1C-2C-3C-9 uur uur Klas Vredeplein L. VAN INSBERGHE: 1D-2D 3D - 9 uur -12 uur Klas Vre deplein P. VAN DE MEULEN: 4A-4B 9 uur -12 uur Klas Vredeplein Kreatief Musiceren: C. DE VOS: A-B-9 uur-12 uur Klas Vredeplein Muziek Beluisteren: B. DE VOS: A - B - 9 uur - 12 uu Klas Vredeplein Balletklassen: J. WEBER: 1/ 2B - 1C - 2A - 8.30 uur -12.31 uur Balletzaal Instrumentenklassen: 9 uur 13 uur. Piano - viool - blok fluit - dwarsfluit - koper. Diktie - Voordracht - Toneel: 9 uur -13 uur. Leerlingen auditie: 14 uuflgelacl Balletzaal Akademie L.H De t Denc kan 3 Wee. Boga van h schre uw v waar< econc meer Miss. Boga^ Raad dc C aanpl dus U nienz

De Voorpost | 1979 | | pagina 6